3D nyomtatás kezdőknek #1: Milyen nyomtatót válasszak?

  Рет қаралды 40,086

Farkas3DStudio

Farkas3DStudio

Күн бұрын

Пікірлер: 34
@CooperativeGamerYT
@CooperativeGamerYT 4 жыл бұрын
Nagyon jó vidi lett👍🏻 Nagyon király lehet ez a 3D nyomtatás👍🏻 Ment like, feliratkozás👍🏻
@dandi1887
@dandi1887 Жыл бұрын
Nagyon informatív, jó videó! Valami olcsó, nem gyantás nyomtatóra fogok vadászni...
@petronas215
@petronas215 Жыл бұрын
Nagyon hasznos videó! 👍
@errreka
@errreka 2 жыл бұрын
Pet palack filamentet hasznalnek milyen nyomtatot vegyel ?
@laduver1237
@laduver1237 3 жыл бұрын
Üdv, Szerinted egy Artillery Sidewinder x2 jó választás kezdő nyomtatónak? Köszi a választ pacsi!
@laduver1237
@laduver1237 3 жыл бұрын
vagy esetleg cr-10 v3?
@Farkas3DStudio
@Farkas3DStudio 3 жыл бұрын
Üdv, Sajnos az általad elsőnek írt gép még nem volt a kezeim között, így saját tapasztalatom nincs róla. Tulajdonságai és 1-2 review megnézése után nem tűnik rossz gépnek. Benne van minden aminek igazából benne kell lennie. Érdemes lehet Facebook csoportokban utána nézni, hogy akik már rendelkeznek ilyen géppel azok mit mondanak róla. A CR-10 v3 egy jó gép. Ezt már volt szerencsém személyesen is megnézni. Ugyan itt-ott kicsit kevesebbnek nézhet ki (pl.: nem gyári tartozék a automata tálca szintező), de ennek ellenére a lényeges dolgok mint a Titan Extruder, filament érzékelő, áramszünet esetén nyomtatás folytatás, és társai ebben is benne vannak. Mivel a 2 nyomtató ára és tulajdonsága nagyon hasonló és úgy, hogy az egyik gép nem volt a kezeim között nehéz megmondani, melyik lehet jó választás, de én első nyomtatónak a kettő közül mégis csak a CR-10 v3-at ajánlanám. Az ok nagyon egyszerű. Sokkal több embernek van ilyen gépe, így ha valamilyen probléma adódna a vele, többen tudnak segíteni.
@raikantopenibl.
@raikantopenibl. Жыл бұрын
Nem akarok nyomtatót vásárolni, viszont egy házi kedvencemnek ma amputaltak az egyik lábát es hallotam a 3d protézis lehetőségről. Sógoromnak van is, de o azt mondta ahoz hogy elkészítse a "lábát", a meg maradt reszt egy anyagba kell tennie hogy mintát vehessen a pontos méretekhez es hogy tudja majd használni. De mivel negy ország elválaszt ezért ez kicsit lehetetlennek bizonyul. A kerdesem az lenne hogy van mas megoldás is? Vagy netán lehetséges az hogy en vegyem le a mintát?
4 жыл бұрын
Szia! Köszi a videót! Fémet nyomtatni milyen 3D nyomtatókkal lehet? Pl. ha medált akarok nyomtatni. Létezik ilyen?
@Farkas3DStudio
@Farkas3DStudio 4 жыл бұрын
Szia! A fém nyomtató egy létező dolog, viszont igen magas az áruk (milliós tétel). Leginkább az FDM nyomtatáshoz tudnám hasonlítani a fém nyomtatást. Nagyobb tárgyakat teljesen jól lehet vele nyomtatni, de sok utómunkát igényel. Medálokhoz, gyűrűkhöz és egyéb ékszerekhez inkább DLP/SLA nyomtatót ajánlanék castable (kiégethető) resinnel. A kiégethető gyanta gyakorlatilag az öntésnél használt viaszt helyettesíti. Az fém öntése során 100%-ban elég (csak úgy mint a viasz). Mamár egyretöbb ékszerész ezt használja. Továbbá az ékszerek sorozat gyártása is sokkal egyszerübb vele. Ha esetleg nagyobb tárgyakat szeretne fémmel nyomtatni, akkor érdemes várni, mert az Anycubic hamarosan kidob a piacra egy "olcsóbb" fém nyomtatót (előreláthatólag 700.000 ft körül lesz az ára nálunk) amelynek alapanyaga magas 316L acél tartalmú filament. Hátránya ennek a nyomtatónak, hogy a nyomtatás után a nyomtatott tárgyat még egy kemencébe is bekell rakni, hogy elégjen a kevés műanyag ami a filamentben volt és csak a fém maradjon. Remélem tudtam segíteni. Üdvözlettel: Farkas András
4 жыл бұрын
@@Farkas3DStudio Nagyon szépen köszönöm a kimerítő választ. Ilyen és ehhez hasonló EGYEDI medálokat, kulcstartókat szeretnék készíteni. Nem tudom, hogy ezeket 3d nyomtatóval készítik-e, de az biztos, hogy maximum 1-2 percet szánnak a tervezésre és az előállítás is gyors lehet, biztos, hogy nem formába öntik stb. Nem nemesfém. Egyedi felirattal. Szerinted hogyan készül?
4 жыл бұрын
@@Farkas3DStudio Egy kép az elképzelésemről: ibb.co/qJbn8y3
@Farkas3DStudio
@Farkas3DStudio 4 жыл бұрын
@ Szia! Szerintem ez a medál biztos nem 3D nyomtatott, inkább lézervágotnak mondanám. Legalábbis a lapossága és az egyszerü forma erre enged következtetni.
4 жыл бұрын
@@Farkas3DStudio Köszi. Nagyon érdekel a dolog, s nem tudom hova fordulhatnék infóért. A lézer szerintem nagyon "élesre vágná", nem? Ez szép lekerekített.
@benceringbauer9477
@benceringbauer9477 3 жыл бұрын
Szia! FDM nyomtatóban gondolkodom és olyan gépet szeretnék, ami nejlont is tud nyomtatni. Úgy tudom, ehhez valamivel magasabb hőmérséklet szükséges, mint a PLA-TPU-PETG-hez, illetve fűtött tárgyasztal. Emellett pozitívum lenne, ha CoreXY technológiával tudna nyomtatni. Ez utóbbihoz találtam a Creality Ender 6-ot. Ez alkalmas a nejlon nyomtatására, te ajánlanád, vagy ehhez van jobb választás is ebben az árkategóriában? (A nejlont apró gépelemekhez használnám, amik kisebb mechanikus igénybevételnek lesznek kitéve. Inkább a kopásállósága miatt tűnik optimálisabbnak, mintsem a szilárdsága miatt.) Köszönöm
4 жыл бұрын
Szia, jakuzzi fúvókákat szeretnék nyomtatni, a gyári gagyi is horror árban van, a kérdésem az lenne,hogy menetet, külső,belső milyen programmal lehet nyomtatni ? :) Jó ez a videó, rendbe rakja a fejekben a 3D ről tudnivalókat :)
@Farkas3DStudio
@Farkas3DStudio 4 жыл бұрын
Kedves Gyula! Köszönjük a pozitív visszajelzést! A kérdésére válaszolva, sajnos így látatlanban nehéz megmondani, hogy egyáltalán érdemes-e kinyomtattatni (mert sajnos a technológiának hamar el lehet érni a korlátait), de tegyük fel van egy modell amit ki elehet nyomtatni és tartalmazza a menetet (továbbá nincsen hiba a modellben), akkor mindegyik programmal lelehet szeletelni. Persze beállításoktól függően fog változni a minősége (a 3. részben mutatom be, hogy egy ilyen nyomtatás hogy néz ki). Fontos még, hogy nem mindegy melyik anyagból van. Én első körben ABS/ASA/PET-g anyagok közül ajánlanám valamelyiket, ami a nyomtatás után felület kezelésen vett rész (,hogy a rétegek között ne tapadjon le a kosz/ ne szivárogjon át rajta a víz). Amennyiben nagyon apró a menet emelkedése, érdemes lehet inkább a gyanta nyomtatást választani, de ez is sok mindentől függ. Üdvözlettel: András
@kristofmolnar5615
@kristofmolnar5615 3 жыл бұрын
Hello! Tetszett a videó jobban látom az összképet. Annyi, hogy tök jó lenne ha a videóban lenne több vágókép (képek, videók) arról amiről beszélsz. Szőszálhasogatás lehet, engem zavart az úgyhogy és viszont kifejezés rengeteg ismétlése. Csak így tovább!
@Farkas3DStudio
@Farkas3DStudio 3 жыл бұрын
Szia! Örülök, hogy tetszett a videó. Mostmár rajta vagyok, hogy lehetőleg minél több vágókép legyen arról amiről beszélek és az utóbbi videókban szerintem sikerült is ezt megvalósítanom. A szóismétlésről tudok, próbálok egyre jobban odafigyelni rá, csak hát ami berögzült azt nem könnyű kijavítani :( Köszönöm az észrevételeket. Üdv, András
@kristofmolnar5615
@kristofmolnar5615 3 жыл бұрын
@@Farkas3DStudio Közbe láttam több másik videót a csatornáról és azokban határozottan javítva vannak ezek az apróságok. Csak így tovább. Feliratkoztam.
@Farkas3DStudio
@Farkas3DStudio 3 жыл бұрын
​@@kristofmolnar5615 Örülök, hogy sikerül javítanom a minőségen :) Köszönöm a feliratkozást!
@eiamester
@eiamester 3 жыл бұрын
Szia Egy kérdés felmerül a videó nézése közbe. Anyag költség? Ha ugyan azt a modellt nyomtatom DLP n és FDM en mennyi anyag kell az egyikhez másikhoz?
@Farkas3DStudio
@Farkas3DStudio 3 жыл бұрын
Szia! Az esetek többségében a gyantás nyomtatások teljesen tömörek (persze meglehet oldani, hogy lyukas legyen belül mint az FDM-nél, de akkor törékenyebb is lesz). Konkrét példa: Pókember mellszobor Méretek: 58x101x150mm DLP szeletelés: ~14h 30m ~240ml (törömren) FDM: ~6h 30m ~166g (8%-os belső kitöltéssel) Fontos, hogy ezek a számítások a saját beállításaimmal történtek. Mivel ezek a beállítások személyenként és gépenként változnak, emiatt itt-ott lehet változás az értékeknél. Üdv, András
@eiamester
@eiamester 3 жыл бұрын
Köszönöm a segítséget.
@dejbuster1043
@dejbuster1043 3 жыл бұрын
Nekem nem az első kérdésem a milyen nyomtatót. Sokkal jobban érdekel a vásárlás előtt, hogy miben lehet elkészíteni a nyomtatandó tárgyat, hogyan, mivel lehet szeletelni.
@Farkas3DStudio
@Farkas3DStudio 3 жыл бұрын
Kedves Dej Buster! DLP (gyantás) nyomtatáshoz használt szeletelőkről már volt szó a csatornán. Érintőlegesen a "3D nyomtatás kezdőknek #2: DLP nyomtató használata kezdőknek" című videóban, míg egy szeletelő alapszíntű bemutatása a "3D nyomtatás kezdőknek #5: Lychee Slicer 3 kezdő lépések" című videóban. FDM nyomtatásnál használt szeletelőről, csak érintőlegesen volt még szó a "3D nyomtatás kezdőknek #4: Gyakori hibák FDM nyomtatásnál" című videónál. Nyomtatásra alkalmas modellek készítésére a legtöbb 3D szerkesztő már alkalmas. Ezek közül 2-t emelnék ki. 1. Funkcionális alkatrészek elkészítéséhez a Fusion 360-at. Könnyen tanulható, sok tutorial van hozzá, és emellett otthoni felhasználásra ingyenes. 2. Dísztárgyak, figurák stb készítésére a Blender-t tudom ajánlani. Nagy előnye, hogy ingyenes, és minden fontos szerkesztő tool-t tartalmaz. A késöbbiekben tervben van hogy bővebben is bemutatom ezeket a témákat. Remélem tudtam segíteni. Üdv, András
@gajdacsgergo8187
@gajdacsgergo8187 Жыл бұрын
ha külföldröl rendel az ember akkor nem vásárol onnan ahol szarul küldik ki a cuccot.. nyilván utána kell járni, kérdezni hol a legjobb pl nagyobb hírnevű oldaról vagy (gyártótól). és olcsobb is lesz.
@hardplayer3374
@hardplayer3374 4 жыл бұрын
szelektív hulladékból például pet palack, mosószeres flakon lehet e nyomtatószálat készíteni... valahol hallottam hogy valaki csinált már ilyet.
@Farkas3DStudio
@Farkas3DStudio 4 жыл бұрын
Szia! Természetesen van rá lehetőség, viszont macerás és megvan a hátránya is. Első körben 1 fajta palackból/flakonból szabad ilyet csinálni, továbbá nem szabad, hogy szennyezett legyen a műanyag, így emiatt nagyon alaposan el kell mosni. Illetve le kell darálni kis apró darabokra és érdemes mellé pluszba tiszta műanyag granulátumot is beszerezni. Ezek után egy un. extrúdáló géppel meg kell olvasztani és szálat készíteni belőle. Az elkészült szál minősége nagyban függ a hozzáadott granulátumtól, tisztaságtól, darálástól, hőmérséklettől és hogy mikori a felhasznált műanyag. Vannak cégek akik újrahasznosított műanyagból csinálnak filamentet, de nagyon kevés az ilyen a kétséges minőség miatt.
@IpariPerem
@IpariPerem 4 жыл бұрын
Akkor ecoPLA-t nem is ajánlod? Vannak ilyen 4800ft os sunlu anyagok is az miért anyival olcsobb mint a társai? Kezdésnek milyen márkát ajánlasz?
@Farkas3DStudio
@Farkas3DStudio 4 жыл бұрын
Szia! A filamentek árát nagyon sok minden befolyásolja. Általában 3 tényező az amit felszoktam hozni. 1. Gyártás helye 2. Felhasznált alapanyag (granulátum) minősége 3. Filament szál egyenletessége A Sunlu esetén a filament egyenletességgel nincsen baj, viszont a gyártásnál felhasznált granulátum minősége már kérdéses. Mivel egy olcsó anyagról van szó sokan ezt választják és mást nem is próbálnak ki. Ahogy látom csoportokban a többségük elégedett is az anyaggal. Saját tapasztalatom ezzel a gyártóval: Kb 1 éve próbáltam pár kiló PLA anyagot a Sunlu gyártótól, és eléggé negatív a tapasztalatom. Ha 2 hónap alat nem nyomtattam el a tekercset utána már nem is tudtam, mert használhatatlan lett. Össze vissza tört. Ha csak ezt az egy gyártót használtam volna nem is lett volna problémám mert ha a PLA elöregedik/megszívja magát nedvességgel akkor szokott tőrni. De a polcomon ott volt másik 5-6 tekercs Devil Design és Anycubic PLA egyaránt ami még fél év után is teljesen jól nyomtatható, úgy hogy a tárolás módja ugyan az volt mint a sunlu esetén (kb 18 fok átlaghőmérséklet, közepes páratartalom, napfénymentes helység). Tény, hogy ez kb 1 éve volt, így bőven benne van, hogy azóta javult a minősége, és az is lehet, hogy csak én fogtam ki hibás darabokat. Ez is benne a pakliba. Őszinte leszek a sima PLA és ecoPLA között nem látok semmi különbséget. Viszont ha kezdő vagy mindenféle képpen a PLA anyag valamelyik fajtájával kezd, mert alapjáraton egy könnyen nyomtatható anyagról van szó, így az első lépéseket is könnyebben eltudod sajátítani. Érdemes lehet több gyártót kipróbálni (olcsót, drágát egyaránt) hogy lásd neked melyik tetszik a legjobban. Üdv, András
@matemeszaros2706
@matemeszaros2706 4 жыл бұрын
Nekem nem ment a kukába az első nyomtatás sem CB al
@Farkas3DStudio
@Farkas3DStudio 4 жыл бұрын
Kedves Máté! Igen ilyen is van, de sajnos nem ez a jellemző. Nálam is volt olyan nyomtató ami teljesen jól nyomtatott az első pillanattól kezdve (drága és olcsó egyaránt). Láttam, hogy benne vagy csoportokban így gondolom te is látod, hogy sokaknak van hogy a 10. nyomtatás sem sikerül ( CB nyomtatóval is előfordul ilyen csak az ára miatt kevesebb van így nem olyan feltünő), és sajnos emiatt sokan el is adják egyből a nyomtatót. Nem akartam, hogy az emberek egyből feladják a 3D nyomtatást egy ilyen probléma miatt, emiatt mondtam, hogy az első nyomtatások a kukában fognak kikötni. Üdvözlettel, András
@sun-laller5564
@sun-laller5564 3 жыл бұрын
Haha egy 25Ft kapcsoloert biztos nem levelezgetnek.Azert az itt nem hangzik el hogy itt egy alaplap 20x ezer a neten meg 5.
3D nyomtatás kezdőknek #2: DLP nyomtató használata kezdőknek
13:36
Smart Sigma Kid #funny #sigma
00:33
CRAZY GREAPA
Рет қаралды 33 МЛН
coco在求救? #小丑 #天使 #shorts
00:29
好人小丑
Рет қаралды 89 МЛН
МЕНЯ УКУСИЛ ПАУК #shorts
00:23
Паша Осадчий
Рет қаралды 6 МЛН
S03E12 Fotós fejlesztések - eventomi VLOG
3:03
eventomi
Рет қаралды 1,1 М.
3D nyomtató filamentek - alapismeretek: PLA, PETG, ABS, ASA, Nylon, PC, TPU, karbon...
17:19
3D nyomtatás kezdőknek #4: Gyakori hibák FDM nyomtatásnál
9:23
Farkas3DStudio
Рет қаралды 21 М.
3D nyomtatás elméleti alapok kezdőknek (FDM 3D nyomtatás)
23:18
MyTechFun - 3D nyomtatás
Рет қаралды 21 М.
3 Days on Raft Using Only a 3D Printer
12:12
RCLifeOn
Рет қаралды 249 М.
How does a 3D Printer work? (A1 by Bambu Lab)
16:36
Jared Owen
Рет қаралды 2,1 МЛН
A jövő immár a jelen: így készül a 3D nyomtató
13:03
Gyetván Csaba
Рет қаралды 51 М.
3D nyomtatás kezdőknek #3: FDM nyomtatás alapok
11:24
Farkas3DStudio
Рет қаралды 19 М.
Smart Sigma Kid #funny #sigma
00:33
CRAZY GREAPA
Рет қаралды 33 МЛН