Kiedy zakarmiać na zimę do tej pory podkarmiałem rozwoiowo
@psyho19864 жыл бұрын
Jak juz gadacie o leku to podajcie jego nazwę... co mamy się domyślac ze chodzi o Varomed???
@OVO___4 жыл бұрын
No właśnie Panowie, kiedy coś o karmieniu na zimę, jakie dawki jak często?
@marekjadasz48484 жыл бұрын
Witam proszę podajcie pod jaką nazwą lek o którym była mowa w odcinku na warro e ma nazwę
@psyho19864 жыл бұрын
Varomed
@antonizawodzinski62354 жыл бұрын
Jeszcze nie slyszalem o mieszaniu tych dwoch kwasow, pomomo ze sa to kwasy organiczne stosowane sa osobno. W niemczech najpopularniejszym w stosowaniu jest kwas mrowkowy. Rowniez nie slyszalem aby stosowano go w okresie miodobrania po za jednym wyjatkiem; przy tworzeniu odkladow. Wystarczy wejsc na strony niemieckie dotyczace tematyki pszczelarstwa; zwalczanie warrozy (Varroa-Milbe Bekämpfung) gdzie materialow typu ilosci i okresow stosowania tych srodkow dotyczacych tego tematu jest pod dostatkiem, so rowniez tabele i wskazowki dotyczace ilosci. Obecnie jestem na etapie stosowania tego srodka w mojem pasiece; ilosc zalecana to 2-gr. kwasu mrowkowego na ramke warszawska poszerzana. Rowniez wazna jest temperatura powietrza +15-25°C oraz sposob podania kwasu. Nie podajemy kwasu w dni deszczowe. Pozdrawiam.Jerzy Z. @@psyho1986
@antonizawodzinski62354 жыл бұрын
Podalem zle ilosc; nie gramy ale mililitry, czyli 2-wa ml. na ramke z pszczolami, jest to kwas 60-io %. w sprzedazy jest rowniez 85-io%. przed zastosowaniem koniecznie przetrzymujemy w lodowce i taki stosujemy. Temperatura powietrza +15-25°C. Nie stosujemy w dni deszczowe. Jest wyrazny zakaz stosowania go w okresie miodobrania, a takiego miodu nie wolno wprowadzac do obrotu tak w austrii jak i w niemczech.
@andrzejsadowski254 жыл бұрын
Witam.Podoba mi się ten wykład,jednak z tymi przebadanymi i dopuszczonymi lekami to może być tak jak z chemioterapią.Z tego co zauważam to za jakiś czas pszczoły bez pomocy człowieka nie przetrwają i tu pytanie - co powoduje, że tak się dzieje.Pozdrawiam.
@antonizawodzinski62354 жыл бұрын
Kwas ten jest stosowany od lat i jak do tej pory nie stwierdzono zadnych zmian genatycznych u pszczol, jednak bezpieczne i skuteczne jego stosowanie wymaga pewnej wiedzy. Ostatnio na polskich stronach ukazala sie masa filmikow dotyczacych zwalczania warrozy tym srodkiem, a w szczegolnosci pewien bardzo popularny Pan serwujacy co raz to nowy filmik, pokazuje duzo lecz bez konkretow. Uzywa kwasu 85-cio % co jest scisle zakazane w krajach U.E.i to w ilasciach 100 ml. na ul. co juz jest szalenstwem. Zalecana dawka to 2 do 3 ml. na ramke w zaleznosci od radzaju ramki. Co ciekawsze, na pytanie jednego z czytelnikow odpowiedzial rowniez ze stosuje go w okresie miodobrania. W jednym z moich wpisow poprosilem go o zajecie stanowiska w tym temacie. Jestem ciekaw czy odpowie.
@andrzejsadowski254 жыл бұрын
Dziękuję za odpowiedź.Powodzenia i sukcesów.
@MarioMario-wv3kk4 жыл бұрын
monokultura i chyba odwrotnie przyszoly se daza rade bez nas ale my bez nich