💭 Daj mi proszę znać, co myślisz na temat tego materiału wideo. Jakie jest twoje podejście i przygoda z odpieluchowaniem? Macie to już za sobą, czy jeszcze czekacie? Być może zgadzasz się ze mną, wtedy daj łapkę w górę. A może ten filmik wzbudził w tobie złość. Wtedy też napisz mi komentarz! Czekam na Twój komentarz ❤️
@agnieszkakopcinska35413 жыл бұрын
Pani Marioli czy miała Pani doczynienia z dziećmi z wadą układu moczowego? Mój 5-letnj syn niby czuje że chce siku ale mówi że nie zawsze czuje ... Dostaje leki urologiczne na rozluźnienie pęcherza i to może powodować, że nie zawsze czuje kiedy sika. Panie w przedszkolu przypominają ale on już sam nie zawsze ma ochotę iść gdy ktoś prosi albo "nie dosika" do końca. Na wyjścia chodzi w pieluszce. Urolog też jest bezradny, będziemy robić kolejne badania. Kupa od dwóch lat do toalety. Pozdrawiam Agnieszka
@doradcarodzicielskimariola36223 жыл бұрын
@@agnieszkakopcinska3541 w przypadkach medycznych pierwsze i ostatnie słowo należy do lekarza. Ja zajmuję się dziecmi zdrowymi, przypadki medyczne zawsze muszą byc konsultowane z lekarzem.
@aleksandraniestroj50843 жыл бұрын
Pani Mariolu, dobrze, że Pani tak podkreśla swoje doświadczenie. Na ,,rynku" tyle jest pseudo-fachowców, że rodzice powinni słuchać (lub czytać) osób takich jak Pani. Niestety jest moda na influencerki lub właśnie artykuły sponsorowane i można sie pogubić w natłoku informacji. Ja czerpałam wiedzę z różnych źródeł- poradniki, cioteczne i koleżeńskie porady ale za kazdym razem próbowałam wyciągnąć logiczne wnioski. Z nocnikiem było tak, że każdy mówił ,,po co tak wcześnie", ,,że męczę dzieci" i gdy sie faktycznie zastanowiłam ,,po co", to stwierdziłam, że dzieci jeszcze mi nie uciekną, że podoba im się ,,nowe siedzonko", każde ,,coś w środku" sprawia im tyle radości i miałam wiele wiele różnych argumentów. Zawsze wysadzałam, zaraz po przebudzeniu, przed kąpielą i po posiłkach. Nigdy ich nie męczyłam ;) dzieci potrzebują rutyny, stałych pór, wtedy lepiej współpracują. Powodzenia wszystkim!
@doradcarodzicielskimariola36223 жыл бұрын
@@aleksandraniestroj5084 dziekuję! Twoje postępowanie i Twoja wiedza rodzicielska są godne pochwały i naśladowania😀 Oczywiste jest, ze nie będziemy męczyc dzieci. Młodsze dzieci wchodza w te przygodę z radoscią! Natomiast meczeniem i stresowaniem dzieci jest trzymanie ich w pieluchach "aż same odrzucą", a jak tego nie zrobią, to wtedy zaczyna sie presja i naciski, bo juz duże , bo juz powinno itd. A ja się pytam, dlaczego od dzieci wymaga się, żeby wyreczały rodziców w ich zadaniu? Odpieluchowanie to zadanie rodziców, wymaga ono działania, nie czekania na ruch dziecka.
@agarybak85973 жыл бұрын
Pani Mariolu gdzie mogłabym posłuchać Pani porad dotyczących skutecznego odpieluchowania dziecka? Ostatnio był wbinar 26.10 ktory przegapilam
@agatagadomska27203 жыл бұрын
To prawda, kiedyś bardzo szybko wychodziło się z pieluch ,bo były utrapieniem ,tetrowe ,flanelowe , trzeba było gotować , prać , prasować to było naprawdę uciążliwe, dzisiaj mamy są wygodne i nie dziwię się im ,ja swoje dzieci uczyłam chodzenia bez pieluchy około drugiego roku życia w lecie tak fajnie się składało było ciepło i udawało się oczywiście troszkę czasu i cierpliwości stopniowo ,dobry materiał pozdrawiam 👍
@doradcarodzicielskimariola36223 жыл бұрын
Dziękuje Ci Agato za ten kometarz ❤️
@kasiatomaszek55573 жыл бұрын
Mój synek kupkę robił do nocnika jak miał roczek. Siku już perfekcyjnie jak miał półtora roku. Wcześniej też chodził bez pampersa ale zdarzało się ze nie zdarzył na nocnik. Jestem strasznie tępiona przez inne matki. Mówią, że musiałam go chyba zmuszać do tego skoro tak wcześnie. To za wcześnie. Mówiły wprost, że będzie przez to miał problemy z nietrzymaniem moczu 😐 tylko dlaczego niby? Ja go przecież nie zmuszałam do robienia kupy. Poprostu obserwowałam go i jak widziałam że zaczyna robić kupkę, to sadzałam go na nocnik. Podobnie z siku. Ściągałam pampersa i jak zaczynał sikać to szybciutko na nocniczek. Dwa dni były takie, że biegaliśmy i zmienialiśmy majteczki i spodenki kilka razy dziennie, ale bardzo szybko zajarzył o co chodzi i już po kilku dniach bez pampersa nie chciał go ubierać i sam chciał.
@doradcarodzicielskimariola36223 жыл бұрын
Dziękuje Ci za ten komentarz Kasiu, super sprawa. ❤️
@szanulka3 жыл бұрын
U mnie córka odpieluchowana została jak skończyła 3 latka w lecie, wcześniej próbowałyśmy od roku, kilka razy były sukcesy, a potem znowu nie chciała siadać i tak w kółko. Jak pomogły panie w przedszkolu to była odpieluchowana w trzy dni, a potem tylko kilka wpadek. Syn za dwa miesiące też kończy 3 latka i jak panie w przedszkolu też mu majteczki zaczęły zakładać to przy dzieciach szybko się nauczyły. Z nim musiałam pogadać najpierw, bo buntował się, że woli pampersa, ale od trzech dni już się oswoił z majtkami i wreszcie zaczął informować kiedy chce siusiu. U mnie nocnik stał odkąd dzieci zaczęły chodzić i tłumaczyłam do czego służy, ale gdyby nie panie z przedszkola to nie wiem ile by to trwało. Zastanawiam się tylko kiedy mogę dziecku pisuar-żabkę kupić, bo wiem, że zdrowiej jest dla chłopców siusiać na stojąco 🤔
@doradcarodzicielskimariola36223 жыл бұрын
Gratuluje sukcesów! Świetnie, że panie z przedszkola pomogły. Pisuary będą fajne za jakiś czas, nie za szybko, najpierw niech chłopcy opanują sikanie na siedzaco a potem sami będą dążyc do pozycji stojącej , więc sie zorientujesz😀
@ewelinaskodowska98122 жыл бұрын
Zgadzam się w stu procentach. 🌸☘
@doradcarodzicielskimariola36222 жыл бұрын
Cieszę się i dziękuję za opinię❤️
@edytarosinska45013 жыл бұрын
Moja córka odpieluchowana w wieku 13 miesięcy. Pracuję w przedszkolu i co raz więcej dzieci jest nieodpieluchowanych... Rodzice niestety nawet nie wiedzą jak się za to zabrać.
@bettyk.89383 жыл бұрын
Jestem pod wrażeniem, że tak wcześnie!!! 😊
@doradcarodzicielskimariola36223 жыл бұрын
To prawda, wiedza na ten temat jest praktycznie żadna. Rodzice wierzą w to, że kiedyś samo sie odpieluchuje. Jednak odpieluchowanie zawsze było zadaniem rodziców. A ja im w tym pomagam.
@moniiwa20193 жыл бұрын
ja bym chciała się za to zabrać , próbowałam sadzac córeczkę w wieku 10 miesiecy ale nie wydawała się rozumieć o co chodzi. Teraz ma 12 miesiecy i ja na prawdę nie wiem jak się za to zabrać! :(
@doradcarodzicielskimariola36223 жыл бұрын
@@bettyk.8938 To jest świetny wiek! O ile cała rodzina jest gotowa😀
@doradcarodzicielskimariola36223 жыл бұрын
@@moniiwa2019 Dziecko nie musi rozumieć o co chodzi😀 Wystarczy, że bedzie umiało siadać na nocniczku. Efekty pojawią się bez problemu, tylko nie możemy naciskać. To ma byc na luzie , z miłoscią i bez presji.
@weronikasmiaek87803 жыл бұрын
Zgadzam się, że teraz dużo mówi się o gotowości dziecka do odpieluchowania. Mam wrażenie, że dużo więcej niż o szkodliwości zbyt późnego odpieluchowania. Ja przyznam, że odczuwałam trochę niepokój jak to u nas przybiegnie, ale po wysłuchaniu któregoś z Pani filmików podeszłam do sprawy w ten sposób, że nie będę dziecku robić mętliku w głowie i zdejmę pieluchę raz a dobrze i zobaczę co się stanie. Byłam gotowa na 2 tygodnie latania z mopem, a tak naprawdę córka w 2 dni ogarnęła temat łącznie z robieniem kupy - miała wtedy 21 miesięcy. Fakt, że dzieci są różne ale ja dużo wcześniej zabrałam się za temat. Kupiłam kilka miesięcy wcześniej książeczkę o nocniku, nocnik tak samo stał już kilka miesięcy wcześniej, żeby się oswoiła. Nie chciała siadać na nim wcześniej bez ubrania, ale to pomogła z kolei lalka, która sika na nocnik. Córce tak się spodobała, że też zaczęła chcieć jak lalka sikać i wtedy wykorzystując moment zdjęłam pieluchę i już do nich nie wróciłam. Także było dużo, dużo łatwiej niż podejrzewałam.
@doradcarodzicielskimariola36223 жыл бұрын
Weroniko, moje gratulacje! Tak jak mówisz, zrobiłaś sporo w tym temacie, przede wszystkim otworzyłaś sie na dziecko i jego potrzeby oraz sama byłas gotowa. To bardzo duze ułatwienie dla dziecka. Świetnie, że jesteś taką świadomą mamą❤️
@Petite_903 жыл бұрын
Super pomysł z tą lalką! Jeszcze jutro siadam i zamawiam :-) Zrobiłam tak samo- nocnik stoi od 7 miesięcy, książeczka przyszła dwa tygodnie temu („Pucio chce siusiu, czyli pożegnanie pieluszki”- rzuca książką choć uwielbia wszystkie, dużo czytam dzieicom, a Córeczka sama wielokrotnie w ciągu dnia bierze książki i je ogląda i naśladuje odgłosy zwierząt etc. A tę książkę już widziałam latającą we wszystkich kierunkach 😁) Córka nie przepada za lalkami, ale tak na prawdę jest to jedyny odpowiednik dziecka człowieka, który mógłby być w tej kwestii szalenie skutecznym przykładem :-) sama taka lalkę mam u rodziców, w sumie sprawdzę czy nadal działa mechanizm, bo leży w szafie od 23 lat - Baby Born🤪) Dziękuję! Pani komentarz może się przydać wielu Mamom!
@monikamonikan44947 ай бұрын
Zgadzam się jak najbardziej i dziękuję
@lamocaccino7 ай бұрын
A mnie drażni jak mówią "odpieluchowałam w 2dni, w 1 noc, 2h" itd 😂 To może my i nasz syn jacyś jesteśmy tępi bu u nas to długi proces pełen wzlotów i upadków haha Zaczeliśmy jak miał troche ponad 2 lata. Nie chciał używać nocnika tylko tak jak my toalety 😊 więc przeskoczyliśmy fazę nocnika. Teraz ma 3,5 roku ale zdarzają się jeszcze wypadki, że bawi się i za późno biegnie do łazienki i zanim dobiegnie kropla już jest w majtkach, albo jak śpi. Coraz rzadziej ale wypadki się zdarzają... Natomiast na noc zakładam mu pielucho majtki, mając je na sobie i tak chodzi do łazienki, a jak śpi to czasami cos tam popuści. Powinnam przestać zakładać na noc?
@Abmafatima7 ай бұрын
Powinnaś przestać zakładać na noc 😊
@aniat67933 жыл бұрын
Odpieluchowanie i odspmoczkowanie to zmora rodzicow. Ale czesto to my sie boimy bardziej niz nasze dzieci podjac ku temu kroki.
@doradcarodzicielskimariola36223 жыл бұрын
To trochę prawda😁
@Ma-Mer3 жыл бұрын
Ale z tych maili nie wynika skąd dzieci mają problem. Nie ma informacji kiedy nastąpiła pierwsza próba odpieluchowania, być może była przedwczesna i nieprawidłowa, stąd problemy?
@doradcarodzicielskimariola36223 жыл бұрын
To prawda. Rodzice kiedy pisza, sa zupełnie zdezorientowani. Czekają i czekają a potem proszą o pomoc. To moje zadanie, żeby dowiedziec się skąd wzięły sie problemy. Dlatego tej informacji nie ma w mailach. Osadziłam je w szerokim kontekscie, z którego łatwo mozna sie zorientowac jakie były przyczyny problemów. Zreszta ci ludzie mówią o tym otwarcie w komentarzach i wiadomościach, żeby przestrzec innych.
@Ma-Mer3 жыл бұрын
@@doradcarodzicielskimariola3622 zdrezorientowani rodzice łatwo mogą odnieść wrażenie, chociażby po tytule "fatalne konsekwencje późnego odpieluchowania " (btw, od którego roku życia oznacza późne?), że im wcześniej tym lepiej i zacząć np. "wysadzać" na nocnik 10-miesięczne niemowlę (a dodajmy wysadzanie nie równa się odpieluchowanie) lub o zgrozo próbować sadzać na nocniku dziecko, które jeszcze samodzielnie nie siedzi
@doradcarodzicielskimariola36223 жыл бұрын
@@Ma-Mer w filmiku bardzo dobrze wyjaśniam, co wolno a czego nie, dlatego nie boje się, że rodzice tak to zrozumieją jak sugerujesz. Widac to po komentarzach. Dziękuję oczywiście za czujność😀
@joannas73273 жыл бұрын
Jakie ma Pani zdanie o problemach z nietrzymaniem moczu w dorosłym życiu jako konsekwencje zbyt wczesnego odpieluchowania?
@doradcarodzicielskimariola36223 жыл бұрын
O, to jest pytanie, które też sobie postawiłam.Zastanawiałam się, czy nietrzymanie moczu ma swoje przyczyny w odpieluchowaniu. Naczytałam się badań w kilku językach i w specjalistycznych bazach. Naukowcy opisujacy nietrzymania moczu u dorosłych nie wymieniają sposobu odpieluchowania jako przyczyny. Poszłam więc dalej i badałam temat u lekarzy i fizjoterapeutów. Dowiedziałam się, że nietrzymanie moczu często zdarza sie kobietom po ciąży, zwłaszcza po porodzie naturalnym. Jest to konsekwencja napinania i przeciążenia mięśni. W takich sytuacjach zalecane są ćwiczenia mięśni, które dają świetnie efekty w krótkim czasie. Nietrzymanie moczu u dorosłego nie ma więc korzeni we wczesnym dzieciństwie a poza tym jest to przypadłość, z którą bardzo łatwo można sobie poradzić. Takie straszenie nie ma żadnych podstaw ani żadnego sensu.
@Petite_903 жыл бұрын
Pani Joanno, zachęcam do zapoznania się z m.in.zabiegami laserowymi, gdy trening mięśni Kegla nie daje rezultatów. Jest teraz ogromny wachlarz możliwości :-) Jeśli posiada Pani instagram, zachęcam do obserwowania Pani Dr Nalewczynskiej - ginekolożki z Warszawy, która prócz swojej prywatnej praktyki lekarskiej i kliniki, uświadamia tysiące kobiet o ginekologii estetycznej, zabiegach na poprawę jakości życia (nie tylko nietrzymanie moczu ale także kwestie zmian w obrębie pochwy i tzw.luzu po porodach). Komedium wiedzy i moje odkrycie w r.2021 :-) W wyróżnionych relacjach ma tematy, dużo mówiła i mówi o nietrzymaniu moczu właśnie. Może coś się Pani przyda :-)
@dujunails53423 жыл бұрын
W naszym przypadku synek dokładnie wie kiedy chce załatwić swoją potrzebę, nawet woła że chce kupkę ale jak idziemy na toaletę lub nocnik to albo wcale nie usiądzie bo nagle mu się odechciało albo posiedzi chwilę i jak jest już ten moment że normalnie by zrobił to wstrzymuje i wstaje bo z jakiegoś powodu się boi... Nie mogę tego rozgryźć i dać sobie z tym rady...z siusianiem było to samo z tym że ten temat udało się już opanować mężowi po wielkich mękach bo tak samo to wyglądało że nie chciał nigdzie robić... Ani toaleta ani nocnik ani pielucha...i potrafił wstrzymac przez 3,5h od momentu skakania z nogi na nogę aż popuścił... Mam nadzieję że lada dzień uda nam się opanować też temat kupki bo już pomału tracę cierpliwość... Dziękuję za tak przydatne filmiki😊👏
@doradcarodzicielskimariola36223 жыл бұрын
Na pewno się uda! ❤️ Cierpliwości jesteście na dobrej drodze. 🤗
@nataliawyzgol30783 жыл бұрын
Moje dziecko przed swoim 2 rokiem, kiedy zaczęła czuć ze musi kupkę zaczely się problemy. Nie chciała na nocnik ani do pieluchy. Mimo dobrej diety pojawiły się zaparcia nawykowe. Jestem spokojnym, wspierającym rodzicem. Trwało to prawie rok. Ale udało się. Odpieluchowalysmy się w wieku 2.5 . Ja polecam ksiazeczki. Ja lubie czytać dziecku, a mała lubi kiedy jej czytam. Jest naprawdę bardo dużo książek do dzieci na temat kupki( nocnikow) . Zauważyłam ze dużo ludzi robi z kupy temat tabu, u nas nigdy tak nie było a i tak nawykowe zaparcia "nas dopadły" Teraz jest wszystko już wporzadku, ale ten rok był koszmarem. Wydaje mi się ze odnośnie dziecka robiącego do majtek w wieku 4 lat może mieć pani rację. Nawet dorosłemu przecież ciężko zmienia się swoje nawyki. Chcąc być świadomym rodzicem sama dużo czytam. Ale jestemy bombardowani z każdych stron sprzecznymi informacjami. Sama wtedy czytałam artykuly mówiące ze broń boże nie odpieluchowywac przy zaparciach! Czekać az minie iwtedy spróbować. Ale ja postawiłam na rozmowy, nie robienie tajemnic z kupy i zachęcanie ( bez nagród bo to wydaje mi się w tym wypadku złe) pozdrawiam wszystkich.
@doradcarodzicielskimariola36223 жыл бұрын
Natalia, moje najszczersze gratulacje za podejście i świadomosc! Brak nagród to podstawa, wielu rodziców o tym nie pamięta, super, że powiedziałaś o tym głośno👍
@agnieszkaparzych62653 жыл бұрын
Anegdotka rodzinna, która dała mi jednak dużo do myślenia w kwestii tego co obecnie się rodzicom wmawia i rzuca się im kłody pod nogi (obecnie czekam na urodzenie pierwszej córci). Moja mama a propos odpieluchowania zawsze powtarzała, że mój kuzyn "tak strasznie długo chodził w pieluchach" w porównaniu z innymi dziećmi z rodziny. Jako że kuzyn ma autyzm byłam przekonana, że to "strasznie długo" trwało wiele lat (do 5/6 może nawet 7 roku życia) i nie zaprzątałam sobie tym głowy. W końcu jako dziecko z autyzmem mógł mieć swoje potrzeby. Dopiero teraz zagłębiając się w te tematy dopytałam swoją i jego mamę ile to "strasznie długo" trwało. "No bardzo długo, miał prawie trzy lata jak go oduczyłyśmy". Wszystkie inne dzieci były w rodzinie odpieluchowane przed drugim rokiem życia, bo kto by chciał prać, gotować czy prasować tetrę w nieskończoność? Kurtyna.
@doradcarodzicielskimariola36223 жыл бұрын
Dziękuje Ci Agnieszko za ten komentarz i podzielenie się anegdotką 🤗
@aleksandraniestroj50843 жыл бұрын
Bliźniaki odpieluchowałam gdy miały 1,5 roku ale na nocnik sadzałam od 8 msc, więc kupki robili codziennie do nicniczka od mniejwięcej 10 msc. Kolejne dziecko sadzałam troszkę później, ale też przed roczkiem synuś robił kupki do nocniczka. Chciałam jak przy starszych aby 1,5 roku było momentem odpieluchowania, wypadło to w styczniu i mimo, że zima dało radę! Na nocne odpielucjowanie trzeba się przygotować psychicznie, że będzie więcej roboty- pranie, przebieranie dziecka w nocy itd ale warto powalczyć przez jakiś czas i potem mieć spokój. Zachęcam wszystkich, którzy myślą, że to takie straszne, ja wolałam sadzać na nocnik niż co chwilę zmieniać pieluchy.
@aleksandraniestroj50843 жыл бұрын
Aha przy młodszym gdy szedł za schody lub witrynę stawiałam mu tam nocnik, tak, żeby nikt nie patrzył i tam sobie spokojnie cisł ;) teraz ma 2 latka i trochę, i do tej pory jak robi kupkę na nocniczku to mnie wygania z łazienki i mówi, że mam czekać w pokoju obok ;)
@doradcarodzicielskimariola36223 жыл бұрын
❤️ dziękuje ci za ten komentarz
@joannazajac2902 жыл бұрын
Moja mama mówiła, ze mnie posadziła na nocki jak miałam 8 miesiecy i podobno od razu wiedziałam co mam robić i od tamtej pory koniec z pieluchami. Ja natomiast nie mogłam syna dość długo odpieluchować miał 3,5 roku kiedy sie zabraliśmy za to i właśnie były problemy z ubrudzonymi majtkami. Najgorzej szła kupa bo oporowo a siku normalnie. Teraz mam córkę i oczywiście chciałam poczekać aż skończy 1,5 roku ( dodam ze córka 30 czerwca będzie miała roczek ) i raczej zdecyduje się aby zrobić to na dniach muszę tylko kupić nocniczek. Mam nadzieje ze będzie gotowa 😃
@doradcarodzicielskimariola36222 жыл бұрын
😃 wygląda na to, że byłaś dzieckiem z niezwykłą intuicją. Czas i cierpliwość są najważniejsze, trzymam kciuki by poszło szybko i gładko 🤗
@patrycjajanik29433 жыл бұрын
U nas była taka sytuacja że młodszy syn podpatrywał starszego jak sika do toalety i jakiś czas temu zaczęliśmy próbować robić siku na nocnik a nawet do toalety. Wszystko szło fajnie ale ja pracuję po kilka godzin dziennie, podczas gdy babcia się nim zajmowała robił siku do pieluchy... Przy mnie staraliśmy się sikać do nocnika, nawet udawało się zrobić kupę ładnie. Potem tylko biłam brawo i razem z synkiem spuszczaliśmy siku albo kupę w toalecie. Po jakiś 2 tygodniach nie chciał usiąść na nocnik ani na sedes. Teraz już w ogóle mam problem bo bardzo nam się skomplikowały sprawy i za 2 dni syn idzie do przedszkola, ja pracuję kilka godzin dziennie i nie wiem jak zabrać się za temat. Kiedyś mówiła Pani że podczas zmian (tak jak tutaj idzie do przedszkola) nie brać się za temat bo dziecko przeżywa nową sytuację. Za tydzień synek kończy 2 lata, boję się żeby nie przegapić tego dobrego momentu. Starsze rodzeństwo było odpieluchowane przed 2.5 rokiem życia, ale mieliśmy inną sytuację bo nie pracowałam tylko siedziałam z nimi w domu.
@doradcarodzicielskimariola36223 жыл бұрын
Potwierdzam, nie nalezy rozpoczynac odpieluchowania kiedy dziecko idzie do przedszkola. To za dużo zmian naraz.
@anetabrzozowska8613 жыл бұрын
Po obejrzeniu Pani filmiku uświadomiłam sobie, że to może przez zbyt późne odpieluchowanie mam teraz problem z synkiem. Ma 9 lat i często zdążają mu się moczenia nocne. Niestety nie pamiętam dokładnie kiedy doszło do odpieluchowania. Podczas dnia to pieluszki nie nosił w dość wczesnym wieku, ale pamiętam, że na noc miał zakładaną. Myśli Pani, że te nasze problemy to właśnie wynik tego działania? Co może być jeszcze przyczyną...jak sobie z tym radzić?
@doradcarodzicielskimariola36223 жыл бұрын
Aneto, Twój komentarz jest dowodem na to, że nawet kiedy dziecko jest dojrzałe fizjologicznie, ma wystarczająco duży pęcherz, aktywną wazopresynę i jest psychicznie przygotowane, to nadal nie ma to żadnego związku z umiejętnością kontrolowania pęcherza. To kwestia cwiczeń i nawyku. No chyba że dziecko ma poważniejszy problem medyczny, wtedy konieczna jest konsultacja z lekarzem. W innych wypadkach, to kwestia powtarzania i utwalenia umiejętnosci. Jak dziecko zaczyna później to logiczne jest, że później sie nauczy. Cierpliwości!
@joasia_knitknitpl2 жыл бұрын
Idź z tym do lekarza ta babka toi nie jest lekarz, a pedagog...
@katarzynagasiorek15092 жыл бұрын
Skosultuj się z urologiem, a nie czytaj i nie słuchaj tych bzdur- być może tu jest problem. Mam syna z nerkowymi problemami, coś tam wiem. Sprawdź to z tej strony, a potem skontaktuj się z psychologiem
@patrycjajaamborska85253 жыл бұрын
córka ma 22 miesiące i juz prawie miesiąc chodzi bez pampersa (jedynie na noc, na dalszą podróż ale to rzadko no i czasami nie chce rano sciagnac wiec chwile w niej chodzi ale siku woła normalnie) sikanie poszło lepiej niz sie spodziewałam dzis w nocy nawet pierwszy raz wstała na siku chyba ze to był przypadek ... a kupa ... od poczatku problem ... wie ze chce .. płacze, że jej sie chce biega krzyczy i trzyma sie za pupe, co chwile karze sie wysadzac zeby sie załatwić ale wstaje z nocnika czy toalety jeszcze szybciej niz sie na nim znalazła ... robiła zawsze codziennie jedna dwie kupy a od kiedy chodzi bez pampersa robi tak co trzeci dzien jak juz nie moze wytrzymać i to w majtki po tych histeriach ... potem płacze ze ma bee ... pocieszam ja ze nic sie nie stało i mówie kolejnym razem zrobimy juz na nocniczek tak ona nie . to powiesz zeby ubrac pieluszke i do niej zrobisz nie .. i płacze ... wiec nawet nie chce ubrac pieluchy zeby sie załatwić .. zyje nadzieja ze jej to przejdzie ale z dnia na dzien boje sie co raz badziej ze robienie w majtki jej sie utrwali i stwierdzi ze tak ma byc i to normalne ... co robić
@patrycjajaamborska85253 жыл бұрын
zastanawiam sie czy nie przegapiłam dobrego momentu ... bo miała jakies 16 miesiecy i mówiła kiedy robi kupe oczywiscie była juz w trakcie ... wydawało mi sie to za wczesnie bałam sie tego zycia bez pieluchy i nic nie zrobiłam pozniej sciagałam jej tylko czasami bo lato wiec cwiczyła to sikanie ..
@dariac10053 жыл бұрын
Poczytaj o zaparciach nawykowych
@doradcarodzicielskimariola36223 жыл бұрын
@@patrycjajaamborska8525 Dlatego ja zawsze mówię, żeby nie zwlekac. To jest własnie sytuacja, która opisuje w filmiku. W tej chwili prawdopodobnie dziecko ma juz nawyk i trudno bedzie to zmienic. To są zawsze długotrwałe i mało przyjemne procesy. Żeby wesprzeć rodziców i dzieci oraz uprzyjemnic i uatrakcyjnić ten proces stworzyłam kurs Kupa Stop. Pomogłąm w ten sposób tysiącom rodziców pokonac ten wielki problem. Zobacz jak to wyglada: mariolakurczynska.pl/programedukacyjny/
@Petite_903 жыл бұрын
@@doradcarodzicielskimariola3622 Córka identycznie robiła jak córka łani Patrycji, gdy miała około roczku. Zaczęłam wtedy pierwsze próby i chęci były duże, ale nie chciała nocnika, więc zrezygnowałam na jakiś czas. Teraz przy każdorazowej zmianie pampersa pozwalam jej chodzić bez długi czas i ona to lubi i mam problem by znowu jej założyć pampersa. A co robię ja? Zakładam po godzinie. Już koniec z tym :-)
@lidiatomczyk71013 жыл бұрын
Moja Dorotka zaczęła robić kupkę do nocnika w wieku 7 miesięcy, a siku zaczęła wołać nie mając jeszcze roku. Ostatnią pieluchę nocną miała w wieku 15 miesięcy.
@doradcarodzicielskimariola36223 жыл бұрын
😍 cudowna sprawa Lidio ❤️
@emiliam26503 жыл бұрын
Nie wiem co w tym cudownego, dziecko na odpieluchowanie jest gotowe dopiero ok 2 lat
@HelloKitty-xb5ti3 жыл бұрын
@@emiliam2650 Skoro tamto dziecko zostało odpieluchowane w tym wieku to znaczy ze była gotowa
@beautynatka59493 жыл бұрын
synek 21 miesięcy. woła jak robi siku. zawsze jak nie dopilnuję to zrobi w majtki lub na podłogę. zdarzyło się kilka nocy suchych. czasem posika się wciągu dnia 2 razy czasem 5. na spacerze jadąc w rowerku woła siku a idąc za rękę niekoniecznie.
@doradcarodzicielskimariola36223 жыл бұрын
ale jest postęp, powoli i dacie radę 🤗
@magdalenaparadowska48333 жыл бұрын
Od dłuższego czasu sadzamy na nocnik naszego 7 miesięczniaka i bardzo często załatwia tak swoje potrzeby. Dużo łatwiej mu się tak wypróżnić. Zawsze wydawało mi się to dziwne, żeby czekać aż dziecko narobi w pieluchę, kiedy widać że się robi czerwone i pręży. Dziękuję za interesujący film :)
@doradcarodzicielskimariola36223 жыл бұрын
No właśnie! Przecież po dziecku widać jak na dłoni, że ma potrzebę😀 Gratuluję Ci świadomego podejścia i mądrości. Na tym polega oswajanie z nocnikiem i praca nad tzw gotowością. To efekt działania, nie jakis magiczny moment😀
@ulajestem3 жыл бұрын
Moje dziecko ma opóźniony rozwój. W listopadzie skończy 2 lata i ma podejrzenie autyzmu. Nie komunikuje ze robi kupę czy siku. Jak z nim zacząć odpieluchowanie?
@doradcarodzicielskimariola36223 жыл бұрын
W moim kursie "Odpieluchowanie krok po kroku" znajdziesz wszystkie wskazówki. Dziecko nie musi komunikowac za pomocą słów. Zobacz tutaj: mariolakurczynska.pl/kurs-odpieluchowanie/
@nataliawyzgol30783 жыл бұрын
Obserwuj swoje dziecko. Może kiedy czuje " Parcie " Robi cos inaczej? Moja mała miała zapracia nawykowe. I kiedy czuła parcie zastyhala w bezruchu i czekla kiedy uczucie przejdzie. Mój kuzyn opowiadał ze jego syn jak czuł ze potrzebuje się załatwić łapał się za siusiaka
@8s8e8l3 жыл бұрын
Znam mamę która odpieluchowała chlopca z opóźnioną mową ( wtedy jeszcze nie mówił) poprostu patrzyła na jego zachowanie,ale młody miał pieluchę ściągniętą podczas nauki w pewnym momencie sygnalizował stawając przy nocniku.
@doradcarodzicielskimariola36223 жыл бұрын
@@8s8e8l dzieci zwykle komunikują potrzeby świetnie i słowa im do tego nie są potrzebne.
@makapakanatalia12753 жыл бұрын
Szkoda ze nie widzialam takiego poradnika rok temu ... teraz mamy 2.5 roku nagle musielismy sie zapisac do przedszkola co za tym idzie jon stop syn jest przeziebiony i boje sie ze ja nie podolam teraz z odpieluchowaniem 🥲
@doradcarodzicielskimariola36223 жыл бұрын
Natalio oczywiście, że podołasz! Cierpliwość i dobre nastawienie. Życzę Wam wszystkiego dobrego i zapraszam jak najczęściej na kanał ❤️
@wiki14093 жыл бұрын
U nas starszą córkę odpieluchowałam jak miała 16 mcy, młodsza gdy była w tym wieku to ja byłam w ciąży i fizycznie po prostu nie miałam siły. Później urodził się syn to też nie był dobry czas na odpieluchowanie ale 2 m-ce po porodzie temat wrócił. Na początku było pięknie siusiu i kupka na nocniczek prawie żadnych wpadek do momentu gdy kupka przytrafiła się w majtki i wypadła na podłogę. Mimo iż nikt nie zareagował dezaprobatą córka tak się przestraszył, że odmawiała w ogóle robienia kupy. Zaczęły się zaparcia nawykowe, po lekach kupa była robiona tylko w pieluszkę, bo nie wypadnie. Nie było mowy o nocniku. Zbawienne okazały się wakacje u babci (wtajemniczonej w całą sytuacje). Mała pojechała bez mamy i taty, mówi babci że chce kupę i prosi o pieluchę a babcia nie wiele myśląc mówi, że mama zapomniała dać pieluch i może spróbuje zrobić na nocnik. Bez oporów i płaczu usiadła na nocnik i zrobiła. Oczywiście radości i zachwytom nie było końca. Za chwilę czeka mnie kolejne odpieluchowanie co do którego nie mam żadnych oczekiwań za to jestem przygotowana na każdą ewentualność. Wszystkim życzę cierpliwości i dużo spokoju.
@doradcarodzicielskimariola36223 жыл бұрын
Wszystkiego dobrego i trzymamy kciuki 🤗
@paulajurek55593 жыл бұрын
Mój synek został odpieluchowany majac 3 lata i 3 miesiące, wyszło to z jego inicjatywy. Nie było żadnego problemu z siadaniem na nocnik. Czekałam cierpliwie aż będzie gotowy o uważam,że to była świetna decyzja. Z młodszym synkiem też będę czekała do jego gotowości ❤️
@doradcarodzicielskimariola36223 жыл бұрын
🤗
@martatusiakowska26803 жыл бұрын
My odpieluchowaliśmy Córkę w wieku 2,4 miesiące w dzień i poszło bez problemu,bez żadnej wpadki do tej pory(a ma już 4,5 roku). Natomiast bardzo dużym problemem jest dla nas pielucha nocna-Coreczka do tej pory siusia w nocy w pieluchę,nie wybudza się,ma bardzo "twardy sen",sama przyznaje, że nie czuje jak siusia w nocy. Co zrobić?jest już tak duża a wciąż w nocy musi mieć pieluszkę?
@aniat67933 жыл бұрын
My mielismy podobny problem z nocna pieluszka, dalo rade w ten sposob ze wysadzalismy dziecko przed pojsciem naszym spac tak o 24 w nocy byly momenty ze dalej siusiala ale bylismy nie natarczywi i tlumaczylismy z do nocnika ktory stawialismy przy lozku
@dariac10053 жыл бұрын
Ja wstawałam w nocy i podstawiałam kubeczek bo u chłopca łatwiej. Tyle razy ile potrzeba. Jeden raz przed naszym spaniem to niekiedy za mało. Nastawić sobie budzik na 2 lub 3, rozbudzić dziecko i wysadzić. Jedyna droga według mnie.
@martatusiakowska26803 жыл бұрын
Dziękuję bardzo za Wasze odpowiedzi do mojej wypowiedzi!:-) My próbowaliśmy z wybudzaniem,ale z racji że mała ma bardzo twardy sen-była ogromna histeria,nie chciała siusiać,potem w dzień zmęczona bo nie ma już drzemek w przedszkolu. Zresztą psycholog dziecięcy powiedział, że nie ma sensu wybudzanie czy sikanie przez sen bo i tak jest nieświadome,a są przypadki że dziecko w tym wieku ma zbyt małą objętość pęcherza czy zbyt niski poziom wazopresyny dlatego fizlogicznie nie jest w stanie przespać nocy bez sikania. Powiedziano nam, że medycznie można zacząć cokolwiek badać dopiero jak skończy 5 lat (a za granicą ponoć 6 lat),a do tego czasu mamy zakładać jej pieluszkę. Więc na razie cierpliwie czekamy, jeszcze 4 miesiące nam zostało do magicznego wieku 5 lat;-)...mamy nadzieję że jednak problem minie w najbliższych miesiącach. Ponoć Brat mojego Męża moczył się w nocy dość długo,też do ok 5 roku życia i problem sam z siebie minął ponoć z dnia na dzień. Ciekawe czy to kwestie genetyczne... pozdrawiam ciepło!:-)
@8s8e8l3 жыл бұрын
Obejrzyj film mamalama tam są chyba dwa filmy w tym jeden z gościem i tam tłumaczy właśnie ze odpieluchowanie dzienne a nocne to dwie różne sprawy
@martatusiakowska26803 жыл бұрын
@@8s8e8l tak, oglądałam, dzięki;-) i tyle to wiem, że to dwie różne sprawy i mogą się bardzo mocno różnic czasowo...tam nawet jedna Mama Lama się śmiała że jej dziecko jest duże i nadal robi w nocy do pieluchy i że ma nadzieję iż do 18 stki się odpieluchuje:-P:-D
@kamakama77783 жыл бұрын
Mamy ten sam problem. 4-letni syn robi siku do toalety a kupy za nic w świecie nie chce zrobić do nocnika albo toalety. Jak już zrobi kupę do pieluchy to chce z nią chodzić przez jakiś czas. Do tego musi stać w konkretnym miejscu i każe sobie założyć spodnie, samej pieluchy nie toleruje. W ciągu dnia często posikuje do majtek i musze zmieniać spodnie i bieliznę. Czy odmowa założenia pieluchy to dobry pomysł? Ciągle go namawiamy żeby spróbował nocnika lub sedesu jednak na próżno. Syn zaczyna wtedy okropnie płakać i prosi o pieluchę. Byłabym wdzięczna za poradę 😢
@doradcarodzicielskimariola36223 жыл бұрын
Kama, jeżeli po prostu odmówisz pieluchy, dziecko może sie zablokować. To nie jest dobry pomysł. Ja mam kilka rozwiązań, jednak zależą one od indywidualnej sytuacji. Jak chcesz zrób szybki Quiz, który pozwoli Ci ocenić swoja sytuację. Napisz do mnie: kontakt@mariolakurczynska.pl z wynikami Quizu. W ten sposób lepiej bedzie można dopasowac wsparcie do indywidualnych potrzeb dziecka. Oto link do Quizu: mariolakurczynska.pl/quiz/
@martas6093 жыл бұрын
Syn ma teraz 7 lat i został odpieluchowany jak skonczyl 2 lata, poszło szybko bo 3 dni i już wiedział co i jak, czasami jak się zabawił na dworze to poleciało w majtki. Na początku zakładałam mu na noc pieluchy ale po tygodniu jak była sucha przestałam ale cały czas byl podkład. Córka ma teraz 6 miesięcy i planuje ją odpieluchować ok 16 miesiąca życia akurat beda wakacje. Mam nadzieję ze pójdzie tak samo dobrze jak i z synem.
@doradcarodzicielskimariola36223 жыл бұрын
Jest zawsze szansa, chociaż dzieci są różne😀 Nie ma powodu do obaw💜
@Setarah883 жыл бұрын
A co zrobić z dzieckiem świadomym które wie że właśnie robi kupkę i siku ale nie chce iść na nocnik czy toaletę...
@doradcarodzicielskimariola36223 жыл бұрын
Widzisz, dla mnie Twój komentarz jest dowodem, że świadome dziecko wcale niekoniecznie łatwiej odpieluchować. Świadomość dziecka wręcz utrudnia ten proces! Trzeba cierpliwie uczyć, nie ma innej drogi. Jak rodzice potrafią zapanowac nad dzieckiem to nie bedzie trudne. A jak nie potrafią, to łatwo nie będzie, ale trzeba działać, bo im później tym bedzie gorzej. I tyle moge powiedzieć😀
@Setarah883 жыл бұрын
@@doradcarodzicielskimariola3622 dziękuję pięknie rzeczywiście z córką było łatwiej miała ponad dwa latka może dwa i pół i po dłuższym czasie przekonywania sama zrzuciła pieluszki i nawet nie mieliśmy problemu z moczeniem w nocy do dziś a ma 8 lat. Natomiast syn ma 23 miesiące i śmieje się że właśnie robi siusiu do pieluchy. Jak się pytam gdzie się powinno robić to pokazuje doskonałe miejsce do robienia siusiu. No i taki mam y problem 😁 więc tak jest to o wiele trudniejsze kiedy dziecko jest świadome 🤣🤣🤣
@justynas87903 жыл бұрын
Wzbudził smutek. Pora się bardziej zmobilizować i odpieluchowac
@doradcarodzicielskimariola36223 жыл бұрын
Jak pokazuje życie, samo się nie zrobi...Powodzenia!
@olazzz1083 жыл бұрын
Moja córka skończyła 6 lat i wciąż moczy się w nocy. Nie robi tego świadomie i z premedytacją, wręcz przeciwnie - chciałaby spać bez pieluchy, jednak kiedy śpi, nie czuje że robi siku. Próbowałam przez kilka dni nie zakładać jej pieluchy na noc, próbując "oszukać system", ale co noc łóżko było zalane. Czy powinien się tym zająć lekarz?
@olazzz1083 жыл бұрын
@@mariolakurczynska2679 Dziękuję za odpowiedź. Bez podkładów nie wyobrażam sobie życia 😉 Spróbuję ponownie, do skutku😘
@doradcarodzicielskimariola36223 жыл бұрын
❤️
@doradcarodzicielskimariola36223 жыл бұрын
Kilka dni to za mało. Skoro dziecko nie jest odpieluchowane, potrzebuje w tym wieku znacznie więcej czasu. Owszem, mozliwe, że są przyczyny medyczne, jednak najpierw po prostu musisz "zerówkowiczkę" odpieluchować. I zaprzyjaźnij się z podkładami, żeby zabezpieczyć łóżko. Powoli i do przodu!
@kamilanowa89663 жыл бұрын
Emilia ma 7 miesięcy i od miesiąca robi kupkę na toaletę. Wysadzam córkę przy każdej zmianie pieluszki, potrafi już sama stymulować pęcherz 😊
@doradcarodzicielskimariola36223 жыл бұрын
Super Kamilo! Super robota! 🤗❤️
@gfowuxnslc Жыл бұрын
Witam, kiedy ostatecznie córka pożegnała się z pampersem? Mój ma teraz 13 miesięcy i od miesiąca robi właśnie tak samo, robi siku i kupkę do nocnika ale cały czas zakladam pampersa, bo nie wiem czy to nie za wcześnie na odpieluchowanie. Jak było w Pani przypadku? Pytam bo sama zastanawiam się jakie podjąć kroki, skoro dziecko ogarnęło nocnik ale z drugiej strony wszyscy w koło gadają że to za wcześnie, sama nie wiem już co odpowiednie.. (edit: jak założę pampersa to siku robi do pampersa)
@9asienka3 жыл бұрын
Dziękuje za ten filmik . Mój syn ma 3 latka i jak czuje ze kupka sie zbliża biegnie i zakłada pieluszkę . Próbowałam schować pieluszki i mówić ze już ich nie ma i czas spróbować na Wc i wtedy jest NIE i potrafi cały dzień nie zrobić kupki . Siku robi bez problemu na wc odkąd skończył 2 latka tylko z kupka jest problem . Jak z nim rozmawiać ? POMOCY 😔
@doradcarodzicielskimariola36223 жыл бұрын
Joanno, dziekuje Ci za komentarz. O tym właśnie mówię w tym filmie, to, czego doswiadczasz jest konsekwencją późnego odpieluchowania. Dziecko ma silną asocjację: robienie kupki kojarzy mu sie z pieluchą i jest to nawyk który ciężko zmienic. Dzieci bez pomocy mogą się tak męczyć całymi latami. Ja wychodząc naprzeciw tym problemom stworzyłam pomoc i wsparcie w postaci konkretnych metod i wskazówek postepowania w formie kursu: Kupa Stop. Znajdziesz tam nawet schemat rozmowy z dzieckiem, jak, kiedy i o czym rozmawiać. Jednak oprócz rozmowy musisz tez podjać działania. Jakie to działania zobaczysz tutaj: mariolakurczynska.pl/programedukacyjny/
@joasia_knitknitpl2 жыл бұрын
@@doradcarodzicielskimariola3622 a jakie masz kompetencje by sprzedawać taki kurs, skoro nie jesteś żadnym specjalistą w temacie?
@bonitkapie13383 жыл бұрын
My zaczęliśmy odpieluchowanie zaraz po skończeniu 2r.ż. z siku poszło błyskawicznie - chyba tylko parę dni popuszczała. Ale do teraz (ok 3 mce) mamy problem z kupką. Niestety ciągle robi w majteczki. Ostatnio postawiłam na nagrody i od ok tygodnia się sprawdzają. Czasem kupka w majtkach ale już częściej w nocniku. Poczekamy trochę i odstawimy nagrody. Natomiast mamy inny problem. Czy mogłaby Pani nagrać filmik z poradami co robić z nocnym jedzeniem? Córka budzi się ok 3ciej i ciągle chce jeść. Już nie mamy siły i postawiliśmy na musy owocowo warzywne (tak, te bez cukru i soków zagęszczanych). Ale jak z tego wyjść?
@doradcarodzicielskimariola36223 жыл бұрын
Bonitka, widzę, że macie kilka problemow. Napisz proszę, czy odpieluchowałas dziecko całkowicie? Robiła i siku i kupkę zawsze do nocnika?
@bonitkapie13383 жыл бұрын
@@doradcarodzicielskimariola3622 zdarza się i na nocnik i na sedes. Dla Małej nie ma różnicy, sama sobie wybiera gdzie chce akurat w danym momencie się załatwić.
@bonitkapie13383 жыл бұрын
@@doradcarodzicielskimariola3622 i nie nosi pieluszki wogole, nie prosi o pieluszkę, jak to się zdarza u innych.
@doradcarodzicielskimariola36223 жыл бұрын
@@bonitkapie1338 być może to kwestia czasu i nauki skoro dziecko jest odpieluchowane.
@xTheJustx10 ай бұрын
Po 1 próbie odpieluchowania nauczyła się wiedzieć kiedy chce siku i kupkę. Ale zaczęła wstrzymywać 🤷♀️ został pampers.Bez panpersa a czasem w pampersie wie kiedy chce siku chętnie siada na nocnik ale robi parę kropel i koniec więc znów za 10 min woła siku i znów ta sama sytuacja . Puści trochę i wstrzymuje. Po czym wysikuje się całkiem do pampersa. Nie wiem co ja blokuje przed zrobieniem siku na nocnik 🤷♀️mimo że potrafi wołać i wie kiedy chce . Nie wiem już jak to rozegrać 😐
@SI-cy4en3 жыл бұрын
Pani mariolu moja czterolatka ma pieluche tylko na noc. Prubowalam ja wybudzac w nocy ale na niewiele sie to zdalo. Nadal zasikuje majteczki w nocy jesli ma zalozone. Jak pozbyc sie pieluchy w nocy?
@doradcarodzicielskimariola36223 жыл бұрын
Witaj, widzisz, jedni powiedzą: czekaj, dziecko będzie świadome to wytłumaczysz. Albo: czekaj, pęcherz musi dojrzeć, wazopresyna musi się uaktywnić, daj dziecku spokój. Albo: Czekaj az bedzie pewnej nocy pampers suchy, nie męcz dziecka. Tylko, jak widać, ani świadomość ani dojrzałość hormonalna i fizjologiczna nie mają nic wspólnego z odpieluchowaniem. Tu nie ma żadnej zależności. Jedyne co jest do zrobienia to zdjęcie pieluchy raz na zawsze, no ewentualnie wyście posrednie, zmiana pampersa na niewygodną tetrę. Wtedy szybciej działa😀 No i zdecydowanie łatwiej ten proces przebiega, kiedy dziecko jest młodsze. Teraz potrzeba po prostu cierpliwości i czasu. Wybudzanie zwykle pomaga, jednak skoro nie wchodzi to w grę, a czasem tak jest przy dzieciach starszych i juz świadomych, to nie zalecam męczenia. Zawsze działamy w zgodzie z dzieckiem, jednak realizujemy nasze zadania rodzicielskie.
@wiolkabie79693 жыл бұрын
Pewien dwulatek traktuje nocnik jak zabawkę. Nie wiemy kiedy chce kupę,nie chce dać znać i robi w pieluchę. W nocy trzeba mu dawać duże pieluchy bo przesiąka... Jak się mówi o siku i kupach udaje że nic nie slyszy... O sadzaniu na nocnik nie ma mowy, bo on nigdy nie siedzi tylko biega.... Kurcze 🤔
@doradcarodzicielskimariola36223 жыл бұрын
Dlatego ja przestrzegam przed zbyt długim czekaniem. Dziecko traktuje nocnik jak zabawkę, więc dlaczego miałoby sikac do zabawki...Nocnik słuzy tylko do jednego.Rodzice często nie mają wiedzy i popełniaja błędy, to jeden z bardziej popularnych. Nazywa sie: oswajanie z nocnikiem i polega po prostu na wstawieniu nocnika do pokoju dziecka. A potem takie włąsnie są efekty. No i do tego dochodzi czasem bunt dwulatka i kłopoty gotowe.
@wiolkabie79693 жыл бұрын
@@doradcarodzicielskimariola3622 Fakt, z niewiedzy wynika i to totaknej. Nikt jakoś obecnie nie ma jak doradzić mimo że każdy chwali się że wszystko wie. A jak przyjdzie co do czego odwraca kota ogonem i... ucieka i nikt nic nie pokazuje, nie tłumaczy takim rodzicom...
@doradcarodzicielskimariola36223 жыл бұрын
@@wiolkabie7969 ja nie uciekam😀 Tłumaczę cierpliwie....
@wiolkabie79693 жыл бұрын
@@doradcarodzicielskimariola3622 Oj ja nie o Pani... 🤭 bardziej o znajomych różnego typu😉
@doradcarodzicielskimariola36223 жыл бұрын
@@wiolkabie7969 😁😘
@moniiwa20193 жыл бұрын
wydaje mi się że jest błąd w adresie do Pani bloga. brakuje r przez co wyszukiwarka nie znajduje strony. pzdr!
@doradcarodzicielskimariola36223 жыл бұрын
Dzięki kochana! 🤗
@sylwia39163 жыл бұрын
Jak sobie zatem poradzić z 3 letnim dzieckiem które załatwia się w pieluszkę?
@doradcarodzicielskimariola36223 жыл бұрын
Sylwio, drogi są dwie: albo czekasz albo działasz. Musisz zwyczajnie odpieluchować dziecko.
@sylwia39163 жыл бұрын
@@doradcarodzicielskimariola3622 działam! Już się naczekałam. Znajdę filmiki na Pani kanale o tym jak to zrobić skutecznie?
@doradcarodzicielskimariola36223 жыл бұрын
@@sylwia3916 tutaj masz krok po kroku: mariolakurczynska.pl/kurs-odpieluchowanie/
@zuzannasulinska81053 жыл бұрын
A co Pani poradzi jak moja 5 latka ma problemy z wydalaniem kału jest na dicopegu junior już 3 lata i na noc musi mieć pampersa bo zdarza jej się zrobić kupke przez sen
@mariolakurczynska26793 жыл бұрын
Zuzanno, takie poważne problemy nie mogą być po prostu rozwiązane od ręki jedną rada. Takiej nie ma. Jesteś pod opieką lekarską. Takie problemy mogą mieć przyczyny medyczne oraz emocjonalne, jedno i drugie wymaga konsultacji ze specjalistą, To sa zbyt ważne, złożone i głębokie tematy. Musisz działać, czekasz juz 3 lata i nadal nie masz efektu.
@zuzannasulinska81053 жыл бұрын
@@mariolakurczynska2679 byliśmy już u każdego specjalisty 3 razy i u kilku innych tej samej specjalizacji żeby tylko małej pomóc niestety nic nie mogą znaleźć byliśmy u alergologa, psychologa, gastrologa i chirurga dzieciecego prze rok nawet prowadziłam kalendarz wyróżnień i podawanie leków czy czopkow jest lekka poprawa jeśli je słonecznik świeży, śliwki, olej lniany albo olej z czarnuszki
@doradcarodzicielskimariola36223 жыл бұрын
Rozumiem, teraz lepiej rozumiem, z czym sie mierzysz i ile w tej sprawie zrobiłaś. Widzisz juz po tych wszystkich działaniach, że nie można tego problemu rozwiązac jedną poradą czy wskazówką. Trzeba szukac przyczyny a to nie jest proste. Mogę ze swojej strony życzyc siły i cierpliwości.
@Emma-li8cy3 жыл бұрын
Poprosze o konkrety jak sprawic zeby dziecko chcialo robic kupke tez do nocnika nie tylko siku dziekuje
@Emma-li8cy3 жыл бұрын
@@mariolakurczynska2679 Mam 3.5 letnia coreczka juz od dawna siusia na nocnik lub toalete niestety nie moge jej przekonac do robienia kupki-robi tylko w pieluszke-co moge zrobic? z gory dziekuje za odpowiedz
@doradcarodzicielskimariola36223 жыл бұрын
Co masz na myśli mówiąc: konkrety?
@Emma-li8cy3 жыл бұрын
@@doradcarodzicielskimariola3622 Konkretne instrukcje jak mozna przekonac dziecko do zrobienia kupki na nocnik nie tylko siku
@doradcarodzicielskimariola36223 жыл бұрын
@@Emma-li8cy Och, to jest wielkie i poważne zadanie. Trzeba dziecku pomóc i nie jest to niestety łatwe. Trzeba odpowiednio zachęcić dziecko i sprawic, zeby samo chciało.Ja opracowałam specjalne autorskie metody , łagodne , oparte na fantazji i bajkach. Znajdziesz je tutaj: mariolakurczynska.pl/programedukacyjny/.Pomogły juz tysiącom rodziców😀
@annarychlinska2193 жыл бұрын
Moja córka ma 3 lata i jako jedyna w swojej grupie w przedszkolu nosi pieluchę. Nie woła że chce siku czy kupę tylko robi w pieluchę. W domu chodzi w majtkach. Siku woła i robi na nocnik ale kupy robi w majtki( córka ma problem z kupą). Zrobi i woła o wytarcie pupy i zakłada majtki... My mamy problem żeby zaczęła robić do nocnika i WC kupę a nie w majtki. Też już nie mam pomysłu co zrobić żeby przestała robić w majtki i zaczęła wołać
@doradcarodzicielskimariola36223 жыл бұрын
Dziękuję za Twoja wypowiedź. To potwierdza moje słowa: dzieci traktują majtki jak pieluchę. I jest to naprawdę spory problem. Żeby pomóc tym dzieciom i ich rodzicom stworzyłam specjalny kurs o nazwie "Kupa Stop", gdzie korzystając z kompilacji kilku pomysłów w formie fajnej zabawy daję rodzicom szanse na pożegnanie tego problemu. A potrafi sie on ciagnąc latami. ..
@danutazakrzewska28213 жыл бұрын
Jestem w szoku, że w tej całej aferze udział biorą producenci pieluch. To powinno być zabronione i karalne. Inna sprawa, że rodzice mają wiele dziwnych pomysłów na wychowanie...albo ich właśnie nie mają. Pracuję w placówce oświatowej i coraz częściej dochodzę do wniosku, że bezkrytyczne wprowadzanie w życie " nowych " metod wychowawczych wiąże się z brakiem wiary we własne im umiejętności wychowawcze, w to, że rodzic wie jak i potrafi konsekwentnie wprowadzać to, co naprawdę uznaje za słuszne...i po części przerzuca " odpowiedzialność" na dziecko..bo "daje mu wybór" wychowuje " bezstresowo"...wg takiej i takiej metody... A wystarczy zdrowy rozsądek, zaufanie do własnej intuicji i do mądrości naszych mam, babć..i ich babć....
@Ma-Mer3 жыл бұрын
No niestety życie pokazuje, że nie wystarczy. Wiara w mądrość mam i babć też często bywa, eufemistycznie ujmując, ryzykowna. Swoją drogą zdawało by się, że pracownicy placówek oświatowych, jeśli nawet nie chcą, to mają obowiązek się dokształcać. Bo mieszanie dawania dziecku wyboru, z "bezstresowym wychowaniem" i przerzucaniem na nie odpowiedzialności, świadczy o tym, że coś dzwoni, ale nie wiadomo w którym kościele. Podobnie jak negowanie " takiej a takiej metody", ale bez - jak widać znajomości podstawowych założeń tychże metod.
@doradcarodzicielskimariola36223 жыл бұрын
Danuta, to prawda, tylko że nasze babcie nie korzystały z pampersów. Musimy dostosowywać nasza wiedzę do aktualnego poziomu życia.
@olaula4080 Жыл бұрын
Za każdym razem była tragedia, wrzaski, Ryki i histeria aż sąsiedzi pytają .. późno odlieluchowane, bo w domu nie każdy był konsekwentny i tyle .Tragedia jest do tej pory a dziecko rosnie i pielucha dalej jest. Nie mam sił. Dziecko gada że chce całe życie być w pieluszce. Nie mam pieniędzy na expertow ani tłumaczenie sąsiadom. Krytyka po po czasie nic nie da. Więc co? Psycholog. Poddaje się....😢
@doradcarodzicielskimariola3622 Жыл бұрын
Ula, w tym przypadku nie można sie poddać. Szukaj sposobów, wiedzy i działaj.