Mój sklep internetowy z miodem : pasiekasciegienny.pl/
@pasiekalukasza71575 ай бұрын
Super oryginalne etykiety, kreatywnie i czarne nakrętki tak jak u mnie. Ładnie sie prezentuje premium produkt.
@bogdank81385 ай бұрын
Cześć! W końcu marca do połowy kwietnia temperatura była po 20 stopni. W tym czasie pszczoły porządnie bujnęły się. Na początek maja rodziny były wyszykowane jak w czerwcu. Zebrały wszystko, co było do zebrania, mimo mało ciekawych ogrodników w maju. Znajomy leśnik mówił, że w tym roku na dzikich drzewach owocowych, pod ciężarem łamią się gałęzie. Szybko wytłumaczyłem skąd to ;-). Miodu więcej o ponad 30%. Tutaj zaczynają się schody, gdyż mimo inflacji, cenę zostawiłem jak w zeszłym roku a kupcy nie rwą towaru. Odkłady robiłem jedynie tam, gdzie to było konieczne a i tak zostały wyczerpane wszystkie odkładówki. Zachciało mi się dotacji, więc miałem doraźną kontrolę. Wyszedłem z niej z tarczą of kors. Rodziny są po izolacji matek, odymione przedwstępnie, zakarmiane objawowo syropem z cukru biedronkowego po 2 złote ;-). Z towaru zeszłorocznego robię piwo. Myślę nad poszerzeniem asortymentu. Pozdro! A jeszcze dodam, warrozy było na bogato!
@MAQ1235 ай бұрын
4:40 liczba zarejestrowanych uli wzrosla bo daja kase. natomiast nie swiadczy to ze liczba przed byla mniejsza :)
@lukaszpriv5 ай бұрын
Dobrze Cię widzieć! Cieżki sezon, masa widzę zjechała! Sezon dobry, warrozy jak zawsze - walka na śmierć i życie :) Fajna bluza! :)
5 ай бұрын
Bluza czekała na spadek masy 😀Pozdrawiam!
@davidsihor5 ай бұрын
Hurá konečně video 😉😉😀 těším se na další video. Teďka kvete zlatobýl je to fajn invazivní rostlina 😉 na pyl i nektar.. ale nesmí být takové horko 🥵
@Mateo-ze9sp5 ай бұрын
Bardzo przydatne informacje Tomku pozdrawiam P.S. matka od Ciebie się przyjęła czerwi pięknie to będą moje pierwsze Buckfasty ciekawe czy sobie dam z nimi radę 🤔
@dawidkapusciok60375 ай бұрын
Śląsk, pasieka stacjonarna amatorska 10uli. Rok zaczął się super pogoda była na tyle dobra że nosiły z wierzby i leszczyny... Do rzepaku rodziny były silne i jeb załamanie pogody na rzepaku 2 tygodnie lało i zima... Z rzepaku 12l na ul - pole było 800m od pasieki... Te 12l to mieszanina drzew owocowych, mniszka i rzepaku... U mnie akacji nie ma więc się nie wypowiadam... Na lipie było około 6l ul... U mnie to norma, tak jest co roku... Tydzień temu odwirowałem ostatnią drobnicę 3l z ula - czekałem czy coś przyniosą ze słonecznika (kilka hektarów przy pasiece) ale niestety pyłku tony miodu zero... Te trzy litery to wielokwiat i trochę z facelia które zaśmiałem (0,2ha) za domem w majówkę... Ogólnie 21l z ula na stacjonarnej w terenie mocno napszczelonym... Nie jest źle bywały lata gorsze i lepsze... ;)
@pasiekaumarka33895 ай бұрын
O tym że pszczelarzy przybywa ,a pożytków coraz mniej mówiłem już dawno. Na rzepaki już niejeżdze wole dzicz lepszy miód i pszczoły lepiej się mają. Rodziny idą do zimy mają po 4 ramki pierzgi. Pozdrawiam🖐️
@irekpasieka40485 ай бұрын
U mnie sezon super, zachód mazowsza
@krzysztofjanik8785 ай бұрын
Jeśli sucho, trzeba siać nostrzyk biały dwuletni. Urośnie, będzie nektar i pyłek, i użyźni pole! Będzie Pan zadowolony.
@pasiekadziadka83945 ай бұрын
Kiedy najlepiej siać nostrzyk dwuletni ?
@krzysztofjanik8785 ай бұрын
@@pasiekadziadka8394 Podobnie jak zboże jare. Jak tylko da się wiosną wjechać na pole. Płytko siać, warto wsiać z innymi 1-rocznymi np facelią, gryką (uwaga- ta może wymarznąć), gorczycą itd. W drugim roku nostrzyk przytłumi wszelkie chwasty, lepszy tysiąckroć w walce z chwastami od glifosatu!
@lorddaniel17045 ай бұрын
Polecam apibiovit do syropu tylko i wyłącznie. Nie jest tanio ale robi robotę w rozwoju jesienno zimowym. W tamtym roku miałem przezimowanie 100 % na +80 rodzin.
@sylwesterszafranski83445 ай бұрын
Warroza to samo u nas
@julnifares5 ай бұрын
Małopolska sezon wybitny, pszczoły dojechane, warrozy i innych "kwiatków" przez cały sezon bardzo dużo. pasieka wędrowna. Można powiedzieć, że rok temu nic nie było, a teraz przyroda nadrobiła.
5 ай бұрын
Tez jestem mile zaskoczony tym sezonem, co pożytek to jakiś miód wybrany. Świętokrzyskie
@MateuszKowalski-ud4dx5 ай бұрын
Witam, tez planuje pod korpus gniazdowy w tym roku dac nadstawke 1/2, tylko pytanie kiedy to najlepiej zrobic, po karmieniu zimowym? I w tych nadstawkach mam troche ramek z syropem czy warto je zostawic wlasnie wraz z ta nadstawka pod gniazdem, dzieki!
5 ай бұрын
Jak dasz pod gniazdo i jest tam coś syropu to przeniosą go sobie do góry, ja daje z ramkami przed rozpoczęciem zalewania gniazda. Jeśli chcesz dac pusty korpus to po zalaniu gniazda, gdyż jest duże prawdopodobieństwo ze zaczną budować dzika zabudowę w tej pustej przestrzeni podczas zakarmiania.
@JerzySawczuk-c9d5 ай бұрын
Pszczoły przed zimą też gromadzą pokarm w sobie,trzeba je utuczyć,pyłek jest bardziej potrzebny do wychowu młodych pszczół na jesieni i wiosną.W zimie pszczoły bardziej potrzebują dobrego miodu lub syropu,do ogrzania kłębu ,pokarm ma być lekkostrawny ,miód spadziowy nie nadaje się do zimowania pszczół.🙂
@mariodyskietka62545 ай бұрын
Witam, jestem z wielkopolski okoice Jarocina. U mnie sezon tez bardzo dobrze. Pytanko mam, jak sobie taraz najlepiej poradzić z varrozą. Zawiesilem paski apiwar 500 ale nie bardzo w niego wierze. Co moge jeszcze zrobić? I Co Pan uważa na temat podkarmiania małymi dawkami co 2-3 dni?
@FastLifeVlog5 ай бұрын
Polecam paski z kwasem szczawiowym zawiesić a nie apiwarol. Można też zastosować Varromed polewając pszczoły ale najlepiej unikać temperatur 25st+.
@mariodyskietka62545 ай бұрын
@@FastLifeVlog dzięki bardzo za podpowiedź. A jakbym zostawił już ten apiwar i do tego zastosować varromed?
@FastLifeVlog5 ай бұрын
@@mariodyskietka6254 1 lek się stosuje tylko a nigdy 2 na raz.
@Marcik79-l4f5 ай бұрын
Witam cie Tomek,fajnie cie widziec i rzeczywiście po dlugim czasie..,ale rozumiem to calkowicie! juz myslalem ze gdziesz do Afryki wyjechalesz z pszczolami...no kolega pisal z malopolski ponizyj ze u niego ok,ja tez z malopolski i powiem szczerze ze pogoda namieszala wyjatkowo w tym roku...i tak naprawde,przemrozilo i potem ryszylo wszystko naraz na chwile...susze sa, i nektorawanie gdzie niegdzie nie bylo...poprostu krajem nieba, krajem piekla...850 metrow n.p.m.robi swoje, i ja zamiast nawloci moge probowac uzyskac miod wrzosowy,chociaz bedzie bardzo ciezko! Fajnie ze jestesz spowrotem. PS: PYLEK SUPER? Tomek pytanie: probowalesz kwas mrowkowy w gelu? Pozdrawiam Marek
5 ай бұрын
Witaj, nie próbowałem kwasu mrówkowego w żelu. Pozdrawiam serdecznie
@korepetycje37505 ай бұрын
Czy soja jest miododajna i co z pyłkiem z soi?
@sylwesterszafranski83445 ай бұрын
Lubuskie Gorzów Wielkopolski ciężki rok
@nok645 ай бұрын
Miałem ostatnio dyskusję z jedną pszczelarką która chciała koniecznie by matka czerwiła jej na nowych plastrach o tej porze roku. Doszło do tego że zaczęła nawet wymieniać matki by zmusić je do czerwienia - nie mówię, że się w ten sposob nie da ale czasem wystarczy taki prosty zabieg jak mówisz. Poza tym czy to matka decyduje gdzie czerwić czy pszczoły polerując komórki pod zaczerwienie?
@grzegorz104407102 ай бұрын
Panie Tomasz jaki pakiet gigabajtów poleca Pan dla tej kamery na 1 miesiąc podczas sezonu? ile potrzeba tych gigabajtów
2 ай бұрын
32 gb mam w swojej
@renatajedrzejewska99785 ай бұрын
Dzień dobry Panie Tomaszu. Bardzo proszę o radę. Mam jedną rodzinę problemową. Wymieniły matkę ubiegłoroczną. Od kilku tygodni młoda matka czerwi ładnie. Pszczoły jednak ciągle ciągną mateczniki a w ulu obecny czerw trutowy. Kilka razy zrywalam mateczniki bo młoda matka już się nie unasienni. Mam obawy czy jej nie skasują jeśli następna się wygryzie. Co robić czy wymienić tą matkę. Jesli tak to kiedy i jaki sposób o tej porze byłby najlepszy. Bardzo będę wdzięczna za podpowiedż bo pierwszy raz mam taką sytuację. Pozdrawiam serdecznie
5 ай бұрын
A to pojedyncze mateczniki na cichą wymianę? Jak matka ładnie czerwi to ja bym zostawił, zrywał matecznik i czekał aż wygryzie się pokolenie po niej a stare wymrze, powinny zadziałać.
@renatajedrzejewska99785 ай бұрын
Ok. 4 zawsze jest. Dziękuję
@paweowsiejczuk99835 ай бұрын
Dawno Cię nie było! Powiedz czym leczyłeś pszczoły na varroze tearz? Jeśli nie tajemnica to jak liczna jest teraz Twoja pasieka?
5 ай бұрын
Niektóre pasieki sublimacja po wcześniejszej izolacji inne biowar500
@paweowsiejczuk99835 ай бұрын
tearz przed karmineim sublimacja? czy paski?
@BogusławObrocki5 ай бұрын
Kiedy robisz korektę gniazd, czy w ogóle je zmniejszasz? Kiedy przekładasz" poduszkę" na dół? Pozdrawiam
5 ай бұрын
Przed zakarmianiem korekta i nadstawka pod gniazdo. Jakoś pod koniec sierpnia
@skuteralwarez82435 ай бұрын
A jak przechować takie ramki z pierzgą przez lato ? Zamrozić?
5 ай бұрын
@@skuteralwarez8243 zamrażarka będzie idealna
@padalec-c4g5 ай бұрын
A u mnie spadź cementowa była i po zawodach lipa z lipy fajny rok trochę
5 ай бұрын
Kilku moich znajomych rowiez miało ten problem w tym roku, podobno było tego dużo
@elvis1990ful5 ай бұрын
Mam takie pytanie jak to wygląda z sprzedażą miodu na internet tak jak u Pana na stronie. Muszę mieć działalności zajerestrowa i być platnikiem VAT i odprowadzać podatek z sprzedanego miodu? Czy to w jakieś innej formie żeby się urząd skarbowy nie doczepił?
5 ай бұрын
Możesz sprzedawać swoje produkty pszczele nieprzetworzone do 100 tysięcy rocznie w ramach rolniczego handlu detalicznego. Bramki płatnicze typy przelewy24 współpracują normalnie z rolnikami, niektóre wymagają wyrobienia numeru REGON który tez bezproblemow zrobisz w GUS na działalność rolnicza. Co do VAT to do 200 tysięcy przychodu rocznie możesz być zwolniony, powyżej tej kwoty jest obowiązek wejścia na VAT. Inaczej sprawa ma się przy świecach, to już produkt przetworzony, nie możesz sprzedawać na RHD ani SB, ale możesz, jeśli to nie są duże kwoty na nierejestrowana działalność gospodarcza, musisz prowadzić zeszyt i zapisywać wszystkie przychody, które przy rozliczeniu rocznym wpisujesz w specjalna dla takich przychodów rubrykę w zeznaniu rocznym PIT.
@casanovamm45 ай бұрын
Pokaż lub więcej powiedz o pyłku ,czym można go zastąpić gdy brak w naturze. Śląskie
@barbjot24305 ай бұрын
W nadstawsce na zimę są ramki z suszem?
5 ай бұрын
Susz zostawiam
@krzysztofgodon35595 ай бұрын
Cześć w jaki sposób leczyłeś po ostatnim miodobraniu?
5 ай бұрын
Niektóre pasieki sublimacja po wcześniejszej izolacji inne biowar500
@krzysztofgodon35595 ай бұрын
Dzięki za odpowiedź
@piotrpisanko28005 ай бұрын
Wszystko suche u mnie że pszczoły nie oblatują nic zero pyłku w gnieździe na plastrach też koniec pierzgi
@sagiitariuss5 ай бұрын
A czy można kupić pyłek i podać sam do podkarmiaczki aby pszczoły go pobrały czy lepiej wymieszać z cukrem i zrobić ciasto?
5 ай бұрын
byłbym ostrożny przy kupowaniu pyłku i podawaniu go swoim pszczołom, bardzo łatwo przynieść w ten sposób chorobę. Jesli masz swój to lepiej zrobić ciasto, miód z pyłkiem
@sagiitariuss5 ай бұрын
A mam jeszcze takie pytanie bo mam rodziny na ulu wielkopolskim i zimuje je na jednym korpusie plus półkorpus pod gniazdem, ale nie mam tam żadnych ramek. U ciebie widzę, że masz najpierw na gnieździe i trzymają sobie tam pokarm żeby nie zalać gniazda - tak zrozumiałem. A potem przekładasz pod gniazdo razem z ramkami czy wyjmujesz ramki i jest tylko sam półkorpus. Zastanawiałem się czy nie zostawić ramek w półkorpusie na zimę pod gniazdem ale boje się, że jak się uwiążą pod spodem i jak będzie duży mróz to mogą nie przejść z połówki na całą ramke wyżej.
@adrianbukowski10585 ай бұрын
Gdzie można kupić taką koszulkę ?
5 ай бұрын
Cupsell.pl tam jest generator i wgrywa się własne zdjęcia, logo czy tekst
@MateuszKowalski-ud4dx5 ай бұрын
A sezon slaby, lubuskie kolo zielonej gory lipa i akacja pomarzly