Festiwal Grzesiuka | 11 i 12 maja 2024 | Park Sielecki

  Рет қаралды 197

Festiwal Grzesiuka

Festiwal Grzesiuka

Күн бұрын

Festiwal Grzesiuka 2024
Za nami kolejny, dziewiąty już Festiwal Grzesiuka! Tradycyjnie odbył się w Parku Sieleckim, gdzie w okresie międzywojennym odbywały się potańcówki. Wróciliśmy do tamtych lat!
Festiwal Grzesiuka 2024 to były dwa piękne dni wypełnione muzyką, tańcem i radością. Mieszkańcy Mokotowa (i nie tylko) mogli wziąć udział w spektaklach, animacjach, grach i zabawach, ale przede wszystkim mogli wspólnie się bawić do melodii dobrze znanych tang, walczyków, poleczek. Muzyka, którą wykonywał Stanisław Grzesiuk, wciąż jednoczy pokolenia i zaciera różnice. Postać Barda Warszawy, który wychowywał się na ulicach obecnych Sielc, stała się doskonałym tematem do spotkania sąsiedzkiego i międzypokoleniowego.
W programie tegorocznego festiwalu, w sobotę 11 maja znalazły się: spektakl na podstawie "Boso, ale w ostrogach" zatytułowany "Ferajna", Alegancko i z faszonem, czyli korowód z Teatru Baza do Parku Sieleckiego, konkurs Piosenki z Ulicy oraz koncerty: Orkiestry Podmiejskiej Stare Babice i okolice, czyli laureatów konkursu piosenki z zeszłego roku, a także Justyny Jary i Aleganckiej Kapeli. W niedzielę w Parku Sieleckim było bardzo rodzinnie. Rozpoczęliśmy od spektaklu "Słowik", a póżniej wyruszyła gra miejska "Ferajna pamięta!" oraz spacer śladami Stanisława Grzesiuka z Haliną Niemiec. Odbyło się też spotkanie literackie Piotra Derlatki i Bartosza Janiszewskiego - autora biografii Stanisława Grzesiuka pt. "Król życia". Na terenie parku stanęła karuzela jak za dawnych lat, były stoiska animacyjne organizacji działających na Mokotowie - Środowiskowego Domu Samopomocy przy ul. Górskiej, Stowarzyszenia Integracja, Punktu Zagospodarowania czasu wolnego dzieci i młodzieży w Dzielnicy Mokotów, Centrum Wspierania Rodzin Rodzinna Warszawa Ognisko Mokotów i Ośrodka Sportu i Rekreacji Mokotów. Był również obecny projekt Pałac Saski z multimedialnym stanowiskiem, uczestnicy mogli wyruszyć w wirtualną podróż po przedwojennym placu Piłsudskiego. Można było nabyć najnowsze wydania książek Stanisława Grzesiuka przy stanowisku wydawnictwa Prószyński Media. Na miejscu obecna była również Grupa Rekonstrukcji Historycznej Ludności Cywilnej, która zorganizowała klimatyczny pchli targ oraz wprowadzała nas w klimat dawnych lat. Uczestnicy wydarzenia mogli wziąć udział w warsztatach plastycznych, warsztatach z tworzenia teatralnych lalek zorganizowanych przez Teatr Baza, a także warsztatów sitodruku, podczas których wykonywali własne pamiątki z Festiwalu Grzesiuka. W niedzielę do tańca zagrali: Kapela Sztajer, Duet Małolepszy / Gruszczyński oraz Warszawska Orkiestra Sentymentalna.
Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich obecnych na Festiwalu Grzesiuka. To był piękny czas!

Пікірлер
Festiwal Grzesiuka 2020. Kapela Sztajer
6:25
Festiwal Grzesiuka
Рет қаралды 2,8 М.
Disrespect or Respect 💔❤️
00:27
Thiago Productions
Рет қаралды 39 МЛН
World’s strongest WOMAN vs regular GIRLS
00:56
A4
Рет қаралды 44 МЛН
Kabareton Opole 2024 - Jak dzieci
2:23:14
Eskander
Рет қаралды 2,8 МЛН
Wokół Placu Narutowicza // Spacer na żywo śladami Powstania
23:12
Muzeum Powstania Warszawskiego
Рет қаралды 3,6 М.
Festiwal Grzesiuka i Warszawskie Combo Taneczne
36:04
Świat Według Ngo
Рет қаралды 69 М.
100lat niepodległości w Helu
18:05
ZbyszeW
Рет қаралды 95
Kultowy, smutny Bazar Różyckiego
7:04
Polska Mówi
Рет қаралды 14 М.
Disrespect or Respect 💔❤️
00:27
Thiago Productions
Рет қаралды 39 МЛН