Tam przy ścianie gołe wióry zostaną czy to okleić by się przydało? To wtedy trzeba uwzględnić przy wymiarach grubość okleiny. No i ciąć wszystko na gotową długość po wykonaniu połączenia i upewnieniu się, że dobre, a nie przed.
@stolarzradek20683 жыл бұрын
Wystarczy zabezpieczyć klejem d4 , wtedy wymiar się nie zmieni a lepszego zabezpieczenia chyba nie ma
@Cognitivewood3 жыл бұрын
Super
@stolarzradek20683 жыл бұрын
A jakie są metody jeśli kąt odbiega od przedziału 87-93 stopnia?
@FestoolPoland3 жыл бұрын
Jesteśmy w stanie to wykonać. W zależności od tego, czy kąt będzie rozwarty, czy ostry musiemy uwzględnić, czy "nie zabraknie" nam materiału podczas frezowania. Przy kącie rozwartym nie ma większego problemu, jednak przy ostrym(mniejszym niż 87 stopni) może się okazać, że frezowanie żeńskie wyjdzie poza materiał. Wtedy już wcześniej musimy ściąć blat z frezowania męskiego na odpowiedni kąt i dopiero później odrysować docelowe miejsce frezowania.
@krzysztofpasieczny17112 жыл бұрын
Czy nie wygodniej byłoby najsampierw zrobić zacięcie żeńskie a później podłożyć blat i normalnie odrysować połączenie męskie i zafrezowac pietajac przesunięciu 8mm
@FestoolPoland2 жыл бұрын
Głównym celem było zaprezentowanie sposobu i odsunięcie o właśnie 8mm. Jeśli uzna Pan, że łatwiej jest zacząć od żeńskiego, również powinno wyjść bez zarzutów. Pozdrawiamy
@stolarzradek20683 жыл бұрын
ja chcę ten system który teleportuje odcięty kawałek blatu NA STOLIK OBOK :))
@FestoolPoland3 жыл бұрын
Tutaj akurat pomógł nasz trener Sławek ; )
@kociwentyl3 жыл бұрын
Najlepiej się robi jak możliwie dużo jest przygotowane wcześniej na warsztacie, bierze się po ustawieniu szafek szablony z pilśni o szerokości i długości blatów i mierzy kąty na długich odcinkach, na warsztacie korzysta się z tych szablonów przy cięciu, łączeniu i oklejaniu blatu. Szkoda czasu na montażu na taką zabawę.
@lukasorg2 жыл бұрын
Masz racje. Ostatnio pojechałem z surowym blatem i na dopasowanie otwory oklejanie, frezowanie i montaż straciłem dniówkę. Czyli jak rozumiem Ty przygotowujesz wszytko na warsztacie na wstępnie ustawionych korpusach?
@kociwentyl2 жыл бұрын
@@lukasorg tak, ustawiam szafki na gotowo i kładę na to pasy hdfki o szerokości blatu, notuję na nich wymiary do ucięcia, kąty, pozycje otworów na sprzęty i na warsztacie docinam blaty, oklejam, wycinam otwory, robię połączenia i montaż już z górki. Jak ma być jakość to szkoda to wszystko rzeźbić u klienta. Chyba, że się jedzie daleko i na kilka dni to czasem warto zabrać wszystko na raz.
@lukasorg2 жыл бұрын
@@kociwentyl Dzięki za podpowiedź. Mi to właśnie sprawia największy kłopot. Obróbka blatu u klienta jak widzę bez sensu. Jeszcze jeśli można zapytać Hdf tniesz na głębokość blatu czyli 600 czy wystarczy węższe pasy? Tylko czy na wąskich pasach dobrze zdejmie się kąt?
@kociwentyl2 жыл бұрын
@@lukasorg tnę na 600 właśnie dlatego, żeby dobrze kąty połapać, pilśnia to jeszcze nie taki koszt, a później z tego jakieś dna szuflad jeszcze można zrobić (dna robię z podwójnie sklejonej hdfki - do szuflad drewnianych, bo do systemowych antaro to z 16-tki wiórowej)