Odpowiedzi na wasze pytania - 1. Roczny koszt tej uczelni jest około 115,000 złotych dla mieszkańców stanu Illinois. Dla obcych, jest około 77,000 złotych drożej. Niektórzy dostają stypendia lub pomoc rządową ale większość kończy studia z wielkimi długami więc nie ma co zazdrościć bo w Polsce większość kończy studia bez długów. Więcej o cenach - www.collegedata.com/cs/data/college/college_pg03_tmpl.jhtml?schoolId=982 2. To jest jedna z top 100 najlepszych uczelni na świecie więc nie jest dokładnie 'przeciętną' uczelnią. To co pokazałam znajduje się w jakieś podobnej wersji na prawie każdej większej uczelni (oprócz ogrodu japońskiego :)) stanowej (publicznej, fundowaną przez dany Stan) w Stanach ale warto pamiętać że jednak ta jest trochę wyjątkowa. Każdy Stan ma jakąś podobną z wyglądu wersje tego, niektóre Stany mają kilka. Ranking- www.timeshighereducation.com/world-university-rankings/2017/world-ranking#!/page/1/length/25/sort_by/rank/sort_order/asc/cols/stats www.topuniversities.com/university-rankings/world-university-rankings/2018 3. Są bractwa i siostrzeństwa akademiczne i towarzyskie. Buduje się przez to kontakty, niektórzy osiągają cele akademiczne/profesjonalne (starsi z danego bractwa którzy już skończyli studia mogą na przykład pomóc z zdobyciem pracy w tej samej firmie), nie którzy osiągają cele towarzyskie. Nie było to dla mnie warte więc nie należałam do żadnego.
@Nadia-wh6jy7 жыл бұрын
Fifty na Pol
@MajkaOmuller7 жыл бұрын
Kasiu, skrót "tyś" użyty w filmiku jest nieprawidłowy, powinno być "tys." :) piszemy tysięcy a nie tyśęcy, stąd właśnie ten skrót :) pozdrawiam Cię gorąco!
@nataliaadamczyk79677 жыл бұрын
Hey ciociu
@czowiekduch5517 жыл бұрын
Też chciałam o tym wspomnieć, po prostu skracamy słowo i ucinamy "ięcy", zostaje samo "tys". Tylko tak mówimy, byś czegoś się nauczyła i nie popełniała tego małego błędu (który popełnia naprawdę duża ilość Polaków, nawet były prezydent mojego miasta tak pisał póki mu nie powiedziałam) :)
@xdarisssx7 жыл бұрын
Człowiek Duch, "liczba Polaków". :) Mylenie jej z ilością to też powszechny błąd. Ale pod tym "tys." jak najbardziej się podpisuję.
@koprolity7 жыл бұрын
I to jest porządna uczelnia, trawy starczy tam dla wszystkich!
@mo55yoak7 жыл бұрын
PO RAZ KOLEJNY CIĘ WIDZE
@karmazyn60427 жыл бұрын
Właśnie! Wypier...
@madonnad22587 жыл бұрын
Koprolity on jest wszędzie!!! Idź na dwór dziecko a nie na yt cały czas siedzisz
@IDzida167 жыл бұрын
jak się płaci się ma
@madonnad22587 жыл бұрын
Koprolity i trawy i alkoholu pod dostatkiem ;p
@karloscarloscharlos7 жыл бұрын
Kasiu moglabys zrobic jakis filmik o bractwach? Mysle ze jest to bardzo interesujacy temat.
@czaja42377 жыл бұрын
Ooo ahus
@czaja42377 жыл бұрын
O co ci chodzi?
@karloscarloscharlos7 жыл бұрын
ale przeciez nawet nie mam nicku jak ahus, raczej nikt sie na to nie nabierze, nie chce nawet nikogo nabrac...
@czaja42377 жыл бұрын
Chodziło mi, o to że ahus jest na prof, nie chodzi mi o to że to prawidziwe konto ahusa?¿
@palikirmajuro12494 жыл бұрын
E, raczej bractwa to dziwactwa i raczej interesuje to niewiele osób.
@Foks7 жыл бұрын
O nie, znów zobaczę przepaść między PL i USA i się załamie :/
@koalapayslater7 жыл бұрын
Foks - Szperacz No za takie czesne oczywiście, że będą różnice. Jakbyś płacił za trzy lata nauki 200,000$ to bys wymagał czegoś nadzwyczajnego.
@NeVdiii7 жыл бұрын
Dokładnie, uniwersytet nie jest darmowy :D
@Rubiagirl867 жыл бұрын
W Polsce nawet miejsca nie ma na takie wielkie kampusy i to też ma swój urok. W moim mieście też jest całkiem ładny kampus, jest basen, centrum sportowe z kortem tenisowym, akademiki i budynki trzech uniwersytetów obok siebie.
@newton947 жыл бұрын
Foks - Szperacz pamiętaj ze ich nikt nie okradł kilka razy i ze my też do tego możemy dążyć :)
@zbieram100tys.subowbezfilm67 жыл бұрын
Foks - Szperacz co ty tu robisz ?
@kacpersaramaga19047 жыл бұрын
Moja szkoła jest w trakcie wymiany okien z drewnianych na plastikowe...
@ssijarbuza87036 жыл бұрын
asdsa znam ten bul 😧jest mi smutno jak to ogladam 😢
@ltsf4 жыл бұрын
Bul
@palikirmajuro12494 жыл бұрын
Echh ten plastik, wszędzie go wcisną...
@Kaftannn7 жыл бұрын
Zaskoczenie Kasi: They have AIR CONDITIONING?! Widzowie: Oni mają WSZYSTKO. :D
@zeusmnstr7 жыл бұрын
dokładnie tak było ;D
@misakimei59237 жыл бұрын
Kaftann, Ty tutaj? 😄
@karenjefferson86186 жыл бұрын
Why
@mr.savage66636 жыл бұрын
Ciebie się tu Kaftann nie spodziewałem :D
@Afideafi7 жыл бұрын
Kasiu, proszę opowiedz w którymś odcinku historie emigracji Twoich rodziców do USA. Możesz ich jak najbardziej zaprosić jeśli się zgodzą
@KedziorSan7 жыл бұрын
Fajnie, że pozwoliłeś Kasi zaprosić jej rodziców. Dziękujemy Ci :D ;)
@barbara45717 жыл бұрын
milo, z wyrazasz zgoda na to zeby Kasia zaprosila rodzicow.
@Afideafi7 жыл бұрын
Niefortunnie się tak złożyło że takie zdanie mi wyszło, nie jestem za dobry w budowaniu wypowiedzi ,ale biorę to na klatę. Dziękuję ale z góry przepraszam że tak dziwnie wyszła moja wypowiedź bo pomysł wyprzedził skuteczne składanie wypowiedzi
@kubuk27 жыл бұрын
juz rozumiem skad ta cena studiow w USA XD
@oliwiazyzniewska74097 жыл бұрын
1. Czy te wszytskie siłownie itp są dostępne dla każdego czy od jakiegoś wykupionego pakietu tak jak jest z opieką medyczna dostępne rzeczy masz od danej kwoty pieniędzy? 2. Jak wygląda poruszanie się po takim miasteczku studenckim żyją tam sami studenci czy też "zwykli ludzie" 3. Jak sprawdzana jest obecność w takich dużych salach jak pokazywałas? 4. Czym się różni collage od universty czy to to samo i ile trwa nauka tam? 5. Jakie jest podejcie do nauki jest to raczej dla większości czas zabawy czy rzeczywiście nauki 6. Co robią jak masz nie obecności i złe oceny 7. Czy jest bezpiecznie
@snfcdl7 жыл бұрын
Odpowiem na te pytania o moim uniwersytecie który jest w innym stanie, i jest uniwersytetem prywatnym: 1. Siłownie są dostępne dla każdego, i nie trzeba płacić dodatkowej kwoty żeby z nich korzystać 2. Nasz kampus jest mniejszy od tego, ale są darmowe autobusy uniwersyteckie z których każdy może korzystać. Na kampusie mieszkają studenci i niektórzy profesorowie, ale obok kampusu mieszkają też "zwykli" ludzie. 3. Normalnie raczej nie sprawdzają obecności--niektórzy studenci płacą ~$50,000 rocznie za studia, to jak nie chcą chodzić na lekcje to ich sprawa. Jak sprawdzają obecność to np trzeba się wpisać na kartce która krąży po sali. 4. University jest normalnie większe od college. University ma studentów w programach bachelor's, Master's, PhD i professional (licencjat, magister, doktorat, i np studia medyczne/prawne), a w college jest tylko bachelor's degree (licencjat). University ma też większe skupienie na research. 5. To zależy od uczelni. U nas tak, nauka jest ważna, ale jest też dużo zajęć poza nauką. Są różne grupy studenckie i różne zajęcia. Są też oczywiście imprezy. 6. Też zależy od uczelni i od profesora. Są możliwości na korypetycje 7. Tak. Uniwersytety mają swoje policję/strażników
@olasek79727 жыл бұрын
tak, baseny, itp sa dostepne dla wszystkich bez oplat, nikt obecnosci na studiach nie sprawdza, zwykli ludzie oczywiscie tez mieszkaja w tym miasteczku.
@olasek79727 жыл бұрын
tak, baseny, itp sa dostepne dla wszystkich bez oplat, nikt obecnosci na studiach nie sprawdza, zwykli ludzie oczywiscie tez mieszkaja w tym miasteczku.
@justynak72973 жыл бұрын
1. Siwownie sa oplacane w czesnym ale nie na czasu na nie chodzic. Ubespieczenie trzeba wykupic 2. Zyja tu i zwykli ludzie. Po kampusie jezdza autobusy ale wielu studentow ma swoje samochody 3. Onecnosc w wiekszych klasach mozna sprawdzic dajac pytania na slidach PowerPoint. Pytania typu a,b,c. Studenci kupuja plastikowego pilota i musza od powiedziec na pytania. W ten sposob identyfikowana jest obecnosc. 4. W college nie mozna zdobyc magistra i doktoratu. Licencjat w college i na uniwersytecie trwa 4 lata ale czasem sie przedluza 5. Jesli ktos chce skonczyc ta szkole to musi sie przykladac. Duzo sie placi wiec wele osob bardzo sie stara. Ale wiele i tak nie konczy. 6. Jesli dostajesz pomoc od rzadu to jesli zle Ci idzie to jestes przez kolejny semestr na okresie probnym. Jesli zle Ci idzie i sam placisz to poprostu Cie oddeleguja. 7. Z bezoieczenstwem jest roznie ale szkola ma swoja wlasna policje. Duzo jest tez takich ounktow gdzie jesli jestes w niebezpieczenstwie to naciskasz guzik i to zawiadamia policje. Zdazaja sie gwalty i strzelaniny. Poprostu po zmroku lepiej siedziec w domu.
@TheKonradhehe7 жыл бұрын
Pokój w akademiku większy niż mieszkanie w Japonii.
@FiftynaPol7 жыл бұрын
prawda
@trololo._.60677 жыл бұрын
XDD
@Sekeletu7 жыл бұрын
A jednocześnie standard kiepski w porównaniu z polskimi akademikami, przynajmniej tymi, w których miałem okazję bywać.
@lalala98427 жыл бұрын
ja mieszkam w akademiku w Katowicach i pokoje sa takiej samej wielkosci jak te w Ameryce xDD czyli male
@con70606 жыл бұрын
+ᅚᅚᅚSekeletu - to był kiepski standard? Zapraszam do akademików UWr, jeden z największych uniwerków w Polsce a akademiki wyglądają jakby sam Gierek je projektował i tak zostało. Opłatę przelewem wprowadzono ze 3 lata temu dopiero, w administracjach aka nie mają nawet komputerów, tylko mają szuflady z aktami studentów. Co więcej, ceny są jak za wynajem mieszkania (!!!) i jeszcze się dziwią, że coraz mniej osób chce tam się wprowadzać.
@mosio64737 жыл бұрын
Polak płakał jak oglądał! xD
@HaveFun-All7 жыл бұрын
44 000 studentów x 115 000zł opłaty = 5 060 000 000, nie dziwię się, że mają wszystko xd
@aleksandralutostanska32716 жыл бұрын
Wiktoria Węgrzyn maja jeszcze więcej bo ci którzy nie mieszkają w stanie w którym znajduje się uczelnia płaca ok.77/78 tys więcej 🤙🏻😉
@Framlii6 жыл бұрын
@@aleksandralutostanska3271 nie wiem czy jest tak z tym uni ale czesto obcokrajowcy placa jeszcze wiecej
@justynak72973 жыл бұрын
Amerykanskie uniwersytety maja pieniadze od rzadu federalnego z tytulu pomocy przyznawanej tym ktorzy sie kwakifikuja. Drugie wieksze zrodlo to tzw. donors. Czyli wplywowe zamozne osoby ktore daja pieniadze na budowe nowych budynkow itp.
@karoletka7 жыл бұрын
Zawsze chciałam uczyć się w szkole w USA i przekonać się jak to jest naprawdę. Raczej teraz mi się to nie uda chyba, że na studia, ale oglądając twoje filmy chociaż w pewien sposób moge zapoznać się z tym tematem :)
@NeVdiii7 жыл бұрын
Najpierw dowiedz się ile pieniędzy musisz na czesne odłożyć, wtedy zrezygnujesz :D
@Kondensatorr7 жыл бұрын
xDD jakie pesymistyczne myślenie, są fee waivery a nawet całkowita refundacja w przypadku need-based
@yayitsyasuo7 жыл бұрын
need-based? haHAA powodzonka w dostaniu się na jedną z 5 najlepszych uczelni świata przy polskim systemie nauczania Xd
@Roo23th7 жыл бұрын
ja też zawsze marzyłem o kochającej mnie dziewczynie i co ? .. niektóre rzeczy są po prostu nie osiągalne ..
@KXKeytinho7 жыл бұрын
Wielka Brytania podobna a lepsza.
@jakubadamczyk15237 жыл бұрын
Salon tatuażu na kampusie uniwersyteckim? Salon TATUAŻU?! Ogród japoński?! Co? :D
@FamilyBeautyBox7 жыл бұрын
MIALAM TU ZOSTAC TYLKO PARE LAT ale... jak patrze na To TO CHCE TAKICH UCZELNI DLA MOICH DZIECI 👍👍👍👍 Pozdrawiamy z NC🇺🇸🇺🇸🇺🇸
@martaanna91857 жыл бұрын
Family Beauty Box to juz zacznij oszczedzac ^^
@zuzia30297 жыл бұрын
❤❤
@bu83067 жыл бұрын
Marta Anna typowe polactwo
@gadom79547 жыл бұрын
Pewnie nie chciala bys widziec co wyczyniaja na tych uniwerkach dorastajace pociechy :P
@FamilyBeautyBox7 жыл бұрын
Artur Gadomski Masz racje- wole nie wiedziec 😂 chociaz pamietam dokladnie co dzialo sie w moim akademiku - tak dla porownania haha
@danielsiakowski47217 жыл бұрын
I teraz znajdź swojego kumla który jest na drugim końcu tego uniwersytetu xD
@wiktoriiaam41317 жыл бұрын
To już takie małe miasto ;p
@FiftynaPol7 жыл бұрын
Tak, dokładnie
@hashar95935 жыл бұрын
Takie dosyć duże miasto xd
@kackoz445 жыл бұрын
@@hashar9593 duże? XDDD
@hashar95935 жыл бұрын
@@kackoz44 tak
@entlein_period1394 жыл бұрын
te małe miasto jest większe od mojego miasta XDD
@MarcinPikula7 жыл бұрын
*uwielbiam twoje filmy! Twoje intro! Zwłaszcza filmy o USA
@barteksadowy11237 жыл бұрын
To intro nigdy mi się nie znudzi! Pozdrawiam ☺️
@FiftynaPol7 жыл бұрын
:) kocham tą piosenkę
@wiktoriaczapor65957 жыл бұрын
Co to za piosenka??
@irreversible58087 жыл бұрын
Wiktoria Czapor Patrz opis
@koalapayslater7 жыл бұрын
Dobra rada dla wszytskich, którzy by się chcieli uczyć na podobnym uniwerku. Jeśli umiecie angielski to w Holandii w prawie każdym mieście maja podobne uniwersytety, które są w rankingu światowym w top 100. Wyniki matur się nie liczą, a całość kosztuje tylko 2,000€ rocznie :)
@Chryzant7 жыл бұрын
koalapayslater respektują polską maturę? :P
@koalapayslater7 жыл бұрын
Ofc. Jedyne co trzeba to zdać certyfikat z ang, abo mieć maturę międzynarodową.
@wruszkaanzu32317 жыл бұрын
W takim razie jaki jest tam próg żeby się dostać?
@koalapayslater7 жыл бұрын
W innych krajach nie ma progów. Proces aplikacyjny zaczyna się mniej więcej w październiku, a kończy w lutym/marcu. Brane pod uwagę są twoje oceny w szkole oraz świadectwo z drugiej LO. W zależności od wydziału musisz spełniać pewne wymogi jak wymagana ilość godzin matematyki/biologii etc. Najczęściej wymagają od ciebie wysłania CV i listu motywacyjnego gdzie odpowiadasz na różne pytania. W CV ważne są wolontariaty, staże, praktyki i generalnie jakiekolwiek aktywności nie związane ze szkołą. Później wszystko jest oceniane i robiony jest ranking wszystkich zgłoszeń. Przyjęty zostajesz wg tego rankingu, a wyniki są ogłaszane w kwietniu/maju.
@wruszkaanzu32317 жыл бұрын
koalapayslater jeśli będę chciała dostać się rok po maturze to nadal patrzą na świadectwo z 2 klasy, czy w tym przypadku z 3?
@TEAMNATURALpro7 жыл бұрын
Kasiu... a mogłabyś coś nagrać o kościołach w USA? Jak tam wygląda kwestia wzynawania wiary? Bedąc w LA widziałem wiele kościołów, które były jakby spotkaniami towarzyskimi, nie do końca rozumiem formułę. Pozdrawiam i cieszę się, że kanał Ci ruszył naprzód, fajna dziołcha jesteś. Nasza. :)
@olasek79727 жыл бұрын
TEAMNATURAL bo wyznań w USA bardzo dużo. Niektóre rzeczywiście mogą przypominać kluby towarzyskie. Ale są tez normalne kościoły katolickie.
@ZapytajFotografa7 жыл бұрын
Znowu mam przez Ciebie ból dupy ;P
@Xyz-co2dw6 жыл бұрын
Jakbyś musiała zapłacić tyle co oni za szkołę to byś nie miała
@tamikomatsuya93216 жыл бұрын
Wszyscy Polacy mają
@szoszk7 жыл бұрын
No tak, ale w Europie trudno zrobić takie uczelnie z wielkimi trawnikami i jednym wielkim kampusem bo miejsca jest mało w miastach, więc wszystko jest porozrzucane albo kompaktowo zbudowane. Ale kompleks sportowy (tak bym raczej nazwał tą "śiłownię" 😁) to jednak jest bardzo wypasiony. Może dlatego że sport u nas jest przeważnie uprawiany prywatnie, an nie tak jak w Ameryce w szkołach i uniwersytetach.
@FiftynaPol7 жыл бұрын
W miastach w stanach uniwersytety też inaczej wyglądają
@adorinadorin7 жыл бұрын
Kampus SGGW ma ... 70 hektarów.
@Izullaa7 жыл бұрын
Dzięki Ola (:
@leslawswiech88967 жыл бұрын
purplecat Debiut Oli całkiem udany. Dzięki Olu !
@damian95597 жыл бұрын
Ola z pornola . A tak wgl to jaka ola?
@bezimienna147 жыл бұрын
Studiuję inżynierski kierunek więc jestem ciekawa jak wyglądają laboratoria :D Na mojej Politechnice są bardzo fajne, a tam to musi być raj! :)
@FiftynaPol7 жыл бұрын
Tutaj jest spis niektórych laboratorium mechanical.illinois.edu/research/mechse-laboratories Można da się znaleść zdjęcia gdzieś też
@oolszewska7 жыл бұрын
Bardzo ładne ujęcia widze już na samym początku filmuXD ale ten uniwersytet się ogromny wydaje🤔
@FiftynaPol7 жыл бұрын
Jest bardzo wielki
@aggozdzik7 жыл бұрын
On się nie wydaje, on jest XD
@kolosinp20087 жыл бұрын
Mają rozmach skur....
@DKordek7 жыл бұрын
O kurwa... Reinkarnacjo istniej
@lav12325 жыл бұрын
gorzej jak wyladujesz w jakiejs Kenii
@uberwee55315 жыл бұрын
@@lav1232 XDDD
@damianbuzon81194 жыл бұрын
Istnieje! Hehe
@trololo._.60677 жыл бұрын
To przecież bajka...
@offix0797 жыл бұрын
Spójrz sobie na studia w pl. Nie dość ze darmowe to z wyglądu są nawet lepsze. Nie mówię już nawet o poziomie który zdecydowanie lepszy jest u nas
@Gigaa6667 жыл бұрын
Nie ćpaj więcej bo Ci to nie służy. Poziom edukacji w USA może być niższy ale tylko w szkołach śrenich, nie bez powodu przodują oni w badaniach naukowych i odkryciach. Sama kasia wspomniała, że tylko ten jeden uniwersytet ma więcej noblistów niż cała Polska. Lepsze i ładniejsze? Darmowe to na pewno, ale pokaż mi ładniejszą i większą uczelnie w Polsce, która na dodatek daje tyle możliwości. Tam się uczy 44 tyś ludzi a w moim, wcale nie tak małym mieście jest ok 70...
@jakubolszewski99017 жыл бұрын
Piotr Zieliński USA 323,1 miliony ludzi, Polska około 38 milionów czyli w stanach jest 8,5 razy więcej ludzi, co oznacza że wypada 153 noblistów (teoretycznie) gdyby Polska była wielkości Stanów i weź pod uwagę tempienie inteligencji w Polsce do czasów okrągłego stołu. Co do tego że lepsze uczelnie są w USA się zgadzam ale to dlatego że w Polsce około 35% Polaków studiuje a w stanach pewnie pare procent i to są ludzie którzy naprawdę chcą a nie potrzebują papierek.
@sarna107 жыл бұрын
no i dług studencki na pół życia.. :/ nie pozdrawiam
@aga23536 жыл бұрын
Studiuje na Politechnice Warszawskiej i jest piękna i ma bardzo wysoki poziom, a co najwazniejsze za darmo
@atsydorap7 жыл бұрын
Zajęcia do 16? W Polsce to marzenie XD
@oliwia35347 жыл бұрын
No nie wiem. W Polsce (przynajmniej w tych miejscach, z którymi się spotkałam) godziny nauki są bardzo zróżnicowane. Raz jest od 12 do 15 z godzinną przerwą, a raz jest od 8.00 do 20.00 z piętnastominutowymi przerwami. Więc nie ma raczej stałych godzin i myślę, że, gdyby podsumować wszystkie godziny, to wyszłoby tak samo, albo nawet mniej.
@MrNoF3AR6 жыл бұрын
Szczególnie gdy we wtorki mam zajęcia od 9 do 21 :D
@oliwia35346 жыл бұрын
MrNoF3AR Właśnie nie wiem, o co im chodzi z tymi wtorkami. Wszystkie znane mi osoby, które studiują, mają we wtorki strasznie długie zajęcia. I na aktorstwie, i na architekturze, i na medycynie, i na polonistyce, i na prawie. Zawsze. Ale z resztą dni chyba lepiej, co? :P
@PatrykN977 жыл бұрын
Bardzo fajnie, że pokazałaś jak to wszystko wygląda. Dzięki! :D Pozdrawiam
@onoff2807 жыл бұрын
Tez tam w USA zapisy na basen trwają 20 sekund oraz pada serwer minute po rozpoczęciu zapisów na wf czy inny kurs ? :D
@TUMULTdealer7 жыл бұрын
10:40 - do you speak Polish? - yeah XD
@cocatezz7 жыл бұрын
hahahahah!
@mariushmk7 жыл бұрын
zdechłem
@AleksandraLaura7 жыл бұрын
Hoho, ciekawie na kampusie z tymi bractwami jak takie akcje urządzają ;) Bardzo tam przyjemnie, aż chce się spędzać czas!
@koala1035 жыл бұрын
wow obejrzałam ten odcinek pierwszy raz dzisiaj i oprócz fajnej treści, to jestem zaskoczona jak poprawiłaś od tego czasu język polski, widać, że sporo pracy w to włożyłaś , gratulacje :D
@izimsi7 жыл бұрын
bogactwo część główna
@Pawcio1837 жыл бұрын
Kasia super film i oby wiecej , z okazji rocznicy Fifty na pół wszystkiego dobrego :)
@Goldros7 жыл бұрын
Przecież to jest jak mini miasto, a u nas przedwojenny budynek z opadającym tynkiem xD o stanie akademików nie wspomnę bo większość chodzi na studia tylko po to bo nie chce im się jeszcze pracować, zdaje bo zdaje a w większości chleją wódę.
@alfrednowak48897 жыл бұрын
w sumie w Ameryce jest to samo jeśli chodzi o odkładanie dorosłości
@Goldros7 жыл бұрын
Tak, to samo napisałem na filmie o Highschool, problem polega na tym że lenistwo jest wszędzie ALE jak ktoś chce się uczyć to w Ameryce ma milion razy większe horyzonty.
@Spungyeeq5 жыл бұрын
Pytanie kogo znieść z planety Polaków czy Amerykanów cieszmy się że mamy swoją Polske
@leslawswiech88967 жыл бұрын
Super materiał! Ale zdecydowanie za krótki jak na tyle poruszonych tematów. Prosimy o rozwinięcie. Dzięki Kasiu, dzięki Olu, dzięki Kolegu (?) 😁
@robertgrabowski7 жыл бұрын
Świetny pomysł z prezentacją szkół w USA. Rozmach robi wrażenie. W Polsce brakuje takiego myślenia. Jak droga to wąska tak że samochody mijają się na lusterka, jak chodnik to ledwie jeden pieszy się zmieści. Drogi rowerowe też nie są szerokie. USA ma przestrzeń i to widać. Trzeba budować na dziesięciolecia bo to procentuje. Obejrzałem wcześniej kilka razy vlog o High School - był rewelacyjny.
@kubs20007 жыл бұрын
o miejscach parkingowych w miastach też nie za bardzo myśleli :/
@Kekmit7 жыл бұрын
Bo po co inwestować skoro na razie jakoś styka? - myślenie większości polaków
@robertgrabowski7 жыл бұрын
W Krakowie montowane są słupki ograniczające parkowanie, wysepki dla pieszych, progi zwalniające. Nikt nie patrzy na to że brak miejsca. Pieniądze są wydawane bez sensu. To odróżnia Polskę od zachodu. Po wielu objazdach Francji, Hiszpanii, Włoch etc. Zauważyłem że tylko u nas jest tak dużo znaków drogowych i przeszkód typu zakaz parkowania czy progi zwalniające. Ręce opadają. Można narzekać ale to nic nie daje. Mentalność PRL została. Po przemyśleniach doszedłem do wniosku, że jedynie ograniczenie ilości urzędników, policjantów drogowych i strażników miejskich coś by pomogło. System sam się napędza. Im więcej pasożytów w służbach tym więcej przeszkód dla ludzi.
@alfrednowak48897 жыл бұрын
No i dobrze, dzięki temu miasta w Polsce nie są tak rozrośnięte a komunikacja publiczna daje radę.
@krzysztoflesniak26747 жыл бұрын
Towarzysze w PRL obiecywali dobrobyt, ale nie chodziło im o to, że każdego będzie stać na samochód ;) Canberra w Australii jest zaplanowanym miastem, ale też jest ciasno i sporo chodników podmiejskich to nie są chodniki prorodzinne. W Australii ludzie mają za to luźniejsze niż w Polscd podejście do funkcjonowania w społeczeństwie. Taki semicocjalizm i praca na 1/2? 3/4? pary - sponsorowane bogactwem surowcowym i strategicznym. Jak to pięknie ujęła nauczycielka z Sydney: ,,W Europie musicie wszyscy studiować i jest nerwowość. U nas, jak nie dajesz rady - nie ma problemu. Możesz być hydraulikiem i dobrze żyć."
@karolinawachta58007 жыл бұрын
Kasiu filmik jak zawsze świetny! Czekam na q&a 😊
@MAJONEZIK7 жыл бұрын
*W POLSCE TAKA SZKOŁA TO MARZENIE... 👌*
@lucas79437 жыл бұрын
Chyba nie byłeś nigdy na żadnej uczelni w Polsce...
@mariusz82607 жыл бұрын
Zabawny jest fakt "rape culture" i rosnącego feminizmu na amerykańskich uniwersytetach, które często robią z tego zbiorowisko debili, niż miejsce do rozwoju horyzontów, dodatkowo ich poziom względem świata też zajmuje wiele do zyczenia, jesli poziom wiedzy studenta 2roku w USA, jest równy japońskiemu "maturzyście", a 3 słaby faktem, jest koszt studiów, który jest ogromy w porównaniu do chociażby UK, więc czy aby na pewno warto o czymś takim marzyć?
@koteria53427 жыл бұрын
Warto
@jakubadamczyk15237 жыл бұрын
xDD Co za brednie :D
@waszkreslem93067 жыл бұрын
stockholm libtard kzbin.info/www/bejne/g4etiZxsfr2Kr6s +każdy kto się orientuje w matematyce tzw. zdawał maturę z matematyki może spróbować sił w najtrudniejszych zdaniach SAT mathematics magoosh.com/hs/sat/sat-practice/2011/10-most-difficult-sat-questions/ Nie wiem czy to żart czy co ,ale te zadania są raczej przygotowane bardziej pod egzamin gimnazjalny.
@amok17047 жыл бұрын
Jak zwykle jest elegancko, pięknie i merytorycznie
@masked76137 жыл бұрын
"They have air conditioning!?" Padłem :D
@newton947 жыл бұрын
Super materiał. Dzięki tobie można zwiedzać inne kraje na przerwie w pracy :D
@aleksanderbonowski49247 жыл бұрын
Wszyscy narzekacie że taka niewiarygodna przepaść, a jestem ciekaw ile z was by tyle płaciło
@kosiorski7 жыл бұрын
mapa uniwersytetu jak moje miasto, ogólnie tymi filmikami z USA to podbilas moje serce :D zawsze chciałem zobaczyc jak to wyglada USA/Szkoly/Imprezy z uniwersystetow ale kasa itd to caly czas uniemożliwiały, to chociaz tutaj z świetnym opisem wszystko moge obejrzec :) dzięki!
@WILUsprawdza7 жыл бұрын
13 milionów książek na kampusie. Wow! Niesamowita ilość.
@annamroz59767 жыл бұрын
Kasiu, dziękuję za film! Nie wiem, dlaczego tak jest, ale jakoś bardziej przytłoczył mnie przepych Twojego high school niż uniwersytetu :-) Może otrząsnęłam się z szoku po pierwszym i już wiedziałam, na co się przygotować. Pozdrowienia!
@FiftynaPol7 жыл бұрын
może też bo high school jest za darmo a tu trzeba płacić ogromne pieniądze :(
@xyz-rp3zz7 жыл бұрын
"To jest jeden z moich ulubionych dżew na tym kampusie. Po prostu jest taki wielki i ładny" Uwielbiam twój polski
@lemat5794 жыл бұрын
"dżef" 👌
@brunokomorek66024 жыл бұрын
Chodzilo o. Baobab popular event drzewo parkowe
@paulinakubisz43667 жыл бұрын
Kasiu.. zrób filmik o bractwach, myślę że jest to bardzo ciekawy materiał na film :)) Co do filmu o uczelni.. naprawdę świetna robota! 😊🎓
@francuskipiesek68897 жыл бұрын
Prawie jak Kortowo w Olsztynie :D
@emiliagawronska10657 жыл бұрын
Francuski Piesek Kogo ja tu widzę😄🐶😄
@luki520007 жыл бұрын
Tylko na uniewrek nie przyjmują każdego kto ma 30% na maturze :D
@francuskipiesek68897 жыл бұрын
Haha o tym mowy nie było :D
@LoVeMansikka7 жыл бұрын
Prawie robi wielką różnicę :P pozdrawiam. Była studentka uwm
@wczymmogepomoc58787 жыл бұрын
Ale kortowo ma jezioro a ten Uniwerek w Chicago nie. :)
@basiasadowska78046 жыл бұрын
Super się Ciebie słucha! Fajnie mówisz po polsku :)
@Krejwik7 жыл бұрын
Czekam na film o Bractwach :) To smutne, że przeciętna szkoła w USA prezentuje się lepiej niż te najlepsze uczelnie/licea w Polsce...
@Marcin-wx5mf7 жыл бұрын
Crave ale to nie jest przeciętna szkoła tylko jedna z najlepszych nie jestem pewien ale chyba 4 najlepszy uniwersytet na świecie
@beatani81787 жыл бұрын
To był bardzo ciekawy filmik. Dziękuję :-)
@Roo23th7 жыл бұрын
Kasia Ty też jesteś Wypasiona ;) ciekawe jaki jest odpowiednik tego słowa po angielsku .. ^^
@NeVdiii7 жыл бұрын
Fucking awesome :D
@TheKonradhehe7 жыл бұрын
Pastured :P.
@bobmarlej91067 жыл бұрын
well fed
@siemasperma73397 жыл бұрын
Bitchin xd
@user-fe2og5mv1i7 жыл бұрын
funky
@clarysahutson47017 жыл бұрын
Super film, bardzo fajny, fajnie, że tyle ciekawych rzeczy opowiadasz i pokazujesz :)
@mateuszpolak46897 жыл бұрын
Mogę tylko pozazdrościć Kasi a przy okazji pozachwycać się ogromem tego miasteczka uniwersyteckiego :) , ale stwierdzenia , że u nas jest syf itp. są nie na miejscu bo chciałem zauważyć , że ten uniwersytet czyli : " University of Illinois at Urbana-Champaign" jest na 36 miejscu na świecie więc porównywanie go do podrzędnego uniwerku w Polsce nie ma w ogóle sensu bo to są dwa różne światy. Porównując Uniwersytet Jagielloński z uniwerkiem na zadupiu również stwierdzimy , że jest syf. Druga sprawa jest następująca nie dostaje się tam każdy bo 23 noblistów raczej nie wzięło się znikąd więc pisanie , że wystarczy urodzić się w USA i już życie będzie jak z bajki chyba trochę mija się z rzeczywistością. Ostatnia kwestia to koszty. Kasia napisała , że : "Roczny koszt tej uczelni jest około 115,000 złotych dla mieszkańców stanu Illinois. Dla obcych, jest około 77,000 złotych drożej. Niektórzy dostają stypendia lub pomoc rządową ale większość kończy studia z wielkimi długami więc nie ma co zazdrościć bo w Polsce większość kończy studia bez długów". Podsumowując nigdzie nie jest kolorowo ale sam chciałbym tam być :) !.
@m.art.am_design7 жыл бұрын
Dziękujemy Ola ! :) Od razu przypominialam sobie jeden z odcinkow gilmore girls, jak Logan wparował na wykład, aby zrobić kawał Rory :D Kasia czekamy na nowy filmik :) pozdrawiam!
@yendealdaron7 жыл бұрын
Bardzo lubię swoją uczelnię (pozdrawiam UAM w Poznaniu :D ), jednak polskie uniwersytety nijak się mają do amerykańskich uczelni pod względem wizualnym. Tyle możliwości i przestrzeni do nauki. A kampus Uniwersytetu Illinois wygląda tak zjawiskowo! *-* Trochę zazdro. Ale wiadomo, inny kraj - inne standardy. U nas za to poziom nienajgorszy, także nie ma co narzekać. Choć na wymianę do USA z chęcią bym się wybrała ;)
@hehmeh78497 жыл бұрын
Cudowny film, inspirujący i swietnie nakręcony
@przemekgrajoszek20547 жыл бұрын
Czy pamiętasz, żeby podczas twoich studiów przyjechali studenci z innych uczelni z programu ERASMUS (z Polski etc.)?
@Nessaner7 жыл бұрын
Oj tam, mi na politechnice śląskiej w Polsce też jest dobrze :P. Mój wydział, ma nowy budynek, dobrze wyposażony, dodatkowo mam zajęcia w centrum nowych technologii w Gliwicach, gdzie laboratoria są przecudowne. I co najważniejsze, wszyskto mam za darmo, nawet nie musiałam na książki za wiele wydawać, bo większość to biblioteka, albo e-booki krążące między studentami :D. I jak się przejdzie pomiędzy największymi skupiskami wydziałów, to też wszystko bardzo fajnie wygląda z perspektywy estetycznej. Wiecie, skwerki, deptaki, duże place, ładnie wszystko wypielęgnowane, jakieś bajery typu wypożyczalnie rowerów, fontanny czy tam pomniki. Nie ma źle :D
@klaudia62837 жыл бұрын
Dlugo kasiu trzeba czekac na twoj film ale warto! Pozdrawiam
@FiftynaPol7 жыл бұрын
Przepraszam, musze się nauczyć szybciej montować. Pracuje nad tym :)
@klaudia62837 жыл бұрын
Kasiu juz nieco wiemy o szkolnictwie w US moze opowiesz cos o sluzbie zdrowia tyle sie o niej mowi i jestem bardzo ciekawa jak to wyglada z twojej strony
@juliakoperska11977 жыл бұрын
Super film! Chce w przyszłości studiować w Ameryce, więc ten film jak najbardziej jest dla mnie przydatny
@miaross64637 жыл бұрын
Zawsze mnie zastanawiało dlaczego bractwa istnieją i na czym w sumie przynależność do nich polega? Co daje przynależność do bractwa poza mieszkaniem ;)? Skoro czesne jest takie wysokie to wszystkie facilities (typu siłownia) są za darmo dla studentów?
@FiftynaPol7 жыл бұрын
@dziad5 no nie dokładnie. niektóre sa akademiczne, na przykład bractwa muzyczne, takie zazwyczaj są otwarte na obydwa płci. niektóre są towarzyskie, te są zazwyczaj albo tylko dla męszczyzn albo dla kobiet. chodzi tu o rozwinięcie życia towarzyskiego, ponieważ znajomości na studiach często są jeszcze brdziej ważne niż oceny w poszukiwaniu pracy. starsi osoby z danego bractwa którzy już skończyli studia często pomagają tym co dalej są na studiach. oprócz imprezowania, jest też dużo wysiłków humanitarnych. Szczerze mówiąc, nie całkiem rozumiałam plusy tego. Czułam że wystarczająco dobrze sama nawiązuje kontakty z innymi i nie było mi to potrzebne. Jedynie, akademiczne bractwa mają dla mnie sens.
@KevinMeyerSSK6 жыл бұрын
Bardzo zacny film. Nie wiem czemu ale oglądanie twoich filmów bardzo wciąga
@Uzu4507 жыл бұрын
Kurde myślałem że te imprezy i bratwa to tylko w filmach jest teraz wiem że nie dzięki Kasia !
@pablopioruni45247 жыл бұрын
Przypadkiem trafiłem na Twoje filmiki, ale bije od Ciebie taką kobiecością i pozytywnym spojrzeniem na świat. "róbcie same dobre rzeczy" piękne słowa, i ta piosenka "moja droga jak Cie kocham.." jeszcze piękniejsza. Pozdrawiam i życzę powodzenia. :)
@zwietnamu36057 жыл бұрын
Czesto spotykam absolwentow z USA, ktorzy ucza angielskiego w Vietnamie, Chinach i innych krajach Azjatyckich, zeby splacic kredyt zaciagniety na drogie studia (najczesciej humanistyczne) po ktorych pozniej jedyna alternatywa to praca w mcdonaldzie
@olasek79727 жыл бұрын
jak ktos wybiera kiepski kieunek studiow to tak laduje.
@germanshepherdmom11436 жыл бұрын
z Wietnamu taka jest rzeczywistosc. Ja mam masters in English - nie moge znalesc pracy.
@germanshepherdmom11436 жыл бұрын
Olasek ja bym poszla na weterynarie teraz ale nie mam pieniedzy.
@kuciakucia68737 жыл бұрын
Uwielbiam to jak przedstawiasz to wszystko ❤
@TEAMNATURALpro7 жыл бұрын
_Kasiu... a na tej siłowni są ciężary? ;))_
@kb96_7 жыл бұрын
Cudownie tam jest! Aż chce się uczyć w takich miejscach :)
@nanagoplana74717 жыл бұрын
A myślałam kiedyś, że to tylko w filmach :D Tak samo jak z high school.
@agataz5457 жыл бұрын
Ogromny kampus :o prawie jak miasto :) fajny materiał, zaciekawił mnie
@Alex-xk5dq7 жыл бұрын
"ale eko" ♡♡
@nataliafijakowska26667 жыл бұрын
more like a banana powiedziała echo
@bartalbus7 жыл бұрын
"Echo" czyta się po angielsku "Eko", analogicznie np. "chemistry" czyta się "kemistry", tak się czyta "ch" jako "k" po angielsku, to podstawa przecież języka :)
@ukasznowak4347 жыл бұрын
A angielskim raczej,każde słowo trzeba rozpatrywać indywidualnie. ;)
@RodzinnyDentysta7 жыл бұрын
KASIU! WSPANIAŁY ODCINEK!
@domiplata94377 жыл бұрын
Świetny filmik, świetny kampus, świetny akademik 😱 zaciekawiły mnie te bractwa, nie do końca wiem z czym to się je, na czym polegają? To coś jak grupy na uniwersytecie (ugrupowania tj grupa wspólnych zainteresowań itp?)?
@Kekmit7 жыл бұрын
Cytat od fifty na pol: "niektóre sa akademiczne, na przykład bractwa muzyczne, takie zazwyczaj są otwarte na obydwa płci. niektóre są towarzyskie, te są zazwyczaj albo tylko dla męszczyzn albo dla kobiet. chodzi tu o rozwinięcie życia towarzyskiego, ponieważ znajomości na studiach często są jeszcze brdziej ważne niż oceny w poszukiwaniu pracy. starsi osoby z danego bractwa którzy już skończyli studia często pomagają (na przykłąd z poszukiwaniu pracy przez swoje połączenia) tym co dalej są na studiach. oprócz imprezowania, jest też dużo wysiłków humanitarnych. "
@lindsay467 жыл бұрын
Awesome! Kocham twoje filmy.
@lucyfamine51717 жыл бұрын
za rok idę na studia (najprawdopodobniej w Polsce) i mi smutno jak to oglądam
@DrHouse2377 жыл бұрын
Lucy Famine jak pójdziesz na UJ to na tamtym kampusie będziesz mieć takie demo tego amerykańskiego ;))
@cbm80amiga7 жыл бұрын
Ciesz sie ze nie bedziesz musiala przez 10 lat splacac kredytu za studia.
@tupkatupka8017 жыл бұрын
Mieszkam w USA od 6 lat i jak słyszę jak "polsko-amerykańskie" dzieciaki dostają się na najlepsze uczelnie w tym kraju (i dostają stypendia na cały okres studiowania) to aż mi serce rośnie i jestem bardzo dumna❤️❤️❤️Pozdrawiam
@klaudiasulikowska82937 жыл бұрын
Kurcze dziwicie sie ze nie ma w Polsce takich uniwersytetów, a ludzie maja ból dupy, że prywatne uniwersytety biorą 2tys zł rocznie 😂😂
@littlefairylovesrk7 жыл бұрын
sulinka_ hm, publiczny brał ode mnie 2,5 tys za semestr (i to raczej tania opcja była) więc prywatne biorące 2 rocznie to naprawdę kiepski wybór :p
@Szwarou7 жыл бұрын
Czy możesz rozwinąc kwestię "bractwa"? O co chodzi z tym greckimi literami? Czy one mają jakieś znaczenie? Jak wygląda życie w takim bractwie? Itp itd
@julkajg7 жыл бұрын
Studia są bardzo drogie w USA. Z tego co słyszałam to nawet dla zamożnych rodzin jest to ogromny wydatek i popularnym jest zakładanie konta dziecku po narodzinach żeby odkładać na nim pieniądze na studia. Czy to prawda? Jak Twoi rodzice poradzili sobie z takim kosztem? Pozdrawiam Cię Kasiu :)
@gr34737 жыл бұрын
Rodzice niekoniecznie płacą za studia swoich dzieci w USA, często dzieci same muszą zaciągnąć kredyt i potem spłacają go wiele lat. Pozatym masa studentów dorabia sobie w czasie nauki, no i są jeszcze stypendia ale to trochę inaczej wygląda niż u nas, bo u nas stypendium to dodatkowa kasa do ręki a tam to raczej jakiś % zniżki na czesne, 100% zniżka to tylko dla najwybitniejszych, przeważnie Azjatów.
@olasek79727 жыл бұрын
Jestem Polakiem mieszkajacym w USA i jakos moje dzieci bylo stac na takie szkoly, milionerem nie jestem. Czesciowo wzieli pozyczki, czesc ja im pomoglem.
@julkajg7 жыл бұрын
Olasek Ok. Dzięki jakoś za odpowiedź
@agnieszkagarnica13017 жыл бұрын
Jullia studia sa przewaznie bardzo drogie nawet dla sredniozamoznego Amerykanina. Ogromna wiekszosc studentow bierze kredyty ktore stednio splaca po skonczeniu szkoly przez 10 lat. oczywiscie to wszystko zalezy od tego gdzie studiujesz czy na community college czy local university czy Ivy League. Poza tym dochodza koszty ksiazek, transportu lub mieszkania. Amerykanscy studenci sa zadluzeni na ponad 3 tryliony dolarow na dzien dzisiejszy i jest to bardzo duzy problem. Jesli ktos pisze ze to nie jest problem to albo jest duzo piza przecietna albo szkola nie byla droga. Ja place $25 tys za szkole rocznie plus ksiazki i transport. Z kiedzeni musze doplacac okolo $15 tys. A reszta na kredyt...
@annapomichowska58057 жыл бұрын
Lubię oglądać takie twoje filmy. Można się nauczyć tego, jak wyglada życie innych studentów. Życie ludzi w innych miejscach. Ja jestem studentką i widzę ogromną różnice. Bractwa? W Polsce coś takiego nie istnieje. Wszystko wyglada zupełnie inaczej. Rób takie filmy dalej. Są bardzo ciekawe Pozdrawiam
@xdongrande7 жыл бұрын
Opowiedz więcej o bractwach! :)
@twojeatelierduszy7 жыл бұрын
To wręcz małe miasteczko 😯 Świetne te filmiki Kasiu! Bardzo ciekawe. Zastanawiam się o tych bractwach może coś powiesz więcej albo na koniec jakieś q&n?
@changemate72857 жыл бұрын
Ksiądz sprzedawał koks. 😂
@stormyhairs96197 жыл бұрын
Ujęcia z droga są super ;) Wszystko jest takie ogromne ale przynajmniej wszyscy się mieszczą :D Te wyzwania do bractw zawsze mnie śmieszyły , bieganie z kurczakiem na głowie czy na nago do lekcji :D Ale ubaw :D Fajnie ,że nagrałaś taki film. Tylko cena jest kosmiczna , nie każdego stać żeby tam polecieć tak o i studiować niestety :D Byłaś menagerem wow :D Niezle stanowisko :D Co tam robiłaś ? Jest tam wszystkiego pełno siłownie itp i studenci płacą za to taniej czy jak to działa ? Fajnie wyglada ten pokoj :D Bardzo mi sie podobał film .:D
@Julia-sz9df7 жыл бұрын
Byłam tam na studia w tym sam czasu! Nawet pamietam że na Halloween znajomy ubrał się za ten kapłan co sprzedawał cocaine. Wow jakie te nowe dorms są ładne. Ja mieszkałam w Urbana, tam najlepiej, bliżej sztuki campus tak, ale Krannert jest awesome, szkoda ze nigdy nie byłaś! Jak fajnie oglądacz campus znowu, muszę iść z powrotem!
@FiftynaPol7 жыл бұрын
Byłam w Krannert... Ale oprócz tego, ja mieszkałam w Champaign ale bardzo mi się podobało w Urbana
@Julia-sz9df7 жыл бұрын
Fifty na Pol ah my bad, powiedzałasz ze nigdy nie miałaś klasy tam to myślałam ze do zarodka nie byłaś, that’s what i meant lol.
@Kondensatorr7 жыл бұрын
Kasiu idę prawdopodobnie do USA na studia i tutaj rodzi się moje pytanie. Co wg Ciebie najlepiej zrobić, żeby wdrożyć się jakoś w społeczeństwo na studiach i mieć towarzystwo które by mi pomogło w razie jakichś problemów lub po prostu pomogło na start zrozumieć system jak to wszystko tam działa?
@Zekori2437 жыл бұрын
Może mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi z tymi bractwami ?
@Paula975347 жыл бұрын
Zekori243 .
@mertymeh85037 жыл бұрын
Zekori243 grupa bardzo bogatych bro którzy mieszkają w jednym domu i są bff I razem imprezują i są bardzo bogaci
@maciekkuro27547 жыл бұрын
bractwa to takie stowarzyszenia studentów i absolwentów uczelni wyższych. To tak na chłopski rozum są takie drużyny które konkurują ze sobą. Członkowie jednego bractwa często są w to samo ubrani. Są bardzo podobne do polskich korporacji akademickich
@FiftynaPol7 жыл бұрын
Kopiuje to co napisałam pod innym komentarzem niektóre sa akademiczne, na przykład bractwa muzyczne, takie zazwyczaj są otwarte na obydwa płci. niektóre są towarzyskie, te są zazwyczaj albo tylko dla męszczyzn albo dla kobiet. chodzi tu o rozwinięcie życia towarzyskiego, ponieważ znajomości na studiach często są jeszcze brdziej ważne niż oceny w poszukiwaniu pracy. starsi osoby z danego bractwa którzy już skończyli studia często pomagają (na przykłąd z poszukiwaniu pracy przez swoje połączenia) tym co dalej są na studiach. oprócz imprezowania, jest też dużo wysiłków humanitarnych. Szczerze mówiąc, nie całkiem rozumiałam plusy tego. Czułam że wystarczająco dobrze sama nawiązuje kontakty z innymi i nie było mi to potrzebne. Jedynie, akademiczne bractwa mają dla mnie sens.
@lizhart15267 жыл бұрын
Fraternity po polsku znaczy braterstwo, jest to organizacja, klub chlopakow ktorzy pozostaja bliscy jak bracia przez cale zycie. Jeden drugiemu pomaga czy to w nauce czy pozniej w pracy itp. Nie jest to tania organizacja, przecietnie na semester placa skladke od $ 1,000 do 2,000. Mam syna ktory uczeszcza na studia w USA i musze przyznac ze przewaznie sa to dzieci bogatych rodzicow.....moj syn uczeszcza do stanowego uniwersytetu ktory za rok nauki z zamieszkaniem kosztuje $27,000 wiec jest bardzo drogo i niestety mnie nie stac na taka skladke.
Studiowałem w Toruniu....UMK... to co pokazujesz w Chichago to ... kosmos u nas tak nie będze nawet za 50 lat
@antekkiebasa20637 жыл бұрын
Bardzo fajny film. Dzięki:-)
@jozefstalin8327 жыл бұрын
Zazdroszczę Ci...
@Kanal59095 жыл бұрын
Między amerykańską highschool, a polską szkołą średnią są duże różnice, ale na poziomie uczelni już niekoniecznie. Studiowałem na UEK i Politechnice Rzeszowskiej i obie te uczelnie mają fajne, duże kampusy. Na PRz każdy komputer na jakim pracowałem miał 32GB RAMu, a są i takie, które mają 64GB, więc wszystko działa płynnie mimo dużej ilości maszyn wirtualnych. Można bez nerwów programować nawet w zasobożernej Javie. W sali do programowania niskopoziomowego robiłem test prędkości Internetu i było łącze równoległe, pierwszy raz widziałem wynik upload/download powyżej 1Gbit/s. Pod tym względem chyba nie odstajemy od USA. Myślę, że w USA ze względu na rozmiar kraju jest więcej problemów z dostępem do szybkiego Internetu i zasięgiem sieci komórkowej niż w Polsce. W konkursie Master the Mainframe w którym udział bierze około 6000 studentów z całego świata brało udział 20 studentów z PRz, z których 6 zajęło miejsca w pierwszej 100. Gdyby zrobić klasyfikację zespołową, to PRz byłaby na 1 miejscu. Nie piszę tego po to aby się chwalić, ale żeby uzmysłowić, że w dziedzinie takiej jak Informatyka wystarczy solidny komputer i znajomość języka angielskiego i można podbijać świat. Akurat Polska pod względem IT stoi na świecie całkiem nieźle, a obecnie to chyba najbardziej marżowa gałąź gospodarki.
@xsnakexx1007 жыл бұрын
Moje życie nigdy nie będzie tak dobre, jak amerykański uniwersytet...
@derionx22787 жыл бұрын
A nawet jak zwykly przecietny high school
@mlolo07 жыл бұрын
Kasiu więcej vlogów jesteś niesamowita w tym co robisz świetnie się to ogląda naprawdę tylko tak dalej 👍😁
@nataliafelek1207 жыл бұрын
DZIEKI OLA!
@abrahambergstein52086 жыл бұрын
Super materiały i dobierasz bardzo fajną muzykę do filmików :) Pozdrawiam!