Bardzo ciekawe informacje. Dziękuję. Mam 2 pytania: 1. Od jakiego miesiąca zacząć najlepiej ogłaszać mieszkanie i na jakich portalach? 2. Czy za CO studenci płacą dodatkowo, czy jest to już zawarte w czynszu? Jeżeli nie płacą dodatkowo, to czy nie rodzi to sytuacji, że nie dbają o to, ile zużyją, a właściciel płaci horrendalny czynsz? Pozdrawiam serdecznie :)
@supermich19834 жыл бұрын
Rozumiem że autor filmu kuchnie przerabia na pokój a w jednym z pokoi robi aneks kuchenny. Czyli co , reszta domowników wchodzi do pokoju osoby w której jest kuchnia ? To może jeszcze toaletę zrobić w tym pokoju ?
@artursyndatis13906 жыл бұрын
Cześć, robicie bardzo fajną serię. Mam pytanie napiszcie proszę jakie macie doświadczenia lub wiedzę w temacie wynajmu pokoi w miastach bez dużych uczelni? Czy osoby pracujące wynajmują takie pokoje, na jak długo je wynajmujecie, jakie macie z tym dowiadczenia? Kolejne pytanie to czy moglibyście udostępnić gdzieś wzór umowy najmu taki przykładowy jaki podpisujecie ze swoimi najemcami? Dziękuję :)
@FilipKowarski6 жыл бұрын
Osobiście doświadczeń w takim zakresie nie mamy, ale znamy osoby, które tak wynajmują i całkiem im to wychodzi. Specyfiki niestety nie znamy, bo przy studentach mamy umowy na czas określony na 12 miesięcy od sezonu do sezonu. Wzór umowy -> od Piotra Hryniewicza po szkoleniu, więc niestety nie możemy go udostępnić, bo nie jesteśmy autorami.
@mateuszonik18455 жыл бұрын
Studenci nie płaczą że rok akademicki 9 miesięcy a oni muszą płacić za 12 miesięcy?
@FilipKowarski5 жыл бұрын
część osób wyjeżdża i wprowadza się ktoś za nich np. na wakacje albo już na kolejny sezon
@adammaterac25126 жыл бұрын
Cześć, macie doświadczenia z wynajmem pokoi w mieszkaniu 5- pokojowym w lutym/marcu? Kupuję mieszkanie w Łodzi i zakładam, że na początku lutego zakończę remont i wypuszczę na rynek moje wymarzone pokoje. Zalety mieszkania- 1. lokalizacja- uczelnie: 0,9 km, 1,4 km i 2 km 2. Świeżo po remoncie- staram się, żeby było ładnie, pokoje 7,5- 10,5 m2, słoneczne. Wady- 1. Łazienka razem z WC- mała, 2- po drugiej stronie ulicy są obskurne kamienice. Napiszcie proszę, co o tym myślicie, pozdrawiam
@FilipKowarski6 жыл бұрын
Jak się nie wynajmą szybko to możesz lekko obniżyć cenę lub podpisać umowę na krócej, tak aby nie było pustostanu. Przy czym nie radze obniżać wymagać co do lokatorów, bo wtedy najczęściej zdarzają się różne jaja
@adammaterac25126 жыл бұрын
Dzięki Filip, u Ciebie studenci płacą 700 zł dla Ciebie, plus czynsz dla spółdzielni, prąd, wodę ciepłą i zimną- dodatkowo? Czyli razem ok 900 zł? Ja tak planuję, tylko nie wiem, czy to nie za dużo?
@FilipKowarski6 жыл бұрын
Adam Materac czynszu do spoldzielni nie. Czyli 650-700 + media za zużycie
@roelveldh531811 ай бұрын
Cześć Adam, i jak ci idzie wynajem?
@pawepalczak29905 жыл бұрын
Cześć mam pytanie, jak rozliczasz media? umowa jest na Ciebie a później dzielisz rachunek pomiędzy lokatorów. Czy masz jeszcze inny trik w tym temacie, pozdrawiam :)
@FilipKowarski5 жыл бұрын
Stała kwota za media, dla każdego taka sama lub zgodnie z licznikami. W tym sezonie rozliczamy zgodnie z licznikami i nie jestem w 100% przekonany do tej metody. Bo w lecie płacą mało, ale w zimie jak trzeba zapłacić za ogrzewanie to nagle zdziwienie. A stała kwota przez cały rok rozkłada koszty ogrzewania nawet na lato i nie jest tak dotkliwe dla kieszeni.
@AS-cv8fv6 жыл бұрын
Cześć, świetna seria, jestem Wam wdzięczny za merytoryczny przekaz :) pytanie- co w przypadku chęci rezygnacji studenta w okresie zimowym, po nieudanej sesji? Czy pobieracie kaucję za dany pokój- jak duża? Pozdrawiam :)
@FilipKowarski6 жыл бұрын
szuka kogoś na swoje miejsce. kaucja ok. 850-1500, zależy jakie miasto, im większa cena pokoju tym większa kaucja (kaucja min. 250zł więcej niż cena pokoju)
@ewaherbasz52414 жыл бұрын
Oj, różnie bywa z tymi imprezami, lub papierosami na balkonie