New Holland CX6.80 pod lupą RPT

  Рет қаралды 245,969

FILMY REDAKCJI RPT

FILMY REDAKCJI RPT

Күн бұрын

Пікірлер: 74
@damianbrzezinski9231
@damianbrzezinski9231 6 жыл бұрын
Kilka uwag: 1. Zakładanie wału Cardana, do napędu hedera możemy sobie ułatwić używając klucza znajdującego się na gardzieli. 2. Nie wspomniano o tym na filmie, ale po przeprowadzeniu procedury Kill Stall, należy od razu odpalić silnik (na kilka minut), tak by zapewnić odpowiednie chłodzenie turbiny silnika. 3. Przesłony przedniej części klepiska można dużo łatwiej przestawiać z prawej strony (na filmie nawet pokazujecie otwarcie prawej osłony bocznej, jednak w kolejnym ujęciu zdejmowane są osłony napędów po lewej stronie kombajnu). Osłona napędu po prawej stronie jest składana a jej złożenie zajmuję 5-10 sekund. 4. Co do trybu uwrocia (czy jak to narrator nazwał - zarządzanie pracą na uwrociu), to należałoby zaznaczyć że nie jest to żadną nowością. Kombajny New Holland oferują taką funkcjonalność od bardzo dawna. Dodatkowo poza wspomnianymi w filmie czynnościami, kombajn może także w sposób automatyczny przesterować obydwa sita oraz prędkość wentylatora czyszczącego, tak aby zachować właściwe parametry zbioru (czystość/straty) w trakcie wyjazdu z łanu. 5. Co do silnika to przede wszystkim nie spełnia on normy emisji spalin Euro IV, tylko Tier4b/StageIV (co odpowiada Euro VI), czyli obowiązujący obecnie standard. Dodatkowo w największym modelu tej serii czyli CX6.90 posiada silnik ~9 litrowy. 6. Co do napędu zwrotnego nagarniacza hedera, to tu trochę pomieszaliście. Nie ma on nic wspólnego z silnikiem hydraulicznym, który pokazujecie na filmie w 7:06. Ten silnik daje napęd na przenośnik pochyły (oraz heder poprzez wał Cardana). Nagarniacz na hederze, który pokazujecie na filmie (jest to Varifeed) ma swój własny silnik hydrauliczny (po prawej stronie), a jego napęd zwrotny jest wywoływany poprzez zmianę kierunku przepływu oleju. Uzyskano to poprzez niewielką modyfikację bloku zaworowego sterującego nagarniaczem, który znajduje się na kombajnie. 7. Firma "z logo niebieskiego liścia" - to jest KŁOS :) . Poza tym niekoniecznie niebieski :) 8. Pozycja stołu hedera Varifeed może być także wyświetlana na monitorze (wymaga to zainstalowania opcjonalnego czujnika na hederze) Poza tym, to naprawdę niezły film.. a niestety dobre filmy w tematyce maszyn są wielką rzadkością w internecie.
@FilmyRedakcjiRPT
@FilmyRedakcjiRPT 6 жыл бұрын
1. W którym dokładnie miejscu na gardzieli znajduje się ten klucz i w jaki sposób ułatwia on podłączania wałka? 2. Nie o wszystkim da się w względnie krótkim filmie powiedzieć. Zgadza się, że silnik po gwałtownym zgaszeniu w tej procedurze należy zaraz odpalić i pozwolić popracować na wolnych obrotach przez kilka minut. Z naszych informacji 90% użytkowników nie ma pojęcia o istnieniu takiej możliwości w kombajnie (odliczając tych, którzy poszli na szkolenie). Z garstki tych świadomych z kolei mało kto tej procedury używa. A z tych, co używają, rzadko kto potrafi interpretować rozkład materiału i wyciągać słuszne wnioski. 3. Przy najbliższej okazji sprawdzimy to! Jeśli tak faktycznie jest, dziękujemy za cenną wskazówkę. 4. Pełna zgoda, że tryb uwrocia nie jest nowością. Mamy nadzieję, że z przekazu na filmie nie wynika, by była to wielka nowość. Po prostu warto było o tym wspomnieć, bo to kolejna "zaniedbywana" przez operatorów kwestia. Przestawianie parametrów pracy wialni na uwrociu to sprawa kontrowersyjna. Zdania są podzielone. 5. Stage IV to jest dokładnie to samo, co Euro IV (jeszcze inaczej Krok IV i Poziom IV). To są określenia europejskie. Ich odpowiednik amerykański to Tier 4b lub Tier 4f. W filmie nawiązujemy tylko do modelu 6.80 i jego poprzednika 6080, stąd nie wspominamy o silniku 9-litrowym. 6. Oczywiście, że hydromotor widoczny na filmie nie odpowiada za zmianę kierunku obrotów motowideł. Podkreślaliśmy jedynie to, że nowy układ pozwala na wsteczne obroty nagarniacza, bo CX5000/6000 przy rewersji nagarniacz był nieruchomy. Przyznajemy, że trochę nieszczęśliwie ułożyło się to w filmie, za co przepraszamy. 7. Też mieliśmy kiedyś podejrzenia, że to kłos, ale po konsultacjach z producentem stanęło na tym, że to jednak liść :) Co do koloru, to przyjęliśmy barwę widoczną na obecnie stosowanym "uniwersalnym" logotypie. Na ciągnikach i maszynach faktycznie jest różnie. Obecnie jest ono głównie szare. 8. Do sprawdzenia :) Dziękujemy za komentarz. Uwagi są dość ciekawe, tym bardziej, że materiał był wielokrotnie konsultowany z najlepszymi ekspertami firmy New Holland, którzy na tych maszynach zjedli zęby. Pozdrawiamy, RPT
@damianbrzezinski9231
@damianbrzezinski9231 6 жыл бұрын
1. Jest to ten sam klucz, który służy chociażby do otwierania osłon. Znajduje się na nim swoisty ząb, który pozwala na zaczepienie się o wypust wałka oraz jego łatwe obracanie. 5. No tutaj niestety panie redaktorze się mylisz. Normy Euro i Tier/Stage nie są ze sobą zamienne. Dotyczą przede wszystkim innych maszyn. Posłużę się może przykładem. Jako, że główni "truciciele" występujący w spalinach, z którymi się obecnie walczy to NOx (tlenki azotu) i PM (cząstki stałe), dla uproszczenie przytoczę tylko te dwie wartości w g/kWh: Tier4b/StageIV (dla przedziału 130-560 kW): NOx=0,4 PM=0,02 EuroIV (dla cieżarówek i autobusów): NOx=3,5 PM=0,02 EuroV (dla cieżarówek i autobusów): NOx=2,0 PM=0,02 EuroVI (dla cieżarówek i autobusów): NOx=0,4 PM=0,01 To, co napisałem w poprzednim komentarzu było oparte bardziej na fakcie, że rozwiązania układów ATS w EuroVI i Tier4b są do siebie bliźniaczo podobne. Przytoczone wyżej dopuszczalne wartości emisji w poszczególnych normach też powinny potwierdzać moje wcześniejsze twierdzenie. Co do "najlepszych ekspertów firmy New Holland", to zapewne od czasu do czasu wpadają do mnie na konsultacje :) a pana, który występuje na filmie bardzo dobrze znam :) Pozdrawiam serdecznie
@FilmyRedakcjiRPT
@FilmyRedakcjiRPT 6 жыл бұрын
Temat norm emisji spalin szczególnie misternie zgłębialiśmy, ale po przewertowaniu informacji o tym ponownie faktycznie ma Pan rację. Wkradł się błąd, za który naszych widzów i czytelników przepraszamy. Co się już ukazało, nie cofniemy, ale ciut mądrzejsi o ten element, nie będziemy powielać błędu w przyszłości. Człowiek się uczy całe życie :) Używaliśmy przez lata nawet powszechnie formy Euro IIIA i Euro IIIB, czyli coś, co jakby nie istnieje, bo w pojazdach drogowych nie było tych norm przejściowych. Normy Euro dotyczą pojazdów drogowych i co zauważyliśmy inne dopuszczalne progi "trucicieli" są dla aut osobowych (na dieslu oczywiście), a inne dla aut ciężarowych i autobusów. Z kolei Stage (po spolszczeniu - Etap, Krok lub Poziom) są dla tylko pojazdów off-road. Ps. po imieniu i nazwisku nie skojarzyłem, ale już się dokopałem do tego, gdzie mieliśmy okazję się widzieć :)
@FilmyRedakcjiRPT
@FilmyRedakcjiRPT 6 жыл бұрын
Jako ciekawostka dodam, że Ursus stosuje nazewnictwo Euro - ursus.com.pl/Ciagniki-rolnicze/URSUS-SERIA-C#Ursus-C-385-POWER
@johnnykotlet770
@johnnykotlet770 6 жыл бұрын
A jak to jest własnie z tymi silnikami powyżej 560kw, spotkałem sie z tym w sieczkarniach, tych silników nie dotyczą normy emisji?
@catchallenger7841
@catchallenger7841 7 жыл бұрын
Tak samo proszę prezentacje kombajnu innych marek. Świetny materiał po tym można kosić nawet jak się na tym nie zna :-D
@fabianteam5691
@fabianteam5691 6 жыл бұрын
cat challenger Elo ja to ten fabian 19987 na konto fabian19987 ktoś mi się włamał i mam konto fabian team i fabian vlog
@matrix.thedarknightrises2296
@matrix.thedarknightrises2296 5 жыл бұрын
Świetny film taki bardziej naukowy.
@allah1970
@allah1970 7 жыл бұрын
Świetna recenzja i film
@henrykmotyka3260
@henrykmotyka3260 6 жыл бұрын
Witam Szukam kontaktu z Panem Damianem Brzezińskim ,mam parę pytań odnośnie tego CX-sa
@miraski2188
@miraski2188 3 жыл бұрын
A te kombajny to łot Perkoza mata?
@adamjusz63
@adamjusz63 4 жыл бұрын
Co sadzicie o ruskich kombajnach Rostelmash. Sa duzo tansze od NH i Claas . Pytam bo przymierzam sie do zakupu kombajnu , moze wspomozecie fachowa porada ?
@FilmyRedakcjiRPT
@FilmyRedakcjiRPT 4 жыл бұрын
Warto rozważyć. Testowaliśmy w zeszłym roku Acrosa. Pod jednymi względami wypadł lepiej, pod innymi gorzej. Zapraszamy do naszej recenzji i wrażeń z pracy, gdzie zostało to szczegółowo przedstawione.
@MrWafel007
@MrWafel007 3 жыл бұрын
Weź nh u mnie 1000 ha wykosic i nic się nie dzieje. W Polsce robione części dostępne.
@WadcaWymiaru
@WadcaWymiaru 6 жыл бұрын
Wnętrzności mi się ie podobają. Wyglądają na delikatne i niesolidne...
@derenb81
@derenb81 7 жыл бұрын
super materiał.
@ZUKU180
@ZUKU180 6 жыл бұрын
na ile ha taki kombajn się nadaje ?
@mocnywklikaniu
@mocnywklikaniu 6 жыл бұрын
około 500 ha z amortyzacją 20 letnia.
@agrosados5256
@agrosados5256 5 жыл бұрын
gdzie sieczka 4:30
@FilmyRedakcjiRPT
@FilmyRedakcjiRPT 5 жыл бұрын
Szła do zbiornika razem z ziarnem :)
@dhillonfarm0015
@dhillonfarm0015 3 жыл бұрын
Good job bro
@railwaypower9654
@railwaypower9654 7 жыл бұрын
Czy będzie test kombajnu DEUTZ-FAHR ?
@FilmyRedakcjiRPT
@FilmyRedakcjiRPT 7 жыл бұрын
Trudno na ten moment powiedzieć, bo planów mamy sporo, a wszystkich na szybko nie da się zrealizować. Postaramy się jednak do 2020 przetestować ten kombajn :) Pytanie, który model?
@denizdogan5087
@denizdogan5087 5 жыл бұрын
Maşallah diyelim.
@waldiego2
@waldiego2 4 жыл бұрын
Co, co?
@tomaszcalek
@tomaszcalek 7 жыл бұрын
Fajnie by było gdyby RPT zrobiło test kilku marek kombajnów na jednym polu np New Holland Claas i John Deere. Porównać ocenić i wybrać zwycięzcę pod względem czystości mlocenia strat wydajności i zużycia paliwa
@FilmyRedakcjiRPT
@FilmyRedakcjiRPT 7 жыл бұрын
Fajny i ambitny plan, który już nieraz chodził nam po głowie. Mamy nadzieję, że uda się kiedyś go zrealizować. Trzeba zapewnić jednakowe warunki, m.in. jednolity łan, bardzo zbliżone moce i szerokości hedera, wysokość koszenia, strategię ustawień młocarni itd. Dużo niuansów ma znaczenie, aby zrobić to rzetelnie.
@Twixik6630
@Twixik6630 7 жыл бұрын
Wśród małych kombajnów by dało radę coś takiego zrobić, Tucano 320 bez APSu można dostać, aby w miarę sprawiedliwie było. Oczywiście kwestia zebrania kilku maszyn na jednym polu, operowana przez te same grupę osób, aby mogły się spostrzeżeniami wymieniać. No i największy problem to przekonać dillerów do takiego testu, większość jest przekonana do tego że swój najlepszy, więc podejrzewam że ciężko będzie przekonać.
@FilmyRedakcjiRPT
@FilmyRedakcjiRPT 7 жыл бұрын
Wbrew pozorom dilerów nie byłoby trudno przekonać, zwłaszcza jeśli decyzja idzie z góry, od przedstawiciela generalnego. Dużo większe jest wyzwanie logistyczne, żeby zgrać termin pasujący wszystkim i żeby pogoda psikusa nie zrobiła...
@Twixik6630
@Twixik6630 7 жыл бұрын
W takim razie po cichu liczę na taki test. Powodzenia i pogody!
@andrew24871
@andrew24871 6 жыл бұрын
ale do czego byś chciał porównać to tucano 320? Bo NH tc 5.80 to objedzie go z zamkniętymi oczami. Do TC 5.80 by trzeba tucano 420 porównać to może bedzie miał jakieś szanse ( u mnie są dwa tucana 320 i jeden tc 5.80 , to ten NH jest o około 30% wydajniejszy od tucana 320 i po NH nie ma ziarna a po claasie troche jest.....
@dynamo0973
@dynamo0973 7 жыл бұрын
Czemu jak on kosi rzepak to z tyłu nie wypada nic? Żadne resztki ani słoma ?
@kalafax5819
@kalafax5819 6 жыл бұрын
Dynamo 09 zapchał się
@henrykmotyka3260
@henrykmotyka3260 5 жыл бұрын
Witam. Panie redaktorze Olszewski mam kilka pytań do pana w sprawie reportażu , jeśli można to na pryv. bo na forum będzie trochę niezręcznie .
@dariuszdariusz7633
@dariuszdariusz7633 5 жыл бұрын
Nie mam ale kombajny są wpożądku.
@batkomachno7729
@batkomachno7729 6 жыл бұрын
a jak minie mu 10 lat to będzie miał dziurę 100 na 50
@fabianteam5691
@fabianteam5691 6 жыл бұрын
Ja mam New Holland cz 8.80
@kalafax5819
@kalafax5819 6 жыл бұрын
Agrohandel Legnica
@zafarahmad2426
@zafarahmad2426 7 жыл бұрын
I know drive and mechanical this masheen I need job
@wujeksamozo8523
@wujeksamozo8523 3 жыл бұрын
Have you found a good job ??
@braciayt8814
@braciayt8814 6 жыл бұрын
moj wujek kosi takim kombajnem ze 300 hektarów i sie zawsze nie wyrabia wiec my musimy mu pomagac
@MrAngry1986
@MrAngry1986 6 жыл бұрын
To trzeba było kupić większy. Widocznie pola ma małe. W znajomym gospodarstwie które ma duże kawałki co roku 500 ha takim kładą bez problemu.
@agro2406
@agro2406 4 жыл бұрын
Cx5.80 zboze 300 ha rzepak 100 ha kukurydza 300 ha bez problemu zrobisz w sumie 700 w rok i zostanie Ci czasu.
@katarzynafryges9021
@katarzynafryges9021 6 жыл бұрын
CNH to tak naprawdę Fiat
@agrobartek2187
@agrobartek2187 4 жыл бұрын
Fiata już dawno nie ma
@henrykmotyka3260
@henrykmotyka3260 4 жыл бұрын
Ostrożnie przestrzegam kzbin.info/www/bejne/ZoKaqKRjeMmNq7M
@mero7027
@mero7027 3 жыл бұрын
przed czym?
@henrykmotyka3260
@henrykmotyka3260 3 жыл бұрын
@@mero7027 przed firmą Agrohandel z Legnicy i New Holland .Gwarancja do ,, bramy i się nie znamy .,, Już minęło trzy lata od zakupu cx 6.80 .sprawa trafiła do sądu .nie uruchomiona została waga ,i wilgotnościomierz i mapowanie pola ,a za to zapłaciłem.Heder tłucze się jak ..... .CNH wie o wszystkim i cisza ,, może chłopu się znudzi .i dlatego przestrzegam. Ale sam kombajn idzie dobrze. 20 ton pszenicy na godzinę można wymłucić. Małe zużycie paliwa. Pozdrawiam H.Motyka. posłuchaj na KZbin mój kanał .cx 6. 80 jak tłucze heder.
@mero7027
@mero7027 3 жыл бұрын
@@henrykmotyka3260 dzięki, również planuje zakupić cx6.80
@ahhstylinson7138
@ahhstylinson7138 6 жыл бұрын
AdBlue, najgorsze dziadostwo jakie było można dołączyć do tego kombajnu
@3pdraiwer750
@3pdraiwer750 6 жыл бұрын
Ahh Stylinson lepsze niż DPF a to lub to musi być
@ahhstylinson7138
@ahhstylinson7138 6 жыл бұрын
Jak sie nie myle to oba systemy występują
@3pdraiwer750
@3pdraiwer750 6 жыл бұрын
Ahh Stylinson to jeśli tak to całkiem do dupy. Byłem ostatnio na Kielcach i przedstawiciel pewnej firmy opowiadał o jednym z ciągników i o tym że zaletą jest to że nie ma filtra DPF a zamiast tego add blues
@MrAngry1986
@MrAngry1986 6 жыл бұрын
Ahh Stylinson dpf niema. To gówno tylko w jd.
@krystian2298
@krystian2298 6 жыл бұрын
AdBlue to ogólnie same problemy. W ciężarówkach zwykle pada to najszybciej. Wtryski, kolejne sondy, filterki. Sama ciecz też jest uciążliwa. Tylko zdziwiło mnie euro4 i AdBlue? NIe wiem jak to jest w przypadku ciągników i kombajnów.. W ciężarówkach była by to norma już euro5.
@wojtektyson2374
@wojtektyson2374 7 жыл бұрын
To samo co laverda
@FilmyRedakcjiRPT
@FilmyRedakcjiRPT 7 жыл бұрын
Czemu?
@wojtektyson2374
@wojtektyson2374 7 жыл бұрын
FILMY REDAKCJI RPT miałem okazję robić na laverdzie i prawie niczym się nie różni od tego nh. Znawca nie jestem ale silnik chyba identyczny, jednak jeżeli się mylę z góry przepraszam.
@FilmyRedakcjiRPT
@FilmyRedakcjiRPT 7 жыл бұрын
W Laverdzie są montowane jedynie fińskie silniki AGCO Power, a w New Hollandach tylko włoskie silniki FPT. Młocarnia, czyli serce jest kompletnie inna (inna konstrukcja bębna młócącego, inne sterowanie klepiskiem, sposób regulacji klepiska pod separatorem, inny profil klawiszy wytrząsacza, totalnie inne zespół czyszczący), inna kabina (na zewnątrz i wewnątrz). My widzimy więcej różnic niż podobieństw. Owszem, obie firmy miały kiedyś coś wspólnego przez kilka lat (bodajże 9 lat), ale później się rozeszły i jedynie, co pozostało później wspólnego, to z naszej wiedzy dżojstik (obecnie już są osobne rozwiązania dźwigni). Można by dłużej wymieniać. Temat rzeka... Trochę pochopny był ten wniosek, że to jest to samo ;)
@wojtektyson2374
@wojtektyson2374 7 жыл бұрын
FILMY REDAKCJI RPT tak jak napisałem powyżej nie jestem znawca ale co do silników to wydaje mi się że w laverdzie m306 jest ten sam silnik co w tym nh albo bardzo podobny konstrukcyjnie. Dzięki za odpowiedz
@FilmyRedakcjiRPT
@FilmyRedakcjiRPT 7 жыл бұрын
Pierwsze Laverdy M306 miały silnik Caterpillara, później były fińskie. Z resztą to już dawno nie produkowany model. A jak wrażenia z pracy tą maszyną? To była zwykła 306-tka czy Special Power?
New Holland CR11 to nie jest kombajn, jaki znasz. To fabryka żniwna
17:20
Wrp.pl - Wiadomości Rolnicze Polska - Plantpress Sp. z o.o.
Рет қаралды 155 М.
Sigma baby, you've conquered soap! 😲😮‍💨 LeoNata family #shorts
00:37
Friends make memories together part 2  | Trà Đặng #short #bestfriend #bff #tiktok
00:18
怎么能插队呢!#火影忍者 #佐助 #家庭
00:12
火影忍者一家
Рет қаралды 38 МЛН
Mzuri do uprawy pasowej
12:30
FILMY REDAKCJI RPT
Рет қаралды 122 М.
Claas Lexion 4D - więcej w miesięczniku RPT 9/2015
6:52
FILMY REDAKCJI RPT
Рет қаралды 53 М.
√Żniwa Nowym Nabytkiem! √ New Holland Cx 6.80 !
5:59
Agro Stachu
Рет қаралды 37 М.
New Holland  Harvester Combine Production factory tour
12:04
Automotive garage
Рет қаралды 218 М.
New Holland CH7.70 w pszenicy i kukurydzy na ziarno
8:56
FILMY REDAKCJI RPT
Рет қаралды 39 М.
850 kg verimde 40 yıllık ustalık böyle olur.  New Holland cx6080
4:38
Biçerdöver Uzmanı combine harvest specialists
Рет қаралды 43 М.
Kombajn zbożowy New Holland CX 6.80
4:55
CamKonVideo
Рет қаралды 33 М.
Sigma baby, you've conquered soap! 😲😮‍💨 LeoNata family #shorts
00:37