Filtracja w podłożu

  Рет қаралды 18,122

 The underwater worlds of Aqua Test

The underwater worlds of Aqua Test

2 жыл бұрын

Filtracja w podłożu
Podłoże w akwarium można traktować jak materiał filtracyjny - tak samo jak ceramikę, czy inne materiały używane do filtracji biologicznej. Czyli zachodzą na nim te same procesy.
Z filmu dowiecie się nieco o filtrach podżwirowych oraz nieco o procesach tam zachodzących.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Blog dr. inż. Łukasza Kaczmarka
wodawakwarium.pl/
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jeśli masz ochotę możesz mi postawić wirtualną kawę ;)
buycoffee.to/podwodne-swiaty
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mój Facebook
profile.php?...
Zacznij wspierać ten kanał, a dostaniesz te bonusy:
/ @podwodneswiaty

Пікірлер: 71
@bulbulator-akwariumcoijak9123
@bulbulator-akwariumcoijak9123 2 жыл бұрын
Sam żwir 1-3/2-4 mm jest świetnym siedliskiem bakterii nitryfikacyjnych, w przypadku gdy pod 5-7 cm żwiru jest 2 cm ziemi ogrodowej a pod nią jeszcze odrobina keramzytu lub lawa, wówczas samo podłoże bez filtrów podżwirowych robi dużą robotę. Przy mocno zarośniętym lowtechu nie potrzeba nawet szczególnego filtra, tylko bardziej mieszarki która zapewnia cyrkulację wody w zbiorniku. Przy dobrze dobranej obsadzie i szybko rosnących roślinach można stworzyć fantastyczne samowystarczalne akwarium. Akwaryści ceniący sobie stare i budżetowe metody powinni obowiązkowo przeczytać książkę Diany Walstad "rośliny w akwarium" fantastyczna lektura dla akwarystów
@piotrsagan1602
@piotrsagan1602 2 жыл бұрын
KOLEJNY POMOCNY ODCINEK ... ZRESZTĄ JAK ZWYKLE WIEDZA POŁĄCZONA Z POCZUCIEM HUMORU POZDRAWIAM I MIŁEJ NIEDZIELI
@mike839453
@mike839453 2 жыл бұрын
Niedziela filmik boży
@KulesiowyKanal
@KulesiowyKanal 2 жыл бұрын
Pozdrawiam ! Stosowałem na pompie powietrznej ;)
@akwariumsrodowiskowe-azja7957
@akwariumsrodowiskowe-azja7957 2 жыл бұрын
Dawno temu kiedy filtry denne, jak je czasem nazywaliśmy, były nowością i były stosunkowo drogie zmajstrowałem sobie taką instalację ze starego kotnika. Filtr był oczywiście napędzany powietrzem. Pracował w miniaturowym zbiorniczku dla pary bojowników. Sprawdził się fantastycznie. W akwarium innej filtracji nie było. Spotkałem się z opinią że nie wszystkie rośliny chciały rosnąć w takich warunkach. Przepływ wody był po prostu zbyt szybki. Myślę że coś w tym jest i zwykły akwarystyczny brzęczyk powinien podołać utrzymaniu takiego systemu w ruchu. Bardzo dziękuję za odkurzenie tematu i ciekawy materiał.
@helhaimm
@helhaimm 2 жыл бұрын
Kolejny super materiał. Dzięki i pozdrawiam. 🙂 Chętnie obejrzałbym coś o obiegu wody w baniaku. Jak ustawić np. dwa kubły (wloty i wyloty) żeby filtry dobrze "zmiatały" zanieczyszczenia, a w wodzie nie unosił się 'kurz'. Wszystkiego dobrego!
@Podwodneswiaty
@Podwodneswiaty 2 жыл бұрын
Sprawa wygląda w ten sposób, że to wszystko trzeba dobrać do każdego akwarium osobno. To co się sprawdza u mnie, nie musi sprawdzać się u Ciebie. Jest dużo zmiennych. Generalnie trzeba wymusić obieg wody bez martwych stref.
@justynakaminska6591
@justynakaminska6591 2 жыл бұрын
@@Podwodneswiaty może jakiś szkic co do tych martwych stref? Rośliny też mogą być barierą?
@easternflow1078
@easternflow1078 2 жыл бұрын
@@justynakaminska6591 wszystko zależy od akwarium jak już wcześniej autor powiedział. Co innego biotop czarnej wody jakiegoś zalanego terenu a co innego Malawi czy morskie. Nie każda ryba i nie każda roslina toleruje szybki lub wolny nurt wody. Ja zawsze ustawiam wyloty w taki sposób aby było jakieś spokojne miejsce w akwarium takie zacisze. Ogólnie woda u mnie przepływa w poprzek odbija się od szyby i dociera po drugiej przekątnej do wlotu.
@KrisInconspicuous
@KrisInconspicuous 2 жыл бұрын
Dzięki za filmik. Szkoda, że na ten temat tak krótko. Na zapychające pompy w filtrach podżwirowych przez piasek są rozwiązania. Na ruszt przy zasysie kładzie się włókninę, później na dno można dać 4-7 cm sprawdzonego zeolitu (3-5mm), ubić go żeby nie było luzów w podłożu i na to można dać piasek. Pzdr.
@Doberminator
@Doberminator 2 жыл бұрын
Tak średnio bo ta włóknina szybko się zapcha , jak już to gąbkę 10/15 ppi która nie ma prawa się zapchać , a zeolit działa tylko przez pewien czas więc nie trafiony pomysł ...
@Doberminator
@Doberminator 2 жыл бұрын
@@RikitikimaX Ale konkretnie proszę uzasadnić gdzie ?
@MrGrzemaz
@MrGrzemaz 2 жыл бұрын
Daj im link do ostatniego filmu z hodowli Macieja :)
@kuba3506
@kuba3506 2 жыл бұрын
👍
@rafas.8666
@rafas.8666 2 жыл бұрын
Dobry film (jak i pozostałe). Od tego miejsca już tylko trzy kroki do bardziej egzotycznych metod filtracji "podłożowej" jak DSB albo plenum, chociaż nie wiem czy są stosowane i działają w akwariach słodkowodnych. Wydaje mi się, że z plenum były jakieś próby, ale do DSB jest chyba problem z robalami. Chętnie bym odrobinę o tym posłuchał. Kiedyś... Tak czy siak, niech Moc będzie z Tobą.
@michawatorski2197
@michawatorski2197 2 жыл бұрын
Dziękuję za kolejny super odcinek. Kto by pomyślał, że filtracja biologiczna, to taki obszerny temat.
@lukaszk76
@lukaszk76 2 жыл бұрын
Bardzo. Ja na przykład na ten temat pracę dyplomową na politechnice napisałem. Pozdrawiam .
@AgnieszkaKazmierska
@AgnieszkaKazmierska 2 жыл бұрын
Ja mam taki żwirek, który jest podobny w budowie do lawy. Plus kaskada. Jestem zadowolona 😁 Ale temat bardzo ciekawy.
@Podwodneswiaty
@Podwodneswiaty 2 жыл бұрын
I jak rozumiem, problemów z równowagą w akwarium nie masz 😁
@AgnieszkaKazmierska
@AgnieszkaKazmierska 2 жыл бұрын
@@Podwodneswiaty nie 😁
@jacekkolbusz1701
@jacekkolbusz1701 Жыл бұрын
Bardzo ciekawe. Ja stosuję filtr pod żwirowy (na kratkach żwir 3-5mm warstwa 3-5cm ) od roku prawie a wczoraj podłączyłem komin pod MultiKani 800. Kubełek wstępny: gąbka, zeolit, gąbka, filtr z węglem aktywnym, gąbka. Na wylocie deszczownia. Bardzo ciekawy jestem efektów. Akwarium 200 L. Dodam że nie mam widocznych zanieczyszczeń typu odchody a woda czysta.
@stardustbreaker
@stardustbreaker 2 жыл бұрын
Daniel odnośnie mojego pytania o prawidłowy restart - dodaj jeszcze czym czyścić wloty/wyloty filtrów i węże... usłyszałem o wybielaczu to mną wstrząsnęło :)
@lukaszk76
@lukaszk76 2 жыл бұрын
No mnie się wydaje że najlepiej poprostu szczotka . Do rurek polecam taka na sprężynie. A wybielacz rzeczywiście można od czasu do czasu zastosować jeśli są jakieś miejsca gdzie się nie da dojść szczatka a chce się mieć idealnie czyste rurki. Ja czasem mocze końcówkę szklanych rurek wlotowych bo rzeczywiście z samego końca, od środka , trudno to inaczej wyczyścić. Z tym wybielaczem to chodzi o silny utleniacz w postaci chloru. Myślę że można by też spróbować woda utlenioną (że nie wspomnę o bardziej agresywnych typu kwasy czy wodorotlenek sodu - ale sam nie lubię się bawić tak żrącymi substancjami w domu)
@Podwodneswiaty
@Podwodneswiaty 2 жыл бұрын
Ja używam aquacid od Zooleka. Wkładam końcówki do wiadra z roztworem tego preparatu i po godzinie wszystko bez oporów schodzi od byle szczotki.
@lukaszk76
@lukaszk76 2 жыл бұрын
@@Podwodneswiaty no właśnie - bo to kwas jest ;-)
@maciexofootball9894
@maciexofootball9894 2 жыл бұрын
Świetny film jak zawsze. Mam pytanie odnośnie węgla aktywnego w podłożu. Jak wysoką jego warstwę można zastosować? Czy trzeba wtedy płukać w gorącej i zimnej wodzie jak do zastosowania w filtrze kubełkowym?
@aiceale2007
@aiceale2007 2 жыл бұрын
Jak zawsze super film .ps.gdzie można kupić w rozsądnej cenie octopus 75
@kamilbiedka8055
@kamilbiedka8055 2 жыл бұрын
ja mam to rozwiązane w taki sposób że główny filtr jest kubłem a pod żwirowy jest na lawie wulkanicznej i warstwa ma około 2 cm a na wierzchu są kamyczki o frakcji 2-4 które widać a woda z pod żwiru jest wprowadzana do hydroponiki i działa więc jestem zadowolony😊
@Podwodneswiaty
@Podwodneswiaty 2 жыл бұрын
😁👍
@grzegorztrzeciecki8406
@grzegorztrzeciecki8406 2 жыл бұрын
Super że poruszył Pan ten temat bo jest dużo wokół niego różnych teorii 😉 Miałbym takie pytanie odnośnie tego węgla aktywowanego w podłożu. Jak to w końcu jest?? Powiedział Pan że w podłożu to dobry pomysł bo bakterie mają dobre warunki do rozwoju a gdy dajemy go jako medium filtracyjne to ponoć je zabija i z tego względu powinien być dawany przy samym wylocie z filtra. Kiedyś mówił Pan przy odcinku o węglu że powinno się go po miesiącu wymienić bo już nie działa i potrafi się rozpadać. Jakby był Pan tak uprzejmy podpowiedzieć jak to jest bo nie ukrywam ten wątek mnie mocno zaciekawił😁 Miałbym taką sugestie jakby zrobić kiedyś film o cyrkulacji wody w akwarium bo ilu akwarystów tyle teorii na ten temat co gdzie umieszczać by było ok😉 Gorąco pozdrawiam i życzę powodzenia w nowych wyzwaniach zawodowych 😁
@Podwodneswiaty
@Podwodneswiaty 2 жыл бұрын
Skąd pomysł, że węgiel zabija bakterię.🤔 Węgiel daje się na końcu z tego względu, żeby się pory od "brudu" nie zapychały. I żeby nie obsorbował wszystkiego tego co potrzebne jest dla bakterii na ceramice. Trochę inaczej sprawa wygląda gdy używamy węgla w filtrze. A zupełnie inaczej jeśli dajemy go do podłoża. W podłożu jeśli zaczyna się rozpadać to nie problem. W filtrze juz tak. Choć węgiel w postaci grubych wałków raczej słabo się rozpada. Gorzej jest z drobnym granulatem.
@grzegorztrzeciecki8406
@grzegorztrzeciecki8406 2 жыл бұрын
@@Podwodneswiaty Dziękuję za szybką odpowiedź i wyjaśnienie tematu 😉 Dlatego z tym zabijaniem bakterii napisałem "ponoć" bo w internecie jest pełno dziwnych i często nietrafionych wersji na temat węgla 😉 Bardzo Panu dziękuję za wyjaśnienie tematu bo to mi jako początkującemu akwaryście sporo pomoże 😉 Życzę dużo czasu i weny do tworzenia nowych filmów na kanale 😁
@boryssocha2526
@boryssocha2526 2 жыл бұрын
Podepnę się troszkę pod post Bartosza Bo to też było by ciekawe. Chodzi mi też o rozmieszczenie dyfuzora co2 w akwarium. Czy musi byc po przeciwnej stronie wylotu deszczownicy. Co do wlotów i wylotu czy najlepsza opcja jest wstawienie ich po jednej stronie akwarium czy po przeciwnych? Rozmieszczenie osprzętu. Czy wlot filtra może sie znajdować ukryty za skala, dużym konarem. Czy nie będzie to obniżało poziomu filtracyjnego.
@nikan3247
@nikan3247 2 жыл бұрын
Witam, przymierzam się do zmiany podłoża w akwarium. Posiadam zwykły żwir a chciałbym zmienić lub uzupełnić je dark soilem. I tu właśnie jest pytanie, czy mogę wyjąć po prostu część warstwy żwiru i dosypać dark soila czy lepiej wymienić w całości na nowe? Pozdrawiam serdecznie
@makschaberski9729
@makschaberski9729 2 жыл бұрын
Jaki filtr do akwa 300l z pyszczakami polecisz. Myślałem nad ultramax 2000
@Beny1433
@Beny1433 2 жыл бұрын
Kawa wirtualna to odpada ale flaszka w realu jak najbardziej aktualna i to nad morzem. Pamiętaj 🍻🍻🍻
@Podwodneswiaty
@Podwodneswiaty 2 жыл бұрын
Nie kuś 😁
@justynakaminska6591
@justynakaminska6591 2 жыл бұрын
Przebijam! Nad Adriatykiem!
@Podwodneswiaty
@Podwodneswiaty 2 жыл бұрын
Robi się coraz bardziej ciekawie 😁
@lukaszjarmusz6767
@lukaszjarmusz6767 Жыл бұрын
Witam , posiadam akwarium 112l w nim neony innesa, krewetki, świderki glonojad pospolity . Szykuje się do restartu by wymienić podłoże na piasek gdyż chce wpuścić też kiryski , filtracja to aquael multikani 800 , jeden pojemnik w nim ceramika, jako prefiltra używam gąbki nie pamiętam ile ppi ale dość gęsta i teraz, pytanie czy jako prefiltra można używać filtracji podżwirowy czy może był by tu odpowiedni filtr hamburski? Dziękuję za odpowiedź pozdrawiam długo letni subskrybent 😉
@adimadmethodfishing
@adimadmethodfishing 2 жыл бұрын
Witam :) chciałbym zapytać czy mógłbym użyć węgla aktywowanego w podłożu powiedzmy warstwę jedno centymetrową ? I dopiero na to wysypać substrat jakiś Żwirek 1-2 mm ? Dodam że akwarium miałoby być roślinne. Dzięki za odpowiedź i za super materiał pozdrawiam 👍😀
@lukaszk76
@lukaszk76 2 жыл бұрын
Generalnie stosowanie warstwy węgla w podłożu jest standardowym sposobem rekomendowanym przez Ada i szkołę akwarystyki naturalnej Takashi Amano. Więc można. Z tym, że stosowany tam jest jednak względnie niewielki dodatek (raczej mowa o posypaniu niż całej warstwie). Myślę, że 1-2 cm warstwa z punktu widzenia filtracji byłaby jak najbardziej ok ale byłby problem praktyczny z węglem fruwającym po całym akwarium przy każdym naruszeniu dna. Nadal trzeba też pamiętać o odpowiednio grubej warstwie podłoża nad węglam aby rośliny miały w czym rosnąć.
@marekswierszcz5058
@marekswierszcz5058 2 жыл бұрын
Witam, mam pytanko, czy w akwarium, obojętne jakiej wielkości, można przesadzić z wkładem ceramicznym, typu matrix itp. Nigdzie nie mogę znaleźć takiej informacji. I czy myślałeś kiedyś o filmie na temat filtracji narurowej? Pozdrawiam. :)
@Svenowski
@Svenowski 2 жыл бұрын
Nie.
@ZenonAqua
@ZenonAqua 2 жыл бұрын
Mój dziadek taki miał bez podłoża w 86 😁
@Podwodneswiaty
@Podwodneswiaty 2 жыл бұрын
Wieść niesie, zostałeś zmontowany z poległych żołnierzy... No to nie mogłeś mieć dziadka 😂
@ZenonAqua
@ZenonAqua 2 жыл бұрын
@@Podwodneswiaty haha 🤣, miałem wielu dziadków babcia 3 rozwody 😁
@kudaty8195
@kudaty8195 Жыл бұрын
Mam pytanie czy filtr podżwirowy można podłożyć do filtra kubełkowego i czy to będzie działać w akwarium z żółwiami ?
@maxfreeez
@maxfreeez 2 жыл бұрын
Dobry temat, a jak się to ma w akwariach LT? Na KZbin jest wiele filmów małych i dużych baniaków które pracują bez filtra, albo tylko małych wewnętrznych które ruch robią a nie filtrację. Czasem się zastanawiam czy nie zrobić sobie takiego zbiornika 30-50l bez osprzętu (prócz lampki) i sprawdzić czy cały HT jest w ogóle wymagany….
@lukaszk76
@lukaszk76 2 жыл бұрын
Myślę że to nie tyle chodzi o to czy akwarium jest LT czy HT ale o to jak bardzo jest obciążone (czytaj zarybione czy zakrewetkowane czy co kto tam jeszcze hoduje). Jeśli zbiornik jest mocno obsadzony roślinami , ma podłoże i nieweliele ryb to całkiem możliwe że sobie poradzi w oparciu o naturalna filtrację zachodząca poprostu na podłożu i w oparciu o aktywność roślin. Przecież tak to się dzieje w naturalnych zbiornikach. Tylko że w akwariach przeważnie zagęszczenie ryb i tym samym obciążenie zanieczyszczeniami jest znacznie większe niż w naturalnych zbiornikach.
@seba5280
@seba5280 Жыл бұрын
Czy taki filtr nadaje się do zbiornika 700 litrów z dyskowcami
@user-jb9ic6lx8x
@user-jb9ic6lx8x 9 ай бұрын
A czy można pod kamienie podłożycz filtracie w podłożu
@TomaszMat-ve8fs
@TomaszMat-ve8fs 3 ай бұрын
Witam mam pytanie chcę założyć swoję pierwsze akwarium i zamontować w nim filtr pod żwirowy ktoś podsunął mi pomysł żebym całą powierzchnię przykrył flizeliną i na to żwir ale nie wiem czy to może być dobre rozwiązanie jakieś rady ??
@paweberezowski5663
@paweberezowski5663 7 ай бұрын
Witam. Ja używam tacek filtra zeby zbudować plenum. Czy słyszał Pan takim rozwiązaniu? Plenum to niesamowity filtrator - akwarium staje się bezobsługowe
@Podwodneswiaty
@Podwodneswiaty 7 ай бұрын
Kiedyś ruszymy ten temat
@danielsowa9984
@danielsowa9984 2 жыл бұрын
Witam co Pan sodzi o maxpec nano tech bio spare jako wkład biologiczny jest wart pieniędzy Pozdrawiam Panskie filmy Są Świetne
@Halto
@Halto 2 жыл бұрын
Czyli jak mam filtr aquael turbo 1000 w akwarium 112 litrowym to nie moge miec piasku bo mi się zepsuje?
@Mateusz-Czekaj
@Mateusz-Czekaj 2 жыл бұрын
Witaj Wiadomo że najwięcej biologicznej magii dzieje się właśnie w podłożu oraz na mediach biologicznej. To skąd wśród akwarystów, zwłaszcza morskich często poruszany temat " żywej wody ". Mógłbyś się jakoś do tego odnieść ?
@lukaszk76
@lukaszk76 2 жыл бұрын
To może ja spróbuję się odnieść. Owszem aktywność mikroorganizmów jest największa na elementach stałych typu podłoże , kamienie czy wypełnienie filtra. Jednak nie oznacza to że w wodzie nie ma mikroorganizmów. Docelowo chodzi o wyhodowanie odpowiednich kolonii na tych elementach stałych ale skądś bakterie i inne mikroorganizmy muszą się w akwarium wziąć. Oczywiście są one powszechnie obecne w powietrzu i wodzie i nawet jeśli zastartujemy zbiornik na zupełnie czystym podłożu i wodzie to i tak bakterie się namnożą. Trzeba tylko odpowiednio długo poczekać. Oczywiście najszybciej byłoby zastosować od razu "żywe" podłoże. Jak pamiętam akwarystykę morska jakieś 20 lat temu to wtedy uważało się że podstawą sukcesu jest właśnie zastosowanie na początku odpowiednio dużej ilości żywej skały - czyli takiej już zasiedlonej przez różne mikroorganizmy. Obecnie trochę odeszło się od tej koncepcji ze względu na to że w żywej skale często oprócz tych pożytecznych mikroorganizmów przywlekalo się do zbiornika mniej pożądane mniejsze i większe organizmy. Pomijam już kwestie ekonomiczne (cena żywej skały) i ekologiczne (wyciąganie skały z morza). Za to stosuje się żywą wodę jako sposób wprowadzenia mikroorganizmów w celu szybszego skolonizowania podłoża. Koncepcja podobna do wlewania preparatów z bakteriami stosowanymi zarówno w morskiej jak i słodkiej akwarystyce.
@michawozniak1664
@michawozniak1664 Жыл бұрын
Takie mnie pytanie naszło, czy da się stworzyć system filtracji oparty o system podzwirowy + sump ? Czy jest wogule taka możliwość?
@michawozniak1664
@michawozniak1664 Жыл бұрын
Takie pytanie na następne Q&A 😅
@750UT
@750UT 7 ай бұрын
A ja się zastanawiam nad sprzecznością między nieruszaniem podłoża by nie uwalniać np. fosforanów a przepływem wody przez podłoże, który wypłucze nie tylko fosforany. Sam mam filtr podżwirowy, do którego wtłaczana jest woda przefiltrowana przez sump i pojawiają się krasnorosty. Nie jest to plaga ale nie lubię typa.
@krzysztofsroka2097
@krzysztofsroka2097 2 жыл бұрын
Dzień dobry! Szanowni Widzowie, piszę ten komentarz (a właściwie pytanie) w trochę innym temacie. Planuję w moim nowym zbiorniku zamontować dwa przepusty mosiężne, na węże, przez szkło. Czy ktoś ma jakieś doświadczenie w tej materii? Czy małe detale mosiężne mogą mieć szkodliwy wpływ na zachowanie parametrów wody? Pytam, ponieważ wszelkiej maści fora internetowej nie dają satysfakcjonującej odpowiedzi na nurtujący mnie problem. Zaznaczam, że jednym z elementów filtracji jest węgiel. Pozdrawiam.
@TheYasiu
@TheYasiu 2 жыл бұрын
A czy sama, czarna lawa wulkaniczna od Rataja o grubości 4-5cm jest dobrym podłożem? No i pytanie w nawiązaniu do poprzednich filmów, czy biorąc pod uwagę bakterie beztlenowe które mogą tam być odmulać ją? Czy ma żyć swoim życiem i jej nie ruszać?
@lukaszk76
@lukaszk76 2 жыл бұрын
Oczywiście podłoże należy odmulać. Biofilm mikroorganizmów tworzy się na powierzchni ziaren podłoża i nie da się tak łatwo usunąć. Co do zasady usuwanie nadmiaru związków organicznych z akwarium jest porządane. Jeśli da się to zrobić na przykład przez odmulanie to jak najbardziej warto to robić.
@andrzejbrzozowski8534
@andrzejbrzozowski8534 2 жыл бұрын
To tam gdzie słaby jest ciąg nasadzic moze najwiecej roslin?( )
@adii2869
@adii2869 2 жыл бұрын
3:40 , grubość podłoża nie 2-4 mm, a 2-4 cm :) ja mam grubiej i tetra 400 daje radę, podstawa akwarium 27x27cm
@Podwodneswiaty
@Podwodneswiaty 2 жыл бұрын
A faktycznie przejęzyczenie. Ale nie chodziło o warstwę żwiru a o grubość ziarna.
@ukaszrybak7310
@ukaszrybak7310 2 жыл бұрын
Ja z innej beczki pytanie. Ostatnio byłem u kolegi i zrobił sobie aranżacje z małego poroża, takie które zrzuca jeleń czy inna sarna, włożył kilka do akwa, obsadził mchem. Co Pan o tym sądzi? Zaszkodzić czy będzie obojętne dla wody?🤔
@martalaskowska6335
@martalaskowska6335 2 жыл бұрын
👍
@Podwodneswiaty
@Podwodneswiaty 2 жыл бұрын
🙂🥂
Jak nawozić rośliny w akwarium 3
19:18
Podwodne światy Aqua Test
Рет қаралды 28 М.
你们会选择哪一辆呢#short #angel #clown
00:20
Super Beauty team
Рет қаралды 51 МЛН
Вечный ДВИГАТЕЛЬ!⚙️ #shorts
00:27
Гараж 54
Рет қаралды 14 МЛН
КАРМАНЧИК 2 СЕЗОН 7 СЕРИЯ ФИНАЛ
21:37
Inter Production
Рет қаралды 537 М.
Nie przypuszczałeś, że tak wygląda prawda o twardości wody
20:02
Podwodne światy Aqua Test
Рет қаралды 19 М.
Wapń (Ca)  i magnez (Mg) w akwarium słodkowodnym. Czy badać ???
9:54
Podwodne światy Aqua Test
Рет қаралды 24 М.
P. KAMIŃSKI: ZACZYNA BRAKOWAĆ KASY. MIASTO BĘDZIE SIĘ ZWIJAĆ.
6:44
ZiemiaGnieźnieńskaTV
Рет қаралды 158
A gdy zabraknie prądu w akwarium ???  B l a c k o u t
19:49
Podwodne światy Aqua Test
Рет қаралды 14 М.
Filtracja biologiczna w akwarium. Biological filtration in the aquarium
26:53
Podwodne światy Aqua Test
Рет қаралды 127 М.
Czy lawa w akwarium jest dobrym pomysłem ???
12:12
Podwodne światy Aqua Test
Рет қаралды 38 М.
Urządzenie do stabilizacji pH w akwarium
22:47
Podwodne światy Aqua Test
Рет қаралды 35 М.
Sposoby na obniżenie azotanów  (NO3) Ways to lower nitrates
11:50
Podwodne światy Aqua Test
Рет қаралды 86 М.
Najtańsza filtracja w akwarium
15:33
Podwodne światy Aqua Test
Рет қаралды 32 М.
Q&A104. Zabójczo skuteczny filtr piaskowy za grosze
45:59
Podwodne światy Aqua Test
Рет қаралды 23 М.
Kids vs boys animals transformation #animals
0:11
Animalsloya22
Рет қаралды 6 МЛН
Оказался НЕНУЖНЫМ и Его БРОСИЛИ🐶💀
0:38
ИССЛЕДОВАТЕЛЬ
Рет қаралды 4,6 МЛН
БЕЛКА ПЕРЕПУТАЛА ТАРЕЛКИ #юмор #cat #топ #cats
0:13