Kösz szépen ezt a beszámolót, egyébként szerintem is ez az egyik legzseniálisabb anime, sőt azt gondolom hogy ez az egyik leginkább kihagyhatatlan alkotás és legalább egyszer érdemes nekifutni. Egy kis személyes plusz: Ha jól emlékszem nem telhetett el még egy hónap sem miután végignéztem ezt az animét de már szinte egyből daráltam is le a következő évadot, és utána az OVA-kat (+ movie), de miután teljesnek éreztem mindent méginkább vágytam is visszafelé abba a világba, és hát így nem is volt megállás és így hozzá is vágtam a Visual Novelnek. kb. 50 óra alatt maxosra játszottam és nagyon élveztem, sőt talán jobban mint az animét.. A VN-ben egyébként sok az animében történt utalás értelmét nyeri, és nyilván jobban kilett fejtve ott minden mint amit ez a 24 részes anime tudott produkálni. Ami említésre méltó azok azok a hangulatkeltései a választási opciói és hát bizony az endingek, oh igen. Annyit mondok csak hogy olyan mindblowing befejezései vannak hogy ha eljutsz odáig akkor simán csattani tudnál a székről, Na de azért hagyom ezt inkább hogy mindenki inkább megtapasztalja magának, kuváncsian várom az első reakciókat.. Egyébként ezek alapján én így teljes nyugodtággal mondhatnám hogy megszállt egy egyfajta fanatizmus e mű(k) iránt amit nem is tagadok, meg is vett kilóra rendesen. Ettől függetlenül azért szinte biztos hogy egyszer-párszor még visszafogok térni, és talán újra belemerítem magam az időutazás relytelmeibe. El Psy Congroo Ps: Suzuha my queen
@kirito67302 жыл бұрын
Az El Psy Kongroo kb annyira égett bele az agyamba mint anno a BANKAI :-)
@pbaborman722 Жыл бұрын
Reji! A Steins Gate választása hogy itt vagy és csinálod nekünk a videókat! A jövőben még szükség lesz rád. Te vagy a messiásunk, szóval ne hogy abbahagyd! Jó lett amúgy a videó! Csak hogy megjegyezzem amikor megnéztem ezt a videót akkor azt mondtam hogy meg kell néznem ezt a Animét, de utána rájöttem hogy egy büdös fasz vagyok és még sem tettem (ez amúgy még októberben volt). Ma megnéztem mind a 24 részt és a filmet is (az a deja vú vagy mi volt a neve). Jelenleg a 0. évadot nézem és nem elég hogy azt hittem már abban a 24 részben felrobban az agyam az izgalomtól, de rendesen úgy rángatott az ideg a sztoritól hogy azt hittem beszarok (sőt olyan jó volt hogy egyszer kétszer bekönnyeztem és közben felröhögtem, mert egyszerűen nem tudtam más reakciót kinyomni magamból annyira jó lett), emellett maga az egész tematika nagyon jó volt. Már azóta megveszek az időutazós dolgokért mióta végignéztem egy éjszaka alatt a Vissza a Jövőbe mind a 3 részét még 10-11 éves koromban. Remélem egyszer megáld minket isten még egy legalább ilyen jó animével, aminek hasonló tematikája van. A telefonos mikrohullámú legyen veled, te mad youtuber!
@tomleon42722 жыл бұрын
Azért, nincs sok youtuber aki 1 videó alatt meg tud győzni a feliratkozásra, főleg nem magyar. Így tovább!
@ArachisNPO2 жыл бұрын
Köszi, hogy csináltál erről videót! Ez A KEDVENC animém az (eddig még "csak") kb. 55, többnyire nem egy évados anime közül, amiket láttam (zömében 2017 óta), megelőzve ezzel számomra a Violet Evergarden-t, a Kimi no na wa-t, a Re:Zero-t, az Attack on titan-t és sok más nagyszerű animét. Egyértelműen mestermű, 10/10. Az egyetlen anime, amit 3-szor is végignéztem, és valószínűleg még többször újra fogom nézni.
@damjanszots10352 жыл бұрын
Amikor rájöttem hogy én egyszer régebben néztelek amikor volt minecraft (a régi Eather videók voltak azok). Mekkora Flashbak volt ez nekem. Negyon jó érzés és köszi, hogy itt vagy youtuben és gyártod a minnél jobb tartalmakat.
@patrikhamori79272 жыл бұрын
Grat a 100-hoz. Remélem még legalább 10x ennyi videód lesz és töretlenül élvezni fogod legalább annyira, mint mi.
@martinutasi78572 жыл бұрын
Ez volt az az anime, amire egyszerre két szüzességem is elvesztettem😂 Erre mondtam elsősször, hogy ZSENIÁLIS, mai napig benne van a top 3-ban. És ettől kerültem depresszió közeli állapotba is egy nagyon szomorú befejezés miatt, köszönhetően a nem túl jó sorrendnek. A Ki vagy, Doki? nagyon nagy kedvencem és ez is van olyan jó. Aki szereti az időutazás témáját, annak ez egy Must Watch!
@davidrozsavolgyi12618 ай бұрын
Negyedjére nézem végig annak az apropóján hogy a DragonHall+ készített hozzá magyar szinkront (az első évadhoz). Az elején eléggé szokni kellett a magyart de nagyon jó. Eredetileg a nézési sorrend miatt keztem el ezt a Miért nézz részt (újra), de még mindig annyira jó hogy nem bírtam nem végignézni. Imádom ezeket az ajánlóidat, Köszönöm.
@attilatoth28582 жыл бұрын
Úgy tudtam! 😂 Nem véletlen voltak azok a bevágások és mondatok. Nagyon vártam ezt a pillanatot 😄
@SuigintouRose132 жыл бұрын
Pont a héten daráltam végig. Szerintem ha az ember egymás után nézi a két évadot felesleges ugrálni a részek közt, érthető lesz. Sőt volt ami egyenesen földhöz vágott annyira királyul megoldották az átfedéseket. Viszont a filmet inkább csak olyan hiánypótlónak néztem meg most a hétvégén. Beleillik a történetbe de mégsem. Elvileg az nem is a forrásanyagot dolgozza fel csak egy "original" továbbgondolás. Minden esetre ugrott a Code Geass mellé a "számomra legesleges legjobb animék" közé. :)
@janusz48742 жыл бұрын
Kevés ilyen zseniális anime létezik, amely ennyire kiválóan dolgoz ki karaktereket, ennyire odafigyelve alkotja meg a főtörténetét, ahol animéktől szokatlanul sok idézhető szöveg is van, és ahol a zene is egy ilyen szinten külön szereplő, mint ebben (és egy nagyon fülbemászó külön szereplő), le az összes kalapommal. A Steins;Gate 0-val együtt szerintem ez a két anime olyan mű, amely megalkotott egy egészen új szintet. Nem a top 1 animém, nem az all time kedvencem, de mindenképpen a tökéleteshez legközelebb állók között van.
@benix5982 жыл бұрын
Ettől az introtól egzisztenciális krízisem lett, Köszi Reji
@lehel8862 жыл бұрын
Lehetne a Monsterből egy miért nézz rész?
@123l32-x2 жыл бұрын
Mielőtt megnézném a videót: MERT AZ EGYIK LEGJOBB ANIME.
@PetiRepas2 жыл бұрын
A videó elején a "Steins Gate választása" nagyon tetszett.Megy a kedvelés már a Steins Gate ről ajánló miatt menne de ez biztossá tette. Kérdés:Lesz végigjátszás a csatornán a Steins;Gate VN-ből? Mert egyszer neki álltam de rohadtul hosszú volt és sok angol szak szó van benne amiket nem ismerek utána kellett néznem ezért nagyon lassan haladtam emiatt abba is hagytam.Terveztem hogy a jövőben újra megpróbálom de ha már említetted hogy megtekinted a VNt akkor nekem jól jönne ha veled végignézhetném és ha már más játék közben fordítottál az nekem nagy segítség lenne.Ez csak egy kérdés ha nem akarod természetesen nem haragszok meg. -El psy congrooo
@kirito67302 жыл бұрын
Gratulálok a 100. videóhoz. Nagyon sokat fejlodtel és szuper videókat dobsz össze. A Steins Gate pedig egy abszolút remekmű. Kihagyhatatlan darab.
@cz.szilard2 жыл бұрын
Szia! Wow, ez a bevezetés nagyon jó. Köszi, hogy megírtad, és ilyen jól előadtad, mostanában elég sokat gondolkodom, és ez most feldobta a napom. Csak kíváncsiságból mennyi időbe telik, egy ilyen jó szöveg megírása, és előadása, látszik, hogy sok munka van benne. Le a kalappal, és így tovább. Sok sikert a zsúfolt mindennapokhoz!
@krisztianzoltanszabo60432 жыл бұрын
Köszönöm Reject! Ez lett a kedvenc animém! Még a nézési sorrendről annyit, hogy én a te sorrended szerint néztem, de így utólag rájöttem, hogy aki megnézi a Steins Gate-et és csak utána a Zerot majd a special-öket, az ovát, meg a moviet az is teljesen érteni fogja. Max annyi, hogy akkor a Kyoukaimenjou no Missing Linket kell megnézni a Zero előtt, mert gyakorlatilag az a Zero első része. Ez az anime egy igazi MESTERMŰ minden embernek a földön kötelező darab, annak is aki nem animés. A Zeronál még egy könnycseppet is elejtettem annyira megrázott. Még egyszer köszönöm Reject, hogy megmutattad az animék csúcsát!
@krisztianzoltanszabo60432 жыл бұрын
Ja, és majdnem elfelejtettem. El Psy Congroo
@balazsvarhalmi41332 жыл бұрын
Én kezdőként láttam belőle 1 részt talán de ott is hagytam. Lehet hogy ez lesz a következő majd . A mai fejjel egész más lehet a benyomás már . Gratulálok a 100 ajánlóhoz és remélem még sok száz videó keretein belül leszel itt .
@dorasziladi39622 жыл бұрын
Hello Reject! Tudom, mondtad már, hogy sosem tervezel vagy csak nagyon ritkán, hogy miet fogsz nézni, nyilván az embernek a hagulatától függ épp mi fekszik neki, én is most felváltva nézek vagy 4-5 animét és jelenleg is azon gondolkodom, hogy mit kéne elkezdeni, mert most valahogy egyik se adja xd Szóval, nem akarok kisregényt írni, meg nem erőltetek semmit, csak egy ajánlás, hogyha nagyon nem tudod már mit nézz, akkor kukkants bele esetleg a 86: Eighty-Six nevezetű animébe. Egy light novel adaptáció, korántsem lezárt sztori, mert még az eredeti mű is folyamatban van, de én egyszerűen imádtam, egy nap alatt ledaráltam és most eskü azon gondolkodom, hogy meg kéne tanulnom angolul, hogy elolvashassam a light novelt, mert megőrülök a folytatásért. :D Tetszik a történet alap koncepciója, a mély mondanivaló, a karakterek és azok fejlődése, a kapcsolatok, a különböző nézetek ütközete és az emberi lélek működése. Szóval, ha kifogytál az ötletekből, bátran tudom ajánlani.:)
@rozsdaek28832 жыл бұрын
Tutturuu~
@Kox0062 жыл бұрын
Kedvenc animém 😍
@szsimon16232 жыл бұрын
Szerintem ez egy elképesztő anime, és most kedvet kaptam ahhoz, hogy a közeljövőben újra megnézzem. Talán azt a sorrendet követem, amit te javasoltál. Már már megfeledkeztem ennek az alkotásnak a zsenialitásáról, szóval köszönet az emlékeztetőért.😄 El. Spy. Kongroo
@Trucker3992 жыл бұрын
Látatlanban is Like-t nyomok. Mármint erre a videóra. A történetet volt szerencsém látni és nagyon tetszett.
@dominiksipos78362 жыл бұрын
Oh My fking G!!! Ezt.... már nagyon vártam.
@mateeros32132 жыл бұрын
Szia Reject! Azt nem lehet tudni, hogy mikor fogod folytatni a fate szériának a folytatását? Csak azért kérdezem, mert nem tudom, hogy hogyan folytassam tovább, és mert imádom nézni az anime ajánlóidat.
@peterdanielantal3522 жыл бұрын
Üdv! Nagyon jó ajánló lett, meg is nézem mindjárt az első részeket, az érdekelne engem amit korábban írtam, hogy mondocon on van e lehetőség veled találkozni?
@CoffeeGameMovie Жыл бұрын
A nézési sorrend kapcsán: fú én rengeteget filóztam a megnézése előtt, hogy most akkor a megjelenési sorrend legyen vagy pedig ez a videóban is említett kronológiai sorrend. Végül egy rajongó ismerős tanácsára a megjelenési mellett döntöttem, azt mondta ő mindkét módon megnézte, de az a jobb. Most így utólag én is így gondolom, egész egyszerűen úgy mindennek a tudatában érdekesebbek a visszacsatolások, jobban felismeri az ember a kapcsolódó jelenetek zsenialitását.
@PergAti11 ай бұрын
Miért nincsennek mostanság ilyen jó animék ?! :S Szezononként találok 3-4 ilyen "Eh na jó nézzük meg" szintet.
@hereisjon9052 жыл бұрын
Nagyon nagy gratula a 100.részhez.
@eriknemeth72752 жыл бұрын
Kedvet kaptam hogy újra nézzem.
@danyigaborr2 жыл бұрын
A steins gate az egyik legjobb anime, kedvenceim közt van. El psy kongroo.
@drDrmery2 жыл бұрын
XD, Pont most gondoltam arra hogy elkezdem nézni és már nyitottam meg az első részt, mikor bedobja az új videót.
@ScorpreX_2 жыл бұрын
Egyébként első nézésre pont nem szokták javasolni a "kronológiai" sorrendben történő nézést, mivel amúgy ha eléggé figyelsz akkor rájössz, hogy a Zero az az első évad előtt történt meg valójában (ugye mivel megkapja a Nostalgia Drive videót az első évad elején Okabe), a movie pedig nem canon. Egyébként javaslom, hogy játsz végig a VN-t, a mellékszereplők is mélyebb sztorit kapnak, másrészt vannak kimaradt story ívek (pl Faris) vagy pl egyetlen fullon megváltoztatott dolog (Nae). A spoileres részhez kapcsolódva : . . . . . A gélbana-s részhez kapcsolódva pedig azért nem változott meg a wl, mert ahhoz túl kicsi volt a változás mértéke, hogy a reading steiner aktiválódjon. Javaslom a reddit böngészét, mert nagyon sok kérdést világosabbá tesz, amit akár többedik végigjátszásra se biztos, hogy észrevesz egy átlagos néző/játékos. Ha játszol a VN-nel szerintem mindenképp a simát játsz és ne az Elite-t.
@VocaloidLover422 жыл бұрын
És ha azt mondanám hogy a hónap utolsó vasárnapja elmenne egy K&A-nak?
@tamasgurdon21302 жыл бұрын
Messze a No.1 anime számomra. Elsőre mikor néztem, kicsit elszállt az agyam, hogy milyen jó. Most ugyan ezt érzem a VN olvasása közben. Túl jó. (Na meg párhuzamosan nézem most az animét és a VN-t, és igaz, hogy ez is egy mestermű, 10 pontból simán 11, de hogy a VN mennyivel de mennyivel jobb. Sokkal jobban ki van élezve Celeb 17 internetes oldala is. Meg minden más is.. Na meg a látvány.....
@szanderszszabo79212 жыл бұрын
Gratilàlok Reji a 100 videòhoz.
@zsobiilles30382 жыл бұрын
Szia Reject , legyszi csinálj a Shin Sekai Yori-rol animeajánlót . A legérdekesebb világa ennek az animének van , ledaraltam az összes részét
@lotus2422 жыл бұрын
Kövi anime ismertető lehetne a Fate/Zero. 😄
@ricsinagy33762 жыл бұрын
Mi korr lesz mirét nézz date a live anime bemutatókok videókok e?!.?!.?! 😎😎😎
@EmperorNCsongika13 Жыл бұрын
Na ez az a videó mit akkor nézek meg mikor kivitem a magyarositót alap anyagt a visual novelt
@beszter96422 жыл бұрын
Nem rég kezdtem el az első light novel-ét. Kiváncsi vagyok milyen különbségek vannak benne az animével.
@szepfiju-ws7vf2 жыл бұрын
Steins;Gate 🥰🥰
@haseo2 жыл бұрын
Reject, ha ez bejött ajánlom a Noein-t. Talán nem annyira zseniális de tetszeni fog.
@siba9572 жыл бұрын
Kurissuutiiiiiiiiiina!!!!!
@darkfighter44412 жыл бұрын
Szia reject, két kérdésem lenne: mivel foglalkozol? Mik a kedvenc könyveid?
@emberxd74492 жыл бұрын
rádiónál dolgozik asszem méz rádio
@gergelynagy94202 жыл бұрын
Arról nem volt szó hogy ugyanolyan komplikált mint a Fate szerencse hogy még nem néztem meg.
@alucardangel17212 жыл бұрын
Ha minden egyszerre történt, akkor legalább egy darabig nem fog semmi történni (reméljük). Tehát jöhetnek azok a videók. 😂 Nem akarom elvenni a kedved a videó készítéstől, hiszen jól tudom milyen, ha valakinek vagy ideje, vagy kedve nincs valamit csinálni, tehát azt mondom, hogy csak nyugodtan. Amíg jönnek, még ha ritkábban is, addig én személy szerint boldog vagyok, de azt gondolom, hogy nem vagyok ezzel egyedül. 😉
@martear2 жыл бұрын
Steins;Gate óta nem merek új alkotásokat gátlások nélkül elkezdeni, mert legbelül tudom, hogy semmi nem tudja ezt újra megadni. El Psy Congroo.
@GamersToTheNight2 жыл бұрын
2X én is megnéztem már. xD
@Krizz_god2 жыл бұрын
" Miért nézz monster " videó várható valamikor? :D
@dfour4c2 жыл бұрын
Yo! Lehet hogy félreértettem de ide írom a kérdéseket. 1.Olvastad vagy láttad a Berserk-et? és ha igen akkor mi a véleményed róla? 2.Mi a kedvenc Visual Novel-ed? Sokszor hallottalak vn-ekről beszélni de sosem említetted mi a kedvenced, kíváncsi lennék rá, már ha van. 3.Mi a kedvenc mangád?
@7tengery9502 жыл бұрын
Nagyon sok Berserk-tuber van. Ha beszélsz angolul, akkor ajánlom RealLifeRyan-t, ha mindenről külön-külön videót szeretnél látni; The Almighty Loli-t,, ha a teljes story-t szeretnéd látni egyetlen videóban; Tranquil Dionysian-t, ha a Berserk filozófiai és pszichológiai oldalát is szeretnéd látni (ez agyeldobós téma, mert itt jössz rá, hogy Miura Kentaró nem csak a rajzoláshoz értett, de a történelemhez, filozófiához ((Nietzsche)) és a pszichológiához is ((Karl Jung)); The Masked Man-t, és Totally Not Mark-ot is, aki azért főleg mással foglalkozik (persze melyik nem?). Jó szórakozást! Ha kell, tudok adni linket is.
@LJoshua172 жыл бұрын
Ezt a videot nem 12 orás éjszakai müszak után kellene néznem. Jo reggelt mindeniki.
@akuma25342 жыл бұрын
8:46 Én ezzel nem értek egyet annyira... Én még csak három részt tudtam megnézni belőle, de pontosan ezért. Mert egy okos ember nem így gondolkodik. Az ő gondolkodásában semmi logikus nincs, ahogy sajnos az animének is rengeteg logikai hibája van. Sokan írnak okos karaktereket, de kevesen vannak, azok akik tényleg olyan okosak is, mint az általuk megírt karakter. Ilyen például Hikigaya a Yahari ore-ből, Ryosuke az Initial D-ből, és Oreki a Hyouka-ból. Viszont sokkal gyakoribb az, ha szimplán kapunk egy teljesen unrealisztikus karaktert, mint a Yakusoku no Neverland-ban, vagy a Code geass-ben, és itt is. Szóval lehet hogy nem olyan mint első benyomásra, de itt az első 3 rész alatt van több logikai hiba, mint a Code geass-ben a teljes első évad alatt (És azért ahol annyi minden történik mint abban az animében ott nem nehéz hibázni sem.) Ettől függetlenül lehet hogy érzelmek szempontjából zseniális, de logika szempontjából sajnos borzasztó ez az anime. És még mielőtt valaki azt mondaná hogy én csak szidok minden jól értékelt animét, azért azt megjegyezném, hogy a fent leírtak ellenére mind a Code geass-t, mind a Yakusoku no Neverland-et szerettem... Egyébként azt is hallottam hogy eléggé vicces amúgy ez az anime, +még ott vannak az előbb említett érzelmek is, szóval lehet hogy adok majd egyszer neki egy esélyt, de úgy érzem hogy ez messze nem les 10/10
@szsimon16232 жыл бұрын
Na most kíváncsi lettem a véleményedre Kár hogy még nem láttad
@martear2 жыл бұрын
Ha esetleg megnéznéd, kíváncsi leszek a véleményedre.
@8h8h142 жыл бұрын
Őszintén vagy 4x álltam neki de annyira irritáló a főszereplő lénye és olyan szinten cringe hogy nem bírtam megnézni....
@lakatosff94322 жыл бұрын
Szerintem próbáld ki a hangszinkronizálást...megvan a hangod hozzá..sztem
@feketesandoradam26142 жыл бұрын
MIért nézz Bleach-t videódat azt nem találom. :/
@kossza2 жыл бұрын
KZbin törölte, de indavideón meg lehet nézni.
@atis3202 жыл бұрын
Mi lenne ha a következő anime a Darling in the FRANXX lenne, érdekelne hogy írnád. Ha van akkor bocsánat
@cleanzz3332 жыл бұрын
MID XD
@gabornagy57462 жыл бұрын
Én még anno amikor még futott megnéztem mind a két évadot. Nekem nem jött be. A történetet nem túl eredeti és még csak nincs is jól kidolgozva. Most komolyan abból áll az időgép, hogy egy mobiltelefont betettek egy mikrohullámú sütőbe? Most a történetíró vagy baromi lusta volt, vagy elképzelésem sincs, hogy hogyan nem tudott valami komplexebbet kitalálni. Nem várom el, hogy elmagyarázza azt, hogy a szerkezet hogyan működik, de ez a mikróba rakott mobiltelefon nevetséges főleg úgy, hogy mindenféle titkos kormányközeli szervezetek nem tudtak rájönni erre, és emiatt egy szerencsétlen balféket terrorizálnak, (erről is szól a történet). Ráadásul nekem ez a dolog azért fáj nagyon, mivel én középiskolában elektrotechnikára, egyetemen pedig villamosmérnöki szakra jártam, és tudom, hogy ha mikroba mobilt tennénk, és elindítanánk a mikrót, akkor az örvényáramok miatt a mobil kapásból tönkremenne. A másik dolog meg az, hogy a történet szerint az határozza meg, hogy kiből lesz fiú vagy lány, hogy az illető anyukája terhessége alatt több zöldséget vagy gyümölcsöt evett-e. Aki kicsit is odafigyelt biológián, akkor az tudhatja, hogy úgy hülyeség ahogy van. Egyébként is embereknél a férfi örökítő anyag határozza meg az utód nemét, mivel neki-e van X és Y kromoszómája. a Nőknek két X kromoszómájuk van. A Tutturuzós lánynál pedig kimaxolták a fejhangon visítást, (amit a többi animékben sem szeretek), nagyon idegesítő. Nem is értem, hogy a szinkron színésznőnek, hogy hogy nem szakadt el közben a hangszála? Ami történet szempontjából, élvezhetőségéből lényegtelen, de engem bosszantott, hogy Christina miért a karján hordja a zakóját? Miért nem tudja, legalább egyszer normálisan felvenni? a Műben az egyetlen pozitívum a két főcímdala. Összesítve én így pontoznám: Történetvezetés: 3/10, Szereplők kidolgozottsága: 4/10, Openning1: 6/10 Openning2: 7/10 Rajzolása/animálása: 3/10, Szinkron (japán): 2/10, kreativitás (történet szempontjából): 1,5/10
@FireReject2 жыл бұрын
Ízlések és pofonok. ¯\_(ツ)_/¯ *Spoiler alert* Amúgy konkrétan nem a mikróba rakták a telefont, hanem rákötötték a telefont a mikróra, és a leadott üzenetet küldték keresztül rajta. Nagyon fontos különbség.( a videóban is szerepel a jelenet, hogy csak felfüggesztik a mikrón kívülre) Ugye alapjáraton van az az időgép teória, hogy ha túlgyorsulsz a fénysebességen akkor az idő számodra elkezd visszafele pörögni, na ezt az elvet használja a telefon-mikró, ugye a fénysebességet a mikrohullámnak köszönhető rezegtetésnek hála érik el, és teremtenek ezzel mini-fekete lyukat, majd a "lifternek" a lenti tv elektron töltetének hála válik belőle kerr-féle fekete lyuk. A SERN nem arról van szó, hogy nem tudott sikerrel járni időutazás terén, ugyanis több tucat kísérletük sikeres volt, a múltba küldtek valamit, de leragadtak annál, hogy fizikai dolgot akarnak küldeni, amire ekkor még nem voltak meg az eszközeik, így egyfolytában kudarcot vallottak, és az ottani tudósok elekadtak, csőlátásuk alakult ki. Nem jutott eszükbe e-mailt, sms, vagy egyéb elektronikai eszközből jövő jelet átküldeni a fekete lyukon, ami atomjaira bont mindent. Ezért változtatott meg mindent Okabe d-mailje, amit megfigyeltek, hogy a jövőből jött. Nem azt mondom, hogy ez így működőképes, de az emberiség múltjában voltak már abszurdabb véletlenek is, amik nagy találmányokat teremtettek, és óriási lépéssel vitték előre az emberiséget. ლ(´ڡ`ლ) Az időugrós gépet pedig eleve már nem csak saját kezűleg építik meg teljesen, hanem igénybe veszik a SERN eszközeit interneten át, ugyanis folyamatosan rá vannak kapcsolódva az ottani szerverekre. Ruka fiú és lány közötti ugrálását még a szereplők is megjegyzik, hogy wtf ez miért így működik, semmi tudományos alapja nincs, szóval jah, ennél a résznél nem nagyon veszi komolyan magát a sztori. Ez valóban hiba. A karakterdizájnok, személyiségek terén meg csak preferencia kérdése minden. Sok féle ember van, olyan is aki félig lecsúszva hordja a zakót, meg olyan is aki tutturuzik... ¯\_(ツ)_/¯ Szerintem veled egyszerűen az író stílusa nem rezonált, ez meg dominóként lerontotta a nézési élményedet minden létező téren. Akármilyen jó is valami sajnos nem tud mindenkinek szólni.┐( ̄~ ̄)┌
@gabornagy57462 жыл бұрын
@@FireReject SPOILERT TARTALMAZ! A történetnél nagyon fontos, hogy az író hihetően mesélje el. Abban igazad van, hogy ezt az író már a legelején, az alapkoncepciónál nem tudta nekem ezt megadni, és emiatt is nem tartom egy minőségi műnek. Ami előtt a hozzászólásomat megírtam úgy emlékeztem, hogy a mobilt a mikróba rakták, és miközben írtam, akkor rémlett, hogy talán rátették a mikróra. Szerettem volna azt hinni, hogy bele tették és nem rátették, mert az utóbbinál ez azt jelenti, hogy az író még ennyire sem erőltette meg magát. De igazad van, mivel a banánt tették bele a mikróba, ami zöld trutymóvá változott. Azért lett volna jobb, ha egy komplexebb szerkezetet használnak időgépnek, mivel annak a működésébe senki nem tudott volna belekötni. Nem úgy mint a mikróra rakott telefon koncepciónál még most sem értem, hogy egy Faraday-kalitkához rakott két elektormágneses sugárforrás, amely mindkettő (mobil is és a mikrosütő is) közel azonos, GHz-es frekvenciatartományban sugároznak (mobil: 1,7-1,9GHz, mikró: 2,3~2,4GHz), hogyan tudna fekete lyukat létrehozni? Ha pedig egy egyetemista fel tudja törni a SERN szervereit, amit értjük, hogy a svájci (CERN-re utalnak), akkor nagyon valószínű, hogy azokon a szervereken Windows Server 2003 fut, illetve a biztonsági rendszerét olyan programozók készítették, akik ahelyett, hogy kijavították volna a programhibákat inkább megoldották, hogy ne írjon ki hibaüzeneteket a programjuk. Mindenesetre szerintem ez a Steins;Gate anime attól még, hogy nagyon kritizáltam „egyszer nézhető” kategória volt számomra. Nem úgy mint a például Platinum End, aminek kb. az 5. részétől már nem tudtam tovább nézni annyira rossz minden téren. Régen én is beleestem abba a hibába, hogy amit megnéztem és nagyon tetszett arról azt gondoltam, hogy „mennyire kiemelkedő mű, mély filozófiai gondolatokkal”, és ezt gondoltam a leghitványabb, legszemetebb ZS kategóriás animékre is, ha egyszerűen tetszett nekem. Egy kis idő elmúltával, felülvizsgáltam magamban ezeket az alkotásokat. Olyan kérdéseket tettem fel magamban, hogy: ezek tulajdonképpen miről szólnak? Mik a filozófiai tartalmuk, milyen gondolati eszmefuttatást akarnak átadni a nézőnek, illetve ebben vajon igazuk van-e? Mennyire klisés, illetve elcsépelt a történetmenetük? Ennek köszönhetően nagyon gyorsan rájöttem, hogy a legtöbb mű, amit megnéztem az a kiemelkedő minősítéstől nagyon távol áll, annak ellenére, hogy nagyon szórakoztató volt. Így vagyok például Mushoku Tensei-jel is, amit el kell, hogy ismerjek, hogy egy szórakoztató alkotás, vannak kiemelkedő elemei is, mint például a rajzolása, a settingje az, hogy egyes települések (főleg a Démon-kontinensen) nyüzsgőek, változatosak, beleértve a különböző fajokat is. Egyszóval városok úgy tűnnek mintha „élnének”. Ennek ellenére korántsem mondanám kiemelkedőnek sem történetvezetési, történet átadási szempontokból, inkább középszerűnek mondanám. Egyébként a White Fox stúdiónak van egy-két ilyen-vagy olyan szempontból kiemelkedő alkotása, amit megemlítenék. Az egyik Utawarerumono, ami szintén nem tartok egy mesterműnek. A történetvezetése közepes, vagy az alatti, viszont annál hangulatosabb főleg az openingjének köszönhetően. Leginkább a történet csavarját tartottam nagyon kreatívnak, mivel csak a történet végén derül ki az alkotás műfaja. A másik white foxos anime az Akame ga kill, amiben a főszereplő Akamét Shana játsza a Shakugan no Shanából. ;P Történet vezetés szempontjából jó, de nem kiemelkedő, van filozófiája, amit át akar adni, izgalmas és akció dús, valamint dark hangulatú. Én ajánlani tudom. A zenéje pedig szerintem nagyon hangulatos, illik az animéhez.
@FireReject2 жыл бұрын
Meg tudom érteni, hogy honnan jönnek a gondolataid, mi alapján sorolsz be valamit a fejedben, és amúgy Mushokuval kapcsolatban egyet is értek veled, történetvezetés, történetmesélés szempontjából átlagos, de ami miatt én ezt nem tekintem ott hibának az a műfaja. Technikailag nézve az eddigi 23 része+ 1 ovája a mushokunak egy fantasy slice of life, egy kis akcióval megfűszerezve helyenként. A története még el sem kezdődött, ez egy előzmény. A slice of life műfajnak pedig eredendő hibája a történet teljes hiánya, vagy pedig semmilyensége/háttérbe szorulása ha netán elvétve akad. Illetve még azt is hozzá akartam fűzni, hogy sokszor nem is okvetlenül csak az a fontos, hogy az író maga mit akar mondani, hanem az is, hogy te hogyan értelmezel valamit. A művészetek egy jellemző tulajdonsága az, hogy az alkotó több féle képpen értelmezhető gondolatokat hint el, ezt pedig mindenki egy kicsit másképpen dolgozza fel, a számára legszimpatikusabb módon dekódolja, amivel azonosulni tud. Szóval lehet amit most éppen középszerűnek tartasz, 10 év múlva teljesen másképpen fogod látni, mert történik veled valami ami miatt átalaul az értelmezésed. Magamból indulok ki, ez velem már párszor előfordult.(pl. Evangelion, első nézésre egy egyszernézős túlművészkedett agyfasznak írtam le, második nézésre meg kifejezetten kedveltem már, mert szert tettem a szükséges világnézetre a befogadásához) Akame ga Kill amúgy eléggé egyszerűcske, még a gondolatok is nyersen vannak benne ábrázolva, és bár az anime adaptációja a 18. részig jó, én inkább a mangát preferálom. Sokkal kidolgozottabb, jobban átgondolt, illetve kielégítőbb a végkifejlete. Utawarerumono animét pedig még régebben elvetettem, és úgy döntöttem, hogy inkább a visual noveljét fogom kijátszani, esetleg utána nézem meg az anime adaptációját. Van egy olyan érzésem, hogy így sokkal jobban be tudom majd fogadni. ¯\_(ツ)_/¯
@gabornagy57462 жыл бұрын
@@FireReject Szerintem egy kicsit félreértettél. Nem úgy gondoltam, hogy szerintem az írónak közvetlenül a képünkbe kellene mondania a saját elveit, és az általa feltett kérdéseket pedig közvetlenül meg kellene válaszolnia, mivel azt propagandának hívjuk. E tekintetben azon az állásponton vagyok mint te, hogy egy műben az írónak egy-egy kérdéskört úgy kell körbejárnia, hogy gondolat morzsákat elszórva a fogyasztó el tudjon gondolkozni a dolgok helyességén, esetleges végkifejletein. Mindezt annak érdekében, hogy a fogyasztó maga jöjjön rá, és ne az író mondja meg neki az erkölcsi alapfelállást. Ha ezek a feltételek teljesülnek, akkor azt a művet nevezhetjük művészetnek. Egyébként én nem vagyok olyan elitista, aki szerint minden műnek kell, hogy legyen erkölcsi, filozófiai vonatkozása, amiben körbe kellene járjon bármit is. Szerintem az olyan szórakoztató műveknek is van létjogosultsága amiben a fogyasztónak nem kell gondolkodnia, lemegy alfába és csak egy könnyed kikapcsolódást nyújt számára. Mivel nap végén munka vagy iskola után fáradtan, nem biztos, hogy az embernek művelődéshez van kedve/energiája, illetve olykor jól esik egy ilyen kikapcsolódásnak. Igen ám, de az ilyen műveket nem nevezem kiemelkedő alkotásoknak, mivel valahol mégis tömeg gyártott termékek, bármennyire is jól lehet rajta szórakozni. Jó példa erre a Gabriel DropOut, ami egy nyugodt, aranyos anime, tipikusan „cuki lányok cukiskodnak” típusú. Annak ellenére, hogy nagyon szórakoztató volt a számomra, nem nevezném kiemelkedőnek semmilyen téren, mivel tömeg gyártott termék, nincs semmi újdonság benne, van egy csomó másik ugyanilyen mű, ami kisebb eltérésekkel ugyanarról szól, ugyan az a cselekménye, csak esetleg rosszabbul volt kivitelezve. Persze természetesen volt és lesz is olyan mű, amelyről utólag valamilyen behatás következményeként megváltozott a véleményem, ezzel nem vagy egyedül! Ilyen volt a Psycho-Pass 1. évadja, aminek a végével nem voltam kibékülve (értem ezalatt a titkot amire fény derült), és Puzsér podcastjainak hallgatásának a hatására értékeltem át, és mára egy kiemelkedő műnek tekintem az első évadot. De ilyen volt az Attack on Titan is, amit sokáig azért nem néztem, mert számomra egy „gagyi óriásos” történetnek tűnt, olyannak mint a tipikus zombis filmek (amik rettentő igénytelenek szoktak lenni), csak zombi helyett óriásokkal. Azért néztem meg az első részt, mivel „Tanulom magam Attis” készített a csatornájára a final season-ból kibeszélő sorozatot, és úgy voltam vele, hogy megnézem mire fel ez a nagy hype körülötte. Nem bántam meg, már az első résznél észrevettem a filozófia, erkölcsi eszmefuttatásokat, a karakterek árnyaltságát. Én az Attack on titan animét minden téren kiemelkedőnek tartom 9/10-et adnék rá, de csak azért mert annak ellenére, hogy a final season part 2 története lelassult, nekem úgy tűnik, hogy mintha minden szálat minél hamarabb el akarnának varrni. Olyan mintha összecsapnák. Remélem nem lesz igazam! Slice of Life meghatározásában nem értek veled egyet, mivel amennyiben jól fordítom, akkor azt jelenti, hogy „szelet az életből”, ami nem a történet hiányát és háttérbe szorulását jelenti, hanem arra utal, hogy egy olyan műről van szó ami a hétköznapokról, esetleges hétköznapi problémákról szól, dolgoz fel. Erre is fel lehet építeni filozófia, erkölcsi eszmerendszert amit az író be szeretne mutatni nekünk. Jó példa erre a Yahari Ore no Seishun Love Comedy wa Machigatteiru anime, amit te magad is bemutattál a csatornádon, és a slice of life kategóriában egy kiemelkedő alkotásnak gondolom. Több apró probléma van benne, amit Hachimannak nagyrészt jellemfejlődés útján kell megoldania, továbbá van kis társadalomkritika is benne, amiken a néző elmerenghet. Valóban egy kiváló mű! Vagy ott van a méltán népszerű Sono Bisque Doll wa Koi wo Suru mint egy másik a maga kategóriájában kiemelkedő alkotás, ami felvet olyan filozófia kérdéseket, hogy szégyelned kell-e azt ha olyan dolgot szeretsz csinálni, amit a társadalom a másik nem primcípiumának tart számon? A nyilvánosság elé kell-e tárnod, hogy ki vagy valójában, mit szeretsz csinálni szabadidődben, vagy jobb ha a társadalom számára megosztó témákat inkább elhallgatod, és magadba folytod? Egyébként amikor gyermekvasúton dolgoztam, akkor egy leány társam is hasonlóan reagált amikor megtudta, hogy animéket is nézek hasonlóan, mint a Sono Bisque Doll főszereplője, amikor a gyermekkori lány ismerősének megmutatta a hinababákat, emiatt mai napig kicsit szégyelek animékről beszélni. Ennek ellenére az egyetemen az ismerőseim között felvállaltam, és meglepően sokkal többen szeretik az anime műfajt, mint amire számítottam. Akik meg amúgy nem szoktak animéket nézni, azok sem reagáltak rosszul (érdeklődőek voltak), és jóban vagyok velük.
@gabornagy57462 жыл бұрын
@@FireReject A TOVÁBBIAK SPOILERT TARTALMAZNAK A MUSHOKU TENSEI-JEL KAPCSOLATBAN A Mushokuval az a legfőbb probléma, hogy maga a világa, háttértörténete túl részletes a történetvezetéshez, és a benne szereplő nagyon klisés „poénokhoz” képest. Emiatt sokkal feltűnőbbek a hibái, mint például egy Tate no Yuusha Nariagari aminek biztos vagyok benne, hogy sokkal több hibája van mint a Mushokunak, viszont nála azért kevésbé feltűnő, vagy jobban elfogadhatók a hibái, számomra jobban élvezhető, mivel a háttértörténete és a világa sem annyira kidolgozott. Klisék és poénok alatt azt értem, mint amikor Rudynak (egy 8 éves gyereknek) ajzószert árul a kofa. Értem én, hogy a kiskoruakat is érdekli az efféle dolgok annak ellenére, hogy a cerkát még nem tudnák használni, még ha akarnák sem, de nem gondolom azt, hogy bármelyik ép eszénél lévő árus aki ajzószert árul potenciális vevőnek nézne egy 8 éves fiút. Vagy amikor a 10 éves Eris apja a 8 éves Rudynak azt mondja virágnyelven, hogy nyugodtan megdöngetheti a 10 éves lányát, jutalmul, hogy kitanította!!! És ebből adódó helyzetkomédiákon kellene nevetni, holott szerintem a történetvezetésben ezek így ilyenformában nem illenek bele. Ráadásul magából a koncepcióból jóval többet ki lehetett volna hozni, mint amit kihoztak. Abból ahogyan a főszereplő bezárkózott és antiszociálissá vált az iskolai zaklatásia miatt, amit azért kapott mert kiállt az igazságérzete mellett. A történet legeleje össze lett csapva, és valami jobbat is ki lehetett volna találni a jól megszokott Truck-kunnál. Ellenpélaként pedig fel tudom hozni a Honzuki no Gekokujou-t ami történet vezetés, és a világa szempontjából kiemelkedő slice of life-os beütésű fantasy isekai műfajű mű. Újított a megszokott isekai sablonon azáltal, hogy egy viszonylag realisztikus középkori világban játszódik, ahol minden szar- és húgyszagú, mivel az ágytálak tartalmát is az utcára öntik, szemben azokkal a fantasy művekkel amik szép tiszta, csodálatos helyként írják le a világukat. A világ működését lassan, aprólékosan adagolja, nem sieti el, és nem zúdítja rá a nézőre/olvasóra rögtön a legelején az egészet, hogy az író a történet leglején letudja és ezzel kipipálja a feladatot. Emiatt mindig tud újat mutatni. Van probléma felvetés, és cél amit el akar érni a főszereplő. A probléma, hogy a főszereplő gyenge, nagyon beteges, családja szegény a cél: könyvet készítsen, ami drága. Habár neki is van előnye: a tudás az előző világából, mégis folyamatosan fejlődnie kell az idő haladtával, emiatt nem jár úgy mint az összes többi olyan isekai ahol aki átkerül a másik világba rögtön ő lesz legokosabb, legügyesebb, legerősebb, animek köszönhetően csak 5 max 8 részig lesz vagy lehet érdekes a történet. Továbbá megmutatja abban zord, kegyetlen világban is vannak apró kis dolgok animek lehet örülni, amiért érdemes megélni, érdemes érte küzdeni. Még ha egy fecske nem is csinál nyarat, érdemes annak az egy fecskének elindulnia, hogy a többiek majd követni tudják, mert ha senki nem szeretne semmin változtatni akkor soha nem is lesz jobb. Egyetértek, hogy az Akame ga Kill elég nyers, és vannak jóval kidolgozottabb alkotások is. Bár nagyon régen láttam, úgy rémlik, hogy van mondani valója. ütközteti az elvekhez való hűséget az személyhez, tekintéllyel való hűséggel. Gondolok arra, hogy a történetben mind két fél teljesen meg van győzve a saját igazáról. Mind azok akik fellázadtak a zsarnok uralkodó ellen, mind azok akik védik az államrendet. Az államrend oldalán, akik a (tekintélyhez hűségesek) még úgy is meg vannak győződve az igazukról, hogy látják azt a nyomort, amit az a velejéig korrupt és zsarnok uralkodójuk okozott, akit védenek. Annak ellenére, hogy nem mindegyik birodalmi karakter szociopata, sőt egyénileg a néző még azonosulni is tudna is velük, a háttértörténetük és a személyiségük alapján. Most egy kis politikai párhuzammal élve ez olyan mint amikor a fideszesek a 4-es metró OLAF jelentésével jönnek folyton és lobogtatják, hogy mindenki nézze meg azt, hogy a szocik mennyit loptak. Mennyire jól tette az OLAF, hogy ezt az ügyet kivizsgálta és feltárta. Amikor ugyanez a szervezet kivizsgálja azt az ügyet, amikor a doktor miniszterelnök úr Orbán Viktor veje és gázszerelője, hogyan csaltak az ELIOS ügyben, hogyan károsították meg az országot, akkor meg a fidesz szavazók is azt súlykolják, hogy ezek a rohadt brüsszeli bürökraták hogyan merik lejáratni szegény dorktor miniszterelnök úrat?! Rohadjanak meg, meg amúgy a szocik is loptak! Tudod a kognitív disszonancia mindent felülírja, mivel nincsenek elveik csak személyi kultuszuk van, és Orbán Viktor az a személy, tekintély akit feltételnül követnek. Továbbá ez ugyan az, mint amikor azok a szerencsétlenek akik kimentek Orbán „Leader of Europe”-os pólóval március 15.-i a békemmenetre (arra a békemenetre, ahol a békés öreganyók megszúrkáltak ollóval egy dínójelmezes féfit, a felvonulók kifütyülték Orbán Viktor 2008-as bészédjét, ahol azt mondta, hogy „lehet, hogy a gáz keletről jön, de a szabadság nyugatról”), a kognitív disszonancia miatt ezek az emberek nem vesznek tudomást arról a tényről, hogy alig több mint egy hónapja Orbán Viktor kiment Moszkvába Putyinhoz, ezt követően a fidesz média azt súlykolta, és dicshimnuszt zengtek, hogy Orbán beszélt Putyinnal és megakadályozta az Ukrán háborút. Majd néhány nappal később Oroszország megtámadta Ukrajnát. Amikor ezt náluk felveted, akkor rögtön azt válaszolják, hogy Macron is találkozott Putyinal és ő sem tudta megakadájozni! Amikor erre az a válasz adja valaki, hogy nem én állítom, hogy Orbán Európa vezetője, hanem te! -erre pedig nem tudnak mit mondani. Az Akame ga kill, tulajdonképpen ezt mutatja be a maga „baltával faragott” módján, hogy az érveket és tényeket felülírja a vezetőjükbe vetett hit a személyi kultuszuk miatt. Mindenesetre köszönöm ha, és amennyiben rászántad az idődet és elolvastad a hozzászólásomat! Nem akartam ennyit írni, csak rövidebben nem tudtam kifejteni a gondolataimat.
@tamasdenes14532 жыл бұрын
Sziasztok e linken elérhető sorrendben a Steins;Gate magyar felirattal. Imádom ezt az animét nagy jó. link: drive.google.com/drive/folders/1uGEWHPaKMtUFePV6vaR7snZQx3d7TqN6?usp=sharing