hajrá Ármin (műkedvelő vok ) JÓL sikerült a parti!! grat!!
@centrumsakkiskola2 ай бұрын
Kedves Márton! Üdvözöllek a Centrum Sakkiskola csatornáján. Köszönöm a gratulációt. Sok sakk sikert kívánok!
@peterbalint37712 ай бұрын
Szerintem jobb a Capablanca-féle változat. Ott mindkét játékos tetszőlegesen állítja fel a tiszteket a gyalogok mögé. Capa szerint ez azért jó,mert egyreszt megakadályozza a megnyitáselmélet kialakulását,másrészt minimálisra csökkenti a középjátékban remire adott partik számát,merthogy-Capa szerint-kevesebb lesz a szimmetrikus gyalogszerkezetű állás (a nagy kubai szerint ui.ez az oka a sok reminek. De jó ez a Fisher-féle is,a partihoz pedig gratulálok.
@centrumsakkiskola2 ай бұрын
@@peterbalint3771 köszönöm a gratulációt és az értékes gondolatokat. A Fischer sakknak is 960 változata van, így azért elég nehéz ebből is felkészülni. Érdekes még a sánc nélküli sakk is. Kramnik ötlete, Anand ellen játszott is egy ilyen meccset pár évvel ezelőtt.
@elemermilak98882 ай бұрын
Ez meg milyen lépés 3 perc 6 másodperctől?
@centrumsakkiskola2 ай бұрын
Fischer random sakkban így is lehet sáncolni. Sima sakkban nem ajánlott! 😃
@tarkoinezeniko13642 ай бұрын
Nagyon szuper videó, gratulálok! Hol lehet ilyen versennyel találkozni?
@centrumsakkiskola2 ай бұрын
Örülök, hogy tetszett. Ez tavaly nyáron készült Budapesten. Sajnos ritkán szerveznek hasonló versenyt. Kedvet kaptál? 🙂
@PéterKoltai-b1o2 ай бұрын
Fischer randomban szabályos lépés a sánc, ha a bástya a parti kezdete óta lépett?
@centrumsakkiskola2 ай бұрын
@@PéterKoltai-b1o én úgy tudom, hogy nem. Íme a leírás: hu.m.wikipedia.org/wiki/Fischer_random_sakk Ez volt életem első Fischer sakkos versenye, érdekes élmény volt. Ha lesz még hasonló verseny akkor szívesen indulok. Te játszottál már ilyet, Péter?
@TSDT972 ай бұрын
Én úgy tudom, hogy bár a bástyák és a király bár nem az eredeti pozícióból indulnak, a sáncolás szabályos lépés, csak általában nehezebb elérni, de olyan kezdő pozíció is van ahol lehet az első lépés a sánc. A sáncnál az a lényeg, hogy sem a király sem a bástya nem mozdult még arról a mezőről, ahonnan megkezdte a partit. A sáncolás után a király és bástya azokra a mezőkre kerül, ahova rendes sakkban sáncolás után kerülnének, azaz például hosszú sáncnál király c1-re, bástya d1-re kerül, függetlenül attól, hogy ehhez hány mezőt lépnek(a király itt sem haladhat át sakkon, vagy érkezhet sakkba és az érintett mezőknek üresnek kell lenniük), így alakulhat ki az is, hogy ha király d1-ről indul, bástya pedig c1-ről, akkor azonnal lehet "hosszút" sáncolni, de ha mondjuk király g1-ről indul, bástya f1-ről, akkor, ha a c1-ig minden mező üres és támadástól mentes, átsáncolhatnak d1-re és c1-re. dwheeler.com/essays/Fischer_Random_Chess.html
@deadlight42 ай бұрын
mindenképp legyenek még irl játékok ahol te játszol másokkal :)