Fotbal minut cu minut, emisiunea din 2.12.1995

Fotbal minut cu minut, emisiunea din 2 decembrie 1995

@codirlita Жыл бұрын
Emoționant, o bucată din copilărie, cu parfumul ei nostalgic. Vocile, atmosfera, așteptarea, speranța. Mulțumesc pentru amintire.
@mihai9294
@mihai9294 Жыл бұрын
Si acum cand ascult mi se ridica parul...doamne, ce vremuri !!! Mi as dori mai multe emisiuni "fotbal minut cu minut" incarcate pe yutube. Mulțumesc pentru acest cadou!
@Killing_One
@Killing_One 4 ай бұрын
Incredibil nu credeam ca voi mai auzi asa ceva, am crescut cu asta ....multumesc.
@cosminbiris2685
@cosminbiris2685 2 жыл бұрын
Toate simțurile și sentimentele ...Pentru cei care Respirăm Fotbal...Respect...SupeRrr vremuri..
@georgeconstantin4227
@georgeconstantin4227 Жыл бұрын
Minutul și scorul; Domozină ai legătura; In Copou la pauza este egalitate; Dam legătura in studiou revenim după pauza. Minoiu s-a înscris la Timișoara ; Stăteam lipit de radio ca marca de scrisoare,ce vremuri .
@gheorgheivascu1830
@gheorgheivascu1830 Жыл бұрын
MOMENTE EMOTIONANTE ALE FENOMENULUI FOTBALISTIC ,PE CARE LE-AM ASCULTAT ATUNCI IN INTREGIME...!!!!
@vasilecruceanu5687
@vasilecruceanu5687 4 ай бұрын
Să ne amintim de perioada anilor '80, perioadă de succese formidabile ale echipelor Universitatea Craiova, Dinamo București și Steaua București, precum și de excepționalii crainici-reporteri: Dan Voicilă , Ion Ghițulescu, Dumitru Pelican, Nicolae Secoșan, Teodor Mateescu, Sebastian Domozină, Ion Ghiță, Dan Ștefănescu , Corneliu Mihăilescu și Gheorghe Minoiu( coordonatorul emisiunii în speță)!
@andreichivu7653
@andreichivu7653 Ай бұрын
Grigore Ilisei..meciurile Iaşului..
@DORELBOBOCdragostedeviata
@DORELBOBOCdragostedeviata Жыл бұрын
ce amintiri imi trezeste aceasta emisiune,,aveam 12 ani cand am inceput sa ascult aceasta emisiune,desi eram doar un copil in 1992 ,incepusem sa scriu pe un caiet studentesc meciurile ,scorul ,comentatorii ,marcatorii,spectatorii,ce frumos,daca nu ma insel am umplut vreo 20 de caiete cu remaricile mele,,imi doresc sa reascult poate sezon intreg daca sar putea ,dar radiodifuziunea nu vrea sa dea pe yt aceste documente de arhiva
@costinrazvanflorea4186
@costinrazvanflorea4186 Жыл бұрын
Mergeam în vacanță de vară la țară, la bunici, iar de acolo ascultam meciurile la radio... trepidam când se dădea legatura în Giulești! 🇱🇻
@TerminusParadis
@TerminusParadis 9 ай бұрын
De ce drq trepidai? credeai ca se transmite vreun viol in grup din giulesti-sarbi?
@catalincatalin8742
@catalincatalin8742 Жыл бұрын
Fugeam repede acasă cind era etapa Nu ma dezlipeam de radio superrr vremuri au fost
@sorintara6548
@sorintara6548 Жыл бұрын
Wowww SUUUPPPEEERRRRRR!!!.. Mai ales ca era și echipa mea de suflet FC INTER SIBIU!!!.. Am fost pe stadion la meciul acesta.. de altfel la toate de la SIBIU.. poate mi-au scăpat vreo 3-4 meciuri pt ca nu am putut ajunge la stadion!!.. A fost campionatul în care retrogradarea echipei FC INTER SIBIU se confirma la finalul campionatului 95-96!!!.. FELICITĂRI PENTRU POSTARE!!.. SPERAM SA MAI APARĂ CÂT MAI MULTE POSTĂRI FOTBAL MINUT CU MINUT DIFUZATE LA RADIO ROMÂNIA ACTUALITĂȚI!!.. Ascultam meciurile etapelor cu mari emoții mai ales când INTER SIBIU juca în deplasare!!!..
@iphonex467
@iphonex467 Жыл бұрын
Marca gol Radu Casuba ⚽️
@romandaco316
@romandaco316 7 ай бұрын
Am fost și eu la meciul decisiv Inter - FC Argeș 0-0, dar eram în galeria oaspeților. Ne-am întors bucuroși, reușisem să ne salvăm în dauna sibienilor :)
@sorinichim4737
@sorinichim4737 Жыл бұрын
Ce vremuri frumoase, ce fotbal sănătos se mai juca ! Acum e circ și cocalăreală
@luciannicolae1844
@luciannicolae1844 Жыл бұрын
Nici atunci nu era prea sănătos, foarte multe meciuri erau aranjate, și exista cooperativa lui Jean Pădureanu care stabileau cine câștiga campionatul și cine retrograda.
@newubik2
@newubik2 6 ай бұрын
:-(@@luciannicolae1844
@volvoxaureus
@volvoxaureus Жыл бұрын
"..la Craiova a nins...." ... 2 decembrie ...alte vremuri ....
@dan3666
@dan3666 Жыл бұрын
Asta când se juca fotbal, acum îi pă tatuaje,frizuri, mașini, manele și gagici. ...acum o etapă durează două săptămâni și cică tot obosiți sunt și îi mănâncă arbitrii.
@danutcretu9161
@danutcretu9161 2 жыл бұрын
Frumos, felicitari pt inițiativă! Amintiri...din liceu! Mai postati, astfel de emisiuni! Felicitări inca o dată!