Fotbal SK Štětí - SK Slaný 1:2 (28.10.2023)

Күн бұрын

SK Štětí - SK Slaný
1:2(1:2)
13. kolo Fortuna Divize dospělých 28. 10. 2023
V den státního svátku 28. října přivítali fotbalisté SK Štětí ve 13. kole Fortuna divize dospělých 3. celek tabulky SK Slaný. Ještě před zápasem byli hráči i diváci svědky slavností příležitosti, kdy probíhala gratulace k významnému životnímu jubileu sekretářiklubu, kterou necháme bez komentáře.
Štětí v červeno-bílém, které před týdnem prohrálo na Kladně 2:1 brankou, kterou svět neviděl, psalo se o ní v novinách a mluvilo na O2tv, (03:56) začalo zápas střelou Vojtěcha Pokorného, ale brankář, i když ne zrovna jistě si s ní poradil. (10:32) Čekání na gól dlouhého trvání nemělo. Tomáš Zůza ve vlastní šestnáctce nedovoleně fauloval, k zemi se poroučel Marco Ceccareli a (11:22) míč k provedení pokutového kopu si vzal Bohumil Nádeníček, který z penalty otevřel skóre 1:0 pro hosty. (14:01) V 15. minutě hledal spoluhráče z trestňáku Vojtěch Pokorný, ale adresáta nenašel. (15:32) Po hlavičce Matyáše Lány zase brankář hostů kontroloval, jak balón opouští hřiště. (21:14) Do třetice naděje domácích na vyrovnání vyhasla v polovině poločasu, kdy střelecky nejaktivnější Vojtěch Pokorný nechal opět vyniknout gólmana (22:33) Střelecký účet se měnil na druhé straně. Libor Bíba chtěl asi centrovat, ale míč k překvapení nejen domácího brankáře zavítal do sítě. 2:0 pro Slaný. (28:28) Snížení na 1:2 se málem urodilo po necelé půlhodině hry, ale Petr Fischer kromě brankáře přestřelili i branku. (30:58) Snížení na 1:2 se domácí přeci jen dočkali. Obrtlík, Skokan, zase Obrtlík a pak už jen Štěpán Bechyně, který ve 32. minutě vstřelil v dresu Štětí svůj první gól. (39:09) Hosté ale jen nebránili a 6 minut před přestávkou mířil k bližší tyči z volného přímého kopu Marco Ceccareli. Domácí brankář ale jeho úmysl přečetl. (53:11) Šanci na vyrovnání brzo po změně stran odmítl Petr Fischer, s více než 100% šancí si poradit nedokázal. (53:52) Následoval protiútok a nepřesnou mušku měl i hráč Slaného Lukáš Pospíšil. (62:01) Hodně vzruchu před brankou hostů přinesla 62. minuta, ale vyřešila to hlavička Davida Javorka na roh. (71:57) Přednost v zakončení si dávali Petr Fischer a Tomáš Zůza, až jim vítr z plachet sebral opět David Javorek. (77:45) S blížícím se koncem bylo na hřišti cítit stále větší napětí a nepomohlo tomu ani nepříjemné oplácení Libora Bíby v 78. minutě. (79:54) Rozhodnout mohli hosté 10 minut před koncem, ale Marco Ceccarelli přisvítil za brankou. (82:54) 7 minut před koncem se s trávníkem musel po 2. žluté kartě rozloučit domácí Michal Obrtlík. (86:18) Na podobnou cestu se nevydal Dmytro Vovk, když jeho hrubý faul na Jakuba Kafku posoudil rozhodčí jen za žlutou. (87:26) Domácím k vyrovnání nepomohl ani volný přímý kop v samotném závěru, který skončil srážkou 2 hráčů. Rozhodčí nechal ve hře pokračovat a z vítězství 2:1 se mohli radovat hosté.
Tabulce Fortuna divize skupiny B vévodí s 34 body a 9 bodovým náskokem FC Chomutov. Štětí je s 19 body na 9. místě. Poslední s 5 body jsou TJ Sokol Nespeky, které se ale bodově dotáhli na FK SEKO Louny.
Do konce podzimu zbývají 2 kola. Příští týden 4. listopadu hraje Štětí v 10:15 na hřišti TJ SK Hřebeč. Odjezd 7:45. A na úplný konec podzimu je připraven fotbalový bonbónek. Do Štětí 11. 11. 2023 přijede vedoucí celek tabulky FC Chomutov. Výkop utkání je v 10:15 a určitě si ho nenechte ujít.
Branky: Štěpán Bechyně 1
Sestava: Václav Čížek - Jaroslav Horák (75. Pavel Fary), Michal Obrtlík (ČK 85.), Matyáš