Gratulálok Bence, fantasztikus beszélgetés volt, kiváló vendéget hívtál, jól kérdeztél, és érződött a nagyfokú felkészültséged. Valószínűleg Viktor is jól érezte magát ebben a környezetben. Köszönet mindkettőtöknek!
@Fulfilledhu3 ай бұрын
Köszi Bulcsú!
@fodoristvan833 ай бұрын
Szuper gondolatok, tényleg nagyon tanítani kellene a pénzügyet és a pszichológia hozzáállásainkat a pénzügyi döntésekre. Jó lenne ha már ma este mindenki nézne fejlődési lehetőségeket a pénzügyekben mert mindenkit érint... A hosszútavú latásmódhoz nagyon kell a múlt statisztikáinak tendenciáinak ismerete. Az uniós csatlakozásunkkor vezető gazdaság voltunk a csatlakozók közül, most nem csak az akkor csatlakozóktól hanem az újonan csatlakozottaktól is lemaradtunk... A biztonság kártya nagyon fontos! Illetve felépíteni mentális biztonságunk! Az összefügg mindennel...
@Fulfilledhu3 ай бұрын
:)
@asdaada62533 ай бұрын
Azért az erős túlzás, hogy vezető gazdaság voltunk annó a csatlakozók közül, de valóban jobban álltunk hozzájuk képest, mint most. Viszont szerintem ez nem felróható 1/1 az individuumoknak. A gazdaság állapota a mindenkori kormány munkájának az eredménye. Külső tényezők persze befolyásolják, mert a nagy nemzetközi, globális folyamatok mindenkire hatással vannak, de 20 év távlatából már nem illik másra mutogatni. Azzal nagyon egyet értek, hogy valamilyen módon serkenteni kellene az emberek pénzügyi ismeretekhez való érdeklődését. Én személy szerint középiskolában, de akár általános iskola felső tagozattól is már a tanterv részévé tenném a közgáz alapokat.
@attilakiss99713 ай бұрын
Szép zárszó. Zsiday for president!
@benjaminczuczor2073Ай бұрын
YES.
@zoltangabor99643 ай бұрын
Nagyon szuper volt! Köszönöm szépen a tudást és az élményt!
@doraszabo45462 ай бұрын
Annyira szuper videó lett. Olyan témákat érintettetek és olyan mélységben amiről ritkán esik szó. Felüdítő volt hallgatni, illetve nagyon hasznos volt, így még egy laikus is el tud igazodni vagy legalábbis reálisabb képet tud kapni erről a témáról, ha már az oktatásból ugye ez hiányzik…
@Fulfilledhu2 ай бұрын
Köszi!
@zoltandaranyi4363 ай бұрын
Juj de jó volt! Volt egy pár aha élményem! Köszi!
@Fulfilledhu3 ай бұрын
Nagyon örülök, ha hasznos volt!
@norbertrigler3 ай бұрын
Értékes beszélgetés volt. 👍
@Fulfilledhu3 ай бұрын
Örülök, ha tetszett!
@ferco19713 ай бұрын
Nagyon jó hallgatni Viktort, a befektetés esszenciáját adja át mint tapasztalati tudást.👍
@Fulfilledhu3 ай бұрын
🔥🔥
@Marceefish3 ай бұрын
Kellemes estét kívánok mindenkinek.
@tamaramiczki6393 ай бұрын
Szuper volt
@Fulfilledhu3 ай бұрын
Örülök, ha tetszett!
@_Tinky_Ай бұрын
Zsidayt kedvelem. Átlagembereknek is érthetően fogalmaz. Mivel többet foglalkozik pénzügyekkel jobb a rálátása a témára mint nekem. Így szívesen hallgatom a gondolatait. Én is nagyobb áresés, válság idején szoktam vásárolni. Utána nem nagyon foglalkozok vele. Nem szeretem folyamatosan az árakat nézegetni. Inkább kényelmesen várok akár éveket is. 2007-2008-as válság és a Covid idején is vásárolgattam közben néha csipegetek ezt-azt. A legrégebbi részvényem több mint 20 éve a birtokomban van. Amikor az állam MOL részvényt adott el 6500Ft-ért (azóta nyolcadolva lett)
@kimarretes3977Ай бұрын
Zsiday ötleteitől eddig még csak buktam. Számomra Ő az a személy akinek az ajánlásaival szembe menve tudok pénzt keresni.
@valakivalaki20033 ай бұрын
Kezdőknek jó a kiszámoló blogja.
@tamaskolossvary11652 ай бұрын
Elrettentő példának.
@iamwhoiam5062 ай бұрын
Ja, kivéve ha részvényekről van szó, mert abban teljesen fogalmatlan a Miklós.
@tamaskolossvary11652 ай бұрын
@@iamwhoiam506 bitcoin ügyben is :D
@skaterflaconАй бұрын
@@iamwhoiam506 azért már 10 éve is tudta ajánlani hogy nagy volumenű reál értéknövekedést részvényekkel érhet el az ember. Ajánlotta azz imdexkövető etfeket, az egyedi részvenyeket kevésbé. Képben van.
@iamwhoiam506Ай бұрын
@@skaterflacon Aki egy picit utánaolvas részvényekkel kapcsolatban (és fel is fogja amit olvas), az tudja hogy Kiszámoló Miklós mennyire tudatlan a témában. Az osztalékos részvényekről írt cikke is akkora sületlenség, hogy elképesztően kínos.
@gaborklaus35373 ай бұрын
Rendszernek egyáltalán nem célja a pénzügyi tudatosagra nevelés...! maga alól rántana ki a szőnyeget a bussnis
@YourNickIsTaken2 ай бұрын
Van még mit tanulnom, de sok megerősítést kaptam ebben a beszélgetésben, ami miatt félelmeim voltak, hogy nem vagyok elég jó. Felkerül a könyv az olvasmány listára. Köszi!
@Fulfilledhu2 ай бұрын
Jó olvasást!
@Gabika-ge5gi3 ай бұрын
47:47 'vég szó' :)
@alakeli3 ай бұрын
Érdekes volt, köszi
@Fulfilledhu3 ай бұрын
Örülök, ha hasznos volt!
@meszaroseszter155Ай бұрын
Ha tudatos penzbeosztonk lennenk, ki venné meg a sok szuksegtelen dolgot amit eladnak? Lehet ezert nem tanitjak az iskolaban.
@AdamFiregateАй бұрын
Ez van sajnos. Azok árán lehet nyereséget realizálni és takarékoskodni, hogy mások nem csinálják. Ahogy mindenki csinálná, már nem lenne akkora előnye a tudatosabb embernek.
@istvanpesti57582 ай бұрын
Végy egy színes fénymásolót!
@bunya-brk3 ай бұрын
Szeretem Zsiday munkásságát, de tök gáz így margóra tolni a környezetszennyeztés figyelembe vevő; ESG befektetések kérdését nettó profit miatt. Hétköznapi életre levetítve ilyen alapon fullba kellene tolnunk a környezetszennyezést és túlfogyasztást is, mert mások elfogyasztják helyettünk, ha mi nem tesszük meg 'mostazonnal. A kormányokra tolni a dolgot meg tök naív dolog. Azért azt mindenki sejti, hogy a politikusok többek között a nagy-szennyező cégek lobbistáinak hatása alatt cselekszenek. Nem csak itthon, hanem szinte az egész világon.
@asdaada62533 ай бұрын
Nem, a poltikusok annak érdekében cselekszenek, hogy minél tovább hatalmon tudjanak maradni, de ez nem feltétlenül csak a gigavállalatok érdekeit helyezi előtérbe. Sajnos az esetek többségében nem a logika, a racionalitás és fenntarthatóság mentén történik a politikai döntéshozás, mert azzal nehéz megnyerni a tömeget, hogy 20-30-50év múlva is jó lesz nektek. Az emberek MOST, gyorsan akarnak pozitív irányú változást az életkörülményeikben és a rövidtávú tűzoltás oltárán sokszor feláldozzuk a hosszútávú célokat. Erről mindenki tudja, ha mélyebben belegondol, hogy alapvetően nem egy optimális modell, ha finoman akarunk foglalkozni, de ahogy Viktor is mondta az emberek nem szeretnek diszkomfortos dolgokat tenni pusztán a megelőzés érdekében. Addig húzzuk-halasszuk a dolgokat ameddig nem jön valami "kataklizmikus" esemény aminek hatására már egy valós kényszerhelyzet áll fent, hogy változtatnunk kell. Ebben az esetben viszont képesek vagyunk drasztikusan, 180 fokos változást is elérni az adott faktorban, de amíg ez nem következik be addig az emberek túlnyomó többsége belekényelmesedik a "majd lesz valami" hozzá állásba aztán értetlenkedve pislogunk, hogy tényleg lett valami. A paradigma amiben élünk és felnövünk az az, hogy fogyassz, költs, cseréld le folyamatosan az elektronikai termékeidet minden évben a legújabbra, menjél nyaralni ahányszor csak tudsz, vegyél új autót stb. Ez az egész modell a teljes ellentéte annak amerre mennünk kellene a fenntarthatóság érdekében, de a jelenlegi gazdasági modell így működik. Az embereknek azt lehet politikailag eladni, ha nő a GDP, nőnek a reálbérek, ez meg a magasabb fogyasztás és termelékenység pillérein alapszik ami a klímaváltozás és az életterünk drasztikus kizsákmányolásának legnagyobb gerjesztő tényezői.
@rushmangm3 ай бұрын
Szerintem tök gáz így margóra tolni a környezetszennyezés mellett lobbizókat és a hatásuk alatt cselekvő politikusokat a 'mert mindenhol ez megy' érveléssel. ;) A hétköznapi életre levetített hasonlatod téves. Egy tőzsdei tranzakciónak mindig 2 résztvevője van, az egyik aki eladja a részvényt, a másik pedig aki megveszi azt. Nem lehetséges eladni részvényt, hogy nincs a másik oldalon egy vevő ugyanakkora mennyiséggel, és fodítva, venni sem lehet eladó nélkül. Nem a tőzsdei tranzakciótól fog egy olajcég kevesebb olajat termelni, sem többet, a tőzsdei tranzakciók tulajdonképp függetlenek egy cég környezetszennyezésétől. Egy tőzsdei tranzakciótól nem lesz a cégnek sem több, sem kevesebb pénze (hacsak nem ő az egyik résztvevő nyilván, de ez marginális esemény). Ellenben ha te több benzint vásárolsz, túlfogyasztasz, nem fog a világ másik felén a kis Xing-Chao ugyanennyivel kevesebbet fogyasztani, nem fog a fejéhez kapni, hogy "hát a Józsi Magyarországon már két autót tankolt meg a szokásos 1 helyett, akkor én ma rollerrel megyek dolgozni". Attól, hogy egy Zsiday nem vesz olajcéget, egy szemernyit sem lesz más a jövőnk, ezt viszonylag nagy valószínűséggel merem állítani. A kormányra tolni pedig nemhogy nem naiv, egyenesen szükséges, mert ez az ő munkájuk! Ki a tököm hozhatná meg azokat a szabályokat, ha nem a kormányzat/parlament, amelyek alakítják fogyasztási szokásainkat, amik biztosíthatják a cégek fenntartható, esetünkben környezetbarát működését, kik biztosíthatják az ellenőrző és szabályokat betartató szerveket, ha nem az állam? Ebben nyilvánul meg a hatalma, ez a feladata. Végülis van még egy szereplő, a fogyasztó. Te. Csak a fogyasztó a jelek szerint nem kívánja olyan könnyen feladni a kényelmét, és inkább másokra mutogat a szennyezés miatt. Ha minden fogyasztó egyszerre tenné le az autót, a buszt, az olajkályhát, bojkottálná a műanyag cuccokat, stb stb, holnapra csődbe menne minden olajcég. Mivel a fogyasztók többsége lusta, mint a seggem (meg persze óriási káoszhoz vezetne a totális olaj megvonás az élet számtalan területén), ezért az állam tudja, tudná ezt nagy léptékben szabályozni. Korlátokkal, ösztönzőkkel, szükség esetén büntetéssel. És közben a pofám szakad le, hogy egy állítólag a környezetért aggódó ember egy laza mozdulattal menti fel a politikust (akinek hatalma és feladata is lenne ez), mondván, a lobbisták így meg úgy, és az egész világon ez megy. Ahh. Ne már. Ha a politika annyiból állna, hogy engedelmeskedik a lobbistáknak, akkor egy majom is tudná csinálni. Én egy majomnál többet várok el a politikustól.
@qwerty-xv9um2 ай бұрын
Várni kell 3 évet. És az infláció megduplázza.
@orsolyakantor71633 ай бұрын
Pénzügyi oktatás talán van is, csak nagyon sok pénzbe kerül, és idő.... szal senki sem próbálja meg többnyire, csak azt ismeri amivel megkeresik az embert ügynökök, vagy hitelintézet, vagy még rosszabb biztosítós, vagy a családi mintákat örökíti tovább, ami nagyon sok esetben rosszabb, mintha nem volna családi pénzügyi minta.
@katalinsebok37753 ай бұрын
Ezek jól hangzanak, fiataloknak szól és fontos lenne nekik. Én már, aki 57 éves már késő 😪
@orsolyadr.szepesi86153 ай бұрын
Ha vigyázol magadra, akkor 77 évesen még jó állapotban leszel. Az 20 év. 20 év alatt igenis lehet eredményeket elérni, nyilván nagyobb óvatosság és tudatosság kell hozzá. Nem ismerem a helyzetedet, de keresd meg a neten a kamatos kamat képletét, töltsd ki és nézd meg az eredményt.
@ferco19713 ай бұрын
Dehogy késő... Waren Bufet ?😊
@Gabika-ge5gi3 ай бұрын
@@ferco1971" Warren Buffett már fiatal korában elkezdett érdeklődni a pénzügyek iránt. Első befektetését mindössze 11 évesen tette, amikor három Cities Service részvényt vásárolt1. Később, 1956-ban, 26 évesen alapította meg első befektetési partnerségét, a Buffett Partnership Ltd.-t2."
@Gabika-ge5gi3 ай бұрын
@@ferco1971 Ez rossz hasonlat. Elkezdeni késő ahhoz 60 évesen, h ebből megéljél, sikeres legyél benne, és még kis élvezd ennek gyümölcsét. "Warren Buffett mindössze 11 éves volt, amikor megvásárolta első részvényeit, a Cities Service részvényeit12. Ez volt az első lépése a befektetési világban, amely később a világ egyik legsikeresebb befektetőjévé tette Az 1960-as években vált igazán híressé, különösen azután, hogy 1965-ben átvette a Berkshire Hathaway irányítását12. Ekkor 35 éves volt. Az általa alkalmazott értékalapú befektetési stratégia és a vállalat sikeres átalakítása tette őt ismertté és elismertté a befektetési világban23." Amúgy egy magyar 40-60 éves átlagos várható életkora 65-66 (férfi), ill 70-72 év (nő), míg Buffett 94 éves. Azaz átlag genetikával legkésőbb huszonévesen el kell kezdened, de inkább kamaszként, gyerekként, h ez majd húszon-harmincévesen úgy menjen mint a gyerekként megtanult bringázás vagy újabb generációnak számítástechnika. De ha csak hobbiként akarok, szórakozásból, mert mondjuk telitalálatod lett a lottón, akkor persze 90 évesen is elkezdheted... :)
@zsuzsannaszucs44733 ай бұрын
A kamatos kamat csodákra képes. Pl. ha havonta vásárolsz pl. Prémium Magyar Állampapírt vagy Bónusz Állampapírt mondjuk 30.000 Ft-ért, éves 8 %-os kamattal számolva a következő eredményeket érheted el egy kb. kockázatmentes befektetéssel: a teljes befektetett összeg 7,2 millió, ebből lesz 17 millió. A kamatok persze nagyokat változnak 20 év alatt, de az elvet akartam bemutatni. 20 év alatt 10 milliót keresni nulla munkával szerintem nem rossz. Főleg, ha a befektetés összegét emeled az inflációhoz közetlítő mértékben. :) Sok sikert!
@raw51503 ай бұрын
16:16 nem is a pénzügyminisztert kell ismerni. Azt, aki mögötte van.
@peterkurucz35832 ай бұрын
Most komolyan? Még hogy nem manipulálják a piacokat? Ott volt az ezüst piaca anno, Soros megfingatta a fontot, az olaj árával nyílvánosan játszanak, Elen Musk szózakozik a Tesla és a BTC árfolyamával, stb. Ez még csak a jég hegy csúcsa amiről én is tudok.
@zgy53532 ай бұрын
A Tesla árfolyamára egyértelmű ráhatása van a hülyeségeinek , viszont a BTC-s dolgot rosszul tudod. A DOGE coin- ra volt rácuppanva egy időben, de az csak egy MEME coin, nincs különösebb jelentőssége a crypto piacon belül. Ebben az esetben a fogalmatlan twitter b*zi kisbefektetők értelmetlen akciói és az ezt kihasználó spekulánsok voltak akik rántgatták az árfolyamot.
@sandorjozsa40433 ай бұрын
Mileyen ETF-et javasolnal befektetesre?
@asddsa-ld1bd3 ай бұрын
engem anno behívtak a bebukott capital partnershez debrecenbe. na az tiszta olyan volt mint a wallstreet farkasa, óriási hangzavarban telefonált mindenki és próbálták befűzni az embereket.
@RhinoBusiness23Ай бұрын
Leegyszerűsítem a kérdést; az éves 5 százalék kamatot nem eszi meg a 10%-os infla? Értem én a kamatos kamatot, de akkor sem olyan nagy okosság ez a befektetés....ha 10 millával számolunk, az 10 év alatt 16 millára erősödik, okay! Tíz év alatt csak az ingatlan árak 4 szereződtek, az élelmiszer árak hasonló módon stb.....Lebontva havi 50 ezer ft nyereség...elég vicces összeg, kb mint egy ingatlan bérbeadás, annyi különbséggel, hogy nem kell vele szarakodni, nem lakják le, nem kell felújítani, és likvid....de 10 millából csinálok havi 4-5 öt, nyilván kereskedéssel, de nem szakadok bele, és mégis komolyabb bevételről beszélhetünk, mondjuk úgy a 100 szorosáról mint amit Zsidayék érnek el...na, ezért nem szerencsétlenkedem alapkezelőkkel....a pénzt kezeld magad, fektesd be, forgasd ügyesen, dolgozz vele és akkor lesz szemmel látható eredménye...egyébként Zsiday egy látnok, minden tiszteletem az övé!
@AdamFiregateАй бұрын
Egy régi mondás szerint: "a befektetés nem arra jó, hogy pénzt csinálj, hanem, hogy megőrizd a pénzed értékét". A pénzcsinálásra általában a vállalkozások valók. 🙂
@Stacktracee3 ай бұрын
15:00 Nancy Pelosi?...
@peterosi1923 ай бұрын
Ki mit gondol, évi száz millióból meg lehet élni?
@myoblong13 ай бұрын
nekem simán menne:))
@1RagadoZoo3 ай бұрын
Micsoda?? 😂
@YourNickIsTaken2 ай бұрын
Forintban? Egy országnak? Az kevés lenne!
@peterosi1922 ай бұрын
@@YourNickIsTaken Igen forintban, de egy embernek. Esetleg egy 2-3 fős családnak.
@_Tinky_Ай бұрын
Ha van kerted és hitelmentes házad akár évi 1 millióból is meg lehet élni. Persze ehhez az kell, hogy az igényeid alacsonyak legyenek (és itt nem az igénytelenségre gondolok). Kerékpárral közlekedsz, olyan berendezéseket használsz aminek alacsony az energiafelhasználása, vagy van saját napelemed. Persze ebbe nem fér bele, hogy te fizeted a sört mindenkinek a kocsmában. Ilyenkor több munkát kell beletenni és kevesebb pénz. A zöldséget-gyümölcsöt feldolgozod és szezonon kívül részben azt eszed, iszod. Másik verzió amikor pénzből teszel bele többet. Ilyenkor mindent megvásárolsz.
@Janv_123 ай бұрын
Az alapkezelő oldalán 750 milliárd forintnyi kezelt vagyont irnak
@borianm2 ай бұрын
az nem a HOLD által kezelt teljes vagyon? nem az összeset ő viszi.
@SpringBroadcast3 ай бұрын
Nagyon jókat mond Zsiday a klímaváltozás miatti problémákról. Az emberiség nem tesz addig semmi drasztikusat, amíg nem hal meg rengeteg ember bizonyíthatóan emiatt. A kérdés ezért az, hogy az egyén hogyan tud arra felkészülni, hogy ne legyen a "rengeteg" között.
@_Tinky_Ай бұрын
Tippem szerint még azután sem fog sokat megtenni, ha sokan emiatt pusztulnak el. Mert a gazdagabb országok aki erősebben tehetnek róla általában nem azokban az országokban élnek amelyeket jobban érint. Másrészt vannak aminek a káros hatását pénzzel valahogy kezelni tudják.
@SpringBroadcastАй бұрын
@@_Tinky_ egyetértek. sajnos.
@Zlndmtr3 ай бұрын
Kicsi-nagy, kicsi-nagy, kicsi-kicsi-nagy, ez a matematikai taktika ami ad.
@coulegoger3 ай бұрын
klímaidiotizmus 😂
@gaborbesze-vj3qw3 ай бұрын
Csőd... Pszichiátria
@antalbonfini93182 ай бұрын
Az a gazdasági szakember, aki még most sem látja és érti, hogy mi történt a devizahitelezés kapcsán, az nem szakember. Mára már a bankok is elismerték közvetett módon, hogy átverték az ügyfeleket. Nincs tisztázatlan kérdés az eseményekkel kapcsolatban, minden kiderült és egyértelmű.
@kalikali50083 ай бұрын
Aki elhiszi azt, hogy ,,nincsenek emberek akik előre látják az eseményeket" (egy szakember ilyet állítson...KÍNOS) annak javaslom ezt a dokumentum filmet: INSIDE JOB (2010) - BENNFENTESEK (2010).
@Gab3ssz833 ай бұрын
Csak a Bitcoin!
@Anubisode2 ай бұрын
mar most 4x ben vagyok vele, ezek a luzerek itt meg csak 2x rol beszelgetnek lol
@hungaro79642 ай бұрын
🐒
@gergelytoth253 ай бұрын
Úgy látom, hogy milliárdokat keresni környezetszennyező cégeken, nem filozofálni a befektetői felelősségen, sőt optimistán tekinteni a jövőre annak a felső 1%-nak a luxusa, aminek a tagjai életükben már valószínűleg nem (vagy csak utolsók között) fogják elszenvedni a klímakatasztrófa tragikus hatásait. Kényelmes...
@TeaTime0273 ай бұрын
Miért az nem képmutatás, ha nem fektetek be, de ugyanúgy megveszem a boltba az élelmiszert műanyokcsomagolasban? Ugyanúgy használok autót .. stb , haggyuk ezt a bullshitet
@gergelytoth253 ай бұрын
@@TeaTime027 ha megteheted és van a boltban választásod és ennek ellenére a műanyag csomagolású terméket választod, miközben a befektetéseid esetében büszkén hírdeted, hogy te nem fektetsz környezetszennyező cégekbe, akkor igen lehet ez is képmutatás, viszont milliószor kisebb képmutatás, mint fordítva csinálni és milliárdokat tolni szennyező cégekbe, majd a boltban a lebomló zacsit választani a kiflidhez. Zsidai 120 milliárdról hoz döntéseket, így milliószor nagyobb hatása van a világra, mint egy átlak fogyasztónak. Nyilván lehet filozófiát gyártani egy amúgy etikátlan, de jövedelmező befektetés mögé is, de szerintem mindenki érzi, hogy kilóg a lóláb és még a milliárdos döntések esetében sem szempont, hogy ezzel kicsit mi is kinyírjuk e a bolygót.
@janostoth39203 ай бұрын
Pont Zsiday-it találod meg ezzel a szöveggel? Most tetted egy polcra Warren Buffett-el és Bill Gates-el. Stigmatizálják őket közben meg sokat tesznek a közjóért. Én próbáltam megérteni ezt az újhullámos megközelítést, hogy ne fektessünk szennyező cégekbe egy kőolajalapú gazdaságban. De a megoldás - a hozzád hasonló gondolatokat megosztók másik kedvenc mondata szerint - a kommunizmus visszaállítása, azért ezen van még mit csiszolni. Szóval szerintem totál más irányból kellene közelítened, mondjuk a politikusi felelősség felől. Abban egyetértek veled, hogy óriási a baj deep adaptation. Közgazdaság tudósok nélkül nem lesz (részben) megoldva ez sem.
@TeaTime0273 ай бұрын
@@gergelytoth25 ezzel az az egy hibádzik ,hogy vannak olyan termékek a boltokban , amiket nem tudok megvenni csomagolás nélkül. Bármennyire is meglenne a szándék bennem. És ezzel az emebrek 99 százaléka így van , bárki bármit mond. A maradék 1 százalék , meg az aki elhagyja a civilizációt és kiköltözik a vadonba.. gondolom te se közéjük tartozol. A befektetők nem felelősek a környezetszennyezésért, nem ők irányítják a céget. Az államnak kéne olyan döntéseket hozni, amivel a cégeket a környetvédelem irányába tolja. Míg ha elmész egy boltba , és veszel valamit , amit csak műanyagban tudsz.. akkor te vagy a hibás.. ennyi
@ferenckluni76523 ай бұрын
Gergely - itt ön a képmutató nem a Zsiday Viktor! Vegye már észre! Maga oxigént lélegzik be és széndioxidot lélegzik ki! Az ön carbonlábnyoma nyomorítja meg az afrikai emberek életét! Itt ön csak egyetlen egy helyes döntést hozhat: ha nem bocsát ki több széndioxidod! Hagyja meg ezt a luxuat azoknak - akik értelmesen élik az életüket és nem képmutatók, meg nem másokra mutogatnak mint ön! 😂
@MaurerLajos-ih6gv2 ай бұрын
A cím kicsit nagyon clickbait, kicsit olyan, mint a kamu marketing ügynökségek dumái. Aki kicsit is ért, hozzá ezt a videót nem nézi meg. Ha nincs évi 24 millió bevételed legalább akkor fektess tanulásba, jobb lesz a ROI-ja mint bármelyik porfóliónak. Én is jelenleg is ezt csinálom képzem magam és működik.
@recluse823 ай бұрын
all in bitcoin, mig ezek itt bohockodnak
@raw51503 ай бұрын
15:12 nél megállítottam, mert az alapoknál csúszik el a tanítás. 1. Vannak olyan emberek. 2. pl. A FED (magán kézben van, csak a neve állami) tulajdonosai, akik kamatra adnak kolcsont az amerikai allamnak es az osszes jegybankot irányitjak a világon. Továbbá: Balckrock, Vanguard. Az egész világ gazdságát rángatják. 3. Szabadkőművesek a háttérből mozgatják a szálakat. 4. Nincsenek osszeeskuves elmeletek. Csak gyakorlat van. 5. Hogy mibol tanuljanak a fiatalok? Keresztények: Biblia A jó öreg tesók pedig maguktól innen indulnak: Tóra, Talmud. Ők nem is hibáznak. 6. Ne vegyel fel kolcsont. Rabszolgaja leszel a hitelezonek. Ha a fentiekkel képben vagy és komolyan veszed, lehet esélyed a klassz anyagi pályafutásra.
@zsofiasteiner73343 ай бұрын
A 6. pont a LEGPUSZTÍTÓBB!!! Anno még a Covid előtt volt egy kisabb lakossági hitelem, és bár a törlesztő részlet összegével megemelték a fizumat, mindig ott volt a gyomorszorító érzés a bevételekkel kapcsolatban.....aztán mikor kifizettem ezt a hitelt, a bank elkezdett bombázni klb. hitel-ajánlatokkal. Odáig fajult a dolog, hogy bementem egy középvezetőhöz és nagyon szépen megkértem, hogy nekem SOHA ne ajánljanak hitelt, kölcsönt, se cégeset, se lakosságit, se online, se offline, mert elviszem tőlük a megtakarításokat, befektetéseket. Na, ekkor megértették és azóta nekem semmilyen módon semelyik ügyintéző nem említ semmilyen hitelt és ilyen emailt se kapok tőlük, mert benne van az anyagomban😁😁😁
@skaterflacon3 ай бұрын
Neked van saját házad igaz? Hitelből vetted?
@robertgemesi2773 ай бұрын
Én zsidó vagyok, évtizedig tanultam Tórát, és jol is mozgok a tőzsdén. Mindhuk a kettő között nincs sok összefüggés. Inkább annak lehet köze hozzá, hogy Corvinuson pénzügyeket hallgattam, es ez a hobbim, mániam, követem, olvasom, munkát teszek bele. Te @raw5150, felteszem ezt nem teszed bele.
@robertgemesi2773 ай бұрын
Jómagam, például zsidó vagyok, és nem is vagyok annyira öreg, még csak 38. Körülbelül egy évtizedet töltöttem el a Tóra és a Talmud tanulásával, és igen, nagyon jól is mozgok a tőzsdén, otthonosan érzem magam benne, bár ennek a kettőnek valószínűleg nincsen köze egymáshoz. Inkább az lehet a háttérben, hogy közben a Corvinus-on pénzügy szakon végeztem. Imádom ezt a világot, és nagyon otthonosan, egészen sikeresen mozgok benne amiatt, mert sokat is tanulmányozom. Te meg mit csinálsz? Itt Szitkozódsz. Bravo! Ügyes vagy!
@raw51503 ай бұрын
@@robertgemesi277 hol olvasol szitkozódást?
@peterwood61393 ай бұрын
A wall st farkasa nem tőzsdei film!!!
@somaesch27693 ай бұрын
megint nem derult ki semmi kezzel foghato.
@Fulfilledhu3 ай бұрын
Mi lett volna hasznos ehelyett?
@gtbee40083 ай бұрын
@@Fulfilledhu pl. ha konkrét választ kapunk a címben feltett kérdésre, és nem csak elméleti ész osztást hallgattunk volna :x
@szecska53 ай бұрын
Kellett a clickbait cím, ettől függetlenül jó volt.
@markbaranyai54623 ай бұрын
@@gtbee4008 A beszélgetésben tökéletesen benne volt a válasz, csak a mai csodálatos instavilágban nehéz megérteni, mert korunk embere mindent munka nélkül és azonnal szeretne gombnyomásra. A válasz a következő: Kellő tanulással és kutatással kialakítani egy portfóliót, amely az infláció felett jó eséllyel cca. 4-5% hosszútávú hozamot képes elérni. Ez a portfólió jó eséllyel 15-20 év alatt (a kamatos kamat elvének segítségével) meg fogja duplázni a befektetett tőkénket. Egyébként írott formában is megjelent egy 5% hozammal kalkuláló számítás. Természetesen ez nem számít konkrét befektetési tanácsnak, de ha csak az s&p500 index teljesítményét megvizsgáljuk különböző 10-20 éves ciklusokban jól tetten érhető a több mint 100%-os teljesítmény.
@_Tinky_Ай бұрын
Dehogynem. Én magam is azt az utat jártam amit Zsíday mondott. Vegyél válság idején amikor lemennek az árak és ne foglalkozz vele. 4-5 év múlva nagy valószínűséggel jól jársz vele. Van pl. OTP-m a 2007-2008-as válságból 1790Ft-ért. Ilyen árú OTP részvénynél a következő válságtól sem kell félnem, hogy ezen ár alá megy. Nem kapkodunk eladással. Relax van. Nyugalom a hosszú élet egyik titka. Covid idején is sokat vásárolgattam. És nem könnyű akkor venni amikor mindenki elad mert nem tudod hol lesz az alja. Csak oda kell figyelni arra amit mond. Jól összefoglalta a dolgokat egy átlagembernek. A 20%-k kisbefektető közt vagyok!
@Gabika-ge5gi3 ай бұрын
Két észrevétel: Az egyik tanáccsal ellentétben azt tapasztaltam éppen h ha van mondjuk 1% profit 1 hét alatt egy milliós befektetésből, akkor igenis add el, és ne várj vele. Majd ezt a félrerakott 100 ezren híján fektesd be ismét az 1 millát. A másik estre vonatkozó tapasztaltam meg az, h nem adom eladni mínusz pár százalékon mondjuk az 1 millás befektetést, amennyiben van mellette még 9 milla, amit kockázatmentesbe rakom, és elég megélhetéshez, hanem kivárom amíg pozitívba megy az az egy. Mert szinte tuti h pár hónapon belül pozitívba fog menni, ez sok éves tapasztalatom, s akkor nem lesz bukta, kudarc, sőt jobban fogok kijönni nagy átlagban mint eladva mínuszba, s berakod megint egy újba (amiről megint nem tudsz semmit kezdőként).
@csakegysenki19303 ай бұрын
ok szoljal azt megveszem! 1 millara heti 1% profit orokeletre? johet evi 52%-os proftrate!! johet ha neked nem kell! 😁
@Gabika-ge5gi3 ай бұрын
@@csakegysenki1930 Olvasd át ismét, de segítek: "1 millara heti 1% profit" helyett 1% "profit 1 hét alatt egy milliós befektetésből" - általad írt max török részvény, utóbbi míg egy akár egy mérsékelt kockázatú befektetési alapból is jöhet néha. Nem nekem kell szólni, neked kell kísérletezni pár évig, aztán belejössz, vagy nem...
@Gabika-ge5gi3 ай бұрын
@@zsuzsastorch3210 0. lépésnek jó lehet, de aztán kell a saját érzelmi tapasztalatai h belőle milyen érzelmeket vált ki pl erősen minuszban eladni; vagy eladni úgy h másnap felugrott az árfolyam... Akár csak kis összeggel kezdetben.
@_Tinky_Ай бұрын
1% profit 1 mllión az 10eFt. A vételi és eladási tranzakciós díjak elviszik a nyereség nagy részét.
@Gabika-ge5giАй бұрын
@@_Tinky_ Ez nem igaz. Vannak olyan banki befektetésnek, amelynek az elmúlt 1 évben semmi, vagy nagyon minimális (max 500 huf) volt. Amúgy profitba benne vannak a jutalékok is, én is bele számoltam így.
@sandorkovacs78783 ай бұрын
megduplázni ? egyszerű ! casino,ruletten feltenni az összes zsetont,mondjuk a pirosra !😂
@Fulfilledhu3 ай бұрын
Erről van egy külön teljes videónk, döntéspszichológia a címe
@csocseszcsocsesz27773 ай бұрын
Általánosságban piros vagy fekete
@oaba2013 ай бұрын
Maffia. Kaszinó.
@attilaschild79813 ай бұрын
Azert az durva, hogy Magyarorszag legismertebb befektetoje a 18. percnel arra buzdit, hogy "time the market" ...legnagyobb hulyeseg amit valaki is mondhat ezen a teren.
@peterosi1923 ай бұрын
Szerencsejátékkal a pénzed 100%-át veszítheted el, de 10000%-át nyerheted! Nem kell atomfizikusnak lenni, hogy megértsük a matekot!
@irmabeck16193 ай бұрын
Pont az ilyenek miatt veszít a kisember. Jóhiszeműen odaadja a pénzét,és ezen példányok összecsapják a kezüket bocsi ilyen a tőzsde...
@irenszucs2 ай бұрын
veszít? Mit? Aki befektetett az alapjába csak nyert. Tényleg nem vagy tájékozott, de akkor ne írj baromságokat.
@YourNickIsTaken2 ай бұрын
Nem mindenki Hold-ba teszi. Vannak wannabe ügynökök is. És a Hold sem volt híres 2009 előtt. Ellenben a rablás szintű életbiztosítások ott voltak sok helyen, mert a öszterrájh valami befektető, és a pénzéhes, felelőséget nem ismerő tanácsadók a magas jutalék miatt oda vezényelték az embereket. Hiába voltak azok is tőzsde alapúak. Szinte szándékosan veszteséget termeltek. Mai napig még banki tanácsadók is mérhetetlen magas faszaságokat ajánlanak az embereknek és kevés emgbízható alap mellett sok a megbízhatlan. Különbség annyi, hogy többen értenek hozzá és kicsit könnyebb tájékozódni. Nehéz volt elérni azt, hogy az ügyes befektetők ne féltsék a saját tudásukat, hanem megosszanak belőle másoknak is. Pedig ezáltal lett nagyobb érdeklődés feléjük. Kiszámoló blog nélkül hol tartana a magyar gazdaság?
@YourNickIsTaken2 ай бұрын
Elgépelésekért sry.
@oroszlanlaszlo12803 ай бұрын
120 milliárdja van? Mi a tökömnek hajtsa magát??? Nem elég???
@borgataipatrik3 ай бұрын
Nincsen 120 milliárdja, 120 milliárdot kezel...ez a munkája.
@augusztinakos29863 ай бұрын
Buta vagy :(
@unnf99713 ай бұрын
Ahogy Patrik is megírta, csak kezeli. Ezek isten tudja hány kuncsaft vagyonának summája. Egyébként pedig aki egyszer rácsúszik teli orral a pénz szagára és a számok pörgésére, az onnantól olyan lesz mint a Tony Montana a nagy kupac porcukor előtt, nem lesz képes leállni :)
@tenyeszbikakoverseggu3 ай бұрын
Hazugság.10 perc 13 mp-nél kikapcsoltam.
@zotyesz1773 ай бұрын
😂
@tenyeszbikakoverseggu3 ай бұрын
@@zotyesz177Kommentárt nem kértem!
@csabafarkas94983 ай бұрын
Ha mindog csak olyat hallgatsz amire bólogatsz, akkor csak a saját buborékod építed.
@zotyesz1773 ай бұрын
@@csabafarkas9498 pontosan. Nem mindenki ismeri fel a hálót, amivel halat foghatna. Valakinek nehezebb segítséget adni