01:01 Mennyire hasznosak a kijelentései nyomán kirobbant botrányok? 02:28 Sokan megosztó személyiségnek tartják 07:04 Sokkal kevesebbet és felszínesebben olvasnak az emberek, mint korábban 08:48 Lehet ezen a trenden változtatni? 10:04 Megszűnik a nyomtatott sajtó? 11:41 Hogyan élhet tovább a kultúra a metaverzum világában? 14:43 Lépést lehet tartani a techvilág algoritmus-igényével? 16:11 Gyermekvédelmi törvény nyomán: lehet védekezni a globális kultúrával szemben? 22:34 Brüsszeli évekről: meddig maradhat Magyarország tag egy ilyen unióban? 27:25 Többen felvetették már a kilépés lehetőségét? Indokolt világnézetileg? 30:25 Mennyire lehet objektíven mérni egy irodalmi mű értékét? 32:41 Megéri ennyi pénzt belefektetni a jelenleg fennálló rendszerbe? 34:27 Miért vették fenyegetésként a 80 százalékos kijelentését a kultúra szereplői? 37:59 Mi a legnagyobb kulturális mulasztás a rendszerváltás óta eltelt időszakban? 41:14 Mikor és miért gyűlölte meg a színházba járást? 42:13 "Gasztronómiában sem motorozok, mert egész egyszerűen nem szeretek enni" 43:20 Mit lehet tanulni Petőfi korától a mai magyar embernek? 46:41 Mi a 2022-es választás tétje?
@eggendorfer1563 жыл бұрын
:Nagyon érdekes beszélgetés, jó volt hallgatni, köszönöm.
@mpmedia32453 жыл бұрын
A magyar nyelven valaha írt művek összessége és a magyar irodalom nem azonos fogalmak. Az, hogy mi képvisel maradandó irodalmi értéket, az idő dönti el. Valóban érdemes fellapozni a Nyugat lapszámait, a saját korában a legrangosabb lapban publikáló szerzők többsége ma már teljesen ismeretlen, pedig alig 100 év távlatából nézzük. Korábbról még nagyobb a rosta. Szerintem még nagyvonalú is volt Demeter Szilárd a 20 százalékkal. Ami érték, az viszont megmarad, és az utókor is olvassa. Ez a tény és ez a realitás, nem csak nálunk, másutt is, nincs miért ezen megütközni.
@oromdulo2 жыл бұрын
Valóban az idő dönti el? Most éppen a platóni eszmék megkérdőjelezése folyik a világban. Nem lehet, hogy pár év és akiket most értéknek tartunk használhatatlanok lesznek az utókor számára? Egy gondolatsor Robert Schneider Álomnak fivére című könyvéből, arról, hogy miért fontos ma küzdeni azért, hogy az érték maradjon fenn. "Elias rendkívüli zenei tehetsége ellenére soha sem ért el sikereket. Zsenialitása azért nem tudott érvényesülni, mert fiatalon végzetes szerelemre lobban Elsbeth iránt. Ettől kezdve az alvást bűnnek véli. Minden perc, amit alvással tölt elveszett idő számára. Huszonkét éves korában úgy dönt, nem alszik többé, és ezzel élete is véget ért. Hallván Johannes Elias Alder megindító sorsát, elhallgatunk s eltűnődünk; hány filozófust, gondolkodót, költőt, festőt és zenészt veszíthetett el ilyképp a világ, hány remek embert, kiknek soha nem adatott meg, hogy zseniális mesterségüket kitanulják. Máris tovább szőhetjük ezt a gondolatot; ha nem Szókratész volt a legnagyobb tudós s nem Jézus szeretete a legerősebb, ha nem Leonardo festett a legkiválóbban, és nem Mozart alkotta a legtökéletesebb zeneműveket, akkor tán merőben más nevek határozzák meg a világ menetét. Siratjuk hát ezeket az ismeretleneket, azokat, kik világra jöttek ugyan, ám éltük során mégsem születhettek meg igazán. Johannes Elias Alder is közéjük tartozott. A probléma az, hogy ma az érték fokmérője a hasznosság, és könnyen előfordulhat, hogy ha egy írás nem hasznos a jelenlegi civilizáció számra akkor nem is értékes. Lehet, hogy egyszer arra ébredünk lecserélték a szerzők névsorát az emberiség történetiségében.
@Valaki3833 жыл бұрын
Koszonom, jo lett a beszelgetes, a vegere Szilard is feloldodott! Helyes, hogy felkavarta az allovizet, ugyes a taktikaja is! A szinhazat en sem szeretem, nem megyek csak azert, hogy valami modern feldolgozast lathassak, vagy sokszor valami Alfoldi-stilusu magyargyulolo/szar a magyar/keresztenygyulolo/globohomo eloadasert fizessek.
@alfonzsenki84643 жыл бұрын
Toljad Szilárd. TGM stílusa nekem is tetszik, a baromságot beöltözteti barokk pompába. A 70es, 80as években Moldova Gyuri mennyire tolva volt, most beleolvasva csak a seggnyalás jút eszedbe.
@RR888823 жыл бұрын
⭐⭐⭐⭐⭐5/5
@margothira3 жыл бұрын
12-13 milliós európai középnemzet vagyunk? Népszámlálás mikor volt?
@davidnagydavid3 жыл бұрын
Amennyiben nem csak az anyaországot veszed alapul akkor böven meg van annyi.
@margothira3 жыл бұрын
Tudja-e Szilárd, hogy a testbeszédben mit jelent a karbatett kéz? TGM-ről: "nagyon bírom az öreget". Fikakultúra? Amilyen a stílus, olyan az ember. Ebédlőasztal mellé szeretné vinni a témákat, pontosan hogyan? A könyvolvasás képessége otthon és az iskolában alakul ki szerintem, és a kultúra az internetről is elérhető.
@annabolena76632 жыл бұрын
@@ilonaszabo4436 Valaha én is azonnal ítéltem a testbeszéd alapján, aztán párszor kiderült idővel, h nagyot tévedtem. Ma már óvatosabb vagyok és meghallgatom, kíváncsi vagyok, jól ítéltem-e első látásra.
@bakker37343 жыл бұрын
Hülyeség amit mond....a tehetség nem szorul külön támogatásra! Az megáll a lában. Adott pillanatban nemtudni, mi lesz maradandó...minden manipulálás...Ha lenne időm, felkapcsolnám a villanyt. Ez a beszélgetés egy fos.. Blabla..Eza senki TGM-et Öregezi??? Mit gondol magáról...keveri Stefkával? Aztán pl. 38 perc után mint aki részeg, összevissza hadovál: Horizontális összefogás, nem versenyezni kell, pár másodperc mulva arról beszél, milyen jó versenyelőnyünk van :) Ez blöfföl, attól hogy mozog a szája, nem értelmes dolgok hangzanak el! Egy alkalmatlan senki böfög. Szégyen.Ő a szellemi "analfabetizmus" megtestesítője. Magyaráza a semmit. A saját propagandájának csapdájába rázza a rácsot.