Jó esetben megadja a fióksín gyártója, hogy mennyivel kell keskenyebbnek lennie a fiók testnek, mint a korpusz belméretének. Ilyenkor megspórolható a bemutatott modellezés. Amikor viszont nem vagyunk benne biztosak, akkor nagyon hasznos lehet a bemutatott módszer ismerete. Jól magyarázol, részletesen elmondasz mindent, szerintem az is tud követni, aki először találkozik a témával. Emellett technikailag is színvonalasak a videók: kép, hang, vágás stb. Szorítok neked, hogy szélesebb közönség is felfedezze a csatornát és természetesen várom a folytatást :-)
@ANDiY5 жыл бұрын
Köszönöm az újabb biztatást, én is szorítok magamnak!
@laszlobogar56243 жыл бұрын
13/ 13 mm sínenként 26 mm összesen nincs mit ezen kísérletezni amugy aranyos kis video igy szakszemmel ;D
@sandorsuto76739 ай бұрын
ja kikell minuszolni a sin méretet és kész.
@furfarag133 жыл бұрын
Jó a csatornád! érthetően logikusan magyarázod el a lépéseket!Én is bútor építés előtt állok,és ebből a videóból nekem az derül ki,hogy érdemes elkezdeni az építkezést "belülről" tehát a fiókokkal,mert az megadja majd a bútor pontos külső méreteit jól gondolom? én egy lemez,kazetta fiókos tárolót szeretnék készíteni,ezért a lemezek,lemez borítók méretei a kiinduló adat.Én szeretnék olyan fióksínt ami a fiók becsukásakor a végén lefékezi a lendületet és finoman behúzza a fiókot,annak meg tudod mondani mi a neve? Hogy keressem? köszönöm
@ANDiY3 жыл бұрын
Nem lehet általánosságban megmondani, hogy a bútor méreteinek meghatározását "belülről" vagy "kívülről" kell-e elkezdeni. Szerintem mindig a konkrét esethez kell alkalmazkodni. Ha fix a rendelkezésre álló hely, akkor kívülről indulok, de pl. készítettem már bútort hifihez, hangfalhoz igazítva, olyankor belülről indultam. Sőt! Az is előfordulhat, hogy egyszerre több mérethez is igazodni kell, ilyenkor nincs más választás, minthogy a fix méreteket mind figyelembe kell venni. Az egyedi bútorépítésnek pont ez a nagyszerűsége, hogy igazodni tudunk egyszer így, máskor úgy, mikor melyikre van szükség. A fióksínre vonatkozó kérdésre javaslom, hogy a "csillapított záródású" kifejezésre keress rá!
@furfarag133 жыл бұрын
@@ANDiY Igen persze jogos,a rendelkezésre álló hely is meghatározó,lehet mert van aki egy adott helyet akar kihasználni maximálisan,és akkor az a fő szempont. Az én esetemben ez nem annyira meghatározó,a hely az megvan viszont azt szeretném,ha a hanglemezek függőlegesen 90 fokban,nem egymásnak dőlve szakszerűen tároljam tehát a fiók belméret szélesség 310 mm magasság kb. 350mm (+még két laposabb fiók is lesz)nekem ez lesz a kiindulási alap,az hogy van kb. 700 mm mélységem az az elhelyezhető lemezek számát növeli.Így a bútor szélessége legalább 400mm vagy túllógatott tetőlappal 450mm is lehet amire már az audió készülékek is ráhelyezhetők. Még olyan kérdésem lenne,hogy a bútor vázát enyvezett natúr fenyőből szeretném,annak megmunkálása,vagy mérettartása,megegyezik a forgácslapokkal? És egy pl.700mm mélységű fióknál a sín hossz is 700 mm?ara gondolok,hogy meghatározott a kinyílása? (nem bukik orra egy bútor ha a súlyos fiókot kihúzzák)remélem nem kérdeztem butaságot. köszönöm
@barbaravass24442 жыл бұрын
Nálunk a görgő romlott el/kopott ki. Az cserélhető? Vagy újra kell sínezni az egészet?
@ANDiY2 жыл бұрын
A konkrétumok ismerete nélkül sajnos csak nagy vonalakban tudok tanácsot adni. Nagyon sokféle gyártó, sokféle típusú fióksínje létezik. Az eddigi tapasztalatom szerint a fióksínek nem javíthatók, ha eltörik, elkopik, a görgők vagy csapágyazás, vagy a fék tönkre megy, akkor nincs nagyon más választás, mint cserélni kell az egész sínt. Azt kellene legelőször pontosan beazonosítani, hogy a tönkre ment fiók esetén pontosan milyen típusú sínnel állunk szemben, és lehet-e egyáltalán olyat kapni. Ha kapható pontosan olyan, mint ami elromlott, akkor valószínűleg a cseréje sem lesz bonyolult. Ha nagy bútoráruházból vásárolták, akkor érdemes a vevőszolgálaton érdeklődni, sok eredeti alkatrész pótolható! Ha nem kapható pontosan olyan sín, mint ami volt, akkor a fiók és a bútortest alakja, méretei fogják meghatározni, hogy milyen sínnel lehet javítani a bútort. Ez utóbbi már nem olyan egyszerű. Az én videómban szereplő sín nagyon egyszerű szerkezet, ha pont ilyenre van szükség, akkor az szerencsés eset, mert sok helyen kapható, és olcsó. A fióksín javításában nem érdemes gondolkodni. Ki kell emelni a fiókot a bútortestből, majd egyszerűen le kell csavarozni a megkopott görgős darabot, és a helyébe visszacsavarozni az újat. A bonyolultság azoknál a fióksíneknél kezdődik, amik esetén a fiók nem emelhető ki a bútortestből. Ilyenkor a fióksín két (a bútortesthez és a fiókhoz rögzíthető) profilja egy egységet képez a görgőkkel együtt. Ha a fiók alján megtalálja a sín rögzítő csavarokat, akkor könnyen eltávolítható először a fiók, majd a bútortest oldaláról az egész sín. Ha azonban a fiók oldalához van rögzítve a sín, akkor nehezebb dolgunk lesz. A fióksínek profiljain lyukak találhatók, és a rögzítő csavarokat úgy lehet kioldani, hogy a fiókot egy bizonyos pozícióig kihúzzzuk. Ilyenkor a két profil már nem lesz fedésben, és láthatóvá, elérhetővé válik, hogy hol vannak a rögzítő csavarok. Új, profi fióksín rendszerek esetén, főleg konyhabútoroknál, létezik már olyan megoldás, hogy a fiók és a fióksín egy rendszert képez, azonos gyártótól származik. Ilyenkor lehetséges, hogy a fióksínhez ill. a fiók kiszereléséhez úgy férünk hozzá, hogy a fiók előlapját kell először leszerelni, lepattintani. Miután a fiókelő lejött, utána válik hozzáférhetővé a sín, ill. az azokat tartó csavarok. Ez utóbbi esetben a fiók és a fióksín is a drágább kategóriába tartozik, ezért érdemes lehet szakember segítségét kérni, mert a nem megfelelő szétszerelés vagy erőltetés nagyobb kárt okozhat a bútorban.
@barbaravass24442 жыл бұрын
@@ANDiY Köszi szépen, ez sajnos egy 15 éves bútor aminek már az árusítóhelye sincsen meg. Ez egy kivehető fiók. Olyan kis egyszerű műanyagnak tűnik a görgő, azt tűnik legegyszerűbben pótolhatónak..
@gamboalberto26634 жыл бұрын
Szabvány 25mm
@presidentofhungarydr.i65173 жыл бұрын
MEGCSINÁLTAM A SAJÁTOMAT, NÉGY POLCOS. ÉS GYÖNYÖRŰ MINIMALISTA STILUSÚ ÉS PRAKTIKUS. FÉSZEN LÁTHATOD. A MAGAMÁLTAL MEGRAJZOLT TERVEIMMEL EGYÜTT.