Гігават Зеленського, вартість електрики та що очікує українську енергетику | Зима 2024-2025🥶

  Рет қаралды 4,002

Сонячні системи

Сонячні системи

Күн бұрын

Пікірлер: 29
@Alex-horsman
@Alex-horsman Ай бұрын
Пройдемо ми цю зиму без проблем, бо при відсутності електрики, закриються нічні клуби і ряди ЗСУ відповідно поповняться, а путлеру це не треба.
@andruhajam
@andruhajam Ай бұрын
В нічних клубах вночі звичайні люди вже давно не чілять. тільки мазані. а вони навряд чи в ЗСУ підуть
@Alex-horsman
@Alex-horsman Ай бұрын
@andruhajam підуть, звичайно не 100%
@Hrom60
@Hrom60 Ай бұрын
Ваш Телеграм не працює? Хочу дізнатися дещо
@SashaInfo
@SashaInfo Ай бұрын
А чому не запитали коли оплатять всі борги за зелений тариф?
@pa_pasha69
@pa_pasha69 Ай бұрын
Цікаво як перехід наших виробників на зелене самозабезпечення вплине на їх конкурентоспроможність. Бо німці вже перейшли на зеленку так, що тепер не можуть конкурувати з Теслою та Китайцями без допомоги держави. Про компенсацію на енергетичне українське обладнання смішно, бо в нас нічого не виробляється (або збирається з китайських запчастин).
@solarsystem_com_ua
@solarsystem_com_ua Ай бұрын
Це може повпливати на ціноутворення вироблених товарів і на те, що вони будуть незалежити від енергокомпаній та загальної енергомережі (частково, а в деяких випадках навіть повністю)… про дотації, пільги та інші плюшки зараз не йдеться - це більше про якусь базову необхідність, щоб далі могти робити роботу…
@solarsystem_com_ua
@solarsystem_com_ua Ай бұрын
Але реальний стан речей покаже вже історія))
@Volodymyr-1968
@Volodymyr-1968 Ай бұрын
Немає універсального рецепту для всіх. У кожного своя ситуація і свої умови. Тому, те що добре для одного не завжди працює для іншого. Але в дуже багатьох випадках якраз для бізнесу встановлення СЕС може бути дуже вигідною інвестицію. При ціні електроенергії понад 10 грн за кіловат/год за нинішніх цін на обладнання його можна окупити повністю й за 2-3 роки. Важливо вибрати правильну стратегію енергозаміщення. Без понтів 😄: наприклад, я хочу зовсім не споживати чужої електроенергії. Аналіз погодинного, поденного, помісячного споживання. Вивчення додаткових витрат для встановлення СЕС (хтось має власні приміщення з дахом в потрібних напрямах, а комусь потрібно шукати додаткову земельну ділянку для встановлення СЕС). Визначення необхідної потужності СЕС, щоб максимально споживалось усе, що виробляється. Спочатку повний енергоаудит. Потім енергоменеджмент. І буде вам щастя. Є лиш одна проблемка. Дуже мало людей які все це добре порахують і порекомендують правильну стратегію.
@Юрий0323
@Юрий0323 Ай бұрын
Знищення системи освіти та вимивання фахівців (35-45 років) призводить до зменшення інженерів, та збільшення інсталяторів, бо встановити СЕС і налаштувати на оптимальний режим управління споживанням та розрахунки з сонячним калькулятором , котрий розроблений для банківської системи дуже різні речі.КВВП - по калькулятору і КВВП в реальних умовах різні речі, бо пульти від сонця та вітру в комплект таки забули покласти.
@MykolaKML
@MykolaKML Ай бұрын
4:30 Тут теж дещо помолились. До 2022 року починаючи з 1990 АЕС забезпечували 50% електроенергії. Зараз це 60...65%. І це принципі максимум що можуть АЕС видати, скільки блоків АЕС ще не побудували. Причина втому що вони можуть генерувати не більше 90% від мінімального споживання в енергосистемі, а це є біля 60..65%. А оптимально тільки 50% від загально виробітку протягом року. Що і було і є зараз. Далі про те що все інше мають генекрувати вітрячки, сонечко і ГЕС сивої кобили брєд і небільше. Навіть самих "зеленних" країнах Європи (Німеччина, Іспанія ) вітрячки та сонечко виробляють не більше 30...35% від загального споживання електроенергії. Все інше це класична генерація втім і ГЕС які працюють ще з 50-60 років. А показники в 47...55% зеленої генерації в цих країнах це чистої води Маніпуляція по суті БРЕХНЯ. Бо розказують цифри за окремі періоди притому туди включають генерацію від ГЕС, ГАЕС. Та навіть від ТЕЦ які працюють на біопаливі виді біогазу, дерев'яних опілках. Хоча рекламують виключно встановлення вітрячків то сонячних панелей, а не будівництво нових ГЕС зокрема. Притому мова йде про генерацію в межах цих країн. Про купівлю електроенергію від АЕС Франції чи Вугільних електростанціях Польщі ні чого не оповідають. А якраз за рахунок сусідів цим "зеленим" країнам вдається і утримувати стабільну роботи електромережі.
@procolor3782
@procolor3782 Ай бұрын
ви так багато написали, а звідки у вас ця вся інформація? ви її з першоджерела берете чи з інтернету десь начитались?
@MykolaKML
@MykolaKML Ай бұрын
@@procolor3782 Я би не сказав що це багато інформації. Це дані які відомі тим хто професійно займається енергетикою. От як я цим замаюсь 30 років. Що до даних з інтернету то їх дійсно звітам теж беру. Але не з рекламних роликів, а з правдивих джерел, які не розкручують. Тай навіть в цих "рекламних" роликах про "зелену альтернативу" можна вичавити правдиві дані, які там проникають, але на них не звертають увагу. От як насправді скільки виробляють СЕС і ВЕС протягом року. А не першу цифру в 55% як це писали напочатку літа про Німеччину. Коли читаєш дальші то виявляється що дана цифра штучна бо як я писав раніше до неї внесли ГЕС, ГАЕС, та ТЕЦ на "соломі". Тай дані взяті тільки за весну 2024 року. Коли була гарна вітряна погода і великий стік води в річках. Про тещо зараз в листопаді 2024 року відбувається з "зеленою генерацією" мовчать. Тільки інколи проходять цифри во три рази збільшену ціну на оптовому ринку в Німеччині і далі мовчок.
@short_ware_radio
@short_ware_radio Ай бұрын
Перестаньте продавати електроенергію в Румунію
@solarsystem_com_ua
@solarsystem_com_ua Ай бұрын
🫠
@СергейПочтарев-к1д
@СергейПочтарев-к1д Ай бұрын
Краще почніть думати власною головою і самі перевірти статистику експорт-імпорт
@short_ware_radio
@short_ware_radio Ай бұрын
@СергейПочтарев-к1д перевірено: експорт більший ніж імпорт
@Volodymyr-1968
@Volodymyr-1968 Ай бұрын
Продаж і транзит то трохи різні речі.
@Volodymyr-1968
@Volodymyr-1968 Ай бұрын
@@short_ware_radio перевірте Румунія+Молдова 😄
@MykolaKML
@MykolaKML Ай бұрын
5:10 - Тут зновж дещо маніпуляція цифрами про ДТЕК. Так ДТЕК дійсно став монополістом і 70% генерації з Вугільних ТЕС зараз це може бути всі 90%. Що немало бути допущено антимонопольним законодавством. Але ДТЕК точніше Ахметову це дозволили зробити ще в 2008...2013 роках. Загалом по планам Ахметова він мав стати 97% монополістом в тепловій генерації. Але приватизація трьох ТЕС Центренерго не відбулась осенію 2013 через пожежу на Вуглегірський ТЕС літом 2013 року. До Центренерго входять так само Трипільська ТЕС та Зміївська ТЕС в Харківській області. Так звана "оренда" ще ТЕЦ в місті Київ, передусім це ТЕЦ-5 та ТЕЦ-6, закінчилась в 2018 році. Основному через величезні борги за спожитий газ. Ці борги разом з ТЕЦ повернули в державну власність (власність міста Києва). Таким чином мільярди боргів и в доларах Ахметова перешли на плечі Киян. Непогана оборудка для Ахметова. Подібне сталось з Укртелекомом. Який типу держава "відсудила" в Ахметова. По суту це був Кидок держави перекидання збиткових активів назад державі. Чомусь саме Київобленого яке було загарбано рейнським способом так і не повернули Державі. Тому це приносить над прибутки державі. Про фінансову сторону поговорили, тепер про технічну. Що до стратегічного запасу трансформаторів ДТЕК, заміни на випадок ракетних атак. 90% цих трансформаторів це є вцілілі трансформатори з енергоблоків до турбіна та інше технологічне обладнання розбомблено. Наприклад все що можливо вивезли з Ку рахівської ТЕС, вивезли не тільки трансформатори, вивезли все обладнання яке можна було демонтувати та вивезти. Друге джерело це старі списані трансформатори з західної "допомоги". Ці трансформатори і так там стояли та іржавили. Але їх утилізація , як автомобілів чи трамваїв, була дорогою от і відали "Тубільцям з Африки" як допомогу. Така от допомога. часто ці трансформатори не підходять по ТТХ що ускладнює їх використання, потрібні ще затрати для доробку, або взагалі непридатні виконувати свою функцію в повному обсягу. Про надійність такої техніки якій зазвичай 40 років нетреба говорити. Що до до Одеси. ДТЕК взагалі там нічого не міг відновлювати для електропостачання. Основною причиною знеструмлення Одеси це удари по 1,5 електропідстанціям 330/110кВ Укренерго. Чому 1,5 електропідстанції а не 2 чи три. Бо Одеса на 85% залежить тільки від однієї електропідстанції та двох ЛЕП-330кВ. Так енергосистема була сформована ще з совіцких часів. І це було проблемою ще в 1970-1980 роки. Як альтернатива живлення це є Молдавська ГРЕС та дві ЛЕП-330кВ. Но як розуміють всі тут є деякі "нюанси", через це на чиїй території вона знаходиться знаходиться та її фактична власники. А з 2025 року появиться інший, відсутність газу на якій працює останні десть років дана "Молдавська ГРЕС". А газ весь час проходив по трубам через територію України.
@MykolaKML
@MykolaKML Ай бұрын
Деяке доповнення. Про власність ДТЕК що до "зеленої енергетики". Тут вже маніпуляція нинішньої влади. Насправді ДТЕК володів та отримував лише 10...15% прибутків від "зеленої енергетики" загалом. Не дивлячись на найбільші СЕС біля Нікополя чи вітрячкові парики біля Азовського моря, а недавно і Чорного. Все інше це інші люди. Втім люди які працюють чи дуже приближені до нинішнього офісу на вулиці Банковій. Зокрема син Шурми, того самого продажного який 20 років працював на маскву будучи членом команди Медведчука. Так Воно отримувало гроші по зеленому тарифові за СЕС які були на окупованій території Запоріжської області в 2022 році і початку 2022 року. Про це чомусь нинішня влада не розповідає. Чи такого собі баригу власника 70% всіє "зеленої генерації" в Львівській області. За одне по сувмістиству керівником облдержадміністрації Лаврської області з осені 2019 року. Після чого його "бізнес" різко покращився. Прямо як в ДТЕК 2010-20013 роках.
@aleksandrbudrevich6427
@aleksandrbudrevich6427 Ай бұрын
Війна…війна… Які можливості…!!!!! Замість того щоб думати як зупинити цю війну, міністри думають як збільшити кількість трансформаторів, щоб орки знову мали нові цілі… Збільшити закупівлю енергії з Заходу, по Європейським цінам, бо ж наша економіка процвітає і мають підприємці чим платити… АЛЕ КОРІНЬ СЛОВА ,,ФІНАНСОВІ ПОТОКИʼʼ які при цьому проходять через ОСОБЛИВІ РУКИ!!! І ПО..УЙ ВСІМ ЩО ЛЮДИ В МОКРОМУ ОКОПІ МІСЯЦЯМИ ЖИВУТЬ, ОРКА ДЕРЖУТЬ… Не можу передати словами ці відчуття… Вирубаєшся на деякі моменти і прокидаєшся бо миші пальці тобі гризуть… А для когось це золотий час можливостей….
@Юрий0323
@Юрий0323 Ай бұрын
А готове Укренерго до диспетчеризації цього гігавату, може хтось пояснив що таке розподільча генерація і зробив математичну модель ііі керуванням чи зрозумів що треба робити локальні мережі в умовах військового стану , мабуть таки Міненерго видали пульт керування від вітру та сонця а графіки відключень то ПЗ розроблене у Дії…
@solarsystem_com_ua
@solarsystem_com_ua Ай бұрын
Це питання лишається відкритим)
@oleksiikhorchev4448
@oleksiikhorchev4448 Ай бұрын
Які мегавати в годину - мало того, що там гігавати, так ще й якісь "в годину" :(:( Дякую за огляд, але ви б почитали, що таке Вт і Вт*год, бо така неграмотність - ну це ганьба для керівника компанії, що встановлює СЕС, і ще й веде канал на Ютуб.
@solarsystem_com_ua
@solarsystem_com_ua Ай бұрын
🫣
@elen2821
@elen2821 Ай бұрын
🙈🙈🙈🙈😂😂😂ото сказав спеціалісти необізнані
@MykolaKML
@MykolaKML Ай бұрын
3:00 - Зростання потужності 1,5 мегавати до 2,2 мегавати на годину. Ви серйозно. Може це 1500 Мегават до 2200 Мега ват на годину. Або 1,5 ГІГА вати до 2,2 ГІГА вати. Загалом проблема не в лініях електропередач які з'єднують Україну з "заходом". Їх потужність теоретична пропускна здатність є в два рази більша. Проблема втому скільки "захід" може згенерувати енергії і скільки за це може заплатити "бізнес" України. До речі пропускну здатність деяких "конвекторів"(ЛЕП) не збільшили, а навпаки зменшили. За рахунок зниження класу напруги з 750кВ (2000 Мвт) до 400кВ (1000 Мвт) та перенесення підстанцій 750кВ ближче до кордонів з Україною на 150...200 кілометрів. До речі на заході, точніше в Німеччині з 3 листопада в самої виникли проблеми з генерацією. Та вийшло чо чомусь зовсім неочікувано перестали працювати всі сонячні електростанції і зменшили в тричі генерацію вітрячки. Таким чином прийшлось просити про "аварійну" допомогу в Франції, Польщі та Чехії. Бо свої АЕС та вугільні ТЕС закрили, а газової генерації на ГТУ виявилось не достатньо через малі запаси газу тай і ціна на газ зараз "золота". І це відбувається не перший раз після 2017 року. Але саме відчутно ще сталось літом 2021 року.
Beat Ronaldo, Win $1,000,000
22:45
MrBeast
Рет қаралды 158 МЛН