Гійом Левассер де Боплан Опис України Аудіокнига

  Рет қаралды 119,228

Замріяний КАЗКАР

Замріяний КАЗКАР

Күн бұрын

«Опис України кількох провінцій королівства польського, що тягнуться від кордонів Московії до границь Трансильванії разом з їхніми звичаями, способом життя і ведення воєн, сіра де Боплана в Руані, у Жана Кайуе, при королівському дворі» - книга, написана французьким інженером і військовим картографом Гійомом де Бопланом, який перебував на службі у польського короля Владислава IV з початку 1630-х до 1648 років.
Важливість праці полягає у відкритті для науки і широкого загалу українських земель, їх самобутності і історії. Вперше Гійом де Боплан описав український побут, життя простого населення Речі Посполитої. Боплан показав козацтво як феномен відродження лицарства на українських землях на противагу тодішній польській пропаганді.
Озвучено: заслужений артист України Борис Лобода , Український переклад Яреми Кравця
НЕ КОМЕРЦІЙНИЙ ПРОЕКТ. Вся присутня реклама розміщена ЮТУБОМ.

Пікірлер: 238
@newpeople8096
@newpeople8096 11 ай бұрын
Неймовірна істопична праця " Опис України..." Гійома де Боплана. Прекрасно переклав українською мовою Ярема Кравець, а озвучив Борис Лобода. Щиро дякуємо за відродженн памяті!!!
@chidyvar
@chidyvar 11 ай бұрын
Ґратулюю Борисові Лободі, його надзвичайному викладу твору, такі розповіді наочно змальовують українську розмаїту душу… і плачеться і сміється слухаючи його магнітизуючий голос! На жаль, та школа вже майже зникла, нічого не вдієш, все міняється в цьому світі… ❤
@serhiisyd7409
@serhiisyd7409 11 ай бұрын
Голос автора - просто мед для вух.
@Dragon_FIy
@Dragon_FIy 11 ай бұрын
О, так. Як з дитинства, казки українською ❤ цікаво, пізнавально та ще й "медово" 😊
@sladkovarkady9321
@sladkovarkady9321 11 ай бұрын
Ого який чудовий матеріал. Дякую.
@ЮліяБілоног-х7м
@ЮліяБілоног-х7м 11 ай бұрын
Яка наша мова у Ваших вустах співуча!!! Бринить, наче струмочок. Аж заслухалася❤❤❤. Дякую за чудову подачу такого важливого документу!
@elya4381
@elya4381 11 ай бұрын
Дуже дякую за читання такої рідкісної книги де Боплана, навіть релікту щодо тих часів України! Зустрічаю часто історичні та літературні посилання на де Боплана, а тепер така роскіш - сиди і слухай! Та ще й у виконанні Бориса Лободи! Історично-літературний делікатесь, як на мене. Безмежно дякую за просвітництво! Слава ЗСУ!
@ПашаПитецкий
@ПашаПитецкий 11 ай бұрын
Дякую вам за працю, хай щастить
@vasiliysolomin1808
@vasiliysolomin1808 11 ай бұрын
Радянщині було вигідно з нас робити бовдурів,переписували історію на свій лад,так як їм це було вигідно,а вам дякую за роз'яснення!😮
@Yurkovich
@Yurkovich 11 ай бұрын
Потому что украинцы воевали за советскую власть
@ОленаДейнека-к4ф
@ОленаДейнека-к4ф 11 ай бұрын
Чудовий Борис Лобода💙💛. Дякую
@МайстерняВіктора
@МайстерняВіктора 11 ай бұрын
Величезне дякую, це саме найкраще що я чув за своє життя. З мене лайк та коментар в підтримку каналу.
@demetr7
@demetr7 11 ай бұрын
Люблять свободу без якої не уявляють своє життя
@sergiysirosh1021
@sergiysirosh1021 10 ай бұрын
А почему жили как рабы
@olgashapoval3265
@olgashapoval3265 11 ай бұрын
Дякую! Яка ж цікава історія України, НАША історія. І як мало ми її знаємо. Робіть більше таких відео, бо тільки так можна і треба виховувати націю❤Слава Україні!
@mihadiler7393
@mihadiler7393 10 ай бұрын
Супер. Нам бажано більше взнати правдивої історії. З першоджерела. Ви великі молодці. Дякую за чудову роботу
@ОльгаМ-х6е
@ОльгаМ-х6е 11 ай бұрын
Дякую за можливість ознайомитися з твором. Ми майже не знаємо своєї історії, - ось як совєтська та постсовєтська влада робила з нас неуків, стираючи національну память і ідентичність.
@nadiyadv5306
@nadiyadv5306 11 ай бұрын
Советської влади нема вже давно, але багато хто досі живе тим наративом і не хоче нічого нового вчити😢
@oksanalatanskaya1799
@oksanalatanskaya1799 11 ай бұрын
​@@nadiyadv5306Історична інерція є величезною, для життя людини 30 років, це багато. Для суспільства цей час дуже короткий, і принципові зміни потребують багато часу.
@DavidGarrick1515
@DavidGarrick1515 11 ай бұрын
Читайте исторические писания Польши, Литвинов ( беларусов ), Шведов - там много интересного за Украину И не обязательно знать все эти языки - всегда есть или гугель переводчик или субтитры на украинском или каком Вам нужно. Конечно там есть вещи противоречащие друг другу, ну так сделаете свой вывод на основе полученной информации Удачи Вам
@irina491
@irina491 11 ай бұрын
Если бы мы знали историю своего рода. Никто нам бы мозги не забивал. Если мне мой дедушка говорил учебник истории для школы. А для тебя , рассказывали о роде , семье . Спасибо большое моей семье . Так и знаем ,что творили советы .
@IBAH_KOBALb
@IBAH_KOBALb 11 ай бұрын
Найбільше історія Русі та слов'ян спотворена у книгах російських та німецьких істориків. Що й не дивно - адже російську історію вигадували німці.
@markevychmariya
@markevychmariya 11 ай бұрын
Дякую!! Це знахідка. І мій Кременчук увіковичений в цьому творі.
@ihorbaran450
@ihorbaran450 11 ай бұрын
Дякуємо за працю 🙏💙🇺🇦
@marik464
@marik464 11 ай бұрын
Спасибо . После прочтения этой книги ,много лет назад, я заинтересовалась историей Украины.Из этой книги я впервые узнала, что земля руская и земля московская - это разные земли и разные территории.
@ytrytrytry7428
@ytrytrytry7428 11 ай бұрын
ну так русь была одна там где Украина, и называли себя люди русинами, руськими потому что русь и все другие страны называли руськими людей которые жили там где Украина, а за лесами были московиты, никто московитов русскими не считал, язык был московитский до 1300 года, многие в рф даже не знают свой родной московитский язык. Новгород и люди с руси по многим летописям считаются как не один народ и даже в определенный период времени Новгород платил дань в гривнях Кыеву. Герб трезуб был не у Владимира, а у Володимира крестителя и у других князей кыевских, в те времена называли Володимир как и сейчас и назывался Кыєв не Киев и жили кыяне, а не кияне, как пропаганда рф не пыталась стереть украинскую историю и чужую на свою натянуть у них это не получилось так как много несостыковок.
@marik464
@marik464 10 ай бұрын
@@ytrytrytry7428 "В Европе существует народ, забытый историками, - народ русинов,рутенов. Он имеет свою историю, отличную от истории Польши и еще больше отличную от истории Московии. Имеет свои традиции, свой язык, отдельный от московского и польского. Обладает выраженной индивидуальностью, за которую борется. История не должна забывать, что до Петра I тот народ, который мы сейчас называем рутенами , назывался русьским, или русинами, и его земля называлась Русью и Рутения. А народ, который мы сейчас называем русским, назывался московитами, а их земля - Московией. В конце прошлого века все во Франции и в Европе хорошо умели отличать Русь от Московии " К. Делямар.1869г. books.google.ru/books?id=WZ5KAAAAcAAJ&printsec=frontcover&dq=inauthor:%22Casimir+Delamarre%22&hl=ru&newbks=1&newbks_redir=0&source=gb_mobile_search&sa=X&redir_esc=y#v=onepage&q&f=false
@marik464
@marik464 10 ай бұрын
"В Европе существует народ, забытый историками, - народ русинов,рутенов. Он имеет свою историю, отличную от истории Польши и еще больше отличную от истории Московии. Имеет свои традиции, свой язык, отдельный от московского и польского. Обладает выраженной индивидуальностью, за которую борется. История не должна забывать, что до Петра I тот народ, который мы сейчас называем рутенами , назывался русьским, или русинами, и его земля называлась Русью и Рутения. А народ, который мы сейчас называем русским, назывался московитами, а их земля - Московией. В конце прошлого века все во Франции и в Европе хорошо умели отличать Русь от Московии " К. Делямар.1869г. books.google.ru/books?id=WZ5KAAAAcAAJ&printsec=frontcover&dq=inauthor:%22Casimir+Delamarre%22&hl=ru&newbks=1&newbks_redir=0&source=gb_mobile_search&sa=X&redir_esc=y#v=onepage&q&f=false
@marik464
@marik464 10 ай бұрын
"В Европе существует народ, забытый историками, - народ русинов,рутенов. Он имеет свою историю, отличную от истории Польши и еще больше отличную от истории Московии. Имеет свои традиции, свой язык, отдельный от московского и польского. Обладает выраженной индивидуальностью, за которую борется. История не должна забывать, что до Петра I тот народ, который мы сейчас называем рутенами , назывался русьским, или русинами, и его земля называлась Русью и Рутения. А народ, который мы сейчас называем русским, назывался московитами, а их земля - Московией. В конце прошлого века все во Франции и в Европе хорошо умели отличать Русь от Московии " К. Делямар.1869г.
@marik464
@marik464 10 ай бұрын
"В Европе существует народ, забытый историками, - народ русинов,рутенов. Он имеет свою историю, отличную от истории Польши и еще больше отличную от истории Московии. Имеет свои традиции, свой язык, отдельный от московского и польского. Обладает выраженной индивидуальностью, за которую борется. История не должна забывать, что до Петра I тот народ, который мы сейчас называем рутенами , назывался русьским, или русинами, и его земля называлась Русью и Рутения. А народ, который мы сейчас называем русским, назывался московитами, а их земля - Московией. В конце прошлого века все во Франции и в Европе хорошо умели отличать Русь от Московии " К. Делямар.1869г. books.google.ru/books?id=WZ5KAAAAcAAJ&printsec=frontcover&dq=inauthor:%22Casimir+Delamarre%22&hl=ru&newbks=1&newbks_redir=0&source=gb_mobile_search&sa=X&redir_esc=y#v=onepage&q&f=false
@igorglushenok4446
@igorglushenok4446 11 ай бұрын
Дякую. Бачив цю карту, тепер цікаво послухати опис
@Maistr77
@Maistr77 11 ай бұрын
А я це вже вдруге слухаю) Дякую каналу та виконавцю.
@DmytroZinkiv
@DmytroZinkiv 11 ай бұрын
Щиро Дякую Вам За Таку Потрібну Аудіокнигу
@игорькаранденко-ь3щ
@игорькаранденко-ь3щ 11 ай бұрын
Спасибо за эту книгу ауди! благослови Боже всех вас, кто сделал это доброе дело ❤
@borisobelets4893
@borisobelets4893 11 ай бұрын
Дуже цікаво, класна озвучка, слухається на одному диханні. Тільки чомусь багато разів іде повтор тих самих частин.
@rmk_izn7041
@rmk_izn7041 11 ай бұрын
Йооо. Що мені попалось. Автору повага
@maksi-tv
@maksi-tv 10 ай бұрын
Чудове читання дякую! Дуже цікава частина, де є географічні описи. В іншому багато казкових нісенітниць.
@pavlosl8778
@pavlosl8778 11 ай бұрын
Дякую, чудова дикція! Приємно слухати.
@Супер-ъ6э
@Супер-ъ6э 11 ай бұрын
Дякую Вам Пане ❤️ Слава Україні! Героям Слава! Слава ЗСУ!!!❤️❤️❤️
@ІринаКрайова
@ІринаКрайова 11 ай бұрын
З 1989 року мріяла прчитати цю книгу. Дякую.
@Echinacea_purpurea
@Echinacea_purpurea 11 ай бұрын
Вона є у відкритому доступі в інтернеті. Можете скачати і почитати. Дуже цікаво написано.
@ihormikula8239
@ihormikula8239 11 ай бұрын
Подяка автору,чекаємо наступних аудіокниги.
@amivffz
@amivffz 11 ай бұрын
Дякую за працю, нарешті є змога ознайомитись і з самим описом💙💛
@ЕленаВарнова
@ЕленаВарнова 10 ай бұрын
Чудове читання!Знайшла те ,що шукала!Дякую Вам!!!!❤
@ВалентинаФедоренко-з2э
@ВалентинаФедоренко-з2э 11 ай бұрын
Дякую за просвіту.
@ГалинаБойко-ф6ь
@ГалинаБойко-ф6ь 11 ай бұрын
Дякую за чудове прочитання опису 🇺🇦 приємно, що Український контент набирає популярності
@manituDC
@manituDC 11 ай бұрын
дякую за озвучку такого цікавого опису! тепер спробую чилики запеченими😎
@ольгаширокова-и1ь
@ольгаширокова-и1ь 11 ай бұрын
Дякую,дуже цікаво.
@mrBurlaka1
@mrBurlaka1 11 ай бұрын
Дякую за прекрасний переклад!
@ІгорКулаков-й1к
@ІгорКулаков-й1к 10 ай бұрын
Дякую Вам ! Класний переклад ❤
@yurymaidania6222
@yurymaidania6222 11 ай бұрын
Люто плюсую!
@myroslavajacklitsch6039
@myroslavajacklitsch6039 9 ай бұрын
СПАСИБІ Величезне за поширення знань про історію нашу!!❤🙏
@doctorthalib3181
@doctorthalib3181 11 ай бұрын
Дякую і тисну руку!
@ЕленаПатока-е6д
@ЕленаПатока-е6д 11 ай бұрын
Цікаво послухати, гарно прочитано. Дякую!
@himars_o_O
@himars_o_O 11 ай бұрын
Vielen Dank, war schon wieder sehr interessant und professionell vorbereitet. Das Video hat auf jeden Fall einen Like verdient.
@vovabrag4402
@vovabrag4402 11 ай бұрын
Привіт дякую за вашу думку побільше би такого відео,
@yuliyu9120
@yuliyu9120 11 ай бұрын
Неймовірно
@palindrompalindrom5674
@palindrompalindrom5674 11 ай бұрын
Цікаво те що навіть Боплан писав що українці кожні 7-8 років бунтують. І поки ми тримаємо цей темп) В нинішні складні часи, наш наступний бунт маємо направити в правильне русло.
@Володимир_Помірко
@Володимир_Помірко 11 ай бұрын
В основному наші бунти в часи визвольчої війни приводили до нашого краху і встрати субєктності)
@nickborzov4521
@nickborzov4521 11 ай бұрын
це як завжди , щось неймовірне !
@mikbanzai1
@mikbanzai1 10 ай бұрын
На «раісян» чекає багато відкриттів. Я думаю, найголовніше з них - що вони не раісянє та не слов'яни, а фінно угри. Мокші (зі столицею Кучково-Москва), перм (столиця Перм), мурома (столиця Муром), ерзя (столиця Рязань), іжора (зі столицею Петербург), ханти-мансі (пращури європейських угрів), тощо. Що Смоленськ і Новгород - це слов"янські (не російські) міста, в яких фінно-угри з татарами вирізали майже все населення. Що Казань - татарське місто, яке фінно-угри теж практично повністю вирізали. І що до 1721 вони називалися в Європі одним словом - "московити" або "орда". Що за часів Київської Русі вони входили до сфери впливу київських князів, що згодом їм дало підстави оголосити себе «раісянами». Хоча це те саме, що Румунія (колишні даки) оголосила б себе великоримлянами і справжніми спадкоємцями Великої Римської Імперії, а італійців - малоримлянами. Або - припустимо, ви були чорним рабом на бавовняних плантаціях Техасу, а потім оголошуєте себе "англосаксом". А англосаксів, колишніх господарів, оголошуєте "недосаксами".. або "малосаксами")).. Це те ж саме, що бити себе в груди і кричати - "Я Додо!!", хоча звуть вас Іван. Ну зрозуміло, що хочеться чимось пишатися і бути "великиким рузьге". Ну пишайтесь, що ви фінно-угри. І що нащадки ваших предків - ханти і мансі заснували європейську Угорщину свого часу. Буде ще багато міфів, які доведеться розвінчати. Але все це буде. Я одного не розумію - а чому так соромно бути фінно-угром? Навіщо сором'язливо натягувати на себе ковдру чужих назв? чому фінни так хочуть бути русами? ну це теж саме, як би негритянка хотіла б бути білявкою ))
@San_San_ych
@San_San_ych 11 ай бұрын
Дуже дякую за цю аудіокнигу - прекрасна можливість прослухати відомий і цитований твір. Проте є важливе зауваження. Аудіодорідка змонтована з явними повторами та місцями непослідовно. Це псує враження. Та і тривалість була б значно менша.
@ДаніїлНедашковський
@ДаніїлНедашковський 11 ай бұрын
Дякую
@Дмитро-и4э4в
@Дмитро-и4э4в 11 ай бұрын
Дякую дуже круто.
@npav641
@npav641 11 ай бұрын
Щиро Вам вдячна❤
@OSHCHe
@OSHCHe 11 ай бұрын
Дуже цікаво, дякую за твір! Тільки чому так багато повторення епізодів?
@КостянтинХлопіцький
@КостянтинХлопіцький 11 ай бұрын
❤🎉повторень зайвих не буває у світлих та правдивих речах.
@ivanvavilin6108
@ivanvavilin6108 10 ай бұрын
Фантастично.Дякую
@АнатолийДмитрук-ч4ъ
@АнатолийДмитрук-ч4ъ 11 ай бұрын
Дякуємо вам
@sergiylyashenko
@sergiylyashenko 11 ай бұрын
Дякую за випуск❤
@АлександрБелевец-у8я
@АлександрБелевец-у8я 10 ай бұрын
На 32 хвилині оповіді припущєно помилку стосовно витоків Десни. Річ у тім, що Смоленськ на той час входив до Речі Посполитої і межував з Московією. Скоріше за все, сам Гійом де Боплан того місця не вівдвідував, а скористався оповідями знавців. В своїх оповідях подорожуючі часто застосовують назву міста в сенсі напряму, або назви країни. Моливо це і стало причиною непорозуміння. Не виключаю і помилки перекладу. Аби це не стало доказом "исконности российских земель" Смоленська.
@andrijandriy6976
@andrijandriy6976 11 ай бұрын
Шукав цю книгу але нові тиражі давненько не випускали , не знайшов
@zxcr1234
@zxcr1234 2 ай бұрын
😊Ласкаво просимо!
@nataliialitvinenko9925
@nataliialitvinenko9925 11 ай бұрын
Респект ❤❤❤
@ЛюдмилаСкуміна
@ЛюдмилаСкуміна 11 ай бұрын
Дякую за роботу
@ЛюбомирЗоря
@ЛюбомирЗоря 11 ай бұрын
Дякую!
@user349rfh
@user349rfh 11 ай бұрын
super video
@VolodymyrLysenko-v4d
@VolodymyrLysenko-v4d 10 ай бұрын
Супер
@kostya8653
@kostya8653 10 ай бұрын
гарна книжка, дякую😊
@АркадійХоткевич
@АркадійХоткевич 11 ай бұрын
😮Дякуємо! Поширюємо.
@ЛюдмилаПолякова-л9б
@ЛюдмилаПолякова-л9б 11 ай бұрын
Иван Грозный указом учредил Сичь,для охраны ОКРАИНЫ своего государства от набегов татар и Степи.
@АркадійХоткевич
@АркадійХоткевич 11 ай бұрын
О, азійська московитська дічь kzbin.info/www/bejne/hJLRf4FqaMh6bbcsi=KvU34mD5Fs76Oczc
@АркадійХоткевич
@АркадійХоткевич 11 ай бұрын
​​@@ЛюдмилаПолякова-л9б, азієць, чому ж ти ще не скопитився на "вєлікає атєчісвєнноє есвео"?
@ГнатБогдан
@ГнатБогдан 10 ай бұрын
Тільки не НА Україні, а В Україні.
@КостянтинХлопіцький
@КостянтинХлопіцький 11 ай бұрын
❤слава Ісусу Христу -- слава навіки Богу, Живому і Вічному!!! Насолоджуюсь прослуховуванням Господнього Дня🎉
@andytaker6030
@andytaker6030 11 ай бұрын
А юдейські казки тут при чім?
@АнатолийДмитрук-ч4ъ
@АнатолийДмитрук-ч4ъ 11 ай бұрын
Як гарно
@СергейМ-е5н
@СергейМ-е5н 11 ай бұрын
Дякую.
@Filmoskon
@Filmoskon 11 ай бұрын
В 1620 году (после освобождения от Московии Черниговщины в 1618 году) земли Черниговские были переданы под управление Королевича Владислава IV, а после его коронации на трон Речи Посполитой в 1633 году переданы под управление Киевскому праву и статуту. Надо знать, что Киевскую, Волынскую и Братславскую землю в 1569 году, (Люблинская уния) Король Сигизмунд || Август Ягилон перелал из состава Великого Княжества Литовско-Русько-Жимайтийского, Короне Польской на особых юридических условиях. На этих землях продолжил действовал Литовский Статут, своя судебная система на его основе, своё правительство, дело производство велось руською мовою, работали Сеймики, самоуправление и т.д. Руськая шляхта приравнивалась в правах и привелегиях к золотой короной Польской шляхте. Гарантией всему служила личная присяга Короля. (По сути это было востановление ликвидированого в 1471 году Киевского Княжества и Княжества Кориатовичей). Так в правовом поле Польши появились субъектные Kраины (Ўкраїни).
@НінаКостюк-ж6ы
@НінаКостюк-ж6ы 11 ай бұрын
Дякую слухаю з великим задоволенням Потрібно булою з 90років в школах вчити тоді не булоб рашистського миру імосковицькоі церкви
@СергійКулинич-х1ы
@СергійКулинич-х1ы 9 ай бұрын
Дякую від 95дшб
@DL-wf1gs
@DL-wf1gs 11 ай бұрын
Дякую за цей чудовий аудіо твір
@игорькаранденко-ь3щ
@игорькаранденко-ь3щ 11 ай бұрын
ПОДСКАЗКА! когда слушаете книги в Ютуб, сверху этой страницы откройте еще одну пустую - плюсом, который в самом верху и слушайте, тогда рекламы НЕ БУДЕТ.
@НаталіяАндрієнко-щ8ъ
@НаталіяАндрієнко-щ8ъ 11 ай бұрын
Аудіокнига топ
@ЮрійТин
@ЮрійТин 11 ай бұрын
Слухав з цікавістю. Було б добре якщо був супровід тексту мапою місцевості
@denkravtsov6009
@denkravtsov6009 11 ай бұрын
Русины, по происхожденію, быту и языку, представляютъ одно племя, но по мЂсту жительства носятъ различныя наименованія, а именно: Гетма́ньці - жители Черниговской губерніи, или, вЂрнЂе южной ея части, потому что живущіе къ сЂверу отъ Десны извЂстны у сосЂдей подъ именемъ Литвиновъ. Степовики́ - жители Полтавской и Екатеринославской губерній. Украі́ньці - жители Кіевской губерніи, которая называется Украиною. Польщаки́ - жители Подольской губерніи, называемой у простонародья Польшею (1). Поліщуки́ - жители ПолЂсья. Патлачи́ - Русины, живущіе въ Бессарабіи и БуковинЂ; названіе получили по длиннымъ волосамъ (патли), ими носимыхъ, Пинчуки́ - жители Пинскаго уЂзда Гроденской губ. Южноруссы Люблинской губерніи сохранили свое древнее названіе Русиновъ. Въ Галиціи, жители плоской ея части также называются Русинами, или Русняками. Гуцу́ли - Русины, живущіе по Карпатамъ, (у туземцевъ называемыхъ: Горбы, Верхи и Бескиды). - По венгерски гуцулъ значитъ разбойникъ. Это названіе дано русинскимъ горцамъ за ихъ отчаянную защиту православной вЂры, въ то время, когда Венгры вводили у нихъ унію. ВпослЂдствіи, когда со словомъ Гуцулъ стало нераздЂльно понятіе о храбромъ человЂкЂ, эти горцы съ гордостью начали сами называть себя этимъ именемъ. (1) Въ Новороссіи нерЂдко называютъ Польщею Волынь и Украину, т. е. Кіевскую губ. /265/ Въ Венгріи, живующіе въ горахъ Русины называются Лишака́ми, а въ долинахъ - Лимака́ми, по часто-употребляемымъ ими въ разговорЂ частицамъ лишъ и лемъ. Сотаки, живущіе въ Шаришской столицЂ, составляютъ переходъ отъ Русиновъ къ Словакамъ. Бойки - жители юговосточной части Галиціи. Шля́хтичами называются Русины-католики, въ Кіевской, Волынской и Подольской губерніяхъ. Михаилъ Левченко. МЂСТА ЖИТЕЛЬСТВА И МЂСТНЫЯ НАЗВАНІЯ РУСИНОВЪ ВЪ НАСТОЯЩЕЕ ВРЕМЯ Ноябрь 1860 Село Майорское, на ТелигулЂ.
@PomahXomehko
@PomahXomehko 11 ай бұрын
I've got a book called Kmelnetsky battles by Yuri Tyc Krochmaliuk printed in 1954 an interesting historical explanation of Zaporozhian Cossacks. There something odd about Ukrainian history in the book it mentions the Plague of 1649 to 1651 in western Ukraine and for some reason Ukrainian historians do not write about it , that Plague killed more people than all Kmelnetsky battles and another Plague for horses called Equine pox Zaporozhian Cossacks had a problem they didn't have enough horses that's why Kmelnetsky asked the Tartars to join the campaign.
@УКРАЇНСЬКІПІДПИСКИ
@УКРАЇНСЬКІПІДПИСКИ 11 ай бұрын
Very sad(
@LUK77ACH
@LUK77ACH 11 ай бұрын
Wow, thanks a lot for sharing from a Ukrainian-American !!!
@АртанськийРодовід
@АртанськийРодовід 11 ай бұрын
Чому досі дивимося на слов'янську історію по московськи? Стаття "ТАЄМНИЦІ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ" у блозі Святояр UAmodna. Чому не знаємо давних державностей України? Чому досі віримо московським байкам? Які вони державності слов'ян та України за минулі ТРИ тисячі років? Варто прочитати і знати...
@КудьСергій-щ3в
@КудьСергій-щ3в 9 ай бұрын
Дуже вдячний!!
@ValeLeoni
@ValeLeoni 11 ай бұрын
💛💙💛💙💛💙
@Твійкраш-ю9в
@Твійкраш-ю9в 11 ай бұрын
Оригінал краще читати, бо якщо це перекладу Яворницького там є перекладацькі помилки бо перекладав він уже перекладену цю роботу якимсь московитом з московської. Помилка зокрема там де la calcions (кальсони, французькою скоріше за все не правильно написав) перекладають як шаровари, а має бути кальсони чи шоси.
@MoscoviaFM
@MoscoviaFM 7 ай бұрын
продолжу далее с24:11 -24:30 вообще вырван текст : ( Они пользуются от природы хорошим здоровьем и даже почтя совсем не подвержены той эндемической болезни, распространенной в целой Польше, которую медики называют колтуном (plica) и которая состоит в том, что волосы больного страшно спутываются и сбиваются; туземцы называют ее «гостець». Казаки очень редко умирают от болезни, разве только в глубокой старости; большинство оканчивают жизнь на поле битвы.)
@ocshelep7844
@ocshelep7844 11 ай бұрын
Дякую... бо моя кгига де Боплана лишилася в окупації
@Echinacea_purpurea
@Echinacea_purpurea 11 ай бұрын
😢Співчуваю!
@antburd7683
@antburd7683 10 ай бұрын
Про інші відгуки про Україну та її значення для Європи можна прочитати тут: Україна і Європа: історичний погляд. - Львів: Наукове товариство ім. Шевченка, 2022.- 192 с
@bogdandydyk7451
@bogdandydyk7451 11 ай бұрын
Як то гарно!..
@АртанськийРодовід
@АртанськийРодовід 11 ай бұрын
Про літописання часів промосковської Гетьманщини. Статті: - "ДИСКУСІЯ ПРО ФІЛЬМ "БЕРЕСТЕЧКО. БИТВА ЗА УКРАЇНУ"; - "БЕРЕСТЕЦЬКО- МІЗОЦЬКА БИТВА: КАРТИ ВЕЛИКОГО ПРОТИСТОЯННЯ" в блозі Святояр UAmodna. Чи можемо довіряти магнатським літописам промосковського спрямування? Хто знищив українські літописи початку-середини 17 століття? Чому вперто не шукаємо правди? Варто знати...
@Filmoskon
@Filmoskon 11 ай бұрын
На рисунке карты написано. "Общий рисунок пустынных полей, широко известных как Украина, с прилегающими провинциями, построенный для общественного блага Уильямом Ле Вафсером де Бопланом, военным архитектором и капитаном."
@newpeople8096
@newpeople8096 11 ай бұрын
❤❤
@mariafilonenenko9415
@mariafilonenenko9415 11 ай бұрын
Неймовірно! Як чудово викладає цей безцінний твір ведучий-ніби розповідь кобзаря! Вперше почула цей твір і серце переповнилось гордістю за наших предків! Які ж вони були вібчайдухи, та сміливці! Надзвичайно цікаво і про татар-їх хитрість як у саламандр! Та мы зараз і не згадуємо, що були скільки десятиріч пригноблені поляками, зневажені ними, тепер знову батрачимо у них на чорнових роботах! Якось соромно і гірко за це! Коли ж Слава буде гриміть над всією Україною?
@Filmoskon
@Filmoskon 11 ай бұрын
@@mariafilonenenko9415 А ось що писав Т.Г. Шевченко у своему творі про зрадника України Б.Хмельниського, пам'ять про якого, як троянського коня, стереже Московія.... Так наприклад у 1888 році вона встановила у центрі Київа пам'ятник цьому персонажу.... РОЗРИТА МОГИЛА. Світе тихий, краю милий, Моя Україно! За що тебе сплюндровано, За що, мати, гинеш? Чи ти рано до схід сонця Богу не молилась, Чи ти діточок непевних Звичаю не вчила? - „Молилася, турбувалась, День і ніч не спала, Моїх діток доглядала, Звичаю навчала. Виростали мої діти, Мої добрі квіти, - Панувала і я колись На широкім світі! Панувала... О, Богдане, Нерозумний сину! Подивись тепер на матір - На свою Вкраїну, Що колишучи співала Про свою недолю, Що співаючи ридала, Виглядала волю... Ой Богдане, Богданочку! Як-би була знала, - У колисці б придушила, Під серцем приспала!
@andrii271
@andrii271 10 ай бұрын
Завершення книги: Провівши 4 чи 5 годин за такою славною і неважкою працею, дехто, переситившись, засинає; інші, неспроможні втримати такої кількості рідини, виходять, щоб звільнитися від неї і повернутися після цього ще більш готовими до битв; ще інші розповідають про свої геройські вчинки у таких самих битвах, з яких вони вийшли як переможці над компаньйонами. Але все те, що роблять пани, не йде у порівняння з тим, що роблять їхні слуги. Бо якщо і вчинили спустошення, коли їли, то незрівнянно більші чинять, коли п'ють, вихиляючи у десять разів більше вина, ніж їхні хазяї. Тому поводяться з нечуваною зухвалістю, витираючи брудні і масні тарілки об шпалери (такі гарні і рідкісної краси) або об звисаючі рукави одягу своїх панів, без поваги і до них самих, і до їхнього гарного вбрання. \113\ На довершення всього вони усі п'ють так завзято і так багато, що ніхто не уникає дії вина: як пани, так і їхні слуги та музиканти - усі п'яні. Однак той, хто /112/ пильнує срібний посуд, не завжди такий п'яний, щоб це завадило йому, наскільки він зможе, стежити, аби ніхто не вийшов з дому, доки ті, кому це доручено, не зберуть усього срібного посуду. Проте вони теж не дрімають, як і інші, і тому досить часто не в змозі виконати це завдання, а вже після бенкету у більшості випадків завжди виявляється, що не вистачає кількох речей. Ось, нарешті, і все, що нині підказує мені пам'ять з того, що я бачив і чув у цьому північному краї стосовно його розташування, людей, які там живуть, їх віри, звичаїв та способу ведення війни. Якщо моя пам'ять, яка зберегла до цього часу усе те, про що я вам розповів, дасть мені можливість пригадати ще дещо гідне, на мою думку, вашої уваги, я не ухилюсь від свого обов'язку і поділюся з вами від усього серця. Сподіваюсь, що коли те, що я вам розповів, прийдеться не до смаку, ви великодушно вибачите мені невміння писати більш гладенько, ніж, як я вважаю, личить шевальє 423, котрий усе своє життя провів, перекопуючи землю, відливаючи гармати і палячи порох. litopys.org.ua/boplan/opys.htm
@Alla-f2f
@Alla-f2f Ай бұрын
Вдячна вам за посилання на книгу.
@普京死了俄羅斯著火了
@普京死了俄羅斯著火了 9 ай бұрын
COOL
@АртанськийРодовід
@АртанськийРодовід 11 ай бұрын
Магнатські літописи та московські наративи гетьманської історії. Стаття: - "СПОТВОРЕНА СПАДЩИНА - МАГНАТСЬКЕ ЛІТОПИСАННЯ ЧАСІВ ПРОМОСКОВСЬКОЇ ГЕТЬМАНЩИНИ" в блозі Святояр UAmodna. Скільки правди в літописних компілятах? Хто знищив чи приховав давні праукраїнські першоджерела? Чому "козацькі" літописи славлять московських царів? Варто прочитати і знати...
@konotop575
@konotop575 11 ай бұрын
🔱Украина™ понад усе!!! 🇺🇦🇺🇦🇺🇦
@ArthurGautama
@ArthurGautama 11 ай бұрын
9:04 буква S часом забражалася подібною до і. А тут просто переплутали. Тому Боплан пише про Kiovia а не Kisovia
@lerad6942
@lerad6942 11 ай бұрын
Дуже гарний читець, але ніде не написано його ім’я, щоб подякувати персонально. З боку каналу це неповага.
@Kazkar.
@Kazkar. 11 ай бұрын
Озвучено: заслужений артист України Борис Лобода , Український переклад Яреми Кравця
@КостянтинХлопіцький
@КостянтинХлопіцький 11 ай бұрын
​@@Kazkar.❤❤❤Ґречно дякую!.. щасти Боже!! 🎉
@lerad6942
@lerad6942 11 ай бұрын
@@Kazkar. Дякую, нажаль не почула.
@lydabur3251
@lydabur3251 11 ай бұрын
Чого є,там де більше ,відкрийте
@User-M.D_Legend
@User-M.D_Legend 11 ай бұрын
імба👍👍👍
@starend1989
@starend1989 11 ай бұрын
Кубик
@dimaas2607
@dimaas2607 10 ай бұрын
🇺🇦
@innamoysh1549
@innamoysh1549 9 ай бұрын
По декілька разів одне і теж саме, тяжко слухати
@shaine6764
@shaine6764 9 ай бұрын
повторення мати навчання.вам Москва мізки промила, що ви про себе багато чого забули. Може зараз хоча б дізнаєтеся що ніби нове.
@ArthurGautama
@ArthurGautama 11 ай бұрын
14:53 ймовірно його 1 поверх це українські 2 поверхи
@ZenioDovgj
@ZenioDovgj 11 ай бұрын
delineatio Generali camporum desertorum = загальний опис пустельних рівнин, також відомих як Україна
@АлексейРоманов-р1р
@АлексейРоманов-р1р 11 ай бұрын
У меня есть эта книга на польском!
@oleksandr3274
@oleksandr3274 11 ай бұрын
Цікаво, що про це говорив членін?
@---sz8zz
@---sz8zz 11 ай бұрын
А чому це Ви мапу Боплана не показали?
Ярослав Грицак - Історія України. Лекція 1
1:16:42
Яна Рожнятовська
Рет қаралды 87 М.
Une nouvelle voiture pour Noël 🥹
00:28
Nicocapone
Рет қаралды 9 МЛН
Cat mode and a glass of water #family #humor #fun
00:22
Kotiki_Z
Рет қаралды 42 МЛН
The evil clown plays a prank on the angel
00:39
超人夫妇
Рет қаралды 53 МЛН
Аудіокнига "Козацька помста", Андрій Чайковський
2:47:26
Une nouvelle voiture pour Noël 🥹
00:28
Nicocapone
Рет қаралды 9 МЛН