Két éve kezdtem Magyar óriás nyulakat tartani, azóta gyakorlatilag alig veszünk húst, jövő héten 14db fogok levágni, kb 2-2,5 nettó súlyra számítok darabonként,(gyógyszert, oltást nem használok), nem bántam meg hogy bele fogtam pláne most hogy ilyen világot élünk. mindenkit csak bátorítani tudok , hogy vágjon bele és csinálja. A kötődéshez annyit fűznék hozzá, hogy nálam van egy törzsállomány, akiknek neve van és tényleg szeretjük őket, viszont ezek szaporulataihoz semmi kötődésünk nincs , ahogy elérik a kívánt súlyt kezdődik a feldolgozás.Köszönjük a videót👍👍👍
@siposmihaly Жыл бұрын
Gratulálok és köszönöm szépen!
@viktoriakocso9850 Жыл бұрын
Kedves Csaba! Helyileg hol vagy? Venni is lehet Tőled nyúlhúst?
@ildikofogas7599 Жыл бұрын
Kedves Csaba engem is érdekelne hogy merre vagy és tudnák-e tőled vásárolni?
@csabaszeles6340 Жыл бұрын
@@ildikofogas7599 Kedves Ildikó, köszönöm szépen a megkeresést, Dombóvártól 15km lakom egy zsákfaluban Alsómocsoládon, amennyiben ti is itt laktok a környéken akkor szívesen nevelek nektek is.
@istvankovacs1850 Жыл бұрын
Szia! A szúnyog által terjesztett betegséget hogy tudod kizárni oltás nélkül?
@m.magdolnakoncsag9061 Жыл бұрын
Olyanok ezek a videók mint sivatagban az óázis . Köszönet érte .
@siposmihaly Жыл бұрын
Kedves Magdolna! Nagyon szépen köszönjük!
@Verus85100 Жыл бұрын
Meg kell köszönni, hogy az életét adja értünk! Én legabbis minden alkalommal megteszem!
@istvanfarkas7883 Жыл бұрын
❤
@istvanfarkas7883 Жыл бұрын
❤
@laszloracz44 Жыл бұрын
Köszönöm szépen a videót vannak nyulaim és takarmányozás céljából fekete retket vetek és a borsó szárát megszáritom és elteszem szénának. Remélem segítettem a nyúl gazdáknak🙂
@siposmihaly Жыл бұрын
Nagyon jó ötlet! Köszönjük szépen!
@petermeszaros5674 Жыл бұрын
A feketeretek pöpec ötlet. Antibakteriális hatású, így erősíti a nyuszik immunrendszerét.👍
@egonispanovity6136 Жыл бұрын
Rovar fehérje...Nem olyan ördögtől való dolog.Gyerekkoromban láttam valami riportot a katonai túlélési dolgokról(tehát Jugoszlávia,a hatvanas évek),s ezt mint falusi kölyök nyomban ki is próbáltam.Szöcskéket pirítottam tűzön és nagyon ízletesnek találtam ezt a kaját.Nagyjából 10-12 éves lehettem akkor.Később a Jugoszláv hadseregben tengerész gyalogos voltam,s ugyancsak kivettem a részem a túlélési programokban.Dicsekedhetem: egyedüli magyarként az egység legjobb katonája voltam...Vissza a tücskökhöz,az olajban pirított sáskák,szöcskék igen ízletes falatnak számítanak.Nem különben a görög teknősből készült paprikás vagy a parázson sült vipera.De ide tartoznak a különböző füvek és a gombák is.Akinek beható ismeretei vannak ezekből a dolgokból éhen nem halhat,bármerre járjon a hegyekben.Most tavasszal egy csomó olyan növényt gyűjthet az ember,amelyeket meg se kell termeszteni,mivel erdőn mezőn vadon teremnek.Csalánt gyűjthetni rogyásig,ezen felül isteni saláta készíthető zamatos turbolyából,tyúkhúrból,kakukk fűből,stb.A friss komló hajtások pedig a spárgát is lepipálják ízben.Komlót a ház mellett is lehet termeszteni,azaz,hogy törődni se kell vele,mert magától burjánzik,mint a leghaszontalanabb gyom.Ha fiatal az ember,magról kelt gyümölcsészettel is lehet foglalkozni.A kertemben van egy magoncból nevelt körtefám.Kb.15 éves,semmilyen gondozást nem igényel,s ellenálló minden betegséggel szemben(körtebolha).Zamatos,ökölnyi nagyságú termései vannak,és rendszeresen terem minden évben.Tehát,a magoncoknak olyan tulajdonságaik lehetnek,amelyekkel a kitenyésztett gyümölcsfák nem rendelkeznek.Ezzel ki lehet iktatni minden vegyszeres kezelést,s az embernek csak annyi teendője marad,hogy szüretelje a gyümölcsöt...Remélem,adtam néhány ötletet azoknak,akik vissza szeretnének térni a természet közeli életmódhoz.A pirított szöcskét pedig mindenkinek ajánlom.
@edittamaramenyhart7360 Жыл бұрын
Bizony, gyerekkoromban nagybátyám nyulait ettük rendszeresen. A régi orvosok azt mondták, gyerekek első húsételei a nyúl és a galamb volt, no meg a báràny. A szokás sajnos az, hogy csirkemellfilé, csirkecomb, sertéscomb, esetleg karaj, tarja - ennyi féle húst fogyasztanak csak. Nem is igazán kapható màs. Ja csirkefarhát max. Nagyon nehéz hozzájutni - megfizethető áron - ilyen kuriózumhoz hogy nyúl galamb.. szerencsére háztól meg tudom venni a nyulat és nagyon finom. Köszönöm ezt a remekül összeszedett videot ismét!😊❤️
@danielfekete8461 Жыл бұрын
Nagyon szépen köszönöm a tippeket! Szüleimnek kertvárosi övezetben kifejezetten nagy telke van. Kb. 3000 négyzetméteren vannak gyümölcsfák,, és alapvetően a teljes telken gyógynövények és réti virágok, réti gyomok alkotják a növényzetet. Tavasszal elképesztő viràg illatban úszik a kert. Arra gondoltam, hogy 10-20 csirke nagyon egészséges körülmények közepette nevelkedhetne itt. Várom a további videókat! Köszönjük!
@siposmihaly Жыл бұрын
♥️🫂🙏🏻
@juditlevai9153 Жыл бұрын
Nálunk az egyik nyuszimama mára van kiírva❤️tartunk még tyúkot és krédlit.Jelentősen kevesebb "élelmiszert" vásárolunk évek óta, egész évben van friss tojás és hús.
@aszandek Жыл бұрын
Hali! Nagyon jó! Nemrég voltam Romániában és meglepődve tapasztaltam, hogy falun, házaknál nagyon sokan tartanak húsgalambokat. Az elhangzottak mellett, szintén ajánlom a kertesházasok figyelmébe! Remek levest készíthetünk belőle, és kisebb zavaró tényező lehet ott, ahol esetleg a baromfikat nem tűrik a szomszédok. Hajrá!
@agnesdiczko555 Жыл бұрын
Köszönöm szépen ,ismét tanultam Azt érzem a mélymulcsos konyhakert , mintill nagykert ,tyúkok tartása után jöhetnek a nyulak ! Isten áldjon mindannyiunkat !
@siposmihaly Жыл бұрын
Kedves Ágnes! Szurkolunk!
@magdimiklos4318 Жыл бұрын
Huuu ez nagyon jó videó..... köszönöm.... örülök hogy tisztességgel és nagy tudással elmondja és átadja a tudását....eddig is nagy szeretettel néztem a videóit...sokat tanulhatunk belőlük.....jó egészséget 🤗 vegyszermentes élelmiszert kívánok...mindenkinek...💖👍
@bozsanyimargit Жыл бұрын
Nagyon örülök, hogy rátaláltam erre az oldalra, örömmel hallgatom. Remélem , hogy sok követője lesz. Gratulálok !
@martameszaros3627 Жыл бұрын
Köszönöm szépen ezt a tartalmas videót!!!
@siposmihaly Жыл бұрын
Nagyon szépen köszönöm!
@wincent969 Жыл бұрын
Gyönyörűen összedett és nincs túlbeszélve.. Igazi hiánypótló.
@banduscsardi3635 Жыл бұрын
Üdv.! Az állatok a természetben érzik jól magukat, a boxba, ketrecbe mi kényszerítjük őket, és ezzel , ha meg is esszük őket, már nincs egészséges hús, tojás stb. A tyúk tojik napi szinten, világítás nélkül is, csak a vedlési időszakban nem. Üdv.! Egy szabadtartó!
@Bilgekagan70 Жыл бұрын
Kitűnő volt megint! Mi azóta tartunk baromfit, amióta falura költöztünk, azaz 7 éve. Nyúl is volt vagy három évig. Most indítjuk újra, az éven. A baromfiaknál nagyban segít, ha van kertünk, mert nagyon szeretik a zöld nyesedéket is. De jó még a kenyérmaradék és a konyhai potyodékok széles skálája. Ha pedig van terület kell ültetni takarmány kukoricát vagy akár búzát. :)
@siposmihaly Жыл бұрын
👍💚
@arnoldk9252 Жыл бұрын
Mondd el, légy szíves, hogy a búzát/egyéb takarmányt, hogyan tudod házilag learatni, csépelni! Kösz.
@gergototh6215 Жыл бұрын
@@arnoldk9252kézzel😁
@benozsoltszatmari2503 Жыл бұрын
A tavaszi csirkék ha jól vannak tartva pont ősszel kezdenek el tojni és egész télen tojnak is világítás nélkül is . Az öreg tyúkoknak meg kell kis pihenés . Csak folyamatosan minden évben fiatalítani kell az állomány egy részét és van elég tojás .
@szekeresandru4 ай бұрын
Nagyon szépen köszönöm a videót. Most kezdtem egy kert művelésébe és lassan a tyúkok jönnének már. Lehet, hogy a nyuszik beelőznek 🙂 A tanácsok nagyon jók, őszintén köszönöm.
@siposmihaly4 ай бұрын
Nagyon szépen köszönöm!
@ildikofekete101 Жыл бұрын
Nagyon köszönjük a megszerzett tudás megosztását. Sok erőt és egészséget kívánok a további szolgálathoz!
@erzsebettukacs7763 Жыл бұрын
Hálásan köszönöm ezt a nagyon hasznos és információ dús videót. 🙏 A legjobbakat kívánom!
@laszlonesimon4324 Жыл бұрын
Nagyon hasznos információk.
@ildikofogas7599 Жыл бұрын
Köszönöm hogy láthattam ezt a videót és szinte mindenben osztom a tudását.Már pár éve is, még a kezdeteknél láttam,most örülök hogy újra tanulhattok.Jó egészséget kívánok az egész családnak.
@siposmihaly Жыл бұрын
Kedves Ildikó! Nagyon szépen köszönjük! 💚🫂
@TiborFerencz-j7h9 ай бұрын
Gratulálok és köszönöm az információkat!
@siposmihaly9 ай бұрын
Nagyon szépen köszönjük! 💚
@margitbalogh3565 Жыл бұрын
Hálás köszönet!
@siposmihaly Жыл бұрын
💚🫂
@mikloskecskes7428 Жыл бұрын
Mi van akkor, ha nem tudnak túllendülni azon a bizonyos törésponton? Én utólagosan kerültem ehhez a ponthoz. Egy tipp (nem a kérdésemmel kapcsolatosan). Ha lehet törekedjünk olyan ól kialakítására, melyben bőven van helyük mozogni, legalább ennyire tartsuk természete szerint. Nálam a nyulak "spirituális ébredésen" mentek keresztül... Kezdődött a bakk nyuszival, aki valahogy elvarázsolt és ki lett engedve. Futkosott a lábaim közt, hagyta magát simogatni, visszatenni az ólba...egy idő után, mikor visszaraktam már kezdte rázni az ajtót, ütötte verte...amikor kipottyan egy pár hetes tenyérnyi nyuszika az ólból, és valahogy sikerül elfutnia, hihetetlen, hogy egyből kint van otthon. Elbújik, szaladgál, legel, pihen, legel, pihen, elbújik... Ha kint vannak, akkor tényleg nem isznak (van víz abban, amit legelnek), bár egyedtől függ. Bakk nyulamnak az első miután ki lett engedve a tónál való lafatyolás volt.. és ami nagyon érdekes, hogy szakadó esőben is szeretnek kint feküdni a szabad ég alatt, órákig ázkolódni.
@legyelkedves Жыл бұрын
Elképesztően jó anyag! Köszönöm! Sok kérdés merül fel... nagyon ijesztő a jövő :-(
@magdolnagomanneweisz22219 ай бұрын
Nagyon szeretem ezeket a videókat.Nagyon szeretném ha a kiscsibék keltetéséről is beszélne.Köszönöm .
@zoltanschreiner834 Жыл бұрын
Szuper. Màr elindultunk az ùton.
@arosamia Жыл бұрын
Köszi szépen! Nagyon sokat tanulunk Tőletek!!
@zoltantolonics450 Жыл бұрын
Szuper ez a műsor..
@bkassai Жыл бұрын
Tartsd a jószágot természete szerint! A baromfit és a nyulat is!
@petermeszaros5674 Жыл бұрын
Ez az idézet Kassai Lajostól van ugye? Nagy tisztelője vagyok.👍
Ha jól értem,amellett hogy egyszerű a tartásuk,kkor elég jól is hasznosítják a táplálékot.
@marcikakukk32044 ай бұрын
A nyúltenyésztés/'tartás', nem! "egyszerű" dolog - sőőt !!! 🤔...😕
@lajoszsigmond9599 Жыл бұрын
Köszönöm 🙏♥️
@arpisasfalvi8499 Жыл бұрын
Jó lett a videó. Nyulászkodom egy ideig. Nekem az a tapasztalatom, hogy a kenyérnek magas a szénhidráttartalma. Nagyobb mennyiségben elfososodik tőle a nyúl, szerintem a vakbelében felborítja a bélháztartását. A krumplihéj sem a legjobb főleg fiatal korába, mert idegmérget tartalmaz, ez látszik amikor a nyúl el kezd remegni összeesik és kB 20 perc és ki is múlik.
@siposmihaly Жыл бұрын
Ha a krumpli szárgumóját napfény éri (mulcsban erre szinte semmi esély) akkor ott egy erős méreg (solanin) képződik (zöld színű). Ez csak főzéssel semlegesíthető. De nálunk a technológia miatt kicsi rá az esély. De amit erről írtál az teljesen igaz! Szárított kenyeret pedig szinte folyamatosan kapnak. Persze nem csak azt. Én ezzel a problémával még nem találkoztam.
@szabolcskiss2749 Жыл бұрын
Lehet, hogy Sipos Mihály saját sütésű kenyeret ad? Annak más lehet a beltartalma.
@lajosbacsi956 Жыл бұрын
Nem csoda! Amerikából származik a Solanacea család tagjai: Csucsor , Dohány, burgonya , paradicsom,,, mindegyik idegmérget tartalmaz. Közismert ? , hogy a zöldelő, csirázó burgonya-héja erősen mérgező!
@janosalbert5289 Жыл бұрын
Köszönjük...👍🎸
@BardiZolika Жыл бұрын
Minden videód hiánypótló ! Szinte függője lettem a csatornának. Esetleg más állatokat is górcső alá vehetnèl majd idővel, amiket "bonyulultabb" tartani. Szerintem azokba is sokan belekezdenènek, csak az iskolába senki nem tanitott az èletre minket.... :-(
@tapifarm Жыл бұрын
kb. 1,5 hónapja szereztem be a fürjeimet. A következő a nyúl lesz (ettől a videótól függetlenül).
@wincent969 Жыл бұрын
én is gondolkodom a fürjeken.. tudna ajánlani jó oktatóanyagot a témában?
@fuhrerlaszlo88 Жыл бұрын
Kedves Mihály nagyon köszönöm ezt a videót is! Írtam egy levelet Bihari László néven még 2.-án, hogy szeretnék vásárolni a könyveidből, de azóta se kaptam választ, talán spambe került.
@cannavago Жыл бұрын
Köszi szépen a videót.
@benedekpratnemer3897 Жыл бұрын
Mindenkinek ajánlom a nyulakat. Én 2 éve kezdtem bele igaz szemes takarmányt is adok nekik ,de azt csak azért, hogy gyorsabban tudjam vágni őket (tápot nem kapnak). Sima egyszerű házi nyulak színre szelektálom őket de ez csak az én hülyeségem és így is 2 kg a megpucolt vágott nyulaim súlya.(átlagosan 6 hónapig nevelem őket)
@katalinlenky3322 Жыл бұрын
Nagyapámék Kárpátalján galambot, nyulat, baromfit tartottak a kommunizmusban. Persze akkor még nem volt bűn a kakaskukorékolás. A disznót és marhát már akkor is elkobozták. A nyúl mellett a fürj lehet még alternatíva.
@tiborbalogh4181 Жыл бұрын
1:11 - Ez egy téves nézőpont szerintem. A túlnépesedés nem globális, hanem lokális. Európa népessége a Föld népességének 8-9%-a. Miközben Európa népessége az elmúlt 100 évben lényegében nem változott drasztikusan, sőt ha a bevándoroltatást is belevesszük, akkor főleg. Kis túlzással azt lehet mondani, hogy stagnált. Az én gyerekkoromban még azt mondták, hogy Magyarország lakossága 10 millió. Már nem vagyunk 10 millióan sem. Úgy, hogy a környező országokból számos magyar költözött be, úgy több százezer vagy 1 millió is. Például Balogh Béla is Erdélyből költözött be hozzánk. Vannak olyan területek ahol iszonyú nagy lett a népsűrűség, mint Japán és Vietnám, de élhető környezetet teremtettek maguknak. Mindkét ország 100 millió feletti. Vannak olyan országok ahol nagy a népesség, India, Brazília, létszegénységben, mégsem akarják elhagyni a hazájukat. Aztán vannak azok a helyek, Afrika, Közel-Kelet, Pakisztán ahol sok ember jött létre, de földrajzi helyhez kötik a jólétet, és elkezdtek vándorolni. Mégis az európai, fehér, keresztény embert akarja csökkenteni. Ez valójában egy dzsihád ellenünk. Ha Európa teljes lakosságát eltüntetné, akkor is további szaporodás miatt a Föld népessége olyan 7,5 milliárd lenne. Valószínűleg egymás között is - úgy értem, mégis csak vannak mögötte éceszgéberek - magyarázat, indok a dzsihádra. Valószínűleg egymást is becsapják. A társaság egy része nem értene egyet ilyen dzsiháddal. Indok, egymás között, tudod ezt azért csináljuk mert túlnépesedés van. ... A fenét! A keresztény, fehér, európai ember ellen folytatott dzsihád. A keresztény itt kultúrát jelent, nem vallást. Aki felteszi a kezét, hogy ő buddhista vagy taoista, tessék engem békén hagyni, semmit nem ér. Afrika, Kína, India, USA népessége a Föld népességének 56%-a. Ha lecsökkenti ezek népességét a felére, a Föld népessége 5,7 milliárd. Ha eltünteti az európai embert, mindenkit, akkor a Föld népessége 7,2 milliárd, a további szaporodás miatt 7,5 milliárd. A túlnépesedés nem globális, hanem lokális, és a túlnépesedés örve alatt az európai, keresztény (nem vallás, hanem kultúra), fehér ember ellen folytatott dzsihád. Nincs rá jobb szavam, nem ismerem az ószövetséget, hogy jobb szót találjak rá. Az ukrán konfliktust is valószínűleg ezért hozták létre. Addig biztatták az ukrán embereket, addig szították a náci ideológiát bennük, míg a testvérnépüket ellenségnek nem tekintették. A Zelenszkij sorozatban látszik a hollywoodi tudati manipuláció. Tudati manipuláció alá tették őket. Az ukránok már atombombával, piszkos bombával fenyegették az oroszokat. Ha ezt meglépik, akkor az iszonyú válaszcsapás miatt máris kész egy Nyugat-Európa és Oroszország közötti háború. Amiben van joga mindkettőnek elpusztulni... Majd telepít ide afrikait és közel-keletit, ők is tudnak vásárolni... Ezt akadályozta meg az, hogy az oroszok bevonultak ukrajnába. Így az USA és Oroszország közötti proxy háború lett.
@trabant601special Жыл бұрын
Én is élelmiszarnak hívom az agyonvegyszerezett ,,élelmiszert", ami valójában salakanyag. A jogtalanul gyógyszereknek nevezett vegyianyagokat pedig gyógyszaroknak hívom.
@Lajcsili Жыл бұрын
A tojás színével nem értek egyet. Igaz, boltban soha sem vettem tojást, tojás termelőtől közvetlenül vásároltam sokáig, aztán lettek saját tyúkjaink, melyeknek a sárgája sokkal sárgább, mint a termelt. Az etetésére lehet vásárolni aratás után búza és/vagy kukorica ocsút (aratási "szemét", tört mag, idegen mag), féláron (vagy kevesebb), melyet még a kis tyúkoknak sem kell megdarálni. Mondhatjuk, hogy ez a gabona konvencionális termelésből származik, tartalmazHAT vegyszermaradékot, de azért van egy határ, ami alá szinte lehetetlen lemenni a mai világban. Fűnyírás után a zöldet megkapják a csirkék, kapirgálnak az udvaron, kertben, úgy gondolom, hogy ár/érték arányban ez alá nem lehet lemenni. Illetve még egy mondat megfogott, "Nincs garancia arra, hogy egy kistermelő...". Az élelmiszeriparban mire van garancia? A BIO minősítés garantálja, hogy tényleg teljesen tiszta az előállított élelmiszer? Az álláspontom az, hogy csak az a BIO, amit saját magam termelem, a saját kertemben, SAJÁT MAGAMNAK, hisz a növénnyel, a kertben eltöltött idő is hozzájárul az egészségemhez.
@simonzsolt2040 Жыл бұрын
En is sokat gondolkodtam a nyultartason. De nekem egy gondom van, megpedig a bundajuk es a belsoszerveik (belrendszerek stb). Szerintetek mit lehet a nyul bundajaval kezdeni, vagy hogy lehetne megszabadulni tole?
@erikafabian7844 Жыл бұрын
Sapka, mellény, stb
@mihalca91 Жыл бұрын
Õshonos tyùkot hol lehet vásárolni? Van esetleg egy honlap vagy bolt ahol adásvételre kínálják az õshonos háziállatokat vagy személyesen lehet beszerezni õket, ismeretségen keresztūl?
21:24 - től kezdődik az Afrikai család kecske vágásának története
@Artemispaint Жыл бұрын
A nyúltartósról nem csinálnál külön egy videót? Nagyon érdekelne. Vagy egy hiteles linket is elfogadok.
@janospriol9867 Жыл бұрын
Keresmeg ..gazdaságok fejlesztése.ügyben..
@milakmable Жыл бұрын
A nyúl tartással nincs gondom, de ki vágja le????
@tivadarmolnar5962 Жыл бұрын
Én biztos levágott és még is tanítalak.
@Artemispaint Жыл бұрын
Gyerekkoromban (80-as években) voltak nyulaink. Nagyvárosban! A bundájukból a nagybtyám aki szűcs volt csinált sapkát, kis bundát. Sajnos már akkor sem kellett senkinek sem a nyúlszörme... :(
@marcikakukk32044 ай бұрын
Kétszer is csináltam életemben a nyúltenyésztést (profi módon!, naplózva, jó eredményességgel) de a 'levágási nehézség' miatt... soha többé ! ('bármennyit' kiszedek a bundájából szakszerűen, csak előtte csapja agyon valaki, mert én nem... !) De viszont a baromfitartás az nagyon 'bejön': nincs 'gond' a levágással, kevesebb! munkával, több haszon...! (tojás + hús) 😉
@feliciapister8187 Жыл бұрын
Melyik az a nyulfajta, amelyik relative a legjobban hasznosit es leggyorsabban eri el a vagosulyat? -köszönöm
@destinicoach888 Жыл бұрын
Mi itt az USA-ban tartottunk nyulakat, bent a hazban, mint egy cicat vagy kutyust. A 'Houserabbit Society' sokat tanitott minket arrol, milyen intelligens allat a nyul. Peldas csaladi eletet el. A legtisztabb allat, tisztabb, mint egy cica vagy kutya. A legfontosabb, hogy csakis jo minosegu, friss szenat egyenek, mert komoly bel-betegseget kapnak. Az enyemek (egy fekete fiu es egy feher angora lany szerelmes par) szabadon szaladgaltak es eltek velunk a lakasban (uj haz, feher szonyeggel). Ha ki-alakitjuk nekik egy szenas kis dobozt, az az alom a wc, amit konnyu kicserelni naponta. Nem ajanlom, hogy ketrecbe zarva tartsak oket. :(
@tamasmatyiku6802 Жыл бұрын
A méhekkel egyébként mi a helyzet,kiknek ajánlanád?
@alexanderklein8140 Жыл бұрын
Köszönöm, kedves Misi! A libatartásról mi a véleményed?
@siposmihaly Жыл бұрын
Szomszédok lakta vidéken nagyon hangos.
@istvankovacs3597 Жыл бұрын
@@siposmihaly Tarható falun, mert hozzá tartozik a falufogalomhoz, kultúrális örökség,de van hangja(ahogy kell).
@alexanderklein8140 Жыл бұрын
@@siposmihaly külterület, nincsenek kintlakó szomszédok.. azt hallottam igénytelenek és elvannak, egész nap legelésznek.. van valakinek tapasztalata? érdemes belevágni? nem üzletelni akarok, hanem enni..
@BardiZolika Жыл бұрын
@@alexanderklein8140èn tartok libákat, bent a faluban. Hát nem kis hangjuk van, de szomszèdok nem szólnak. Igen nekem is elvannak amennyiben van zold fű ès oriási terület. Pazarló állat, letapossa a füvet ha kicsi a helye, ès utánna a letaposott rèszt nem eszi meg. Ezèrt óriási hely kell, ès akkor elèg ha este adsz neki kukoricát egèszben. Víz az fontos, fürdőkádat leásni, vagy picike kerti tó ! Tavalyi aszálykor nem volt füvem már nyár vègèn igy ilyenkor legelni nincs mit, ettèk a drága kukoricát. Gunár 6.5 kg simán van. A tojók 4.5 kg kb.
@alexanderklein8140 Жыл бұрын
@@BardiZolika köszönöm Zoltán, nagyon hasznos, amiket írtál.. szóval nagy terület kell nekik.. akkor valószínűleg ezért mesélik a 80 felettiek, hogy gyerekkorukban leterelték a libákat a patakpartra.. De Te mégis tartasz libákat, szóval mégis érdemes? Hány libával kezdjek szerinted? 5-10? És milyen fajtával? Hol lehet beszerezni? Vannak libából is "őshonos" fajták?
@bandibunko1359 Жыл бұрын
👍
@mihalca91 Жыл бұрын
Érdeklõdni szeretnék a pontos idõpontról, hogy mikor lesz nyáron Magfalván közös találkozó, Géczy Gábor megemlékezésével és elõadással egybekötve?
@siposmihaly Жыл бұрын
Július 1-2.
@ildikom Жыл бұрын
Ezen a videon meg a Walpiri aboriginal nyelvjarast is hallani lehet (angol feliratos a video). Azt is elmondjak, hogy ugy kell megenni ezt a kulonleges, edes folyadekot, hogy a hangya mezzsakjabol ki kell szivni. Aztan elengedik a hangyat, mert o eletben marad, csak 'kifosztott, megrabolt'. Erdekes, hogy a mezhangyat ugy hivjak, hogy nyamanka. kzbin.info/www/bejne/oKjdq5Wgjq12adk&ab_channel=EdwardBasana
@peterabraham3136 Жыл бұрын
Kedves Mihály! A Mezőtúri előadásodra "külsősök" is mehetnek, kivel lehetne egyeztetni a szervezők közzül?
@mihalykun6715 Жыл бұрын
Addig nem jelent a nyúl "tényezőt" míg el nem kezd visítani.Az a hang észvesztő.🤭🕊
@raytry69 Жыл бұрын
Érdemes rákeresni: "protein poisoning" vagy "rabbit starvation" vagy "protein mítosz". Ezt is érdemes megnézni: Protein: Chemistry for Understanding Nutrition by Milton Mills, MD kzbin.info/www/bejne/ZmbTlmCar9yphMk Ha már létbiztonság és fenntartható visszafejlődés: 11 Crops to Grow To Survive Difficult Times! kzbin.info/www/bejne/bqi5k5Z4j5ipjM0
@ujfalvilajos2859 Жыл бұрын
🇭🇺 Misi for Agrár Miniszter 😊 ! 🇭🇺 "Gyűttment Misi" for Agrárminiszter 😊 !! Mindig nagy Tisztelettel és érdeklődéssel várom a következő videót! 🤣🙋♂️😅! Kérlek ne tiltsd le a hozzászolásom 😊 ! Tudom ellenkezik minden elveddel de én ezt gondolom 😊 !
@aranylila782 Жыл бұрын
jöhet a komplett nyulászvideo :P
@katalindunaikovacs4939 Жыл бұрын
🤩🤩🤩🙏🙏🙏🥰🤗
@MagyarAllamiRTVPress Жыл бұрын
Szeretném kérdezni a csatorna követőit ill. Misit kinek mi jött be a tyúktetű kipusztítására...? Köszönöm ajánlataitokat.
@lajosbacsi956 Жыл бұрын
Gyermekkoromra visszaemlékezve, kifutóban voltak a baromfik és külön készitettünk számukra füdrőt, ahol szerettek fürdeni. Ebben homok és fahamu volt, időnként cserélve, frissitve. Nem voltak élősködők a tyukokban A természetben is állandóan a porban- homokban szoktak fürdeni!
@bacso.zoltan Жыл бұрын
A fekete ürömről olvastam valahol.
@sandorsandor6650 Жыл бұрын
Szórd be a ketrec alját
@sandorsandor6650 Жыл бұрын
Kovafölddel
@zoltanhornyak70697 ай бұрын
Leghatásosabb, ha le vannak itatva élősködők elleni (fluralaner) szerrel. Állatorvosi vényköteles.
@belsoszoba Жыл бұрын
Egy kis ízelítő a nagyüzemi tenyésztésről: kzbin.info/www/bejne/inmZoGCIirKGp5Y
@viktoriakocso9850 Жыл бұрын
Kedves Mihály! Mondod, hogy száraz kenyeret javasolt adni a nyulaknak. Gondolom nem az átlag adalékanyagos kenyérre gondolsz, hanem olyan kenyérre, ami kizárólag lisztből, vízből, meg sóból készül, azaz kovászos? Élesztővel kelesztett kenyér adható nekik? Köszönöm!
@siposmihaly Жыл бұрын
Kedves Viktória! Igen, adható!
@Hegyi54 Жыл бұрын
Újaknak! Nyúl betegségekre felkészűni! Mixomatózis,amit a szúnyog terjeszt. Pl. Szúnyogháló,oltás.
@siposmihaly Жыл бұрын
👍🏼
@csillaviktoriavarga8250 Жыл бұрын
Szia Csaba Lègyszives mond meg hogy miért nem lehet el èrni sem a Koma hàlòt sem egyéb szervezeteket ami a Gyüttment találkozòs videòtokban szerepel illetve bocsànat egyet el èrtünk aki az èpitèszettel kapcsolatban kèpviselte szervezetèt az nap.Fõleg a Koma hàlò gyõzött meg minket de nem reagàlnak semmire sem.
@oromdulo Жыл бұрын
Rendszerint meghallgatom a videóitokat, nagyon hasznosak, és érdekesek. Köszönet érte! 30 éve vegetáriánus vagyok, így szültem, élek a családommal, ostoba, tévhitek alapján élő embernek érzem magam, mikor nézlek benneteket - holott nem gondolom magam annak - mivel előfordul, hogy utalások hangzanak el azzal kapcsolatban, hogy ez az életmód nem helyes. Szívesen építenék kapcsolatokat is veletek, de ez az egy dolog mindig visszatart. Véleményetek szerint kizárt, hogy fenntartható visszafejlődés felé orientálódjon egy növényevő ember? (Nem vagyok ennyire naiv, csak gondoltam megkérdezem)!
@hszgyuri Жыл бұрын
Nem vagy ezzel egyedül, mondjuk én nem érzem magam ostobának :) 17 éve vagyok növényi étrenden, és ha nem muszáj, nem térnék vissza vegyes étrendre.
@joseftamas6582 Жыл бұрын
Szia mit tuc az orbánc betegségről a disznoknál egyszer említetted
@jozseffrank26439 ай бұрын
Tetűfarmok hol vannak?
@siposmihaly9 ай бұрын
Hol?
@gabriellavass2353 Жыл бұрын
A rovarfehérjének örülök; az ember mégis csak szívesebben csap le egy legyet/szúnyogot, mint a hónapokig pátyolgatott lábasjószágot...
@destinicoach888 Жыл бұрын
A rovarok tartalmaznak egy mereg szeru feherjet, ami artalmas emberi fogyasztas celjabol. Nem tudjuk megemeszteni. (Nezz utana - elfelejtettem a nevet.)
@gabriellavass2353 Жыл бұрын
@@destinicoach888 A mérgező és az emészthetetlen: két különböző dolog. Ami emészthetetlen, az a kitin. (ami élelmiszerként lenne felhasználva az pedig a lárva, amely nagyon kevés kitint tartalmaz) Mérgező rovarfehérje pedig : fajfüggő. Gondolom láttál már természetfilmet, melyben legközelebbi rokonunk egy általa készített bottal piszkálja ki a termeszeket és jóízűen befalatozza.
@destinicoach888 Жыл бұрын
@@gabriellavass2353 Hat akkor jo etvagyat kivanok a finom rovar fogyasztashoz! 😄 U.I. Nincsen 'legkozelebbi rokonunk'. Latom az agy-mosas jol mukodik odahaza is.
@janosjuhasz40634 ай бұрын
Sipos Mihály nagyon jó előadásokat tart! Tetszik nekem és másoknak is. Szereti a mosolygós közönséget! De Ő nem akarja az embereket egy közös tűz köré ültetni! Neki csak a saját kis tüze tetszik. A nagy és közös Kárpát medencei tűz köré nem vinné a kis csapatát! Miért nem Mihály?????
@siposmihaly4 ай бұрын
Minél több helyre érdemes kiírni? 🤣
@janosjuhasz40634 ай бұрын
@@siposmihaly Itt sem a válaszod van, hanem a vissza kérdezés?
@siposmihaly4 ай бұрын
@@janosjuhasz4063 mert számomra nem értelmezhető amit írsz! Fogalmazd meg demagógia nélkül, pontosan és válaszolni fogok rá!
@gabriellavass1594 Жыл бұрын
Az egyik videódban azt mondtad, egyetemen a mikroszkópot tekergetted ásóvilla előtt. Ha te biológus voltál, tökön szúrom magam. Szűk homlokú elődünk évmilliókig nem finnyogott, hanem mindent IS megevett, ami nem tudott elfutni előle. (aki nem így tett, annak a génjei kiestek a pikszisből) Éhínségek idején visszatérünk eme ősi szokáshoz. Illetve ahol fehérjében szűk a táplálék, ott el sem hagyták.
@14antal Жыл бұрын
ezt a hisztériát nem értetem most is sok rovar származékot eszünk meg amúgy 100-200 évvel ezzelöt is eték ha nem volt másuk
@csabanemarikakatona5660 Жыл бұрын
A szomszéd mindenféle házi állatot tart a portán. Én is falun nőttem fel, tartottunk állatokat, disznó, tehén is. A hangokkal nincs is gond, viszont a szagokkal annál inkább. Több kecske is van, ami miatt van a gond. Nagyon zavaró már most március elején. Szellőztetni jobb időben egyáltalán nem lehet. Kertet élvezni, gyerekeket kiengedni nem lehet. Mit lehet tenni, csak az erős szaggal van a gond. Mit lehet elvárni, kihez lehet fordulni?
@erikafabian7844 Жыл бұрын
Tarts te is, és akkor nem zavar a szag, a gyerekek imádni fogják
@csabanemarikakatona5660 Жыл бұрын
Kedves Erika! Egész életemben tartottunk állatokat. Már gyerek koromban etettem, disznókat, fejtem teheneket. Most városban lakom, de tartottunk nyulakat évtizedeken át. Neveltem éveken át naposcsibét. Nem azért írtam, hogy szellemes megjegyzéseket kérjek. Bocsi. Arra kérnék tanácsot, hogy mivel vehetném rá a rendszeres takarításta, ha már magától nem tudja. Kb. 10 kecske van. Édesanyám szomszédjában is tartamak kecskéket, ott nincs semmi gond. Rendszeresen takaritanak.