Nagyon fals irányból közelítitek meg a dolgot szerintem, ami igazából tükrözi a mai egocentrikus és fogyasztóbarát gondolkodást. A ghostingot semmivel nem lehet mentegetni. A ghosting olyan, mint amikor egy nyilvános illemhelyen nem húzod le magad után a vécét, mert úgy gondolod, hogy többet már úgysem találkozol azzal, amit otthagytál. Aztán más esetben hőbörögsz, ha látsz egy ilyen igénytelen vécét, mert te épp akkor érkeztél oda, ugye? Se fájdalom, se méltatlan reakciótól, vagy akciótól való félelem nem mentheti a ghostingolót, mert ez valójában arról szól, hogy valamit meg akar úszni, valaminek az árát nem akarja megfizetni, vagyis egy adott szituáció egyensúlya felborul. Nem elsősorban másnak, hanem elsősorban saját magadnak tartozol azzal, hogy egy helyzetet, függetlenül annak kellemetlenségétől, lezársz. Az szerintem nem számít ghostingnak, ha a másik félnél annyira nem talál a szó, hogy amiatt szakad meg a kommunikáció. A ghosting az, amikor - ahogy az első példát mondtátok - eldobsz valamit, ami vagy aki már nem szolgálja a javadat, kedvedet. Nem köszönsz el mondjuk egy beszélgetés végén, ha látod, hogy abból nem lesz semmi, csak egyszerűen eltűnsz, elérhetetlenné válsz. Megspórolsz egy olyan kulturális minimumot, amin adott esetben áll vagy bukik az (nagyobb tömegben és léptékben), hogy egy humánus kultúrtársadalomhoz tartozol-e vagy csak egy csürhéhez, ahol közösség nem építhető, mert igény sincs rá. Minden dolognak van egy természetes íve. Képzeld el a következőt: az orvos elvégzi a műtétet, de a beteg meghal. A hozzátartozók kezeiket tördelve várják az eredményt, akár jó, akár rossz, de az orvos nem megy ki hozzájuk, nem mondja el, mi történt, hanem eltűnik és csak egy kórházi zárójelentésből tudják meg a beteg szerettei, mi történt. Vagy még úgy sem. Képzeld magad a beteg szeretteinek helyébe: nyilvánvalóan az adott orvost - függetlenül attól, az ő hibája volt-e vagy sem - teljesen leírják, de vajon milyen lesz a bizalmi alapállásuk ezt követően egy másik orvossal szemben, aki a kollégája jellemtelenségében abszolút vétlen?
@boordaniel2 жыл бұрын
Tökre igazad van, és a példák is kurvajók.
@Artyom15522 жыл бұрын
Jaj, ahány ilyen szituáció, annyiféle. Pl. felületes ismeretségeknél alig van súlya. Tartós párkapcsolatban annyiféle szálon kötődnek egymáshoz a felek, hogy technikailag is nehéz megvalósítani. Iszonyatos sértettség kell ahhoz, hogy így számoljon fel valaki egy tartós kapcsolatot. Nálam volt olyan, hogy egy relatív friss, de komolynak induló kapcsolatnál a leányzóról megtudtam, hogy előző este félredugott. Mármint tőle tudtam meg. Elköszöntem tőle, aztán tiltottam, töröltem, azóta se beszéltünk. Nem kellett magyarázni, ő is tudta mi a helyzet.
@BPI2602 жыл бұрын
@@Artyom1552 De elköszöntél. Megtetted azt, amit az alapvető emberi kultúra megkívánt tőled, vagy bárki mástól.
@rominapetervari2 жыл бұрын
Nagyon jó hasonlat ,ráadásul pontos helyzetleírás is!Ha egy közösnek csak hitt ideológia vagy mondjuk egy nemesebb cél is veszni látszik egy ilyen eltűnés esetében ,akkor fog csak kiderülni ,létezik-e még valahol az a bizonyos szellem.
@tr3v1sz1822 жыл бұрын
Az még idegesítőbb és bántóbb, amikor előtte be van ígérve mindenféle (mondjuk egy találkozó után) és utána ignorálja a közeledést a másik. Így a faképnél hagyott fél még tanulni sem tud a dologból, hogy mit rontott el, mit csináljon legközelebb másképp. Gusztustalan dolog ez.
@TomXD692 жыл бұрын
Szégyenteljes dolog és megérdemli a megszégyenülést aki így jár el. Sőt vannak olyanok akik már a megismerkedés előtt tudják, hogy majd ghostingolni fognak, csak megkapják azt a like-ot, feliratkozást, vagy csókot amit akarnak. Ez kizsákmányolás és a másik bizalmával való visszaélés.
@armindevilla82572 жыл бұрын
A ghosting mindig gerinctelen dolog. Nem elég hogy ott hagysz valakit egyedül a fájdalomban és megalázva hogy még válaszra sem méltatod, még a kérdőjelek is pöröghetnek a fejében, úgy hogy választ és feloldást sose kap miért is történt ez vele. Aztán jobb híján hibáztathatja önmagát és még is van a depresszió.
@Dekken882 жыл бұрын
Az eltűnés is poklot teremt - és időlegesen sokkal pokolibb: a bizonytalansággal nincs rosszabb. Annál minden jobb, legyen az kegyetlen igazság vagy kegyes hazugság, legalább nincs bizonytalanság.
@norbertsaurus30442 жыл бұрын
Hadd mondjak egy személyes példát erre a jelenségre. Egy ingatlan adásvételi szerződése előtt eltűnik a vevő, mikor hetekig arról tárgyaltunk, hogy hogyan fizet, milyen konstrukcióban, melyik ügyvéd, stb. És szó nélkül, tehát nem az, hogy na elnézést engem ez az ingatlan mégsem érdekel, hanem nem veszi fel a telefont egész egyszerűen. Hiánypótló volt ez a téma, mindig ilyenekkel kellene foglalkozni, nem csak nektek, hanem mindenkinek. Az állásinterjú utáni kézfogásnál, vagy amikor valakitől hivatalos hangnemben búcsúzkodsz, ha azt mondja: minden jót kívánok, az azt jelenti szerintem, hogy nem te nyerted meg az állást, ez már most eldőlt, ezért Freudi elszólással minden jót kívánok, hiszen az életben valószínűleg többet mi már nem is találkozunk. Robival egyetértek, hogy miért jó ha nincs kimondva a másik félnek hogy miért nem kell ő már nekemtöbbé, mert nem akarom hogy átélje ugyanazt amit én egyszer-kétszer már. Ez így van, de ez az egész jelenség összefügg az instant, modern jellemtelenséggel. Ez az igazi szó a mostani világra: jellemtelen.
@rominapetervari2 жыл бұрын
Az egyik legfájdalmasabb érzés szerintem a világon,a másik emberi létezésének teljes figyelmen kívül hagyása hagyni azt tipródni akár élete végéig.Esetleg aggódik is a másik,az eltűnés összes lehetséges okai miatt,de semmiképp nem tud már abban a minőségben létezni,mint korábban,mert képtelen lezárni a múltat búcsú nélkül.Kegyetlen büntetésnek nevezném inkább.
@arvacskabenedek41042 жыл бұрын
Teljesen egyetértek, kurva fájdalmas és merő gyávaság az "elkövető" részéről
@Geri3382 жыл бұрын
Régebben történt velem, hogy 1-2 hét chatelés után végre sikerült élőben találkozni egy szép lánnyal egy kávézóban. Szerintem tök jól elbeszélgettünk 3(!) órán keresztül, figyeltem a metakommunikációját, testbeszédét, nem láttam jeleket, hogy terhes lennék számára. Mosolyogva búcsúztunk el, és azt mondtam neki, hogy szívesen találkoznék még vele, ő is ezt mondta viszont. Azt is mondtam neki, hogy ha közben úgy érzi mégsem, semmi gond, nekem megmondhatja egy tőmondatban ha 'nem', nem kell indok se. Este még írtam neki pár sort aztán talán legközelebb két hét múlva válaszolt, amire megírtam, hogy sajnálom, hogy végül ghosting lettem, amit kikért magának, mert szerinte ez nem az volt.(akkor mi?) Csak azért utálom ezt, mert sajnos azok közé tartozom akik nem tudnak egyszerre 3-4-5 emberrel randizni párhuzamosan, egyszerre csak eggyel. Ha nincs lezárása egy történetnek/kapcsolatnak, úgy nehezebb is továbbmenni. Szerintem.
@anitavarga59832 жыл бұрын
Pontosan: te korrekt módon közlöd a másikkal, ha semmit nem akar, mondja meg, nincs abból semmi gond, az élet megy tovább. Erre a másik sunnyog, és nincs gerince megmondani hogy bocs de mégsem fog ez menni veled. Helyette van hogy hónapokig sunnyogás van, direkt kikészítés lelkileg,erzelmileg, hanyagolás. Aki szerint ez jobb mint az egyenesség, az xarjon sünt naponta minimum 5-ször. Ugyanis az is ilyen kíméletes élmény lehet.
@vittya43732 жыл бұрын
Ilyen velem is volt nem egyszer. Csak úgy tudtam mindig legalább egy "bye bye Szása" reakciót kicsikarni, hogy kierőlködtem azzal, hogy valamilyen módon belerúgtam. Erre késztetett a kétségbeesés. Szégyelltem magam emiatt, de nyugodtabb is lettem, mert legalább el tudtam kergetni a kérdőjeleket. Azóta is rettegve megyek el bármilyen randira, hiába vagyok kívülről magabiztos. 😔
@erisen9602 жыл бұрын
Pfejj de undormány egy dolog ez. És ezt 100%-ban nők csinálják. Imádják ha egész hadsereget tarthatnak fent erre, hogy az ő hibás önképüket és béka segge alatti önbizalmukat boostolják vele. Volt ilyenhez szerencsém, az lett a vége pár hónap után hogy megírtam neki hogy válaszoljon őszintén és ezt a gyerekes viselkedést meg a hónapokon keresztüli hülyének nézést tartogassa másnak. Eredmény: megsértődött, hogy én hogy merem őt sértegetni. :-) Na takarodj! Kiléptem az életéből 1 másodperc alatt ezután. Csak hülye éretlen és fiatal voltam,még nem ismertem fel kilóméterekről a hülyítést. Minden fiatal srácnak írom ezt: Tartsátok nyitva a szemeteket, figyeljétek a jeleket és ne vakítson el a külső. Kapcsoljatok egyből, ezek a lányok rohadt almák, amik kívül hibátlanok,de belül poshadt büdös kukacos gyümölcshús van csak.
@JohnPopcorn062 жыл бұрын
amikor még ő önérzetes, meg ő van felháborodva egy ilyen helyzetben.., na innen tudod, hogy igazából jó dolog történt veled, nem kell egy kívülről szép, belülről ork jellemű emberrel szopnod majd utána.
@NorbiGaming2 жыл бұрын
Több nővel kell ismerkedni. Nekem álláskereséskor is be van adva 30 helyre egyszerre, persze mindegyiknek azt mondom h ők sz egyetlen 😂
@nimmra062 жыл бұрын
Tini voltam amikor az akkori szerelmem (aki akkoriban ráadásul az egyetlen kapaszkodó volt az akkori pokoli életemben) szó nélkül eltűnt. Elég súlyos nyomot hagyott rajtam. Ha valakinek megszoktam a viselkedését, pl tudtam h mennyi idő maximum míg válaszol az üzenetemre, vagy pl tudtam h 0-24ben be van kapcsolva a telefonja bármilyen esetben, és nem volt elérhető, nagyon hamar, akár 5-10 perc hívogatás után szinte egy pánikroham szerű állapot kezdett eluralkodni rajtam. Nem haragudtam rá, hanem rettegtem h mi van ha valami baja esett, mi történik, miért nem érem el. Borzalmas volt, nagyon sok idő volt, mire ezt leküzdöttem. Mindezt egy eltűnés miatt. Sokkal de sokkal jobb lett volna ha akár meg sem indokolja, csak annyit mond h most elmegyek és többet nem beszélünk. De ez a lebegés a semmi közepén millió kérdéssel a fejemben, többek között h vajon jol van e egyáltalán, na ez volt az igazi pokol legmélye....
@vittya43732 жыл бұрын
Aki ghosting-ol, az egyszerűen gyáva és nem őszinte. Fel nem tudom fogni, hogy legalább annyit miért nem képes valaki közölni a másikkal, hogy "hagyj békén".
@tr3v1sz1822 жыл бұрын
Illetve lusta, önző és tiszteletlen.
@TheMrNeurotic2 жыл бұрын
Néha olyanok ezek a beszélgetések mintha nagy gyerekek beszélgetnének. Hatalmas ego, mindig csak én-én-én, empátia nulla. Az egy hatalmas baromság, hogy a szakítás pokol, de a ghosting az kegyes. Lófaszt. Ha valakinek te fontos vagy, és szó nélkül eltűnsz azzal ugyanúgy a pokolba lököd. Csak utána saját magadat mentegetheted, hiszen te szó szerint nem csináltál semmit. Semmit, csak épp semmibe vettél egy olyan embert, akinek ha tényleg fontos vagy és nem egy olyan önző gyerek mint te, akkor megérti ha neked nem jó vele. Egyébként tök jó, hogy feljött a kishercegből a róka, mert ez pont ez a helyzet. Ott a róka érti, hogy a herceg nem maradhat, és mennie kell. Ez a rész pont azt tanítja az embernek, hogy kell megbízni valakiben, és ha megbíztál utána hogy kell elengedni, ha az illetőnek mennie kell, és hogy kell valakitől úgy elválni, hogy az ne sérüljön nagyot.
@KonczAttila19872 жыл бұрын
Felesleges ezt túlmagyarázni. Aki ghostingol az sunyi, önző és gyáva. Aki ezt másképp gondolja, szintén sunyi, önző és gyáva.
@beronis.verzum2 жыл бұрын
Örülök hogy VÉGRE VALAKI KIMONDTA AZ ÁLLÁSINTERJÚS TÉMÁT!!!!
@anitavarga59832 жыл бұрын
Aki ilyet tesz, az azt mutatja meg, hogy jellemtelen, gerinctelen, és önmagát minősíti. Lényegében ő tartja magát ennyire, de annyira primitív érzelmileg, hogy ezzel nem akar szembesülni.
@Bobojsza842 жыл бұрын
Nagymértékű neveletlenség ez. Egyetértek veled.
@anitavarga59832 жыл бұрын
@@Bobojsza84 azt is nagyon elfelejtik, hogy akik ilyet tesznek, azoknak a többsége nárcisztikus: a másik csak egy tárgy, bármikor ki vagy lecserélhető egy másik tárgyra. Ráadásul a ghostingolók azért is hagyják lezáratlanul a dolgot, hogy bármikor vissza is térhessenek, mindezt valamilyen olcsó kifogással magyarázva. Jellemzően: sok volt a munkám, azt sem tudtam hol áll a fejem bla bla bla. A másik csupán egy tárgy nekik, semmi több. Szakításról pedig annyit: a módja nem mindegy. Pl szakításnak semmi jele, majd egyik napról a másikra kiderül hogy a másik módszeresen tudatosan ki vagy felhasználta azt, aki szerette, és bízott benne. A mai társadalomra jellemző a dehumanizáció, a lélektelenség. Tisztelet a kevés kivételnek.
@kokakola46682 жыл бұрын
Nehéz a felépüléshez vezető út!! De ez van muszály továbblépni!! 😃😃
@NorbiGaming2 жыл бұрын
A ghosting az internet miatt alakult ki. Neten a másik csak egy betűhalom, pixelhalom. Azt otthagyni nem jelent semmit.
@csabafabian68492 жыл бұрын
"A ghosting valójában egy irgalmasság..." - Nos, hát így beszél egy ember, aki még mindig nem nőtt fel. Vagy szimplán csak a másikat nézi gyereknek... Ráadásul sikerült félreérteni "A kis herceg" c. regény (egyik) mondanivalóját. Már csak azért is, mert a műben a róka egy felnőtt intellektusú lény, nem pedig egy gyerek, akinek el kell hazudni, hogy márpedig a Télapó teszi a fa alá az ajándékokat. „Aki hagyja, hogy megszelídítsék, az a sírás kockázatát is vállalja vele.” Egy történelem-magyar szakos tanártól ez enyhén szólva is gyalázatos! "Tényleg ilyenek tanítják a gyerekeket az iskolában?" - tehetném fel a költői kérdést, de hát a tapasztalataim szerint a válasz az, hogy igen. Ezek után talán nem is csoda, hogy olyanok az emberek, amilyenek...
@Csatafasz2 жыл бұрын
Visszataszító ez a ghosting dolog. Igenis tessék elmondani a másiknak, hogy mi az ábra. Én tudni akarom, hogy mi van és mi az oka. És én is odaállok, ha kell, hogy elmondjam.
@MORDIZOMADTA2 жыл бұрын
Ó és a műsor kétharmadánál kiderül, hogy robi már megint a saját komplexusaiból gyárt világtörvényeket. :D Helyben vagyunk
@editszegedi48572 жыл бұрын
Nem pusztán jellemtelenség, hanem patológiás. Bizonyos antiszociális személyiségzavarban szenvedők ezt a módszert előszeretettel alkalmazzák.
@judiasverdes95852 жыл бұрын
Szakítás helyett eltűnni gyávaság, mit kell ezen szépíteni? Számtalanszor megtörtént velem. nem fogom sajnálni azt aki gyáva vállalni a döntését és azzal takarózni, hogy nem akar megbántani. Ha szakítasz és nem mondod el, hogy már van valaki más, az esetleg betudható irgalmasságnak. De megúszni a felelősséget, az nem bocsájtható meg!
@giraphus2 жыл бұрын
A ghosting -al az az baj, hogy terjed az élet más területeire is, és nekem mint vállalkozónak sokkal jobban fáj, ha az ügyfél ghosting-ol, hiszen pénzt húz ki a zsebemből azáltal, hogy időpontot foglal aztán nem veszi fel a telefont, vagy eltűnik amikor számlát kéne fizetni, és gyakorlatilag emiatt kénytelen voltam néhány még megbízható kivételtől eltekintve bevezetni a kötelező előfizetés rendszerét. Ami az ügyfélnek ugyan kényelmetlen, nekem viszont biztosíték
@CsakZoltan2 жыл бұрын
A gosting miért nem jellemző a politikusok körében?
@JutyubakkaR2D22 жыл бұрын
Szellentés helyett, szellemtenek...
@csabapajer95442 жыл бұрын
Oszkár: "...merthogy vannak még magyarra fordítatlan, különböző párkapcsolati és szakítási praktikák..." Puzsér *in 2 seconds later: "Hát ez az "eltűnés" ugye..."
@janosbaumann2052 жыл бұрын
elillanás a szó
@csabapajer95442 жыл бұрын
@@janosbaumann205 Puzsér eltűnést mond 1:29 , azt idéztem.
@g_siegl37072 жыл бұрын
Robi megint rosszul látja a dolgokat...miért kéne? mert emberek vagyunk cseszd meg! és segítenünk kell egymáson! pl: munkahely nem vert fel nem hív vissza, azért kell felhívnia mert te elmentél az interjúra saját pénzeden,idődön jár neked cserébe annyi, hogy ha nem voltak veled elégedettek akkor legalább segítségként adjanak visszajelzést és mondják el mi nem tetszett mit kellene máshogy tenned!
@GyongyosiCsilla2 жыл бұрын
Nagyon jóleső hallgatni Robi véleményét és emberséges hozzáállását ezzel az embertelen jelenséggel szemben...
@csabapajer95442 жыл бұрын
A felvétel ideje: 2021.10.25.
@andreagyori31912 жыл бұрын
2021 ben is volt Berta ?
@johnygrande6112 жыл бұрын
Miért most rakjàk fel?
@andreagyori31912 жыл бұрын
Nekem is fektűnt, hogy ezt a részt mintha hallottam volna. Lehet, hogy osszevágták a két musort husvetra. 🤣
@csabapajer95442 жыл бұрын
@@johnygrande611 Ismétlés. Már volt fent, vagy itt, vagy a SpiritFM oldalán.
@tamasm59132 жыл бұрын
@@johnygrande611 azért,hogy legyen nezettsége a csatornáján,amig írogat
@juditzelenka24532 жыл бұрын
Róbert mindig azt kéri számon, hogy nem kezelik felnőttnek, az aztóvezetéskor, a fű legalizálásával, és még számos dologgal. Ebben az esetben viszont nem tudja felnőttként kezelni a visszautasítást…
@BPI2602 жыл бұрын
Egyszer sem szabad hazudni, nemhogy tizenötször. Ebben nincs semmi megszégyenítés. Ebben kiállás, gerincesség, egyenesség van - az egyik legnagyobb, amit nem feltétlenül párban. barátban, hanem emberben értékelhetek. Jobb nem kimondani? De hiszen ez ugyanaz, mint nem szembeállni a problémával. Valahol ez pont a szerelem politikai korrektsége lenne...
@iraf.official2 жыл бұрын
2022.04.16. 20:19
@gmlgml7802 жыл бұрын
17:34 _"... a legtöbb amit tehetsz, hogy méltósággal viseled a sorsodat ..."_ Mi az hogy méltóság ? Mér jó az nekem, hogy van méltóságom a fájdalom mellé ? Teszek a méltóságra. Adja azt az élet, amire a vágyat belém pakolta. Ja, hogy az élet se nem "ad" se nem "pakol", csak egy lelketlen véletlen generátor ? Rendbe, akkor ezt lássuk be. Hogy az élet egy ostoba, könyörtelen gépezet, aminek mi magunk szállítjuk az utánpótlást. Mi magunk ítéljük szenvedésre a gyerekeinket. _"... állásinterjúkon ... majd értesítjük ..."_ Ja, de ez kölcsönös. Munkavállalók ugyanígy tolják. _"... majd értesz abból, ha egyedül hajtod álomra a fejed ..."_ Mikor még randiztam, volt egy fura visszatérő jelenség, első néhány randin, hogy a partnerek visszajelzést szerettek volna kapni arról, hogy mennyire volt kellemes az élmény. Függetlenül attól, hogy oldottabb vagy nyögvenyelősebb volt a mutatvány. Kellett nekik az explicit értékelés is. :) De én mindig csak azt tudtam mondani nekik, hogy figyeljék az együtt töltött időt. Az a mutató. Minden más csak nyomorék szó, kimondva az adott pillanatban, háttérben a videóban cizellált gondolatokkal, félelmekkel, problémákkal. Figyeljék azt hogy mennyi alkalmat, időt akar együtt tölteni velük a másik. Kicsit eltúlozva azt is lehetne mondani, hogy az első randi nem is randi, csak véletlen találkozás. A második az első. Csak legyél magadhoz őszinte. Az esetek 99% -ában az megmutatja a valóságot és megóv a csalódástól és a nagyobb fájdalomtól. A maradék 1% -ban nincs segítség. A pokol sosem volt szelíd szerető, ha megkívánt akkor az övé leszel. _"... how do you do ..."_ A "hogy vagy ?" -ra mostanában már csak azt válaszolom, hogy "hát te ?". Biztos mondani akar valamit ... de nekem semmi mondanivalóm nincs. Nem tudja, hogy a helyes kérdés magyarul a "minden rendbe ?" és a válasz rá pedig egy lassítás és odafordulás nélkül odavetett "ja".
@zoltanszekulics87772 жыл бұрын
Én úgy vagyok vele, nőtől nem szabad megkérdezni miért? Egy levegővel mond 53428 okot és esélyes, hogy a valódi ok nem lesz közte. 😉
@peterjenei16192 жыл бұрын
Már csak azért is értelmetlen, mert nem számít semmit. Ha bejössz, ha nem, lényegében legfeljebb is csak részben múlik rajtad.
@iraf.official2 жыл бұрын
érdekes 🤔🤔
@thetruthtester51692 жыл бұрын
Király vagy Robi
@iraf.official2 жыл бұрын
😎👌
@tamasaradi13312 жыл бұрын
Nagyon jó a hangszíne a nőnek. Imádom! ♥️
@tamasaradi13312 жыл бұрын
@Dzsenifer, Brendon és Adeodát Jólèti államot vár el mindenki Magyarországtól, de benne a lakosság többsège ilyen lelkületű, mint te. Szerintem ezèrt lehetetlen ès nem a politikusok miatt, hiszen köztünk szocializálódtak ők is gyerekkorukban.
@MegaAbgt2 жыл бұрын
Csicska simp
@tamasm59132 жыл бұрын
Alkotói szabadságodról már nincs hova visszajönni,de biztos jobban tudod,hogy mi a fontos neked.
@timeawenninger4231 Жыл бұрын
Ez semmi. Nekem kb húsz évvel ezelőtt SMS- ben lett "felajánlva" egy nem kívánatos újszülött. Tették ezt úgy, hogy pontosan tudták hogy CF-házasságban élek s mint ilyen, saját gyerekünk sem lesz soha.
@boordaniel2 жыл бұрын
GHOSTING= KÖDDÉ VÁLÁS Magyarul.
@janosbaumann2052 жыл бұрын
elillanás az, Robiletto, elillanás
@fiokyoutube41372 жыл бұрын
Hogyan vállaljunk minél kevesebbet és beszéljünk olyan témákról, amik már nem számítanak de még kontentnek jók? -Puzsér Róbert előadását hallották.
@MegaAbgt2 жыл бұрын
Az egész internetes chat erről szól. Igaz 90%ban vissza se írnak a nőstények :D átkozottak ezek
@aririn71142 жыл бұрын
Ha valaki nem ír nekem vissza, tökmindegy milyen okból, a lényeg hogy nem akar velem kommunikálni, mit rágjam magam rajta? Akkor annyi volt és kész, menjünk tovább. Ez elég egyértelmű jel, hogy akkor ne beszélgessünk. Ha valakinek ez sérti az önértékelését az saját magát minősíti azáltal hogy nem bízik magában és egy kapcsolatból akarja származtatni hogy ő mennyit ér és leszűri hogy nem elég jó vagy valamit rosszul csinált. Valójában az ő hibája is ha nem érezte hogy valami nincs rendben!! Szerintem mindig lehet érezni ha valami nem stimmel, csak szerintem az emberek nem figyelnek oda egymásra és akkor igy meglepődnek. A “ghosting” is egyfajta kommunikáció, és vannak akik úgy kommunikálnak hogy nem mondanak ki dolgokat. Ha valakinek nem tetszik az oké, de ne mondjuk már hogy jellemtelenség csak azért mert nem érted a “nonverbális jeleket” 🙄(Azt azért hozzáteszem hogy elég sok szituáció van, és elég nehéz erről a témáról általánosítva beszélni)
@No-bb1jq Жыл бұрын
Ha valaki nem mondja ki egy hosszútávú kapcsolatban hogy valami problémája van, majd szó nélkül otthagyja azt az embert akit állítólag "szeret" szenvedni hónapokon vagy esetenként éveken át és még van pofája a másikat hibáztatni hogy nem tapsolnak neki mellé akkor igenis egy szégyenteljes ember.
@aririn7114 Жыл бұрын
@@No-bb1jq Egy kapcsolatban mindig két ember van. Sokféle eset van, és ha valakit otthagynak, annak is több oka lehet, de végső soron te vagy az aki megbízol valakiben, és ha olyanban bízol akiben nem kellett volna, akkor a te "részed" is benne van hogy hagytad magad vagy rosszul választottál. Sok esetben az is lehet hogy emberek félreértik egymást, mert mindenkinek mást jelent a "szeret" szó is, aztán meglepődnek amikor nem az történik amire számítottak....
@IvadyLevente11 ай бұрын
Van az a pont, amikor az eltűnő leáll a kommunikációval, és van az a pont, amikor az otthagyott teljesen biztos lesz benne, hogy soha többet nem látja a másikat. A kettő közötti egyre növekvő bizonytalansággal és félelemmel és fájdalommal teli időszakot a ghostingpártiak áldozatként milyen módszerrel tudják átvészelni? Leszarással? Mert akkor gyakorlatilag már a kapcsolat alatt is lehetett bennük egy leszarás-állapot a másik felé? Csak akkor az biztos, hogy jó minőségű, mély-szándékú kapcsolat volt? Vagy zen mesternek kell lenni?