Szia! A méretezéshez annyit tennék hozzá, hogy itt ti a szimplát említitek, mutatjátok. Van a két réteghez illetve a három réteghez is ilyen gipszkartondűbel. A dupla a csempe+gipszkartonhoz, vagy a duplavastag egyrétegű gipszkartonokhoz kell. Ez utóbbit előszeretettel használják a könnyűszerkezetes házaknál. A három rétegűt a dupla gipszkarton+csempe kombóhoz (ilyen a mi fürdőszobánk is) illetve a duplavastag gipszkarton+csempe kombóhoz használják. Ha csempénél használjuk a gipszkarton dűbelt, akkor a fogak kiegyenesítése után (ahogy ti is említitek) célszerű a fogóval való roppantás után egy árral, vagy egy nagyon kicsi csavarhúzóval pl fáziskeresővel megakasztani a dűbelt, nehogy megforogjon. Üdv nektek!
@helgaharmati3713 жыл бұрын
Nagyon szépen köszönöm a fontos infókat, ez mindig is nagyon érdekelt hogy hogyan kell fel rögzíteni biztonságosan ezeket a dolgokat és ha valaki nem ért hozzá akkor kárt tud tenni magának, köszönöm a fáradozásaitokat, az időt és a munkát amit rászántatok, megelégedett pillanatokat kívánok mindannyiotoknak, üdv Helga
@szekrenyszereles3 жыл бұрын
Köszönjük.
@peterromhanyi453811 ай бұрын
Ez a probléma nem csak gipszkartonra vonatkozhat. Volt, ahol leszakadtak a tartó csavarok: Az összes porcelántányér, tál... eltört, plusz mivel a mosogató volt a szekrény alatt, a csap eltört és ömlött a víz. a biztosítás ezekre nem tért ki... Nagyon jó ötlet, láthatóan bemutatva, lépésenkként elmagyarázva. Gratulálok.
@fixiksz Жыл бұрын
Nagyon hasznos volt a videó, köszönöm szépen! Azért van egy kérdésem. Nem tudom, hogy hány rétegű a gipszkartonom, de van előtte csempe a fürdőszobámban. Vettem egy 40 x 70 x 30 cm konyhaszekrényt, amely kb. 15 kg, de sin nincs hozzá. A csomagban kampós csavar van, de nem gipszkarton-dübellel. Azt szeretném megtudni, ha nincs sín, akkor a 2 db kampós csavar mondjuk a moly dübellel elbírja ezt a kis szekrényt, amelybe csak törülközők és e egyéb fürdőszobai cuccokat tennék. Azt gondolom, hogy így max. 30 kg lenne a szekrény megpakolva. Köszönöm előreis a választ. Üdv!
@csabaczigony97324 жыл бұрын
Üdv! Milyen sint használtak a függesztéshez?
@szekrenyszereles4 жыл бұрын
Üdv: Ikea Metod Falisínt
@sarkoziattila64005 ай бұрын
Sziasztok. Ha gipszkarton, majd mögötte osb lap van, akkor mit ajánlotok a rögzítésre, ha egy kb 40 kg-os elektromos szekrény menne a falra ? Amúgy a szekrényt a négy sarkán lévő rögzítőlappal lehet a falra rögzíteni. A mérete kb. 110 cm x 110 cm.
@GergelySallai3 жыл бұрын
Itt igazából a hosszabb Molly dübelt illett volna használni. Amely felfekszik a karton hátuljára, nem pedig a GK anyagból harap ki hogy terülni tudjon.. Úgy nagyobb terhet bír
@kissistvanocsi Жыл бұрын
udv, dupla kartonon eleg lehet a 8x40 fischer duo tipli egy 160 as toloajto sin 4-5 pontos felfogatasara? A toloajtoszett sulya 30kg. Valaszt koszonom.
@szekrenyszereles Жыл бұрын
Üdv! Nem tudom. Mi konyhabútorokkal foglalkozunk.
@kissistvanocsi Жыл бұрын
@@szekrenyszereles koszonom a valaszt. Mivel sinre kerult a butor, ugy sinen log a toloajto is. Azt hittem ugyanaz a terheles kb. Mindegy. Udv.
@kemejo103 жыл бұрын
Sziasztok! Ha nincs ilyen speciális fogóm akkor is tudom használni ezt a tiplifajtát? Ha igen, milyen szerszámmal? Köszönöm.
@SuperRobertson793 жыл бұрын
Szia! Nem célszerű, de megoldható. Fogó hiányában, én amíg bútor/konyha szerelő voltam, egy 10,8V-os De Walt akksis behajtóval, 5-ös fokozaton csavartam be a csavart, amíg össze húzta az dübelt.
@tiborhorvath53753 жыл бұрын
Hát ez nagyon tanulságos volt.... És vicces is! Köszönöm szépen!
@szekrenyszereles3 жыл бұрын
Örülünk, hogy tetszett.
@gadlesz3 жыл бұрын
Sziasztok! Nekem annyi kérdésem lenne hogy ugyanez a felállás csak 12mm osb lappal mennyit bír el? Előre is köszönöm 😊
@attilacsik45537 ай бұрын
Többet mint a dupla karton,ha a sín erősebb acél csavarral van rögzítve(Német országban a szabvány 16-os Osb a konyhába rá egyréteg karton)Erősített acél csavar a sínbe.Ezt mint sztalos-kartonos mondom.(Mi sepciis Würtös torx fejű csavarokkal rögzíttetünk 70-es,és 90 centi magas 35 cent mély felső szekrényeket.
@mariagruber94954 жыл бұрын
Udv. Hogyan lehet 100 literes bojler akasztani a gk falhoz? Tudnak-e nekem valami tippet adni? Elore koszonom!
@AtterG1874 жыл бұрын
Kedves Mária. Azt nem igazán lehet megoldani mert túl nehéz az egy méterre eső súly,talán csak ha megfelelő teherbírású és kialakítású fa szerkezet van mögé építve. A bojler eleve nem csak lefelé húzza a rögzítést a falban hanem kifelé is, ezért szerelik tégla falra is átmenő csavarokkal.
@mariagruber94954 жыл бұрын
@@AtterG187 Koszonom szepen.
@peterromhanyi453811 ай бұрын
Egy könnyűszerkezetes házban láttam 120 l-es villanybojlert. 3 lábú szerkezet tartotta, plusz a falhoz rögzítve.
@attilacsik45537 ай бұрын
Kedves Mária a megoldás nagyon egyszerű a Bojler tartó pontjaira,a helyiség aljától,a tetejéig erősített bordát szoktunk rakni kifelé a lapjára,a karton alatti falhoz rögzítve nagyon komolyan!!!ez elbír egy 150 literes Bojlert tele vízzel.Itt nem igazán alkalmaznék sem tartó fát,sem mást.
@bertalandemeter32452 жыл бұрын
Köszönöm a videót,pont konyhabútor vásárlás előtt állunk és pont gipszkarton falak vannak. Előtétfal esetén ami falhoz lett rögzítve és 5 cm-re ott az eredeti téglafal mit ajánlottok? Ez a molly dübel vagy vmi hoszabb dübellel inkább a téglafal?
@szekrenyszereles2 жыл бұрын
Igazából vagy dupla gipszkartont ajánlok , vagy nagyon hosszú dűbelt amiben vastag legalább 6mm vastag csavar van és , a karton és fal közt ki kell fújni purhabbal. Tudni kéne hány elem van a falon ha csak 1 vagy 2 az megáll valószínűleg az 1 rétegű kartotnon is ,bár elvileg szabálytalan úgy szerelni.
@bertalandemeter32452 жыл бұрын
@@szekrenyszereles Köszönöm a gyors választ. Dupla lap van mindenhol, közte szigetelés. 3 méteres falszakasz abbol 2,4 méteren lennének végig szekrények, egész pontosan a videóban lévő ikeás szekrények. Tehát ha jól értem a dupla kartonba molly dübel és azt is lehetőleg profilba fúrni elég lehet.
@szekrenyszereles2 жыл бұрын
@@bertalandemeter3245 Ugye, nem a dupla lap között van a szigetelés? :) A dupla laphoz való Molly anyákkal tökéletes lesz a dupla kartonon. Ha a fém profilt is sikerül érinteni, abba nem lesz jó a Molly. A lemez csavar pedig nem tart sokat. Ha fa szerkezet van a karton alatt, abba mehetnek facsavarok, az már elbírja a terhelést.
@bertalandemeter32452 жыл бұрын
@@szekrenyszereles Neem 😅 félreérthető voltam, téglafal,szigetelés,dupla karton. De még vissza tudjuk szedni, mert csak épp hozzákezdtünk. Ezek szerint érdemes lenne még lécet is alátenni, ehhez viszont jó lenne tudni hova fog esni a felfogatás. Köszönöm szépen a tanácsokat.
@attilacsik45537 ай бұрын
Németországban mi konyha bútorokat szerelünk,nem egy könnyű szerkezetes házat építettem,gyártottam konyhabútorokat,Németországban az elfogadott biztonsági feltételek a konyhabútoroknál a helyiségben nem használnak dupla kartont,16mm-es Osb telibe a falon,majd arra 1réteg karton nem kell dűbel a falba errősebb acél csavar a sín rögzítésére,vagy az adott karton fal erősített bordákra építése,megfelelő kirögzítéssel,a felső szekrények alá a bordák közé,telibe Osb lap,vagy vastagabb lécezés.
@devszucs70202 жыл бұрын
Tisztelt Cím, Szeretném megkérdezni, hogy mi a típusa a videóban szereplő sínnek, ill. hol lehet rendelni olyat?
@szekrenyszereles2 жыл бұрын
Ikea Metod falisín Ikea-ban lehet kapni www.ikea.com/hu/hu/p/metod-falisin-galvanizalt-60205664/
@attilacsik45537 ай бұрын
Nem elég a megfelelő falsín,a hozzá kompatibilis belső függesztő is szükséges.
@robertbaranyi-szabad93592 жыл бұрын
Én sima műanyag gk tiplit használtam dupla gipszkarton falhoz az előírás szerinti távolságban a sínek felfogatására. Majdnem 3m konyhaszekrény van fent már lassan 5 éve.Lehet,hogy csak szerencsém volt?🤔🙂
@szorbdezso9928 Жыл бұрын
Nem. A műanyagok nálam is bírták vagy húsz évig, csak szépen elöregedtek, így a festéskor kicseréltem őket, s most újra ketyeg a húsz év. :)
@robertbaranyi-szabad9359 Жыл бұрын
@@szorbdezso9928 Ez aztán a tartós teszt!🙂Köszönöm,hogy megosztottad velem a tapasztalatod. Plusz infóm nekem is van. Utóbbi másfél évben egy nagy építkezés volt közvetlen a lakótömbünk közelében. Az építkezés megkezdése előtt volt egy felülvizsgálat a házunkban,ahol a meglévő hibákat vették szemügyre,nehogy az építkezésre akarják fogni az esetleges régebbi sérüléseket. Az építési munkálatokban részt vett mindenféle nagy munkagép az úthengertől kezdve,a teherautón át az építési törmelékeket ledaráló hatalamas munkagépig minden. A másodikon lakunk és sokszor lehetett érezni különböző mértékű vibrációkat az épületben. Minden nap félve nyitottam be a lakásunkba,hátha a konyhaszekrények a földön fognak fogadni. De semmi nem történt. A helyén van. Meg sem mozdult egy kicsit sem. Szóval tesztelve.🙂
@istvannenovak85453 жыл бұрын
Üdv a csapatnak:-) Kérdésem vállalnak e utólag egy már elkészült kartonfalba " terhelés kiegészítő elosztó fa " szerelését? Vissza bontással. És egyben egy konyhabútor fölé gipszkarton doboznak ( füllel rejtett vill. kialakításának hézagolva, élvédőzve.) elkészítését ?
@szekrenyszereles3 жыл бұрын
Üdv! Mi asztalosok vagyunk. :) Gipszkartonozással nem foglalkozunk, csak kipróbáltuk, hogy tényleg elbírja, amit állítanak róla.
@attilacsik45537 ай бұрын
A visszabontás nem bonyolult,az alsó konyha korpusz munkalappal együtt megadja a magasságot,az alsó és felső konyhaszekrény közötti távolság felett,és a felsőszekrények magassága alatt kell a karton falat elvágni így megelőzve a fölesleges bontás és nem látszódik majd a vissza javítás.Nem léceznék hanem minimum egy vagy két réteg 16-os Osb a profilok közé jól kirögzítve a falhoz,(vagy amikor készült a kartonos,és asztalos közötti párbeszéd hiánya,hogy erősített 30-as,vagy,50-es bordákkal megcsinálni az adott falszakaszt,vagy ha UD-30-as profilvázzal készült a külső karton réteg alá 16-os Osb lap alkalmazása telibe az adott falra.A kartonosoknak így kellene csinálni,az asztalosokkal megbeszélve,így elkerülhető lenne a fölösleges bontás,biztonsági szempontból mindig jó ha egy adott dolog ha kicsit drágább is de túl van van biztosítva!!!Sajnos volt nem egy halálos eset a konyha felsőrész leszakadásából.😢😢Ezért is egy nagyon jó kombó ha az asztalos még tud kartonozni is magas szinten,a megrendelőnek is jó mert nem kell külön ((szakembett))is ketesgetni)
@peterszigetvari57623 жыл бұрын
Ez a teszt inkább érdekesség. Normális ember könnyűszerkezetes falon nem a fal borítására rögzít hanem a fal szerkezetére. A gipszkarton tartása idővel gyengül így amit elöször megtart azt évek múlva már nem biztos. A sines rögzítés segít elosztani a terhelést de nem mindent lehet így rögzíteni. Mi mindíg figyelembe vettük mit rögzítenénk fel és ha nem megoldható a fal szerkezetére történô rögzítés akkor gipszkarton burkolás elött kiegészítő terheléselosztó tartót építünk a falba. Ennyi. Én kartonra max képet tennék.
@szekrenyszereles3 жыл бұрын
Ha hanggal nézed a videót, akkor ez több alkalommal is elhangzik benne. Pl: 2:30-tól 3:30-ig.
@peterszigetvari57623 жыл бұрын
@@szekrenyszereles ez igaz csak néhány embernek ez félrevezető azért írtam pont hogy fontos kihangsúlyozni. A videó láttán sokan azt hiszik ez a normális eljárás pedig ez másodlagos megoldás és veszélyes is. Azért érdekes volt...
@istvannenovak85453 жыл бұрын
Üdvözlet , kérdésem az lenne hogy Ön gipszkartonos? Ha igen, tudna e segíteni nekem, egy már elkészült kartonfalnak megerősítését szeretném kérni .Mivel a fent írt gondokkal küzdök és konyhabútort szeretnék a gipszkarton falra tenni. Köszönöm előre is válaszát
@peterszigetvari57623 жыл бұрын
@@istvannenovak8545 az függ több mindentől. (Főleg ki milyen bátor.) Miböl van a vázszerkezet, ahhoz lehet rögzíteni sínt ami elosztja a terhelést. Ha ez nem elég vagy nem megoldható akkor a gipszkarton alá előre be kell építeni egy erősítést fából vagy fémből attól függően melyik a preferált anyag és ez a vázszerkezethez van rögzítve stabilan. Azért ha fém akkor ne arra a vékony 0.4mm-es vázépítő anyagra gondoljunk mert az is meghajlik (esetleg kiszakadhat,) hanem erősebb anyagra. Természetesen mindenhez a megfelelő csavart is kell használni.Nem tudom önnél mi adja a szerkezetet a falban. Ha már kész a fal akkor ezt már beépíteni csak bontással lehet. A gipszkarton tiplizéssel az is gond idővel gyengül sajnos, magyarán amit felteszünk csak kartonra rögzítve, idővel elengedhet.
@istvannenovak85453 жыл бұрын
@@peterszigetvari5762 meglévő 8 cm vastagságú válaszfal ( nem tégla, salakbeton ?)síkjában lett építve CW profilból a vázszerkezet (60cm -es távolság )és kétrétegű gipszkarton 125 mm a tábla,( akusztikai szigeteléssel (táblás gyapot ). A konyha utólag került a fent leírt fal mellé, mivel a tervezett helyen nem lehetett kivitelezni a konyhát. Hogyan lehet ebből a vázszerkezetből stabil bútor felfüggesztést készíteni?
@madar863 жыл бұрын
40km?
@lpeter11724 жыл бұрын
Oké, de mennyi idő alatt lazul ki a tipli a gipszkartonban, a sok ajtócsapkodás miatt a porhanyós gipszkartont kieszi a fém vagy a műanyag tipli
@szekrenyszereles4 жыл бұрын
A dinamikus terhelésbe ez is beletartozik.
@janosnagy43824 жыл бұрын
Hálás köszönet!
@MrSoma723 жыл бұрын
Sziasztok, jó teszt volt. Köszi! Ha nem gond megosztanám a Duralbau Kft. Facebook oldalán.
@szekrenyszereles3 жыл бұрын
Szia Sándor, nem gond. Örülnénk neki. Ha foglalkozol a weboldalatok kereső optimalizálásával, akkor egy pr cikket is írok róla szívesen az oldalatokra és a tiéteket is szívesen fogadjuk itt.: www.szekrenyszereles.hu/ikea-konyha-szereles/
@jozsefnorbertferenczi26613 жыл бұрын
Kösz fiuk , sokat segitettetek , én a tv polcomat a teteje alazt telibe profiloztam hogy biztos elbírja a tv súlyát , és utólag 160kg súlyt tettem rá tesztelesnek hogy biztos elbírja akármit , nagybátyám szerint 3 méteres fali gipszkarton polc felfüggesztéséhez felesleges volt 20 csavar a falba csak a tv rész alá
@jenny-masterchef4 жыл бұрын
akármilyen csoda tipliket gyártanak ez akkor is karton marad dupla vagy akárhány réteg lehet is.csak is falba vagy erős profilra szerelje fel az ember a tárgyakat.
@thomyakadjlife3 жыл бұрын
Ahogy a videóban is látszik, ez nem igaz... 😉 Jól kell megcsinálni... Persze a fal általában erősebb ez igaz...
@impact84 Жыл бұрын
@@thomyakadjlife aztán ott vannak még a tuzgátló kartonok, azok már nagyságrenddel erősebbek a simánál, és az impregnáltnál. Aztán ott vannak a hanggátló kartonok (rigips, knaif, siniatnak is van) az dupla rétegben bármit elbír amit a csavar is.