🔥Nie przegap sondy ulicznej CO IZRAELCZYCY WIEDZĄ O POLSCE? WŁĄCZ POLSKIE NAPISY 👉kzbin.info/www/bejne/b6eZqot-hayBnMU
@koprolity2 жыл бұрын
Jak widać Polaków i Żydów łączy zdziwienie, że ktoś chce mieszkać w ich kraju.
@Izrealia2 жыл бұрын
🤣
@oloolo1402 жыл бұрын
Oraz, że dzieci nie będą wychowywane w kulcie religijnym. :D
@devirand12982 жыл бұрын
Polaków nie łączy zdziwienie ponieważ powinniście mieć szacunek dla Jana Korczaka który na sam koniec zawalenia planu wolał zginąć z dziećmi odbieranymi z biednych rodzin żydowskich i sierotami które były wcześniej przed II wojną wysyłane do Palestyny i wychowywane jako farmerzy i robotnicy.Niestety wojująca Judea zawiodła i nie odebrała tych dzieci niemieckim nazistom.Skazane przez plany,koszta i przepychanki mocarstw i organizacji żydowskich na śmierć stały się wyrzutem planu państwa Izrael i tylko Henryk Goldszmit miał odwagę powiedzieć gdy tylko jemu chcieli Niemcy dać możliwość uwolnienia że ich nie porzuci w tej ostatniej godzinie życia.
@dorotaj-i15572 жыл бұрын
Łąc
@Iga_Elsaid_Art Жыл бұрын
🤣🤣🤣
@g.czeslawowicz2 жыл бұрын
Bogu dzięki żyję w Polsce i mam polskie problemy na głowie. 🇵🇱👍
@Izrealia2 жыл бұрын
I git!
@bartekbartek87922 жыл бұрын
Dwujęzyczność to łatwiejsze życie dla dzieciaków w przyszłości.
@Izrealia2 жыл бұрын
Z pewnością
@arturgorniak37412 жыл бұрын
Fajnie wyszło. Ciekawie i na luzie. Super się ogląda. Pozdrawiam i wszystkiego dobrego :-) 🍀👍
@Izrealia2 жыл бұрын
Wielkie dzięki! Cieszymy się, że film się spodobał ❤️
@elzbietawojciechowska41972 жыл бұрын
Trzeba obalać stereotypy i żyć własnym życiem. Świetny program.
@robekjacek59722 жыл бұрын
"Izrael" Z zaciekawieniem obejrzałem i wsłuchałem się w prostą, i prawdziwie bez lukru, zwyczajną i interesująco przedstawioną historię z życia Karoliny - dziewczyny, córki, kobiety, żony, matki... Pół godziny? Myślałem, że jest to o wiele krótszy materiał. Najszybsze pół godziny! Mistrzostwo świata, Agato! Trafiony temat. Dziękuję.
@Izrealia2 жыл бұрын
Karolina jest autentyczna i prawdziwa. Potrzeba nam więcej takich osób w mediach! Dziękujemy serdecznie za tak ciepły komentarz. Ściskamy ciepło 🌞
@eligiuszlokietek26532 жыл бұрын
ciekawa rozmowa. pozdrawiam
@Izrealia2 жыл бұрын
@@eligiuszlokietek2653 pozdrawiam najcieplej ♥️
@jaza93372 жыл бұрын
Fajna rozmowa. Nieco wyjaśnia jak różnice kulturowe nas kształtują. Odnośnie nauk dzieci języków to mogę podać przykład mojej kuzynki. Mieszka w Niemczech z mężem Argentyńczykiem, porozumiewa się z nim po angielsku a z dziećmi po polsku i hiszpańsku. Dzieci mają w pakiecie 4 języki i bez problemu to ogarniają. Kiedyś im za to podziękują.
@Izrealia2 жыл бұрын
Super start :)
@ZBYSZEK19504 ай бұрын
Nie wyobrażam sobie, że żyjąc na emigracji z żoną nie będącą Polką, nie nauczyłbym swoich dzieci języka ojczystego. .Absolutnie wykluczam taki scenariusz.
@derlavendel2 жыл бұрын
Bardzo ciekawy wywiad! Przyjemnie sie sluchalo :)
@Izrealia2 жыл бұрын
Bardzo miło to słyszeć ❤️
@smoczajama12 жыл бұрын
Witaj Agatko. Temat który podejmujesz ,dotyczy wszystkich polskich rodzin,lub mieszanych poza granicami Polski .Dzieci to nasze największe dobro. Pozdrawiam z Austrii .Ps- Agatko w związku ze zbliżającymi się twymi imieninami życzę tobie wszystkiego najlepszego,przede wszystkim dużo zdrowia ,oraz dużo filmów.
@Izrealia2 жыл бұрын
Masz rację. Temat jest bardzo uniwersalny niezależnie od miejsca emigracji. Dziękuję Ci serdecznie! Bardzo doceniam. ❤️
@oboguwmoimzyciu748 Жыл бұрын
Mówić też do dzieci po polsku po co się krępować, mąż pewnie też pracuje i nie zawsze jest w domu , swoboda i wolność
@Jarzynka-mh2wi2 жыл бұрын
Super rozmowa! Mądra, ciekawa, błyskotliwa i jakże potrzebna i pouczająca! Przełamujmy stereotypy, łączmy się i próbujmy zrozumieć. Świat i ludzie są różni ale i podobni - szanujmy się i bądźmy siebie ciekawi i życzliwie akceptujący. Dziewczyny proszę o więcej wspólnych rozmów. Serdecznie pozdrawiam😍
@Izrealia2 жыл бұрын
Piękny komentarz! Dziękujemy serdecznie ♥️
@sarabe87932 жыл бұрын
Dzięki za wspaniale spędzony czas! Jesteście świetne!
@Izrealia2 жыл бұрын
Dziękujemy za oglądanie i ciepłe słowo! Buziaki
@aleksandrasas18102 жыл бұрын
SUPER. DZIEKI WIELKIE ZA FILMIK. 🥰😍😘🍀❤ Tylko za krotko. Mam nadzieje, ze to wstep
@Izrealia2 жыл бұрын
O, popatrz. A ja się martwiłam, że pół godziny to będzie za długo :) ❤️
@aleksandrasas18102 жыл бұрын
Nigdy nie jest za dlugo. Raczej za krotko 🥰😍😘
@bluesmann19552 жыл бұрын
Bardzo mądra dziewczyna , przyjemnie sie słucha.
@Izrealia2 жыл бұрын
Dziękuję w imieniu Karoliny ❤️
@bozenao31862 жыл бұрын
bardzo fajna rozmowa i pozytywna energia .rozumiem pania Karoline ze nie jest latwo nauczyc dzieci poslugiwac sie dwoma jezykami w jednym domu .Tylko czy Pani sobie wyobraza jak przykro bedzie lub juz jest pani rodzicom kiedy nie beda mogli rozmawiac z wlasnymi wnukami nawet jesli przez delikatnosc glosno tego nie powiedza.Mam taki przyklad w bliskiej rodzinie gdzie syn ozenil sie z Niemka i tam mieszka a dzieci rozmawiaja tylko w tym jezyku.Teraz maja 8 i 10 lat. jak byly calkiem male to sie mowilo ze troche pozniej powoli beda sie uczyly polskiego ale to nieprawda bo coraz trudniej ich do tego zachecic.Sama jestem babcia i wiem jak ci dziadkowie mi zazdroszcza i przezywaja ze oni ze swoimi wnukami nie moga rozmawiac,choc nigdy glosno synowi tego nie powiedzieli.Pozdrawiam
@Izrealia2 жыл бұрын
Dziękujemy za miłe słowo odnośnie rozmowy. Jestem pewna, że Karolina zdaje sobie sprawę ze wszystkich konsekwencji, co z resztą dała do zrozumienia w odcinku :) Na pewno robi tyle, na ile pozwalają jej siły.
@tadeuszhaabis47712 ай бұрын
Uważam że głupota jest nie nauczyć dzieci po polsku ja bym się ze wstydu spalił
@annapetrzilek6076 Жыл бұрын
Dziekuje za program i pozdrawiam. ❤
@Izrealia Жыл бұрын
Dziękuję za miły komentarz 🌸
@Mieszko-yb3jr2 жыл бұрын
Obejrzałem dopiero teraz, ale nie zawiodłem się. Ciekawa rozmowa, fajny temat. Tak trzymajcie. Czekam na następne filmy.
@Izrealia2 жыл бұрын
Cieszę się, że odcinek się podobał. Pozdrowienia!
@alicja93782 жыл бұрын
Fantastyczny wywiad! Karolina emanuje pozytywną energią, a między Wami jest super chemia.
@Izrealia2 жыл бұрын
Dzięki wielkie Alicja ♥️
@נחוםכצנלסון-ז9ו2 жыл бұрын
¹
@iwonas85112 жыл бұрын
Świetny wywiad. Świetna Rozmówczyni :) Pani Karolina jest niesamowicie szczera, bardzo mi się podobało, gdy trochę naśladowała różne style wypowiedzi :)
@Izrealia2 жыл бұрын
Dziękujemy serdecznie
@calneta2 жыл бұрын
Bardzo interesująca rozmowa
@Izrealia2 жыл бұрын
Dziękujemy za miłe słowo 🌞
@alinaplank34872 жыл бұрын
Tylko troche checi mloda Matko , moje dzieci nie urodzily siew Polsce i nie mieszkamy w Polsce, maz nie mowi po polsku , a znaja polski, Od urodzenia zwracam sie do dzieci po polsku, dzieci wozilam do polskiej szkoly 7 lat , (po szkole obowiazkowej)j ,teraz dzieci sa wdzieczne za to poswiecenie , poswiecenie z obu stron , rowniez dzieci . Wiec napewno warto uczyc jezyka olskiego , im wczesniej tym lepiej , Zycze powodzenia.
@hejahatjenaremors22942 жыл бұрын
Zgadzam się! Ja jestem urodzona w Szwecji i mój tata nie mówi po polsku (chociaż próbował się nauczyć polskiego ale słabo mu to poszło😅) ale dzięki temu że mama ze mną i z bratem mówiła po polsku nauczyliśmy się! Oczywiście trudniej nam jest mówić po polsku niż po szwedzku i prawdopodobnie coś źle tu też napisałam ale mimo tego że błędy popełniam i że brakuję mi słów często to bardzo jestem wdzięczna za to że mama nas nauczyła. Oprócz tego że fajnie jest znać inny język to sama zauważyłam że dwujęzyczność też bardzo pomaga w uczeniu się innych języków w szkole!
@polishpsych2 жыл бұрын
Myślę ze każdy ma prawo by wychowywać dzieci tak jak chce. Ja nigdy nie widziałam problemu z tym żeby mieszać języki gdy jestem w większej grupie osób. Staram się wybrać taki język który rozumieją wszyscy albo większość ale np. jak się jest samemu z osoba która mówi po polsku i rozumie ten język (np: z dzieckiem które bardzo łatwo się dostraja do drugiej osoby) to można do niego mówić po polsku. Pamiętam pracę dla norwesko-islandzkiej pracy i oni mieli razem dziecko - 3-letnia dziewczynkę. Jak zaproszono mnie na kolacje do ich domu to zachwyciło mnie to, ze ta 3-latka mówiła do mamy po norwesku, do taty po islandzku a ze mną próbowała wymieniać pierwsze słowa po angielsku. To było niesamowite.
@julianilicki59442 жыл бұрын
Wiele lat temu czytalem w jakiejs szwedzkiej gazecie artykul o urodzonej w Szwecji dziewczynce w wieku przedszkolnym ktorej mama byla z Finlandii a tata z Chile. Z mama mowila po finsku, z tata po hiszpansku, a z innymi ludzmi w jej otoczeniu po szwedzku. Jak poszla do przedszkola to byla bardzo zdziwiona ze inne dzieci mowily w tylko jednym jezyku.
@Izrealia2 жыл бұрын
To prawda, tez uważam że to niesamowite jak dzieciaki płynnie potrafią zmieniać języki :) Ich umysły chłoną jak gąbka
@eugenludwinski6835 Жыл бұрын
Rozmowa super , bardzo interesująca jestem pełen podziwu . Pozdrawiam .
@zbigniewm9832 жыл бұрын
Z ciekawością obejrzałem wywiad. Bardzo mi się podobało.
@Izrealia2 жыл бұрын
Bardzo nam miło ❤️
@claudiaclaudia29222 жыл бұрын
a ja do mojej corki od urodzenia mowie po polsku ,a kiedy jestesmy razem cala rodzina to rozmawiamy wszyscy razem w jezyku mojego meze, i ona nie ma z tym problemu automatycznie do mnie mowi po polsku. Duzo pomogly bajki w jezyku polskim, po obejzeniu ich moja corka kopiowala cale zdania po polsku.
@zanetaprzeniczka11442 жыл бұрын
Droga Agato i droga Karolino, dotychczas z zainteresowaniem oglądałam Wasze kanały na YT osobno, a dziś mam wielką radość oglądać Was razem! Rozumiem Karolinę, że można mieć kompletnego bzika na punkcie Izraela i żydowskiej kultury - ja sama też takiego bzika posiadam! Różnica jest między nami taka, że życie w Izraelu w przypadku Karoliny osłabiła jej praktyki religijne. U mnie na odwrót - pielgrzymka do Izraela (dwa lata temu) pogłębiła moją wiarę, dała większe zrozumienie Biblii i skłoniła do większego zaangażowania w życie parafii. Trochę pompatycznie opiszę to tak, że kawałek Izraela zabrałam w swoim sercu do Polski, a kawałek mojego serca zostawiłam w Izraelu. Pamiętać należy, że korzenie chrześcijaństwa tkwią w wierze ludu Starego Przymierza, a ziemską ojczyzną Jezusa był właśnie Izrael. Pięknie to opisał Roman Brandstaetter w powieści "Jezus z Nazarethu" - każdemu tę lekturę serdecznie polecam! Sama biografia autora też jest ciekawa. Polski Żyd (języka polskiego jako obcego nauczył się na podstawie Biblii), który wyjechał na kilka lat do Izraela, po czym nawrócił się na chrześcijaństwo, przyjął chrzest i stał się znanym polskim pisarzem katolickim. Sądzę, że gdyby sobie mocno postanowić, to w Izraelu da się regularnie uczęszczać na Msze Święte, trochę kościołów i kaplic należących do Kościoła Katolickiego jest. Jeśli nawet w pobliżu nie ma nabożeństw w obrządku łacińskim (w różnych językach, podejrzewam że dla autochtonów jest to przeważnie j. arabski, a dla pielgrzymów zapewne włoski, angielski i polski), są przecież liczniejsze cerkwie kościołów katolickich obrządków wschodnich. Możliwości są, ale to od indywidualnych wyborów poszczególnych ludzi zależy, czy z tej możliwości skorzystają. Ślę mnóstwo serdeczności dla Was obu.
@asta78742 жыл бұрын
Oprócz kk istnieja inne koscioly chrześcijańskie i nie oparte na tradycji tylko na czystym Slowie Bożym
@AnNa-uv8eb2 жыл бұрын
Jesteście wspaniałe dziewczyny ,a temat bardzo ciekawy ,pozdrawiam z. Warszawy.
@Izrealia2 жыл бұрын
Pozdrawiam najcieplej 🌈
@Chocola1812 жыл бұрын
Super odcinek! Mam nadzieję, że będzie część druga :)
@grazynak42802 жыл бұрын
Dobry wieczór Agatko. Trochę już tęskniłam 🙂 nawet pytałam o Ciebie Żanetę🙂 Dzisiejszy film był super. Świetny wywiad ze wspaniałą ,,Dziewczyną,, Pozdrawiam Was obie serdecznie z Warszawy i mam nadzieję, że to jeszcze powtórzycie
@Izrealia2 жыл бұрын
Dziekuję kochana. Ciepło mi na sercu ❤️ Pozdrawiamy serdecznie
@NormanF622 жыл бұрын
Nice collab! The question of identity means different things to different people along with faith and all of us have our own answer. People can guess about my origin from my surname but the fact its not straightforward like they assume would come as a surprise to them. I always listen to what other people to say about their experience and upon reflection, I realize in hindsight its not so different from mine. Someone settling in Israel is being changed from who they were in their home country. That’s what happens with a new life abroad.
@Izrealia2 жыл бұрын
That's true! New life abroad often comes with new identity. Emigration changes people and I think that everyone who lives abroad kind of has two identities :)
@zeldacognac21492 жыл бұрын
Nagrywacie razem częściej, mega ciekawe! Fajne z Was dziewczyny!
@Izrealia2 жыл бұрын
Bardzo się cieszę, że podobał się wspólny materiał ♥️ dobrze nam się razem nagrywało 🧚
@wandawoosowicz9192 жыл бұрын
Pani Karolina to niesamowicie ciekawa i inteligentna osoba. I mądra. Mogłabym słuchać i słuchać :)
@Izrealia2 жыл бұрын
❤️❤️❤️🙏
@adamukasiewicz57842 жыл бұрын
Z przyjemnością słuchałem waszej rozmowy. Pozdrawiam 🙂
@Izrealia2 жыл бұрын
Pozdrawiamy ❤️
@AnnaAnna-ff4db2 жыл бұрын
Bardzo lubię twoje filmiki, byłam w Izraelu kilka razy i lubię porównywać swoje wrażenia z twoimi. Wszyscy brali mnie tam za Rosjankę. Naprawdę nie wiem kiedy mija odcinek, tak fajnie się ciebie ogląda, jesteś charyzmatyczna. Dzięki tobie zrozumiałam też, że jestem typowym introwertykiem. (troszkę nie na temat filmiku,) pozdrawiam :)
@Izrealia2 жыл бұрын
Bardzo mi miło. Dziękuję za ciepłe słowa ❤️
@pawelpalucki77602 жыл бұрын
Cóż napisać...Doskonały materiał,pozdrawiam!
@Izrealia2 жыл бұрын
Dzięki wielkie ❤️
@Kodalinee2 жыл бұрын
Ale się cieszę! 😍
@Izrealia2 жыл бұрын
❤️❤️❤️ uściski
@ewakka4870 Жыл бұрын
Świetna, bardzie wartościowa rozmowa, gratuluje 👍
@Izrealia Жыл бұрын
Serdecznie dziękujemy ⭐
@axelinesparx20742 жыл бұрын
Uwielbiam Twój kanał, bardzo dobra robota
@Izrealia2 жыл бұрын
Dziękuję ♥️♥️ uściski 🙏
@bema3352 жыл бұрын
bardzo ciekawa rozmowa!
@Izrealia2 жыл бұрын
Dziękujemy serdecznie
@iwonamalaczynska27872 жыл бұрын
Witajcie..odcinek Super... zdziwiłam się po raz pierwszy gdy mówisz że było Ci trudno przestawić się na polski.ja od bardzo dawna interesuje się wszystkim co dotyczy Izraela.nue ma czegoś takiego jak wychowanie bezstresowe.oczywiste.. żeby było Jasne!!! Nie mówimy o używaniu przemocy ....nawet klapsa .dziecko musi wiedzieć że do tego momentu może się posunąć ale nie dalej.wcale nie jest się wtedy naopiekunczym.gdy się nie interesujesz szczególnie nastolatkiem to może pomyśleć że Ci nie zależy.ja wychowałam mojego syna na takiego chlopaka który umie zachować się w każdej sytuacji.i synową mam cudowną. Ma na imię Kasia.moj syn Mateusz jest oficerem Straży Granicznej.jestem z niego dumna.szkoda ze nie mogę z Wami porozmawiać na żywo. Jesteście świetne.
@alicjacohen_nieruchomosci2 жыл бұрын
Świetny wywiad, dzięki Karolino, jesteś w tym świetna co robisz. Dzięki też Agato, bez Ciebie nie byłoby tak wartościowej rozmowy.
@Izrealia2 жыл бұрын
Dziękujemy bardzo ❤️
@maxkorth19412 жыл бұрын
Agata! Twoje rozmowy z Polkami w Izraelu to Mount Everest. Dziękuje za te chwilę, chwilę czekania na kolejne spotkanie z Tobą, Twoim Izraelem, Izraelem Twoich gości✌
@Izrealia2 жыл бұрын
Wielkie, wielkie dzięki Max ❤️ doceniam!
@boris_rubo Жыл бұрын
I'm a jew from Belarus currently living in Poland and watching this video about Israel in Polish ...🤯 Interesting conversation by the way. Beyt Meshuga is a nice term 🙂
@Izrealia Жыл бұрын
Thank you! Good luck in Poland 😘☀️
@angeline30202 жыл бұрын
Super odcinek:)
@Izrealia2 жыл бұрын
♥️
@maciekk38942 жыл бұрын
Ciekawa rozmowa. Dziękuję. Chociaż jestem przerażony, że ktoś może tak lekko podchodzić do zmiany religii. Przecież to jest decyzja wynikająca z przekonań i światopoglądu, z wiary.
@Izrealia2 жыл бұрын
@@krystynawieczorek312 szkoda, że Jezus nie zbawił pani od chamstwa i ignorancji
@julianilicki59442 жыл бұрын
@@krystynawieczorek312 Jak sie czyta ewangelie, ktore sa w zasadzie *jedynym* zrodlem wiedzy o Jezusie, to wynika z nich jasno ze Jezus byl wierzacym i praktykujacym *Zydem* . Na pewno nie byl chrzescijaninem, bo chrzescijanstwo jako osobna religia, czyli juz nie wewnatrz-zydowska sekta, powstalo dopiero po jego smierci. Jezus nie mial wiec nic wspolnego z powstaniem chrzescijanstwa jako osobnej religii, bo powstalo ono dopiero po jego smierci. Konwersja na judaizm nie oznacza wiec tego ze sie "sprzedaje" Jezusa, a raczej to ze w pewnym sensie sie *wraca* do religii w ktora wierzyl i ktora praktykowal Jezus, aczkolwiek byl to judaizm przedtalmudyczny, czyli nieco sie roznil od dzisiejszego judaizmu. W ewangeliach nie ma nic o tym ze Jezus poszedl na krzyz zeby kogokolwiek zbawic. To duzo pozniejszy wymysl. Z ewangelii wynika ze Rzymianie ukrzyzowali Jezusa jako politycznego buntownika bo nazywal siebie "krolem Zydow", w czym Rzymianie widzieli jego chec albo ambicje aby odlaczyc prowincje Judee od Rzymu.
@reginanidecka89322 жыл бұрын
Karolina nie tłumacz się, jesteś po prostu próżna tak ci wygodnie. Znam Polkę,która wyszła za Turka mieszkają w Niemczech. Mają czworo dzieci i one znają polski, turecki i niemiecki. Dla chcącego nic trudnego. Jeszcze jedna sprawa, Twój mąż ożenił się z Tobą, a nie wyszedł za Ciebie. A jak Twoje dzieci porozumiewają się z dziadkami?
@VarhallaGoska2 жыл бұрын
Świetny wydwiad, zleciało jak 5 minut :D chciałoby się więcej!
@Izrealia2 жыл бұрын
Ale się cieszę, że dobrze się oglądało! :)
@zbigniewszuster81132 жыл бұрын
Masz w sobie Agatko silny magnetyzm przyciągania sympatycznych i mądrych ludzi. Gratuluję, również obserwuję Karolinę. Pozdrawiam !!!
@Izrealia2 жыл бұрын
Mam duże szczęście spotykać tak wartościowe osoby na swojej drodze :)
@marianmrozinski8123 Жыл бұрын
Bardzo interesująca rozmowa. Pozdrawiam obie wspaniałe Panie.
@Izrealia Жыл бұрын
Serdeczności 🤗 dziękujemy
@izak3951 Жыл бұрын
Mam koleżankę ktora ma z Macedonczykiem córkę. Jezykiem komunikacyjnym jest włoski. Zwiazek nie wypalil. Z wlochem tez małżeństwo sie rozpadło. I przyszedl taki moment ze dziewczyna zostala na bruku , bez pracy , bez pieniedzy. I juz byla o krok wracac do pl ale ze wzgledu na to ze corka nie umie po polsku to pomysl umarł bo nawet dziewczynka nie ma wiezi z jej rodzina. Druga koleżanka tez ma z wlochem syna wszyscy do Matti mowilismy i po polsku i po wlosku. Chlopak odpowiadal w języku w ktorym ktos sie do niego zwracal. Czyli ktos cos powiedzial po pl odpowiadal po polsku. Ktos po włosku, odpowiadal po włosku. Dla dziecka zaden problem. Pozdrawiam
@barbarakonik87762 жыл бұрын
Zawsze czekam z niecierpliwością na kolejny film.
@Izrealia2 жыл бұрын
To bardzo miłe, dziękuję Ci ♥️♥️♥️
@BellaMitt2 жыл бұрын
Jak jak ja to rozumiem ! Kocham trzy kraje ! Polskę z której pochodzę, Anglię w której się zakochałam i Belgię w której mieszkam . Izrael mnie bardzo interesuje . Pozdrawiam serdecznie obie panie .
@Izrealia2 жыл бұрын
I jak się mieszka w Belgii? ❤️
@BellaMitt2 жыл бұрын
@@Izrealia Najszczęśliwiej i najspokojniej .
@Izrealia2 жыл бұрын
@@BellaMitt cudnie słyszeć 💗
@artk23272 жыл бұрын
Bardzo dobra robota. Wywiad mega ciekawy.
@Izrealia2 жыл бұрын
Dzięki wielkie!
@marekrejko2 жыл бұрын
Bardzo lubię takie rozmowy, z życia, z konkretnymi ludźmi. Dziękuję, że nauczyłem się język mej żony, a ona mój język, dzięki temu mówiąc na co dzień każdy w swoim, rozumiemy się, no i właśnie, możemy się poznać z tej "ojczystej" strony.
@Izrealia2 жыл бұрын
To wspaniale, że Wam się to udało ❤️
@irenapeplinska93072 жыл бұрын
Obie Panie jesteście SUPER ! Z wielką przyjemnością obejrzałam i wysłuchałam spotkania Was obu . 👍🍀
@Izrealia2 жыл бұрын
Bardzo nam miło ❤️
@wirginiaeska56462 жыл бұрын
Bylam w Israelu I niestety nie zapalalam miloscia do Izraelitow , choc Kocham ten Kraj z racji mojej wiary I studiow
@Izrealia2 жыл бұрын
kzbin.info/www/bejne/hpKUo5hrjdKIoq8 ❤️
@wandakrzyk15502 жыл бұрын
Swietna rozmowa.Jestem tez w pewnym sensie zachwycona problematyka Zydowska i podziwiam,ze Zydzi pomimo przesladowan,pogromow ........ obronili swa tozsamosc.Bylam na 10 dniowej wycieczce w Izraelu i powrocilam zachwycona.Przed ta wycieczka przyswoilam sobie nawet pare zwrotow w jezyku hebrajskim,szczegolnie grzecznosciowych.Pozdrawiam cieplo i serdecznie.
@KatarzynaDuda-r1e Жыл бұрын
Karolina jest cudowną osobą ! Niesamowicie interesująca rozmowa !
@izagorczyca76412 жыл бұрын
Super wywiad dziękuje 🌹
@Izrealia2 жыл бұрын
Dziękuję bardzo 🥰
@wieczorek.monika2 жыл бұрын
Oj Agata, dopiero się rozkręcałyście... mam niedosyt 😁 ale słuchało się mega! Dzięki za kolejny świetny odcinek 💙😊👏
@Izrealia2 жыл бұрын
Mam nadzieję, że jeszcze coś razem nagramy 😇 Pozdrawiam cieplutko
@wieczorek.monika2 жыл бұрын
@@Izrealiaz pewnością będzie jeszcze nie raz bardzo ciekawie, bo jesteś kreatywną Kobietą 😊 również pozdrawiam cieplutko 🤗💙🌹
@malgorzatanowak77082 жыл бұрын
Super ciekawy odcinek pozdrawiam
@Izrealia2 жыл бұрын
Pozdrawiam najcieplej 🌈
@malgorzatamichalska21242 жыл бұрын
Bardzo ciekawa rozmowa. Dwie mądre, młode kobiety rozmawiają ce o ważnych sprawach. Słuchałam z przyjemnością.
@Izrealia2 жыл бұрын
Dziękujemy za wspierające i motywujące słowa. Pozdrowienia 💜
@malgorzatamichalska21242 жыл бұрын
@@Izrealia To ja dziękuję za ciekawie spędzony czas.
@karolinakatek93762 жыл бұрын
Pani Karolina to bardzo błyskotliwa dziewczyna, z poczuciem humoru😊😘
@Izrealia2 жыл бұрын
Zgadzam się ❤️❤️❤️
@bobeczek012 жыл бұрын
Powiem od siebie, z mojego doświadczenia, której jest też trochę inne bo my oboje jesteśmy z mężem Polakami za granicą , ale jeśli chodzi o tą dwujęzyczność i motywowanie dzieci to pomaga kilka rzeczy: 1. Książki czytane po polski 2. Bajki oglądane po polsku i w drugim języku 3. Kontakt z rodziną Zawsze będą trudności i potknięcia i jeden język będzie dominujący ale dzieci są bardzo elastyczne. Moje mówią po polsku i po angielsku ; kiedy są w Polsce z wizytą ich polski się wzmacnia bo jest wszędzie; na co dzień po kilku godzinach w szkole też muszą się przestawić na Polski ale pomaga nam też ogromnie polska szkoła ;) Także no nie poddawać się. Oczywiście mogą też do tego wrócic później. Bo znam tez osoby urodzone za granicą które jako pierwszy język właśnie miały polski a po kilku latach go odrzuciły. Potem jednak jako już takie dojrzalsze nastolatki same wróciły.
@Izrealia2 жыл бұрын
To bardzo ciekawe o czym piszesz! To prawda, że dzieci są bardzo elastyczne. Ja osobiście rozumiem zarówno rodziców, którzy wychowują dzieci na dwujęzyczne, jak i tych, którzy nie odnajdują w sobie siły, żeby to robić :) to bardzo indywidualna sprawa
@jozefaderwinska36022 жыл бұрын
Piękny odcinek ciekawie opowiedziany przez przez Karolinę,mnie również od dawna interesuje kultura żydowska,z przyjemnością oglądam i słucham Twój kanał.Pozdrawiam
@Izrealia2 жыл бұрын
Dziękuję za ciepły i serdeczny komentarz
@zbigniewszalast97192 жыл бұрын
Jako że znam Karolinę z FB to wiele rzeczy o których mówiła mnie nie zaskoczyło, aczkolwiek słuchałem z ciekawością jej wypowiedzi, szalom
Chcemy więcej.!Chcemy więcej!Jest dużo więcej tematów które możecie poruszyć.Dziękujemy😀
@Izrealia2 жыл бұрын
Bardzo nam miło :) Napisz proszę jakie tematy masz na myśli. Chętnie zbierzemy sugestie
@alicjajablonska76192 жыл бұрын
@@Izrealia Dziękuje mi też jest miło 🤗 może ekologia w Izraelu, woda skąd taka piękna zieleń w pustynnym kraju. Archeologia to temat rzeka.Pozdrawiam
@adreq3.052 жыл бұрын
Zastanawiam mnie to, dlaczego w Google tłumaczu do niedawna w iwricie nie było głośniczka mimo że siedzibą firmy jest w telAwiwie?
@tovboker37202 жыл бұрын
Fajnie Was oglądać razem 🙂👍
@Izrealia2 жыл бұрын
Miło nam ❤️
@crocodyleccrocodylec2 жыл бұрын
Bardzo ciekawy temat i opowiedziany tak, że można słuchać drugie albo i trzecie tyle, pozdrawiam
@Izrealia2 жыл бұрын
Cudnie to słyszeć. ♥️ Pozdrawiam
@tributetothemostbeautifuld1292 жыл бұрын
Excellent! Thank you! Greetings from Texas!
@Izrealia2 жыл бұрын
Thank you for commenting! Greetings from Tel Aviv 💜
@tributetothemostbeautifuld1292 жыл бұрын
@@Izrealia ✡️🕎💜
@tomaszjedrzejec44792 жыл бұрын
Jestem Polakiem wiec jestem przekorny . Zaproponowałbym mojej ewentualnej żydowskiej żonie i jej rodzinie przejście na chrześcijaństwo po to żeby zobaczyć ich miny 😂😂😂 . Na pewno usłyszałbym morze argumentów ale przecież chrześcijaństwo powstało w Izraelu i zostało stworzone przez Żydów 😜
@romanwronski64062 жыл бұрын
Rut córka Noemi była Moabitką, a jest w rodowodzie Mesjasza Jezusa, brawo🙂❤🌹
@romanwronski64062 жыл бұрын
Racja racja
@IndjanTraveler2 жыл бұрын
Fajna rozmowa👍🙂
@Izrealia2 жыл бұрын
Dzięki :)
@piotrwalczak692 жыл бұрын
Izrael Bardzo ciekawa rozmowa. Lubię Twoje produkcje :)
@Izrealia2 жыл бұрын
Milo mi bardzo 🌞🌞🌞
@lena23402 жыл бұрын
Madre kobiety, madre pytania, wspaniala rozmowa, nowe spojrzenie na niektore tematy. Dziekuje.
@Izrealia2 жыл бұрын
Cudnie to słyszeć 💜
@KanałŻyciewKanadzieAnitaBeata2 жыл бұрын
Fajnie, ze wreszcie sie spotkalyscie! Karolina - mega fajna babka! Ciekawie Was sie slucha. Pozdrawiam!
@Izrealia2 жыл бұрын
Dzięki wielkie kochana 💜
@cugierkoteczka2 жыл бұрын
Pozdrowienia z Rzeszowa. Akcentowanie w czasownikach typu zrobiłyśmy jest na trzecią sylabę od końca (wyjątek).
@janpanufnik24772 жыл бұрын
Witam ponownie... Agato, parę dni temu wysłuchałem Pani ( Mozna na ,,ty,, ? ) świetnej rozmowy z dziewczyną z Siemianowic Śląskich o genezie konfliktu izraelsko-arabskiego. Ileż to pracy ciężkiej wykonać trzeba nad tym, aby poszerzyć tę wiedzę. Ten niezaorany, ciernisty ugór zwykłej niewiedzy, stereotypów i ignorancji, a także - niestety - wrogości zwykłej w Polsce i świecie do Izraela, poraża swoim ogromem. Ale, w podziwie dla Ciebie pozostając, proszę pracuj tak dalej w tym obszarze. Zapał, mądrość, dobre chęci i... internet (!) potrafi czynić nawet cuda :-) ! Niech trafi w końcu do świadomości wielu fakt, że żyją tam - po obu stronach tej barykady, nietety - zwykli ludzie, często skazani przez ten konflikt na cierpienie - ku uciesze tych, którym to służy w najlepsze. Mam na mysli różnej maści polityków i pospolitych krzykaczy.... Dziękuję za kolejną, świetną rozmowę i spotkanie.
@Izrealia2 жыл бұрын
Jasne, że można na ''ty'', a nawet trzeba 😇 Dziękuję za Twój komentarz i pozdrawiam ciepło
@lycynabukowska1822 жыл бұрын
Wspaniale wypowiedzi , 🌹👍
@Izrealia2 жыл бұрын
Dziękujemy bardzo
@petek87162 жыл бұрын
Pozdrawiam Cię Karolino. Petek.
@martaraczkowska60732 жыл бұрын
Brawo kobieta z krwi i kości takie są Polki dziękuję 🤗🤗🤗
@Izrealia2 жыл бұрын
Tak jest 💪
@ellie87642 жыл бұрын
Hej, prowadzisz ciekawy kanał. Mam jedno pytanie do ciebie odnośnie nazwania swojej rozmówczyni ,,gojką'' w tytule. Wiem że goj, tłumaczone jest najczęściej jako „narody" czyli zwykle nie-Żydów. Określenie to, w zależności od kontekstu, może mieć wydźwięk pejoratywny, wyrażający lekceważenie wobec innowierców lub innych narodów. ,,Goj'' używane bywa przez Żydów jako pogardliwe wobec innych od żydowskiej grup etnicznych, narodowościowych i religijnych. Mimo że geneza słowa ,,goj'' w biblii jest neutralna to z czasem przez wielu żydów była używana jako obraźliwa. Tak samo jest ze słowem ,,murzyn'' gdzie etymologia słowa może wywodzić się od niem. słowa Mohr, co z kolei wywodzi się od łac. maurus oznaczającego czarny, źródło może mieć też staropolskie „murzyć” (czernić coś). Tu również geneza słowa jest neutralna, która z czasem przez część społeczeństwa została uznawane za pejoratywne, przez tak okropne zdania jak: być sto lat za murzynami, robić za murzyna, murzyn zrobił swoje, murzyn może odejść. W 2020 r. Rada Języka Polskiego zarekomendowała zaprzestanie używania tego określenia w komunikacji o charakterze publicznym. Czy nie uważasz że powinno się również zaprzestać używać słowa goj, do nie-żydów? Mnie osobiście boli takie określenie, gdyż czuję się wtedy skategoryzowany. Pozdrawiam cię serdecznie i liczę na odpowiedź.
@annabober34942 жыл бұрын
Karolino śliczna, myślałam że jesteś nastolatką dosłownie :) chciałabym bardzo żebyś wróciła kiedyś z rodzinką do ojczyzny i do tego co z tym związane. Good luck Kochana dziewczyno God bless you !!!
@iwonamalaczynska27872 жыл бұрын
Ja przepraszam...żebyś mnie dobrze zrozumiała, że nigdy nie pozwoliłabym sobie na narzucanie czy tzw.robienie przepisów ale uważam że powinnaś spróbować uczyć dzieci polskiego chociażby dlatego żeby na wakacjach wPolsce czyli się jeszcze bardziej Super.a tak w nawiasie Polki są najlepsze na świecie jako matki żony czy partnerki.sa mądre i piękne. Hahaha
@evaalicesartini90862 жыл бұрын
Naprawde ciekawe filmik. Ja rowniez interesuja sie Izraelem i ich religia. Bardzo mi sie podoba ich kultura, obyczaje itd.
@kazimmierajaneczek58052 жыл бұрын
Wszyscy którzy nie mówili do swoich dzieci w swoim języku stracili nie oni ale ich dzieci i wnuki szczególnie później w wieku dojrzałym dziecko ma cichy żal że matka tak go skrzywdziła taka jest naga prawda później przychodzi następna fala i dzieci dzieci czyli wnuczki wpadają przeważnie w jeszcze inny język dopiero widzi się swój dramat co się narobiło . Opinia z autopsji
@mimaso7740 Жыл бұрын
Małe sprostowanie, na Wiertniczej w Warszawie jest meczet, a synagoga reformowana jest na Twardej. Bardzo ciekawy materiał. Pozdrawiam
@martagadzina81982 жыл бұрын
Wspaniała rozmowa- dziękuję za nią! Trzymajcie się dziewczyny:)
@Izrealia2 жыл бұрын
Dziękujemy! Też się trzymaj ❤️❤️❤️
@monikamichalowska9272 жыл бұрын
Dzieki dziewczyny! Obie was bardzo szanuje i lubie. Spotykajcie sie i pokazujcie nam wasze spojrzenie na Izrael. Super sie was slucha :)
@Izrealia2 жыл бұрын
Serdeczne dzięki 💞
@josefp58532 жыл бұрын
Rozsądne spojrzenie:)👍
@emiliahi2 жыл бұрын
Lubię i oglądam Was obie :)
@Izrealia2 жыл бұрын
Cieszymy się bardzo ❤️
@krzysztofpawluk90292 жыл бұрын
Jedna ze szkół w Izraelu nosi imię Jerzego Michała Vogla.Sprawiedliwego wśród narodów Świata...
@avivporat2 жыл бұрын
True
@iwonazalewska21682 жыл бұрын
Mam wrażenie że jak mówisz o Polsce lub religii katolickiej to negatywnie do tego podchodzisz . To się czuje jak się slucha
@Izrealia2 жыл бұрын
A ja mam wrażenie, że Karolina negatywnie podchodzi do radykalizmu religijnego, a nie samej religii katolickiej. Sama przyznała, że pozostała osobą wierząca, tylko odstąpiła od organizacji jaką jest Oaza.
@barbaragaj63142 жыл бұрын
@@Izrealia a co złego jest w radykalizmie religijnym jeśli człowiek chce w tym żyć. Również odnoszę wrażenie, że rozmówczyni odrzuca to jako coś negatywnego, moim zdaniem to głębia człowieka, coś co współtworzy tożsamość. Pozdrawiam. Ciekawa rozmowa, ciekawy kraj do życia.
@grazynasnella12462 жыл бұрын
A ja czuję normalną rozmowę i rozsądne spojrzenie na otaczjąjące nas życie👍
@andrzejzalewski85202 жыл бұрын
Proszę brać pod uwagę w jakiej firmie pracowała p. Karolina przed wyjazdem z Polski.
@joannapasjonatka2 жыл бұрын
Smutny ten wywiad...problemy językowe, o których pani mówi, nie pojawiłyby się, gdyby pani mąż również nauczył się polskiego, tak jak pani nauczyła się jego języka. Moja siostra ma męża Niemca i mieszkają w Niemczech. Mają dwoje dzieci - każde mówi w obu językach. Sama pani przyznała, że jest jej smutno, bo nigdy nie będzie pani umiała tak wyrazić siebie, jak umiałaby pani w swoim języku ojczystym. To samo dotyczy porozumienia i komunikacji z dziećmi. Brak języka ojczystego sprawia, że pozbawia się swoich dzieci tożsamości. To naprawdę jest smutne. Jestem również zdumiona językiem, jakiego pani używa mówiąc o "przewrażliwionych" matkach, mając na myśli kobiety, które starają się mieć jak najlepsze relacje ze swoimi dziećmi. Pani nie musi tak postępować. Ale pogarda, którą pani okazuje (a która dotyczy również religii) jest dla mnie zdumiewająca. U Agaty nigdy tego nie zauważyłam. Szanujmy się. A świat będzie lepszy miejscem do życia.
@Izrealia2 жыл бұрын
Krzysztof, źle trafiłeś. Wróć do oglądania TVPiS. Tutaj się nie odnajdziesz 🌞
@julianilicki59442 жыл бұрын
Nie zapominaj ze oni mieszkaja w Izraelu gdzie sie mowi po hebrajsku. Jest wiec rzecza jak najbardziej naturalna ze Karolina nauczyla sie hebrajskiego, chocby po to zeby funkcjonowac w izraelskim spoleczenstwie. Nie jest natomiast rzecza naturalna wymagac aby jej maz nauczyl sie polskiego, bo poza domem nie mialby zadnej okazji aby go uzywac. Mozna oczywiscie dyskutowac czy Karolina powinna mowic ze swoimi dziecmi po polsku czy nie, ale jakby mowila po polsku to by jej maz byl "poza" tymi rozmowami, a nie mozna wymagac aby sie nauczyl polskiego.
@Izrealia2 жыл бұрын
@@julianilicki5944 w punkt! Karolina z mężem żyją w Izraelu. Gdyby żyli w Polsce jej mąż miałby dużo większą motywację do nauki polskiego.
@joannapasjonatka2 жыл бұрын
@@Izrealia jak wspomniałam, moja siostra mieszka w Niemczech z mężem Niemcem. Z miłości do niej i szacunku do jej korzeni, nauczył się on polskiego. Uważam, że jak najbardziej można wymagać od męża/żony nauki języka, w którym wyrośliśmy. A w codzienności pomaga to właśnie w tym braku wykluczenia kiedy chce się rozmawiać w obu językach. Mój szwagier na co dzień nie miałby okazji do rozmawiania po polsku, ale dzięki temu, że cała ich rodzina mówi w obu językach, nie ma nigdy żadnych barier. Z tego, co mówi moja siostra, szwagier często wybiera polski, kiedy coś do niej mówi. Nie chce stracić kontaktu z językiem. Mając takie doświadczenie jest dla mnie kompletnie niezrozumiała decyzja rezygnacji z ojczystego języka. Szczególnie w kontekście wychowania dzieci. Jak pisałam wcześniej - pozbawia to je tożsamości i korzeni 😞
@Izrealia2 жыл бұрын
@@joannapasjonatka W idealnym świecie osoby w związkach mieszanych uczyłyby się nawzajem swoich języków. W rzeczywistości to dużo bardziej złożona i przede wszystkim indywidualna sprawa. Są pary, którym przychodzi to łatwiej, a są takie którym nie idzie to w ogóle. Każdy ma inną konstrukcje psychiczną, predyspozycje, ilość czasu i energii. Pozdrawiam cieplo