A 16. percnél, mikor Euler vonalról beszelünk, akkor megkülönböztetjük a zárt és nyílt esetet. Így a házikónál szerintem nyílt Euler-vonalról beszélünk, mivel a G összefüggő és a páratlan fokszámú csúcsok száma 2. Ebből adódik, hogy a nyílt Euler-vonal két végpontja a két páratlan fokú csúcs. (3-...-3)
@istvannetilinger97873 жыл бұрын
Így igaz, pár éve szakközépiskolásokat tanítottam és annak idején még nem mentünk bele túl mélyen ebbe a témakörbe. Ha emelt szintű érettségire készítettem volna a videómat, akkor még a szomszédsági mátrixba is belementem volna. Köszönöm a kiegészítést, ami természetesen tökéletes.
@alexaviraghidvegi93193 жыл бұрын
Jónapot! Köszönöm szépen a videót, számomra is hasznos volt. Viszont lenne egy kérdésem, mégpedig, hogy az utolsó előtti feladatnál ( 22:30 ) ott egyszerű gráfról van szó? Mert, ha nem, akkor hurokéllel meg lehet oldani és akkor a fokszámok 5, 4, 3, 2, 0. Tudom kicsit aprólékos vagyok, elnézést, csak szeretnék biztosra menni :) Köszönöm szépen! - Virág
@istvannetilinger97873 жыл бұрын
Kedves Virág! A feladat megoldása csak akkor igaz, ha egyszerű gráfról van szó, itt pedig a szövegből ez lemaradt. A megoldásod tehát tökéletes. Sőt ha háromszoros élt tartalmaz a gráf, akkor 4, 3, 2, 1, 0 fokszámok is lehetnek.