Step up trafa jsou jen pasivni zesilovače signalu. A to podle poměru. Pokud mam 1:10 signal přenosky se 10x zesílí. Ale stale potrebuji phono předzesilovač kde je Riaa korekce a zesílí se na normalni signalove napětí. Proto se trafa používají většinou jen pro MC přenosky s velmi malým signalem. A nakonec musí trafo být s přenoskou kompatibilní. Hlavně s jeji vnitřní impedanci..
@Burphy427 ай бұрын
JJ to pánové moc nezvládli ...
@robertkovar87107 ай бұрын
Souhlas, trafa jsou jen pro MC prenosku a za ni uz nasleduje klasicky RIAA preamp pro MM. Ty trafa jsou ale dost drahe.
@frantisekkrizanovic47707 ай бұрын
S Vami vymenovanými možnosťami vylepšenia zvuku súhlasím. Určite to bude dobrý návod pre začínajúcich " milovníkov prehrávania LP platní ". Ja by som chcel doplniť vylepšenie zvuku i o ďalšiu možnosť. A to sú antirezonančné podložky umiestnené pod telo gramofónu. Ja používam gramofón od roku 1983 nepretržite a môžem konštatovať, že s podložkami Mini od slovenského výrobcu Authentic Audio Image mám najlepšie skúsenosti. Má to enormný prínos k vylepšeniu kvality zvuku.
@luxusnielektronika7 ай бұрын
Děkujeme za komentář. :)
@rudoradovy67787 ай бұрын
Hahaha.. tušil som že prenoska - 60% ceny - tie lepšie. Projekt robí velmi dobré predzosiky. Mám od nich jednoduchý sluchátkový analóg a je to naozaj rozdiel v porovnaní s integrovaným v zosilňovači.
@hrdstl2857 ай бұрын
1. Kvalitna prenoska (kto chce ziskať 100% zo zvuku tak jedine MC) 2. Kvalitny preamp (v DIY sa da ušetriť kopec eur, vynikajuci je PEARL3, 4x jfet na vstupe)
@ibarinka7 ай бұрын
Samozřejmě, že kvalitní přenoska je základ, ideálně, pokud to finance (a jiné okolnosti) dovolí plus kvalitní předzesilovač, ale chtěl bych se zeptat. Má cenu u kabelů pro přenos signálu z gramo do předzesilovače v délce cca do 1,5 m řešit nějak impedanční přizpůsobení kabelu k přenosce? Nebo spíš, je toto vůbec možné nějak řešit? Vím, že některé lepší RIAA předzesilovače, hlavně pro MC přenosku impedanční přizpůsobení řeší, ale zajímalo by mně, jak je to u kabelů. Vycházím z toho, že napětí takovéhoto signálu je řádově daleko menší a s větší impedancí než u linkového vstupu, odborníci nechť prominou, předpokládám blížící se třeba napětí, které jde z antény. A právě tady je nutné řešit impedanční přizpůsobení kabelu k anténě. Zde se používají tzv. symetrizační/desymetrizační členy, kdy anténa má 300 Ohm symetricky, takže na dvojlinku se připojovala přímo, kdeždo na koax (75 Ohm nesymetricky) je nutné použít desymetrizační člen. Samozřejmě tím nemyslím, že by bylo nutné používat něco jako desymetrizační člen mezi přenosku a kabel, ale myslím tím impedanci konkrétního kabelu, případně i jeho kapacitu. Právěže např. metráž Tasker, Klotz atd (a předpokládám, že i jiní seriózní výrobci) tyto údaje u svých kabelů uvádějí, tak jestli je možné tyto údaje zjistit i u hotových kabelů a vybrat tak kabel odpovídající konkrétní přenosce. Mohou mít RC hodnoty konkrétního kabelu znatelný vliv na zvuk ve spojení s konkrétní přenoskou? Děkuji za případné odpovědi.
@Senec217 ай бұрын
Jednoznacne dobry predzosilnovac phono urobi najviac
@hifiahigh-endaudiotechnika59027 ай бұрын
jj treba Actidamp
@robertkovar87107 ай бұрын
Nahradil jsem predzesilovac zabudovany v zesilovaci za Actidamp MK3 a ohromny posun dopredu, necekal jsem to...
@hifiahigh-endaudiotechnika59027 ай бұрын
Naprosty souhlas
@janbartosovsky12367 ай бұрын
Měl bych dotaz, jaká je životnost přenosky ?
@viktorkrbecek79967 ай бұрын
Ten filtr sítě mohu potvrdit
@robertkovar87107 ай бұрын
Neni zmineno serizeni gramofonu, přítlak ap.. Umyti desek roztokem ktery snizuje nachylnost na statiku+ antistaticke kosilky. Není zmíněno nastavení zisku a kapacity pro konkrétní přenosku, u phono preampu. Správné zemnění a minimalizace brumu.