Ну крутий ж ролик! Обожнюю твій контент за вдумливість та спонукання до розширення мислення. Як завжди, з хорошими прикладами та зрозумілими поясненнями. Дякую.)
@МаксимПлутенко-ь2м Жыл бұрын
Як завжди, дякую за матеріал! Сьогодні тема особливо цікава. Особливо цікаво було почути про "велич" чи "не велич" культур. А й справді, по відношенню до культури подібні характеристики виглядають штучними і недолугими. А от про, наприклад, меншу чи більшу "корисність" тих чи інших аспектів культури у нас чомусь розмірковують рідко.
@Roman_Hodishevskyi Жыл бұрын
Дякую вам за працю та розвиток україномовного KZbin! Як і завжди, було дуже цікаво послухати ваші роздуми.
@ВолодимирГриньов-э2в Жыл бұрын
Дякую за відео!
@katyakabbi166 Жыл бұрын
Дуже важливе відео, сподіваюсь його побачать більше людей
@hardporter7042 Жыл бұрын
Кожен живе у своїй інфобульбашці. В моїй зараз розквіт української книги. Я відкрив останнім часом для себе українських фантастів і страшенно цьому радію
@annap.7150 Жыл бұрын
Порадьте мені, будь ласка, ваші улюблені твори ♥️
@mSamwolf Жыл бұрын
Мені також
@hardporter7042 Жыл бұрын
@@annap.7150 Макс Кідрук "Колонія", Ілларіон Павлюк "Танець недоумка". Курта Воннегута "Галапагоси" "Колиска для кішки", "Сирени титану". Антиутопії: Хакслі "Brave New world" Орвел "1984" (страшенно сумно, але розкладує по поличкам політику тоталітаризму мама взагалі не змогла дочитати казала що жила в цьому всьому)
@hardporter7042 Жыл бұрын
@@mSamwolf Деніел Кіз "Квіти для Елджернона" останнім часом стали для мене відкриттям. До речі "Галапагоси", "Квіти..." та "Танець недоумка" книги чимось схожі. Корочє є канали на тг про книги "непозбувний книгочитун" і тому подібні (ящірка вибач за рекламу) читаючі які відкриваєш світ української книги, українських авторів, українських видавництв а їх дофіга як я зрозумів
@gavalk2343 Жыл бұрын
дуже і дуже дякую вам заце корисне відео
@MrIncognitoMK-5 Жыл бұрын
Дякую за відео. Культура створюється безпосередньо людьми, а тому якщо ми хочемо, щоб наша культура розвивалася і ширилась, треба прибрати податки, або робити їх якомога нижчими саме в цій області. Наприклад прибрати податки для приватних кіностудій на наступні 20 років. Саме так можна створити умови для появи приватних кіностудій, або залучити західні капітали привабливими умовами. Якщо ми хочемо потужну державу з сильною економікою, та продуктами нашої культури, які будуть впізнавати по всьому світу(як зараз з Польщею), то нам потрібний вільний конкурентний ринок. І поки в нас держава займається всім на світі, у тому числі кіно, а також регулює все що тільки можна, у нас буде лише корупція і не буде ніякого розвитку. Держава не здатна щось створити, тільки вільна людина в умовах ринкової економіки створює продукт, а тому держава не повинна займатися бізнесом(у тому числі зніманням фільмів), бо виникає нечесна конкуренція і корупційні ризики.
@ГригорийАтанов-о2ч Жыл бұрын
Дякую за цікаву інформацію!
@rawrmoster9501 Жыл бұрын
Дякую за вашу працю. Дуже цікава тема.
@Споглядач-л3е Жыл бұрын
Після таких відео починаю по-іншому сприймати оточення:бачив простих кумедних гопників-тепер спостерігаю блювотний прошарок суспільства,який заснований ідеєю "сильнішого" тим самим срср.Тобто їх поведінку можна пояснити тими принципами,які пропагували ся псевдонацією на терени інших поневолених народів:якщо вас більше-ви можете забрати,побити,пригнічити,примусити...і так далі. Такі дрібниці пояснюють проблеми нашого суспільства,показують їх. І треба бачити та розуміти,а головне-реагувати правильно!
@Споглядач-л3е Жыл бұрын
Треба шукати причину,а потім діяти!
@Rudiy_Kotovchenko Жыл бұрын
Дякую за контент. Побільше б таких освітніх роликів. Хоча й психологічні розбори - добре діло
@user-fc2wi9no4h Жыл бұрын
Дякую за відео
@rilov-23 Жыл бұрын
Дякую за відео, окрема подяка від нашого МП і бойових медиків за пам'ятку про неякісні турнікети.
@dasirius5415 Жыл бұрын
Дякую за відео...
@mSamwolf Жыл бұрын
чудовий контент аж заслухався.
@FeuerFuerElise Жыл бұрын
Дяка за відео
@Inf0ntil Жыл бұрын
7:50 бля, я й так нікому не розказую що слухаю, і чи слухаю щось з російського, там що б "нормальних" виконавців для себе знайти треба буде перед тим відкрити цілу купу хуйових, та й то окрім них слухаю чимало українських виконавців. Та й до 24 лютого багато кого з українських слухав. Що правда до 24 укрреп ще не встиг задовбати, та й міг похвалитися АНДЕГРАУНДНІСТЮ виконавця, а зараз уже навіть україномовними перебираю, замість того що б добавляти бо "українці хуйово рок не гратимуть, бо нема кому розкрутити", хоча з іншого боку просто виросло різномаїття, і тепер нема необхідності слухати все підряд що б точно себе задовольнити. І всетаки ще є непахане поле для реалізації в неофолку, в відео-інструкціях для різних завдань, не забуваємо що казав кличко про холодильник і телевізор
@shepard23 Жыл бұрын
Дякую за твою роботу
@DerOister Жыл бұрын
Філософе, доброго дня. Часто дивився ваші відео, дякую вам за контент. Підкажіть будь-ласка, чи не знаєте ви перевірених психотерапевтів, або психіатрів, що працювали з військовими чи платформу, де таких можна знайти? Звільнився півроку тому, служив в Донецькій області, хоч в окопах не був, але не можу прийти до нормального життя. Дякую.)
@КостянтинВолодимировичЛипко Жыл бұрын
дяка за справді цікаві думки, цей коментар для підтримки і просування відео
@alexsever6542 Жыл бұрын
моды какие-то стоят на мехвориор? год назад играл - таких приколов не видел, типа экрана зума на прицеле и т.д. подскажи, пожалуйста.
@irmarebezo5724 Жыл бұрын
Пане Рептилоїд - ви СУПЕР. Доберусь до Вас на Патреон як трохи розвантажусь, обов'язково.
@МаксимПлутенко-ь2м Жыл бұрын
Все, що створено не природою - культура. Принаймні, таке визначення нам давала наша викладачка з культурології. З цього, між іншим, випливає цікавий наслідок: культура - феномен, характерний не лише для людей. Так, мурашник - це також культура (правда, культура мурах). Навчання молодняка в зграї китів лежить на декількох найстаріших китах, тобто в китів є імпровізовані "школи". І ці "школи" - також культура.
@Grzegorz_Brz5 ай бұрын
Аніме зараз усе інше витісняє, і це мабуть найкраще шо зараз відбувається з культурою))
@arsla5308 Жыл бұрын
14:50 ++++. І це десятками років їхня музика та кіно не виходили за межі далекого сходу
@ivansaliuk132 Жыл бұрын
Дяка
@silverlight8535 Жыл бұрын
Українські художники, Малевич, Рєпін, Куїнджи теж всесвітньо відомі, тут проблема більше в тому що їх завжди намагалася привласнити московія
@amugusq7567 Жыл бұрын
Записувати тих, хто намагався позбавитися ідентичності і прийняти російску, до українців- це дуже велика неповага до тих, хто добровільно лишився з українською ідентичністю не зважаючи на туднощі і не такі великі перспективи.
@ТимурАрзікулов Жыл бұрын
Дякую за цікаве відео, Рептилоїде. Ніколи раніше не думав про культурний аспект в психології. Це було досить корисно.
@Artist17892 Жыл бұрын
Найкращий кагал з психології!
@MsUndertaker99 Жыл бұрын
Абсолютно не розумію українських любителів уззкай "культури", які з піною з рота її захищають. Окей, українська вам не заходить, ви не знайшли нічого з укр літератури, музики, фільмів і тд, і тп, таке буває, я сам такий. Але ж є ще решта світу, скількись там сотень країн, сотні мільйонів творців із якоюсь своєю родзинкою. Декількох поколінь не вистачить, щоб все це опрацювати, але ні, ми все одно будемо наярювати на "вєлікую уззкаю культуру патамушта патаму (патамушта дуже страшно витягти голову зі своєї задниці, подивитися в іншу сторону і дізнатися що там)"
@ooo2379 Жыл бұрын
Ну подобається деяким українцям закордонна культура більше, ніж своя, мають на це право. Звісно, є такі, хто прям принципово не хоче дивитися в бік українських творів, але це може бути звичка, яка була сформована відсутністю якісних продуктів, які б задовільнили смаки споживача. Я сам зрідка шукаю щось українською в пошукових сервісах, бо вже звик, що це марно, така собі вивчена безпорадність.
@GrayFoxHound9 Жыл бұрын
Теж не розумію, але з інших причин Що вони в російському знайшли? Ладно якесь дуже рідкісне інді чи совкова адаптація холмса А що ще там знайшлося? Безліч країн окрім невідомих авторів має безліч відомих яскравих образів 10-20 століть (Холмс, наприклад, така ікона що його й досі всюди пихають попри те що він не увійшов у суспільне надбання), а що вони в оосії знайшли? Ті ж майже нічого не роблять і не робили (максимум - змалювання буденності в постапокаліптичні проєкти спільнот).
@GrayFoxHound9 Жыл бұрын
@@ooo2379в такі моменти неіронічно постає питання (без ненависті) -а в росіян що? Вони теж не дуже відомі культурним експортом чогось окрім всратих новел про попаданців. Максимум - моди на усілякі перші фолаути та спільнотні аналоги фонду сцп, більше вони особливо медійних продуктів не експортують.
@Хенто-м1ш Жыл бұрын
Дякую за відео. Як же я сподіваюся, що встигну побачити розбір вархамеру до повернення на фронт.
@natalka0449 Жыл бұрын
Виросла в україномовному середовищі, де батьки мене навчили відрази до росіянської музики і самих моск@лів, але контент по телевізорі та захоплення моїх однолітків їх контентом розмивав щось в середині мене. Мене називали агресивною, менше спілкувалися, тому я поступово почала толеризувати росіянське, і вважати це все кращим, ніж українське. Зараз відчуваю велику провину і сором за цю меншовартість 😢
@ВалерийЖмышенко-у6г Жыл бұрын
Пей таблетки
@ВладиславПірогов Жыл бұрын
Є ще давньо китайська, тони інформації з відти ми використовуємо кожного дня але назвіть хоч когось із їх філософіф
@annap.7150 Жыл бұрын
Вважаю творчу спадщину Андерсена, братів Грімм та Шарля Перро фундаментальною для суттєвого пласту сучасної світової культури, а Пушкіна - ні. Пушкін - найяскравіший приклад культу особистості, що підтримується штучно. Один із прикладів - якщо зазирнути у середу фанатської творчості (як україномовну, так і російськомовну), то мотиви та естетика європейських казок популярні поза часом, а от Пушкін власне шкільними підручниками і обмежується.
@СвятойАвогадро Жыл бұрын
Измерять фундаментальность количеством фанфиков это сильно
@ooo2379 Жыл бұрын
Ну стосовно величної і великої експансивної культури сьогодення - це американська і японська.
@arsla5308 Жыл бұрын
Японці в 90х все ще дофіга грошей на популірізацію вбацали
@ooo2379 Жыл бұрын
@@arsla5308 Може й не дарма. Але в них розвинена і самобутня культура була й до цього.
@amugusq7567 Жыл бұрын
@@ooo2379 У кожного народа самобутня культура. Просто Японія змогла у поп-культуру, зокрема завдяки американцям.
@ooo2379 Жыл бұрын
@@amugusq7567 Але наприклад наша культура не може прорости у власній країні крізь бур'яни московитської та американської культур. А Японська змогла, і не лише в поп, і не лише в своїй країні.
@amugusq7567 Жыл бұрын
@@ooo2379 По-перше варто зазначити що японська кульура не знищувалася декілька сторіч. По-друге японська культура після ДСВ не боролася з американською, а спочатку намагалася дуже багато запозичити, і коли творці це опанували - вони почали вносити у твори нові сенси. Те ж аніме зявилося зі спроб малювати мультфільми копіюючи волта діснея. Також вато зазначити що американські солдати після ДСВ дуже охоче несли японську культуру додому, що в перспективі вилилося у декілька творів які цю культуру популяризували ще більше. До прикладу, якщо ми говоримо про кіберпанк, то викинути ні американський, ні японський внесок не можливо. Тому українська культура не може бути задавлена американською, бо вона нікого не давить. Але щоб вона росла треба прикладати зусиль у самій країні, у тому числі держава не має заважати творцям. Ми і так маємо твори, які дуже відомі на заході - у тому числі у ігровій поп-культурі.
@RoderBober Жыл бұрын
Хотів би звернути увагу, що сучасна демократія бере свої витоки з самоврядування середньовічних міст і має малого чого спільного з демократією часів древньогрецьких полісів
@denispotapenko4062 Жыл бұрын
20:52 - на це потрібно змінити аватарку каналу.
@Inf0ntil Жыл бұрын
І я абсолютно згоден з тим що російська література в школах не потрібна, бляха, в нас в школі була рос.мова, після 14 навіть відмінники з принципу перейшли на двійки, і вчителька все розуміла, я аж до 9 класу намагався довести що ьі не не одна а дві букви, а твердий знак це буква б, а за написання слів як чується взагалі мовчу
@AnarchoReptiloidUa Жыл бұрын
Нібіріанське вітання.
@МаксимПлутенко-ь2м Жыл бұрын
Ну і просто ще один коментар для просування даного ролику. Нехай квітне український ютуб!
@user-4308ecFromDSV Жыл бұрын
💛💙
@VAHAD5 Жыл бұрын
Ми теж вкладаємо в нашу культуру колосальні кошти. Ось музей голодомору під час війни будуємо. Така собі культура української корупції.
@security3246 Жыл бұрын
Не трогайтэ памятник Пушкина!-Він лежить на смітнику, не треьа його везти у музей радчнської росвї
@wedtate4267 Жыл бұрын
Відео не погане розмірковування про "мистецтво і держава це різне"
@Inf0ntil Жыл бұрын
18:40 коренізація всього навсього була спробою компенсувати окупацію, без такої спроби совок би розвалився б раніше, сталін звичайно і на неї болт поклав
@eltribiani Жыл бұрын
Что мешает провести "культурную экспроприацию" то. Зачем выбрасывать если можно, так сказать, захватить?
@alexfisher3079 Жыл бұрын
Про Кіберпанк 2077 приклад не вдалий, так як гру робили по першоджерелу, а саме настільній грі Кіберпанк, яка є американською. Тому нема ні чтого дивного що в грі нема відбитку польської культури. Тут краще глянути на Відьмака
@fantasma_de_la_noche Жыл бұрын
Блін є одна неприємна штука В інших країнах люди не розуміють різницю Культур і мов України і росії І їм реально треба пояснювати що Україна і росія то різні країни і що Україна має свою історію
@BohDaN_KuzMyCh Жыл бұрын
коментар на підтримку каналу
@miroslavnikitjuk6294 Жыл бұрын
Всю руську літературу можна блін Пратчеттом замінити , принаймні в школах
@Master.09614 Жыл бұрын
Тері пратчет це класика. Він на голову краще за пуфкіна.
@vamperegka4536 Жыл бұрын
Або можна додати більше українських сучасних письменників, бажано хороших
@fariatman Жыл бұрын
@@Master.09614пардон, но вы, ребят откровенно говоря клоуны. Мало того, что литература в школе не просто так на группы по времени разбита, так вы блин ещё и жанры мешаете в кучу. Это сугубо по комментарию. Я бы ещё и ролик обосрал бы, но боюсь некоторые борцуны за демократию несогласие с собой могут не принять.
@Master.09614 Жыл бұрын
@@fariatman пардон?. Мы хорошо знаем что Пушкин писал стихи а Тери Пратчет фентази комедию. Только дело не в жанре. А в самих авторах и их произведениях, вот в чем проблема.
@fariatman Жыл бұрын
@@Master.09614 и в чем проблема Пушкина? В том что он был русским? Ну тогда боюсь можно вырезать все произведения до 20го века. Там все были представителями стран проявлявших военную агрессию. Сама мысль мне кажется идиотской ещё и по причине наличия в нашей школе есть такой предмет как современная литература в старших классах, где Прачет кстати упоминалась.
@Vladislavaklyma Жыл бұрын
>Вивчаємо лі ми древногрецьку в школі >ну чк вам сказати(Влпдіслава. 9 років катувань об два види наголосив та два вида "духів)
@dasirius5415 Жыл бұрын
Що до вкладу південної Кореї в культуру вони почали в неї вкладуваться тільки де-то в році 2017 бо до цього там таке собі було, а почали активно вкладуваться тільки що славно звісні псай та бтс вистрелили на весь світ чомусь, так що таке собі як приклад ставити Південну Корею...
@kvartashabmx Жыл бұрын
"...держава частково відповідає і за збереження нематеріальної культури, за її популяризацію, а це різні фестивалі, традиційні свята з обрядами, звичаєми..." - після ціх слів виникло питання, а чи справді вона відповідає? Може це якось пов'язано з активною позицією людей чи повагою до історії, або може ще чогось? Бо мою маму ніхто не змушував купувати ялинку на цей Новий воєнний рік, робити паски на Великдень. А всяке кіно, музика, живопис може все ж таки повинне йти з ідеї творчості, а не з бажання заробити грошей креативним шляхом
@ooo2379 Жыл бұрын
Був у Маріюполі музей стародавніх ЕОМ, заснований однією людиною лише на власному натхненні. Ця людина зверталася до держави, але влада взагалі ніякої підтримки не надала. Зараз цього музею немає, як і більшої частини міста. Хто зна, може якби держава надала кошти, то можна було б ще до повномасштабної війни чи хоча б на початку врятувати експонати. Але якщо власник ледь сам врятувався, то що вже казати про музей.
@kvartashabmx Жыл бұрын
@@ooo2379 Добре що власник врятувався, бажаю йому здоровья та сил. А с приводу музею думаю ,що цей розвиток війни достатньо форсмажорний форсмажор аби не мати притензій до готовності спасіння музею. Я б задавався питаннями, а як так вийшло, що п****скі війска з Криму аж до Маріуполя дійшли
@zefirka3518 Жыл бұрын
Ть можаш ты выклазць сценарiй?
@goldenstar9196 Жыл бұрын
?
@ezuskirkartorias1169 ай бұрын
12:04 РИИИИИИИМММ
@zefirka3518 Жыл бұрын
Пересказываю в двух словах: Россия - агрессор, Достоевский/Пушкин/Чайковский/Репин - русские, а значит, всех их надо отменить и низвергнуть в безвременье, так как они своими действиями сделали возможным войну с Украиной! Такое можно и дальше в историю перенести: Гёте, Вагнер, Ницше - немцы, которые, создав "великую" ""культуру"", подготовили приход к власти Гитлера.
@blackblood5302 Жыл бұрын
Ебать кото ещё учитываться в эти видосы (я чисто в каменты захожу по кекать)
@Inf0ntil Жыл бұрын
під час другої світової ненавиділи все німецьке, так само зараз більшість ненавидить все російське, це звичайна закономірність. Коли тебе буде бити якийсь чувак, ти ж не будеш думати що 12-ти юрідний прадід цього чувака був ахуєнним письменником, ти про це згадаєш максимум після того як переможеш нападника, а швидше всього навіть пізніше. Руйнація стереотипів не тільки не можлива під час війни, а й просто не потрібна.
@knyz_noosfer Жыл бұрын
@@Inf0ntilэм, ну как раз таки нет. Чего то от полученного моим корешем осколка от мины Шевченко (какие нибудь вопли видоплясова или ещё кто) хуже не стал. Потому что сюрприз они никак не связаны с этим осколком
@МаксимПлутенко-ь2м Жыл бұрын
В відео і близько не було подібних думок. Ти або помилково не на те відео відповів або ...
@Nicor-ss3uj Жыл бұрын
@@Inf0ntil Со всем уважением, но нет. Взять те же ненавидимые вами Советы. Перед ВОВ(именно с 41 по 45) и во время ВОВ продолжали изучать в школах немецкую литературу.
@Artem-yq6mf Жыл бұрын
культура рабсіян - карго-культ на європейсьу з поєднанням мішанини всього і вся азійського, при невмінні двйсно осягнути хоча б щось, лол)
@Fortronz Жыл бұрын
Мєх, от чому коли зайшла тема про культуру на россії я уявив як через через 50 років умовний Ванька 7-Б з Бурятії виходить до дошки і дуже проникливо починає читати вірш "Словно х*й дроченый в жопу пид*ра..."
@zefirka3518 Жыл бұрын
Все главные романы Достоевского включены Норвежским клубом в список "100 главных книг человечества"... Стоит ли здесь говорить, что Достоевский - один из главных писателей 20 века впринципе!?
@goldenstar9196 Жыл бұрын
А ещё у вас в головах тупин президент Мира!) Клоуны на обочине истории
@МаксимПлутенко-ь2м Жыл бұрын
Вважаю, що не варто. І ось чому: по-перше, будь-яка оцінка культурного твору є суб'єктивною. Так, наприклад в рейтингу 100 найкращих книг усіх часів журналу «Ньюсвік» Достоєвського взагалі немає. Інші топи не дивився, але ж і так зрозуміло, що єдності в них нема. По-друге, сама творчість зазначеного автора наповнена думками... спірної корисності. Так, наприклад, в "Ідіоті" автор ділить людей на "звичайних" і "не звичайних". Якщо Ви хоч трохи цікавилися психологією, то, думаю, розумієте, що це не здорова ідея. А популяризувати творчість автора, що популяризує хворуваті ідеї... ну таке собі.
@zefirka3518 Жыл бұрын
@@МаксимПлутенко-ь2м действительно, художественная оценка того или иного автора всегда зависит от предпочтений поставителя. Однако я бы акцентировал внимание на том, что выбор книг в подборке зависит большей частью от цели и методов. Так, например, Норвежский клуб для создания списка пригласил самых, как кажется, заслуженных писателей своего времени для её составления. Но это ещё не показатель объективности. Отличает эту подборку то, что она не была, если позволите, "национальной". Есть, к примеру, список, в котором почти одни французские авторы, имён которых мы даже не знаем; есть американская (от times, если не ошибаюсь), в которой ситуация отображает популярные произведения именно в среде читающих жителей США и, возможно, Европы. Достоевского там конечно же нет. На то время. Но я бы руководствовался иным подходом: нам нужно оценить не попсовость автора, а его влияние. Что же будет с Достоевским? А он считается одним из родоначальников (предтечей) экзистенциализма. То есть главное направление философии XX века смотрело на него как на отца-основателя (часто его ставят рядом с Кьеркегором и Ницше в этом отношении). Идея же Фёдора Михайловича, уж простите, принадлежит XIX веку. Мы же не будет критиковать Де Сада за то, что он аморалист (ведь его идеи для времени были прогрессивны), хотя он оказал огромное влияние на весь нигилизм? Пропагандировать можно всё. И такие идеи тоже. Запрещать их - заниматься трудом многоуважаемых ублюдков из обкомов.
@iShepart Жыл бұрын
А где русские субтитры?
@annap.7150 Жыл бұрын
Це жарт чи серйозно?
@bio-goose Жыл бұрын
В альтернативній реальності, де росіяни не розвʼязали війну
@goldenstar9196 Жыл бұрын
На обочине истории =)
@di7ter43 Жыл бұрын
Пошел копиум по венам
@Moons1167 Жыл бұрын
якщо не можеш написати по фактам де автор не правий, то краще мовчи і не позорься.
@Moons1167 Жыл бұрын
@@tahtqnjh9097 тіпа як я шо. стєкломоя в'єбав? напиши нормально що ти хочеш, мусор.
@di7ter43 Жыл бұрын
@@Moons1167 Я не хочу никому ничего доказывать. Мне всё равно твоё мнение, ноунейм.
@Moons1167 Жыл бұрын
@@di7ter43 > мнє всьо равно твойо мнєніє > ніхачу даказивать > все одно сре в коментах > все одно відповідає на коменти Ти - біосміття. Ти дурна тварина та результат інцесту. Перестань позоритись і з'єби звідси на ферму з якої ти виліз.
@amugusq7567 Жыл бұрын
Торчать вредно, советую прекратить - до старости не доживешь.