Займався вєшєнкою 6 років. На стружці не сподобалось. Міцелій довго заростає на стружці. Найкращий субстрат для вєшєнки(глива) з подрібненої соломи, а ще краще з соєвої шелухи або з шелухи соняшникових зерен. Правда я не заливав кип'ятком, а мав великий металевий бак, і в ньому прокип'ячував цукрові мішки з соломою. Під баком палив вогонь. Доводив до кипіння і ще варив 5-10 хв і далі залишав мішки в кип'ятку до повного вихолодання. Така стирилізація субстрату точно вбивала всі спори плісняви. І кути в мішку знизу для виходу вологи обов'язково проріжте. Та й утрамбовувати субстрат в мішак потрібно дуже плотно, щоб не було повітря!!! І не бійтеся, при плотній трамбовці міцелій не загине. Навіть якщо зерно міцелія роздавити, то воно всетівно випусте грибну павутину(грибницю). І для заростання блока в темноті повинна бути температура 20-25градусів. А як уже в прорізях появляться примордії(зародиші грибів), тоді температура має бути 14-17 градусів. Тодіблокам потрібне світло. Я освітлював лампочками-економками з "денним" світлом. І тоді вже треба 2 рази на день грибного блока кропити водою з росинки.Тільки не поливати що б з блока текло, а кропити(Імітація роси). Перепробував різні штами такі, як: НК-35, Р-80, К-12, К-17. То найбільш урожайні були К-12, К-17.Вони за 2 хвилі плодоношення давали урожайності по25%-27% від початкової маси грибного блока. Але коли попробував бджоли, то вєшєнку закинув. Бо на неїтреба мати гарний збут. І гриб вєшєнка(глива) - продукт харчування, щошвидко портиться. його потрібно бігом збувати. А мед - може і пару років лежати. Бажаю Вам удачі в грибних починаннях. P.S. Я замовляв хороший зерновий міцелій у Львові. Нажаль не лишилося контактів. Але якщо наберете в гуглі "Львівський міцелій гливи", думаю знайдете ту лабораторію. у них розфасовка в поліетиленових кульках з спеціальними повітряними фільтрами по 6кг зернового (на ячмені) міцелію. Правда мінімальна партія 4 кульки (24кг). І ще, я вирощував вєшенку на пеньках.Там все просто. найкраще росте на тополі, грецькому горіхові, осиці. Хвоя не годиться!!! ДОРЕЧІ, І ДЛЯ ПОСІВУ В МІШКИ ХВОЙНА СТРУЖКА ТЕЖ НЕ ПІДХОДЕ!!! Процес засіву є в ютюбі (відео куча). я просто свердлив дирки, тудинибивав міцелій і зверху замазував глиною.А далі на третину закопував пеньки в тіні і зверху обмотував поліетиленом, в якому теж робив невеликі надрізи.Засівав пеньки в травні, плівку знімав в середині серпня. 2-3 рази в тиждень підливав пеньки. На пеньках вєшєнка проростає довше і на першу осінь може не дати плодів. Але потім пеньок плодоносе 5-6 років, поки не зтрухнявіє.
@АллоЦум2 жыл бұрын
Отличная тема. Пусть у тебя всё получиться.🙏🙏🙏
@tigroff2 жыл бұрын
У мене з сухого міцелію нічого не вийшло, він не запустився ні в мішку, ні в окремій мисочці. Шукайте живий міцелій на просторах олх.
@фродонесравненный2 жыл бұрын
Класс
@ВалерійЩерба-н2в2 жыл бұрын
Романович удачі вам , в моїх краях займаюця малиною.
@КостяЧабаненко-д7и2 жыл бұрын
👍
@АндрейЧиботару2 жыл бұрын
Привет молодец👍👍👍
@ЕлизаветаМихалик2 жыл бұрын
😘😍😘
@АленаСклярук2 жыл бұрын
Ух ты!!!! Успехов!!!!
@Alex-kj9gc2 жыл бұрын
У знакомых видел выращивают вешенку и опята на пеньках, в пеньках посверлены неглубокие отверстия и в них залаживаются мицелии как то там! Растет это все у них на улице в затененном месте ( еще и сеткой затенено) потому как дятлы и разные птички грибницы склевывают на раз! Тоже думаю одну тройку мешочков завести дома, на пробу как говорится для своего стола) ждем новых роликов, интересная тема!
@viktoriarodina65472 жыл бұрын
Алексей! по поводу того что ты лелаеш! есть хорошая пословица(чем бы салдат не занимался - лижбы задолбался)
@Своядумка2 жыл бұрын
,,лелаеш чем ты занимаешься,???
@viktoriarodina65472 жыл бұрын
@@Своядумка ну вешанку я 20 лет выращивал! очень много! лекции читать могу по этому делу
@МаркЭнгельс-и1у2 жыл бұрын
Забегу наперёд скорее всего опилки покроют плесенью в любой субстракт который не прокипятился тоже покроет плесенью и грибы посаженные погибнут страх надо варить чтобы он закипел и прокипел минут 20 лучше 40 потом после остывания засеять туда мицелий но не пудру а пшеницу заражёнными целями вешалки
@ИгорьМарчук-э6р2 жыл бұрын
Согласен полностью. Хотя есть вариант что даст немного. У меня так на кукурузе было. Лучше чтобы кипятился субстрат( хотя бы пропаривался) 40-60мин.