Це відео створене для учнів художньої школи з нагоди 300-річчя з дня народження українського філософа та просвітника, поета та музиканта, Григорія Савича Сковороди, який з'явився на світ 3-го грудня 1722 року.
Пікірлер: 79
@СергейИвахненко-ф7ю2 жыл бұрын
Дякую за працю.Дуже цiкаво.
@ЕленаСкрипченко-ф3б2 жыл бұрын
Дякую,слухала з великим задоволенням і зацікавленням!
@serggol48162 жыл бұрын
Дякую Вам за цю роботу! Сродна праця! Що може бути її краще! Г.Сковорода втілював цей принцип всім своїм життям. Як вчив ,так і жив ! Не кожен так може!
@nataliiagolitsyna59242 жыл бұрын
Щиро дякую! Дуже повна та яскрава та цікава розповідь.
@Gagagiga4510 ай бұрын
ДЯКУЮ ВАМ ЗА ВАШУ ЛЮБОВ ,ДО УКРАЇНИ І СВЯТОГО УГОДНИКА БОЖОГО ГРИГОРІЯ СКОВОРОДИ.❤❤❤
@halynapavl2 жыл бұрын
Щиро дякую! Цікава і справді потрібна інформація. Заздрю студентам, котрі мали можливість слухати курс "філософія Сковороди""
@ἀκέφαλος2 жыл бұрын
дуже дякую Вам за таку якісну роботу!
@Michael-km3jc2 жыл бұрын
Клас! Дуже цікаво. Лайк за українську мову👍
@ТАТЬЯНАНЕСТЕРЕНКО-и2с2 жыл бұрын
дуже дякую .це дуже цікаво. відкрила для себе. Боже, дякую тобі. В школі не зацікавили. а зараз!!!!
@ЛюдмилаЩусь-ц5з2 жыл бұрын
Дякую! Дуже цікаво.
@ОлександраКривенко-е6к2 жыл бұрын
дякую ☀️ чудове інформативне відео! Сковорода актуальний досі, це класика.
@ЛесяШвец-е2х2 жыл бұрын
Дякую дуже сподобалось і усе гармонійно сприймається і музика, голос .ніколи не читала тепер почну
@Maksym_TM2 жыл бұрын
Дякую, за Вашу роботу!
@marijahutsol6062 жыл бұрын
Великі людині, вічна пам'ять! 👍🙏
@jshell07712 жыл бұрын
Чекаємо наступні відео!
@ЛюдмилаЧабановська2 жыл бұрын
Велика подяка, що навертаєте українців до СВОГО, до українського!
@maivazovi2 жыл бұрын
Дуже дякую!
@Елена-в7о4л2 жыл бұрын
Дякую. Духовний скарб України Григорій Сковорода.
@ЕленаУстинова-к7у2 жыл бұрын
такою людиною. великим украінським філософом і просвітником може пишатися разом з Украіною весь світ.
@ЛюбовЛюбисток2 жыл бұрын
Він незрівнянний з ніким, вони цікаві,але Він найкращий,і унікальний,наш Сковорода!
@10Jasha2 жыл бұрын
Добра робота.
@ВолодимирГордійченко2 жыл бұрын
Твори Сковороди, що перекладені російською, можна було не казати. Росіяни його у нас крадуть, вважають його російським філософом. У той час, коли кацапи рознесли ракетою музей у Сковородинівці, я, як військовий, був на харківському напрямку. Почув цю жахливу новину про зруйнований музей Сковороди, я був не у собі від такого варварства. Саме після демобілізації, я так хотів відвідати цей музей не тільки як військовий, але як філософ--сковородинець. Коли я читав студентам курс філософію Сковороди, я приходив на заняття в образі його. Це для технічого вузу було щось! Шкода, що музей знищено ворогом, думаю, що музей відбудують і я, дай боже здоров'я приїду
@Наталія-в6ш8х2 жыл бұрын
Дай Боже,щоб здійснилися ваші мрії
@oksanav59312 жыл бұрын
Мені теж було дуже прикро почути про зруйнований музей 😭 А потім Собчачка ходила у футболці з написом "мир ловил меня, но не поймал". 😡 Круто, що ви з так цікаво підходили до своїх лекцій 👍 Бажаю вам живим-здоровим і з перемогою повернутися додому і відвідати відновлений музей Сковороди.
@ninaperetyatiko2 жыл бұрын
Дякую Вам за захист України.Дай Боже Вам вижити в пекельній війні та повернутись до святої професії вчителя.Хай Боженько оберігає вас і всіх наших захисників.
@ВиталийПавленко-ф4д2 жыл бұрын
Вы должны ещё обязательно принять участие в восстановлении этого музея Сковороды!!!
@СашаРадчук-т3л2 жыл бұрын
Обов'язково відбудуємо!!!
@svitlana3312 жыл бұрын
Дякую 💛💙
@natalimonomelnik76292 жыл бұрын
Святым ,познавшим вечный Дух ,прошу Тебя Григорий Сковорода , помоги мне ,чтобы не обижали меня враги невидимые
@frida81962 жыл бұрын
Дякую. Соромно що в 40років я нічого не знала про Г.Сковорода.
@ruslanruslan25452 жыл бұрын
Дякую.
@bohun55122 жыл бұрын
Наймогутніша зброя-- СЛОВО .Всевишній покликав нашого Сковороду просвічувати НАРОД, бо хто говорить ,той сіє, хто слухає-- збирає.
@НаталиДугнист2 жыл бұрын
Благодарю ❤
@ЄвгеніяБап-э4у2 жыл бұрын
Мені дуже соромно, що не знала філософії Сковороди. Разом з вами прослухала філософські висловлювання Філософа і з радістю відчула все, про що Він писав, це про моє))))
@АртанськийРодовід Жыл бұрын
Як українські предки розуміли життя і буття? Чому маємо берегти єство людини? Стаття -"ПРАВОСЛАВНИЙ СВІТОГЛЯД - НАУКА ГЛИБИННОГО СВІТОРОЗУМІННЯ БУТТЯ"; -"ДАВНЄ ВЧЕННЯ ПРО ЄСТВО ЛЮДИНИ"; -"ПРО ДУХОВНИЙ ЗАХИСТ ЄСТВА ЛЮДИНИ"; -"РАХМАНО-ХАРАКТЕРНИЦЬКЕ РОЗУМІННЯ ВСЕЛЕНСЬКОГО ЖИТТЯ", в блозі Святояр UAmodna. Що є давній світогляд українців? Яка структура Світлого Ірію? Що таке Права? Яким має бути світле єство людини? Що таке Апокаліпсіс і Армогедон? Варто прочитати і знати...
@tetianamyronenko98482 жыл бұрын
То називається пробудження внутрішньої енергії Кундаліні яка з нами народжується і переходить з життя в життя
@natalimonomelnik76292 жыл бұрын
Святой человек .
@daryaorehova66612 жыл бұрын
Дякую!!
@dieterschmitt90612 жыл бұрын
Danke 💙💛
@ЛюбовВолянська-ы6ъ Жыл бұрын
Дякую. Цікаво, якщо Г.С.Сковорода жив зараз і мав такий вибір джерел інформації, як зараз. Чи обрав би він Біблію. Чи було йому "простіше" в свій час, коли Біблія давала відповіді. Іноді здається, що ми чим далі, тим більше відмовляємося від морально-етичних цінностей, як недосяжних для нас, в надії, що вони вигадані диваками. І раптом...війна...чомусь.
@АртанськийРодовід Жыл бұрын
Невідоме минуле планети і Всесвіту. Які знання втратило людство? Статті: - "ДУХОВНІ ПРОВІДНИКИ ВСЕЛЕНСЬКОГО ЛЮДСТВА"; - "УСТРІЙ СЛОВ'ЯНСЬКИХ ДЕРЖАВ МИНУЛОГО"; - "ЯК ПРЕДКИ БУДУВАЛИ СПРАВЕДЛИВЕ СУСПІЛЬСТВО"; - "ДУХОВНИЙ ЗАХИСТ ЄСТВА ЛЮДИНИ". Все в блозі Святояр UAmodna. Цікаві факти невідомі більшості. Божественна модель Всесвіту і Апокаліпсіс. Хто такі Арії і що таке Потоп? Що є Троянь і гербом чого є Тризуб? Як діяло віче? Варто прочитати і знати...
@maxh71722 жыл бұрын
18 Ловив Мене Не Спіймав Світ 18 NEO Lamberg MAX 🐯 14:42 16:09:14 🐯 🐔
@Андрій-ф3о5р8 күн бұрын
Дякую
@mobis59592 жыл бұрын
Дякую 🙏! Цікаво і корисно!!! Як можна написати коментар тільки для автора? Щоб інші не бачили 🙄
@artschoolvideolessons2 жыл бұрын
Дякую! В описі каналу є моя пошта, можете написати туди.
@ОльгаКостина-я1й2 жыл бұрын
Отже, 3 грудня виповню€ться 300 рокiв вiд Дня народження...
@МирославаВацеба-е9з2 жыл бұрын
Хай спочиває з Богом
@ВиталийПавленко-ф4д2 жыл бұрын
Это выходит, орки специально разрушили музей Сковороды в канун его юбилея!!! Но украинцы всё бережно восстановят и основательно разрушат то, что останется от их недостраны.
@ivankharitonov83482 жыл бұрын
👍👍👍
@ТихонОмутов2 жыл бұрын
🇺🇦
@Gagagiga4510 ай бұрын
В ІМ,Я ІСУСА ХРИСТА, ЯКЩО САМ ГОСПОДЬ БОГ ПРОСЛАВЛЯЄ СВОГО СИНА В СВОЄМУ УГОДНИКУ, ГРИГОРІЮ СКОВОРОДІ, НЕ ДУМАЮ, ЩО ВІН БУВ ТІЛЬКИ ФІЛОСОФОМ, НЕХАЙ В КИЄВО ПЕЧЕРСЬКІЙ ЛАВРІ, ВАМ РОЗКАЖУТЬ, ЯК ПРОСЛАВЛЯВ, З 2000, ЯК І БАГАТЬОХ СВЯТИХ УКРАЇНИ, ТАК АМІНЬ.
@petosiris1732 жыл бұрын
"Народився в селі Чорнухи", по-перше Чорнухи селом ніколи не були, це було містечко. По-друге , Сковорода народився в підварку Харсіки, зараз село. Ще на початку 20 ст. там жили його родичі.
@artschoolvideolessons2 жыл бұрын
По-перше, це спірне питання і про "село-містечко" і про "Чернухи-Харсіки". По-друге, дякую за небайдужість🙂 Михайло Ковалинський, один з найближчих його друзів, та перший його біограф у книзі «Життя Григорія Сковороди» писав так: «Григорій, син Сави, Сковорода народився в... Лубенської округи, у селі Чорнухи, 1722 року»
@aleksandrlukashevich47932 жыл бұрын
Биография Сковороды интересна.Но означает ли это,что она-ключ к пониманию его творчества? Если верно, что реставрация исторической ситуации, в которой было создано произведение и авторского замысла является предпосылкой подлинного постижения его значения, то понимание не что иное, как восстановление изначального. Но тогда, спрашивает Гадамер, действительно ли будет полученный результат соответствовать искомому, той цели, ради которой историк предпринял исследование? Рассуждая далее, он обращает внимание на то обстоятельство, что текст - реальность, обретшая своё первое значение благодаря его создателю. Однако существуя в традиции, он затрагивает нас, обращаясь с вопросом. В начавшемся разговоре присутствуют не только восстановление первоначального смысла произведения, но и усилие расслышать то, что нам говорят. Возникает потребность переосмыслить ситуацию, в которой находимся мы сами. При этом, постижение сказанного руководствуется господствующим над нами предвосхищением смысла, подлежащий коррекции, если этого требует текст. Следовательно, смысл последнего необъясним исходя только из той среды, в которой творил автор и находились его первые читатели, во всяком случае, этим он не исчерпывается. Реконструкция авторского замысла позволяет высказанному в тексте обрести свою определённость и способность впервые “действительно быть сказанным”. Но всё это относится не к автору, а к содержанию произведения. Якщо правильно, що реставрація історичної ситуації, у якій був написаний твір, й авторського задуму є передумовою справжнього осмислення його значення, то розуміння не що інше, як відновлення початкового. Але тоді, запитує Гадамер, чи дійсно буде отриманий результат таким, що відповідає шуканому, тій меті, заради якої історик почав дослідження? Міркуючи далі, він звертає увагу на ту обставину, що текст - реальність, яка отримала своє первісне значення завдяки його творцеві. Однак, існуючи в традиції, він торкається нас, звертаючись із запитанням. У розмові, що почалася, присутнє не тільки відновлення первісного змісту твору, але й зусилля почути те, що нам говорять. Виникає потреба переосмислити ситуацію, у якій перебуваємо ми самі. При цьому, як відзначалося, розуміння сказаного керується передбаченням змісту, який панує над нами, що підлягає корекції, якщо цього вимагає текст. Отже, зміст останнього неможливо пояснити, виходячи тільки з того середовища, у якому творив автор і перебували його перші читачі, у всякому разі, цим він не вичерпується . Реконструкція авторського задуму дає змогу висловленому в тексті знайти свою визначеність і здатність уперше “дійсно бути сказаним”. Але все це стосується не автора, а змісту його твору .ФІЛОСОФСЬКА ГЕРМЕНЕВТИКА Й ПРОБЛЕМИ ТЕОРЕТИЧНОГО ДЖЕРЕЛОЗНАВСТВА Aleksandr Lukashevich Totallogy-XXI. Постнекласічні дослідження . -2013. -№ 29. -Режим доступу :nbuv.gov.ua/j-pdf/totallogy_2013_29_1
@yuramyroslav76832 жыл бұрын
наратив про те., що Біблію не можна сприймати буквально, правдивий лише частково, і створений для того, щоб ввести в оману усякого, хто наважиться шукати Істину. Шкода певною мірою, що Сковорода попав під прес т.зв. християнства, і не зміг в повній мірі осягнути приготовані йому откровення.. Сковорода, образно кажучи, є типовою жертва йудо-християнсько духовної кастрації..
@ВячеславКозар-н5я2 жыл бұрын
20:06 - справедливе не равенство, так буде правильніше.
@maxh71722 жыл бұрын
18 Не Від Книг Розум Розумний 18 NEO Lamberg MAX 🐯 🐔 14:39 16:06:22 🐔 🐯 A N A S T A S I Y A M A X I M A X 🐯 18 72 18 🐯
@maxh71722 жыл бұрын
18 Сократ Гераклід Кант Сковорода Далайлама 18 NEO Lamberg MAX 🐯 🐔 14:37 16:04:36 🐔 🐯
@Marichka7962 жыл бұрын
У таємничих спільнотах брав участь- масон?
@ПетроПанасенко-в3у Жыл бұрын
Сковорода по року народження-- собака, з її Непервершеним нюхом. А по місяцю народженя -- Стрілець-- націлений у невидиме. Виправдав і те і те
@lllllllIIIIIIII_-_55555OoOoOoO Жыл бұрын
💬
@yuramyroslav76832 жыл бұрын
він хотів буддизму, але так і не дійшов, бо православіє і біблійна догма були кайданами на його ногах.
@markosalo12362 жыл бұрын
що ви маєте проти евроінтеграторки софії августи фредеріки ангальт-цербської?
@artschoolvideolessons2 жыл бұрын
Багато чого маю...Але писати розгорнутий коментар про цю тітку нема бажання.
@lllllllIIIIIIII_-_55555OoOoOoO Жыл бұрын
❔❕
@danboshskipovsky24692 жыл бұрын
Щось нагадує Дє карта
@jurij292 жыл бұрын
Щоб зрозуміти Сковороду, треба думати і відчувати, як він, жити тими ж цінностями. Кожна людина дивиться на світ навколо і інших людей через призму свого свтогляду. Автор цього "реферату" розказав про те, що видалось йому цікавим, а про нецікаве і "недоречне" - ні. Проте, так само більшість людей відноситься і до самого Слова Божого, яким жив і надихався Сковорода.
@hsohclhnocubsat2 жыл бұрын
Сковорода - не Сократ. Кант - не Спіноза. Бальзак - не Сервантес.
@bobdan60582 жыл бұрын
Бог доторкнувся до нього, тому він став незвичайною людиною.Завдяки таким людям українська нація буде вільна та незалежна, це дух нації.
@lllllllIIIIIIII_-_55555OoOoOoO Жыл бұрын
Ммммммммммммммм
@lllllllIIIIIIII_-_55555OoOoOoO Жыл бұрын
1
@valentyn_borulko2 жыл бұрын
слухайте і дивіться поки є можливість бо згідно нового Закону прийнятого Верховною Ради у першому читанні Григорій Сковорода і Тарас Шевченко будуть заборонені в Україні