Дорогі друзі, що ви думаєте про битву при Шайло? Чому, на вашу думку, конфедерати попри початковий успіх все ж зазнали поразки? Пишіть свої думки в коментарях. Ставте «лайки». Поширюйте це відео у соцмережах. Ставайте спонсорами каналу.
@ОксанаОмельяненко-л1ы3 ай бұрын
Дякую!!!!!!!!!!!!!!!!!!
@oleksandrpetryk20023 ай бұрын
@@ОксанаОмельяненко-л1ы Дякую за ваш відгук!
@АртурОмельяненко-з6ц3 ай бұрын
Дякую!!!!!!!!!!!!!!
@oleksandrpetryk20023 ай бұрын
Дякую за ваш відгук!
@AndriiGryganskyi3 ай бұрын
Гарний приклад того, що воювати доводиться не тим військом, яке хочеш, а тим військом, яке є.
@erwinsmith_783 ай бұрын
Вподобайка за відео.
@oleksandrpetryk20023 ай бұрын
@@erwinsmith_78 Дякую за ваш відгук!
@МихайлоДуда-и9ъ3 ай бұрын
Часи громадянської війни в Америці і досі надзвичайно цікаві для дослідників.
@liu-78_shjk3 ай бұрын
Вподобайка за цікаве відео.
@oleksandrpetryk20023 ай бұрын
@@liu-78_shjk Дякую за ваш відгук!
@АндрійН-ц4б3 ай бұрын
🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦
@oleksandrpetryk20023 ай бұрын
@@АндрійН-ц4б Дякую за ваш відгук!
@wowabigun76313 ай бұрын
На меморіальному кладовищі поховано 5400 (приблизно) чоловік. Наступ конфедератів, майже біля причалів, Шерман спинив сконцентрувавши великокаліберну арту. Позицію шершнів теж арта пробивала. Сама битва, це ще і змагання між залізницею і пароплавами (логістика), вода перемогла. Генералу південців не надали допомоги, бо він відіслав лікаря до простих бійців. Джентельмен. Місцевість без пагорбів, але помережена річечками порожистими, заросла великими деревами. Церква Шайло маленька, з дощок. І тоді самотня, в лісі.
@oberinmartel12493 ай бұрын
Жорстка м'ясорубка. Скільки битв в світові історії програно із-за того, що бійці замість того, щоб розвивати успіх починають грабувати лагер противника? Ще згадалася фраза Наполеона - краще один поганий генерал, чим два гарних. Та й взагалі, думок багато, але час та справи обмежують мою писанину)) Дякую за вашу роботу, Олександр. Дуже цікаво.
@oleksandrpetryk20023 ай бұрын
@@oberinmartel1249 Дякую за ваш відгук! Борегар і Джонстон не змогли стримати своїх бійців від грабунку і дорогоцінний час для перемоги було втрачено. Хоча треба визнати що Грант таки був на грані розгрому.
@erwinsmith_782 ай бұрын
Натан Форест талановита людина як воєначальник.
@oleksandrpetryk20022 ай бұрын
@@erwinsmith_78 І військовий злочинець.
@erwinsmith_782 ай бұрын
@@oleksandrpetryk2002 Як і деякі командири Півночі. Шерман теж не був особливим гуманістом.
@TarasKalytaАй бұрын
Класна ілюстрація до стратегії непрямих дій, про яку писав Ліддел-Гарт. Поки основні сили обох сторін товклися на невеликому квадратику між Аппалачами та океаном, доля війни вирішилися зовсім в іншому місці. Хоча можна зрозуміти: коли столиці обох ворогуючих сторін знаходяться буквально у кількох десятках кілометрів від лінії фронту, складно опиратися бажанню завершити війну одним ударом. Цікаво, у який момент у Вашингтоні усвідомили, що західний фронт є вирішальним? Сподіваюся, що у наступних випусках буде про це.
@oleksandrpetryk2002Ай бұрын
@@TarasKalyta Я думаю, що у Вашингтоні значення західного фронту на повну зрозуміли після того як Грант став головнокомандувачем. У 1864 році він завдав удари з двох фронтів, із заходу наступав Шерман, а сам Грант діяв з півночі.
@Uznik_GULAGa3 ай бұрын
Грант , це американський Жуков, не даром в них було однаково прозвисько в війні. На людей йому було начхати , головне результат.
@oleksandrpetryk20023 ай бұрын
@@Uznik_GULAGa Згоден з вами. Хоча на відміну від Жукова після війни Грант визнав що деякі його рішення були помилковими (наприклад, він публічно визнав свою помилку у кривавій битві при Колд-Харборі у 1864 році). Мені особисто здається, що Жуков мабуть ніколи не чув про генерала Гранта (і це не дивно, адже у Жукова не було нормальної загальної освіти, не те що військової).