✅ Odbierz bezpłatną konsultację i dołącz do projektu Finansowo Zależni: ➡ bit.ly/finansowozalezni ✅ Test i poradnik znajdziesz na stronie: finansowozalezni.pl 💎 Współpraca: kontakt@grzegorzkusz.pl
@dagnamucha10522 жыл бұрын
Tak, prosimy o więcej! My w ED od urodzenia naszych dzieci. To styl życia, wybór i najlepsza przygoda dla naszej rodziny!
@matejko34442 жыл бұрын
Jak zaczął się niewid 19 wypisałem dzieci z szkoły ,ponieważ moje dzieci nie będą w majtkach na buzi chodzić ,dzieci mają czas i rozwijają swoje chobby ,mam całą masę znajomych którzy mają dzieci poza systemem ,pozdrawiam zdrowo myślących
@98kondzio2 жыл бұрын
Jestem przerażony ile ograniczonych rodziców jest tu, w komentarzach. Im zupełnie nie przeszkadza bez sensowna podstawa programowa. W kółko tylko o byciu z rówieśnikami, tak jakby poza szkołą nikogo nie było.
@nieszkola8 ай бұрын
Byłam w edukacji domowej 8 lat, a teraz prowadzę swoją firmę
@98kondzio2 жыл бұрын
Pękam ze śmiechu jak czytam komentarze typu : że edukacja domowa zabiera dzieciom możliwość przebywania z innymi dziećmi, albo że taką edukację wybierają rodzice z aspiracjami ale z tępymi dziećmi. To przeważnie tępi rodzice widzą "szanse" w publicznym systemie edukacji.Tak jakby papierek z czerwonym paskiem decydował o losie własnych dzieci. Nic bardziej mylnego. Z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że moja przygoda z edukacją publiczną to jedna wielka strata czasu. Spektrum rówiesników było tak zróżnicowane, że nie było z kim gadać, przemoc od starszaków była i nikt się tym nie przejmował. Durnowaty plan zajęć, np. na koniec 1 godz. lekc. WF-u ,a potem 2 godz. matematyki, po prostu super jak na 21 wiek. Dzieci jak niewolnicy, siostrzenica 11-letnia, plecak przeładowany, lekcje od 7:15 do 15:15, absurd za absurdem, ale jak zwracam uwage jej rodzicom że to jest chore i dziecko nie powinno aż tyle czasu przebywać w szkole, to oni mówią że to normlne, bo oni "też tak mieli". Ani jednej lekcji z historii tego kraju, ale za to edukacja seksaulna jest !!! Dziecko po takiej szkole jest ogłupione i nic więcej, sama minister edukacji mówiła nie tak dawno, że dzieci wyciekają im z systemu, bo świadomi rodzice widzą czym jest szkoła 21-wieku w Polsce.
@Iga-ip8ju Жыл бұрын
Bardzo się cieszę, ze temat jest coraz bardziej popularny!
@magdalenaviola Жыл бұрын
Edukacja dzieci to jedna z najważniejszych kwestii dla przyszłości naszego świata. Super, że pojawiają się tu takie treści!
@aleksandrawreczycka26272 жыл бұрын
Mój syn chodził do liceum prywatnego i to było bardzo dobre ,bo w szkole publicznej byłby traktowany jako głąb matematyczno-fizyczno-chemiczny,a tu doceniono jego talent plastyczny i humanistyczny. Matematyk był świetny i jak zobaczył rysunki syna to powiedział "niech on się zajmie rysowaniem,a ja matematyką". Wyrósł mi facet który jest magistrem sztuki, ale pracuje jako analityk biznesowy i ma niesamowitą inteligencję techniczną.
@katarzynakielan76712 жыл бұрын
My jesteśmy już 4 lata w ED. To był jeden z najlepszych pomysłów dla całej rodziny. Wybraliśmy MMSy. Zaufaliśmy doświadczeniu Oli i Marcina Sawickich i nie żałujemy. Polecami Ich podcasty 😊
@GrzegorzKusz2 жыл бұрын
oo super :)
@LuLu-fm3ez4 ай бұрын
Tez tam chciałam... Ale jestem z Podkarpacia? Czy Wy macie do nich daleko? Jeśli tak, to czy odległość to problem...?
@katarzynakielan76714 ай бұрын
@@LuLu-fm3ez nie, odlagłość nie stanowi problemu. Egzaminy można zdawać w Krakowie 😊
@przytuledkiedukacjadomowa67542 жыл бұрын
Ale świetnie że poruszyłeś temat u siebie. Myślę że wpisuje się w ten kanał również edukowanie ludzi o tym że mogą sami uczyć dzieci i nie muszą jednocześnie odbierać im dzieciństwa. Nam mijają 4 lata w ED ... obecnie dwie córki. Syn najmłodszy za rok przyłączy się tymczasem systemu nie musiał próbować... kolejne dziecko też nie spróbuje. Cieszę się że możemy uczyć nasze dzieci tego co wg nas ma wartość.
@patrykkropel76062 жыл бұрын
Edukacja dzieci jest bardzo ważna, jesteśmy również w edukacji domowej. Dzieki!
@lukaniu7779 Жыл бұрын
my tez próbujemy. w jakim wieku macie dzieci?
@marzenaaromanowska92462 жыл бұрын
Od roku tez przerabiamy domową edukację i 👍👌😊 szkoła w chmurze 😉
@madzikm93302 жыл бұрын
Super temat! Coraz bardziej interesuje mnie taki rodzaj edukacji dla moich dzieci, pozdrawiam- rocznik 85🙂
@agatadawid65102 жыл бұрын
Pozdrawiam, ten sam rocznik 😁 mama mająca dziecko pierwszy rok w ED 6kl 🤗
@marlenagiersz4395 Жыл бұрын
Pozdrawiam i ja mam 19 miesieczniaka ale sluchajac madrych ludzi i mojego serca nie posle dziecka do szkoly !!!
@michalhermano2 жыл бұрын
Grzegorze, well done! Super materiał, chcemy więcej!!!
@karola198962 жыл бұрын
Jestem nauczycielką i tylko mogę potwierdzić, że to czego dzieciaki muszą się uczyć, jaka jest podstawa i to co jest w podręcznikach to jedna wielka porażka. Nie dałabym dziecka do publicznej szkoły.
@S.W.O_20242 жыл бұрын
To co nauczyciele sobą reprezentują to jest porażka moja córka nie ma weekendu bo nauka tak ja nauczyciele gnębią ja mam już dość
@karola198962 жыл бұрын
@@S.W.O_2024 zgłosić do dyrektora a jak to nic nie da to postraszyć kuratorium. Oni się teraz boją, bo Czarnek podpisał ustawę, że dyrektora szkoły można w każdej chwili odwołać i zastąpić kimś z kuratorium właśnie. Niestety nauczyciele chyba rekompensują sobie swoje marne zarobki takimi zachowaniami:-/
@baassiia2 жыл бұрын
My wszyscy z pokolenia rodziców chodzilismy do szkół publicznych i żyjemy. Ja tam miło szkole wspominam byli super nauczyciele i kiepscy. A to co dzieciaki najbardziej zyskują to nauka życia w grupie, przyjaźnie i fajny czas w przerwach. Szkoły prywatne robią selekcję społeczeństwa i niestety dziwne rzeczy też się tam dzieją... Poza tym z tego co wiem prywatne szkoły też ta sama podstawę programową muszą realizować... Więc Pani nauczycielka chyba słabo ogrania swój zawód.
@karola198962 жыл бұрын
@@baassiia dziękuję za ten wartosciowy komentarz. I super ze wiesz jak ogarniam swoją pracę. Nie napisałam nigdzie o innej podstawie programowej czy prywatnej szkole. Czytanie ze zrozumieniem się kłania. Oj coś kiepsko w szkole musiało być ;-) Pozdrawiam!
@p.g.25652 жыл бұрын
@@karola19896 ta ustawa nie przeszła.... A kurator bardziej broni szkoły niż dziecka. Wiem, bo sama walczę z wiatrakami. W tym światku - jak wszędzie zresztą - liczą się układy i układziki.... Nie wygrasz
@klaudianowak71742 жыл бұрын
Super wywiad. Ja mam syna 2 latka i od 2 lat mówię rodzinie, że do żłobka, przedszkola i szkoły nie pójdzie. Zdziwieni, że jak to. Tłumaczę, nie kumają. Córka 22 lata po szkole i szkoda że nie miałam takiego myślenia kiedyś.
@urszulalipinska-farkas44732 жыл бұрын
Pomagałam 9letniej bratanicy odrobić zadanie z matematyki ( jej mama nie była pewna czy robi dobra metoda zadanie). Ja zrobiłam metoda co ja pamiętam .. wynik miałyśmy taki sam ale inny metody i .. i było źle ! Bo nie ta metoda co Pani Nauczycielka chciała... Ot cała nasza edukacja .
@Marlice12 жыл бұрын
Bo szkoła obecnie nie uczy myśleć, z słuchać wytycznych... czyli uczy roboty (androidów). Ot posłuszny gatunek... i sądzę, że odnośnie nauki domowej będzie bardzo duży opór, bo nie będzie to w żaden sposób kontrolowane (i tak też w sumie w dobie dzisiejszej czyli słabego rozwoju mentalnego większości ludzi można to uargumentować, aby ludzie sami się temu sprzeciwili... no i czas, którego skutecznie nam brak).
Moje dzieci już zapisane do "szkoły domowej". Zaczynamy od września.
@kamilakosecka25212 жыл бұрын
Temat edukacji bardzo ważny! Chętnie posłucham więcej takich wywiadów o alternatywnych metodach nauczania... Syn ma zaledwie 4 lata ale już zgłębiam temat... wiem, że szkoła publiczna to jedno wielkie nieporozumienie...
@ingerrusin67872 жыл бұрын
zterolatek mógł już czytać biegle od 3 ,5 rokużycia.LEVIS "Jak wychować zdolne dziecko", ksiażki -Domana(pracownik Kliniki Mayo w USA).
@illbeback68152 жыл бұрын
Moja starsza córka właśnie skończyła LO, zdała maturę. Od 5 klasy była w ED. Syn od początku uczy się w domu :) Uwielbiamy być poza systemem :)
@lucynanowicka29372 жыл бұрын
Mam córkę od roku na edu.domowej i żałuję ,że tak późno.Teraz wiem ,że nauka w systemie to strata czasu,placówka czyli tzw szkoła to przechowalnia na czas pracy rodziców.Też uważam,że nie ma minusów.
@GrzegorzKusz2 жыл бұрын
super to słyszeć :)
@sebastianszulc69472 жыл бұрын
Witam podstawowe pytanie kto edukuje w domu rodzic?
@WekT42 жыл бұрын
czy jest gdzieś jakiś bilans czasowo finansowy jak wygląda ta edukacja, kto edukuje kto pracuje i w jakim wymiarze godzinowym?
@AT-kx6fj2 жыл бұрын
Edukację domową wybierają rodzice o wysokich aspiracjach i tępych dzieciach, które w szkole byłyby średniakami albo gorzej!
@baassiia2 жыл бұрын
1 osoba nie zastąpi całej grupy rówieśników... Temat wylozysz, ale interakcji międzyludzkich nie zastąpisz. Odzierasz dziecko z czasu gdzie zawiązują się przyjaznie, pierwsze miłości, poznawanie siebie i otoczenia. Ma tylko jedna słuszna prawdę od mamy.
@maciejdrahusz2 жыл бұрын
Szkoła doskonale potrafi zabić w dziecku chęć do nauki... U nas na razie to tylko domowe przedszkole ale z czasem mamy zamiar sami brać odpowiedzialność za edukację naszych dzieci.
@98kondzio2 жыл бұрын
Dla rodziców, którzy mają jeszcze beton komunistyczny w głowie, to co Pan pisze, to jakaś abstrakcja, sporo ich tu w komentarzach. Dobrze mieć świadomych rodziców, biorących odpowiedzialność za to, czego uczą się ich dzieci. Pozdrawiam.
@judytakirenczuk-swiatek61432 жыл бұрын
I nas tez domowe przedszkole dla dwoch synkow ;)
@kostka75532 жыл бұрын
Proszę o więcej odcinków z tego tematu oraz o więcej pytań o stronę praktyczną ed?
@monikaharasimiuk71302 жыл бұрын
Super wywiad, dzięki Grzegorz Kusz
@ewagebauer75682 жыл бұрын
Ważny odcinek, zaczynamy ED od września. Proszę jeszcze o jakieś odcinki jak uczyć dzieci finansów
@piotrstepniak2 жыл бұрын
My też od września zaczynamy ED :-)
@kingapietsch26662 жыл бұрын
Polecam kanal Angeliki Talagi godmother
@joannamazurkiewicz735111 ай бұрын
Temat ED ciekawi mnie od dłuższego czasu . Ostatnio 5 letnia córka zapytała "czy naprawdę wszyscy muszą iść do szkoły? " Nie mogłam skłamać :) I tak zaczęło się od rozmowy z dzieckiem potem rozmowa z partnerem..I już wiem że to będzie droga dla nas . Staram się podnieść swoje kompetencje . Dużo teraz czytam o tym jak ludzki mózg się uczy . Słucham dużo o tym jakie inni mają doświadczenia z ED . Czuje ogromną ekscytację.
@victorgoldman71152 жыл бұрын
Ja pamiętam z nauki szkolnej problem braku chęci części kolegów do nauki przez co destabilizowali zajęcia ze szkodą dla tych, którzy chcą się uczyć. Zamiast skupić się na nauce trzeba było stresować się czym można "oberwać" od tych znudzonych szkołą. Z obecnego punktu widzenia to była totalna patologia i nie ma szans w stresie nauczyć się czegoś dobrego.
@anastazjaserce90554 ай бұрын
Tak, uczymy się całe życie i pomagamy sobie jako chrześcijanie. Zatem, droga Pani, nie mówimy "tylko i wyłącznie", "tą naukę", "wpisać w status".
@henryka15952 жыл бұрын
Dziękuję super wywiad. Pozdrawiam serdecznie Panią mamę edukatorkę oraz Pana Grzegorza .😊
@GrzegorzKusz2 жыл бұрын
Dziękujemy 🙂 pozdrawiamy 🤗
@theplusia8122 жыл бұрын
No kiedyś była taka edukacja wszędzie... Od czasów antycznych... Podziękujmy bismarkowi co stworzył poniekąd szkole w obecnej jej formie (Bismark chciał szerzyć propagandę a jak najlepiej jak w miejscu gdzie nie ma rodzica, od najmłodszych lat)
@Begmar2 жыл бұрын
To wspaniałe. Nigdy nie myślałem z tej perspektywy na naukę. Bardzo dziękuję. Mam małą córeczkę i mam również świadomość, że publiczne szkoły są delikatnie niedorozwinięte pod względem nauczania. Dziękuję za ten film dał mi sporo do myślenia. Pozdrawiam serdecznie Panią Joannę, co za otwarty umysł!
@martabartoszewska942 жыл бұрын
Kapitalny odcinek! Dziękuję! ❤️ Czy jest tutaj ktoś z Zabrza kto ma lub planuje mieć dzieciaczki w ED?
@renatafuchs94802 жыл бұрын
Tak bardzo dobry odcinek:) Planujemy ED u Sawickich w Krzyżowej, syn 1 klasa. Jesteśmy z Sosnowca
@kingamaleszka49182 жыл бұрын
Myślę,że w dzisiejszych czasach szkoła ma inną misję niż edukacja,to po pierwsze.Po drugi widać,jak państwu zależy na wyedukowanych dzieciach,kiedy to szkoły były pierwsze zamykane podczas pandemii i to na długi czas.Myslę,że każdy zna temat, a nauczanie zdalne to najgorszy z możliwych systemów.Dlatego cieszę się,że powstał ten wywiad, ponieważ może dać nowe spojrzenie na edukację dzieci wielu rodzicom.
@martarojek63552 жыл бұрын
Mieszkam we 🇮🇹 szkoła zabiła spontan i odwagę mojego dziecka. Walczę o niego. Jeszcze 3 miesiące i kończymy to szambo
@iin3602 жыл бұрын
Niech Bóg panu błogosławi za ten reportaż 🤗❤️bardzo dziękujemy
@MagDa-kx8be2 жыл бұрын
Świetny temat!
@2minutecrafts2132 жыл бұрын
Nic się nie zmieniło jeśli chodzi o oceny, opisowe tylko na koniec roku w nauczaniu początkowym kl 1-3. Testy,testy nauczyciel udowadnia że dziecko dużo nie wie, jak tu mieć motywację do nauki
@paulinakazimierczyk23762 жыл бұрын
Super video, ukazujące perspektywę ED. Dziękuję 😉
@emilialipinska50202 жыл бұрын
Moja córka, która ma 11 lat, od początku jest częściowo w edukacji domowej: po prostu nie liczymy za bardzo na szkołę publiczną, choć na szczęście chodzi do "kameralnej" podstawówki. Sama uczę dziecko języków obcych, matematyki i oczywiście w razie potrzeby pomagam w innych przedmiotach. Jestem tłumaczem, pracuję zdalnie, więc udaje nam się wszystko pogodzić. Wypowiedź pani Woronieckiej bardzo ciekawa i merytoryczna.
@dorotakucharska44972 жыл бұрын
Mój syn chodzi do 6 klasy. Codziennie jest ta sama zdarta płyta ,że nie chce iść ,bo mnie tam nie szanują,krzyczą..i niczego nie uczą. A Pani od matmy tylko wykłada jak na studiach nie tłumaczy, później wymaga. Codziennie stres i nerwy. Ja nie mam już siły. Czuję ,że mój syn się marnuje,ale też bardzo cierpi ,bo nie zgadza się wewnętrznie z tą całą nauką. Nauczyciele po covid też chyba trochę zwolnili ,bardziej nerwowi i często mało profesjonalni chociażby w tym indywidualnym spojrzeniu na każde dziecko osobno. A co do w-fu to taka nuda ...pani każe grać w kosza sama chodzi i liczy sobie ile kroków zrobiła innym razem grają w ping-ponga w piwnicy ....dramat 😭😭😭
@milykoteczekznieszkoly2 жыл бұрын
Super wywiad. Joanna ZłoteSłowa "traciłam dziecko" tak wielu rodziców nie zauważa tego momentu. Dla nas też relacje są najważniejsze i dzieje się u nas pięknie ale syn nigdy nie chodził do szkoły a córka przez większość swej edukacji. Teraz jest już maturzystką i zakłada firmę :)
@doramajerska92112 жыл бұрын
Świetnie. Bardzo się cieszę, na ten odcinek. Ja z rodzina bardzo dużo podróżujemy i nie wyobrażam sobie edukacji zwykłej dlatego od roku przygotowuje się na edukacje domowa mojej Córki i szukam jakiejś fajnej szkoły. Chętnie będę u Was śledzić także ten wątek. Jeśli znasz kogoś kto ma swoje dzieci w tzw „szkole w chmurze” to tez mógłby być o tym odcinek. Pozdrawiam.
@agatagranat68782 жыл бұрын
Jak mi się podoba to co mówi ta Pani :) Dzięki Grzegorz za to nagranie
@Evanna722 жыл бұрын
Bardzo fajny odcinek :) Przez caly odcinek nurtowalo mnie pytanie odnosnie nauki dzieci w domu i asymilacji z innymi rowniesnikami, dostalam wyjasnienie w trakcie. Mega wartosciowo, cos innego :)
@MalwinaNogaj Жыл бұрын
Dzieci uczone w systemie domowym są asertywne, bo taka jest ich natura od urodzenia. Dzieci, które idą do przedszkola w wieku 3 lat, a potem do 0, 1 klasy it'd. są tłamszone i " uczone" posłuszeństwa i dyscypliny. Nie widzę w tym nic ekscytującego.
@michazwior34352 жыл бұрын
Super!
@renia60922 жыл бұрын
Super temat 👍👍👍👍👍👍
@tomaszczapkowski41792 жыл бұрын
Super ze poruszyles ten temat👍 ale prawda jest taka ze po pierwsze to system jest chory po drugie takich nauczycieli jak ta Pani poprostu nie ma.!
@D-Orro11 ай бұрын
Może trzeba się lepiej rozglądnąć …
@jagaswietokrzyska15842 жыл бұрын
Bardzo merytoryczny wywiad , pozdrawiam serdecznie.
@edytaowcz98262 жыл бұрын
Świetny odcinek 😃
@peterzajaczkowski13852 жыл бұрын
Tematyka strzał w 10 💪
@jgosjgos2 жыл бұрын
Super temat 🙂
@LuLu-fm3ez4 ай бұрын
Guwernantka? Gdzie można zdobyć takie kwalifikacje? Super wywiad!!! Jeszcze jeszcze!!!
@kostka75532 жыл бұрын
A jeśli ktoś chciałby prowadzić ed w domu,ale ma male mieszkanie,gdzie dzieci siedzą sobie na głowie?Czy ktoś mógłby podpowiedzieć rozwiazanie?
@annabrunetka98672 жыл бұрын
Mam dwóch synów na ED i w nigdy w życiu oni sami nie wróciliby do szkoły systemowej. Syn ( liceum) rozwija się w muzyce, ma czas na sport, czytanie książek. Młodszy podobnie. Poziom wiedzy samych nauczycieli na temat ED jest znikomy. Oni nawet nie wiedzą, co to jest, myśląc , że to jest nauczanie indywidualne 🤦. Natomiast widzę ogromne zainteresowanie rodziców tą formą i patrząc na tempo w jakim pustoszeją klasy w szkole moich dzieci, które ,, uciekają " na ED, szkołom systemowych, w obecnej formie, daję góra 10 lat. Jestem pedagogiem terapeutą, obserwując polski system szkolnictwa można tylko ręce załamać albo zabierać dzieciaki , zapewniając im inne możliwości kształcenia. Mój 18 letni syn, bardzo dojrzały nastolatek powiedział ostatnio słowa, które mnie zelektryzowały. Mianowicie, że szkoła mu wiedzy nie dała, szkoła mu wiedzę odebrała.Trzymam kciuki za wszystkich nastolatków i ich rodziców, którzy nie boją się zmian i zmian dla swoich dzieci .
@pawekowalski85382 жыл бұрын
Wszystko ok tylko jakoś tak słabo Pani przedstawiła tą praktykę codzienna, jeden konkretny dzień. A od 24:00 mówi Pani, że założyła szkołę, żeby dzieci miały gdzie chodzić. Czyli po prostu prywatna szkoła dla wąskiego grona, a nie edukacja domowa? Czy jakaś hybryda tych dwóch systemów? CZY czegoś nie rozumiem?
@AvroArrowSS2 жыл бұрын
Przyłączam się do pytania, sam myślę nad edukacją domową, ale kiedy praca, kiedy dom? jak kupić czas? mała prywatna szkołą, może kluby szkolne?
@tworzywoarchitekci2 жыл бұрын
Równiez jestem ciekaw jak to wygląda w praktyce - dla mnie to trochę opcja dla kogoś kto odnalazł powołanie w byciu 100% dla dziecka, może się mylę, ale proszę o szczerą odpowiedź. na początku wspomniano, że Pani jest nauczycielem matematyki, czyli jakąś podstawę do bycia pedagogiem posiada. Odpowiedzi Pani są dosyć teoretyczne i ogólne, a nie pokazują konkretów. Zaznaczam, że ten temat jest dla mnie interesujący i z uwagi na moją córkę rozważam wiele wariantów. Wcale nie neguję tego rozwiązania ale uważam że w teorii wiele aspektów życia wygląda kolorowo.
@joannaworoniecka-gucza81432 жыл бұрын
Szkołę założyłam dla rodziców, którzy edukują dzieci poza szkołą:) moje dzieci przychodzą do szkoły tylko na egzaminy. Inni uczniowie korzystają z różnego rodzaju warsztatów. Nie jest to szkoła dla wąskiego grona, każdy może się zapisać i liczyć na wsparcie ze strony nauczycieli.
@joannaworoniecka-gucza81432 жыл бұрын
@@tworzywoarchitekci decyzję o specjalizacji w kierunku nauczania matematyki oraz informatyki podjęłam później, życie wymusiło ten krok. Nie potrzeba mieć specjalizacji pedagogicznej, aby być nauczycielem swoich dzieci.
@Bebboq2 жыл бұрын
Z tej strony córka Pani Joanny! Szkoła nie jest dla wąskiego grona, ależ skąd. Jest zbudowana z myślą o dzieciach i dlatego tak wiele rodzin jest w niej szczęśliwych, bo te rodziny myślą o swoim potomstwie. Zwyczajnie rodziny i dzieci nie są traktowane jako masa do indoktrynowania, ale jako wyjątkowi ludzie, każdy jest inny, ważny i cenny ☺️
@eddie1987pl2 жыл бұрын
Pięknie dziękuję. Z żoną chcemy jakiś katolików pozbierać i zrobić mini klasę, raz jeden rodzic raz drugi. Wspaniała inicjatywa
@miya69722 жыл бұрын
Jakiś katolików?
@eddie1987pl2 жыл бұрын
@@miya6972 nom jakiś praktykujących, normalnych. Z dziećmi
@witekert54432 жыл бұрын
@@eddie1987pl bez obrazy, ale jak nie będzie katolik to co? To oni już nie są normalni?
@eddie1987pl2 жыл бұрын
@@witekert5443 Normalni, ale inna grupa. W celu utrwalenia danych cech dzieci trzeba dążyć do stworzenia odpowiednich okoliczności. Oczywiście nie chodzi też o statystycznego katolika, który jak ktoś proste pytanie zada, typu: jak są gwałty i morderstwa to gdzie jest Bóg i Maybach Rydzyka i inne bzdury i wtedy głowa w dół. Zbiór konkretnych ludzi z konkretnymi cechami
@ewa9988 Жыл бұрын
Chętnie dołączymy. Gdzie mieszkacie?
@donjurek57322 жыл бұрын
Dla zasięgu!
@natropiepolskichjezior31842 жыл бұрын
Ja też podjęłam to wyzwanie. Uczę swoją corke od dwóch lat sama w domu. Same plusy. Polecam
@user-wu4en7ck1i2 жыл бұрын
Ile lat ma Twoja corka?
@natropiepolskichjezior31842 жыл бұрын
@@user-wu4en7ck1i 12 i jest teraz w 7 klasie
@ultimathule10002 жыл бұрын
Dlaczego wszystkie programy o ED opisują jak realizowany jest proces ED w domu, a nigdzie nie ma PROSTEGO PRZEPISU, jak przepis kuchenny albo instrukcja obsługi gaśnicy pianowej, jak WYPISAĆ dziecko ze szkoły i przejść na ED ? . Jak przejść na ED KROK PO KROKU ?
@karolinakowalik97208 ай бұрын
Centrum nauczania domowego
@ewelinamiek172 жыл бұрын
Mam pytanie, czy w edukacji domowej korzysta się z podręczników szkolnych takich jak w edukacji szkolnej? Jeżeli jest inaczej, to z jakich? A drugie pytanie:kto uczy przedmiotów z którymi rodzice sobie nie radzą?
@magdalenak83142 жыл бұрын
Dokładnie mam to samo pytanie ??
@agatadawid65102 жыл бұрын
Rodzice się douczają i wtedy uczą swoje dzieci, nie ma problemu 😉 lub inne metody - korepetycje, lub dogadanie się z kimś z rodziny lub bliskim kto lepiej zna temat i chciałby pomóc w ED 🙋♀️ wszystko jest do ogarnięcia
@lucynanowicka29372 жыл бұрын
Tak dzieci dostają ze szkoły podręczniki i realizują program jak wszyscy,tylko,że zajmuje im to duuuuzo mniej czasu,przez co mogą rozwijać swoje pasje.
@joannapasjonatka2 жыл бұрын
Podstawowa różnica między nauką w szkole a nauka w domu jest taka, że zostawiając dzieci w domu rodzice biorą pełną odpowiedzialność za cały proces edukacji swoich dzieci. Nie oglądają się na innych w oczekiwaniu, że ktoś coś za nich zrobi. Pełna odpowiedzialność. Dopiero jak się zrozumie tę różnicę, zrozumie się na czym polega edukacja domowa. W sp można skorzystać z podręczników ze szkoły, do której dziecko jest zapisane. W szkołach ponadpodstawowych podręczniki kupuje się samemu. Jednak na żadnym etapie edukacji nie ma obowiązku korzystania z podręczników. Jedyny obowiązek to zaliczyć podstawę programową.
@ewelinamiek172 жыл бұрын
@@joannapasjonatka ,dziękuję za odpowiedź.
@WekT42 жыл бұрын
Ciekawe ja wspominam swoją szkołę podstawową i gimnazjum bardzo dobrze. To była świetna szkoła. Ale teraz jak za kilka lat mam posłać dzieci do szkoły to się mocno zastanawiam co zrobić i jak. Rozglądam się za jakimiś super szkołami współczesnymi
@beatagorzynska58572 жыл бұрын
Moje dzieci są na ED od kilku lat. W tym roku młodszy syn, od września 7 klasa, stwierdził, że wystarczy i wraca do szkoły. Starszy od września klasa 8 też stwierdził, że to ostatni rok w ED I do LO idzie stacjonarnie.
@kliczkovski2 жыл бұрын
No i to się nazywa info z placu boju! Przekonałem się do edukacji domowej
@sylwiauczak31242 жыл бұрын
Moja córka ma 15 lat i w pierwszej klasie technikum. Teraz mi przyznała, że jej bardzo stresuje szkoła, źle się czuję. A chcialaby się uczyć. Sama gdzieś natknęła o ED. I teraz prosi ,aby przeszła na ED. Więc, potrzebuje porady. Gdzie i jak mam znaleźć, aby córka mogła przejść na ED ,ale z tej szkoły, gdzie uczęszcza. Dziękuję
@karolinakowalik97208 ай бұрын
Centrum nauczania domowego
@rudolf19062 жыл бұрын
Bogaci są bogaci biedni są biedni. Biednych nie stać na naukę w domu taka jest prawda i nie ma się co okłamywać.
@zofiawiencek24212 жыл бұрын
Inna sprawa że teraz trudno o dobrych pedagogów ! Część nie powinna mieć dostępu do dzieci !!
@katarzynawojcik49722 жыл бұрын
U nas z przerwami ed od 9 lat 😁
@agatagranat68782 жыл бұрын
chcemy wiecej. ja bym chciala sie dowiedziec jak to wyglada od podstaw. Moje doziecko ma 6 lat
@karolinakowalik97208 ай бұрын
Centrum nauczania domowego
@stanst27552 жыл бұрын
Zdalna nauka pokazała że szkodzi to dzieciom. Same dzieci chciały iść do szkoły spotkać się z kolegami.
@joannaworoniecka-gucza81432 жыл бұрын
Tak, zgadza się zdalna edukacja szkodzi dzieciom. Edukacja poza szkołą nie jest zdalną edukacją.
@sylwiap69452 жыл бұрын
Tyle że te cechy dziecka, o których się tutaj mówi np. to że dziecko potrafi wypowiedzieć swoje zdanie nie jest uzależnione od tego, czy chodzi do szkoły tradycyjnej czy jest w ED. To jest kwestia wychowania a dziecko 7-letnie jest juz osoba o ukształtowanej osobowości i proces wychowawczy jest zakończony ( wg. psychologów). Dziecko mające wysokie poczucie własnej wartości będzie w standardowej szkole dobrze funkcjonowac. Co do sprawdzianów, kartkówek, testów to w dalszym ciągu jest wina rodziców, którzy sami naciskają na dobre wyniki. A czy ED jest dobre to nie powinno się pytac rodziców, którzy prowadzą ED a dzieci, które są w ED zwłaszcza te, które je skończyły. Ja wiem, że są dzieci, które same decydują o powrocie do standardowej szkoly. Co do kontaktu z dzieckiem to też tworzy się na wczesnym etapie dziecka kilkuletniego i jeśli szkoła coś tutaj niszczy tzn. że coś poszlo nie tak na tym wczesnym etapie a nie że było super i nagle szkoła to zniszczyła. Przydałby się wywiad z dobrymi psychologami na temat wychowania dzieci i to takich kilkuletnich zeby uświadomić jaki to jest ważny etap bo ED nie ma tu nic do rzeczy. Szkoła niczego nie zabija to rodzice podczas wychowania mogą zabijac. Dzieci nie są z natury pewne siebie, to zależy od rodziców i to tak jak pisałam na wczesnym etapie wychowania się tworzy pewnosc. ED nie ma tu nic do rzeczy. P.S. guwernantka to nie jest nowy zawód :)
@mac39692 жыл бұрын
Zgadzam się
@p.g.25652 жыл бұрын
Też się zgadzam. Spróbowaliśmy ED - 3 klasa - i Syn ma dość. Owszem, materiału mało, fajnie przekazany ale strasznie tęskni na dziecmi, za klasa, wspólnota. Wraca do szkoły. Co będzie dalej - nie wiem.... Czas pokaże co przyniesie rzeczywistość kt Nas otacza. Też uważam, że duża tu rola rodzica, kt po 1 - ingeruje w szkole non stop wnosząc uwagi do nauczyciela i chce mieć totalna kontrolę nad nim. I po 2 - chce jak najlepszych efektów w nauce - wyścig szczurow. I wzbudza w dziecku poczucie walki o lepsze wyniki, kompleksy itd. Ale to juz indywidualny wybór. Mój Syn jest jedynakiem, napenwo innaczej przy rodzinie wielodzietnej.
@ewa9988 Жыл бұрын
Poproszę o porady jak zachęcać dzieci do nauki, do lekcji podczas edukacji domowej, co robić gdy dzieci niechętnie siadają do nauki,odmawiają uczenia się?
@luless666 Жыл бұрын
Po pierwsze nie zmuszać na siłę do siedzenia w książkach, bo to robi z ED normalną szkołę i mija się z celem. W zależności od tematu: pokazać zastosowanie nauczanego materiału w praktyce, dać dziecku możliwość sprawdzenia samemu, czy teoria działa w praktyce, pytanie "dlaczego" - dziecko znajdzie związek przyczynowo-skutkowy i może być bardziej zainteresowane, żeby pogłębić wiedzę poza tą książkową.
@jaroslawpiotrowski2102 жыл бұрын
Pani Joanna, jest wiele dobrych ksiażek o dzieciach, nt dzieci i dla dzieci Np: "Chcę być kims" Michał Zawadka Wychowywanie jest nie tylko przez rodziców ale tez przez otoczenie, więc nie ograniczajmy im świata i wyborów, PS. brakuje mi wypowiedzi autotytetów na ten temat, konkternych argumentów - może mini debata zamiast subiektywnej opini rodzica.
@dariazalewska35382 жыл бұрын
Czy ktoś ma dzieci w liceum na edukacji domowej i może podzielić się swoją opinią.
@mariuszmaniek4102 жыл бұрын
Drugi rok edukacji domowej - tato dlaczego Ci nauczyciele są tacy mili tak spytała moja córka po egzaminie a tamci nauczyciele ze szkoły nie - dlaczego?
@kasiazielinskaon2 жыл бұрын
Asia super !!!!!
@sebastianszulc69472 жыл бұрын
Podstawowe pytanie kto edukuje dziecko w domu rodzic?
@joannaworoniecka-gucza81432 жыл бұрын
@@sebastianszulc6947 tak głównie rodzic
@ultimathule10002 жыл бұрын
Cel: za 5 lat WSZYSTKIE polskie dzieci w edukacji domowej i w edukacji spersonalizowanej ! WSZYSTKIE !
@filsor38342 жыл бұрын
Taktyczny :) szacunek :)
@p.g.25652 жыл бұрын
Mam 10 latka na ED. Wszystko ok, materiał zwięźle i na temat. Ale Syn teskni za innymi dziećmi, pyta kiedy pójdzie do normalnej szkoły, gdzie będzie dzwonek lekcje i inne dzieci. Jest jedynakiem. Więc są plusy i minusy
@judytakirenczuk-swiatek61432 жыл бұрын
Moze warto , zeby sprobowal przygody z tradycyjna szkola, zeby wiedzial czy to dla niego :)
@ewa211411 ай бұрын
A może warto odświeżyć temat?
@renataewa77852 жыл бұрын
Gdyby w szkole głos decydujący mieli dyrektorzy, nauczyciele i rodzice, a nie politycy to polska edukacja byłaby w innym miejscu. Proszę zobaczyć na 4 ostatnich ministrów edukacji i skofrotować ich działania z realnymi potrzebami. Wiele pomysłów było nietrafionych bez skonsultacji z praktykującymi nauczycielami na których wymusza się realizację bzdurnych rozporządzeñ. Prosty eksperyment: proponuję wybrać 10 szkół w różnych miastach i dać tzw. wolną rękę dyrekcji na okres kilku lat i założę się, że będą efekty. Dlaczego Finlandia od lat przoduje w rankingach? Bo tam oddano decyzyjność tym którzy pracują bezpośrednio z dziećmi, młodzieżą, a nadrzędną wartością jest ZAUFANIE, a nie umniejszanie nauczycielom czy też nadmierna kontrola okraszona niską pensją w imię misji. Rodzice i nauczyciele powinni stać za sobą murem, bo przyszłość każdego małego dziecka jest naszą wspólną i razem egzekwować od rządzących konstruktywnych rozwiązañ. Tylko z kim tu rozmawiać? Skoro w ostatnich latach władza siedzi tyłem do swoich obywateli i przez ramię rzuca ochłapy. Dlatego nie dziwi mnie fakt, że coraz więcej mówi się o nauczaniu domowym.
@anulabs74522 жыл бұрын
My też będziemy naszrcdzueci wpuszczać w edukację domowa, za rok zaczynamy zerówkę w ten sposób. Powoli szukam rodziców z okolicy Bydgoszczy by się zebrac
@Mr_Wojtek2 жыл бұрын
My w Ed z okolic Bydgoszczy, chetnie sie spotkamy
@adamagosiajarosz910 Жыл бұрын
Dobra, dobra, już tak nie idealizujcie; - jest wiele domów, które nie dają takiemu dziecku właściwych warunków do krztaucenia i rozwoju. I nie każdy rodzic da dziecku taką opcję ,,wolności''. Jedno dziecko dostaje, a inne musi z rodzicem walczyć, by tę wolność zyskać.
@michaannonim302 жыл бұрын
wszystko ok. ale skąd na to wszystko brać pieniądze ?????
@ingerrusin67872 жыл бұрын
potrzebny rozum nie >kasa> chłopie ! np. zaprenumeruj dziecku White Dwarf, pobaw sie w modelarstwo, wyjdzie biegły angielsku..za 35 zł (MPIK) x 1 w miesiacu.Biegle czytać moze dziecko 3 ,5 letnie (litery z ziemniakow, ELEMENTARZ -autor Falski ,najprostszt,fonematyczny ,melodyjny - zrozumie2,5 latek)
@dariazalewska35382 жыл бұрын
Jakie są wady edukacji domowej?
@kingapietsch26662 жыл бұрын
Grzegorz a moze wywiqd z Angelika Talaga? Kanal godmother. O edukacji alterbatywnej i wychowaniu finansowemu
@GrzegorzKusz2 жыл бұрын
Dziękujemy za podpowiedź 😊
@WekT42 жыл бұрын
a propos bo mi temat psów przypomniał: Konferencja biznesowa, pytanie: co jest dla Państwa najważniejsze? Odpowiedź rozwój dzieci. Kolejne pytanie: proszę niech podniosą rękę do góry osoby które przeczytały co najmniej 4 książki o wychowaniu dzieci? ;)
@karolinakowalik97208 ай бұрын
Książki też potrafią wprowadzać w błąd
@takzetak60312 жыл бұрын
Dobre
@LukaszBors2 жыл бұрын
Dla tych którzy nie wiedzą, w szkołach ponadpodstawowych zaszły pewne zmiany. W szkole branżowej np. Uczniowie 3 dni w tygodniu uczą się podstaw w szkole, a 2 dni w wąskich grupach jeżdżą na praktyki do zakładów pracy, także są wśród ludzi o tych samych zainteresowaniach przez całe 3 lata edukacji😉
@LukaszBors2 жыл бұрын
To system edukacji jest zly i trzeba go zmienić, aby podstawa miała niewielki zakres, a reszta przedmioty skierowane do konkretnej grupy, ale nie oznacza to że rozwiazaniem jest nauka w domu. Człowiek instynktownie chce należeć do grupy, a edukacja domowa mu tego nie zapewni. Chyba że chcemy wyhodować ludzi wyalienowanych, bądź kastę panów, którzy będą się uważali za lepszych od pozostałych ludzi bo ich rodzice mieli możliwości zaserwować im nauczanie domowe.
@joannaworoniecka-gucza81432 жыл бұрын
Edukacja domowa jest dostępna dla każdego, to nie jest coś elitarnego jak prywatna szkoła za miliony funtów. Człowiek niczego instynktownie nie chce ponieważ nie kieruje się instynktami, tylko rozumem - to jest właśnie ten element, który odróżnia nas od zwierząt. Pana obawy, że to ten styl edukacji mógłby odpowiadać za "kastę panów" są nieuzasadnione, poza tym ludzi sie nie hoduje tylko wychowuje i kształci.
@LukaszBors2 жыл бұрын
@@joannaworoniecka-gucza8143 co do instynktu to mam odmienne zdanie, ale to temat na długą rozmowę. Wątpię czy taka forma jest dostępna dla każdego, jeżeli rodzice pracują np 8-16, dojazdy do pracy itd. to w jakich godzinach ta edukacja będzie się odbywać, a jeśli mają np. 3 dzieci jak ja...?Bogatsi mają to ułatwione, bo mogą zatrudnić nauczycielkę, lub jedno z rodziców może nie pracować. To pierwszy etap segregacji, a drugim jest fakt, że nawet jeśli nie ma Pani tego w zamiarze, to pokazuje swoim dzieciom " Ty uczysz się w lepszym systemie, w tradycyjnym uczą głupot itd." Stąd moja teza, że po takiej edukacji człowiek może stawiać się nad innymi😉pozdrawiam
@joannaworoniecka-gucza81432 жыл бұрын
@@LukaszBors idąc dalej tym tropem czy dzieci ze szkół prywatnych również stawiają się ponad innymi, dzieci ze szkół sportowych czy muzycznych, podobnie ponieważ te szkoły nie są dla każdego? Skąd taki wniosek że w szkołach tradycyjnych uczą dzieci głupot? Czy to jest Pańskie doświadczenie? Rodzice wybierają formę edukacji pozaszkolnej ponieważ chcą po swojemu to robić. Każdy normalny rodzic wybiera dla dzieci to co uważa dla dziecka za najlepsze, dla jednego będzie to szkoła publiczna dla innego niepubliczna, czy to jest już stawianie się ponad kimś? czy dziecko nie ma prawa czuć się przez rodzica zadbanym, mieć przekonanie i pewność, że to co rodzic robi dla niego jest dla najlepsze?
Poproszę kontakt do Twojego gościa, to wyjątkowe co robicie
@dagamaramoszkowska9892 жыл бұрын
Mieszkam w US i homeschooling jest tu dość popularny, raczej nikogo nie dziwi
@D-Orro11 ай бұрын
To samo w Kanadzie..
@user-sy2mv6my8l2 жыл бұрын
At 7:20 - to teraz już wiem, dlaczego Polacy, na stanowiskach 'menadżerskich' są beznadziejni i nigdy nie mówią 'nie wiem'. :D
@katarzynakielan76712 жыл бұрын
W systemie w kl 1-3 ma się nadal dobrze
@katarzynakielan76712 жыл бұрын
Ocenianie ma się dobrze niestety
@funkdrunk8 ай бұрын
Swietny material, ale z jednym punktem sie nie zgadzam. "Edukacja to relacja". Jedynym poprawnym celem uczenia sie jest zainteresowanie tematem. Jezeli nauczyciel potrafi ja wygenerowac, super! Ale uczenie sie "dla nauczyciela" jest niewiele lepsze od uczenia sie "dla ocen".
@AS-vx1qy2 жыл бұрын
Fajny temat, ale zbyt ogolnie omówiony. Nie dowiedziałam się jak wygląda taki jeden dzien nauki
@agatadawid65102 жыл бұрын
Każdy organizuje sobie go według własnego uznania. Można np. zrobić to według ilości materiału szkolnego - podzielić na liczbę dni i godzin i dostosować w ten sposób rozkład dnia 🙂
@thomaskrol32062 жыл бұрын
Ale bycie z rówieśnikami to jest ważniejsze niż złoto a nie jakieś domowe uczenie. Czego zabieracie dzieciństwo własnym dzieciom, chyba warto odciąć pępowinę bo widzę że tlz tym macie problem. Jankowi co myślę i nią mma z tym problemu a udukacje miałem normalna.
@Pablo-yw4hv2 жыл бұрын
Teraz Ci dziwni kołczowie nazywają się specjalistami finansowymi 🤣😂🤣😂
@krisseedor61852 жыл бұрын
Tytuł powinien być nieco inny. O uczeniu finansów dzieci, nie było mowy. Materiał spoko
@GrzegorzKusz2 жыл бұрын
Tak, masz rację, trochę wybiegliśmy za dlatego z tytułem, już poprawione :)