Świetne.. Dziekuje... Skopiowałam link dla dzieci... Będziemy się uczyć
@nadiadobrerepliki66739 жыл бұрын
uwielbiam Pana ogladac , brawo!!!!
@pwsbypawe35544 жыл бұрын
Mateuszu, dziękuję Ci za całą pracę i każde nagranie. Dopiero niedawno Cię odkryłem. Jestem dumny z faktu, że są tacy Polacy jak Ty! Dziękuję i powodzenia we wszystkim!!! Będę Cię polecał!
@adrianastachurska77345 жыл бұрын
Mateuszu, dziękuje Ci za dzielenie się z nami Twoją wiedzą i doświadczeniem😊🙋🏼♀️👏. Miłego dnia!.
@ewapampuch99812 жыл бұрын
Dziękuję bardzo za to Słowo o Nas !!!!!!!!! Dobra Robota!!!!!!
@annameansfun9 жыл бұрын
Jestem pewna, ze to pytanie pojawialo sie juz wiele razy, zycze mu wiec znalezienia swojej odpowiedzi: jak odnalezc te pasje, która pozwoli nam nie tylko wykorzystac nasz potencjal i zdolnosci, ale pozwoli robic to z przyjemnoscia? Slyszalam wielokrotnie odpowiedzi coachów czy innych trenerów, którzy mówili: dowiedz sie, w czym jestes dobry, co bys robil, gdyby pieniadze nie byly problemem... Taka odpowiedz jest problemem dla wielu ludzi, u których odpowiedzia na to pytanie jest: ogladanie seriali, czytanie powiesci czy popijanie drinków z palemka na plazy. To, ze ktos ma do czegos naturalne inklinacje nie oznacza przeciez wcale, ze musi chciec dana rzecz robic zawodowo... jak wiec wykreowac w sobie pasje do czegokolwiek, co moze stac sie zawodem?
@damianrzet59833 жыл бұрын
..też często się nad tym zastanawiam 🤔 bardzo trafne zagadnienie
@Anuri0079 жыл бұрын
Wow... Świetny film. Jak tak Ciebie słuchałem to aż poczułem odpowiedzialność jaka się wiąże z faktu bycia Polakiem. Dziękuje :)
@beatap40169 жыл бұрын
Panie Mateuszu, bardzo pięknie pan mówi o potrzebie zmiany polskiej mentalności i w stu procentach się z Panem zgadzam. Ciekawi mnie jednak pańska opinia o tym jak sobie radzić z 'hatem' innych nacji w stosunku do nas. Od ponad sześciu lat mieszkam w Anglii, skończyłam studia magisterskie i dopiero teraz udało mi się znaleźć pracę która otwiera przede mną większe możliwości. Chociaż jestem dumna z tego że jestem Polką i w miarę możliwości próbuje uczyć tego, że Polacy są wartosciowi, stereotyp starego pijaka pod sklepem i wielodzietnej rodziny żyjącej z benefitow ciągle ze mną wygrywa nie tylko w oczach Anglików, ale i znajomych którzy zostali w Polsce. Jestem zirytowana stwierdzeniem ze jak ktoś wyjechał za granicę to "siedzi w Anglii" a pieniądze znajdują się same, a jak komuś się udało do czegoś dojść ciężką pracą to tłumaczy się to tym, że przecież "tam o wsystko łatwiej." Jak udowodnić ludziom ze stać nas na więcej i ze podcinanie innym skrzydeł nie przynosi żadnych efektów poza frustracja ?
@juliamarchewka59369 жыл бұрын
Cześć Mateusz! Obejrzałam wiele Twoich filmików, część mi się podobała, część średnio. Ale ten jest super! Podsumowałeś wszystkie myśli, które chodzą mi po głowie. Też od wielu lat tułam się po świecie i mieszkałam w różnych krajach, by znaleźć satysfakcjonującą pracę w swoim zawodzie. Dodałabym jeszcze do tego co powiedziałeś, że my jako Polacy nie wymagamy też od siebie profesjonalizmu i nie traktujemy ludzi, którzy wykonują jakąś usługę dla nas jak profesjonalistów. Przykład: o ile lepiej ktoś wykona dla nas pracę, jeśli poczuje się doceniony? Możemy zapytać o zdanie zawodowców. Często słyszę jak ludzie mówią o kimś "a co on tam wie..." No nic! Przecież tylko na tym zjadł zęby. To się wiąże z tym wymienionym przez Ciebie brakiem zaufania.
@bartomiejmikoaj44515 жыл бұрын
Trafiłem przypadkiem na ten kanał. Otwiera Pan oczy na wiele spraw. Dziękuję.
@maciejdrozynski9 жыл бұрын
Bardzo dobry materiał. W naszych głowach ciągle tkwi przekonanie, że za każdym rogiem czycha zło i każdy ma złe intencje. Bardzo długi czas pracowałem nad tym, żeby wytępić tę cechę u siebie. Kiedy mnie się to udało, zacząłem odnosić większe sukcesy zawodowe i w życiu prywatnym. Mówi Pan wiele o tym jak możemy się zmieniać i jak możemy zmieniać otoczenie, ale to się sprawdza głównie u ludzi młodych, otwartych na świat i Europę. Dlatego chciałbym zadać pytanie: Jak zmienić podejście u osób starszych? U tych osób, które większość swojego życia przeżyła w czasach 'Komuny'. Jest to pytanie istotnie ważne jeżeli chcemy zmieniać otoczenie, które będzie wspierało nasz rozwój. Ale... przecież nie chcemy ograniczać kontaktów z rodzicami, a wręcz byśmy chcieli by nas zrozumieli. Przydałby się odcinek, który byłby do nich kierowany. Dzięki!
@przemekstolarczyk36239 жыл бұрын
Dziękuję Mateusz, inspirujesz, motywujesz. Dajesz siłę i energię do zmiany. Jestem Ci bardzo wdzięczny i dumny, że mogę się od Ciebie uczyć. Od rodaka, który jest obywatelem świata. Dziękuję !
@TrebuhNabruh9 жыл бұрын
Świetny film. Codziennie się uczymy :)
@abbeydawn76749 жыл бұрын
Kolejny filmik skłaniający do refleksji. Dziękuje Panie Mateuszu za to, że pomaga nam Pan wciąż wspinać się w górę :)
@adamkolodziejczyk48959 жыл бұрын
wspaniale uwagi, blyskotliwe refleksje. Strzal w dziesiatke. Dziekuje.
@margoglov8726 жыл бұрын
Super dziękuję Mateusz
@ri40789 жыл бұрын
Rewelacja. Dziękujemy za motywację do działania!
@ulap16769 жыл бұрын
Mateusz,robisz dobrą robotę i przemiło jest Ciebie słuchać!!! Fantastycznie,że podjąłeś się wyzwania jakim jest zmienianie mentalności ludzi,otwierania ich umysłów,obnażania pewnych cech. Życzę Ci zdrowia do dalszego działania i powiększania się liczby ludzi ulegających mentalnej przemianie zwłaszcza wśród naszego polskiego społeczeństwa!
@henrykjakoniuk818 жыл бұрын
Wspaniały materiał. Twoja świadomość i myślenie to ideał człowieka filozofa. Dzięki Mateusz, wspaniałą robotę wykonujesz!
@FilipW879 жыл бұрын
Brawo! Świetny materiał! Dziękuje. Pozostaje tylko zacząć stosować! :)
@raphe68569 жыл бұрын
Jak przestać odwlekać i robić to co powinniśmy robić, pomimo tego, że nam się nie chce. Dlaczego emocje nami kierują a nie logika i jak to zmienić ?
@Jupoxeke9 жыл бұрын
Raphe Polecam książkę Briana Tracy "Nie tłumacz się, działaj", myślę, że wyciągniesz z niej dużo ciekawych wniosków.
@pinkvalentino9 жыл бұрын
Raphe To jest problem, ktory dt wszystkich ludzi. Nawet Ci bardzo ambitni, sportowcy, naukowcy itd maja problem z prokrastynacja. Roznica polega jednak na tym: do czego dazysz i jak bardzo tego chcesz. Do tego dochodzi "skupienie" na celu. Rich Roll (triathlonista) powiedzial: nie zwyciestwa pamietam najbardziej, ale wlasnie te momenty kiedy mi sie NIE CHCIALO, a jednak zmuszalem sie, aby isc biegac. Nie mozemy wylaczyc emocji, ale mozemy je kontrolowac. Jednak do tego potrzeba praktyki i duzej motywacji. Ludzie nie rozumieja, ze to mozg=my zarzadzamy naszym cialem, a nie nasze cialo nami. Moja rada: cele/ zadania spisuj na papier i miej je ciagle przed soba. W momencie, gdy czujesz, ze Ci sie nie chce zamknij oczy i wyobraz sobie siebie w momencie, gdy juz SKONCZYSZ to co masz do zrobienia. Czuj, przezywaj, badz szczesliwa... musisz calkowicie oddac sie tej chwili. A potem zabierz sie do dzialania :)
@maniekzigpc9 жыл бұрын
+Raphe Rozszerzyć swoje kompetencje w zakresie "Inteligencji emocjonalnej". Polacy przez lata przykrych doświadczeń(pokolenia) utrwalili sobie pewien rodzaj zachowań, który jest wynikiem reakcji na represje, co przekłada się na pewnego rodzaju upośledzenie inteligencji emocjonalnej. Wiele by o tym pisać, ale gdy poznasz temat, zrozumiesz przyczyny wielu problemów które napotykamy w naszej ojczyźnie. Oczywiście jesteś wstanie rozwijać się na każdej płaszczyźnie, ale nie spodziewaj się szybkich zmian tego co było psute przez lata. Od 9 miesięcy do 3 lat zajmuje utrwalenie pewnych zachowań i nawyków, ale nigdy nie masz gwarancji że będzie wszystko ok, bo otoczenie wciąż stymuluje negatywne emocje. Przystosować się, zaakceptować, ale nie walczyć z tym. Ot cała historyjka. Powodzenia!
@czomolungmen15068 жыл бұрын
Właśnie nie było żadnych przy długich przykrych doświadczeń pokoleniowych w Polsce, Polska jest rozwiniętym, bogatym krajem Zachodu, z ludźmi z mentalnością zachodnią, bo inaczej żadnej Polski by nie było. Nie chciało by się nikomu inwestować w z góry przegrany twór. Polska po prostu nie istniała by jako Polska od namiaru nieszczęść.
@jakubfaber33837 жыл бұрын
Bardzo mi Pan imponuje wiedzą. Sam uczę się psychologii od 4 lat, a mam dopiero 20. Jedno co mnie ciekawi, czy Pan mówi to z głowy, czy ma z góry napisany tekst ?
@asiak88ster9 жыл бұрын
Wspaniały przekaz. Dziękuję!
@Football-PL9 жыл бұрын
Super! Nareszcie jakiś pozytywny przekaz w internecie!
@beautyhangoverr7 жыл бұрын
Świetne wideo, obraz Polaka ujęty idealnie. Mimo tego, że wymienione zostały praktycznie same negatywne cechy - film jest pozytywny, daje nadzieję, motywację i uświadamia nas jak wiele już dokonaliśmy, a jak niesamowicie wiele jeszcze jest do zrobienia. Dziękuję za to, że wykorzystuje Pan swoją inteligencję i tym samym pomaga ludziom na świecie, w tym mnie.
@Barbetka9 жыл бұрын
Super! Już po tym wideo czuję zmiany w swoim postrzeganiu kraju.
@olak40348 жыл бұрын
Ile razy w pracy słyszałam "A po co przejmujesz się prądem/wodą/sprzętem, przecież nie ty za to płacisz." - ręce opadają, gdy widzę jak ludzie podchodzą do życia. Ale u siebie w domu pełna oszczędność oczywiście i wtedy jest to odpowiedzialne i odpowiednie.
@miszael76078 жыл бұрын
Bo ludzie nie mają wyrobionego myślenia długofalowego. Nie rozumieją, że generując straty, osłabiają całe przedsiębiorstwo, w którym pracują, pomniejszając jego zyski, a przez to minimalizują perspektywy rozwoju i zarabiania większych pieniędzy i narażają na cięcia kosztów poprzez zwolnienia lub obniżenie płac. To jest podcinanie gałęzi na której się siedzi. Brak myślenia perspektywicznego to główny powód problemów finansowych większości Polaków. Niestety jest to pokłosie minionej epoki, w której socjalizm utrwalił w naszej świadomości kompletny brak odpowiedzialności za dobro wspólne, które w praktyce oznacza dobro niczyje.
@2tz029 жыл бұрын
Świetne przemówienie! Pytanie tylko jak zmienić polską mentalność? O tym mógłbyś opowiedzieć w następnym filmie. No ja mogę siebie zmienić, ale co z innymi? Co możemy zrobić żeby zmienić polską mentalność, polskie społeczeństwo?
@karina-fd3kn6 жыл бұрын
dziękuję za ten cenny filmik!!
@ArkadiuszKubiak9 жыл бұрын
Dzięki!Mądrości prawisz... jeszcze raz posłucham - bo warto!
@lordzio11693 жыл бұрын
Bardzo dziękuję za filmik. Bardzo dużo się dowiedziałem o naszej mentalności
@everelpoland2714 жыл бұрын
Dziękuję, że jesteś !!!
@asienka31327 жыл бұрын
Niesamowite słyszeć taką opinie o Polakach, w sposób tak świeży i mądry. Jest w tym wszystkim ziarno prawdy, niestety też to widzę. Dzięki za cenne rady i również trzymam kciuki za nasz polski potencjał :)
@maciejdadelewski60459 жыл бұрын
Witaj Mateuszu powiedz coś na temat otoczenia, bo np. jak ktoś chce zmieniać swoje życie to oprócz samego siebie za przeciwnika ma się otoczenie. Bo ja zmieniam swoje podejście do życia (dieta styl wypoczynku itp) niestety znajomi tego nie robią i teraz co zrobić, stracić znajomych ?? przekonać ich do zmian albo akceptacji tego że ty już pewnych rzeczy nie robisz.
@Jupoxeke9 жыл бұрын
Maciej Dądelewski Rób konsekwentnie to, co sobie postanowiłeś, a jest duża szansa, że twoi znajomi, widząc twoją wytrwałość i zaangażowanie, zaczną myśleć i zadawać sobie pytania i być może dojdą do wniosku, że to, co robisz, jednak ma wartość i przynosi efekty.
@pinkvalentino9 жыл бұрын
Maciej Dądelewski Macieju, a zyjesz dla siebie czy znajomych? Czy do zmiany diety/ wypoczynku potrzebujesz znajomych? Nie wydaje mi sie... Juz ponad dekade temu doszlam do wniosku, ze NIE ma sensu zmieniac innych na sile, bo niektorzy po prostu nie chca zmienic swojego zycia, sa szczesliwi tam gdzie sa. Uwierz mi, rob to co uwazasz jest najlepsze dla Ciebie, a w pewnym momencie albo znajomi sami sie dolacza, bo zobacza efekty albo pojawia sie nowi znajomi, ktorzy beda dzielic Twoje pasje.
@michalpraca9 жыл бұрын
Tego można słuchać i patrzeć jak sami się ograniczamy. Tu w niemieckiej szkole miałem ponad tydzień na list motywacyjny oraz rozmowę kwalifikacyjną, nasz trener potrafił każdemu pokazać jaki ma potencjał. Pewna Turczynka nie pracowała od 18 roku życia a ma 33 lat. Tak pomógł jej, że dostała praktyką a potem pracę. Ja dostałem dzięki temu pracę w wymarzonym szpitalu (Można brzydko powiedzieć że się chwaliłem), a Niemcy mówią znasz swoją wartość.
@ASkrzypczak9 жыл бұрын
tak. to jeden z najlepszych filmów - gratuluje sprzedałem ten film na moim fb.
@GostuV9 жыл бұрын
Bardzo inteligenty i konstruktywny film. Oby ludzie zaczęli dostrzegać to, że iny człowiek nie che dla niego źle :) Pozdrawiam :)
@DominikRdg9 жыл бұрын
Ogromny kciuk w górę, jesteś świetnym mówcą. Oby tak dalej.. :)
@paweklimowicz58618 жыл бұрын
Zgłaszam reklamacje do youtube. Nie podoba mi się że pod filmem można dać tylko jedną łapkę w górę. Genialny dający do myślenia film, a jednocześnie niezwykle motywujący. Dzięki wielkie za to co robisz i pozdrawiam.
@wiktordostojewski38085 жыл бұрын
Dziękuję ci Mateusz za to ze dzielisz sie swoją wiedzą .Szacunek mordeczko.
@OneShout1009 жыл бұрын
Wspaniała wypowiedź. Dzięki niej uświadomił mi Pan wiele rzeczy za co bardzo dziękuję. Właśnie na taki film czekałem ! Serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia w dalszej drodze życia :)
@ghoulscream73398 жыл бұрын
Panie Mateuszu świetny odcinek, wielce pouczający, dający mądrą perspektywe na to nad czym musimy pracować. Pozdrawiam!
@XxXXxX-lf3rv8 жыл бұрын
bardzo mi się podoba twój tok myślenia, Polacy powinni się od ciebie uczyć :) Pozdrawiam Panie Mateuszu.
@fiszka38959 жыл бұрын
Panie Mateuszu na pewno daje Pan wiele do myślenia. Wiele osób może się z Panem nie zgadzać. Ale na pewno warto posłuchać i wyciągnąć z tego co Pan mówi coś dla siebie. Małymi kroczkami można zmienić swoje życie i Polskę.
@karinaolechno7655 жыл бұрын
Dziekuje Ci za ten materiał Mateusz !robisz ogromna robotę 💪
@Bounty_hunter9 жыл бұрын
Witam, jeśli chodzi o pytania to mam jedno: Kiedyś w jednym z Insightów powiedział Pan w jednym momencie że jego hmm główną misją życiową jest zmienić w Polsce system edukacyjny. Chciałbym by powiedział Pan o tym szerzej, co to zmieni, jak do tego dążyć i jakie będą korzyści. Pozdrawiam
@izabelagreber27468 жыл бұрын
Panie Mateuszu,czy mógłby Pan zrobić filmik w oepowiedzi na pytanie: czy można zmienic swoj charakter? Np z czy z pesymisty mozna NAUCZYC sie,zastosowac jakies techniki itp, jak zostac optymista?
@gurzyca8 жыл бұрын
mam 43 lata i wreszcie zrozumiałem znaczenie słowa patriotyzm. Dzięki
@lupus37059 жыл бұрын
Cześć, mam pytanie. Jak wykorzystać nasz mózg, aby uczyć się efektywnie? Otacza nas ogrom niesamowicie ciekawych i wartych zrozumienia informacji. Dostęp do internetu plus znajomość języka angielskiego pozwala nam dowiedzieć się niemalże wszystkiego na dany temat. Problem w tym, że nikt nas nie nauczył jak się efektywnie uczyć. Szkoła nauczyła nas wkuwania na pamięć, a to nie tędy droga. Albert Eistein powiedział: "You have to learn the rules of the game and then you have to play better than anyone else" Byłbym wdzięczny, gdybyś nauczył nas zasad gry :)
@Nieom9 жыл бұрын
Jeden z mocniejszych tekstów!
@czaszkaziom9 жыл бұрын
Bardzo fajny film. Dużo wartościowych rzeczy które możemy wyciągnąć. My jako Naród ale tez każdy z Nas z osobna. Bardzo dobrze poruszane kwestie które nie są poruszane i o których niewygodnie dyskutować. Sam niestety spotykam się jeszcze z syndromem typu: "ooo ten na bank robi na lewo interesy, ooo ten to na bank coś tam kręci". Zawsze sobie daję mentalnego pstryczka w nos. Jest masa ludzi którym się powodzi, z tego co wiem nie są oni jakimiś "kosmitami". Są normalnymi ludźmi jak My którzy w większości przypadków dotarli do tego co lubią robić/mają do tego predyspozycje. Robię to. Dlatego klasykiem spinając: "Zadaj sobie ważne pytanie: "co chcesz w życiu robić"? A potem zacznij to robić (zadaj sobie dla pewności 3 razy, jak już będziesz pewny to skup na typ 110 procent uwagi). ZNAJDŹCIE TO CO CHCECIE ROBIĆ!
Polacy nie są oszustami. Ja taki nie jestem. :) Oszustwo wywołuje wstyd i jest niepotrzebne. Ale musisz żyć w złym świecie, skoro uważasz Polaków za oszustów. :) Uczciwość jest ważna, tylko to nie rodzaj dumy, to bardziej normalność. Dlatego jej nie wypisuje w cv. Natomiast dosyć często dzisiaj mnie oszukują, nawet ten dziwny kraj. Podwyższa ceny niebotycznie i nikt nie mówi o inflacji. Myślę, że wzrost cen jest wyższy niż w latach 1989/1990. Jednak oszustwo z mojego punktu widzenia duszy, jest głupie i złe. Czyli nic warte, ponieważ dusza jest dla mnie ważniejsza niż te głupie rzeczy. :) Moi koledzy kradli dla batonika w pracy. Prócz tego, że szkodzili duszy, to jeszcze mogli zostać zwolnieni za kradzież, a czynili to notorycznie, a nie sporadycznie, czyli każdego dnia w pracy. Głupie wyjątkowo, tracić niezłą pensję, umowę o pracę dla batonika. :) Nawet jeśli ktoś nie wierzy w duszę, to jest to głupie.
@maciejsalamon52947 жыл бұрын
Dziękuje za twoją wiedzę i się ciesze ,że znalazłem twój kanał , wiem bo sam mieszkałem za granicą przez wiele lat i mentalność polaków jest dość dziwna a zarazem przewidywalna .Jednego tylko żałuje że wcześniej nie oglądałem twoich filmów .Jeszcze raz dzięki Suuuuuper film.
@MD55MD9 жыл бұрын
Świetna metafora Atari-Smartphone....to co Pan mówi, dawno,dawno temu już to odkryliśmy, ale najważniejsze jak Pan to zdefiniował i poukładał - świadomość problemów jest początkiem.Chapeau bas. Świetna robota!
@MrCreedPL9 жыл бұрын
Szanowny Panie Mateuszu, Już od jakiegoś czasu oglądam pańskie filmy i muszę przyznać, iż z każdym kolejnym czuję coraz większą zmianę w sobie, chęć i motywację do działania. Do niektórych filmów cofam się raz na jakiś czas, niektóre informacje zapisuję na kartce. W związku z tym mam kilka nurtujących mnie pytań, które, jak to się mówi, brakują mi do szczęścia. Dokładniej jest to jedna sprawa rozpisana w kilku pytaniach. W jaki sposób jednostka może przysłużyć się ogółowi? Jak rozpocząć wspomniany teamplay? Jak ktoś w codziennym życiu pełnym pośpiechu, ucząc się/studiując/pracując może starać się zmienić polską mentalność oraz przysłużyć się krajowi w sposób jak najbardziej aktywny, oczywiście poza stosowaniem się do zasad? I takie osobiste bardziej pytanie, które mnie nurtuje, choć zaznaczam, że nie chcę szerzyć niewiary pod jakąkolwiek postacią: czy uważa Pan, że jest możliwe, aby w ciągu kolejnych paru pokoleń Polacy zmienili swoją mentalność? Abyśmy w końcu stali się "kimś", dla siebie? Przeraża mnie myśl, iż kolejne kilkadziesiąt lat będę musiał spędzić w takim zacofaniu, morzu negatywnych nawyków i zachowań, wpychając kamień pod górę. Cieszę się, że z pewnością mając wiele opcji do wyboru wciąż aktywnie działa Pan na rzecz rodaków. Życzę sukcesów i pozdrawiam.
@akielisz4 жыл бұрын
Mati , robisz kawał dobrej roboty dla Polski! ;)
@malgorzatabarzycka40308 жыл бұрын
Dzieki Panie Mateuszu. Super zacheta :)
@marcinrozalski35329 жыл бұрын
Pierwszy raz jestem chyba pierwszy na Polskim KZbin. Pozdrawiam Cię Mateusz oglądałem właśnie twoje filmy i trafiłem tutaj. Jesteś dla mnie wielką inspiracją. Dziękuję.
@strawlov8 жыл бұрын
Najlepszy kanał na YT! 👍💪😊
@WoszczekP4 жыл бұрын
Jak zwykle Mateusz pełen profesjonalizm! Dzięki za pomoc ☺️
@TheEldarie9 жыл бұрын
Jeden z lepszych materiałów na kanale. Jednak nie zgodzę się z krytyką odwracania głowy przy wpisywaniu pinów i haseł. Moim zdaniem to akurat bardzo dobry gest, który pokazuje szacunek i daje poczucie zaufania. Lubisz tworzyć taki obraz rzeczywistości, w którym ludzie są dobrzy z natury, ale nie możesz zaprzeczyć, że trafiają się oszuści i złodzieje. Zasada ograniczonego zaufania jest mądra, byleby stosować ją w umiarze i nie paraliżowała interakcji z ludźmi. Stworzenie dogodnych warunków typu zostawianie otwartych domów, ufanie na słowo obcym ludziom, umowy poprzez uścisk dłoni - otwiera furtkę dla różnej maści oszustów i krętaczy, którzy byliby skłonni to wykorzystać.
@przemeksmyrdek44959 жыл бұрын
Właśnie widziałem arkusze wyników matur znajomego - umieszczają tam tekst "Wynik taki sam lub słabszy uzyskało x % uczniów". To jakis żart moim zdaniem. Kontynuacja równania w dol.
@TheEldarie9 жыл бұрын
*****, mogli napisać "taki sam lub lepszy", racja, jakby to nie był jeden pies. Bardzo przydatna opcja, mogą sobie maturzyści lepiej wykalkulować do jakich uczelni mają szansę się dostać. Otrzymując wynik xx% nie wiedzą czy jest to wynik wysoki czy niski. Matura akurat jest testem, w którym są 3 strony: ty, arkusz i konkurencja.
@Angie-nm4ft9 жыл бұрын
TheEldarie Myślę, że chodzi o to, jak wypadły matury :p
@TheOrEDI9 жыл бұрын
Robisz świetną robotę Mateuszu pozdrawiam
@adrianpredkiewicz2379 жыл бұрын
Bardzo uświadamiające informacje, jest co zmieniać ;)
@LidiaDobrowolska9 жыл бұрын
Dzięki Mateuszu, mądrze i celnie ujęte. Zgadzam się z tym, co mówisz wprost i co sugerujesz. Dobrze byłoby, gdyby chociaż część ludzi zrozumiała i próbowała wcielać w życie to, czego próbujesz uczyć :-)
@demeltowa9 жыл бұрын
Mateusz Grzesiak na prezydenta!!! :) oby więcej tak mądrych ludzi w naszym kraju. Ja się dużo uczę dzięki Tobie, dziękuję :)
@robertprawendowski28509 жыл бұрын
Szacunek Panie Mateuszu za te słowa o polskim kompleksie wobec zachodnich państw. Też to zauważyłem. Pamiętam jak otwierano przed Euro 2012 stadiony i pytano znanych zagranicznych piłkarzy po meczu: czy podoba im się ten stadion i doping kibiców. Dla nich nie było to nic nadzwyczajnego, ale odpowiadali, że bardzo im się podobało. Te pytania to coś w stylu: "już troszke was dogoniliśmy (zachód), fajni jesteśmy? proszę powiedz, że fajna jest ta Polska".
@czomolungmen15068 жыл бұрын
Właśnie cały sęk w tym, że Polska jest krajem zachodnim. Trafiła do Zachodu za w czasu, by zapobiec takim nielogicznym durnotom mentalnym, bo z góry skazywałoby to Polskę na niepowetowaną porażkę.
@bartoszwilk35189 жыл бұрын
Super materiał, wiem już jakie mamy ograniczające cechy. Tylko od czego teraz zacząć zmianę, jakie podjąć kroki? Pozdrawiam.
@maciejostatek91619 жыл бұрын
Witaj dziękuję za Twoja pracę dla Polski Mam kilka pytań 1. Jak rozwijać umiejętności miękkie nie mając środków na szkolenia (szczególnie Twoje:)) ? 2. Często mówisz o buddyzmie, czasami też o Bogu, ciekami mnie jaką religie wyznajesz oraz jaki to ma wpływ na Twoje życie ? 3. Mówiłeś kiedyś o potrzebie wprowadzenia umiejętności miękkich do szkół- czy masz jakiś konkretny pomysł jak to wprowadzić do np szkoły podstawowej czy robisz coś w tym kierunku?
@zosiazojka25129 жыл бұрын
dzięki, ciekawy wykład
@jooctober90217 жыл бұрын
Mateuszu masz racje , sporo musimy nad soba popracowac . Swietny film ; )
@coalaroot9 жыл бұрын
Brawo, każdy powinien ten film obejrzeć i przemyśleć swoje przekonania na nowo.
@TomaszMichalskireklama9 жыл бұрын
Mateusz gratuluje diagnozy. I tak jak ty liczę na nasze Polaków uzdrowienia. Ja po Twoich filmach staje się lepszy.
@johnnyedwards19958 жыл бұрын
Jak dobrze ze sobie to wszystko uświadomiłem rok temu :D
@igorszmigiel39857 жыл бұрын
fajny filmik masz dużo racji , często pracuję na zachodzie europy i wiele tych cech widzę u siebie i innych Polaków .
@mungosquarro9 жыл бұрын
Panie Mateuszu, na wstępie powiem, że lubię Pana ogladać, cenie trafne spostrzeżenia i uwagi, ale jak Pan nie zmieni tego akcentu to mi żona założy ''bana'' na telewizor i będę Pana na sedesie ze smartfona ogladał :) Pozdrawiam serdecznie !
@margoglov8726 жыл бұрын
Świetny akcent ... Super dziękuję
@Malrax9 жыл бұрын
Super materiał !
@SimMartyna9 жыл бұрын
Świetny, bardzo ciekawy i prawdziwy film!
@zielkazielka2644 жыл бұрын
Wszystko racja ,Mateusz !WSZYSTKO !
@alano67033 жыл бұрын
Mocne!
@jgd3659 жыл бұрын
Konkret, dzieki
@monikabelina50419 жыл бұрын
Panie Mateuszu, Dzięki za wszystkie ciekawe i pouczające filmiki. Mam pytanie, które mnie nurtuje: jak sobie radzić w wewnętrznym krytykiem/ perfekcjonistą? Serdeczne pozdrowienia!
@wh97036 жыл бұрын
Szkoda, że w taki sposób nie mówi się w szkołach ani na uczelniach wyższych. Jestem studentką trudnych lekarskich studiów, gdzie na każdym kroku wszyscy prowadzący straszą nas roszczeniowymi pacjentami, pozwami sądowymi, brakiem czasu, zmęczeniem itd. Przez 5 lat studiów nie usłyszałam żadnej pozytywnej informacji o swojej przyszłej pracy. Nic dziwnego , że potem pacjenci postrzegają nas jako niezainteresowanych i niesympatycznych.
@rawfoto9 жыл бұрын
Bardzo dobry odcinek! może najlepszy..... Gratulację!
@sebastianmajta10997 жыл бұрын
GENIALNY FILM!
@arkadiuszlipnicki28545 жыл бұрын
Świetna robota w kierunku uzdrawianie polskiego "mentalu". Dzięki!
@aniaiwaszkiewicz7827 жыл бұрын
Genialne!
@kruczek44229 жыл бұрын
Ciesze sie, ze sa tacy ludzie, ktorzy widza otaczajace nas problemy i motywuja innych do dzialania. Samemu czesto mi tej motywacji brakuje, a Panskie filmy pomagaja mi ja odzyskac za co dziekuje. Mam jeszcze pytanie, czy czytal Pan ksiazke Roberta Kelseya o odzyskiwaniu pewnosci siebie i co Pan o niej sadzi? Pozdrawiam:)
@kingus2409 жыл бұрын
Mateusz, Wielkie Dzieki za to co robisz, moze i ja zostawie pytanie byc moze zainspiruje do powstania nastepnego filmu:) Mateusz moze powiedział bys jak byc dobrym pracownikiem, aby szef był zadowolony i my, pracownicy?
@ivycompton19 жыл бұрын
Świetne wystąpienie, inspirujące i rzeczowe :)
@bartoszwilk35189 жыл бұрын
Super, dziękuję :D
@Mujcanal7 жыл бұрын
Uważam, że jako naród powinniśmy obowiązkowo przeczytać i przestudiować książkę Eckharta Tolle pt. "Potęga Teraźniejszości" oraz zaaplikować zawarte w niej wskazówki.
@Chszuchurz9 жыл бұрын
Polska to jedyny kraj na swiecie, gdzie odpisywanie i ściąganie na maturze i innych egzaminach jest czymś normalnym i wpisanym w tradycję.
@Chszuchurz9 жыл бұрын
***** mówisz o testach. A to już na maturze z matematyki nie trzeba rozwiązywać zadań? Nie wiedziałem... w takim razie poziom przyszłych inżynierów będzie dość żalosny... :-)
@WeronikaWtulich8 жыл бұрын
+Adrian Śliwiński Pisałam w tym roku maturę i po egzaminie zawsze, jak patrzyłam na arkusze umieszczane w internecie, to odpowiedzi były pod tymi samymi literkami co w moim arkuszu. A pisałam 5 egzaminów pisemnych, więc to nie przypadek. Pytałam też znajomych o to i potwierdzali, że mieli odpowiedzi podane w takiej samej kolejności. Także nadal ludzie ściągają na maturach, nie na taką skalę co kiedyś (czasy gdy można było na salę wnieść pluszaka albo kanapkę...), ale zdarzają się takie przypadki.
@czomolungmen15068 жыл бұрын
Absolutnie nie! Wstydem by było dla Polski, że istnieje, gdyby tak było.
@13topher379 жыл бұрын
Mateuszu , jeszcze jedno pytanko . Mógłbyś dać rady jak mówić do publiczności ? Żeby się nie stresować ani zacinać . Pozdrawiam ;]
@2tz029 жыл бұрын
loltopherx x O publicznych przemowach jest mnóstwo książek. Polecam odwiedzić księgarnię.
@13topher379 жыл бұрын
2tz02 Tak wiem , ale jestem ciekaw jakie są jego rady .
@2tz029 жыл бұрын
loltopherx x On ci na komentarz nie odpisze, a jeśli zrobi kiedyś o tym film, to będziesz musiał poczekać ;]. A książki to najlepsze źródło wiedzy :)
@13topher379 жыл бұрын
A polecasz jakieś konkretne ksiażki ?
@need_barber979 жыл бұрын
Dziekuje
@aleksandra63639 жыл бұрын
świetny materiał! dzięki :)
@annamariab99449 жыл бұрын
świetny filmik! :) nawiązując do niego, mam pytanie do Pana - jeżeli magister dziś mało znaczy, to co zrobić by studia otworzyły nam drzwi do kariery zawodowej? Co Pan w tej kwestii może poradzić? Czy wogóle warto zrobić doktorat? Pozdrawiam ! :)
@modnyboomer62779 жыл бұрын
Mega motywacja 💪 pozdrawiam
@Nevermindhow9 жыл бұрын
Bardzo lubię Twoje filmy. Zawsze są pełne treści. A wiedza, którą w nich przekazujesz światu często okazuje się naprawdę przydatna i myślę, że Ty dobrze o tym wiesz. Jest jednak pewna rzecz, która irytuje mnie od początku, odkąd zasubskrybowałam Twój kanał. Chodzi mi o Twój głos. Możliwe, że faktycznie zawsze tak mówisz, ale brzmi kolokwialnie mówiąc "przemądrzale". Mam nadzieję, zdajesz sobie z tego sprawę z tego, że jesteś mądry i nie musisz sobie tego udowadniać. Nie pisałabym tego, gdyby moim celem był jedynie hejt. Wyświetleń trochę masz, ale chciałabym, żebyś miał więcej. A czasami Twój sposób bycia przeszkadza. Zwłaszcza młodym ludziom, takim jak ja, którzy lubią tematykę, której dotyczy Twój blog. Z drugiej strony muszę powiedzieć, że mimo wszystko jestem pod wrażeniem tego jak swobodnie się wypowiadasz, dobra dykcja i tak dalej. To jest super, super, naprawdę. Pozdrawiam i życzę miłego dnia :)