.Як я ВАМ ВДЯЧНА за цей чудовий унікальний матеріал ❤ ПАМ'ЯТАЙМО НАШІ ЗВИЧАЇ ❤
@vlad.kiorsak21 күн бұрын
Дякую вам за те, що написали такі гарні коментарі!
@maxymnetyksha945619 күн бұрын
Низький Вам уклін за вашу просвітницьку роботу. Аудіокнигу Дідо Иванчик я слухав років зо 5 тому. Ніщо мене так не вразило як та книга, особливо її озвучка. Ватра, я це слово пізніша зустрічав на Балканах, а саме в Хорватії. Безмежно багата культурно наша країна, а ви бережете та поширюєте нашу споконвічну культуру та історію. Дай Боже вам натхнення та золоту кнопку ютуба!
@vlad.kiorsak19 күн бұрын
Радий бачити, що ви з нами! Дякую за перегляд і коментарі!
@КсеняТрояновська19 күн бұрын
Дякую за такий цікавий випуск! Дуже хочеться відвідати Криворівню на Різдво, щоб побачити тих колядників.
@vlad.kiorsak19 күн бұрын
Дуже хочеться, що Криворівня після перемоги стала символом українського різдва і збирала тисячі людей зі всієї України.
@ІгорСончак19 күн бұрын
Дякую Вам
@vlad.kiorsak19 күн бұрын
Дякую за те, що дивитеся і коментуєте відео!
@olesyagunko360420 күн бұрын
Щиро захоплена концентрацією цікавої інформації!! Дякую за матеріал ❤ Памʼятаю в бабці на франківщині завжди була трепетна уважність до колачів на Різдво. Щоб не «сполошити» тісто, ми діти, не мали права бігати на кухні чи сваритися, і займав він своє почесне місце на столі біля куті.
@vlad.kiorsak19 күн бұрын
О тааак, до колача завжди повага була неймовірна. А ще, я просто обожнював запах в домі, коли їх пекли
@ladoslava507916 күн бұрын
Слава Роду..!!! Слава нашим предкам..!!!🌞
@Ganglari.18 күн бұрын
Файно дєкувать за такий контент! дійсно детальний розбір наших традицій, без узагальнень та додумувань, але водночасі відео не виглядає як суха наукова лєкція, дійсно приємно дивитись, прекрасний відео та аудіо супровід, аж душю радує, аби побирше такого у нас ставало. Тепер бисте ще про Маланку увидіти від вас)
@vlad.kiorsak18 күн бұрын
Дякую Вам дуже за гарний відгук! Про Маланку я запланував зробити, але то вже на наступний рік
@НатаКостинюк5 күн бұрын
Щось не зрозуміли , як між колядками пити горілку. Це що комедія. Після того як проколядували всі коляди лиш тоді пригощали і подавали випивку. А за всю розповідь дуже вдячні. Приємно було слухати.
@kiorsak_maryna21 күн бұрын
Дякую за такий теплий та святковий епізод! В нас, на Волині, потрібно було все-все поробити до першої зірки на небі (то і прибрати двір та хату, і поставити на стіл 12 пісних страв). А ще я памʼятаю, як я залазила під стіл і квоктала, щоб курочки неслися 😅😊, обов’язково вносили Дідуха, і святою водою окроплювали місця де живуть кури, свині. А для душечок лишали все на столі, щоб вони також повечеряли.
@serhiyorel390819 күн бұрын
Щиро дякую
@vlad.kiorsak19 күн бұрын
Дякую за те, що дивитеся і коментуєте відео!
@didova_vnuchka21 күн бұрын
Моє Різдво завжди проходить у Яворові. Колорит звичаїв не такий багатий, але є кілька обовʼязкових ритуалів. Наприклад - завжди на кути столу кладемо гроші, щоб вони весь рік велися. Для померлих залишаємо тарілку, а на початку вечері кладемо туди вареник чи кусочок струслі, і вітаємо один одного словами «Христос Рождається» і поцілунком.
@vlad.kiorsak21 күн бұрын
Дуже гарно! Дякую Вам за коментар! У Яворові Косівського району?
@didova_vnuchka21 күн бұрын
@ ні, Яворівського, Львівщина.
@ЮліяБілоног-х7м18 күн бұрын
Оце так-так)) це дійсно було щось ОСОБЛИВЕ!)❤ На жаль в містах всі традиції були вирвані з коренем (а я містянка)(((((. Слава Богу, хоч по селах залишились хоч трохи НАША культура і НАШІ традиції!!!!❤❤❤
@vlad.kiorsak18 күн бұрын
Дякую Вам за відгук! Цікаво, що люди минулих століть нічого не робили просто так, для них кожна дія мала свій сенс. Зараз ми вже багато чого робимо просто повторюючи за нашими батьками. Нам не треба піклуватися про добрий врожай, худобу чи пасіку. Але так народжуються наші традицій. Ми бачимо як багато традицій стають дуже популярними через масову культуру. Так до нас прийшли сучасні американські атрибути різдва. Але це означає, що так само легко ми можемо запровадити українські звичаї і традиції. Просто потрібно їх робити популярними, модними і цікавими. Враховуючи останні тенденції, є надія, що так скоро і буде. Але нам треба над цим так само працювати
@kiosaki865422 күн бұрын
Пам'ятаю обов'язкове обкурювання дому ладаном перед вечерею, а також те, що не можна було їсти цілий день до самої вечері
@ІванкаБойчук-у2э6 күн бұрын
ХРИСТОС НАРОДИВСЯ ! СЛАВА ЙОМУ! УКРАЇНІ - МИР! Йде війною Колядочка... Колядує Колядочка по Чорному Полі, засіває Колядочка ягоди червоні. Материнськими сльозами ріллю поливає, свому сину забитому коляду співає. -Ой синочку мій єдиний, всиротіла хата, ти ж поклав свою голівку за "ірода -ката". Свої пани з підпанками землю грабували, - ви ж за неї , ріднесеньку, своє життя дали. Ой, "іроде" , вражий змію, на тобі провина, бери собі свою землю, віддай мамі сина! Та й кувала зозуленька за чорної днини, - чи є в світі що дорожче за життя дитини?! Якби щиро ми Христові та й колядували, всі " іроди" в нашім краї геть попропадали б. Не гострили ми б мечами , та й не рили ями, якби ідолам поганим не колядували. Наша славна Колядочка не пила б не крала, та до своїх воріженьків люті би не мала. Не ходили б хабарчики від хати до хати, не водили б Колядочку гріхом засівати. Вівці грілись би по храмах , а не вовчі зграї, якби з тою колядою йшов Христос по краї. Приготуймось до вечері, бо Зоря вже сяє, прийде ХРИСТОС, не спізниться й та'к ЗАКОЛЯДУЄ! СЛАВА БОГУ ЖИВОМУ!
@user-le9fr4vl7t22 сағат бұрын
Eto bilo vezde!!!!S prazdnikzmi!!!!
@vlad.kiorsak22 күн бұрын
Діліться своїми улюбленими традиціями та різдвяними спогадами
@ladoslava507916 күн бұрын
На жаль замовчується, що прості люди не хотіли приймати християнство.... Але ім це досить жорстоко нав‘язувалось( пролилось багато крові...) а все для того , щоб відірвати від своє пРАдавньоі Віри, відсвоєі Сили, від природи.... і прив‘язати до чужого егрегора...., зробивши всіх рабами....... У нас ніби залишились традиціі, але ми не пам‘ятаємо іх глибинноі суті..... Залишились мертві обряди.... Нас приспали......і правлять нами, як хотять...
@vlad.kiorsak12 күн бұрын
Поділіться будь ласка історичними джерелами про запровадження християнства в українських Карпатах. Можливо у наступних випусках ми використаємо цю інформацію
@МиколаПавлишин-з8т19 күн бұрын
Потрібно визначитись, або ти розумний , або красивий. Або ти християнин , або язичник. Або поклоняєшся Христові, або богу сонця. До купи - не може бути.
@vlad.kiorsak19 күн бұрын
Питання про які ви говорите лежать в площині теології. Ми говоримо тут про історію та культуру
@kiosaki865419 күн бұрын
Що ви пропонуєте? Викорінити усі залишки язичницьких культів із християнства? Чи заборонити людям 19 сторіччя поклонятися богу сонцю?
@ЮліяБілоног-х7м18 күн бұрын
Може бути)) ще й як)
@ok.sanna.15 күн бұрын
Дикарі
@vlad.kiorsak13 күн бұрын
Ого, от це у вас цікавий вийшов висновок після перегляду