Tök jó, hogy így elmesélted, tényleg érthető így, és nagyon szomorú, hogy egy ilyen szép hivatást így ellehetetlenítenek… Kitartást kívánunk minden méhésznek!!!!🐝🐝🐝
@kisjuhaszmeheszetladanyben45288 ай бұрын
Köszönjük szépen Esztó! ❤️
@akosbedross16339 ай бұрын
Aki szeretne igazi jó minőségű mézet fogyasztani az egyenesen a termelőtől vegyen mézet!
@kisjuhaszmeheszetladanyben45289 ай бұрын
Így van. Köszönöm!
@johndeer45458 ай бұрын
ez jól hangzik meg oké de ha adókkal meg jogszabályokkal kinyírják őket akkor nem lesz kitől
@renataszitasnedomschitz88128 ай бұрын
Már ameddig tud! Évek alatt majd szép lassan már nem lesznek termelők, ha ilyen helyzetet teremtenek!
@bakosgaborpal8 ай бұрын
Én a gyerekeimnek temelőtől vásárolt mézet adok. Viszont pár hete olyan magas áron akarta már adni, hivatkozva az inflációra, neki is meg kell élni stb., hogy inkább megvettem akciósan a boltban. Valószínű a magyar zarjegyes bolti mézet tudom csak megvenni a jövőben. Ha a termelők nem adják olcsóbban a piacokon.
@kisjuhaszmeheszetladanyben45288 ай бұрын
@@bakosgaborpalépp erről beszéltem. Ez lesz, kénytelenek lesznek az emberek az ukrán/kínai silány minőségű mézeket megvenni.
@WoWMammon0018 ай бұрын
Szia Krisztián! Azt még megemlíthetted volna a videóban hogy milyen arányban keverik a mézeinket ezekkel a szirupokkal,plusz azt is hogy a mi mézeinkel szemben milyen szigorú elvárások vannak és hogy a laboratóriumi vizsgálatoknak is meg kell feleljünk. Példa értékű ahogy Te/Ti méhészkedtek,őszintén megmondom felnézek Rád/Rátok és nagyon remélem hogy rövid időn belül megoldódik a Mi/Méhészek helyzetünk/helyzete. Kitartást,nehézséget és egészséget a kaptárakba nektek is!
@kisjuhaszmeheszetladanyben45288 ай бұрын
Szia! Köszönjük! Én is bízom benne, hogy alakul valamit. Egészséget és nehézséget!
@janosvarga96288 ай бұрын
@@kisjuhaszmeheszetladanyben4528aranyos 10% mèzet irt az üvegre . Tavaszig vagy eldől vagy nem tudom a termèst hova tenni. Hordót venni sem egy kis piti dolog. Nem termelni meg nem tudom meg csinálni. Eddig mèg soha nem sikerült .
@kisjuhaszmeheszetladanyben45288 ай бұрын
@@janosvarga9628igen, tudom. Nem egyszerű, sőt lehetetlen most jö áron eladni hordóban.
@Edit-c2r8 ай бұрын
😊Èn csak termelői mèzet veszek! Hála istennek hogy van mèg a környéken aki mèhèszkedik😊❤
@kisjuhaszmeheszetladanyben45288 ай бұрын
Örömmel hallom! :)
@robertgyurgyak62978 ай бұрын
Szerintem Chuck Norris is csak eredetit eszik. Nem hiàba ő a legkeményebb!
@danielnagy618 ай бұрын
Üdvözlöm! A Vakvarjú budapesti étteremlánc (4-5 étterem) keres beszállítókat havi szállítással a Varjúgazda program keretében. Nem biztos, hogy Önnek ez megoldás a mennyiségek miatt, de pillantson rá ha lesz ideje.
@kisjuhaszmeheszetladanyben45288 ай бұрын
Üdvözlöm! Már pályáztam rá az oldalukon is meghírdették. Kitöltöttem, elküldtem. Még nem jeleztek vissza. Azért köszönöm, hogy rám gondolt!
@tamastalosi20738 ай бұрын
Ha nem lenne méhész, nem sok vadméh lenne a beporzáshoz, gondolom! A sok rovarkaja, gmo, műhús... nagyvállalati monokultúrás termelés betegségekhez, minőségi éhezéshez fog vezetni. Nem akarok konteózni, de lehet, ez is a cél!
@kisjuhaszmeheszetladanyben45288 ай бұрын
Nem tudom, de semmiképpen sem jó irány.
@ricsko738 ай бұрын
egyébként meg mindenkinek a piacon kéne vennie a termelői mézet, hosszútávon az a legjobb mindeniken
@kisjuhaszmeheszetladanyben45288 ай бұрын
Az emberek kényelmesek, a piac problémásabb mint egy áruház.
@ricsko738 ай бұрын
igaz kényelmesek, mégis nekünk tudatos vásárlóknak kell a változás indukálni, én ezt teszem, ki kell (kellene) hagyni a kereskedelmi láncból a nagyokat,,, termelő-piac-vásárló és ez másra is fenn áll@@kisjuhaszmeheszetladanyben4528
@norbertmeszaros26319 ай бұрын
Kedves kollega!Nem tudom hogy mit gondol Nagy István?Tűntetést,demonstrációt kell szervezni A parlament elé!Ez nem poltikai fogás,beseggelnek az eunak!Nem szabad mostmár ezt hagyni,ha nem lépűnk éhen halunk! Reméllem el tudunk indulni!
@kisjuhaszmeheszetladanyben45289 ай бұрын
Tényleg tűrhetetlen ez az állapot.
@burkol-ok69898 ай бұрын
Szia. Ezért én minden mézemet kiviszem a németekhez, jobb árat kapok érte, és imádják. Csak a szűk családnak és barátaimnak hagyok kevés mennyiséget.
@kisjuhaszmeheszetladanyben45288 ай бұрын
Szia! Szerencsés vagy, hogy megteheted. A legtöbben nem vagyunk ilyen helyzetben.
@gabimiki49329 ай бұрын
Csak termelőktől kell venni a mézet, bojkottálni kell a bolti mézeket ! Sajnos nektek is meg kellene szervezni magatokat, mert ez belátható időn belül nem lesz jobb. Hamarosan más ágazatokban is ez lesz a helyzet. JA, ÉS LEGINKÁBB CSAK NYERSEN!❤
@norbertmeszaros26319 ай бұрын
Szia!Sajnos a mai vásárlók nem nézik mit vesznek!A sok multiban ,ahová minket,,a mi mézeinket soha nem engedik be!Az amit sajna kimérve el tudunk adni a termelt mennyiség max30%abból nem lehet fent tartani a méhészetet a családomat!De köszönjük h ti és aki hazai termelőtől vásárol!
@kisjuhaszmeheszetladanyben45289 ай бұрын
✌️
@kisjuhaszmeheszetladanyben45289 ай бұрын
Egyre tudatosabbak a vásárlók én azt veszem észre. Csak sokszor nem tudják mit nyomnak le a torkukon.
@bodonmezes69058 ай бұрын
❤❤❤
@lajoskonya47859 ай бұрын
Aki szereti a méheket az továbbra is fog másodállásban méhészkedni. A megtermelt mézet csak kiüvegezve kell értékesíteni és a jó méz ár érdekébe csak annyi mézet szabad termelni amit kiüvegezve lehet eladni. A jelenlegi helyzetet nem könnyű a méhészeknek feldolgozni, de el kell fogadni, amilyen arányban a Magyar gazdaság növekszik, olyan arányba fog a méhészet csökkeni. Ez minden Európai fejlett országban igy van.
@kisjuhaszmeheszetladanyben45289 ай бұрын
Szomorú, de tényleg e felé tartunk. Én is hasonló megoldásokban gondolkodom, de amíg odáig eljutunk lesz jónéhány nehéz évünk.
@janoscseh1606 ай бұрын
A gazdasági növekedés nem okoz örömöt és életminőség javulást az emberiségnek. Csak néhány pénzéhes élősködő disznófejű nagyúr bankszámlája hízik. Miért állunk be robotolni? A kormány azzal dicsekszik, hogy nő a foglalkoztatottság... Közben a gyerekeket nem tudják a szüleik felnevelni, csak este meg reggel látják őket!
@westunion54818 ай бұрын
Van egy műkedvelő méhész tarsatok,keresetek fel intézkedjen, úgy hívják Nagy István !l
@kisjuhaszmeheszetladanyben45288 ай бұрын
Műkedvelő?
@gabornecsorgo42098 ай бұрын
Akkor mi Vásárló nem veszünk bolti mézet! ❤❤🍀🍀🙏🙏
@kisjuhaszmeheszetladanyben45288 ай бұрын
Köszönjük a bizalmat!
@kifli11118 ай бұрын
Még jó,hogy most akarok felépíteni nulláról egy méhészetet. Szép kilátások.
@kisjuhaszmeheszetladanyben45288 ай бұрын
Nem jó szakmát választottál,.
@jozsefispan24798 ай бұрын
felejtsd el!
@csabafoldi9138 ай бұрын
Miért ne kezdenéd el??? Én tavaly kezdtem néhány családdal. Nagyon szeretem csinálni. Az biztos, hogy ha mindent meg kell venned, akkor zsebbenyúlós. Szerintem kezdj bele, ha szívből akarod csinálni. Természetesen nem 100 családról beszélek, hanem 2-3-ról. Én nem bántam meg, hogy elkezdtem.
@csabafoldi9138 ай бұрын
És hozzá teszem, hogy szerintem a Krisztián videói messze a legjobbak a tanuláshoz.
@kifli11118 ай бұрын
@@csabafoldi913 ne aggódj,mindenképpen belevágok. Két családot berendeltem Áprilsira.a cuccokat még folyamatosan vásárlom meg. A méhész képzést tavaly tavasszal végeztem el. Nem megélhetés a cél. Nem szeretnénk tonnákat termelni.
@agnesgal41098 ай бұрын
Én tudatosan vsárlok magyar termelőtől. Kívánom, hogy minden magyar tudja ezt megtenni, akkor nem fognak tudni a külföldivel mit kezdeni.
@kisjuhaszmeheszetladanyben45288 ай бұрын
Én is ezt kívánom, de még nem tartunk itt.
@calachmeod24698 ай бұрын
@@kisjuhaszmeheszetladanyben4528 Hiába a Magyar méz, a vevőt ez nem érdekli csak az ár. Magyar ember: kicsi pénz ocso méz. Mivel a magyarok kicsinyesek igy ha van pénze akkor is a külföldi moslékot veszi.
@karcsikarcsi28459 ай бұрын
Azt mondta egy romániai felvásárló hogy ha három évig nem lenne méz termés akkor is lenne elég annyit vettek ukrajnabol és Kínából!😢😢
@kisjuhaszmeheszetladanyben45289 ай бұрын
Elhiszem. Elég szomorú... :/
@gyulagellen68838 ай бұрын
Ez nem újkeletű dolog csak most megint fel lett kapva! Ez megy több tíz éve, gondolj csak a brüsszeli tüntetésre kaptár égetesre, annak se lett eredménye sajnos! Most is hiába megyünk tüntetni, kinevetnek legyintenek ránk, lásd Záhony!
@kisjuhaszmeheszetladanyben45288 ай бұрын
Tudom, de azért meg kell tenni amit lehet. Lásd a vásárlók tájékoztatása.
@annamariavolgyesi50176 ай бұрын
Ez a nemzeti kurmány! Hajrá fityiszt!
@kisjuhaszmeheszetladanyben45286 ай бұрын
Itt nem politizálunk. Köszönöm!
@silverlions8 ай бұрын
Én magam is gazdálkodok nem méhészkedek volt régebben pár kaptáram , még nagyapám tanítgatott a méhészetre. A probléma az a kínai mézzel, hogy már nagyon régen az európai autógyárakat olyan feltétellel engedték be kínába, hogy kína hozhat európába mézet. Nyílván nem csak a mézről szól a dolog. A kínaiak mindíg "csomagban" kötnek kereskedelmi megállapodásokat. Szóval hiába a tiltakozás, a méz csak egy kis szelete a Kínai/Európai kereskedelmi megállapodásoknak. Ez nem úgy működik, hogy holnaptól nem jöhet kínai méz, mert akkor kínába se mehet a Volkswagen ... Egyébként hasonló a helyzet Ukrajnával is, van egy csomag, méz, csirkehús, kukorica, búza, stb... ezt behozhatja ukrajna az Únióba ezt valakik valahol eldöntötték. Most a törvényeket, szabályokat idomítják az Ukrajna felől érkező importhoz. Az ukrán búza és kukorica 70 -80 %-át nyolc amerikai egy holland és egy szaudi cég termeli ezeknek van akkora lobbierejük / magyarul annyi pénzük, hogy megvegyék az úniós döntéshozókat ;) / hogy az ő igényeikhez alakítják az Úniós szabályozást. Szóval nem Záhonyba kell menni tüntetni, hanem amerikába a Monsanto központjához ..... Úgy gondolom, az európai politikai elit lassan fel fogja adni az európai mezőgazdaság védelmét. Európában ikonikus mezőgazdasági termékeket előállítók maradnak talpon a többi nem fog tudni talpon maradni a versenyben.
@kisjuhaszmeheszetladanyben45288 ай бұрын
Bízom benne, hogy nem így lesz!
@silverlions8 ай бұрын
@@kisjuhaszmeheszetladanyben4528 Nem így lesz! hanem így van..... most is így működnek a dolgok. Ahhoz, hogy tenni lehessen ellene tisztában kell lenni azzal, hogy mi az alapvető probléma.
@annamariavolgyesi50176 ай бұрын
Ezért ideje elzavarni ezt a kurmányt!!!!
@silverlions6 ай бұрын
@@annamariavolgyesi5017 Ennek a kormánynak ehez a helyzethez semmi köze. Az EU és Kína közötti kereskedelmi megállapodások okozzák a bajt.
@jenohrasko63908 ай бұрын
Halkan megjegyeznék egy apróságot, amiről valahogy a méhészeti társadalom nem beszél! Nyilvántartási adatok szerint országos - Termelő méhcsalád 1 150 000 db. Termelés (jó termés!) 27 000 t. Ha elosztjuk = 23,5 kg/ méhcsalád éves termelési eredmény. Talán el kellene gondolkodni ezen az egyszerű számadaton, mi mindenről mesél...
@kisjuhaszmeheszetladanyben45288 ай бұрын
Mièrt? Neked mi mindenről mesél?
@jenohrasko63908 ай бұрын
Mondjuk arról, hogy egy nyilvántartott termelő családra vetített 23,5 kg-os évi átlag termelés igen alacsony. De arról az általános termelés technológiai felfogásról is, amely során X termelő méhcsaládot Y mennyiségű méhcsaláddal felerősítenek. Sem a felerősített családok nem voltak erősítés előtt termelő képesek (emiatt erősítik), sem azok nem lesznek azok, amelyekből erősítenek. Logikus, hogy egy méhcsaládra vetítve igen alacsony a termelt méz mennyisége. Gyanús, hogy előnyösebb helyzetben vannak azok a méhészek, akiknek a méhészetében a méhcsaládok legalább 95 %-a valóban termel. Valószínűleg jobb fajlagos költséggel dolgoznak. 😉 Az, hogy adott gazdasági környezetben mi gazdaságos, nyereséges, nem csak az értékesítési ártól függ! Mondjuk alapból két dologtól: a fajlagos költségtől, és a minőségtől. Lehet, el kellene szakadni attól a felfogástól, hogy a hordók száma számít! Az sem mindegy, milyen minőségű méz van a hordóban...
@jenohrasko63908 ай бұрын
Mondjuk arról, hogy a fajlagos költség nagyon magas. 1. Ha azt az általánosan alkalmazott technológiát nézem, ahol X méhcsaládot Y méhcsaládból erősítenek fel termelésre, már van egy probléma. Amit erősítenek nem termelésre érett. Amiből erősítik nem lesz termelő. Vagyis az ilyen állományok ténylegesen nem termelő állományok. 2. A méhészek félnek a rajzástól, mint a tűztől, mert valójában nem tudják, hogyan alakul ki, mi az, mit kezdjenek vele. Ezért már termelés előtt gyengítik az állományaikat. Sok mindet bele lehet magyarázni a gyengítés okaként, de méh élettanilag a termelésben hátrányt okoz. 3. Az értékesítési ár egy dolog. A gazdaságos, nyereséges termelés attól is függ, mennyi a fajlagos költség, és milyen az előállított méz minősége. Arra nem gondol senki, hogy a bemintázott, legkiválóbb mézeket elviszik a kereskedők, mert valamivel az ukrán (kínai) moslékot javítani kell... Ez azért némi keresletet fog generálni - a legjobb minőséget előállítóknál. Természetesen amikor példának okaként egy 500-as méhészet napraforgó előtt betáraz 8 t cukrot, akkor el lehet gondolkodni... 😉 Az elkövetkezendő 3 évben működni fog a rosta, és ez egy megállíthatatlan folyamat. Sajnos ez van.
@1960imi8 ай бұрын
Mit segített Nektek a mezögazdasági miniszter az évek folyamán?
@kisjuhaszmeheszetladanyben45288 ай бұрын
Üdv! Szja mentesség, állatjóléti támogatás.
@1960imi8 ай бұрын
@@kisjuhaszmeheszetladanyben4528 áfa?
@annamariavolgyesi50176 ай бұрын
Nekem csak 1-w kaptár bio lesz. Csak a beporzás miatt. Ha kesz méz is, oké. Rengeteg akác van most, alig van bogár
@kisjuhaszmeheszetladanyben45286 ай бұрын
A beporzás miatt nem érdemes kisérletezni velük.
@csababerki99363 ай бұрын
min. 2csalad
@kisjuhaszmeheszetladanyben45283 ай бұрын
@@csababerki9936 egy is lehet, de beporzás miatt felesleges.
@karolykomar44408 ай бұрын
Nálunk itt Szlovákiában is sajnos ugyan ez a helyzet!
@kisjuhaszmeheszetladanyben45288 ай бұрын
Elhiszem. Szomorú. :/
@tamassutak94498 ай бұрын
Esetleg nem kellett volna annyira erőltetni a fiatal gazda támogatást és nem lett volna annyira kapós a méhészet. Magyarországon a legnagyobb a méhsűrűség a világon amihez nagyban hozzájárultak olyan dolgok is mint a 12 milliós gazda támogatás. Mikor anno elkezdtem méhészkedni, a mesterem azt mondta ha tavasszal vesz az ember méhcsaládot az az akácon visszahozza az árát, a többi pedig amit hordanak az a kiadásokra és haszonra van. Ez így is volt egy ideig aztán hirtelen elkezdett mindenki méhészkedni, a családok ára megduplázódott, az eszközök-gyógyszerek ára is amikre elkezdtek támogatást osztogatni legalább a támogatás összegével megemelkedett (nehogy véletlenül a méhész jól járjon!). Aztán azt vette észre az ember, hogy egy család jó ha abban az évben visszahozza az árát.Hirtelen a méhészet nagyon nagy biznisz lett. Jöttek hosszú tömött sorokban az új méhészek akik csak nagyban tudtak gondolkodni mert csak az excell táblázatot látták: egy méhcsalád termel egy évben 60 kiló mézet-1 kg méz 1500 Ft- egy család hoz 90.000 Ft-ot- 100 család hoz 9 milliót, csak tavasztól -őszig kell velük foglalkozni-ebből következik, hogy ez egy nagy biznisz!! A két kezem is kevés ahhoz, hogy összeszámoljam hány ilyen "méhésszel" találkoztam! Akkor kezdett el kialakulni a féltékenység és az irigység a méhészek körében. Régen ha valaki érdeklődött a méhészet iránt akkor szívesen felvilágosították-segítettek neki az idős méhészek akik ahogy ma nevezzük "hobby" méhészek voltak ( de többet tudtak a méhészetről mint a mostani " megalománok"). Persze, hogy segítettek mert nem érezték úgy,hogy veszélyben lenne a megélhetésük mivel nem ebből éltek. De részben köszönhetően a támogatásoknak megérkezett az új generáció akik nem tiszteltek senkit és semmit, átgázolnak mindenkin ha kell mert nekik hozni kell az excel táblázatban előírt számokat. Így történik meg az ha nem tudott találni megfelelő méhlegelőt a méheinek akkor szívfájdalom nélkül odateszi a már amúgy is túlterheltre az ő családjait mert azok ott még simán elférnek ( utána meg megy a sírás, hogy alig mézelt ez meg az. Csókolom mézelt az csak nem mindegy, hogy 100 családra lett volna elég nem pedig 500-ra!), de természetesen ha valaki oda megy mellé akkor már hisztizik, hogy így is túl van terhelve mi a bánatnak jött ez ide?Szóval ennyit a magyar méhésztársadalomról ( tisztelet a kivételnek). Az ukrán mézről meg csak annyit, hogy az ottani méhészek is szívesebben adnák drágábban a mézüket,de annyiért kénytelenek adni amennyit adnak érte ugyan úgy ahogy az ukrán gazdák a gabonájukat. A háború miatt ki vannak szolgáltatva a kereskedőknek akik ezen szépen meggazdagodnak. Kínával nem fog izmozni a kormányunk mikor a kis kínaiak a méztermelésünk értékének a 100-szorosát vagy még többet fektetnek be nálunk és az Uniónak sem hiányzik az összeakaszkodás Kínával mikor úgy kell most bánni velük mint a hímes tojással nehogy az oroszok felé tereljük őket! A méhészet és a méz ebben az esetben igen aprócska tényező a jelenlegi helyzetben.
@kisjuhaszmeheszetladanyben45288 ай бұрын
Nekem is volt olyan szomszédom aki tollal, papírral kezdett méhészkedni. Abba is hagyta 3 év alatt. Behígult a szakma ez tény. Ahogy mondtam is a videóban, az fogja abbahagyni először aki csak a pénz miatt csinálja. A támogatás jó dolog, manapság a nélkül nem lehetne fejlődni. Változnak az idők, alkalmazkodnunk kell. Elhiszem, hogy 30 éve jobb volt méhészkedni, de 60 éve még jobb volt...
@pappattila11868 ай бұрын
Tisztelt Krisztián! Maradunk a 20-30-nál. Sajnos így néz ki... Vagy külföldön, hobbyból munka mellett..
@kisjuhaszmeheszetladanyben45288 ай бұрын
Üdvöhlöm! Még bízom benne, hogy alakul majd valami!
@GigantikusKertitorpe8 ай бұрын
Ha a kínaiak határértéken belül maradnak, az most akkor méz, vagy nem méz? Ez a kérdés. Remélem (nem félre)érthető a kérdésem. A méz ITTHON valóban ekkora biznisz, hogy megérje ez a nagy ügyeskedés a kinti behozatal érdekében? Hány milliárd Ft/éves üzletről beszélünk?
@kisjuhaszmeheszetladanyben45288 ай бұрын
Nem méz.
@bodonmezes69058 ай бұрын
Kinai szirùp = folyèkony kristàlycukor ! A kinaiak mindent hamisitanak ès igy akarjàk tönkre tenni Europàt
@calachmeod24698 ай бұрын
@@bodonmezes6905 Nem, extra bevételhez akarnak jutni.
@janosszalai2238 ай бұрын
Évek óta termelőtől veszem a mézet aki egyben nagyon jó barátom is.Amit meg a sok hülye összekutyul kenje a hajára.
@kisjuhaszmeheszetladanyben45288 ай бұрын
Ez a legjobb döntés.
8 ай бұрын
A minap volt egy pár videó ukránul. Ahol ukrán méhészek arról számoltak be, hogy megállapodásokat kötöttek Kínával, hogy ukrán mézet szállítanak Kínába. Az egyik probléma, hogy Kínának nincs szüksége ukrán mézre, azzal fogják hígítani a szemetüket, és ukrán mézként megy Európába. Köszönet Von der Lein asszonynak
@kisjuhaszmeheszetladanyben45288 ай бұрын
Hát érdekes...
@janoscseh1606 ай бұрын
Semmilyen élelmiszert nem engednék ilyen távolságokra szállítani. Vissza kell vezetni a vámokat. A kereskedelem megöli a termelést, a szennyezése megöli a Földet. Pár százalék haszonért tízezer kilométereket hurcolják az árut? Tanítani kell az embereket, hogy csak helyi termelőtől vásároljanak, amit lehet, mert az embereket elbutították. Tisztelet a kivételnek.
@robertlaszlo32323 ай бұрын
Nem a roman buzaval volt ez? Hirtelen megsokszorozódott a roman buzatermes, azután, hogy az uktanoknal volt olcsó gabona.
@kisjuhaszmeheszetladanyben45283 ай бұрын
Azt a sztorit nem ismerem.
@calachmeod24698 ай бұрын
Szerencsém van, nem nagyon fogják elolvasni amit írok. Igy vita sem lesz. A fenti videóban egy fantazmagória, esti mese gyerekeknek van előadva. Egész europában igen drága gépekkel és igen drága vizsgálatokkal még a méhész által használt kézmosó márkáját is meg tudják állapitani.(Persze ez vicc) Esély sincs ilyen jellegű hamisításra amit itt hallottunk máshol van a probléma, de nagy. A mézeink kiváló minőségűek DE A HASZNOT nem a méhészek és a feldolgozók teszik el hanem az értékesítésben résztvevő bolt hallózzatok. Ezért a haszon a bolt zsebében marad. Erről nem beszél senki mert nem mer. Te (aki méhész vagy) az általad értékesített mézet eladod a feldolgozónak 1x. Ő eladja a boltnak 2x.A bolt kiteszi 6x.Kié marad a haszon? Ezért nincs pénzed a mézen. Mesterségesen lent tartják a boltok az árat ezért nem jut neked. Ha az egyébként europában szokásos árat kérné a bolt, a vevőtől neked is lenne pénzed. Köze sincs a történetnek a Kínai mézhez. Ennyi! Nem hiszed? Pedig ennyire egyszerű.
@kisjuhaszmeheszetladanyben45288 ай бұрын
Semmi újat nem mondtál azzal, hogy a felvásárló és az üzletek fölözik le a haszon javát. Viszont a fantazmagórua az, amit a kínai mézről állítasz és ide leírtál.
@calachmeod24698 ай бұрын
Én csak tudom mit írok.Feldolgozó kis és nagyker vagyok saját méhészeti.Higy nekem saját laborunk is van.
@zolofj5 ай бұрын
@@calachmeod2469 jobban hiszek annak aki nevvel es arcal mond valamit!!!
@ricsko738 ай бұрын
650-ért eladták a vegyes virág mézet talán jobb lett volna mindenkinek ha a piacon 3000 helyett 2000 ért adta volna el
@kisjuhaszmeheszetladanyben45288 ай бұрын
Ennek akkor lenne értelme, ha azért vennék boltba, mert ott olcsóbb. Mivel ez nem így van nem állja meg ez a kijelentés a helyét, csak vagdalkozás szintjére sűlyed.
@ricsko738 ай бұрын
nem a boltra gondoltam, kizárólag a piacra vagy direkt értékesítésre@@kisjuhaszmeheszetladanyben4528
@beatrixkun74038 ай бұрын
@@kisjuhaszmeheszetladanyben4528 Szia! Én sem értem, hogy miért éri meg a méhészknek eladni 650 Ft-ért a mézet. Szerintem van abban valami, amit Ricsko írt.. pont ma ürült ki az utolsó mézesüvegem és megmondom őszintén, hogy a 3000 Ft-ot én is sokallom egy üvegért. (A boltban meg elvből nem veszek, így egyszerűbbnek tűnik "leszokni" a mézről) Egyébként biztos, hogy az üvegezés is drága, de például én szívesen vennék 5 vagy 10 kilós vödröt olcsóbb kilós áron. Csodás lenne, ha vissza is vihetném újratöltésre amikor kiürült és akkor hulladék sem keletkezne. Az ismerőseim körében úgy látom, hogy igen nagy igény lenne vásárlói oldalról a minőségi magyar mézre elfogadhatóbb áron.
@csabafoldi9138 ай бұрын
Tesco: 4500 Ft/kg a virágméz...miért éri meg az embereknek ott venni bizonytalan eredetű mézet, mint pl. a termelőtől 2000-3000 Ft/ kg-ért??? A viasz, üveg, huzalok, keretek, cukor, faanyag...stb. mind egyre drágább+27% adót fizet a méhész is. Ja, még a szállítási költségeket nem is számoltam. Higgyétek el, hogy 3000 Ft-nak a felét sem teszi zsebre a méhész, mint haszon. Sajnos ez van.
@kisjuhaszmeheszetladanyben45288 ай бұрын
Azért nem éri meg 2000-ért adni, mert nem csak a csomagolás a költség üvegezéskor a mézen, hanem rengeteg más költség is felmerül. Egyébként a legtöbb méhész nem adta oda 650-ért, mert jöval több a termelés költsége kilónként. Vannak helyek, akik vödörben lehet kapni vagy utántölteni.