Ez rettentően jó és tanulságos videó! :) Köszi! :)
@atama-89642 жыл бұрын
nagyon hasznos és informatív volt 🤜🤛
@Vica982 жыл бұрын
Ez nagyon érdekes volt, hasznos és elszomorító is. Elszomorít, mert borzasztó, hogy mennyire megy a pazarlás, a pénzszórás és tényleg van aki meg se tudja venni más meg dobja ki a vacsi új készülékeket... embertelen 😥 és szedik is szét őket 😪 egy gofrisütőért elmegyek szivesen 😄
@MATT207902 жыл бұрын
Majdnem elsírtam magam, mert én a másik oldalon vagyok. Mi gyártjuk a különböző PCB-ket és ültetjük is. Ugyanakkor Itt az elektronikai hulladékokban sem mindegyik lenne szemét, hiszen biztos, hogy sok működőképes lenne, ha valaki megjavítaná, akár magának, akár másoknak. Én igyekszem megjavítani ezeket a cuccokat. Valamit lehet, valamit nem. Vagy már nem érdemes vele foglalkozni. Akkor valóban megy az e-hulladékok közé. Köszönöm a videót, érdekes volt így is, hogy tudom mi a folyománya a megsemmiítésnek is.
@viktorszalai72742 жыл бұрын
Kérdés ilyen órabérek mellett megéri-e javítani.
@andrasban67082 жыл бұрын
Mikor nem lehet már javítani?
@Hudee19852 жыл бұрын
Gyakran nem is hibásak attól, hogy kidobták őket. Csupán elavultak, nem használták már és még csak fel se ajánlják ingyen elvihetőként mondjuk Marketplace-en. Én is hoztam már el nem egy dolgot e-hulladék gyűjtésből, pl. egy régi szép állapotú IBM LCD monitort úgy raktak le, hogy még meg is jegyezte a volt tulaj: működik. Vannak ilyen régi kacat gyűjtők is bőven. Ha pl. egy régi PC-ben találsz 3Dfx Voodoo, Gravis Ultrasound kártyákat, ezek tízezreket érnek. De mobiltelefon vonalon is hasonló a helyzet. Vannak jó minőségű utángyártott akksik és már használhatók is tovább, vagy mennek a gyűjteménybe. De ha az ember kimegy a bolhapiacokra, ott is megfigyelhető a sok lomis, akik Németországból hozzák be a kidobott cuccokat. Itt is igazi kincsekre lehet lelni, kis szerencsével aprópénzért. Sok dolgot vettem az évek során ilyen helyeken és többnyire működtek vagy könnyen javíthatók voltak.
@bluetoothbasstester2 жыл бұрын
ja
@Holmsers2 жыл бұрын
Plusz ami eszembe jutott, ahogy néztem a videót, hogy mennyi olyan komponens lehet ott, amikért most a nagy chiphiánykor valaki sok tízezer forintot fizetne, mert amúgy 2-3 év leadtime van rájuk.. persze ehhez kellene, hogy beazonosítsák a készüléket, valamint a benne lévő panelt és az értékes alkatrészt. De egyszerűbb nekiesni aztán szétszedni darabokra.
@viktorszalai72742 жыл бұрын
Ezt vártam!
@adriankosa67512 жыл бұрын
Én a mai napig egy 2002-es Alcatel 302-es telefont használok főtelefonnak. Azóta sok módosításon esett át, hogy követhesse a fejlődést, legfontosabb átalakításai a NiMH akksiról Lítiumos akksira, amivel 5-6 napig elvan, ehhez kapott új töltésvezérlőt, a régi töltésvezérlő alkatrészek leszedésre kerültek a panelen. Kapott micro USB és Type-C töltőcsatlakozót is, így bármelyik kábel is akad a kezembe, tudom tölteni. Kapott még vezeték nélküli töltőelektronikát is, így vészhelyzetekben ha nincs nálad töltőkábel akkor is fel lehet tölteni. És nem utolsósorban fel lett okosítva bankártyás fizetési lehetőséggel, ledes kommunikációs visszajelzéssel, ami teljesen akkumulátorfüggetlen. Emellett még számos okosítást kapott. Egy biztos, ennek a szoftvere nem lassult be a 20 év alatt és nincs szoftverfrissítési kényszere sem :)
@hajoact2 жыл бұрын
😍 Szia, LED király :)
@adriankosa67512 жыл бұрын
@@hajoact sajnos én nem tudlak beazonosítani, de ezek szerint te ismersz valahonnan :)
@MrDxx72 жыл бұрын
nincs róla egy videód?
@andrasban67082 жыл бұрын
Küldj róla képet!
@tamassari23902 жыл бұрын
nekem is van olyanom, első mobilom volt, ma is megvan, csak a töltője nincsen meg ): Természetesen nem adom le, emlék (:
2 жыл бұрын
5:09 azért a szegény kolléganőnek még egy normális széke sincs, szivacson ül, plusz a térdére teszi a server gépeket és ott szedi szét.. mindezt egy raklapon....hát eléggé érdekes munkakörülmények, aztán szegény nem fogja tudni mitől fáj a nyaka, meg a háta stb.... Azért, ha nem is irodai a környezetet kéne teremteni, de valami asztal, meg szék csak odaférne és sokkal kultúráltabb is lehetne.
@krisznemeth96962 жыл бұрын
kinek min akad meg a szeme. nekem inkább rajta 8:07 .Nem tudom hány éves lehet :D
@lajosandri6412 жыл бұрын
@@krisznemeth9696 gondolom diákmunka,de lehet akár a főnök lánya is 😉
@bagocsaba110 ай бұрын
@@krisznemeth9696 Öööö...a bal szélső nénire gondolsz? 🤣
@brutalbrigadvodka557 күн бұрын
igazad van.
@robertsimondj2 жыл бұрын
Sokféle érzés kerülget, egyrészt nagyon érdekes volt a videó és hasznos, örülök, hogy bemutattad, másrészt pedig félelmetes, hogy a Földnek mennyi mindent el kell viselnie, a "buta" emberiség miatt. Harmadrészt pedig, nagyon bízom abban, hogy sok embert edukálni fog ez a rész, ahogy engem is és hosszú távon fogunk gondolkozni. Nem feltétlen veszünk meg majd valamit, amire amúgy nincs is szükségünk, illetve ha rossz a "régi", akkor próbáljuk megjavíttatni!🙂
@andrasban67082 жыл бұрын
Nagyon érdekes volt és az a durva, hogy a nagy részéről ami a filmben volt nem is hallottam. köszi Csabi
@susenka23632 жыл бұрын
Dettó. Pedig ezzel jó lenne, ha mindenki tisztában lenne.
@viktorszalai72742 жыл бұрын
Én se, de most nem tudom, jobb-e hogy láttam, mert elég ijesztő hova tartunk.
@adamsteiger34792 жыл бұрын
Szevasz Csabi !! Nagyon tanulságos videó volt . Be mutattad hogy mi történik az elhasznált műszaki cikkel és a folyamatot . A Nokia az törhetetlen és jól működő telo volta múltban nekem az első Nokia 5110 volt imádtam . Csabi a videó 10 pontos volt csapatom a like ott . :)
@GyetvanCsaba2 жыл бұрын
szevasz Ádi, mindig tied a topkomment:), köszi!
@TheLordKROK2 жыл бұрын
8:08 tényleg kellemes meglepetés :D
@klotildn11532 жыл бұрын
Azt hittem ,hogy itt teljesen feldolgozzák ,de igazából csak szétszedik ,szétválogatják a dolgokat
@SandorVeres2 жыл бұрын
8:08 Hosszú hajú csajszin meg akadt a szemem 🥰
@tiborszappanos13762 жыл бұрын
+1
@sandagyanu31302 жыл бұрын
+1
@user-xx6fv4tu2q2 жыл бұрын
Nagyon aranyos 😍
@sanyikaesjanika15622 жыл бұрын
Már érdemes volt megnézni 🙃
@kristof60687 ай бұрын
Épp a minap böngésztem a hulladék-elszállítással foglalkozó cégek oldalait. Nekem sajnos magánemberként sokkal többe kerül elszállíttatni megfelelelő helyre a hulladékot, mint nemes egyszerűséggel a kukába dobni. Ez nagyon nagy baj.
@magyararon69182 жыл бұрын
Nagyon gáz hogy a visszaküldött cuccokat így kidobálják... Simán eladhatnák az egész pakkot válogatás nélkül mint ahogy az amazon + sok más amerikai cég csinálja nyomott áron, vannak akik így is megveszik, szelektálják, javítják a visszaküldött dolgokat. Semmivel nem kerülne ez többe a cégnek.
@ReolaxPresents2 жыл бұрын
Itthon is van ilyen.
@ispapp2 жыл бұрын
Vannak olyan helyek ahol ez megtörténik. Pl Orion A márkaszervíz megkapja ezeket és ha tudja javítja, majd értékcsökkent termékekként eladják őket (ezt már az Orion teszi, nem a márkaszervíz) Márkaszervíz csak teszteli és ha lehet javítja. Ez nagyon jó gondolkodás, egy baj van vele, hogy sokan kihasználják a törvény adta 72órás lehetőséget és a használt hulladék készüléküket küldik vissza, ami már csak szemét.
@veronikavercsi88552 жыл бұрын
Vagy legalább azokat amiknek semmi de semmi baja odaadni a rászoruló embereknek. Kórház, hajléktalan Szálló, különböző szociális intézmények, gyermekotthonok, táborok, gyári ebédlő, sorolhatnám... Ha az étellel megy hasonló, szerintem....
@ispapp2 жыл бұрын
@@veronikavercsi8855 Pontosan. De mivel ők egy cég és az elbontással bízzák meg őket, így nem tehetnék meg.
@Eletmuvesz5572 жыл бұрын
Megy a pazarlás bőven
@hd.56792 жыл бұрын
Faj a szivem mint electro technikus, menyi mindent meg lehetne javitani, vagy meg javitani sem =(( kene egy ket dolog onnan =]]
@bagocsaba110 ай бұрын
Hát én pont ugyanerre gondoltam. Én ha ilyen helyen dolgoznék, naponta kilószám hordanám haza a sok kincset. 🙃
@flaccus832 жыл бұрын
Fantasztikus anyag, a cégvezető egy gentleman. ✌️
@OCDaddyZsolt2 жыл бұрын
OMG... Egyik nagy kedvencem volt a citromsárga előlapos (persze eredeti Nokia) Nokia 5110 :) Még a LED-eket is lecseréltük jégkékre (fehér) és kapott egy Li-Polimer akksit is :)
@sandagyanu31302 жыл бұрын
Respekt!:D
@hanagyleszek94262 жыл бұрын
Hat színben volt úgy emlékszem.
@viktorszalai72742 жыл бұрын
Nem semmi....😆
@ispapp2 жыл бұрын
Igazából az a baj, hogy csak újrahasznosítás történik, miközben újrahasználás is lehetséges lenne. Mire gondolok? Pl mobilgyűjtőknek adományozni a jobb állapotú elő/hátlapokat...stb ami itt "értéktelen szemét" Akár önkéntes napot is tarthatnának, amikor bemehet a gyűjtő ember, ingyel elbontja a cuccokat és ami kell vagy megkapja munkadíj címszóval vagy kilóra kifizeti. Ismerősi körben van mobilgyüjtő (én is gyűjtök párat), mi rendbepofozzuk őket és eltesszük emlékbe. Új alkatrészek drágák és a szállítás se túl környezetbarát, főleg úgy hogy amit mi megveszünk az itt darálni való anyag... Ne feledkezzünk meg arról sem, hogy nem minden E-hulladék hibás, így sok cuccot újra lehetne komponensenként használni (pl TV alkatrészek...) Mivel én elég sok cuccot használok újra, így én kontrétan megkönnyeztem azt ami itt történik. A 72 órás cuccok meg sajos a piac szényenei, az Orion pl bevizsgáltatja és ha lehet javíttatja ezeket, majd értékcsökkent termékként eladja (legalábbis ez a legutolsó tapasztalatom, mikor még nekik szervizeltem). Ne döljünk be a piacnak, nem muszály mindent lecserélni, van amit hosszú évekig lehet használni, utána meg javíttatni (sajnos ezt csaka szegényebb réteg tartja be). Ne feledjük, kínálat azért van, mert van rá kereslet! Tehát mi magunk vagyunk felelőseg a szeméttermelés tekintetében. És ha még azt is tudnátok egy-egy terméknlegyártása mennyi járulékos szeméttel jár, mindezt az extra profit nevében
@alulnezet2 жыл бұрын
Otthon szerelgetőknek is elsőrangú program lenne, ha csak azt nézed, hogy aki hobbiból csinálja szabadidejében az kevesebb, vagy nulla haszonnal is megtenné... A szervíz általában nem számol bontott alkatrészekkel és ki kell termelnie a saját működési költségét, munkabért stb., plusz az újraértékesítésnél ismét... Az okostelefonoknál sokszor azért kerül oda, vagy bolhapiacra hobbistáknak, mert a szervízóradíj legalább akkora költség mint a betört kijelző, viszont egy utángyártott kijelzőt magadnak beszerelve még lehet rentábilis, az elavultságon pedig valamelyest lehet segíteni custom romok telepítésével(amivel nem is nagyon foglalkoznak üzletszerűen).
@lasarsalamon46912 жыл бұрын
Valójában az a "baj" mint sok ágazatban, Mi nem újrahasznosítunk az országban, csupán "szétszerelünk" Az igazi profit a Német, Svájci....stb feldolgozó cégeknél csapódik le.
@ispapp2 жыл бұрын
@@lasarsalamon4691 Najon jó meglátás. Ahogy írtad ez szinte minden iparágra igaz sajnos
@torma9932 жыл бұрын
👍
@Adams65742 жыл бұрын
Nagyon fontos téma, köszönöm! Ami a probléma szerintem: 1. A Yettel-féle kampány is kevés emberhez jutott el, ennek állandónak kéne lennie. 2. Az elektronikai hulladékgyűjtő akciók évente egyszer annak még egy nagy településen is és alig tudni róla.. kölcsönösen előnyös megállapodásokat köthenének a települések az ilyen cégekkel. Sokkal- sokkal több gyűjtést kellene szervezni, biztos vagyok benne hogy halomban állnak a régi tv-k, hűtők, mikrók.. 3. Kis elektronikai eszközgyűjtők (nemcsak telefon, hanem pl. fényképezőgép, kamera..) olyan sokaságban kellenének mint az elemgyűjtők. 4. Amíg szabályozói szinten nem lesz valamilyen szankció vagy kötelezvény a gyártók felé, addig a tervezett elavulás és társai velünk maradnak..
@szikracsapat72082 жыл бұрын
Lenne mit vinni onnan ezért🤣🤣
@CasemodFID2 жыл бұрын
Remek videó volt.
@szemanlac2 жыл бұрын
A tulajdonos szakmai tudásától nem voltam elájulva, nekem kicsit kevés volt benne az érdekes vagy új információ. 6:45-től totál bullshitet tol az lcd/led tv-k kapcsán, lövése nincs. Néhány munkaállomás felszereltsége, ergonómiája elég gyalázatos, szék nuku, helyette felállított fém tárolóláda, meg rá egy szivacs oszt' cső, rendetlenség minden mennyiségben és még folytathatnám. Érdekes összevetni a munkások viselkedését mondjuk a national geographic-on látható gyárlátogatós videókban lévőkkel, ahol mondjuk egy kanadai gyárban a munkások mosolyognak, kedvesen válaszolgatnak, viccelődnek, míg itt az látszik, hogy a munkások nem túl boldogak, motiváltak, valszeg túlfizetve sincsenek, mindig fáj a szívem, amikor ilyet látok, jobbat érdemelnének. Csabi megpróbálta kihozni a maximumot ebből is, de itt nem volt jó az alany, akin keresztül megpróbálta bemutatni ezt az egyébként érdekes iparágat.
@user-xx6fv4tu2q2 жыл бұрын
A lényeg hogy a tulajnak 100 milliós háza és 40 milliós mercije legyen ... 😡 Tipikus Magyar cégvezető mentalitás... Aztán meg baszik adni pár száz forintot a futárnak 😡
@REALchocochan2 жыл бұрын
az elején is amit a szerverekről mond, nem teljesen valótlan de nem pontos 😁😁
@fanddoma2 жыл бұрын
Zseniális videó lett
@antoniokoimbra26257 ай бұрын
Amire még sehol sem kaptam válszt,a cd és dvd lemezeket hol gyűjtik?
@feketedanizacc6532 жыл бұрын
A zöldhulladékról és az automata szelektív válogatóról meg csinálhatnál videót.
@sanyikaesjanika15622 жыл бұрын
Azt én is megnézném.
@GyetvanCsaba2 жыл бұрын
Jó ötlet!
@HUBAsztikus2 жыл бұрын
@@GyetvanCsaba a zöldhulladékra en is szavaznek! az erdekelne
@sandagyanu31302 жыл бұрын
Milyen jó cuccokat lehetne ott a megsemmisítőben túrni...
@susenka23632 жыл бұрын
A sütő pl jöhetne is.
@hd.56792 жыл бұрын
ja jaa
@hd.56792 жыл бұрын
@Balázs TóthPeldaul azert nem javitjak, mert ezer-egy cucc letezik meg meg annyi problemaval, es senki nem ul azokat meg keresni es ki javitani .....(csak ha le ulsz te es keresel egy rajzot es neki alsz elenorizni,vagy ha ra nezel.) De nem csek tonkre ment dolkokat talalhatsz ott hanem maidnem gyari ujakat vagy haszaltakat csak hogy piszkos. Sajna szokas lett valami ujat venni.
@adamlukacs86312 жыл бұрын
Tök jó hogy egyes telefoncégek ilyeneket csinál és vissza lehet vinni a telefont hogy az átlag ember jól érezze magát ,hogy tett valamit a világért. De kérdezem én: vajon Ukrajnában a sok tankot is be lehet vinni a telefoncéghez és űjra tudják hasznosítani? Gondolom ott is be lehet vinni a sok tankot és darabjaira szedik: a tank alapanyagait és a benne lévő hullákar is szelektálják: máj,vese,szív, kéz,láb stb. Szóval kérdezem én. Mit ér az egész ha mellette egész orgágok égnek el,nem beszélve a sok felrobbant tankról,a roncsokról, a lerobolt házakról, kiégett környezetbarát felrobbant üzemanyag tartályról, ami biztosan nem szennyezi a környezetet- Akkor mégis mi a picsáról beszélünk kezit csókolom?! Jó tudom a telefoncég nem tehet erről ,csak nem látom az egész értelmét: én viszem a kis telefonomat a zsebemben hogy ujra hasznosítsák,közbe országok semmisülnek meg nem kis környezet pusztulás árán.
@lucacsehi89032 жыл бұрын
700 kiló 10 dekával az akkor 7000 darab, egész jót tippeltél Csaba
@sanyikaesjanika15622 жыл бұрын
Azért a legtöbb telefon nincs 10 deka, szóval szerintem több volt ott.
@butadokktor50992 жыл бұрын
A mai napig hatályos törvény.: 3/2002. (II. 8.) SzCsM-EüM együttes rendelet a munkahelyek munkavédelmi követelményeinek minimális szintjéről A munkavédelemről szóló 1993. évi XCIII. törvény (a továbbiakban: Mvt.) 23. §-ának (3) bekezdésében kapott felhatalmazás alapján a következőket rendeljük el: 1. § (1) A rendelet hatálya - a (2)-(3) bekezdésekben megállapított kivételekkel - kiterjed az Mvt. 87. § 5. pontja szerinti munkahelynek a szervezett munkavégzés során történő kialakítására és használatára. (2) A rendelet hatálya nem terjed ki a) az ideiglenes vagy változó (nem telepített) építési munkahelyekre; b) a külön jogszabályban meghatározott bányászati tevékenységekre; c) a halászhajókra; d) a munkáltató telephelyén kívül levő mezőgazdasági vagy az erdészeti vállalkozás részét képező mezőkre, erdőkre és más földterületekre. (3) A munkáltató létesítményein kívül használt járművekre, vagy ezen járműveken levő munkahelyekre külön szabályok vonatkoznak. A munkáltató általános kötelezettségei 2. § (1) A munkáltató köteles gondoskodni arról, hogy az irányítása alá tartozó valamennyi területen a munkahelyek kialakítása és üzemeltetése feleljen meg az e rendeletben meghatározottaknak, továbbá a munkavédelemre vonatkozó egyéb szabályoknak, a tudományos, technikai színvonal mellett elvárható követelményeknek. (2) A munkáltató az Mvt. 21. § (2) bekezdésében megjelölt munkavédelmi szempontú előzetes vizsgálatok során a létesítmény, a munkahely és a technológia esetében munkabiztonsági és munkaegészségügyi szempontból egyaránt köteles azonosítani a várható veszélyeket (veszélyforrásokat, veszélyhelyzeteket), valamint a veszélyeztetettek körét. Köteles felbecsülni a veszély jellege (baleset, egészségkárosodás) szerint a veszélyeztetettség mértékét. Meg kell határoznia a védekezés leghatékonyabb módját, a műszaki és egyéni védelem módozatait, illetve az alkalmazandó szervezési és egészségügyi megelőzési intézkedéseket. (3) A munkáltató felelős azért, hogy a) a munkahelynek minősülő épületek, építmények a használatuk jellegének megfelelő szerkezetűek és szilárdságúak legyenek; b) olyan villamos berendezéseket alkalmazzon, amelyek nem okoznak tűz- vagy robbanásveszélyt; c) a munkavállalók és a munkavégzés hatókörében tartózkodók védve legyenek a közvetlen vagy közvetett érintés okozta villamos baleseti veszélyekkel szemben; d) az anyagok és a védőberendezések a feszültségre, a munkavégzési körülményekre és a villamos berendezéseket használó munkavállalók szakképzettségére figyelemmel kerüljenek megválasztásra. (4) A munkaeszköz, a munkahely (munkakörnyezet) és a munkavállaló közötti kapcsolatrendszer kialakítása során az ergonómia és az ergonómiai szempontok munkaegészségügyi értelmezésével kapcsolatban a vonatkozó jogszabályban foglaltak figyelembevételével kell eljárni. (5) A munkáltató köteles biztosítani, hogy a munkahelyeket, a munkaeszközöket, illetve a felszereléseket és berendezéseket a higiénés követelményeknek megfelelően rendszeresen takarítsák és tisztítsák. Ennek keretében gondoskodnia kell a) a rovarok és rágcsálók szükség szerinti irtásáról; b) a zárt téri munkahelyek rendszeres, a használatnak megfelelő gyakoriságban történő takarításáról, illetve azon munkahelyeken, ahol a munkavállaló veszélyes anyaggal, készítménnyel kerülhet érintkezésbe, műszakonként legalább egyszeri takarításról. Azokon a munkahelyeken, ahol a veszélyes anyagok, készítmények pora szennyezheti a munkakörnyezetet és ezzel a munkavállaló érintkezésbe kerülhet, a takarítást oly módon kell elvégezni, hogy e művelet ne legyen újabb veszély forrása. (6) A munkáltató köteles gondoskodni a) a munkahely, a munkaeszközök, a felszerelések és a berendezések rendszeres és folyamatos műszaki karbantartásáról, a munkavállalók biztonságára vagy egészségére veszélyt jelenthető hibák lehető legrövidebb időn belüli elhárításáról; b) a veszélyek elhárítására, illetve jelzésére szolgáló biztonsági berendezések, eszközök rendszeres karbantartásáról, működésének ellenőrzéséről; c) a mentés, illetve a menekülés céljára szolgáló eszközök könnyen hozzáférhető helyen és üzemképes állapotban tartásáról; d) arról, hogy a munkavállalók, illetve munkavédelmi képviselőik előzetes tájékoztatást kapjanak a munkahelyre vonatkozó valamennyi tervezett munkavédelmi intézkedésről; e) arról, hogy a munkavállalókkal, illetve a munkavédelmi érdekképviseletekkel a munkavállalók egészségére és biztonságára kiható döntések előkészítése során tanácskozzanak; f) arról, hogy a külön jogszabály szerinti „Emberben bizonyítottan rákkeltő vegyi anyagok” (ún. 1. kategóriás anyagok), „Emberben valószínűleg rákkeltő vegyi anyagok” (ún. 2A kategóriás anyagok), továbbá olyan készítmények, amelyek előbbiek szerinti anyagtartalma nagyobb, mint 1%, technológiai célra csak akkor legyenek megválaszthatók, ha más, kevésbé veszélyes anyagokkal nem helyettesíthetők.
@sicituradcaelum2 жыл бұрын
12:42 siemens atrapa ujsagbol van bene a foto :D joooooj a servereket meg eladni lehetne....
@amikalodesa6952 жыл бұрын
Èn ezt a müsort mindig nèzem kedvecem.
@youchooseshorts12 жыл бұрын
Szia csaba! Hogyha beviszek mondjuk 5 telefont a yettelhez újrahasznosításra, akkor kapok érte pénzt, vagy nem?
@attilasztrikovity82242 жыл бұрын
ez szuper video minel tobbet ijent
@Normi.De.Tud19822 жыл бұрын
( ilyet )
@katalinvarga36262 жыл бұрын
Éppen olyan sárga telefonom van , kb 20 éves, ennek van egy asztali változata is, a kettő együtt volt... de még van tárcsásom is, meg jó pár mobil...
@hanagyleszek94262 жыл бұрын
Az asztali az milyen?
@balazstotfalusi78452 жыл бұрын
00:01 Úúú! Ericsson 198, az első telefonom '94 áprilistól! 90 ropi volt, plusz a Sim kártya a Fotexnél 25000ft. Ez akkor 5 havi átlagbér volt. A sárga már kb. 5 évvel későbbi "jóárasított" darab. Ekkor nyitottak a társaságok az üzleti felhasználóktól a magánemberek felé. 01:00 Baszki, milyen kincsek vannak abban a kosárban!
@TheLordKROK2 жыл бұрын
13:15 erről a telefonfelújításról is jöhetne egy videó, hogy miként zajlanak, szerintem az is érdekes lehet
@Desiro4262 жыл бұрын
A LED sort miért nem szedik ki egyben a TV-kből? Teljesen feleslegesnek látom a LED-ek lefeszegetését, hiszen a LED sorok még fixen újra hasznosíthatók
@istvanberkes43952 жыл бұрын
És lehet többet kapnának csak a szalagért, mint most az egészért darabokban :D
@s123pityke2 жыл бұрын
Szia Csabi. Nagyon jo video lett Hogy lehet ide jelentkezni elektronikai hulladek szetszerelonek?
@rolandpanics24342 жыл бұрын
Úristen Very Big....
@katalinkovacs60352 жыл бұрын
🤩
@vincze.alexandra132 жыл бұрын
Legjobb vagy Csabi!👏👏❤️❤️
@tibi.k2 жыл бұрын
Elviszik hajókon és konténerekben Afrikába ott meg ellássák és a szegények belehalnak a szennyezésbe.☝️
@zitacsoszneszabo23352 жыл бұрын
Gratulálok.....Taní-tani ,! Kellllll.Ezt a pazarlás leges legmagasabb felsőfoka!Qva fogyasztói "társadalom"
@safranylaszlo2 жыл бұрын
Azt már tudjuk, hogy hova került az interspar ellopott bevásárlókocsija :D
@hubaszarvas21062 жыл бұрын
napokban romlott el a nyárinkban a vill. rezsó nagykarikája. utánanéztem 4600 ért lenne alkatrésze, de 9000 ért már tudok másikat is venni...
@danielnemeth53152 жыл бұрын
Logika megvan. Kiöntik a földre a dobozokból és aztán 3 ember lapátolja egy másik boxba. Nem lett volna egyszerűbb rögtön a boxba önteni?
@csabaszabo79642 жыл бұрын
Csaba kedvéért csinálták így, de ezt mondta is a videóban: "a kedvemért kialakított telefonkupacot előbb egy nagy tárolóba lapátolják, majd innen kerülnek át a készülékek a feldolgozósorra" - nyilván normál helyzetben rögtön a ketrecbe öntik. Ő valószínűleg szemléltetésképpen kérte, hogy borítsák halomba a földre, jobban látszódott a mennyisége. Szerintem.
@veghbela2 жыл бұрын
Imádok mindent is szétszedni (vagy javítgatni is ha egyszerűbb), van ide felvétel? Esküszöm örömmel csinálnám :D
@butadokktor50992 жыл бұрын
18. § (1) A munkavállalók részére megfelelő öltözőt kell biztosítani, ha a munkavégzéshez külön munkaruhát, védőruhát kell viselniük és - egészségügyi okok miatt vagy a munkavállalók korára, nemére tekintettel - nem várható el tőlük, hogy máshol öltözzenek át. Amennyiben nincs szükség kiépített öltözőre, akkor valamennyi munkavállaló részére biztosítani kell olyan zárható helyet, ahol a munkahelyen nem viselt ruháit tarthatja. (2) Az öltözőket a nők és a férfiak részére el kell választani, illetve elkülönített használatukat biztosítani kell. Megfelelő szervezési intézkedések kialakításával és megtartásával tíz főt meg nem haladó munkavállalói létszámnál egy időben nem használható női-férfi közös öltözőt lehet kialakítani. (3) Az öltözőnek könnyen megközelíthetőnek és megfelelő méretűnek kell lennie, és azt ülőhelyekkel kell ellátni. (4) Az öltöző alapterületét úgy kell kialakítani, hogy az ott öltöző munkavállalók egymást ne akadályozzák. Öltözőszekrényenként legalább 0,50 m2-nyi alapterületet kell biztosítani. Az öltöző minimális alapterülete 6 m2. (5) Az öltözőt el kell látni olyan berendezéssel, amely biztosítja, hogy valamennyi munkavállaló a ruházatát a munkavégzés időtartama alatt elzárva tarthassa. A munkaruházat szellőzését és száradását annak őrzési ideje alatt biztosítani kell. (6) * Ha a munkakörülmények úgy kívánják - különösen veszélyes anyagok, nedvesség, szennyeződés esetén -, külön öltözőszekrényt kell biztosítani azokon a szekrényeken kívül, ahol a munkavállalók az utcai ruhájukat tartják. (7) Az öltözőt a munkavállalók tevékenysége, a munkáltatói tevékenység jellege, illetve a munkafolyamat tisztasága alapján az alábbi tisztasági fokozatok egyikébe kell besorolni, illetve ez alapján a helyiségeket kialakítani és a felszerelést biztosítani: a) „A” különösen tiszta, b) „B” tiszta, c) „C” közepesen szennyezett, d) „D” erősen szennyezett, e) „E” fertőző, mérgező. (8) Az „A” „D” „E” tisztasági fokozatba tartozó tevékenység esetén étkezési lehetőséget kell biztosítani, illetve e tevékenységi körben öltözésre kettős - fekete-fehér - öltözőt kell kialakítani a munkavállalói összlétszám, de legalább a legnagyobb műszaklétszám alapján. A fekete-fehér öltözők között a közlekedés csak a tisztálkodási helyiségen keresztül vezethet. (9) Ha fogasos (ruhatári) öltöző kerül kialakításra, akkor a munkavállalók részére személyi értéktárgyaik megőrzéséhez zárható fiókokat kell rendszeresíteni. Tisztálkodó- és mellékhelyiségek 19. § (1) * A munkavállalók részére elegendő és megfelelő zuhanyozót kell biztosítani, ha a munka jellege vagy egyéb egészségügyi ok ezt szükségessé teszi. (2) A férfiak és a nők részére külön zuhanyozókat vagy a zuhanyozók elkülönített használatát kell biztosítani. (3) A zuhanyozóknak megfelelő méretűeknek kell lenniük ahhoz, hogy valamennyi munkavállaló részére lehetővé tegyék az akadály nélküli, higiénés tisztálkodást. (4) A zuhanyozókat el kell látni meleg és hideg folyóvízzel. (5) * A zuhanyzókat olyan berendezésekkel kell felszerelni, amelyek valamennyi munkavállaló részére lehetővé teszik a higiénés követelményeknek megfelelő tisztálkodást. (6) * Ha az (1) bekezdés szerint zuhanyozó kialakítására nincs szükség, akkor elegendő számú, folyó vízzel (szükség szerint meleg vízzel) ellátott megfelelő mosdókagylót kell a munkahely környezetében biztosítani úgy, hogy a higiénés követelmények megtarthatók legyenek, és a kéz szárításához megfelelő eszköz vagy berendezés álljon rendelkezésre. (7) A mosdó- és öltözőhelyiségek között közvetlen átjárást kell biztosítani, ezek csak egymástól elkülönített helyiségekben alakíthatók ki. (8) A munkavállalók részére a munkahelyek, pihenőhelyiségek, öltözők, illetve a zuhanyozóval és mosdókkal ellátott helyiségek közelében elkülönített mellékhelyiségeket kell biztosítani, elegendő számú WC-vel és kézmosóval. (9) A férfiak és a nők részére külön mellékhelyiségről vagy a mellékhelyiségek elkülönített használatáról kell gondoskodni. (10) A 24 °C (K) EH érték feletti hőterheléssel járó zárt, telepített munkahelyeken az öltözőket és a mellékhelyiségeket úgy kell elhelyezni, hogy az zárt közlekedő helyiségen át legyen megközelíthető. Elsősegélyhelyek
@sanyikaesjanika15622 жыл бұрын
Két évente cseréljük átlagban a telefonokat? Ez azért sokkolt.
@pannaszerb67392 жыл бұрын
Az nekem is beakadt, anyukámnak 5 éve van ugyanaz.
@ViLLaMVaDaS22 жыл бұрын
@@pannaszerb6739 igen, és van aki fél évente cserél. így simán kijön az átlag. Arról nem is beszélve, hogy a mai telefonok ki sem bírnak 2 évet, nagyon sok esetben... Akku csere? hehe!
@Deske892 жыл бұрын
@@ViLLaMVaDaS2 lehet azt kb az összesben, csak nem otthon kipattintom, bepattintom, de megoldható, megcsinálják az embernek egy új telefon árának a töredékéért szervizekben.
@lucacsehi89032 жыл бұрын
Eleve 2 évre kötik a hűséget.
@user-xx6fv4tu2q2 жыл бұрын
4. Éve használom a OnePlus Okostelefonomat és még tökéletesen működik 🙂
@chuckle79182 жыл бұрын
Jó kis Nokia 5110,első mobilom volt 1998-ban….Aki akkor született már felnőtt ember.
@mikimini71802 жыл бұрын
De komoly... És tényleg.
@smithxylic76632 жыл бұрын
Hihetetlen hogy valaki 3 évente (vagy kevesebb) lecseréli a telefonját.. Nekem az összes Sony telefonom minimum 6 évet ki bírt.. XzPremium a harmadik telefonom, és tökéletes már 2017 óta.. A második telefonom Xperia x10 mini 2010-2017 (amit sajnos elvesztettem/el is vitték) Az első telefonom SonyEricsson T610i 2003-2010 Az unokatestvérem 2014-es Z3+ Xperia-t használ és semmi baja, múlt héten volt egy akkumulátor cseréje. A grafikus kártyám 2013-mas, és tök jól futnak rajta az új játékok... A monitorom 22,5" Asus 13 évig bírta mire tönkrement. Sony Xba-H3 fülhallgatómat már 2015 óta nyúzom minden nap és még mindig tökéletesen funkcionál !! A billentyűzetem közel 16 éves (Chicony kb-0420) szintén tökéletesen teszi a dolgát. Stb.,stb.,stb.,stb..... SOK az embereknek a pénzük?? Akkor miért nem költik valami hasznosra...?!?! Miért kell lecserélni azt ami jó ?
@smithxylic76632 жыл бұрын
Ja.. az autóm 1997-es Octavia, és még sokáig tervezek vele..
@attilapataki6972 жыл бұрын
Persze. Itt a gyártók is bűnösök. Integrált akku pl. De volt iphone botrány amiben kiderült 2 év után a frissítés belassította a telót, én ezt megtapasztaltam samsunggal flottában, egyszerre dobta el magát 3 teló egy frissítés után. Meg persze sokan pazarolnak, pózolnak ezekkel, ők eldobják. A legnagyobb gond mégis a tervezett avulás.
@smithxylic76632 жыл бұрын
@@attilapataki697 @Attila Pataki Az Iphone-os botrányról én is hallottam (állítólag a Huawei is csinálta) Az Apple büntetést is fizetett-e végett, be is vallotta, és állítólag helyre is hozta [az utóbbiban nem vagyok biztos] Igen.. Az új dolgokkal való pózolás, rettenetes egy valami! Viszont a tervezett elavulás sokkal jobban látható a nagyon olcsó kategóriákban. Például: még régen vásárolgattam a 15-25 eurós fülhallgatókat amelyek bírtak maximum 3 hónapot, ezután vettem egy 150 eurós fülhallgatót amihez alapból adnak 2 kábelt (ennél cserélhető, és köztudott hogy az romlik el egy vezetékesnél leghamarabb) Nekem is 6 év alatt 2 kábel romlott el, de 5-8 euróért simán lehet rendelni sokféle oldalról. Szóval szerintem valamennyire lehet tervezni a tervezett elavulás ellen is. Pl.: Ha veszek egy drágább fülest (ami JÓÓVAL tovább bírja mint egy alsó-kategóriás) akkor hosszútávon sokkal olcsóbb mint pár havonta venni egy olcsót ami folyton tönkremegy, és nem csak hogy ezáltal olcsóbb a felső-kategóriás, de társul mellé egy "ég ÉS föld" szintű különbség is a minőség terén. Telefonoknál az integrált akkut gond nélkül ki lehet cserélni otthon, én minden ismerősömnek ingyen cserélem. Ma már annyi "tutorial" videó fellelhető.. Nekem szerencsére 5 év alatt nem kellett akku-t cserélnem sajátomban, teljesen olyan mint új korában, bár nem is használom annyit mint az ismerőseim. úgy reklámozták az elején hogy van rá egy technológiájuk miszerint: minél többet van töltögetve annál jobb lesz az akku.. [XperiaXzPremium] (én ezt teljesen F@śžśágňak tartottam de valami tényleg lehet benne.. ilyet még nem tapasztaltam egy eszköznél sem, de gondolom a használattól is sok függ)
@ejszarnyzoldi2 жыл бұрын
"A grafikus kártyám 2013-mas, és tök jól futnak rajta az új játékok" hat hogyne. :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
@smithxylic76632 жыл бұрын
@@ejszarnyzoldi Meglepődnél mire kepés egy Gtx780Ti jó pasztával-ventilátorral, "custom"windows10-el, pár nagyon jó segédprogrammal és + egy kis hozzáértéssel :) egyébként 119.998Hz-t hajt meg 2560 × 1440 felbontáson, mindezt fantasztikusan. Tudom sokan azt hiszik: ha valamit gyári beállításokkal megvesznek, az idővel csakis rosszabb lehet teljesítményileg, pedig ha eltöltesz pár órát a megfelelő fórumokon akkor olyan dolgokra derülhet "fény" amit el sem tudnál képzelni.. (mondjuk ez neked nem opcionális mert ahogy hallom az angolod nagyon ramaty.. khmm..elnézést) Viszont annak azért legalább örülök, hogy jó kedvre derítettelek :) Szép álmokat!
@bogdanistvan61902 жыл бұрын
szegény munkások, látszik rajtuk hogy alacsony fizetésért robot munkát végeznek.. egy ilyen munkára 6-7 száz ezret kellene kapniuk, de szerintem nem kapnak többet mint 200 ezer..
@pitthe76769 ай бұрын
Csodálkozok,hogy ide egy diplomás ember sem szólt be.
@ThePalikacska2 жыл бұрын
Ami szomorú, hogy ezek ma is működőképes, telefonálásra és SMS-ezésre alkalmas telefonok lennének. Főleg az időtálló régi modellek. Nem a szemétben lenne a helyük, hanem olyan tulajdonosoknál, akik nem okostelefonfüggők.
@bongo43042 жыл бұрын
Legközelebb ellátogathatnál Szombathelyre újra, a Schäffler kuplung gyárba
@mrlujoak2 жыл бұрын
Hmm, az a sok szép hátlap... ...én meg csak keresem, kutatom, hogy a protó Sony Ericsson W980 modellemre hol találhatnék hátlapot... A videó meg látványos, a lítium akkuk feldolgozásáról lehetne videó, mert - ahogy a videóban is elhangzik - elég sok a tévhit az újrahasznosításukkal kapcsolatban...
@sandorrethi89622 жыл бұрын
8perc körül a fiatal lány neve érdekelne. Köszi
@Lacquo7772 жыл бұрын
Arról nem volt szó, ha az elektronikai áruház inkább selejtezi a kicsit hibás, karcos termékeket azokat miért szedik szét, miért nem viszi haza valaki, feltéve ha működik. Ha a feldolozóban tudják, hogy működőképes vagy kis ráfordítással az lenne, akkor így is darabjaira szedik?
@szucsi772 жыл бұрын
Tundi nem tul baratsagos:) jo video
@goliat26772 жыл бұрын
hát nem :D
@gacstundi3952 жыл бұрын
Azért embereket nem szoktam enni.... 😊
@hajoact2 жыл бұрын
@@gacstundi395 de aranyos 😊
@ragnolcristian29872 жыл бұрын
egy e-holokausztot láthattunk, és napjaink greenwashing zászlóshajója a villanyautók sorsa is hamarosan ez lesz, pont így fognak elavulni
@mikimini71802 жыл бұрын
De miből gondolod?
@mikimini71802 жыл бұрын
Akkor az arany miatt van aranyárban az iPhone :D
@andrasban67082 жыл бұрын
Nem éppen...
@pannaszerb67392 жыл бұрын
😆
@viktorszalai72742 жыл бұрын
Ott a pont 😆
@alulnezet2 жыл бұрын
Anyagköltségben nem sokkal több az sem, mint a tizenezer forintos Ilike, meg Blaupunkt...
@mategaal54662 жыл бұрын
A te videód miatt mi is össze gyűjtöttük a régi telefonokat és beadjuk őket.
@GyetvanCsaba2 жыл бұрын
🙌🏻🙌🏻
@attilavicen15792 жыл бұрын
14:45-nél hallod kiöntötték a földre, aztán 10 ember kell, hogy belelapátolják abba konténerbe, ahelyett, hogy már alapból abba öntötték volna a dobozból...én inkább az elpazarolt emberi munkaerőt sajnálom...
@lemusz97502 жыл бұрын
Butatelefonokat hirdettünk jófogáson évekig, nem kellettek senkinek, aztán egy nap jött egy drága terepjárós gengszter fazon bulldog kutyával és elvitte mind. Gondolom a régi GPS nélküli telefonokra illegális tevékenységeknél még van igény bőven, főleg ha csak 1x-i használatra veszik őket.
@Vihargalamb11 ай бұрын
Hát. A rombolást nem komázom. 🙅♂️ És lehetnének a telefonok is betétdíjasok, amennyit az ember kifizet ràjuk, valamennyi járhatna vissza a vételárból, ha már itt meggazdagodnak a szemetünkből.
@wasser1682 жыл бұрын
Én arra lennék kíváncsi,mekkora az el nem adott telefonoknak a mennyisége. Vajon hány millió darab kerül bontásra amit nem tudtak eladni,pedig semmi bajuk nem volt.
@andrasgrosz26042 жыл бұрын
5110 😭
@zsolttamba66492 жыл бұрын
A hölgyet se alkalmaznám számítástechnika szervizben.😁
@Normi.De.Tud19822 жыл бұрын
@Balázs Tóth Azzal a "2 kalapács ütéssel" bukta a TMK-ás, lakatos kariert is eggyelöre.
@Normi.De.Tud19822 жыл бұрын
@Balázs Tóth Értelek, a szerszám(kalapács) volt a baj. Lehet, valami "hengeres" eszközt hatékonyabban "forgatott" volna... A suszter maradjon a kaptafánál.
@zsoltladanyi61682 жыл бұрын
Nekem ez aranybánya😅
@polyakadam84822 жыл бұрын
hütttö borda :D
@balazstotfalusi78452 жыл бұрын
11:08 1650ft arany minden egyes telefonban!
@SzabiMinecraftos2 жыл бұрын
ez kurva komoly dobozon ul a gadzsi valami szeket adjatok csoronak 18:13
@gergoteplan34812 жыл бұрын
🐿amogus🐿
@robertnagy61252 жыл бұрын
Normális háttámlás székre nem telik a dolgozók részére?!
@csakegysofor2 жыл бұрын
Azt nem értem :D miért nem már elsőre a tárolóba szórták :D :D
@mamanet672 жыл бұрын
Ami szomorú, hogy a városunkban teljesen beszüntették az elektromos hulladék begyüjtését.
@pitthe76769 ай бұрын
Ja ez amit látunk amit megmutatnak,hogy hova kerül meg hogyan hasznosítják újból de amit sokan nem látnak a szemét legnagyobb része hová is kerül és mennyire szennyez arról bezzeg keveseknek van tudomása.Ez a nagy zöld hogyan hasznosítunk újra egy hatalmas nagy kamu.
@butadokktor50992 жыл бұрын
Kínában jobbak a munkakörülmények. Szánalmas cég. Ezek is csak kihasználják a munkavállalót .
@martinnagy83552 жыл бұрын
Az a baj hogy a gyártók teszik ezt. Például vettem egy tv aminek az aplikációi 5 évig kapnak frissítése után nem és nem lehet majd őket használni. Persze attól a tv működik de van aki mondjuk külföldön ezért inkább lecseréli. Vagy az hogy mindent úgy gyártanak hogy tönkremenjenek hogy vedd az újat. Ez sose fog változni.
@danielweisz40662 жыл бұрын
Javìtók most sìrnak!🤯 az a rengeteg Mosfet/Dualfet egyéb SMD alkatrészek a szerver lapok 🥲🥲🥲🥲🥲🥲🥲
@lpzolee60082 жыл бұрын
és az oda kerülő szerverek többsége működik :)
@attilavicen15792 жыл бұрын
Egy generáció fel tudott nőni ebben, aztán nekünk meg az utánnunk születőknek már csak az újrahasznosítás marad....
@Nightmare-bq5sh2 жыл бұрын
Tehát inkább ide kell jönni aranyat rabolni mint a Magyar Nemzeti Bankot?
@ferencnorberttoth49912 жыл бұрын
Aki nem lusta, az gyűjti ezeket, aztán a megfelelő helyen értékesíti... (alaplapok, RAM-ok, CPU-k, meghajtók, mobilok, Több MÉH-telep is vásárol elektronikai hulladákot.
@zoltanlengyel14582 жыл бұрын
leírhatatlanul fáj a szivem azokért a holmikért amik még bontatlanok és sokan még szivesen használnák!!!
@TheLordKROK2 жыл бұрын
Ez a baj az eféle monetarizált kapitalizmussal, hogy anyagilag jobban megéri bontatlanul lezúzni, mint odaadni olcsóbban valakinek, aki örülne neki, és sok évig használná. :(
@gergelykuzmos19742 жыл бұрын
2-3 év, egy tévé? Ne viccelj.. sokkal többet bír. Na nem annyit mint nagyanyám Videotonja, ami most 36 éves, és az este is néztem. :D
@DzZahpapa2 жыл бұрын
Zsír új LG tv.. 2 év gyári gari.. ötöt kötöttem rá. 1 hónappal léptünk túl a 2 éven és elkezdett lepotyogni a háttérvilágítás szóval szép foltos lett. Elvitte a szerviz felhívtak hogy ennek több baja is van vásároljuk le az árát a médiába , emalein küldik a papírokat hozzá. Ennyit ezekről a termékekről. Sőt. Ilyet mondott az eladó csodálja hogy kibírta a két évet. :Dddd na mondom fasza.. mosógép szintúgy gyári gari előtt egy hónappal ... De abba cserélte az elektronikát a szerelő szal... Na de mindegy bosszantó 2-3 évekre gyártanak manapság.
@peterangyal6032 жыл бұрын
Afrika a világ szemétlerakója...nézni kell pár dokumentum filmet!
@rogyionromanovicsraszkolny98512 жыл бұрын
"Olyan bonyolult technológia kell a kinyeréséhez." közben a videón meg egy nő kloffolja kalapáccsal a telefont. :D
@Dongcrew62 жыл бұрын
Egy retro telefon gyűjtő elsírja magát ezen
@ryksa64792 жыл бұрын
Ez a fogyasztói társadalom. Sajnos sok ember gyorsan túlad a dolgain és nem becsüli meg, 2-3 évente új TV, mobil stb. Pazarlás.
@zsoltcseri9011 Жыл бұрын
Én is mindent ujrahasznositok mert mindent megjavitok MINDENT! Es erre is ösztönzöm az ügyfeleim ha elromlik ne dobja ki javittassa meg
@Slay_slay22 жыл бұрын
én gyűjtöm a régi mobilokat és olyan szomorú zézni hogy kidobják őket
@Slay_slay22 жыл бұрын
"nézni"
@peterjoo53212 жыл бұрын
Azt azert senki nem hiszi el h a kupacban a 3310esnek barmi baja van 😀
@tsada29737 ай бұрын
Ezekből lesz az Iphone 😂
@elekszek88722 жыл бұрын
Exportálják Kínába.......
@botikanyari85832 жыл бұрын
Lcd kijelzőben mióta van folyadék?? Az az oled és társai
@magyararon69182 жыл бұрын
LCD = folyadékkristály. OLEDben semmilyen folyadék nincs.
@butadokktor50992 жыл бұрын
liquid-crystal display (LCD)
@butadokktor50992 жыл бұрын
LCD (Liquid Crystal Display) Folyadékkristályos képernyő. A folyadékkristályos kijelzők őse a kvarcórákban fordult elő először. Folyadékkristállyal már 1911 óta kísérleteznek, működő LCD monitor az 1960-as években készült először. Az LCD működési elve: két, belső felületén mikronméretű árkokkal ellátott átlátszó lap közé folyékony, kristályos anyagot helyeznek, amely nyugalmi állapotában igazodik a belső felület által meghatározott irányhoz, így csavart állapotot vesz fel. A kijelző első és hátsó oldalára egy-egy polárszűrőt helyeznek, amelyek a fény minden irányú rezgését csak egy meghatározott síkban engedik tovább. A csavart elhelyezkedésű folyadékkristály különleges tulajdonsága, hogy a rá eső fény rezgési síkját elforgatja. Ha hátul megvilágítják a panelt, akkor a hátsó polarizátoron átjutó fényt a folyadékkristály elforgatja (innen ered a Twisted Nematic, TN megnevezés), így a fény az első szűrőn átjut, és világos képpontot kapunk. Ha kristályokra feszültséget kapcsolunk, nem forgatják el a fényt, az eredmény pedig fekete képpont. A polárszűrő elé már csak egy színszűrőt kell helyezni. Előfordulhat a gyártás tökéletlensége miatt, hogy a képernyőn halott vagy „beragadt” képpontokat találunk. Ez a pixelhiba.
@mrlujoak2 жыл бұрын
...mióta? Nagyjából a létezése óta...
@baloghmisi752 жыл бұрын
korulbelul a feltalalasa ota
@olzalbeats78072 жыл бұрын
Egy millió okostelefonból kinyerhető 75 kg tiszta arany. ezek szerint 13,33 gramm arany van minden egyes okostelefonban. ezt a faszságot.
@alulnezet2 жыл бұрын
Fordítva! 13,33 telefonban 1 gramm arany, ami még régi készülékeknél szódával talán elmegy...
@olzalbeats78072 жыл бұрын
@@alulnezet hoppá, ezt benéztem :D
@alulnezet2 жыл бұрын
@@olzalbeats7807 Naugye! :D
@offraistvan80602 жыл бұрын
látszik az ottani főnökön, hogy annyira fogalma sincs, hogy mégis mi történik, mint egérnek az autógyárban :D