Хімічний дослід ТМ Клебріг "Лавова лампа"

  Рет қаралды 49

klebrig tm

klebrig tm

Күн бұрын

Набір розрахований на три застосування, ви можете навчитись, повторити і показати цей дослід друзям. Ми підготували інструкцію і самі перевірили та розрахували все необхідне для вашого успішного досліду.
Комплектація:
- барвник алюра червоний, 2 шт.
- барвник зелене яблуко, 2 шт.
- барвник індигокармін, 2 шт.
- лимонна кислота, 3 шт.
- харчова сода, 3 шт.
- олія соняшникова, 3 шт.
- мірна склянка ємністю 100 мл, 1 шт.
- мірна склянка ємністю 50 мл, 1 шт.
- пластикова банка ємністю 500 мл, 3 шт.
- захисні рукавички, 3 пари
- дерев’яні палички, 6 шт.
- папір, 3 шт.
Хід роботи
Крок 1. У склянку ємністю 100 мл обережно висипати лимонну кислоту з пакету, у меншій склянці відміряти 50 мл води, вилити у склянку з лимонною кислотою та перемішати паличкою до повного розчинення. Ще раз відміряти 50 мл, долити до розчину лимонної кислоти та обережно перемішати. Таким чином отримуємо 100 мл розчину лимонної кислоти.
Крок 2.
Спосіб 1. Якщо ви бажаєте створити лавову лампу з бульбашками одного кольору, то потрібно обраний барвник розчинити у 100 мл розчину лимонної кислоти.
Спосіб 2. Якщо ви хочете проекспериментувати з поєднаннями кольорів, то потрібно розділити по 50 мл розчин лимонної кислоти у дві склянки, та в них розчинити обрані барвники. Рекомендовані пари кольорів: алюра червоний і зелене яблуко, індигокармін і зелене яблуко, індигокармін і алюра червоний.
Крок 3. Банку ємністю 500 мл поставити на аркуш паперу, в неї висипати вміст одного пакету харчової соди.
Крок 4. Обережно перелити олію з баночки 250 мл у банку з содою. Відразу після цього потрібно виконувати наступний крок.
Крок 5.
Спосіб 1. Поступово невеликими порціями наливати забарвлений розчин лимонної кислоти до банки з олією та содою.
Спосіб 2. Порціями по черзі додавати розчин лимонної кислоти то одного, то іншого кольору до банки з олією та содою.
Пояснення
Дослід ґрунтується на особливостях і змінах фізичних властивостей рідин і газів, а саме густині, змішуваності, полярності. На початку досліду шар харчової соди залишається незмінним на дні банки, адже сода не розчиняється в олії. Водна фаза - розчин лимонної кислоти спочатку опускається на дно посудини через те, що густина води є вищою, ніж густина олії. Далі розпочинається взаємодія харчової соди з лимонною кислотою, внаслідок чого виділяються бульбашки вуглекислого газу. Коли достатньо велика кількість газу перейшла у рідину, її густина у цьому місці стає меншою, ніж густина води навколо й утворюється потік бульбашок. Чим активніше проходить реакція і чим більше виділяється газу, тим легше й інтенсивніше він проникає в олійну фазу. Так, як вода притягується сама до себе, а не до олії, суміш води та газу переміщується через шар олії у формі куль. Після досягнення поверхні частина бульбашок вуглекислого газу лопається й переходить у повітря. Поступово у рідині зменшується кількість газу, збільшується густина й вона осідає на дно.
Заходи безпеки
Працювати у захисних рукавичках, закритому одязі, уникати потрапляння в очі. Не вживати в їжу. Зберігати у захищеному від світла та недоступному для дітей та тварин місці за температури 15-25 °С та відносній вологості повітря не більше 60 %.

Пікірлер
WORLD BEST MAGIC SECRETS
00:50
MasomkaMagic
Рет қаралды 41 МЛН
Touching Act of Kindness Brings Hope to the Homeless #shorts
00:18
Fabiosa Best Lifehacks
Рет қаралды 19 МЛН
when you have plan B 😂
00:11
Andrey Grechka
Рет қаралды 61 МЛН
Girl, dig gently, or it will leak out soon.#funny #cute #comedy
00:17
Funny daughter's daily life
Рет қаралды 27 МЛН
WORLD BEST MAGIC SECRETS
00:50
MasomkaMagic
Рет қаралды 41 МЛН