ХІМІЧНИЙ ЗВ'ЯЗОК І БУДОВА РЕЧОВИНИ

  Рет қаралды 4,552

Chem for you

Chem for you

Күн бұрын

Пікірлер: 13
@Chem4you
@Chem4you Ай бұрын
Зверніть увагу! На 00:24 - приклад *HF має ковалентний полярний* зв'язок, вважати його *йонним* некоректно, навіть попри таку велику різницю в електронегативності (1,9). Знову філософія, а не хімія... Запам'ятайте (!), що спрощено йонним ми називаємо той зв'язок, який виникає між металом і неметалом. Метали мають металічний зв'язок. Два різні неметали - ковалентний полярний. Два однакові неметали - ковалентний неполярний.
@1nnysm120
@1nnysm120 3 жыл бұрын
Щойно знайшов ваш канал, ви просто прекрасно пояснюєте, продовжуйте, будь ласка, ваші уроки нам потрібні. Цього року медикам хімію поставили, всім буде корисно. На жаль, українськомовних хімічних каналів, орієнтованих на підготовку до ЗНО, дуже мало. Дякую 🥺💕
@Chem4you
@Chem4you 3 жыл бұрын
Дякую, буду старатися ❤️
@ЛєнаБогак
@ЛєнаБогак 2 жыл бұрын
добрий день. у магній сульфіді є йонний зв"язок, хоча різниця в електронегативності складає 1,3. підкажіть, чому так.
@Chem4you
@Chem4you 2 жыл бұрын
Вітаю! Відомо, що йонний зв’язок є зв’язком, в якому спільна електронна пара повністю переходить до атому з більшою електронегативністю. Однак, зв’язки не бувають повністю ковалентними або йонними, позаяк міра йонності (ковалентності) залежить від різниці в електронегативності сполучених атомів - у йонних сполуках вона зазвичай більша за 1,7 (у деяких джерелах 2). У тому конкретному випадку, який Ви вказали, варто зважити не на різницю в електронегативності, а на природу взаємодіючих частинок: маґній - типовий метал, йому характерна віддача двох електронів з набуттям електронної конфігурації шляхетного газу (неону). У сульфуру, як типового неметалу, навпаки: приєднання двох електронів із набуттям електронної конфігурації арґону. Цим атомам енергетично вигідніше перебувати у вигляді йонів, тому утворена сполука і є йонною.
@ЛєнаБогак
@ЛєнаБогак 2 жыл бұрын
@@Chem4you дякую!!!
@ВікторіяСаратовська
@ВікторіяСаратовська 2 жыл бұрын
чому Аl2O3 це атомна кристалічна гратка а не йонна? там ж є позитивно і негативно зарядженні частинки? Чому SiO2 має атомну а не молекулярну кристалічну Гратку , якщо це можна віднести до ковалентного зв'язку? там ж 2 неметали з різною електронегативністю ? як тоді в цьому випадку навчитись розняти ковалентний зв'язок між йонним та металічним?
@Chem4you
@Chem4you 2 жыл бұрын
Дякую за Ваше питання! Поділ на типи кристалічних ґраток є досить умовним, кристалохімія уникає розподілу ґраток на ці 4 типи, про які йдеться в шкільній програмі (йонна, атомна, молекулярна, металічна). Натомість виділяють 14 типів просторових ґраток, які визначаються симетрією розташування структурних одиниць у вузлах кристалічної ґратки. Це, без перебільшення, непроста тема, тож тут коментарем не розпишеш. Однак, важливо розуміти, що цей поділ ґраток на молекулярні/йонні/атомні базується на тому, що в йонних сполуках частинки утримуються за рахунок притягання різнойменних зарядів, у молекулярних - за рахунок міжмолекулярних взаємодій (тому вона і легко руйнується), а в атомних за рахунок ковалентних взаємодій (руйнується важко, тому і Tпл висока). Тож, відповідаючи на питання стосовно Al2O3 - тип зв'язку тут йонний, там є йони у складі, але прийнято вважати, що типом ґратки є атомна, бо сполука погано розчинна у багатьох різних розчинниках і має дуже високі температури плавлення і кипіння. Так само високі Tпл і нерозчинність у розчинниках характерні й для SiO2, тому кварц і належить до сполук з атомною ґраткою. Речовини з молекулярною кристалічною ґраткою мають низькі Tпл через те, що не потрібно багато енергії щоб вирвати кожну окрему молекулу з системи кристалічної ґратки. Підбиваючи підсумки, прошу ставитися по-філософськи до цього питання, адже ця тема досить неодзнозначна :)
@ВікторіяСаратовська
@ВікторіяСаратовська 2 жыл бұрын
@@Chem4you Дуже дякую, ви дуже гарно пояснили)
@ВікторіяСаратовська
@ВікторіяСаратовська 2 жыл бұрын
Ви Бог Пояснень хімії. Скажіть будь ласка де можна знайти вправи на різні типи зв'язків?
@Chem4you
@Chem4you 2 жыл бұрын
Дякую! Тут на сайті за темами розподілені всі завдання із ЗНО всіх років. Конкретно з цієї теми завдання можна знайти тут: zno.osvita.ua/chemistry/tag-khimichnyj_zvjazok_krystalichni_gratky/
@ВікторіяСаратовська
@ВікторіяСаратовська 2 жыл бұрын
@@Chem4you дякую)
@nataliapl7059
@nataliapl7059 2 жыл бұрын
Я вас люблю
ХІМІЧНІ РЕАКЦІЇ
41:15
Chem for you
Рет қаралды 4,1 М.
快乐总是短暂的!😂 #搞笑夫妻 #爱美食爱生活 #搞笑达人
00:14
朱大帅and依美姐
Рет қаралды 9 МЛН
Каха и лужа  #непосредственнокаха
00:15
Природа хімічного зв'язку
10:16
Tetiana Chychkovska
Рет қаралды 7 М.
ВУГЛЕВОДНІ
54:12
Chem for you
Рет қаралды 4,8 М.
ТЕОРІЯ БУДОВИ ОРГАНІЧНИХ СПОЛУК
45:24