Mindent tőletek vettem annak idején a házfelújításom kapcsán. Kiváló kiszolgálást, szaktanácsadást és termékeket kaptam. Üdv. cs
@gyorgyvarga6075 Жыл бұрын
Nagyon jó alapozó videó laikusoknak. Megnézem van e részletekbe menő videótok is.
@ervinlaszlohorvath3330 Жыл бұрын
Köszönet a tájékoztatásért, pár új információ még a nemszakember építkezőknek is lehetett. Egyvalamit nem értek, és ez zavar (bár lehet, hogy nem az értékesítő felé kell feltenni, de hátha van itt valaki aki tudja): miért jobb hőszigetelő a grafitos polisztirolhab, mint a nem garfitos? Valahogy nem tudom elképzelni, hogy ha grafitport kevernek a polisztirolba, attól jobb hőszigetelő lesz, de azt, hogy rosszabb lesz, el tudom képzelni. Nekem úgy tűnik, mintha a grafitozás csak egy lemoshatatlan megjelőlés lenne arra, hogy valami más eljárással készült habbal van dolgunk, a plussz hőszigetelésnek semmi köze a grafithoz. De ha valaki elmagyarázza ennek az ellenkezőjét, azt is el tudom fogadni. Valahogy úgy, mint évekkel ezelőtt a duracell reklámban: "rézfejjel határozottan tartósabb" ... a "rézfej" csak egy réz-színű festés az elemen, semmi köze a belső szerkezetéhez.
@laszloposzmik5829 Жыл бұрын
Mi is grafitporos blokkokból építkeztünk 10 évvel ezelőtt, nagyon bevált. Igaz, a hangszigetelés nem az erőssége, de azt inkább csak nagy tömeggel lehet elérni. Szóval a grafit adalékról annyit érdemes tudni (Neopor néven lett kifejlesztve, ha jól tudom a BASF által Németországban), hogy a hősugárzás lényegesen nehezebben tud végbemenni, mint a sima fehér EPS esetében. Itt ugyanis a leadott hősugárzás nem tud az egyes cellák között egyenes vonalban terjedni, hanem a polisztirolba kevert, sok apró, "tükörként" működő grafitszemcsén állandóan irányt változtat (lepattan), míg végül megtalálja az útját kifelé. Ezalatt az idő alatt az energiája csökken, tehát a házon belüli hőenergiából kevesebbet tud a külvilág felé közvetíteni. Nagyon hasonló helyzet áll elő a Nap belsejében is. A fúzió során létrejött fotonok a Nap belsejéből a számítások szerint körülbelül 300.000 év alatt tud kijutni az égitestből, noha fénysebességgel "közlekedik". Mivel azonban ezalatt az út alatt állandóan ütközik másik részecskékkel, nagyon hosszú idő kell, amire elhagyhatja a csillag felszínét. Innen már 8 perc alatt ideér hozzánk, hiszen már nincs ami az útját állná. Szóval hasonló történik a grafitos blokkok belsejében is. Ezúttal tényleg nem csak reklámszöveg, nagyon jó termék (még akkor is, ha a természet nyilván nem örül neki annyira).
@istvangyolcsos9273 Жыл бұрын
A grafitosnál nagyon szépen lett előadva a "reflexiós réteg" ... Amúgy azt kellett volna elmondani, hogy a hőtágulás miatt leválik mint a sz.r. :)
@tiborhorvath2014 Жыл бұрын
Szia Szilárd! Hány cm vastag ragasztót ajánlotok a hőszig. táblák ragasztásához?
@rb26feco Жыл бұрын
Köszi, ez a videó hasznos volt!
@belakovacs3154 Жыл бұрын
Belső hőszigeteni és hangszig. mit ajánlotok? Köszi!
@steve_video Жыл бұрын
Hangszigetelésre vagy valami spéci hangszigetelő anyag vagy "olcsóbban" kőzetgyapot. Belül hőszigetelni meg leginkább semmi, ha más lehetőség nincs és muszáj belül megoldani akkor multipor, vagy XPS párazáróan felrakva.
@TomiGugesz3 ай бұрын
Rővid és tőmőr👍
@istvanpityu4510 Жыл бұрын
A tűzveszélyességükről is beszélhettél volna mert ha a sima hungarocel lángot fog pl . az ablakon kicsapó pici lángtól is már secc perc alatt körbe le ég a hazról !!! Meg egy tűzpróbát is lehetett volna szemléltetni !!!
@steve_video Жыл бұрын
Klasszikus városi legende, a valóságban, az EPS csak addig ég amíg külső forrásból lángot kap (ahova kicsapnak a lángok az ablakon ott leég a falról), de önmagától nem ég tovább, nem megy körbe miatta a láng a házon. Önkioltó anyag.