За мен беше истинско удоволствие да проведа този разговор с Лъчо. Надявам се този епизод да стигне до повече хора 🙌
@Georgi-f3iАй бұрын
Страхотен разговор! Гледам youtube видеата на школата по физика - много е интересно.
@iliqnewАй бұрын
Много се радвам че някъде се използва подхода "да си създадем проблем и да намерим инструменти за решението му". Имам невероятен опит с деца и този подход. Използвах го също и със студенти и любопитни възрастни където също забелязах успех, но останах буквално изумен от нивото до което стигат ОСОБЕНО децата. Всичко това ми се случи в свободното ми време през университетските ми години и честно казано, чрез този ми опит, въпреки че аз бях преподавателя, научих може би повече отколкото в залите на университета
@krasensspenevpenev3167Ай бұрын
Поредния полезен и приятен епизод на подкаста ❤
@РусланКаписъскиАй бұрын
Страхотно видео! Аз съм студент от ТУ-София факлутет Приложна математика и информатика в 3-ти курс и намерих много смисъл в разговора, защото съм изпитал доста различни чувства при сблъсъка с висшата математика. Подходът с примерите и решаването на проблемите ме впечатли, защото го разбрах сам, но ми отне 2 години, в които не виждах смисъл от всички тези "излишни теореми", но после го откривах, чрез прилагането им в конкретни проблеми. Невероятни сте и се радвам, че съществуват такива преподаватели, които могат да вдъхновяват младите и знаещите хора, а не да ги отказват!
@HackBulgariaАй бұрын
(Радо) Благодарим за коментара!
@asddasd2dasddasd2d15Ай бұрын
Беше доста интересен разговор. Хареса ми подходът на Лъчезар към предаването на знанията и към това човек да не се отказва само защото има пропуски в дадена област или защото не разбира нещо, както и да не позволява на това да го дефинира и да въздейства на самооценката му. Единствено мога да добавя, че за някои хора всъщност не е задължително да знаят математика и могат да вършат своята работа без проблем и без да имат дълбоки познания по математика. Тоест - дълбоките познания по математика не са задължително умение за много сфери (дори и в ИТ). Останах с впечатлението, че във видеото се намеква обратното.
@HackBulgariaАй бұрын
(Радо) Разбира се, човек може да работи спокойно и да се развива кариерно и без 1 грам математика. Това, което се опитахме да дискутираме в епизода е, че именно един инструмент като математиката може да ти даде по-фундаментален език за разбиране и свързване на повече теми и области. И тъй като подходът за преподаване много често отказва хората изобщо да положат усилие (а усилие трябва да се положи), много често се минава с аргумента "то това не ми трябва" Поздрави!
@asddasd2dasddasd2d15Ай бұрын
@@HackBulgaria съгласен съм с написаното. Поздрави и продължавайте да правите все толкова интересни подкасти!
@ivaylobachvarov5316Ай бұрын
Страхотен епизод! ❤
@iliyandimitrovАй бұрын
Браво, страхотен гост.
@pnetovАй бұрын
Страхотно видео!
@georgiangelov3518Ай бұрын
Беше, много интересно❤
@ivanmanchev5696Ай бұрын
Супер
@andstoyАй бұрын
Много полезно не знаех, че има такова обучение, такава школа.
@ivayloivanov576626 күн бұрын
Лъчо, голям математик си, но не и в шахмата: 1. Боби Фишер е световен шампион, но не и велик шахматист. Легендите в шахмата са други. 2 За щастие или не съвсем не е имало "поредна" победа, а просто победа над лидерството на СССР. И май и това е под съмнение, защото победеният шахматист се премества от СССР в САЩ. 3. Да си велик шахматист няма нищо общо с това, което е казал Боби Фишер, затова и той не е между тях. Боби Фишер говори за много труд, какъвто е полагал, а великото в шахмата е талантът, който е бил при легендите в шахмата. Т.е. в процентното съотношение талант-работа. Да, всички големи шахматисти са работели много над шаха, но великите са тези с повече талант.
@valentinlishkov954018 күн бұрын
look at me
@valentinlishkov9540Ай бұрын
Look at me! I can work remotely at your direction.