A kortizol szint a percek szamatol is fugg. Ha az elsö 3 percben erkezik valasz a baba sirasara akkor szinten alacsony marad a stressz-hormon szintje. Eppen ezert erdemes ebben az idö-intervallumban reagalni. / japan kutatas. Kuldök linket majd.
@henigere4 жыл бұрын
Nagyon hasznos infok!!
@biankabodisnebuki16304 жыл бұрын
Ez nagyon jó videó! Én is ezekszerint cselekszem! A maradiak hagyják sírni, mert, hogy tüdejét is erősíti a sírás... Mennyit hallom ezt. Én inkább felveszem,vigasztalom. Ezzel is segítem.
@evibonnyai30675 ай бұрын
Sziasztok! Abban az esetben ha edesanya valamilyen oknál fogva nem tud altatni este vagy csak szimplán szeretné , hogy apukaval is el tudjon aludni a baba de apukaval sír a kicsi hiaba kap simit, puszit, ölelést, ringatást, lassan nyugszik meg, ebben az esetben is termelődik kortizol? Anyuka természetesen nincsen jelen a szobaban. Varom hozzaerto valaszotokat :)
@profiszulo5 ай бұрын
Ha bárki gondoskodó ott van vele, az nem alvástréning, mert nem az a stresszválasz kör fut le a szervezetében, mintha teljesen egyedül lenne.
@nbrtr41412 жыл бұрын
Emondtátok, hogy mi nem jó, de azt, hogyan kellene jól csinalni, azt nem. Akkor legyen a szülő idegroncs minden nap, mert a gyerek nem tud egyedül elaludni? Haszontalan videó
@eniko30 Жыл бұрын
szerintem nincs recept, sajnos benen van a pakliba az is, hogy idegroncs leszunk. Nalun 24-1 ora ejjel mire nagy nehezen elalszik, s persze sokszor kivagyok keszulve ezmiatt. Mar 2.4 eves es meg mindig nem tudtuk megoldani, de a legnagyobb szeretetet probalom biztositani neki es amilyent sir abban a pillanatban reagalunk es megnyugtassuk.
@eniko30 Жыл бұрын
En is azert neztem meg ezt a felvetelt, hatha valami "recept"letezik 🤣
@magyarialexandra2 жыл бұрын
És akkor valakinél ezért is alakulhat ki az, hogy mindig stresszel valaki?
@profiszulo2 жыл бұрын
Ez nem ennyire egyszerű. Az, hogy valaki felnőtt korban stresszel és szorong sokat, nagyon sok mindentől lehet. A tét babakorban, hogy a stresszválasz rendszer mennyire működik olajozottan: természetes, hogy kerülünk olyan helyzetbe, hogy a stresszhormonszint megnő, de ha nem vagyunk képesek visszaállítani a normál szintre és tartósan és nagyon magasan marad, annak vannak káros következményei az egészségünkre nézve. Ez a képességünk alakul babakorban és ilyenkor kalibrálódik be a rendszer.