3:50 Tak takto pane Šimku má vypadat rozvaděč! Hlavní vypínač, proudové chrániče na několik okruhů! Skvělá práce elektrofirmy! Krása. Mám radost. Žádný omrd.
@Quickyprd3 жыл бұрын
Já si ale nevšiml svodicu. Což pokud vidím dobře, práci trošku snižuje. Nejsou svodice již povinné?
@sforman26223 жыл бұрын
@@Quickyprd Svodič přepětí a proudový chránič je rozdíl. Nic nesnižuje. Navíc tě nemusí zajímat unikající proud do PE svodiči. Jsou totiž na samém začátku ještě před chrániči.
@Quickyprd3 жыл бұрын
@@sforman2622 Jasně že to je rozdíl, ale pokud je svodic T2+3 instalován ještě před hlavním rozvaděčem jak na hlavním přívodu tak na HDO, tak potom to je v pohodě. Většinou se do dává vše do jednoho rozvaděče, i když logické by to bylo dat hned k hodinám, ale to by se zase blbě zemnilo.
@sforman26223 жыл бұрын
@@Quickyprd Proč blbě zemnilo? U hodin je PEN pasnice.
@petrlifka43983 жыл бұрын
Ten druhý dům ohledně koupelen vypadá jak kdyby byl 20 let už používán, to je opravdu na blití.
@falien73 жыл бұрын
to by si pan domaci mozno aj sam lepsie spravil
@igor2563 жыл бұрын
ono ale aj tie obklady a zariadenie vyzera ako spred 20 rokov
@weetekxa28682 жыл бұрын
Cena byla hlavni kriterium.
@sforman26223 жыл бұрын
1:06 u Vás se roztahují krytky? U nás se lépe řeže parapet :-D
@krakecz37372 жыл бұрын
U nás kapka lepidla( polyuretanu). Za 15let nikomu nikdy nespadla.. já na firmě tak na stavbách kam jezdíme na "údržby"..
@kocianv3 жыл бұрын
Paráda! Další profesionální práce řemeslníku 21 století! :D
@Vladynko13 жыл бұрын
V tom druhom baráku obkladačovi nasrať do paprčí a nepustiť k vode aspoň týždeň ! A pre majiteľa alebo toho kto navrhol kontrastnú fugovačku, to si vyžaduje vždy maximálnu presnosť obkladu tam kde fugovačka vo farbe obkladu veľa zamaskuje pri kontrastnom fugovaní sa vždy vykreslí aj ak je len 0,5 mm rozdiel na hrúbke špáry
@andrejcesnek4273 жыл бұрын
Fuu tak tá kúpeľňa to je dielo!
@dadazizala52712 жыл бұрын
9:48 ty Brďo, to je hustý!
@takovejchhodin4780 Жыл бұрын
super! a teď moje svépomocné patlání vypadá jako prasárna nejhrubšího zrna. ani předtím nebylo nic moc, ale po deseti letech makání na vlastním je člověk rád, že bydlí a nemusí řešit díry ve spárách.
@jirimitacek42863 жыл бұрын
BTW přemýšlím, který spoj v koleni nevydrží takovéto namáhání. Z čeho to je PPR? To je nesmrtelné. Co my mě vadilo ta díra do zdi, kde bude brzy plíseň.
@jirimitacek42863 жыл бұрын
12:09 "Spára nula, spára trojnásobná" to mě fakt dostalo. To je matematika! :-D Ta dlažba je fakt úlet no. :-) Na druhou stranu. Jaký na to máte vlastní názor, když se pokusíte vžít do kůže investora? Dát 2M3 s tím že se to takto protáhne a výsledek bude trochu divočejší a nebo dáte klidně i 4M za rychlejší dodávku a trochu lepší výsledek? Osobně mi přijde, že tolik zásadních failů tam kromě těch divokejch základů zas nebylo. Jasný, pokud si o něčem plácnu, chci aby to tak bylo. Na druhou stranu si myslím že tyhle firmy budou na trhu stále. Protože po nich bude poptávka. Cena až na prvním místě. A podotýkám že jsem zde viděl pár nadstandardních věcí, které se často netýkají ani domů za 4M. Pokud si dejme tomu vydělám řekneme 40k měsíčně čistýho a to je slušnej nadstandard tak ušetřit třeba 1M mi bude trvat tak 3 roky. Navíc pokud počítám s tím že budu bydlet zatím v nájmu tak za těch sedm měsíců dám cca 100k navíc. To je pak jiný rozhodování... Osobně jsem viděl na stavbách mnohem divočejší hrůzy.
@TV.AUTOPORADNA2 жыл бұрын
Taky jsem mel elektrokotel, topim nekdy na 1 ci max 2 kW ale i tak to je ranec sakra za rok klidne kompletni elektrika a topeni za 40 000 kc. 4 clenna rodina, moderni dum, cov, podlahovka 130m2, TZ 5,5 kW
@fineganvelert99823 жыл бұрын
jen tak dak pane simku,rad se na to divam,co ty firmi sou schopne vicurat s zakaznikem.
@vaclavjonas79953 жыл бұрын
Zdravím Pavle měl bych zajímavý námět který tě bude určitě zajímat nějaký kontakt?
@jakubsvoboda43033 жыл бұрын
Ona serie Hasičů v akci pokračovat bude ;) jak pan S., tak i pan P. už maji nové firmy a vse se bude opakovat.
@Malfik3 жыл бұрын
Ty se budou divit až přijde p. Šimek 😃
@JanBono3 жыл бұрын
Ja,že už video nebude...👍
@r1u1r13 жыл бұрын
Kolik na těch podělaných koupelnách na konci reálně jde uhádat sleva cca?
@Coudy713 жыл бұрын
U firmy co je těsně před krachem bych řekl že 0
3 жыл бұрын
Tu koupelnu fakt někdo převzal? To je děs a to se nebavíme o rozích, ale o místech, která jsou sakra vidět.
@j3n0153 жыл бұрын
09:50 hej hej, nějaký přetáčení ne? Proč tam nebylo zmíňeno, že dali středový radiátor a měli připravíno na krajovky?
@Vladynko13 жыл бұрын
Pripraveno na krajovky asi sotva keď tie trubky lezú zo steny vdela seba. Skorej myslím že sa radiátor posúval do boku a aby nemuseli nadpájať obe strany tak ho napojili na kraje a nadpojili len tú jednu stranu. Šak ten osadený radiátor je univerzál a mal pripojováky aj v strede aj po krajoch.
@PetrSilhan3 жыл бұрын
Asi budu první ale pane Šimku, nezvažoval jste nákup novější kamerové techniky ? Novější Gopro, nebo ještě líp, nějaké Osmo ? Informační hodnota videí je prostě obrovská, je to vidět na sledovanosti, komentářích atd. Bohužel kvalita obrazu dle mého video strašně shazuje. Ty detaily tam kolikrát opravdu nejsou vůbec vidět. Jinak díky za suprovou tvorbu.
3 жыл бұрын
no jak vidíte, DJI osmo žádná sláva v interiéru
@Licioppelin2 жыл бұрын
Simek je PauReich ceskeho stavebnictva :)
@sforman26223 жыл бұрын
flexi sifon má životnost tak 4-5 let. Pak rozpraskají žebra a nebo ho horká voda splácne na pásek. To je nouze an pár týdnů.
@time-zero3 жыл бұрын
7 měsícú celkem v pohodě
@martinmatha27143 жыл бұрын
rikam si, proooc parapet v koupelne ! proc to neni z dlazdicek ?
@DejvmanXsindicate3 жыл бұрын
já si zase říkám proč ty dlaždičky jak z doby kamenný
@Malfik3 жыл бұрын
Spíš proč tam je plastový nebo dřevotřískový...
@Vladynko13 жыл бұрын
@@DejvmanXsindicate Tragické je jak je to odfláknuté . Preto že ak by to bolo presne a poctivo spravené tak obe varianty či parapet alebo obklad sú v poriadku a vecou toho ako sa majiteľ a investor rozhodne a čo mu viac vyhovuje esteticky alebo podla osobných preferencii. PS: Ano aj ja som mal v dome v kúpelke parapet a obkladač mi ho strhol dole a špaletu okolo okna obložil obkladom. Ale ak by sa mu to nechcelo , bol by som spokojný aj s tu parapetnou doskou ktorú tam namontoval developer pri osadzovaní okna ako štandart.
@vojtahrabanek41853 жыл бұрын
Sem nak vypdnul z videí..to neni RD Rymarov?
@skunkicz3 жыл бұрын
Ta koupelna je naprosto šílená. O moje pokládka keramické dlažby co sem dělal poprvé v životě bez zkušeností vypadala perfektně oproti tomuhle. Hnus.
@janveselik13083 жыл бұрын
Stačí se podívat do Obchodního rejstříku - už je tam návrh insolvence - sumy pěkné a to určitě nejsou všichni
@krakecz37372 жыл бұрын
Odstoupite od smlouvy = vyhraje ten co jí provádí.. odnesete ten co půjde opravovat. Nechť se k tomu postaví a dostaví pořádně jinak tady budou pořád takové lajdacké stavitele .. Když je zaměstnavatel neučí jak pracovat musí TDI když selže stavbyvedoucí...
@jirislepicka3 жыл бұрын
Za málo peněz, málo muziky. A koupelna je umělecké dílo, co se týče kvality i designu.
@walendaaa3 жыл бұрын
to je do pici katastrofa :D
@rozbitesklo63493 жыл бұрын
Ty voe takovýho obkladače bych chtěl.... Sem obkládal poprvé v životě koupil jsem řezačku RUBI a vím, že to mám 100x hezčí než člověk, který se tím živý hnus.... Nepochopím jak člověk, který je obkladač si nemůže koupit ostré kolečko do řezačky nebo stolovou...
@janzabka63982 жыл бұрын
Ten silikón s tými dieramy je dobry
@jankohoutek94603 жыл бұрын
Druhý dům koupelna, zakončení tmavého obkladu. Začíná se obkládat vždy prvně stěna, kde se vynechá potřebné místo v prvním šáru a obkládá se od druhého směrem vzhůru. Nahoře by zcela určitě neměl být dořez, měl by být směřován k podlaze. Tento první šár se doplní následně po obložení podlahy. Jen takovová technická k dořezu téměř v úrovni očí. Obkladač amatér, nechal bych ho to předělat.
@krakecz37372 жыл бұрын
9:15 když by udělali místo dořezu tlustou bílou spárů asi by to vypadalo lépe..
@staniswrs55842 жыл бұрын
Nechapu jal si nekdo muze jeste v dnesni době dovolit takove spalety des a hrůza
@martinsuk12023 жыл бұрын
Ta druhá koupelna je jak z ubytovny, kde to obložil místní obyvatel za 2 nájmy...🤮
@sramam73 жыл бұрын
kdo si dneska dá do baráku ještě radiátor? :D
@pcwifi95443 жыл бұрын
Tedy pat&mat maji i sve klony 😃 nekteri radi tam, nekteri jinde...
@jindrichnovak31203 жыл бұрын
To bych blil velebnosti.
@Malfik3 жыл бұрын
to druhé video tak z toho obkládání bych blil. Ten "obkladač" musel být asi pod vlivem... já budu obkládat poprvý, ale určitý zásady vím už teď a spočítat si spárořez je základ. Tohle je fakt hnus a obklady design děs, jak se tohle někomu může líbit..
@jirkatancer90653 жыл бұрын
to dělalo stopro nějaký ukáčko ...
@Malfik3 жыл бұрын
@@jirkatancer9065 ono kolikrát i ty UK umí....ale asi ne všichni 😃
@Matthes1253 жыл бұрын
Už jsem se bál, že dneska nebude video... Chudáci lidi - lamy, co tomu absolutně nerozumí a nechají si nabulíkovat nesmysly, platí vše dopředu a pak jen koukají, že se nestaví x měsíců...
@jirivycital70832 ай бұрын
OSB rovnou na vatu?? Vždyť to tam všechno zplesnivy.Nema tam být náhodou rošt s latí,a na tom až OSB, ať to dejchá..nebo raději prkena podlaha s mezerami mezi prkny?? Všechny půdy které jsou takto realizovány tak plesnivý 🤔🤦🤦🤦 Opět humus stavba...😢
@adamkaplar83613 жыл бұрын
Vetsinou ty koupelny v těchto domech hodně špatný. Práce někde super,ale ty designy to je hrubo 20let zpět. Když už dávám za dům pár mega tak si přece nenechám udělat takovou škaredou koupelnu. To fakt nechápu. A to není jen zde.
@Vladynko13 жыл бұрын
Aby sa takéto nestalo, je dobré využiť služby bytového architekta...len kto by ho zaplatil a kto by zaplatil celkové navýšenie ceny materiálov. Možno takto sa to oplácalo obkladačkami z výpredaja za polovicu bežnej ceny. Niekto si na estetiku moc nepotrpí.
@martinsedlar3733 жыл бұрын
Ten druhej je pěkně zbastlenej, chudáci majitelé...to bude za 5 let zralý na zbourání.
@janhonza613 жыл бұрын
trochu poblion
@marekdolezal3330Ай бұрын
To je ale hnus
@petrvana43493 жыл бұрын
Sleduji vaše videa už delší dobu, ale dřevostavbám nerozumím. A taky už je to delší čas, když jsem stavěl klasické zděné domy před 20 lety. Mohl by mi někdo odpověď na moje otázky? 1. Proč se pořád obáváte kondenzace vody ve svislé stěnové konstrukci. Prěce většina dřevostaveb je obložena silnou vrstvou polystyrenu, takže rosný bod je v tom polystyrenu a ne ve vatě nebo v dřevěné konstrukci (ta je určitě po celý rok pěkně v teple). Proč by tam mělo jako docházet ke kondenzaci, pokud nejsou nikde tepelné mosty? 2. Není lepší věnovat pozornost střešní konstrukci, kde opravdu hrozí v zimě kondenazace a navíc i průnik vody, když tam není z vnějšku polystyren. Kdysi existovaly i podkřidlicové polystyrenové bloky, to už neexistuje? Proč se v dřevostavbách na krovy nepoužívá ošetřené dřevo proti hnilobě a dřevoklaznému hmyzu? A nestačilo by udělat souvislou svařovanou parozábranu pouze pro tu střešní konstrukci (to by asi bylo daleko jednodušší a i funkční )? 3. A to věříte, že ty lepící pásky a parozábrana vydrží kompaktní a funkční po 10 let? Já mám na střeše na jedno místě protrženou pojistnou hydroizolační folii a na zalepení jsem použil už desítku různých pásek, a vždy se to po půlroce samo odlepí. Když vidím, na videách jak jsou ty parazábrany děravé, tak pochybuji o jejich funkci....vždyť je to děravé jako ementál. (Ani se nedivím, že už nějaký stavebník "amatér" na to rezignoval. Jaký smysl tam má dávat folie, které nebudou plnit svoji funkci) 4. Jaký smysl má mít v rozvaděči více prodouvých chráničů? Ještě rozumím, když je samostaně chráněna dílna, kde hrozí občas nějaké probití. Vždyt proudový chránić registruje únik proudu. Když je zapojen na přívod, tak vás ochrání v celém domě. Bydlím v domě 20 let a chránič mně sepnul tak 2x,...Ja si tedy nemyslím, čím víc chráníců, tím více adidas. Podle mne je lepší jeden, ale fuknčí a pravidelně testovaný, a to nejen tlačitkem, a i měřením a zkouškou. 5. V mém domě žiji 15 let a za tu dobu jsem jej vytopil (vodou) asi 5x....Pračka, akvárium, vodovodní baterie....takové havarie musí být pro ty dřevostavby celkem smrtící....když vidím ty OSB desky....jak to řešíte? Děkuji za odpovědi.
@igor2563 жыл бұрын
1. ta kondenzacia vody nevznika prestupom tepla, ale prudenim vzduchu. V pripade, ze dom nie je vzduchotesny, ze napriklad sa ta paska odlepi alebo je diera v parotesu, tak tadial bude prudit vzduch (ci uz studeny dnu do teplej konstrukcie alebo teply von do studenej konstrukcie) a v tomto mieste bude vznikat kondenz. Ten je vo zvislej konstrukcii problem, pretoze pri dif. uzatvorenej stavbe sa nema kam a ako odparit. Tu ma dif. otvorena stavba velku vyhodu. 3. ano, tie pasky, kde rolka stoji 30EUR (750KC) vydrzia. To tiez kontroluje p. Simek, ze ci je spravna paska pouzita. Nie je to bezna lepiaca paska z papiernictva. Siga, Wurth, Delta, Hasoft - to su dobre pasky. K ostatnym by som sa nevedel relevantne vyjadrit.
@petrvana43493 жыл бұрын
@@igor256 Jenže ke kondenzaci dochází pouze tam, kde klesne teplota pod rosný bod. A jestli je dům dostatečně obložen polystyrenem , tek rosný bod v tom polystyrenu, a má se za to, že ke kondenzaci vodních par v polystyrenu nedochází z doůvodu jeho neprůvzdošnosti, tedy to nevadí. Jiná situace je v případě podstřešních konstrukcí.
@igor2563 жыл бұрын
@@petrvana4349 ku kondenzacii dochadza aj tam, kde sa stretavaju teply vzduch a studeny material alebo studeny vzduch a teply material (rosiace sa okna a pod.) Polystyren je relativne neprievzdusny, no vzduch si najde cestu. Cez spary a pod. Jednoducho ak bude cez konstrukciu fukat vzduch tak tam bude vznikat kondenz. A ano, mas pravdu, skor smerom zvnonku dovnutra, ked bude fukat studeny vzduch. Mne netesnili na mojom dome vchodove dvere a pri velkych mrazoch boli zvnutra mokre. Toto ked sa stane vo vnutri drevenej konstrukcie s vatou tak je problem.