Zseniális ez a videó, köszönjük! Annyira jó volt hallgatni ezeket a letisztult és mély gondolatokat! Osztom ahol tudom - minden szülőnek látnia kellene!
@kistehen2712 күн бұрын
Köszönjük, nagyon fontos téma!
@norbertmadenberger233312 күн бұрын
A legutóbbi cikk a témáról is zseni volt , számomra picit sokkoló is , big Danke a videóért ❤
@valaszonline12 күн бұрын
Köszönjük!
@democracyforever707811 күн бұрын
Hiánypótló téma! Köszönet hogy foglalkoztok vele
@AttilaSzucs-e4o4 күн бұрын
Egy kicsit távolabbról szemlélve a jelenséget, véleményem szerint itt egyfajta “implicit” gyermektelenségről, alapvetően értékrenddel kapcsolatos problémáról van szó. Objektív anyagi körülményekkel/nehézségekkel nehezen magyarázható közvetlenül a kütyühasználat. Az érintett társadalmi réteg - a családközpontúság dimenziójában - a tudatos (“explicit”) gyermekvállalók (határozottan családközpontú értékrend mentén gondolkodók), illetve a tudatosan (“explicit”) gyermektelenek közti "szürke zónában" helyezkedik el. Esetükben az utódok biológiailag megszületnek ugyan, de a szülők valamiért még átmenetileg sem tudják elhatárolni magukat a fogyasztói társadalom könyörtelen önzéskultuszától, divatdiktátumaitól, illetve az ezek által generált termelői-fogyasztói mókuskeréktől. A végeredmény az, hogy ezek a gyermekek nem kapják meg azt a mennyiségű/minőségű figyelmet, türelmet szüleiktől, amire az egészséges fejlődéshez szükségük volna. Szerintem ebben a kontextusban értelmezendő a kisgyermekek kütyüre szoktatása, amely a szülők “beszorult” élethelyzetében egyfajta súrlódáscsökkentő-olajozó instrumentumként funkcionál a mindennapokban.
@keleszilviКүн бұрын
Igy van. Téves a technologiat hibaztatni. Az csak egy jol lathato kovetkezmenye a csaladi diszfunkcioknak, nem az oka.
@kincsoo10 күн бұрын
Végre ! Mikor ismerik el hivatalosan ,h fuggőseget okoz... és h mennyire káros
@VladiFx12 күн бұрын
Végre elkezdtek érdemben foglalkozni az alfákkal. Nekem 2 van otthon. XD Kifejezetten kütyünélküli nevelést erőltetünhk, persze nem lehet kikerülni, tehát használjuk meg minden. De látszik a leépülés, kifejezetten a valósággal való megbírkózás terén. Sok példát tudnék mondani.
@gyongyiolah160910 күн бұрын
Mondana peldakat? Mire kell felkeszulni?
@VladiFx10 күн бұрын
@@gyongyiolah1609 Például: - napi ritmus tartás mikor van alvásidő, kelésidő. 8-kor van alávs, akkor nincs kügyüért sírás 8.30-kor. - önellásásra odafigyelés, cipő kötés, szépen evés, öltözködés, mosdó használat stb. - közös tanulása a kütyü használatának
@fanaticpass17 сағат бұрын
mennyi idősek? @@VladiFx
@torzsmokus10 күн бұрын
26:22 nél a lényeg, bő fél percben
@tothlujzi7 күн бұрын
Szakemberek évek óta mondják, hogy 0-4 évesek képernyőztetése bántalmazással ér fel, és mindenképpen súlyos elhanyagolás.
@jozsefmehesz-balazs30206 күн бұрын
A szakemberek! Igen, a szakemberek. Véletlenül a minőség a kérdés nem jött elő itt sem , gyereknek ne szellemi fogyatékos vonatok beszéljenek többek között.
@melindakondor89454 күн бұрын
Tudna javasolni "minőségi " tartalmakat ? Mit tart minőséginek ? Szívesen venném a javaslatokat 🙂@@jozsefmehesz-balazs3020
@pannivig3 күн бұрын
A KSH már nagyon hiteltelenné vált. Ajánlom Steigerwald Krisztián generáció kutatót ebben a témában meghallgatni.
@csillaschlafer36373 күн бұрын
A 25. perctől volt számomra a LÉNYEG.
@torma99312 күн бұрын
👍
@torzsmokus10 күн бұрын
Múltkor a villamoson hallottam, ahogy egy kb másfél éves gyerekkel Peppa malacot nézet az apja. Olyan szinten primitív és idegesítő nyelvezete volt… szerintem a gyerekek nem hülyék, csak kicsik.
@Suene919 күн бұрын
Elképesztő hogy milyen primitív mesékkel tömik a gyereket, épp a legbefogadóbb időszakban.
@kemtomika22 сағат бұрын
A peppa pedig épp a kevés kivétel közé tartozik ami ha nem is használ, de legalább nem árt.... ön szrint mit nézzen peppa helyet inkább? ( nyilván ermmit, de ha mégis)
@torzsmokus5 сағат бұрын
@@kemtomika Szia, üdv az interneten, errefelé tegeződni szokás. Amikor a gyerekeim betegek és nagyon unatkoznak, Kisvakondot nézünk, esetleg a Pagony csatornájáról meséket
@andraskorbela998011 күн бұрын
De jó hozzánk hasonlóan felelősen gondolkodó apákat hallgatni. A mi fiunk kütyü ideje negyeves koráig nulla volt. Utána tv-hozzáférése lett napi egy-két mese , azaz reprodukálni a 70-80-as éveket, mert azzal megtamultunk bánni, tudjuk hova vezet. Azt még nem tudjuk,, hogy hogyan töri meg ezt az iskolakezdés...
@lgtv43657 сағат бұрын
Itt egy a lényeg amiért csinálják többnyire a szülők: addig is csendben van a gyerek, amig nézi. Sokan nincsenek tisztába azzal, mi az gyereket nevelni és foglalkozni vele, könnyebb elérakni a telefont, mert a szülő már "idegileg" nem bírja és elfáradt. Ez megy most az esetek 60-70 százalékában, arról már nem is beszélek, hogy sok esetben maga a szülő is netfüggő. Ez az egész történet valahol a 80-as évek végén kezdődött a televíziók tömeges megjelenésével a háztartásokban. Idehaza inkább 92-93 után, majd jöttek a játékkonzolok nintendo, playstation és észrevétlenül a gyerek már odatapadt a TV-hez 2-3 órára. Egyértelmű volt, hogy mihelyt, ezek az szórakoztatásra is képes eszközök hordozhatóak lesznek a szülők bevetik majd a gyerekkori hiszti ellen. Így is történt és legyünk őszinték - megjelenhet a témában 1000 podcast is, meg millió szakember aki figyelmeztet káros hatásukra, ez a folyamat gyakorlatilag megállíthatatlan és a rendszer mindig azzal fog védekezni, hogy az egyén, ill. szülő saját felelősége mit tesz a gyereke elé. Nem ezzel a generációval lesz igazán gond, hanem a rákövetkezővel.
@bandeel16477 күн бұрын
Számos esetben találkozom vendéglátóhelyen (is) a digitális cumi használatával, amíg megérkezik az étel addig kisautók tologatása folyik, amint megjött az étel, feltámasztják az eszközt a gyerek elé valami akciódús tartalommal (szerencsére mese) és elkezdődik ez ebéd fogyasztása. Biztosan kényelmesebb, mint az esetleg hisztiző gyereket lecsillapítani - közben elviselni a közönség pillantásait. Vajon jobb-e a kütyü kiváltására a gyerek kenguruba/hátizsákba ültetése a házimunka/főzés elvégzése idején?
@kovacsmaria19123 сағат бұрын
Közben az anyuka (apuka) a kenguruban lévő picinek tudnak ênekelni, verselni, ritmusosan mondókázni, beszélni, beszélgetni még a "gügyögő" is visszareagál.
@karamcsand10 күн бұрын
2025-ben esetleg érdemes lenne már nem kütyünek hívni őket.
@torzsmokus10 күн бұрын
Hanem?
6 күн бұрын
Ez összefoglaló név , az interaktív átékok is azok ,nem csak az okostelefonok
@adambazso92072 күн бұрын
@@torzsmokusDigitális/elektronikus eszköz például. Úgy is lehetne hívni. Sokkal szakszerűbb és sokkal kevésbé idegesítő, mint ez a semmivé használt, semmit sem jelentő, kínos "kütyü" szó. Ez a szó is az "értelmi fogyatékos" kommunikáció egyik példája, amit itt oly sokan kárhoztatnak a gyerekeknek mutatott mesékben.