Sokkal egyszerűbb ha a sajátgépre jobb klikk/kezelés / lemezkezelés. Kiválasztod a meghajtót és törlöd. Újra rá klikkelsz, új meghajtó létrehozás, tovább kötet címkét kitörlöd. OKÉ. És el is készítette a javított meghajtót ami full üres. Adat vissza szerzés nem lehetséges ezel a módszerrel ,de legalább működik...
@nydominikz3 ай бұрын
Diskpartba kivalasztod a lemezt és beirod h clean és utánna teljesen tiszta lesz, utánna már lemez kezelőben letrehozhatod, nem kötelező diskpartba
@lajoshiebl54662 ай бұрын
köszönöm!
@zoltanbeszpremi331216 сағат бұрын
Nem rossz dolog ez de van egy sokkal egyszerűbb! Androidos telefonra rá dugod és formázás! Az mindent is visszahoz! Volt olyan vinyóm amit a pc nem látott viszont a telefon igen! Formáztam és azóta semmi gond vele!
@sandoroperatordokumentumfi89313 ай бұрын
Köszönöm végre ez érthetö volt még nekem is te tényleg segiteni szeretnél
@lakvautazo183 ай бұрын
Köszönöm. Valóban ez a szándékom.
@Schattim2 ай бұрын
@@lakvautazo18 köszönöm a részletes magyarázatot👍.Azok akik okosak miért nem hoznak létre egy ilyen vagy jobb bemutatót.
@Preisz13 ай бұрын
Nagyon szépen köszönöm szuper vagy! 🤗
@lakvautazo18Ай бұрын
Nagyon szívesen.
@MariassMisi3 ай бұрын
Köszönöm szépen!
@lakvautazo183 ай бұрын
Nagyon szívesen
@moleszzsolesz63893 ай бұрын
Köszönjük
@lakvautazo183 ай бұрын
Nagyon szívesen!
@Dtamas883 ай бұрын
Lemezkezelővel sokkal gyorsabban lehet megoldani.
@zoltandudas667815 күн бұрын
Írásvédett partition-t is töröl?
@lakvautazo1814 күн бұрын
Ha az írásvédelem be lett állítva, akkor igen. Ha nem beállítva lett, hanem egyszer csak ezt írja ki, akkor nem lehet megjavítani, mert ez az adattároló cellák energiamegtartási képességük elvesztésére utaló hibajelenség.
@zoltanbeszpremi331216 сағат бұрын
Csináld androidal és menni fog!
@viktorase3 ай бұрын
Hello, szuper. Köszönjük. Azt viszont lehet hogy hozza elkellene tenni hogy a formatalas mindent le fog torolni az eszkoztol. Elotte le kell menteni az ertekes adatokat.
@lakvautazo183 ай бұрын
Igazad van, ezt mondanom kellett volna. Köszi, hogy emlékeztettél, remélem olvasni fogják ezt a kommentet.
@doky7ster3 ай бұрын
Na igen ahogy elhangzik 61 Mb adat - tárhely volt a pendrive-n feltétlen érték ...Pár HDD-t Pendrivét- SD- kártyát próbáltam így visszahozni a halálból, se így se tucat különféle márkaneves software segítségével SE sikerült .
@attilakelemen78053 ай бұрын
Hogyha hibás a meghajtó nem lehetséges az adat mentés!
@petervarga663 ай бұрын
Hú...ez kegyetlen ..kijelentés, de biztos így van...nekem egy külsö vinyót nem ismer fel a szgépem.
@joejoe44joe613 ай бұрын
Viktor: szerintem evidens, hogy formázás előtt mindent le kell menteni, de jogos az észrevétel. Lakvaautózónak viszon nagy gratula ezért a videóért.
@niichan57833 ай бұрын
Egyébként ezt a lemezkezelőben is meglehet csinálni. Sőt valójában az a cmd a lemezkezelőt használja csak ügye az windows felületen. És sok esetben ez a probléma akkor keletkezik mikor linux vagy nem megnevezett patriciót hoz létre egy program. Bármilyen meghajtó is legyen , mindíg adni kell neki egy nevet különben üresbe marad és a rendszer nem fogja felismerni ezért csak az elnevezett patriciót fogja mindíg látni
@tamasoft3 ай бұрын
Jó anyag, de a cím kicsit elvisz. Azt hihetné az ember, hogy hibásan működő meghajtók ADATAINAK helyreállításáról szól, de valójában adatvesztett, vagy méretvesztett meghajtók formázásáról esik szó. A cím szerintem helyesebben "Hibásan működő meghajtók újrahasznosítása"
@lakvautazo183 ай бұрын
Ebben nem értünk egyet. Sérült, elveszett adatok helyreállításáról, sem a címben, sem a leírásban, sem a videóban elhangzottakban nem esik szó. Az újrahasznosítás szerintem egész mást jelent. A méret vesztett meghajtók formázásánál pedig csak a fennmaradt terület formázható, tehát ez sem helyes állítás. Szerintem a cím a videóban bemutatott anyagra utal. Amikor az ember adatokat veszít, pláne fontosakat, akkor hajlamos lesz félreértelmezni megfogalmazásokat. Talán a remény keltette illúziók miatt. Sajnálom ha csalódást okoztam.
@tamasoft3 ай бұрын
@@lakvautazo18 igazad lehet, nem vagyok csalódott. Köszi a választ!
@bitrehab3 ай бұрын
@@lakvautazo18 Tudom, hogy te segítő szándékkal készítetted a videót, viszont az átlagember gondolkodása ilyenkor az adatok helyreállítására asszociál, ezért javaslom a cím kiegészítését egy figyelmeztetéssel, hogy a folyamat teljes adatvesztést okoz a meghajtón.
@telelaci22 ай бұрын
@@lakvautazo18 Ez egy egyszerű újraparticionálás, nem sok köze van "hibásan működéshez". Ha feltételezzük, hogy a partíciós tábla valami miatt megsérült, akkor esetleg tekinthetjük a "hibásan működő meghajtó" helyreállításának, de ez csupán egyetlen féle hibája egy meghajtónak, a másik 125 mellett, és semmiképp nem olyan generális, mint a cím sugallja. Ebben az esetben persze az is kérdés, hogy miért sérült meg a partíciós tábla, hiszen akkor az a jövőben is esetleg előfordulhat, nem lehet rajta átlépni. A másik megjegyzésem, az angol fonetikus szavakkal kapcsolatos. Aki még az alapfokú "számítógépes" angol alapjaival sincs tisztában, az jobb, ha nem partícionál meghajtókat, nagyon kockázatos, és sok adatvesztéssel járó baleset lehet belőle. Nem a fonetikus kiejtés segít neki (inkább a szavak értelme a fontosabb, hisz a számítőgéppel nem muszáj beszélgetni), hanem azt kellene tanácsolni inkább, kogy kérje meg a számítógéphez értő barátját, esetleg egy szakembert, hogy nézzen már rá lécci. És közben ő meg kezdjen el angolt tanulni, ha sokat akar a jövőben számítógépezni.
@ptersch47952 ай бұрын
@@telelaci2Bár szerintem a "hibásan működéshez" igen is van köze, hiszen ha nem így volna, akkor teendő sem volna vele. (Hogy hogyan is definiáljuk a hibásan működést, vagy mit nevezünk annak, azt persze tovább lehetne boncolgatni, de első közelítésre csak tagoljuk hardware és software hibára.) Másodsorban viszont a nem fizikai hibás (tehát nem hardware hiba) esetén a "hibásan működő meghajtók helyreállítása" alatt joggal várhatja mindenki, hogy annak a meghibásodás előtti állapoára való visszaállítása lesz az eredménye. - Ez annyit jelent, hogy a születésnapra hozott, de az átadáskor eltört üveg whiskeyvel elkövetett ballépésünket nem úgy javítjuk ki csupán, hogy összeragasztjuk az üveget, és aként adjuk át ismét, hogy megint lehessen valamit beletölteni, hanem hogy a benne volt italt is pótolni fogjuk. A cím az utóbbira utal, holott így csak az előbbit (az összeragasztott üveget) kapjuk vissza.
@ptolemy-q4w3 күн бұрын
👍
@TheHungaryPSB3 ай бұрын
Nagyon hasznos videó volt. És mi van abban az esetben amikor például 1 TB terabyte-os winchesteren lévő adat van a merevlemezen de nem olvassa be a gép? El se indul a lemez forgása, nem csinál semmit. Ilyenkor mit lehet tenni? Köszönöm
@lakvautazo183 ай бұрын
Ha megállt a meghajtó, az gáz. Vannak tec,cégek akik letudják olvasni a lemezekről az adatokat egy vagyonért. Sajnos egyszer minden elromlik. Venni kell egy újat.
@bitrehab3 ай бұрын
Ha fel sem pörög a meghajtó az lehet nagyon egyszerűen orvosolható hiba is, de a pontos típusszáma és az előzmények (amitől ilyenné lett) ismeretében kár találgatni mert végtelen számú megfejtés létezik. 🙂
@paljuhasz41252 ай бұрын
Fontos tudni még azt is, hogy olykor RAW partíciót mutat a winchester és ekkor még minden adat visszanyerhető, a sima chkdsk algoritmus beírásával.
@vilike5119 күн бұрын
Szia ! köszi a tájékoztatot szuper vagy . De nekem abba tudsz segíteni , hogy 1 db 1 tb merevlemezem és azt írja ki a gépem ha bedogom az usb csatiba , hogy sérült vagy nem olvasható , sajnos a merev lemezen 44 gb anyag van főleg képek . Ha atulajdonságokba bemegyek akkor azt írja ki a tárhely foglalt : 0 , szabad tárhely : 0 . Mit lehet tenni , hogy felélesszem. Köszi a segitséget ha van egyáltalán . Üdvözlettel Pálmai Vilmos
@lakvautazo1818 күн бұрын
Szia! A bemutatott módszer használatakor, sajnos minden adat törlődik a meghajtóról. Más megoldások, fizikai beavatkozást igényelnek. Azok viszont nagyon drágák. Ha minden értékre 0-át ír, akkor valószínűleg összeomlott a fájlrendszer. Az átlagos megoldások ezen nem segítenek. Sajnos nincs jó tanácsom a problémára, nem hiszem, hogy ki tudnád nyerni az adataidat.
@vilike5118 күн бұрын
@@lakvautazo18 Köszi a válszt akkor így jártam .
3 ай бұрын
Még a kezdetek kezdetén volt egy 128 megás pendrive-om, ami egyik napról a másikra, valamilyen általam ismeretlen oknál fogva, hirtelen fele akkora lett. Újrapartícionálás, formázás stb.. nem segített, úgy tűnt, hogy firmware szintű a probélma. Soha a büdös életben nem tudtam visszaszerezni a tárhely másik felét. Partícionáló programok se látták, csak a felezett méretet.
@bitrehab3 ай бұрын
Mert két microSD kártya volt benne memóriachipként használva (a Kínai ipar újrahasznosítási megoldása) és az egyik megadta magát.
3 ай бұрын
@@bitrehab Vicces vagy, ez még valamikor 2005 körül történt, a Google szerint az első microsd kártyák 128 megabájtosak voltak. Tehát kizárt hogy bármennyi microsd volt benne, ha maga a pendrive is 128 megás volt. Mondom MEGABÁJT, RÉGEN kb. 20 éve!
@bitrehab3 ай бұрын
Igazad van, 128 GB-nak olvastam hirtelen. 🙂
@bitrehab3 ай бұрын
Szerk.: most már mutatja amit korábban írtam, nem akartam duplázni.
@tlsoftАй бұрын
Szintén ugyanez volt nálam, és egy Kingmax pendrive volt az alany. Gondolom két memóriából állt és az egyik off. Vissza lett küldve garira, de sose lett cserélve. 2005-06 környéke.
@bence81032 ай бұрын
Azt hittem minimum újra flasheled majd a videóban a pendriveokat. Hogy ilyen dolgokra kell gondolni. Csalódás a videó. Egyébként a rufus ingyenes (biztos sokan irmerik) és az is rendbe hozza a partíciókat.
@lakvautazo182 ай бұрын
Mit jelent az, hogy újra flash-elni? A FLASH az energialapú adattárolás technológiája. A videóban pedig nem particiókat hozunk helyre, hanem mindent törlünk és újra particionáljuk az eszközt.
@bitrehab2 ай бұрын
@@lakvautazo18 A flashelés egy számítástechnikai alapfogalom: azt jelenti, amikor egy eszközt működtető firmware-t újraírsz (frissítesz) az eszközön. A BIOS flashelése a BIOS tartalom írását jelenti pl.
@FeherJani3 ай бұрын
Üdvözlet mindenkinek!És amikor nem tudja a window-s befejezni a formatálást? Akkor mi lehet a probléma?
@CNCVelMart3 ай бұрын
valószínű vezérlő IC hiba vagy annak ahhoz kötődő alkatrész hibája, vagy fizikai területi sérülés hiba. ha HDD... és felkeresni a gyártót!
@lakvautazo183 ай бұрын
Sajnos semmi sem tart örökké. Az adattárolók kapacitásai szektorokra vannak osztva, ha egy vagy több ilyen szektor megsérül akkor az ilyen hibát eredményez. Le lehet zárni a hibás szektorokat, de tapasztalatom szerint csak elodázzuk vele a biztos "halált" :) Sajnos van amit kukába kell dobni.
@CNCVelMart3 ай бұрын
@@lakvautazo18 1,44-es floopyilkkal voltam úgy, hogy, ami nem 100%-os, azt javítás után méretcsökkentett, odaadtam akkori osztálytársamnak. akár mekkora volt a hiba. Így 100 db ból kb. max 20-25 maradt meg. Suli meghajtói ették a lemezeket.
@attilahalmos12613 ай бұрын
Sziasztok! Nekem olyan kérdésem lenne, hogy 4,5-ös vincsihez hol kapok mobil reck-et(remélem jól írtam)?
@janos41363 ай бұрын
4.5??????
@lakvautazo183 ай бұрын
Ha beírod a google-be helyesen (mobile rack) akkor egy csomót találhatsz, 4,5 ös merevlemezről én nem igen tudok. Van ilyen?
@attilahalmos12613 ай бұрын
@@lakvautazo18 Nincs 4.5, elütöttem.
@attilahalmos12613 ай бұрын
@@lakvautazo18 Nekem ATA portos kéne, ha van olyan, még a SATA előtti!
@EsKovacs563 ай бұрын
@@attilahalmos1261 ATA, vagy ha úgy tetszik IDE portosra gondolsz?
@AlexAlex-zv7fc21 күн бұрын
Annak idején a format parancsot a tanfolyamon szigorúan eltitkoltuk, mert előtte egy csomó hallgató kipróbálta a munkahelyi gépén. Úgy látom, a W saját lemezkezelése elég jól felismeri a tájidegen adattárolókat, bár ez a módszer a legalaposabb. Kínai webáruházból pedig soha ne vegyél pendrive-ot, nem véletlenül olcsó.
@80sityuka803 ай бұрын
Mi a helyzet azzal a pendrive-val ami semennyi méretet nem mutat és MBR a filesystem?Ha bedugom a laptopba, látja, hogy valami van benne,de ha rákattintok, azt írja, hogy nincs ilyen.
@lakvautazo183 ай бұрын
Az MBR nem filesystem! Az az elsö szektor, ahol az indítási procedúra van. Master Boot Record. Ha 128giganal kisebb, formatáld FAT32 - re. Ha nagyobb, akkor exFAT
@CNCVelMart3 ай бұрын
@@lakvautazo18 Mi van, ha 4GB-nál nagyobb méretű fájlt akarna másolni a 128GB-os méretnél kisebb meghajtóra? Hogy fogja azt a pl. video fájlt rámásolni fat32-re? Sehogy!
@bitrehab3 ай бұрын
Ott már csak a vezérlőt látja az oprendszer, a NAND-ot (a memóriát magát) már nem mert az valószínűleg degradálódott. Ha kellenek a rajta lévő adatok akkor Chip-off recovery technológiával még menthető, ha nem túl új (LDPC hibajavítást használó) modell.
@andrasszalai73213 ай бұрын
és irás védet penrive és ssd nel mit lehet teni mert nincs rajta kapcsolo
@lakvautazo183 ай бұрын
A bemutatott pendrive-on lévő adatcsomag írás és olvasásvédett volt. Ez válasz az első kérdésre. SSD merevlemezek esetén, többféle csatlakozás létezik, de mindegyikhez lehet kapni átalakítót. Ha bedugod az USB csatlakozóba, onnan fog direktből áramot kapni, így nincs szükség kapcsolóra.
@andrasszalai73213 ай бұрын
@@lakvautazo18 köszi szépen igazából irás védet ssd meg penrivom szajnos még parancs szoros meg oldás is nem oldotta meg problémát le futatam kéz de ssd m irás védet marat kőszi
@-sila-3 ай бұрын
Az valószínűleg kuka, mert nem véletlenül zár le. Nekem már van egy dobozra való, egyik másikat sikerült ideiglenesen rendbe hozni, de 1-2 újraindítás után ismét lehalt. Ha "szerencséd" van csak írásvédett lesz.
@andrasszalai73213 ай бұрын
@@-sila- szerintem is kuka de el teszem mind emlék adatokat le mentetem rola ami fontos videók képek stb yutube videoim stb
@andrasszalai73213 ай бұрын
@@-sila- kőszi és lementetem adatokat ssd meg jo kis disz lesz
@zoltandudas667815 күн бұрын
Szia! 32gb-osra azt írja, hogy nincs adat hordozó. Lemezkezelő nem is látja, csak itt látszik.Mindenre 0-át mutat.
@secondencounter6927Ай бұрын
Még az életbe nem találkoztam ilyen hibával. Diskpart-ot pedig arra használom, hogy HDD rejtett partíciójáról is telepíthető legyen a Windows, ha megadja magát. Szerintem ezeket a "hibákat" is valami rejtett vagy Windows számára nem ismert partíció okozza, mi más okozná. Például ha valaki más eszközzel használta előtte a pendrive-t, például tévével csinált rá csatornalistát stb.
@User-t5x6hАй бұрын
Legtöbb problémánál a számítógép-kezelés/Lemezkezelés is megoldja. Csinálj arról is videot ,ha még nem tetted.
@BalhesPapi3 ай бұрын
Ez pl akkor is müködik ha hdd 75% -os? És vannak benne rossz szektorok?
@lakvautazo183 ай бұрын
A rossz szektorok lezárására külön programok vannak, de tapasztalatom szerint, nem éri meg foglalkozni vele, mert nem lesz hosszú életű a szektorhibás meghajtó.
@bitrehab3 ай бұрын
Teljes formázásnál a felhasználói adatterület minden szektora megvizsgálásra kerül és a rossz szektorokat a meghajtó firmware-je kicseréli az arra fenntartott tartalék területről, így ha az még nem fogyott el akkor a meghajtó rendben van. Gyorsformázásnál ez nem történik meg, ezért úgy elszaporodhatnak a felhasználói adatterület hibás szektorai.
@sandorkurilla51462 ай бұрын
Köszönöm, viszont az én problémám az, hogy egyszer csak írásvédetté vált a pendrive. Ezzel a lemezkezeléssel vagy akár a diskpart-al nem tudtam vele semmit elérni.
@lakvautazo18Ай бұрын
Ha a pendrive adattárolója eléri az írási ciklusainak a végét, akkor már nem képes semmilyen szintű adattárolásra. Javíthatatlanná válik. Az operációs rendszer, ilyenkor gyakran írásvédettséget jelez.
@bagolykopet2 ай бұрын
Es egy olyan vnyot aminek a lemezevserult? Elkezd bootolni, de megakad es nem tolt tovabb.
@lakvautazo18Ай бұрын
A fizikai sérüléseket, csak fizikai beavatkozással lehet javítani, de az nem éri meg, hiszen többe kerül, mint egy új meghajtó. A sérült szektorokat nem lehet helyrehozni. Bár vannak programok, amik lezárják a sérült részeket, a tapasztalatom, hogy ebben az esetben már nem működik sokáig az eszköz.
@viktortaylor4505Ай бұрын
Gyorsformázásnak semmi értelme, meg a FAT32 -nek se. Ugyanúgy rajta marad a hibás szektor, le kell formázni normálisan. Sima partíciókezelő, vagy lemezkezelő Windowsban. Van egy SanDisk pendrive-om, ami évente megadja magát, használhatatlanná lassul. No olyankor kap egy teljes formázást, ami tart 10-24 órán át, és újra teljes sebességre képes. Adatok visszaolvashatók róla.
@lakvautazo18Ай бұрын
Valóban?
@laszloseres7632 ай бұрын
Van 128gb pendriveom. Sajnos nem tudja kezelni semmilyen program. A jelenség a következő: nem látja hogy mi az nemismeri fel, de a méretet sem. Viszont ha partitinalni akarom nem lehet, formatalni ugyan elkezdi, de nem tudja befejezni "valami hiba történt" És kilep belőle. Ezek után sem lehet vele semmit csinálni. Ha jól emlékszem, akkor exfat-ra lett formatalva. Ezzel tudnál e kezdeni valamit?
@lakvautazo18Ай бұрын
Nem igazán értem, amit leírtál. Ha nem ismeri fel, akkor hogyan tudod elkezdeni a formatálást? Valószínűleg az adattároló néhány cellája, elérte az írási ciklusainak a végét. Javaslom nézd meg a (Hogyan működik az ssd) című videómat. A pendrive-k, pont ugyan olyan teknológiával működnek.
@szabolcsalakszai6662Ай бұрын
Ezzel igazából nem helyrehozod, hanem újraparticionálod. Inkább ajálnanám a hdd regenerator nevű szoftvert. Helyrehozza a particiós táblát, képes elzárni a bad sectoros részeket. Valamint SSDhez és flashdriveokhoz is jó.
@lakvautazo18Ай бұрын
Én is írhatnám neked, hogy a regenerátor nem helyrehozza, hanem lezárja a sérült szektorokat.
@szabolcsalakszai6662Ай бұрын
Akkor fuss neki mégegyszer mert nem írtam egy szóval se, hogy helyreállítja a bad sectort.
@csabamolnar96282 ай бұрын
Start menü jobb klikk lemezkezelés. Menün keresztül ugyanez összekattogtatható..
@lajoshiebl54663 ай бұрын
Kezdő vagyok e téren. Az NTFS partíciót felismeri a Tv? Köszönöm a választ!
@lakvautazo183 ай бұрын
Ezt a TV leírásában meg találod. Általában igen, de az első tévék amik alkalmasak voltak media lejátszásra, csak az exFat fájlrendszerű merevlemezeket tudták beolvasni és volt amelyik csak korlátozott méretben pl.max 500GB. Tehát ez TV márka és TV OS függő.
@lajoshiebl54663 ай бұрын
@@lakvautazo18 Köszönöm!
@CNCVelMart3 ай бұрын
@@lakvautazo18 Ugyanakkor a készülékek leírása általában ezt a pl. 500GB olvasás korlátot nem igen jelzik. Ami annyit tesz, ha ennél nagyobbra van formázva, azt nem olvassa, mert különben, hogy működne? Elkezd olvasni lemezt, majd olyan szektorban van a következő adatrész, (mert pl. több részre töredezett) ami túl van a formázott 500GB szektorán akkor ott lefagyna?
@bitrehab3 ай бұрын
A Samsung TV-k például csak az NTFS partíciókat szeretik. 🙂
Ай бұрын
Üdv! "clean" parancs után "Virtual Disk Service error: Nincs adathordozó az eszközben." üzenetet kapok. Status: No Media Size: 0B Free: 0B Azt hiszem ennek végleg vége.
@lakvautazo18Ай бұрын
Valóban úgy tűnik. Elérte az írási ciklusainak a végét.
@scherno743 ай бұрын
hát ezzel nemsora megy az ember ha az adatokat szeretné vissza szerezni.
@lakvautazo183 ай бұрын
Ez így van, azonban az adatok visszaszerzése és a hibásan működő tároló helyreállítása két különböző dolog. Az adatok visszaszerzése nagyon nehéz, sok esetben lehetetlen. Ez a meghibásodás okától függ.
@bitrehab3 ай бұрын
@@lakvautazo18 Több esetben lehetséges az adatok visszaszerzése mint gondolod (egy átlagos professzionális adatmentő labor - és itt most nem a sarki PC szervizre gondolok - jósági rátája 90% feletti).
@jozsefhorvath52413 ай бұрын
Ez okés, de mi van akkor, ha a windows nem ismeri fel az adathordozót? Van egy 128Gb-os pendrive-om, alig volt használva 3-4 alkalommal, de most gépbe téve 0 bájtosnak írja a rendszer. Meghajtó betűjelet sem kap. A diskpart sem ismeri fel a méretét, így törölni sem tudom és formázni sem...
@lakvautazo183 ай бұрын
Akkor valószínűleg törlődött a fájlrendszer. Válaszd ki a DiskPartba, független attól, hogy nincs mérete. Hagyd ki a CLEAN parancsot. A kiválasztás után folytasd a CREATE PARTITION PRIMARY -vel, és folytasd ahogy mutattam. A formatnál az fs=exFAT lesz.
@jozsefhorvath52413 ай бұрын
@@lakvautazo18 Igen, sajnos ez sem működik, mert nem engedi ( egyébként a statusnál, no media-t ír ). Azt írja, nincs elég hely a meghajtón, elsődleges partíció létrehozásához, vagy van már rajta 4 elsődleges ( többet nem enged ). Azt írja, csak logikai partíció hozható létre. De persze azt sem engedi, mert azt kéri, hozzak létre előbb elsődlegeset rajta... 🙃 A pendrive gyári állapotban van egyébként ( ADATA 3.2-es UV320 típus ), ha jól emlékszem fat32-vel formázva, egyben az egész partició. De mint írtam fentebb, a particiót nem látja a rendszer és a diskpart sem, ahogy a partition wizard progi sem.
@krisztiankovacs24013 ай бұрын
@@jozsefhorvath5241Valószínű sérült a pendrive szoftvere, ugyanis egy pendrive úgy épül fel hogy van egy olvasó és egy adattároló egység, mindegyiknek van egy szoftvere, sajnos nálam is volt hogy lemerült az akku és emiatt a pendrive szoftverét újra kellett rakni, van erre külön program, youtubeon van is hozzá videó.
@laszlomerczel76043 ай бұрын
@@jozsefhorvath5241 k u k a .
@bitrehab3 ай бұрын
Ilyen esetben már csak a vezérlőt látja az oprendszer, a memóriát (a NAND-ot) már nem mert az degradálódott. Ha kellenek a rajta lévő adatok akkor Chip-off recovery technológiával esetleg még menthető, ha nem túl új (LDPC hibajavítást használó) modell.
@adel85983 ай бұрын
Van egy kingston datatraveler 32 gb os usb m és az van hogy mikor bedugom nem ismeri fel a gép és pittyen egyet hogy csatlakoztatva van az eszközkezelőben az usb t felismeri és azt irja hogy az eszköz megfelelően müködik próbáltam mindent de nem segit
@bitrehab3 ай бұрын
Azért ismeri fel a gép mert a vezérlőjével még tud beszélgetni, de a NAND-okkal (memóriákkal) már nem. Chip-off recovery technológiával még menthető, ha nem túl új (LDPC hibajavítást használó) modell.
@lakvautazo18Ай бұрын
A pendrive adattárolója, elérte az írási ciklusainak a végét. A cellák, nem képesek megtartani az energia formájú adatot. Ez gyakori jelenség az elsőgenerációs adattároló chippekkel készült FLASH-eknél.
@adel8598Ай бұрын
@@lakvautazo18 De még az adat menthető róla?
@user-kd2yi8uo2hАй бұрын
Egy hibás meghajtót te az égvilágon nem javítasz meg barátom, főleg nem programokkal..
@lakvautazo18Ай бұрын
Ha te mondod, akkor biztosan úgy van.
@mindenemazene3 ай бұрын
SSD-nél is működik??
@lakvautazo183 ай бұрын
Működik, kivéve, ha csak nem valami olyan problémája van, amiről a legújabb SSD - röl szóló videómban beszélek. Nézd meg azt a videót is és ha úgy ítéled meg, hogy nem olyan jellegű a probléma, akkor álj neki a folyamatnak.
@mindenemazene3 ай бұрын
@@lakvautazo18 @mindenemazene 0 másodperccel ezelőtt Igen megnéztem.nem olyan jellegű a gond. Vadi új kinából rendeltem 2 db ot és a gépem felismeri de, nem akar működni hiába formázom bármire. Elképzelhető hogy hibásat sóztak rám? Köszönöm, hogy válaszolt! További szép napot.
@lakvautazo183 ай бұрын
Elképzelhető hogy hibás, de próbáld meg. Az ntfssel formatáld (format fs=NTFS quick)
@mindenemazene3 ай бұрын
@@lakvautazo18 Köszönöm megpróbálom!
@-sila-3 ай бұрын
WD Green ? 🤣🤣🤣 10mp-en ként parkol a fej. 2 éves vinyómban 35ezer parkolás. Egyszerre vettem a Toshibával, abban 2600 parkolás. Soha többet WD Green vagy Blue. Egyébként PartitionWizard és nem kell gépelgetni mindenféle ákom-bákomokat. Ingyenes, egyszerű és sokat tud !
@lakvautazo183 ай бұрын
Igen, létezik több megoldás is.
@janosburkodi70993 ай бұрын
Pedig a WD Blue-nak teljesítményben vernie kellene a a Toshibát.......
@-sila-3 ай бұрын
@@janosburkodi7099 Lehet hogy teljesítményben veri, de mikor az adataidért kell aggódnod, akkor már nem a milliszekundumokon gondolkodsz. Egy vinyó élettartamát nem úgy kell meghatározni, hogy mennyit megy, hanem úgy hogy mennyiszer rakja ki a fejet, mennyiszer áll meg 10 mp-re, majd felpörög és visszarakja a fejet a tányér fölé. Ha azt vesszük hogy az élettartalma mondjuk 100ezer parkolás, akkor lehet gondolkodni mit jelent 2 év alatt 35ezer vs 2600. 7 féle vinyóm van, ebből csak 2 green halt meg. Az egyik NAS-ban volt, a másik egy notiban, ami állandóan be volt kapcsolva.
@CNCVelMart3 ай бұрын
Nekem EZAZ blue van 2db 6TB-osak kb. 5 perc tétlenség után megy parkolni, de az azért van, mert az külső USB-s axagon olvasó lekapcsolja! Ez le van írva a termék leírásában.
@nagydavid94952 ай бұрын
Nekem van kb 15 éves 2TB wd green napi használatba, hibátlan, tökéletes csendes, ez mellett van újabb 6Tb red, ez is napi használatba a gépbe és 2tb black külső usb házba ezt ritkán használom, de mindegyikkel meg vagyok elégedve, öcsém vett toshibát, 1 év után kidobta a gépből, a leg hangosabb alkatrész volt a gépbe, pörgött mint valami fűnyíró és kattogott, vissza küldte gariba, azt mondták semmi baja ez normális működés, ingyen odaadta 1 haverjának, vett helyette 1 wd bluet, az tökéletes...
@kockafeju133 ай бұрын
✌
@danielszakacs67873 ай бұрын
Hol van itt hibásan működő meghajtó vagy helyreállítás ? Szimplán linuxos partíciókat töröltél lemezekről amik nem láthatók Win alatt...
@lakvautazo183 ай бұрын
Ahogy te is leírtad, nem látja a windows! Ez probléma, ha windowsos gépen akarod használni. Vagy nem? A videó azoknak szól, akik alacsonyabb szintű számítástechnikai ismeretekkel rendelkeznek és segítségre van szükségük. Nem a profiknak!
@CNCVelMart3 ай бұрын
@@lakvautazo18 bocs, de se a címben, se a leírásban, nem adtál utalást arra, hogy windows által nem lekezelt partícióról van szó. hogy "ha windowson akarod használni..." Hogy állítasz helyre olyan pendrive adatot pendrivról, amit w10 rendszer tett tönkre? Mert míg nem volt rádugva (új gép), addig w7-en tökéletesen működött. Ahogy Win10- rá lett csatlakoztatva, áttéve w7-re már ott is hibás volt. Az adat jobban kéne mint egy formázott pendrive, ha azzal megjavulna ugyan, de adat nélkül.
@gaborszabobatancs29573 ай бұрын
Ha ismertem volna ezt a módszert, akkor lehet nem kellet volna kidobnom 2-3 hasonló problémával küzdő memóriakártyámat.
@lakvautazo183 ай бұрын
Pont ezért csináltam ezt a videót. A három kidobott SD-nek már késő, de a jövőben már ismered a megoldást.Persze vannak fizikai sérülések, gyártási hibák amiken ez sem segít, de az esetek 90% ban, megoldás lehet.
@kisslahu2 ай бұрын
Helyreállítást írsz, de ha adat van rajta és valami másért nem működik, akkor ezzel ki is végzi a tapasztalatlan felhasználó az adatot. Mivel a videóban is ilyen felhasználót feltételezel, ezért nagyon félrevezető, bár nem kétlem, hogy jó szándékról és segíteni akarásról van szó.
@lakvautazo182 ай бұрын
Sérült adatok helyreállításáról, nem beszélek, utalok vagy írok a videóban. MEGHAJTÓKRÓL beszélek, írok.
@robitszoro-tk3xd10 күн бұрын
🦻👎
@CNCVelMart3 ай бұрын
Hogy hozod helyre könnyen a windowsba integrált programmal a quantum lct 10 (10GB-os) meghajtót, ami a garancia idő után 1 héttel, a nyákon philips négyzet vezérlő IC, sarok lábaknál kiégett tokozás, nagy fényjelenséggel, tehát a gyári füst sincs már meg.. elszállt. Vagy Kingston HyperX 3K 2.5 240GB (szálrahúzott tokozású) SSD-t, ami windows rendszer futott éveken át, és egyszer csak lefagy és a meghajtót a rendszer nem találja?
@bitrehab3 ай бұрын
A Philips gyártású TDA5247HT IC maga volt a hiba mert túlmelegedett és megsütötte magát (a Panasonic gyártásúak jobbak voltak). Ha szükség van a rajta lévő adatokra akkor bármelyik adatmentő labor lementi. A Kingston SSD valószínűleg firmware hibás a degradálódott NAND miatt: ha nem fontos a rajta lévő adat akkor érdemes elengedni, ha igen akkor azt is adatmentő labor gondjaira kell bízni.
@lakvautazo18Ай бұрын
A videó címe: HIBÁSAN MŰKÖDŐ, nem pedig MŰKÖDÉS KÉPTELEN adattárolók helyreállítása. Ez azt hiszem, elég nagy különbség.
@oroszistvan26393 ай бұрын
Van egy sata vinyóm, amit nem lát a windows, sem akkor, amikor benne van a gépben, sem akkor, amikor egy ilyen külső átalakítóval van összekötve. Eddig semmilyen partícionáló szoftver nem ismerte fel. Összedugáskor ciklikusan hallatszik egy kattogó hang a merevlemezből, majd elhallgat és ennyi.
@lakvautazo183 ай бұрын
Sajnos akkor fizikai sérülésről lehet szó. Ebben az esetben ez a megoldás nem segít. Ha kattog a vinyó, akkor ki kell dobni. Tudod, semmi sem működik örökké :)
@oroszistvan26393 ай бұрын
Sajnos igazad van, kuka is lett a vége.
@CNCVelMart3 ай бұрын
@@oroszistvan2639 kár a kukáért, mert van benne hasznosítható részei.
@bitrehab3 ай бұрын
Ha kattog az az esetek nagy százalékában fejhiba és ilyen esetben a meghajtó tiszta térben való megbontásával, fejblokk cserével menthető. Illetve van egy-két széria, ahol az MCU hibája olyannak tűnik mintha fejhiba lenne, azok megbontás nélkül is menthetőek (pl.: WD Tornado).
@oroszistvan26393 ай бұрын
@@bitrehab A "kuka" alatt azt értettem, hogy nem foglalkoztam vele tovább, természetesen nem dobtam fizikálisan ki a kukába. Ez a fejblokk csere érdekelne de lila dunsztom sincs, hogy hogyan lehetne ezt végrehajtani illetve hol szerezhetnék hozzá ugyanolyan fejet. Vagy másmilyen fej is jó lenne hozzá? (na jó ez lehet hülye kérdés volt..) :)
@lajoskranicz31343 ай бұрын
A rendszer lemezed (C:) durván tele van, ami azért is mókás, mert van majdnem teljesen üres másik kettő (D: E:) partíció. 😲
@lakvautazo183 ай бұрын
Jó a szemed. Ez csak pillanatnyi helyzet volt. Tele volt letöltésekkel. Már át helyeztem öket, így a lemez fele üres.
@voltmaker22882 ай бұрын
Ahogy anno Rodolfo mester mondta (bűvész Volt a 80-as években -csak a fiatalabbak kedvéért) "A kezemet figyeld! Vigyázz csalok!" 😊
@ferenckiss733 ай бұрын
Ez a videó a diskpart használatáról szól. A bemutatott jelenség nem tipikus, én az elmúlt 25 évben nem igazán találkoztam vele. A lentebb írt 0 bájtos méret, vagy írásvédett eszköz problémák fizikai hátterűek, ezeknél nem tesz ez a progi csodát.
@lakvautazo183 ай бұрын
Ezt el is mondom a videó elején.
@zoltanpeter93813 ай бұрын
Alapvetően szépen végig vezeted az egyszerű felhasználókat a folyamaton és jó videó. Viszont ez nem hibás működés. A tárhely csökkenés egy korábbi formázás következtében jött létre. Vagy több partíció lett létrehozva akár egy operációs rendszer által ami nagy eséllyel Linux. Aminek a fájlrendszerét a Windows nem tudja kezelni önmagában. Vagy egy bootolható telepítő meghajtó lett és az amivel megírtad csak ekkora partíciót hozott létre, mert a többire nincs szüksége. Vagy valami más egyéb formázás következtében lett ekkora partíció létrehozva. Viszont ez semmi képp nem meghajtó hiba.
@EsKovacs563 ай бұрын
Nem minden esetben van igazad. Nem feltétlenül hibás formázás okozza a bajt. Nekem volt egy 250 gigás 2,5"-os külső HDD-m (soha nem látott Linuxot), ami egyszer csak úgy döntött, hogy ő 2,5 terás. És erről sehogyan sem tudtam lebeszélni. Persze a rá felírt adatokat sem lehetett róla visszanyerni. Sajnos már kidobtam, pedig most talán kijavíthatnám.
@bitrehab3 ай бұрын
A meghajtók önmaguktól is képesek kisebb kapacitásúvá válni (amikor meghibásodnak) mert az a kisebb kapacitás a vezérlőjük ROM módjában beprogramozott méret, ami olyankor látszik kifelé, ha a vezérlő nem tudja elérni HDD esetén a tányérokat vagy flash drive esetén a NAND-o(ka)t mert ezekről olvasnák be a firmware-jük azon részeit, amelyek többek közt a valós méretüket is tartalmazzák. Ebbe az állapotba kerülve már csak adatmentő laborban van esély a rajtuk lévő adatokat kinyerni.
@zoltanpeter93812 ай бұрын
@@EsKovacs56 Na igen. Ez már hiba. Vagy egy olyan kártevő amely beette magát a meghajtó firmware-jébe. De látod itt sem a méret csökkenés volt, hanem növekedés. És ez is csak azt bizonyítja, hogy a videóban nem valós hibáról van szó, hanem hozzánem értésből és az esetlegesan adódó hibás formázásból oprendszerekből. Ami a videóban szépen látszik is. Egy sima formázás kevés már oda neked. Tehát a videóval kapcsolatban igazam volt, mert annak kontextusában írtam amit. Amiben nincs benne a valódi meghibásodás és pont erre hívtam fel a figyelmet. Tehát te hiába csináltad volna végig a folyamatot nem lett volna megoldás ezért vezet félre az egész videó koncepciója.
@zoltanpeter93812 ай бұрын
@@bitrehab Igen ez hiba. És senki nem állította, hogy nem képesek a meghajtók így meghibásodni. Viszont a videó azt állítja, hogy egy egyszerű formázással megjavítható a hibás meghajtó, amely az általad leírt módon megy tönkre. Amely lássuk be félrevezetés. A videóban egyértelműen látszik, hogy a "hibásnak" -vélt meghajtó bizony egy boot eszköznek volt korábban használva és az ebből adódó formázás miatt "látta" a Windows fájlkezelő annyinak az általa kezelni tudó fájlrendszert. De ez nem hiba, hanem a normális működés eredménye, amit a kevés tudással rendelkezők hibásan de hibának vélnek.
@bitrehab2 ай бұрын
@@zoltanpeter9381 Igen, a korábbi formázás miatt beállt állapotot már kifejtetted az indító hozzászólásodban, azért nem reagáltam rá mert jól összefoglaltad. Én egy másik lehetőségre mutattam rá, amit a videó szintén számításon kívül hagyott.