Hifi tápkábel készítés - elmélet, gyakorlat, tapasztalatok

  Рет қаралды 3,752

racka and roll

racka and roll

Күн бұрын

Пікірлер: 46
@ervinbese9439
@ervinbese9439 9 ай бұрын
Végre valaki, aki nem a fotelből bölcselkedik, hanem kipróbálja ! Rengeteg kábelt készítettem és próbáltam, de nem válik be mindegyik. Jó játék ez itthonra, de nagyon kell vigyázni, nehogy sokat költsön rá az ember. Jó játékot neked is !
@rackaandroll
@rackaandroll 9 ай бұрын
Köszi!
@istvantakacs7551
@istvantakacs7551 5 ай бұрын
Hali ha van ismerösöd aki szkoppal tud hállozatot mérni 230voltot, mert régen dolgoztam áramszolgáltatonál, már 80-as években használták a hállozatot telefonállásra, és egyébre. Ezért méresd be ahállozatodat milyen frekik jönnek. Lehet hogy egy 230/230 voltos táp töbet ér ami csak 230 v 50 hz et enged át. Amit csinálsz az jóóó, kiprobáltam én is hallom a külömbséget.
@wacak1
@wacak1 Жыл бұрын
Árnyékolt? A fali konektor is árnyékolt? Esetleg a falakban a vezeték is meg a légkábel amin keresztük a feszültség érkezik a házba? Mi értelme a 3x2.5-es vezetkböl tápkábelnak, ha a fali vezeték 3x1.5-ös és a készülék transzformátor primer tekercse 0.5,vagy még vékonyabb huzallat van csévélve?
@rackaandroll
@rackaandroll Жыл бұрын
És ráadásul ha Paksig sincs lecserélve az összes vezeték... Ezek gyakran visszatérő kérdések. Az az értelme, hogy jobb lesz tőle a hang. Vagy legalábbis jobbnak hallom. Pszichológia, valóság? Nekem ennyit megért a dolog.
@martontoth7457
@martontoth7457 2 жыл бұрын
Talán segítene ha valaki a háttérben cserélgetné a kábelt hogy füllel felismerhető-é. Fanatikusok még a fázis-nulla cserélgetéssel is "hallanak" különbséget, ha kipróbálnád, ne rejtsd véka alá a tapasztalatod. Köszönöm a videóid.
@rackaandroll
@rackaandroll 2 жыл бұрын
Szia! Azóta jóval többet hallgattam már, és továbbra is fenntartom, amit a videó végén mondtam, úgyhogy marad az új tápkábel. Próbáltam én is, hogy a villásdugót elforgatva dugtam be, de én itt nem hallottam különséget.
@tapifarm
@tapifarm Жыл бұрын
Volt olyan erősítőm, aminél tényleg hallani lehetett a fázis-nulla cserét, a mostaninál nem veszek észre különbséget.
@ferencv.9197
@ferencv.9197 6 ай бұрын
Simán lehet hallani, pl a tápkábel keresztmetszet váltást azonnal, még gyengébben hallók is szokták. De amúgy eléggé erősítő függő is. Nekem pl Quad405-iss7-mod, plusz egy újabb NAD integrált dolgozik. A NAD kevésbé érzékeny ezekre, a Quad nagyon. Sokkal nyitottabb szélesebb a hangtere.
@robertnagy5691
@robertnagy5691 6 ай бұрын
@@rackaandroll Szia ,pedig hallható különbség van a fázis nulla fordításnál. Én minden erőssítőmnél hallom. Ha nem helyesen van a fázis akkor úgy hallik mintha laposabb lenne a hangszínpad és a zene inkább a hangszórókból szól. Ha helyes a fázis akkor az énekes hangja jobban a térben hallik, nem hallik annyira direkt a magas hang, és a hangszerek is jobban térben szólnak és jobban elkülönűlnek egymástól. Érdemes próbálgatni. Az is lehet hogy most nálad a szerelés miatt pont ez történt hogy jó helyre került a fázis.Én pakoláskor vagy új erőssítő bekötéskor mindíg elvégzem ezt a fordítgatást és határozottan hallik a hang változása.Érdemes ugyanazt a számot hallgatni egymás után fordítgatáskor.És esetleg fejhallgatót használni abban még jobban hallik a különbség.Én ezen a zenén szoktam ezt tesztelni. Itt jól hallik a különbség. kzbin.info/www/bejne/iH3MpI1ooMije5I&ab_channel=Audiophiles100
@tibordavid6716
@tibordavid6716 Жыл бұрын
Szia! Szeretem a videóidat ,de szerintem: Az a gond, hogy ezeket a kábellel történő változásokat még soha egy mérés se tudta kimutatni egy bizonyos minimum szint után. A hangzásra maximum az hathat ,ha túl vékony a hangfalkábel vagy pedig tiszta réz helyett ezüst tartalmút használunk vagy fordítva. Ha megvan a megfelelő távolságra a megfelelő vastagságú és normálisan szigetelt tiszta oxigénmentes réz hangfalkábel ( vagy akár ezüst tartalmú ha az jobban bejön)onnantól az egész egy hifista humbug. Ezek a hívők buknak el a vakteszteken ha egyáltalán bevállalják. Ezeket a jó minőségű kábeleket pár ezer forintból abszolválja az ember. Amúgy a lejátszó és az erősítő nagyon jó kis cuccok ,a koruk ellenére is,de sajnos ezzel a videóddal a kábelgyártók lehúzását támogatod, mert nem fognak sokan szerelni, hanem vásárolnak súlyos tízezrekért. Szerintem Hívj be egy másik embert oda magad mellé ,aki cserélgeti ( vagy nem, random)ne nézd meg mikor cserél, cserél e egyáltalán kábelt és mikor melyik kábellel szól ugyan az a zene majd írd fel magadnak a tippjeidet meg ő is a valóságot. hányszor találod el vajon a valóságot? ha van különbség pozitív irányban akkor 10 ből 10 x ki kellene hallanod a javulást...
@rackaandroll
@rackaandroll Жыл бұрын
Szia! Nem szeretnék vitát generálni, ezért nem is fogalmaztam meg egyértelmű véleményt. Ha az én videómból esetleg valaki azt szűri le, hogy érdemes százezrekért tápkábelt venni, az nem az én hibám, mert én ilyet biztos nem javasoltam. Azt viszont igen, hogy kísérketezni/személyes tapasztalatot szerezni és ezekből saját következtetést levonni érdemes; ahogy az élet minden területén.
@tibordavid6716
@tibordavid6716 Жыл бұрын
@@rackaandroll Igen, végig nagyon korrektül és szerényen fogalmaztál és álltál hozzá a témához. A végeredmény ami bennem kétséget ébreszt. Valódi vakteszt nélkül, valamint a magyarázat, amit hozzátettél hogyan és miként javíthatna ez a hangzáson az abszolút nem kielégítő, tehát igen, ez egy ezoterikus hozzáállás.Ez nem lenne baj csak az a gond hogy erre a -"szerintem"- hazugságra hatalmas üzletágak épültek, lehúzva az embereket. Azt hozzá teszem hogy szerintem nem is lehet kielégítő magyarázatot adni mert a hálózatból felvett áram " minősége"nem változik a kábeltől ,valamint az erősítőn belül a tranyó után már nincs köze annak a kábelnek semmihez, mire a valódi hangkép kialakul. Ha már eleve megfelelő minimum minőségű kábelt használtál és nem volt valamiféle földhurok és a minimum szintek adottak akkor itt változás nem lehet a hangzásban. Természetesen az ember hallása szubjektív és a tudat hatalmas befolyásoló erő. ha az emberek ettől boldogabbak legyen így ,de azt gondolom felkészültél a realista hozzászólásokra és hozzáállásra, amit én is képviselek. Amúgy ha van lehetőséged próbálj meg egy Monitor Audio Silver szériát vagy egy közép Focal-t. Az Oberon után megváltásként éltem meg és teljesen más szintet képviselnek a Dali-hoz képest. Az Arcam/ CA nagyon jól passzol hozzájuk :)
@1984robert
@1984robert Жыл бұрын
Én is sok mindennel szkeptikus vagyok a hifiben. IC kábelnél például én még sosem hallottam különbséget "mintha" szintnél jobban (amit nyilván vakteszten nem tudnék megkülönböztetni). Hangfalkábelnél picit más a helyzet, ott ennél nagyobb eltérést is hallottam már, de nekem most egy tök olcsó kácsás kábel is teljesen bevált. Viszont egyszer hozott egy ismerős valami spéci réz tápkábelt ami többfelé volt osztva és a forrást és erősítőt is abba kellett dugni, azt meg a konnektorba (mintegy hosszabbító gyanánt). Ismerősöm ugyan erősködött, hogy ő hall különbséget a szimpla számítógépes kábel meg a spéci között, én semmit nem hallottam, egy kivétellel. Roger Waters nevezetes Amused to death albumán amikor az elején a kutya jobb oldalról ugat, a szimpla tápkábel és a speciálkábel között igenis volt különbség, a kutyaugatás hangja a speciál kábellel egy pár centivel eltolódva jelent meg és jobb volt a térhatása. Ide-oda cserélgettük a kábeleket és mindig megvolt az eltérés. Mivel egyérelműen a térbeli pozíciója változott meg, simán meghallottam volna a különbséget vakteszten is. És ez egy tápkábel volt... Máshol nem hallottam semmi eltérést, de itt igen. Végül amúgy nem maradt nálam a kábel mert buherált házibarkácsnak nézett ki és ezen kívül mást nem adott, de ez azért eléggé meglepő élmény volt.
@csabatakacs9491
@csabatakacs9491 Жыл бұрын
Szervusz! Próbáld ki, hogy ugyanebből a kábelből csinálsz egy dupla hosszúságút.
@rackaandroll
@rackaandroll Жыл бұрын
Szia! Miért?
@csabatakacs9491
@csabatakacs9491 Жыл бұрын
Küldtem egy mailt.
@rackaandroll
@rackaandroll Жыл бұрын
@@csabatakacs9491 Köszönöm!
@krisztian-sz
@krisztian-sz 11 ай бұрын
Aki volt kábelgyárban kábeltesztelő, az pontosan tudja, hogy hifi világában egy orbitális nagy átb*szás bizonyos összeg felett a kábel. Ennél már csak az a nevetségesebb amikor a sok hifista gyökér képes olyat állítani, hogy a 80ezres kábel, hallhatóan gyengébben szól, mint a 105ezer forintos. :D Azt is hallják, amit az elektronmikroszkóp nem lát. :D Az meg a vicc az egészben, amikor neki állnak csiripelni arról, hogy az ezüstkábelnek szebb a hangja, mint a rézkábelnek. xDD Pszichoakusztika és voodoo. Normális helyeken a null teszttel bebizonyították nem egyszer, nem kétszer hogy a kábelek között semmi különbség nincs mivel méréssel bizonyítva ugyanaz a jel megy át bármilyen kábelen amit ha összegezünk akkor KIOLTJÁK EGYMÁST. Persze mikor ez kiderül akkor felrobbannak az emberek. Nyilván... ha valami sérült vékony bóvli alumínium kábelt használsz, és azt lecseréled egy jobbfajta rézre, akkor hallható akkor is csak MINIMÁLIS javulás. De semmi több. A jó/jobb kábel csak stabilabb kapcsolatot teremt a láncban, és nem javítja fel automatikusan a hangminőséget. A profi stúdiókban sem használnak olyan hű de milyen kábeleket. (Tudom, mert dolgoztam ilyen helyen is). Ami a tápkábeleket és tápszűrőket (zavarszűrőket) illeti. Ezek is mindössze annyit csinálnak, hogy egyenletesebb teljesítményt, stabilabb és a készülékekre nézve biztonságosabb működést biztosít. Oké, de ettől még mindig nem fog semmi sem szebben szólni.
@rackaandroll
@rackaandroll 11 ай бұрын
Inkább az a helyzet (pl. a hangfal kábekek esetében), hogy egy jobb kábel kevesebbet vesz el az átmenő jel apró részleteiből. Érdemes az ilyen kategorikus tagadás helyett kicsit nyitottabban állni a dologhoz, és nem azt bizonygatni, hogy az a sok millió ember, aki hall külömbséget, az mind hülye. Persze mindenkinek a saját igényei és a saját hallásbeli korlátai által meghatározott szintig érdemes elmenni a fejlesztésben. Ha úgy vesszük, jobb annak, akinek rosszabb a füle, mert hamarabb eljut a hifiben arra a szinre, ahonnan szerinte már nincs feljebb. A tápkábelek és főleg a digitális (pl. USB) kábelek esetében már szerintem is más a helyzet. De hát a gyártók sok mindent megtesznek a pénzért...
@krisztian-sz
@krisztian-sz 11 ай бұрын
@@rackaandroll " Érdemes az ilyen kategorikus tagadás helyett kicsit nyitottabban állni a dologhoz, és nem azt bizonygatni, hogy az a sok millió ember, aki hall külömbséget, az mind hülye. " Kategorikus tagadás? Szó sincs arról. Objektív tényekről van szó. A sok millió ember pedig szépen önpszichózissal bemeséli magának, hogy jobb az "x" fajta kábel az "y"-nál. Placebo hatás, pszichoakusztika. (Oké a placebo hatás, is hatás... ez igaz). Igen vannak emberek akiknek jobb a hallásuk, vannak akiknek gyengébb. Viszont senki sem szonárfülű. A high-endes/hifis közösség erős 80%-a az 60+ éves korosztály. Menj el egyszer Münchenbe egy high-end/hifi show-ra, bemutatóra. A közösség 90%-a idős bácsika, akiknek a hallása igencsak megkérdőjelezhető. Aztán ők a legnagyobb kritizálói egy-egy hangrendszernek. :D A kábelek hangzásbeli különbsége, csak szélsőséges esetben hallható. Ha egy nagyon satnya kábelt hasonlítunk össze egy tisztességes kábellel. Ott van különbség, anyag, keresztmetszet...stb. De senki ne akarja megmagyarázni - holott sok hifista megteszi! - hogy hallja a különbséget a közel azonos minőségű kábelek között. Egy valódi igazi random vakteszten 10-ből 12 alkalommal beég az összes önjelölt sznob vájtfülű, ez is tény, nem vélemény. Gondolkodjunk kicsit józan paraszti ésszel és logikusan. Egy minőségi réz (vagy ezüst) kábel ami legyen most a példa kedvéért 80ezer HUF, az szerinted HALLHATÓAN gyengébb hangminőséget produkál, mint egy 120ezer HUF összegű szintén réz (vagy ezüst) kábel??? Az a nagy büdös helyzet, hogy senki semmilyen különbséget nem hall, akkor sem ha 80ezer HUF vs 1 millió HUF kábeltesztet csinálunk. Egy bizonyos összeg felett anyagminőségbeli különbség sincsen olyan, ami érdemleges. A jelet ugyanúgy, ugyanannyit továbbit az egyik is, és a másik is. De ha az egyik kábel egy pikoszekundum tört része alatt 3-4 elektronnal többet is továbbít, mint a másik. Na akkor mi van? Nagy büdös semmi, mert még egy elektronmikroszkóp sem biztos, hogy látja, max a CERN részecskegyorsítójában látják. Tökmindegy, a hifista Jóska, úgy sem hall különbséget. Csak bemeséli magának, hogy igen, nehogy már hülyének nézzék, hogy a 60ezres kábelét lecserélte egy 200ezresre. :) Ilyenkor pedig a sok hifista büszkén bólogat, hogy "IGEN! Ez az "xy" típusú kábel miatt javult a mélytartomány." (Közben pedig nem változott semmi). Hangzás javulás akkor történik jelentős, ha a helység akusztikáját javítjuk. Rossz akusztikájú szobában lehet félmilliós csodab*szó kábeled, 5 milliós erősítővel, 6 milliós hangfallal, 3 milliós tápszűrővel. Szarul fog szólni minden. De egy akusztikailag megfelelő helyen egy közepes szintű retro hifi szett, egy sima ferro-chrome kazetta is szólhat tisztességesen jól.
@rackaandroll
@rackaandroll 11 ай бұрын
Nem véletlenül foglalkoztam én is a szobám akusztikájával (erről is van videó). Valóban sokkal kisebb költséggel lehet sokkal nagyobb javulást elérni. Nálam már nincs igény a továbblépésre/fejlesztésre, pedig csak viszonylag régi, és nem is igazán drága komponensekből, és alsó-közép kategóriás kábelekből áll a cucc. Én elégedett vagyok, más meg nem számít.
@krisztian-sz
@krisztian-sz 11 ай бұрын
@@rackaandroll Igen, láttam azokat a videókat! Jók is azok. A szobaakusztika az egyik legfontosabb, először azt kell rendbe tenni, aztán utána nézegetni ilyen-olyan erősítőket és hangfalakat. Az a helyzet, hogy egy bizonyos pénzösszeg felett a hifi/high-end audio, már nem a hangminőségről szól, hanem a faroknövelésről. Ami pedig a továbblépést/fejlesztést illeti, az már egy idő után mentális betegség. Azok akik folyton jobbítani akarják a rendszerüket, azok folyamatosan elégedetlenek, és azok is maradnak. Ők nem zenét hallgatnak, hanem hangrendszert hallgatnak, és a kettő nem ugyanaz. Költik orrba-szájba a nagy pénzeket fölöslegesen, a hangzás pedig sokszor egyáltalán nem, vagy csak nagyon-nagyon minimálisan javul. Erre pedig egy iparág ráépül, és fel is veszi ebben a hülyeségben a fonalat. Ilyen az ultra high-end audio. Szerinted mi szükség van például arra, hogy egy lemezjátszó 300 kg legyen, és csak a lemeztányér legyen 50 kg? (Mindez persze több tízezer vagy akár százezer dollárért/euroért!) Egy vinyl lemet 140-180 grammos csak. :D Manapság az LP az már nem is analóg igazából. Digitális felvétel van minden stúdióban. Tehát digitális hanganyag van analóg műsorhordozón. Ez maximum úgy szól, mint egy CD, vagy rosszabbul! Ezért pedig totál felesleges vásárolni, milliókért lemezjátszót, többszázezerért hangszedőket...stb.
@rajtomi
@rajtomi 2 ай бұрын
@@rackaandroll Szerintem teljesen jó a hozzáállásod, hogy magad kipróbálod van-e hallható változás. Akinek van pénze, megveszi drágábban, amugy megsugom a huhogóknak lehet hazavinni kábeleket tesztelésre is. Nem kell megvenni. A külömbség hallható, van ahol apró alig kihallható, de van ami elég jelentős. Legyen az külső DAC, kontra pc-s gyári, vagy asus xonar d1. Mind3 máshogy fog szólni. A kábel kérdés, meg nagyobb frekvencián szeret az áram a vezető felszínén haladni, itt már igenis fontos a szigetelés milyensége, a 2 egymás mellett futó érpár mint kapacitás is funkcionál, így külömböző sodrásoknak is van hatása a hangra. Ezekkel akkor érdemes foglalkozni, ha minden egyéb láncszem ki van maxolva, vagy legalábbis nem lóg ki a sorból. Nyilván a hangfal elhelyezéssel, szobaakusztika változtatásával nagyobb mértékű változást lehet elérni, de aki azt mindja nincs hallható változás annak fülészet indokolt. :) azt is jó szem előtt tartani, hogy 16-17khz felett már az ilyen 40es korosztály mint én is nem olyan jól hall mint 20as éveiben. A forrás, hogy miről hallgatunk zenét talán a leg meghatározóbb, mivel az van tovább erősítve. Így ha az rossz hiába a kábel nem javítja fel. Nálam még a potméter is likvidálva van, illetve létrás ellenállásra építettem át. "A" osztályú erősítő, 2x10 watt mindenre is elég, egy 90dB feletti érzékenységű hangfallal. További jó kísérletezést. Az is pozitív, hogy kiemeled aki nem érzi magát alkalmasnak ne babráljon 230as hálózati oldalon semmit.
@Game_Synch
@Game_Synch Жыл бұрын
Szia! Tetszett a videód, nekem is adtál jó inspirációt arra, hogy érdemes lehet néhány érzékenyebb elektronika környékén, árnyékolt tápkábelt használnom. Megjegyzés: Én érvéghüvely használatát javasolnám a hosszabb élettartam miatt.
@rackaandroll
@rackaandroll Жыл бұрын
Szia! Köszönöm a tippet.
@bunsoft2
@bunsoft2 Жыл бұрын
Én ebből azt vonom le hogy az űberprofi szuperszintüre gyúrt fülü audiofil még azt is meghalja ha esik 3 voltot a feszültség a konektorban. Komolyra fordítva a szót, szerintem a tápkábel csak akkor fontos ha a generált zajt vesszük figyelembe, de ott már árnyékolni kell és odafigyelni hogy a tápkábel ne legyen közel az audio jelet szolgáltató kábelhez.
@rackaandroll
@rackaandroll Жыл бұрын
Igen, a tápkábel esetében szerintem is az árnyékolás a lényeg.
@TamasMagas
@TamasMagas 2 ай бұрын
ügyes
@1984robert
@1984robert Жыл бұрын
Szerintem nincs baj ezzel a kábeltesztelgetéssel amíg nem megy el olyan szintre a dolog ami már problémákat okoz (mondjuk pénzköltésben). Ez csak egy játék.
@rackaandroll
@rackaandroll Жыл бұрын
Így van.
@megmondom_neked
@megmondom_neked 2 жыл бұрын
Olyan fura, hogy nem a lencsét nézed, hanem a kamera kijelzőn magad, légyszi ha lehet inkább a "szemünkbe" nézz :) nem az autós részre gondolok.
@rackaandroll
@rackaandroll 2 жыл бұрын
Szia! Hát ezt nehéz megállni. Casey Neistat pl. ezért visel napszemüveget a videóiban. De szerintem az is fura. Igyekszem majd... :-)
@megmondom_neked
@megmondom_neked 2 жыл бұрын
@@rackaandroll Köszi! :) Amúgy nem hiszem, hogy bebeszéled magadnak, sokáig foglalkoztam zenével és hangosítással, minden számít, a minőségi kábel is. Jó, hogy látunk ilyet is, aki ezzel is foglalkozik!!!
@82levy5
@82levy5 4 ай бұрын
Szóval azt állítod, hogy kicseréltél másfél méter kábelt árnyékoltra, és hallod a változást? Mi van a hálózat többi vezetékeivel? Azok nem szedik össze a zajt? Amúgy a hálózati feszültség egyenirányításra, szűrésre és stabilizálásra kerül a készüléken belül. Tehát a tápegység szekunder oldalán megjelenő DC feszültségnek már nem sok köze van a primer oldali feszültséghez. És nem hifi rendszerrel kell "mérni" ( hallás után ) ezeket a vélt külömbségeket, hanem vannak erre megfelelő eszközök és módszerek.
@rackaandroll
@rackaandroll 4 ай бұрын
Szia! A videóban elmondtam a tapsztalataimat, és azt, is, hogy ennél tovább én sem látom fizikailag megalapozottnak a költekezést, de ezt szerintem érdemes meglépni. És továbbra is arra bíztatok mindenkit, hogy próbálja ki, és hallgasson a saját fülére.
@HunTomiBp
@HunTomiBp Жыл бұрын
Kár hogy elmentél ebbe az áltudományos humbuk irányba! :(
@rackaandroll
@rackaandroll Жыл бұрын
Szia! Nagy kár, valóban.
@martontoth7457
@martontoth7457 Жыл бұрын
@@rackaandroll Teljesen korrekt voltál, köszönjük.
@rackaandroll
@rackaandroll Жыл бұрын
@@martontoth7457 Köszi!
@lesliew67
@lesliew67 Жыл бұрын
Az elektromosság ahányfajta fémen halad keresztül annyiféle képpen és mértékben befolyásolja a kapott hangot. Ebbe a fizikai jelenségbe vagy belezavarodik az ember, hobbistából hóbortossá változik és százezreket költ ilyesmikre IS, vagy tudomásul veszi és nem foglalkozik vele. Az AVX befolyásoló ráhatása miatt elkezdtem foglalkozni a témával. Meghallgattam pár féle és árkategóriájú tápdrótokat másoknál és itthon is. Sztereóban (amit évente csak 1-2x használok) hallani a tónus különbségeket, de sok csatornás hangkatyvaszban SEMMIT! Ma már nem költenék ilyenre, de jópár évvel ezelőtt vettem egy FAPACi féle drótot ( már rég nincs meg a TX-NR 5010 keptarhely.eu/view.php?file=20221226v00xk03am.jpeg ). Én itt befejeztem a 230-as drótokkal. A hangsugárzó kábelekkel sem szaroztam sokat. Vettem több mint 100 méter KÁCSÁS kábelt ( kacsa-audio.hu/webaruhaz/ofc-hangsugarzo-kabel-2-25-nmm ) amit az összes hangsugárzókba, mélyládákba is bele tettem (a magasak előtt is ez van. Tudom felesleges ez a vastagság, de jutott belőle mindenhová). Én ezzelörökre befejeztem a kábel mizériát. Anno a Satsistem-ben azzal is kísérleteztünk, hogy a cd-k peremét fekete filccel festegettük, mélyhűtőbe raktuk a cd-ket, forgattuk a fázisokat, cserélgettük a hosszabbító elosztókat ... aztán sikerült kimásznom a hifi-házimozi őrületből. Sokkal nyugodtabb azóta az életem. :)
@rackaandroll
@rackaandroll Жыл бұрын
Szia! Hát igen. Én is úgy képzelem, hogy ezen a téren egy szintig (normális anyagú, elég vastag, jól szigetelt) érdemes elmenni, és efelett nagyon sok minden van a ló túloldalán. És persze az anyagiak miatt (nincsenek rá millióim) is marad ez a "racionális" szint.
Mi a hifi DAC? Mire jó? Kell neked?
18:48
racka and roll
Рет қаралды 6 М.
Hifi szobaakusztika - Mit tehetsz, hogy jobban szóljon?
18:21
racka and roll
Рет қаралды 3,9 М.
Lazy days…
00:24
Anwar Jibawi
Рет қаралды 9 МЛН
One day.. 🙌
00:33
Celine Dept
Рет қаралды 76 МЛН
coco在求救? #小丑 #天使 #shorts
00:29
好人小丑
Рет қаралды 99 МЛН
We Attempted The Impossible 😱
00:54
Topper Guild
Рет қаралды 27 МЛН
Régi idők kapcsolója  ◆ Reparáció
10:06
Walter Reéb
Рет қаралды 48 М.
Hogyan építsünk árnyékolt HIFI tápkábelt...
17:06
RetroTech Hungary
Рет қаралды 20 М.
Construct your own Audiophile Power Cable from £15 (no soldering)
14:40
A British Audiophile
Рет қаралды 105 М.
Ilyet még nem láttatok. Hi-Fi felső fokon
17:50
Retromania
Рет қаралды 56 М.
Próbáljuk ki együtt! Commdore 64 első indítás!
24:56
Simon PC
Рет қаралды 7 М.
Én kérek elnézést! Fejhallgatózni igenis jó!
17:45
RetroTech Hungary
Рет қаралды 7 М.
Lazy days…
00:24
Anwar Jibawi
Рет қаралды 9 МЛН