Opravdu klobouk dolů pane Mareši. Děkuji máte zajímavé reportáže i kolegy, pan Lahoda např. Přeji vám všem pevné zdraví a energii.
@Spitzberg19453 ай бұрын
Zajímavé, mám rád jasné věci, ale toto mě vždy nenechá klidným. Nechápu, že do toho nekopnou.
@krosmen3 ай бұрын
No, možná vědí proč a radši do toho nestouraji....
@Cestovatelix3 ай бұрын
@@krosmen Ale i tak by to měli aspoň veřejně přiznat a zabezpečit.
@Ales.20003 ай бұрын
Andreas Sulzer kopal, viz film Pátrání po Hilterově bombě, po čase ale úřady další pátrání zarazily. Něco najdete také ve knize Forgotten Creators, na konci přístupných chodeb v B8 je podle této knihy průhledná zábrana proti průniku "radioaktivních plynů" a v okolí měly být zjištěna také větší přítomnost radionuklidů ve vodě a vzduchu. Jakých, to se ovšem neuvádí, přitom právě to je potřeba znát.
@krosmen3 ай бұрын
@@Cestovatelix no a co když by se tím rozkrylo něco na čem není státní zájem..... Navíc mi vždycky přišlo, že co se týče druhé světové, tak to neřeší a dělají jako by nic....
@urbexprozkoumavacky3 ай бұрын
@@krosmenjj tohle je nejnebezpečnější podzemí tak přemýšlím jestli tam jít nebo ne
@radek93683 ай бұрын
Super , díky! Všechno ohledně třetí říše hrozně hltám.. Líbí se mi ten jejich technologický velký vzestup, jejich vojenská technika atd.. samozřejmě to je jediný, to co se dělo v konc.táborech apod. , jsou pro mě nepochopitelná zvěrstva..
@janvanik89453 ай бұрын
No jo, zlo fascinuje.
@pavelradic98863 ай бұрын
Přesně tak....
@frantiseknovak44842 ай бұрын
On je hlavně průšvih, když člověku dojde jak strašlivě blízko vlastně byli k vítězství. Podle všeho ve skutečnosti závod o jadernou bombu vyhráli s náskokem několika měsíců. A ještě i technologicky, protože to co vymysleli by snadno odpálilo mnohem menší množství méně obohaceného materiálu. Dokonce možná i neobohaceného, přírodního. Následky nechám na představivosti, ale určitě by to nebylo nic pěkného.
@zlatybazant24272 ай бұрын
Stalin měl špiony, a všude. Proto se rusáci tak rychle snažili dobýt říši a zničit Berlín. Museli mít nějaké informace, třeba jen náznaky. On termín "zázračná zbraň" ...
@zlatybazant24272 ай бұрын
@@frantiseknovak4484..Hitlerovi možná chyběl způsob jak dopravit bombu nad třeba Moskvu nebo Londýn. Použít ji nad frontovou linii nebo malým městem by nemělo takový efekt.
@uzneviemdat3 ай бұрын
Možná se tam nachází něco, o co by se pak museli postarat, vyčistit, nebo zlikvidovat. Takhle to radši nechají svému osudu.
@Ales.20003 ай бұрын
Může tam být cokoliv, takhle od stolu nejde vyloučit ani nějaké jedy. Každopádně nelibost úřadů působí podezřele.
@pavelradic98863 ай бұрын
Tak nějak si to taky vysvětluju...
@brnenskeborec96013 ай бұрын
Takže bájný zlatý vlak, by nemusek být ani bájný, ani v Polsku, ale v tomto komplexu? Těším se na další objevy v této oblasti.
@pitpit62113 ай бұрын
Je velká škoda, že to nikdy neprozkoumaji. Rakousko není nakloněno nikdy ničemu. Je to tam pořád jako za CK ! Jinak velmi zajímavé 👍
@michaldobsovic1039Ай бұрын
Zbožňuju tohle bádání ☝️
@frantiseknovak44842 ай бұрын
Jedna věc je jistá. Pan Kamler opravdu nebyl hodný pán a všechno na co sáhl bylo pěkné svinstvo. A jak se blížil konec války, tím více se věnoval jen tomu absolutně nejdůležitějšímu, čili hodně velkému svinstvu. Jestliže mu tam přijely hned dvě vlakové soupravy, určitě v nich nebyly nafukovací kačenky pro děti :)
@shailojr26113 ай бұрын
Výborný dokument o Bergkristall B8 je Tajné nacistické základny série 1 epizoda 5. Celý díl je o Andreasovem pátrání. Podobný komplex v Rakousku je taky Qartz B9 který je opuštění.
@Ales.20003 ай бұрын
@@shailojr2611 Děkuji za tip, já jsem od Sulzera viděl jen Pátrání po Hitlerově bombě. I to bylo ale zajímavé.
@shailojr26113 ай бұрын
@@Ales.2000 Pak máš ešte od Andrease : Tvůrce Hitlerových tajných zbraní 2019. Nejtajnější podsvětí SS produkce je ZDF.
@1bazisko23 ай бұрын
👍👍👍
@etalon7453 ай бұрын
Pokročilejší design než Triniti a Fat Man? V čem přesně, mohu-li se prosím zeptat by měl ten design být pokročilejší? Obojí byla implozivní plutoniová bomba a nevím, že by dodnes existovalo nějaké lepší řešení... Německý jaderný program samozřejmě existoval, naštěstí se ale k ničemu funkčnímu ani nepřiblížili. Nemalou zásluhu na tom má i likvidace zásilky těžké vody z Norska.
@badatele3 ай бұрын
Jedním z hlavních snah při zdokonalování zbraně je její miniaturizace. Německý design vycházel na 2 tuny, což je méně než polovina hmotnosti tehdejších amerických bomb.
@Ales.20003 ай бұрын
Co já vím, tak měla např. využívat neutronový generátor namísto radionuklidového zdroje neutronů.
@etalon7453 ай бұрын
@@badatele Dík za odpověď. Pokud opravdu byli až tak daleko - chytrých lidí, kteří něco takového alespoň "na papír" mohli vymyslet měli určitě dost, tak z toho docela mrazí. O to důležitější se pak ukazuje operace Telemark, tedy zničení výrobního závodu v Rjukanu a potopení lodi Hydro s už vyrobenou těžkou vodou. Němci se zřejmě vydali cestou těžkovodního reaktoru a tyhle akce jim znemožnili ho provozovat a vyrobit tak potřebné plutonium.
@Mark490073 ай бұрын
Němci měli těžké vody dost (vyráběla se i v Německu v IG Farben atd.), mimochodem po potopení trajektu z Norska bylo mnoho barelů s těžkou vodou z jezera Tinn vyloveno, protože nebyly plné, takže ne vše šlo ke dnu.
@etalon7453 ай бұрын
@@Mark49007 Právě že ne, výroba těžké vody je energeticky nesmírně náročná a nikde jinde než v Norsku, v tamních hydroelektrárnách, se tehdy nedala realizovat. Co se sudů týče, něco vylovili, ale určitě ne ty plné co by potřebovali...
@simonmatej84662 ай бұрын
OK, takže štěchovický poklad byl o těžké vodě, polský zlatý poklad je o uranu. Aneb, za vším hledej Kamlera.
@Cestovatelix3 ай бұрын
9:14 to je Richard na 3*, důležité materiály a nebezpečný „odpad “.
@Ales.20003 ай бұрын
Určitá podobnost tam je.
@urbexprozkoumavacky3 ай бұрын
Richard 3, ono je to nějak rozděleny víš kde co je?
@martindurrer90443 ай бұрын
Hans Kammler = Wunderwaffen. Kde se jen mihl, tam určitě Němci kutili něco zajímavého...
@michalhauf22563 ай бұрын
No právě.. a taky se ten pán něco nacestoval.
@vitezslavnovak20773 ай бұрын
Hitlerova bomba je stěží víc, než jen legenda. Nemluvím o teorii, ale o realizaci. V rámci programu Manhattan byl vybudován celý nový průmysl, který zaměstnával desetitisíce vesměs kvalifikovaných lidí. V Německu se nic takového nenašlo. Rovněž ve výzkumu zde pracovalo řádově méně lidí, než v Los Alamos, a navíc se dělili do konkurujících si týmů. Nejhmatatelnější důkaz - reaktor v Heigerlochu - byl stěží pokročilejší než Fermiho reaktor, kterým to v Americe všechno začalo.
@tomaswadura71002 ай бұрын
Líbí se mi ten váš blábol. To přece bylo v celém zbrojním průmyslu spojenců od letectva tanku atd. A přece ve všem byli Němci od spojenců napřed až o desítky let. Takže, argumentace o množství je blbost.
@Ales.20002 ай бұрын
@@tomaswadura7100 Taky když v Německu potřebovali dělníky na těžkou práci, nemuseli je platit a zajišťovat jim důstojné životní podmínky...
@frantisekkmotrik50632 ай бұрын
Tož cvrlikání bylo co to zapnul a vyndal zadel z auta 😂😂😂 úplně mi to nažhavilo místa 😂
@davidkocourek15543 ай бұрын
Já být vámi tak bych se stavil Brně zbrojovce archivu jestli nejsou opisy ďilenských výkresu součástek.Jinak tu německou rozpracovanou bombu .Padesátich letech rusy dokončili.
@sechserd3 ай бұрын
Vysvětlovalo by to rakouskou jadernou antipatii.
@Ales.20003 ай бұрын
@@sechserd To mě také napadlo, ale je to velmi spekulativní, že když Bergkristall byl po válce navržen jako místo pro JE nebo ÚRAO, pokud by se tam takové zařízení mělo umístit, odhalilo by se tím, co tam případně bylo ukryto. Protijaderná hysterie by tuto potřebu odvrátila. Ale jak říkám, je to pouhá spekulace.
@Thales_WH2 ай бұрын
Rakouskou jadernou antipatii nevysvětlí vůbec nic. Snad jen, že lidská blbost je nekonečná.
@yvetakrskova28243 ай бұрын
Já, já vím, měli tam hvězdnou bránu! 😋
@pavelradic98863 ай бұрын
Já Vím??? To je spekulativní. Já si myslím nebo věřím že by to tam a tak mohlo být ale Já vím? Ano, já si taky myslím že by to tak mohlo být. Ale já Vím? No Tak, buďte realista....
@yvetakrskova28243 ай бұрын
To byl vtip, pane, jakože: Já, já se hlásím, pane učiteli. Konspirační a jiné teorie mi přijdou prostě ohromně vtipný 😅 Hele víš co, oškrábaný a nestabilní radioaktivní útes poblíž podzemní základny, tak jasně, že tam studovali radioaktivní materiál, proč by měli u Árese čekat, až jim půjčí pár kousků smolince odněkud z Čech?
@yvetakrskova28243 ай бұрын
Turistika s olověnými spodky je nesporně zajímavá, u některých výletů mi prostě pocitově nesedí ta ponurá badatelská hudba, tady ale sedí 😊
@Gdsrdsrgvsfuztre3 ай бұрын
Pátráte zcela zbytečně. Tým který jí měl vůdci dodat práci záměrně brzdil. Byli dávno hotový ale jen na papíře. Postavit Trinity pak trvalo pouhé tri týdny po té co tento tým převezli do White Sands. Větší šance je najít zlatý vlak.
@TheRastaGigi3 ай бұрын
Príde mi to ako skupinka velkých amatérov čo len hádajú ... "co si budem"...
@strasnyprase3 ай бұрын
ale no taaak, než něco takového vypustíte, bylo by lepší, si o zúčastněných něco zjistit 😉
@Ales.20003 ай бұрын
Když jsou data omezená, nelze činit jasné závěry. Doporučuji si přečíst článek na webu Žhavých míst.
@petrbasista92393 ай бұрын
Takže nic. Neprůkazná měření a hodnoty které prakticky nic nepotvrzují ani nevyvrací a dají se svést na přírodní pozadí.
@strasnyprase3 ай бұрын
@@petrbasista9239 co čekáte při prvním měření, navíc venku před objektem? 🤷♂️ Až se bude dát dostat dovnitř, dat bude více. 😉 Poslední návštěva to rozhodně nebyla.
@michalhauf22563 ай бұрын
@@strasnyprase Nikdy je tam nepustí s profi měřáky a oficiálně. Tahle špinavá tajemství z WWII se bedlivě střeží.
@petrbasista92393 ай бұрын
@@strasnyprase No právě.Jaký to potom mělo smysl? Mám představu o tom jak se taková měření provádějí. Tohle mi proto nedává smysl.
@strasnyprase3 ай бұрын
@@petrbasista9239 tak nebylo měřeno jen na jednom místě, některá byla vyloučena z důvodu výskytu přirozeně mírně radioaktivních hornin a tudíž už se jimi neboudou pravděpodobně nadále zabývat. Na zbytek bude tímpádem při příští návštévě vice času, pravděpodobně budou i lepší přístroje a možná i povolení ke vstupu do komplexu 😉
@petrbasista92393 ай бұрын
@@strasnyprase Uvidíme 🙂
@ivangalbicka41413 ай бұрын
Všetka česť pani. Vaše videa pozerám veľmi rad. Ale taketo zariadenia na meranie radiácie este akoze zoženiem ale gamaspektrometer v mobile .,.. prosím ne ne ne ne ne....
@zhavamista3 ай бұрын
a proc ne? Spektrometry s bluetooth a appkou v mobilu je naramne usnadneni. Na prvotni analyzu asi nejlepsi vec 😏
@Ales.20003 ай бұрын
V mobilu je jen aplikace pro zpracování přenesených dat, na mrňavém displejíčku přístroje bych to těžko viděl. Ostatně vyhledejte si Radiacode a přesvědčte se sám.
@kamilblazek40002 ай бұрын
@@zhavamista Přesně tak, proč vyrábět přístroj s displejem, když si dneska každý nosí kvalitní barevný displej v kapse. Také výkon současných procesorů v mobilních telefone je dostačující na nějakou tu analýzu dat ze spektrometru.
@PetrJonas-i5r3 ай бұрын
Tak to je úsměvné. Měřící přístroje v mobilu, meraky z AliExpress..kdo se pohybuje okolo zdrojů IZ, ví,že tohle jsou hračky a nesmysly. Ale dečka se baví 😂😂😂
@zhavamista3 ай бұрын
@@PetrJonas-i5r Polon je hračka z Ali? Nebo spektrometrie RadiaCode? Případně Raysid? Vám úplně nevím, kromě toho Polona to jsou přístroje na občanská měření, ale dosti konkurují profi přístrojům. Neměl jste ho v ruce, že? Kdyby jo, budete mluvit jinak 🤨
@strasnyprase3 ай бұрын
A můžu poprosit odkazy na ty měřáky z ali, co jsou ve videu? 😆 Btw, Radiacode opravdu není hračka, ale kapesní gamma spektrometr, kterž se může přes bluetooth připojit k telefonu, peo lepší zobrazení naměřených hodnot a grafů. Polon je třeba profesionální univerzální radiometr, donedávna běžně používaný v UJV, kde se s IZ pracuje pořád 😉 doporučuji nejdřív doplnit informace a až pak komentovat, tolik se neztrapníte 😂
@Ales.20003 ай бұрын
Tak místo mobilu, kam je to propojené přes BT, příště radši NB, podpírat ho jednou rukou a čekat, kdy spadne na zem, ne?
@radioactivehunterr3 ай бұрын
Au...
@Kojot9983 ай бұрын
Je to troll, netřeba řešit. :]
@forgottenmines3 ай бұрын
Ten graf na mobile bol stále rovnaký, ale "začína sa niečo diať"😂. Ďalej radón sa prirodzene nachádza v jaskyniach/baniach, kam sa dostáva z podložia, takže je jasné, že pred portálom namerali jeho aktivitu. Kúzlo odhalené 😀
@zhavamista3 ай бұрын
nevim kde jsme delali jake kouzlo, to ze se neco deje bylo mysleno tim, ze aktivita leze nahoru, vzdyt to ve videu i rikame - je to z radonu, otazka je, jestli je vsechen prirodni, nebo komples ukryva neco napr. radiem. Hulku, klobout a Bobka, alespon co vim, jsme neukazovali
@Ales.20003 ай бұрын
@@forgottenmines Prosím Vás, radši si to ještě pusťte, vždyť o radonu se tam právě mluví.
@forgottenmines3 ай бұрын
@@zhavamista v jaskyniach, ale aj baniach sa prirodzene objavuje viac radónu z podložia, to by ste mali vedieť keď sa venujete radiácii. Niekedy dosť pomôže aj Mindat, kde sa dozviete geologiu danej oblasti...
@forgottenmines3 ай бұрын
@@Ales.2000 áno, písal som že sa radón bežne objavuje v podzemí, ale aj v budovách. Jeho koncentrácia však závisí od toho, ako sa priestor vetra. Ak je napríklad uzavretá štôlňa, ktorá sa nevetrá, tak aktivita radónu v nej bude logicky vyššia než v jej okolí
@zhavamista2 ай бұрын
@@forgottenmines no a kde to popirame, nebo rikame ze je to nejak neobvykle? Prvni mereni odhalilo akorat zvysenou radiaci prirodniho puvodu. To ze jsme zmerili radon i ve videu zminujeme, ale neni tam nic o tom, ze komplex musi neco nutne ukryvat. Proste jsme zmerili radon a to ve videu je.