Pán Čulen, chodí sa do čárského háju, ako sa spieva v mnohých piesnach. A až cestou naspäť sa tradične zastavujú v Brodskom, v šenku.
@antonculen26492 жыл бұрын
Viete koľko krát v médiach píšu o hraničnom prechode Lanžhot - Kúty? A predsa nič také neexistuje, lebo všetky sú Lanžhot- Brodské.
@janhalabrin44782 жыл бұрын
@@antonculen2649 áno, všetky cestné priechody sú Brodské-Lanžhot. Spadajú do katastra obce Brodské. To nemení nič na tom, kam lanžhotčania chodia pre máj, teda konkrétne na tejto tradicii.
@antonculen26492 жыл бұрын
@@janhalabrin4478 Nielen cestné, ale aj železničný priechod. Práve pozerám nadpis, kde píšu železničný most Lanžhot - Kúty, ale na fotografii železného mosta už je na napísané Lanžhot - Brodské. Všimli ste si moju otázku na furmanov? Hovorím, že lanžhotské hody sa od nepamäti začínajú v Brodskom, lebo sem chodia pre máju. Všimli ste si, že nikto z nich neoponoval a nepovedal, že to nie je pravda, lebo chodia niekde úplne inde? Ja sa držím tradície, ktorú poznám a som sledoval od detstva- z Brodského.
@antonculen26492 жыл бұрын
Preveroval som to na mieste. Naozaj chodia až do Čárskeho hája. Je to zaujímavé. Brodské je okres Skalica a Čáry sú v okrese Senica. Zrejme sa k tomu miestu viaže nejaká legenda.