Рет қаралды 48,878
#repülőjegy #olcsó #repjegy
Hogy találd meg a legolcsóbb repülőjegyet
Tudod, hogy találhatod meg a legkedvezőbb árú repülőjegyet a világ bármely pontjára?
Rengeteg oldal és applikáció létezik kedvező árú repülőjegy keresésére. Ezek közül kettőt részletesen bemutatok ebben a videóban.
Ha nem vagy egy adott esemény, például egy konferencia, egy kiállítás vagy akár egy találkozó miatt bizonyos időszakhoz kötve, akkor célszerű a szabadságot igazítani az utazás időpontjához és nem fordítva.
A repülőjegyek ára - a last minute eseteket leszámítva - általában az indulást megelőző 3. hét és a 4. hónap közötti időszakban a legkedvezőbb. Azonban nagyon nem mindegy, hogy egy konkrét dátumra keresel vagy van mozgástered az indulás és a hazaérkezés megválasztásában. Ugyanez a helyzet a helyszín kiválasztásánál is. Ha kizárólag a nyaralás vagy az utazás a cél, én általában nem szoktam előre elhatározni, hogy hová megyek legközelebb, hanem inkább a kedvező ajánlatok közül választom ki a legszimpatikusabbat.
Sokan úgy hiszik, hogy szerdánként olcsóbb a repülőjegy, mint más napokon. Nem találtam olyan statisztikát ami ezt alátámasztaná. Szerintem pont akkora eséllyel találhatsz olcsó repülőjegyet a hét bármely napján.
Van egy másik legenda is, aminek viszont lehet valóság alapja. Mégpedig az, hogy a keresőmotorok figyelik a keresés helyét. Ennek lehet valóságalapja, de ez könnyen ki is védhető. Mielőtt nekiállsz a keresgélésnek, a böngésződben kapcsolod be az inkognitó módot, amitől az IP címed rejtve marad.
A két bemutatott kereső Google járatkeresője és a kiwi.com.
Mindkettőnek vannak nagyon hasznos funkciói. Ha ezeket ismered, a repülőjegy keresést addig tudod finom hangolni, míg meg nem találod a legalacsonyabb árú repjegyet. Külön jó bennük, hogy nem kell megadnod konkrét indulási és érkezési időpontot, hanem elég megadni egy időintervallumot az indulásra és a tartózkodás hosszát.
Most biztos sokan felteszik a kérdést, hogy miért van szükség két keresőre, miért nem csak az egyiket vagy a másikat használom. A válasz nagyon egyszerű. Mivel 2 adott pont között millió-féleképpen el lehet jutni, pláne ha több hónapos intervallumot adok meg a keresőben, kizárt dolog, hogy bármelyik keresőmotor is az összes lehetőséget végig elemezze. Mivel más a két szoftver algoritmusa, így az esetek többségében más találatot fognak hozni, más árakkal. Általában én rákeresek ugyanarra az úticélra mindkettővel és hol az egyik, hol a másik hozza a jobb eredményt. Ez különösen igaz egy távolabbi, több átszállásos utazás esetében.
Ha sok időt töltesz kereséssel, időnként bele fogsz futni extrém alacsony árú repülőjegyekbe. Ha ilyet látsz, ne gondolkozz sokat, hanem csapj le rá azonnal. Egyszer például éjszaka találtam oda-vissza 12 ezer forintért jegyet Bakuba. Gondoltam majd reggel megbeszélem a párommal, de addigra már felment az ár 80 ezerre.
A másik tanácsom, hogy ha tényleg nagyon szeretnél valahová elutazni, érdemes rendszeresen figyelni az árakat, mert a repülőjegy ár is olyan mint a tőzsde, a kereslet-kínálat arányában folyamatosan változik.
Ha a keresgéléshez lusta vagy, akkor akár a telefonodra is letölthetsz olyan applikációkat, mint például a Hitlist, amely folyamatosan keresi helyetted a kedvező, mondjuk úgy akciós ajánlatokat Budapestről, a világ minden pontjára, amiből neked csak választanod kell.
Ha esetleg neked is van hatékony módszered az olcsó repülőjegy keresésre, kérlek írd meg kommentben. Ha tetszett ez a videó, kérlek nyomj egy lájkot, iratkozz fel a csatornára és oszd meg másokkal is a Facebookon vagy a Twitteren. Segítségedet előre is nagyon köszönöm!
Már a Facebookon is!
/ gazdasagosutazo
A videóban elhangzó oldalak linkjei:
www.google.com...
www.kiwi.com/hu
www.hitlistapp...
vagy ha szeretnéd a mobilodra letölteni:
www.hitlistapp...