Ez elég tanulságos volt! Valahogy a törvénynek is reflektálnia kellene erre, nem? Mármint hogy van az, hogy jelenleg kb. 20 hetes kortól már nyugodtan bölcsődébe lehet kúrni a gyereket?
@andreakovacs30885 жыл бұрын
NEM, ezt bakker a Keresztes Zoltánéknak kéne kampányolni és a törvényhozásba felterjeszteni!
@margithamori90611 ай бұрын
Engem hat hetesen bölcsibe adtak. :-(
@zvadalillaАй бұрын
aki ennyi idősen bölcsibe "kúrja" a gyerekét, és mondjuk nem külső kényszer hatására (pl nincs mit enni, kell a pénz, visszamegy dolgozni stb.), azzal szerinted jobbat tesz a gyereknek otthon lenni?
@1952baja Жыл бұрын
Két, kiegyensúlyozott fiú között a lányom borderline, kilenc éves korától anorexiás. Csecsemő korában mindig sírva fakadt, ha az egyik nagymamáját meglátta. Sok év után, többé-kevésbé, sikerült elengednem a saját felelősségemet a kislányom betegsége miatt, szakember segítségével. Most, 30 év után, ez az előadó elbizonytalanított. Az anya egyedüli felelősségét számon kérve ennyire sarkosan, csak a lelkiismeretfurdalásomat erősítette fel. Különösen, hogy a fiaim "rendben" vannak.
@FNorbert Жыл бұрын
attól függ mit jelent a rendben vannak. Egy dolog amit mutat magából az ember és egy dolog ami valójában.
@lmTheMink8 жыл бұрын
Nekem szuper anyukám van, apuval már komplikáltabb a helyzet... Konkrétan tudom, hogy mikor, melyik szituációban disszociáltam először és emlékszem arra is, hogy előtte mennyi traumát hordtam ki lábon: Láttam apámat kiontott béllel, bujkáltam a hóesésben egy egész napon át lapítva a földön, hogy még lélegeznem is nehéz volt a félelemtől, voltam bezárva egy Trabiba téli estén egyedül.... aztán egy tavaszon, 4 évesen, egy pipacsos rét mellett megdöbbenve tapasztaltam, hogy hirtelen elmúlt a sírási inger, nem akartam tovább könyörögni apunak, hogy ne hagyjon ott, minden érzés kikapcsolt, csak bámultam a pipacsokat és láttam magam hátulról, ahogy bámulom a pipacsokat, aztán beindult a motor és apám elhajtott... ekkor könnytelenül leültem az árokpartra és végiggondoltam, hogy mi a címünk, ahol anyuval lakok, mit fogok mondani a következő arra tévedő autósnak, aztán meg a rendőröknek, akik majd hazavisznek. Aztán visszajött értem apu... De az anyukám egy csoda! Őt imádom! Ő tökéletes! Személyes sértésnek veszem, hogy a videóban anyickámat hibáztatja az előadó a fos állapotomért!!
@gyongyiszeverenyi79802 жыл бұрын
Anyukàd hol volt?Miért nem segìtett?Miètt nem vitt el messzire az apukàdtòl?Mièrt hagyta hogy ezt csinàlja veled az apukàd?
@ritatasnadi4 жыл бұрын
Kérdezni szeretném, amikor piciként kórházban voltam, kb.3 évesen, mikor látogatták a kicsiket a szüleik, mindenki nevetett, örült, mikor meglátta őket. Anyu mesélte, hogy én viszont, ahogy megláttam őt és aput, sírni kezdtem. Miért vajon? (Nekem van borderline diagnózisom is, ill. hogy kezdetben ez volt...)
@Sasha_Fedorovna4 жыл бұрын
Én apám láttán kezdtem el sírni. Dühös voltam, hogy minek jött be?
@ritatasnadi4 жыл бұрын
@@Sasha_Fedorovna szörnyű....
@Sasha_Fedorovna4 жыл бұрын
@@ritatasnadi Nekem még nincs diagnózisom csak egy pszichiáter/terapeuta mondta, hogy ez van. De így visszagondolva ez sem most alakult ki.
@ritatasnadi4 жыл бұрын
@@Sasha_Fedorovna általában szexuális abuzus miatt szokott kialakulni, utánaolvastam, ha van kedved, nézegesd a neten a borderline zavart
@Sasha_Fedorovna4 жыл бұрын
@@ritatasnadi Már mindent, amit tudtam elolvastam, de erről még nem hallottam
@juliannakocsis19758 жыл бұрын
Hol van az apa? Halott?
@szalaytamas31847 жыл бұрын
Az emberi agy fejlődése evolúciós dolog. Amikor az evolúció kialakította az emberi fejdőlést akkor a Férfi emberek vadásztak és élelmet szereztek. Nem voltak ott. Az evolution olyan ,hogy most mert pár ezer éve, házakban élünk attól még az agy nemfog másképp fejlődni.
@ildikoizso97285 жыл бұрын
Vannak férfiak még mindig kifogásokat gyártanak miért is vonják ki magukat a gyerek körüli feladatokból. A többség még nem mászott le a fáról, vagy bújt ki a barlangból, gyerek maradt. Mindent a nőknek kell csinálni, magukra hagyják őket ebben az óriási feladatban. Tehát a felelősséget is a nőkre hárítják: ha a gyerek el van cseszve, az is a nő kudarca... mert persze a férfi agya evolúciós okból még alkalmatlan a gyerekkel való törődésre.
@GalaXisJoe8 ай бұрын
Számos új fogalom által megjeleníthetővé váló lényeges árnyalat. Ez kellett!
6 жыл бұрын
Én alapvetően nem borderline-al vagyok szakember által diagnosztizálva, hanem asperger szindrómával (autizmus egyik enyhébb fajtája), viszont nem rég hallottam először erről a jelenségről, utána nézelődtem, és sok jegyét magamra vonatkoztatva ismerős helyzetben éreztem magam... Sőt, az előadáson elhangzott, szülőkről szóló rész is stimmelt sok helyen. (Egyik testvérem súlyosabb állapottal küzd pszichológiailag, rá még inkább jellemzőek a felsorolt tünetek.) A szülő-gyerek közötti elhangolódás, és a szemkontaktus/tekintetváltás zavara, a kapcsolati frusztráció, a "kellően hatékony vagyok ahhoz, hogy a szülők figyelmét magamra irányítsam" ágencia élmény hiánya - amiből a "mindenhez kevés vagyok" érzés következik - nagyon jellemzőek a mi családunkban is, és én keresem erre a megoldást, hogy egyszer jobb legyen minden. Csak azért nehéz ez az ügy, mert anyukám - státuszára hivatkozva - nem hajlandó beismerni semmilyen hibáját, emiatt a változtatás ellen is tiltakozik, apukám pedig nem hajlandó semmilyen új dolgot megtanulni, mert szerinte elegendő tudással rendelkezik már az élethez, és amúgy sem ragad meg az agyában semmi, az idősödés miatt... Az a mondat is különös figyelmet érdemel szerintem, hogy: " sokkal jobb nekem kontrollálni a fájdalmat, és magamnak előidézni valami ilyet, mert akkor legalább az a pszichés fájdalom, az nincs." Tulajdonképpen ez a fájdalomra irányuló figyelmünk másra átterelése, ami pozitív módon is alkalmazott, de ez esetben negatívan nyilvánul meg. Szóval, az előadás legvégén elhangzott lényeges mondat tetszett legjobban, mert valóban megerősíti, hogy nekünk kell tenni a megoldásért (mégis ki más fog helyettünk?), így hangzik: "Én a későbbiekben meg tudom magam nyugtatni, mert olyan módon építettem magamba az elérhető anyát, hogy az egy idő után már nem az ő hangján, hanem egy meghatározhatatlan, vagy éppen a saját hangomon is azt fogja tudni mondani magamnak, hogy: rendbe vagy öregem, nincsen baj." Szerintem minden hasonló gondban lévő embernek ezen kellene elgondolkoznia, és kéne elsajátítania ahhoz, hogy magától tudja kontrollálni a hirtelen érzelmi kicsapongásait, önpusztító gondolatait, cselekedeteit, és nyugodtabb, kiegyensúlyozottabb legyen, hosszú távon.
@fujisamasensei73144 жыл бұрын
Az As vagy magasan funkcionáló autizmus nem enyhe fajtája az autizmusnak hanem a spektrum felső részén helyezkedik el. A DSM kódolás megszüntette az Asperger elnevezést 2 vagy 3 éve. High functioning autism. Mivel a személyiségzavarok antiszociális jegyeket tartalmaznak ezért ismertél magadra. De a borderline lényege a szélsőséges viselkedés ami 5 területen nyilvánul meg. Szexualitás, pénz, szerencsejáték, függőség, kényszeresség. Ezenkívül jellemző rá az amnéziás jellegű tünet mintha két személyiség lenne sokszor ezért is tévesztik sokszor össze a skizofréniával Ami szintén NEM egyenlő a multiple PD-vel. Na:)) Autizmusra jellemző alapvető különbség az az ingerektől való kifáradás, agresszió kontroljának zavara, szociális zavar, emocionális zavar, elvont fogalmak meg nem értése, monotonitás szeretete, részletekben való elmélyülés, egyedi szociális reakciók és a szociális viselkedés nem értése. . A borderline esetében az emocionális zavar a meg nem élt szeretet az alacsony EQ ezért is egyetlen terápiája a mentalizáció. Az AS esetében az EQ magas érti a szeretetet csak máshogy fejezi ki máshogy csatolja vissza mint a megszokott emberi attitűdök. Az AS pl meg tudja tanulni a szociális viselkedési normákat annak ellenére hogy nem érti...
@gyongyiszeverenyi79802 жыл бұрын
@@fujisamasensei7314 minden szemèlyisègtìpùsra van màr betű?😊Szerintem azt kellene megérteni hogy mindenki màs.És ez ìgy jó.Mindenkinek màs munka valò a habitusa alapján szerintem csak ennyi.A mi csalàdunkba is ráiilik mindenkire valamelyik betű😊Mindenhol hiànyolom hogy a "nyuszikra"nem talàltak ki betűt.Èrtem a nyuszi alatt a szòfogadó,magát belülről megevő,másoknak megfelelni akaró,mindent jòl csinálni akarò,àlarcot viselő emberekre.Aki azt hiszi hogy "normális"ès ő a klinikai eset😊
@mayabalog37168 жыл бұрын
szerintem 70 szazalék a kötödesi zavarok miatt. ismerek olyan egyent, aki ezeket mid kimeritette, megsem lett borderline. lyan is van, hogy nincsenek ezek a feltetelek, s az illető borderline...szoval szerintem az idegrendszer, a neurotransmitterek , hormonok is szepen provokalnak disszociativ viselkedest.
@fujisamasensei73144 жыл бұрын
Mivel minden személyiségzavar kialakulhat kötődési zavarból, elég sok a variáció! Ezt ne úgy értsd hogy csak a Borderline alakul ki kötődési zavarból! NEM. Alapvetően a maladaptív sémák a disszonáns kötődésből adódnak...amikre az összes személyiségzavar épül.
@kertresz4 жыл бұрын
27:50
@nataliaschild94106 жыл бұрын
nincs pogim😐.Csak a talajszennyezés büntetése miatt nem ásom el.Lenne miért bőven..Jó előadás volt.Jó dühös is lettem 😂😣
@nataliaschild9410 Жыл бұрын
Úgy látszik öt évente érdemes ezt visszanéznem mert tényleg vannak bennem ezzel kapcsolatban üres hézagok, de azt legalább már tudom, hogy én mennyire JÓL jelen voltam a kisfiamnak.
@karena8332 ай бұрын
🤗
@imrekiss364 Жыл бұрын
Vannak biztonságosan kötődő gyerekek? Emberek? Valamennyi trauma minden gyermeket ér. Normalitás az van ? Annyira különbözőek vagyunk. Köszönöm az előadást.
@adamnagy1113 Жыл бұрын
Attol, hogy sokan szenvednek, meg nem jelenti azt, hogy jol van az ugy es nem kell nekik segitseg
@danielmurai6157 Жыл бұрын
Igen, vannak. (Az átlag) Valami trauma minden gyereket ér. Ez tény. De a kérdés az hogy az adott trauma, hosszú távon (évek távlatában) mit okozhat. Nem vagyunk annyira különbözőek mint elsőre gondolnánk. Az egész pszichológia ezért lehet tudomány. A személyiségünk meghatározott sémák szerint működik.
@stardollLoretta8 жыл бұрын
Anyám tökéletes szerető anya, aki mindig büszke rám. Úgyhogy vannak kivételes esetek. Bár az tény hogy az apám az hát enyhén szólva nem teljesített jól. Ez miatt voltak gondok a családban ami vezethetett ennek a személyiségzavarnak a kialakulásához. De nem szeretnék másokat okolni,ez csakis a saját gyengeségem,hogy itt kötöttem ki. Ha valaki más végig csinálja azokat amiket én, lehet meg sem kottyan neki .
@DarinkaH19845 жыл бұрын
Létezik egy olyan dolog, hogy rezilancia, a megbirkózás képessége. Kinek milyen. Nekem se túl jó. 😉
@aylinciccc2 жыл бұрын
A mental betegseg es a szemelyiseg zavar nem Sajat gyengeseg ahol kikotunk. Ez nem alkoholizmus ahol nemet mondhatnank az italra de megsem tesszuk.
@evaannamikola83455 жыл бұрын
Ezek az előadások léteznek még ?
@melindaevahalasz33853 жыл бұрын
Jajj naná , h leteznek!
@ildikoizso97285 жыл бұрын
Miért van rendszeresen kényszere az előadónak bonyolultabb fogalmakat először angolul megnevezni, aztán szépen lefordítja magyarra. Ez itt most egy angol óra is?
@gesztidaniel Жыл бұрын
Szerintem angolul képzi tovább magát. Amit angolul tanulok azt néha én is helyben fordítom
@cannedcrickets99327 жыл бұрын
Ez már szókincs ecsím!
@zsuzsa-q7r7 жыл бұрын
tipikus border kommentek, "az én anyám szuper tökéletes volt" OMFG! XD
@MrCooper837 жыл бұрын
Jah kb az NPD-s anyuka, aki elhitette a sajet gyerekevel, hogy tokeletes. A gyerek persze elhitte, hiszen `anyu sosem teved, vagy hazudik` Valoban erdekesek a kommentek, elkepesztoen elbaszott tarsadalomban elunk...
@DarinkaH19845 жыл бұрын
OMFG XD? really? És most ha én leírom dióhéjban a történetemet, akkor majd azt is megvétózod, vagy hogy? Honnan és miből szeretnéd tudni, hogy kinek milyen volt valójában a családja? Mert a borderline személyiségzavar igenis elsősorban abúzusból fakad, fizikai, lelki, illetőleg az egyik illetve másik szülő érzelmileg elhanyagolja a gyerekét. Miért kellene, hogy ez az anya legyen? Anyám pont, hogy próbálta ellensúlyozni azt, mit apu elcseszett. Apu már nem él, ezért nem szeretnék túl sok rosszat mondani, de nem sikerült neki az apasággal a megélhetési stresszel, munkával, felelősséggel megbírkózni. Agresszív volt, illetőleg hullámzó, ha jó volt akkor nagyon jó, ha rosz, akkor pokol volt számomra minden ámokfutása, és soha nem éreztem tartósan stabilan a szeretetét, vagy a jelenlétét, csak idősebb korára, mire kezdett lehiggadni. És ezt nem hibáztatásnak mondom vagy ilyesmi, de nagyon sok gyomorgörcsöt okozott gyerekkoromban. Anyuval pontosan emiatt nagyon szoros, mély kapcsolatom alakult ki, próbáltunk összetartani legaláb mi ketten, bármikor ott volt, ha kellett és bármiben számíthattam rá... Bármiben. És a mai napig bármiről tudok vele beszélgetni. Pont, hogy ő volt csak számomra elérhető mert erején felül próbált kompenzálni... Miért kellene kötelezően az anyának érzelmileg elérhetetlennek lenni? Mi van akkor, ha az apa érzelmileg elérhetetlen? Akkor az előadó itt nem hasítást alkalmaz? :D Ki mondott iylesmit, hogy anyu sosem téved? De tévedett. Nem kellett volna pl engem a világra hoznia, vagy legalább nem kellett volna végigcsinálni ezt a rémálmot, amit a gyerekkoromnak nevezünk. Majd akkor ítélkezzetek legyetek szívesek, ha mindenhatóak vagytok. De még tán akkor se. Köszönöm.
@ThyFacelessOne4 жыл бұрын
Nekem is apa volt instabil és verbálisan abúzív, lelki terrort tartó, szigorú és elnyomó pátriárka. Ezen kommentjeik roppant ízléstelenek és rosszindulatról tanúskodnak. Továbbá én esetemben rendőrség sem büntette meg azokat, akik megvertek, megaláztak a buszon úgy, hogy nagyon sok ember volt jelen. Anya nagyon kedves, odaadó, empatikus, megértő, de sajnos őt is megnyomorította apa lelki terrorja révén.
@evaannamikola83455 жыл бұрын
Színvonalas előadás.
@HotTenTotya2 жыл бұрын
Anyahibáztatás. Ez jutott eszembe. Nekem az elgondolkodtató, hogy milyen szenvtelenül beszél az előadó a “hibás” anyákról, akik nyilván a tőlük telhető legjobbat igyekeztek kihozni magukból. Emiatt a sok latin és angol szakszó mellett is falsnak tűnik és túlzott leegyszerűsítésnek az előadás.
@gesztidaniel Жыл бұрын
A gyereknek csecsemőként az első évben elsősorban annak a figyelme kell a túléléshez, aki szoptatja. Ez pedig az anya. Az apa elsődleges feladata a körülmények megteremtése ahhoz, hogy ezt az anya meg tudja tenni a gyerekkel. Erről nem volt most szó itt, de az sem mindegy hogy az első évben szopizik-e a gyerek vagy cumizik.
@dragaproletar2290 Жыл бұрын
Semmilyen egyszerűsítésről nincs szó a pszichológiában használatos “nem elég jó apa/anya” kifejezés arra utal, hogy nem tudja, nem képes adott szülő a megfelelő szerepét betölteni a gyermek életében akinek ettől kialakulhatnak személyiségzavarai, kötődési problémái, folytonosan érheti trauma az ilyen gyermekeket. Lehet a legjobbat akarták, de elképzelhető, hogy azzal az általuk vélt legjobbal okozták a legrosszabbat a gyermek egészséges személyiségfejlődésében. Szülők is hozták az ő viselkedésüket, gyermekkorukból, szülői (káros) mintákból, szociokulturális közegükből, majd összeállnak és közösen saját meg nem értett problémáikkal, belső konfliktusokkal, rossz mintákkal bevállalják a gyereket majd azt mondják, hogy most ő neki arany gyermekkort ajándékozunk, de aki magával nincs rendben az nehezen fog egészséges gyermeket nevelni, súlyosbító tényező ha nem várt, becsúszott, vagy bizonytalanul mi baj lehet vagy támogatások okán bevállalt gyerek. Nem vélem látni a hibáztatást a videóban. Alkalmatlan anyák és apák tömege vállal gyereket akik lelki beteg embereket nevelnek fel.
@dottibeni6211 Жыл бұрын
Tudod, az anya hibája, vagyis az én anyám hibája nem is az , hogy nem volt képes átérezni az anyaságot, félt bizonytalan volt és emiatt nem tudott hozzám kötődni , ezért nem is haragszok, nem állhatunk készen mindenre. Az anyaság pedig nagy dolog. A probléma ott kezdődik, hogy a későbbiekben pontosan tudta hogy vannak problémái, mégsem változtatott rajta, mégsem kért segítséget. Kezdő soft bordelineként szépen elzárt magában minden érzést, puszta gyengeségből majd a narcizmusát erősségének tudta be. Agresszív, erőszakos , énkép torzító bántalmazó veszedelem! Célja nem az volt hogy önálló, életképes felnőtteket neveljen fel, hanem az önző kizsákmányoló, manupulációs eszközökkel nyomorítsa meg a gyerekeit ezzel magához lancolva őket. Nem vállal felelősséget továbbra sem semmiért, egyszerűen képtelen szembesülni azzal, hogy hibát követett el és a hiba nem végzetes tragédia, ha akarjuk korrigálni. Hozzáteszem , semmit nem akarok már elérni nála, de hihetetlenül rettegek a közelében, felek hogy újra olyan rosszul leszek, és tudod lehetetlen, hiszen tanultam a leckebol, de nem tudok eléggé bízni magában meg most se. Persze tovabbra is követeli a kapcsolatot.. ahol inkább én vagyok az anya és ő a gyerek, mondanom sem kell hogy ehhez képtelenség asszisztálni és nem is lehet, főleg hogy nem aranyos kedves gyerek, hanem egy pszichopata gonosz allat. Nulla érzelmi intelligencia, nulla empátia és nulla rálátása van a saját viselkedésére. De aki nem így nőtt fel ahogy én, az sosem fogja megérteni azt a gyermeki fájdalmat és haragot ami bennünk van, pusztán azért mert egy ösztönös igény nem lett kielegítve ja és erre még szarrá traumatizál.Mert felnőttnek kellett születni, készen minden veszelyre. Igen , az anya a felelős, ezért, de valóban nem hagyott el, próbált jó anya lenni! De alkalmatlan volt rá... Bár engem sosem kezelt a gyerekeként... Sosem állt ki mellettem , azt mondta hogy old meg , nekem sem segített senki, minden szituációban magamra hagyott érzelmileg, ezer féle módon... És rengeteg bántalmazás mellé+ nekem kellett vallanom a felelősséget az O nem felvállalt dolgai után is. Tudod milyen erő kell ehhez? Az is csoda ha valaki ezt az egészet túléli és képes valami módon tovább élni, fejlődni állandóan. Az egész életedet jóformán tönkre tette, itt vagyok 30 éves lassan, és még mindig nem tudok kellő szeretettel, megértéssel fordulni magamhoz, pedig igazán megérdemelném és mert de szétesek ha nagy a baj és hadd essek, mert én hősiesen össze tudom magamat kapni. Egyszerűen semmit sem tud értékelni. Soha semmi nem elég jó, esetemben én sosem voltam anyám hívő, és nem akarom az életembe, mert nem ad hozzám semmit, sőt csak elvesz. Van akinek nem adhatunk kulcsot önmagunkhoz, mert csak rombol, és elég kárt tett már bennem, védekezek, mert meg kell vedenem magamat mindazok ellenére, hogy hihetetlenül nehéz gyokertelennek lenni, és így állni két lábon, mindig minden körülmények között. És úgyis én leszek mindig a hibás mindenért 😊 és tudod én azt gondolom, ahol nincs megértés ,sem próba rá, ott nincs szeretet, legalábbis valódi szeretet nincs! Olyan dolgokra tanított, amelyektől tenyleg részben jobb ember lettem, mert azt tudta hogy mi a helyes , sőt túl is lőtt a célon, hiszen nekem már tökéletesnek kellett volna lennem. Ez nem szeretet, főleg hogy úgyis csak szar lehettem, ez se érdekel. Viszont azok által , hogy olyan durva terheket kellett cipeljek amelyek nagy részét mára letettem, nagyon szívós kitartó ember lettem. Nem hagytam magamat, soha semmilyen körülmények között! Szörnyű dolgokba üldözött mint például pszichotikus depresszióba, évekig nem tudtam gondolkozni és tikkeltem, az sem velem történt meg szerinte én bolond vagyok és különben sincs olyan hogy borderline... mint kiderült O szakember is. Állandóan megy az érvénytelenítés a nem megértés. Egy ilyen kapcsolatra kinek van szüksége? Most ha az anyám ha nem az anyám... A kapcsolat nincs meg! Akkor meg? Én nem fogok tudni felelősséget vállalni senki helyett sem és nem is kell. Mindenkinek magával van dolga és az én dolgom az hogy tovabb lépjek, minden nap és egyre közelebb kerüljék ahhoz aki valóban vagyok, mert egyedül Onmagamra van szükségem ahhoz legalábbis ebben a témában , hogy egészségesen tudják funkcionálni. Végszó: Majdnem kinyírt! És csak egy dolog miatt nem szabad rá haragudni megha azt is írtam, hogy tudta hogy gondjai vannak és akkor sem változtatott , hogy szerintem tényleg teljesen elmebeteg, köszönő viszonyt nem ápol a realitással így nehéz is lenne megértenie bármit is. De attól én még belül mindig egy valamilyen formákban magányos, sérült Ám erős gyerek vagyok. Olyan erő kell ide , olyan önfegyelem, olyan önismeret és kitartás , ami a legtöbb ember eszköztárában nem szerepel. Lényeg a lényeg, ez nem szülő hibaztatás, de nevükön kell nevezni a dolgokat!És most ez személyeskedés lesz elnézést érte, nehogy már te alkoss véleményt több évtized és jelenleg is folamatban lévő kutatásokról és pszichoterápiában sikeresen alkalmazott jól beilleszthető tanokról. Mert ezzel egyszerűen fordítva ülsz a lovon, nem vagy szakember és szerintem nem is ismered ezt a betegséget. Ez nem játék, ez egy nagyon komoly pszichés betegség. Rengeteg tragédiával végződő rettenetes fájdalom, amit senkinek sem kívánok. Érezz együtt az ilyen édesanyákkal és félre nevelt , beteg gyerekeikkel. Ez úgy ahogy van , az ember tragédiája, minden oldalról. Mindenki áldozat! +Info hogy értsd, anyám édesanyja 26 évesen öngyilkos lett! Valószínűleg nagyon komoly borderline szemelyisegzavara volt, egy karácsony este hirtelen felindulásból! Anyám 3 éves volt ekkor, nem csoda hogyha sérült pszichésen és olyan felvilágosítás sem volt akkoriban ezekben a témákban mint most. Egy életre elzárkózott minden érzéstől, látom benne az ember ... és őszintén a felnőtt agyammal nem haragszok rá! De az érzéseket nem irányíthatjuk. Harmadik generációs vagyok , és 8 éve dolgozok magamon! Nagyon durva borderline voltam én is ... De mindig van rosszabb! Pedig azt ígérik ekkora már szinte kikopik. A transzgenerációs elmélet szerint... Én biztosan nem adom tovább ha egyszer olyan vagány leszek hogy gyereket vallaljak.
@DóraGyarmatinéSz2 ай бұрын
@@dottibeni6211köszönöm h ezt leirtad
@krisztinahorvathne5 жыл бұрын
Már megint a nők "bűnbakká tétele" .Egy túlterhelt ,és minden gyermekkel kapcsolatos feladatban egyedül hagyott anya ,hogy tudná magát a gyermekének "korlátlanul átadni.Hol az apák , a család felelőssége?? ....
@andreakovacs30885 жыл бұрын
Krisztina Horváth IGEN!!!!!!!!!!!!!! IGEN!!!!!! IGEN, IGEN, IGEN!!!! Èn épp ezzel szívok most!!!! Apuka a karrierjét építi (magának), jogazni, uszni, lőni jár, és Apuka psychológusa Apukát uszítja ellenem, ugyhogy tavaly dec apuka màr pofon is vágott! Ugyhogy azt se tudom hol a fejem, Rettegek a gyerekek miatt!!!! 😰
@Beccahun4 жыл бұрын
Tegyük hozzá, hogy egyes mentális betegségek zöme apára vagy anyára vezethetőrk vissza (általánosságban nyilván) ilyen szempontból. Hidd el, a tudománynak és a pszichológiának semmi oka nem lenne arra, hogy mindenért a nőket okolja. Illetve az állatvilágban nem jellemző a monogámia, a nők "feladata" az utód nevelése, tehát ők a sokkal meghatározóbbak az emberi én fejlődésében
@fujisamasensei73144 жыл бұрын
Nem felelősségről beszélünk hanem pszichológiáról, viselkedési mintákról. De akkor elmagyarázom. MINDEN személyiségzavar maladaptív sémákból áll. Olyan rossz szociális válaszokból amit otthonról hozunk. A Borderline, narcizmus, hisztrionizmus esetében a rossz kötődés vagy hospitalitzáció lehet a kilakaulás oka. Más esetben mint skizofrénia, BPD beszélhetünk genetikus okokról is. Nem tudom, olvass utána behavoristák majomkísérletének. Meg fogod érteni a hospitalizációt vagy őskötődés hiányát. De végeztek ugye árvákon is ilyen kísérleteket. Amire te gondolsz, az apa szerepe, az nem őskötődés. Az családi viselkedési normákba sorolandó. Diszfunkcionális családban is kialakulhat a gyereknél narcizmus pl de kötődési zavarból is. Ezek nem azt jelentik hogy minden gyereknél kialakul! Vagy hogy a személyiségzavaroknak nincs átfedése vagy komorboditás pl az ADHD-vel!
@fujisamasensei73144 жыл бұрын
@@Beccahun Az a genetikai ok amiről te beszélsz. Nem minden PD -nek van genetikai oka. A Borderline-nak narcizmusnak hisztrionizmusnak nincs vagy a bipoláris depresszió alakult át. Nem jellemző..mivel a borderline hospitalizáció alapú és leginkább az érzelmek sivársága a jellemző rá ezért csak mentalizációval kezelhető. Nehéz személyiségzavar.). Itt nem az emberi én fejlődéséről van szó maga a személyiség jó része szocializáción illetve genetikán alapul itt a kötődés hiányáról beszélünk. Nem arról ki neveli a gyereket, hanem hogy milyen kötődésű a gyerek. Az anya mit hozott magával mint tanult séma a saját családjából tehát mit ad át a gyereknek illetve mennyire hanyagolja el tudatosan vagy nem tudatosan. Érzelmek és tettek kombinációja. Nem tudom így érthető? Bővebben talán a behavorista majomkísérletet ajánlanám a kötődés megértéséhez...hosszú leírni de ha gondolod leírom..)
@Bedybaba898 жыл бұрын
Hát ebből nem sokat lehetett megtudni....
8 жыл бұрын
szerintem meg pont az, hogy túl sok az info. mit szerettél volna megtudni am.?
6 жыл бұрын
Én elég sok új és hasznos információt szereztem az előadásból, csak ismerni kellett minden latin eredetű szót 😂(szerencsére jó részük matematikában is használatos volt, amiket tudtam) Ha van kedved eszme cserét folytatni erről, írj rám nyugodtan: safarpal@gmail.com
@Liaa725 жыл бұрын
A lényeget értem, de fél órába nem lehet elmondani egy sok összetevős, bonyolult dolgot! Valóban sok az infó, mert be kellett sűríteni, de nagyon érdekelnének a továbbiak, viszont nem minden írás hiteles. Üdv
@DarinkaH19845 жыл бұрын
Hát, nem. Meg mindennek kb ellentmondott, amit eddig a témáról olvastam a kialakulásával kapcsolatban. Pedig olvastam elég sokat, mindenfelé. Nekem nem nyerte el a szimpátiámat, sem a tetszésemet, úgyhogy léptem ;)
@fujisamasensei73144 жыл бұрын
Oda kell figyelni és mindent megtudsz..oké érdemes tanulmányozni a pszichológiát kicsit előtte Nem a netről...alapfogalmakat értsen az ember mint őskötődés vagy hospitalizáció..vagy személyiségzavarok micsodák egyáltalán. De a prof talán a legjobb szakember ebben az országban. 15 évet húzott le Lipóton..naná
@AnnaTNagy4 жыл бұрын
S ha vak a gyerek akkor nincs tekintetváltás?
@makrancos_primaballerina3 жыл бұрын
Rendkívül éles elmére vall a kérdésed.
@karena8332 ай бұрын
Igen. Sajnos egy vak vagy siket csecsemőnek teljesen máshogy fejlődik ki az agya, nem lesz neurotipikus.
@33Kezo3 жыл бұрын
Nem minden borderline zavaros falcol!!!
@vivienszalai48723 жыл бұрын
Lehet hogy nem, de az biztos hogy amikor tartja magát a közösségbe vagy mások előtt és utána önmaga lehet és elvonul és megpróbálja magát hibásnak érezni azt kegyetlenül megbünteti magát. Nem muszàj szó szerint érteni hanem lehet elmegy a fürdőszobába és kinyomkodja magát véresre, úgy hogy az ujjai is majdnem beletörnek, és fájdalmat okoz hogy azt érezze és ne azt a sok dolgot amit a fejébe érez( mert az agy (buntet) azzal hogy mindig talál egy problémát, vagy összefüggést ami nem hagyja nyugodni) utána tesz egy pár arcpakolást úgy hogy előtte úgy nyomja magát hogy előveszi a szemoldokcsipeszt és azzal segíti a műveletet, csak hogy kivesz darabokat is a bőrből és hegeket hagy maga után. Szóval egy pár arcpakolás után..mintha mi sem történt volna kimegy a fürdőszobából és nyilván senki nem veszi észre.
@05Enci2 жыл бұрын
True
@erzsebetkovacs8992 жыл бұрын
Istenem de szörnyű volt még végig halgatni de.végig élni még......
@evaannamikola83455 жыл бұрын
Kár, hogy lejár a vidi.
@DarinkaH19845 жыл бұрын
:D
@juliannakocsis19758 жыл бұрын
Mindenért az anya okolható? Nagyon egysíkú értelmezés ez.
@szalaytamas31847 жыл бұрын
Az emberi agy fejlődése evolúciós dolog. Amikor az evolúció kialakította az emberi fejdőlést akkor a Férfi emberek vadásztak és élelmet szereztek. Nem voltak ott. Az evolution olyan ,hogy most mert pár ezer éve, házakban élünk attól még az agy nemfog másképp fejlődni.
@maestrohun7 жыл бұрын
Ha jól emlékszem vissza a videóból, a vizsgált probléma szempontjából kb. 18 hónapos korig alakulnak, fejlődnek a kérdéses agyi területek. A mai társadalomban általában hol van az apa és az anya ebben az időszakban? Papa dolgozik, anya meg GYES-en. Tehát értelemszerűen csak az anya van 0-24-ben a gyerek mellett, ezért az anya a minden a szegény "kis törpének". A gyerek teljes fejlődésért már természetesen nem okolható az anya, mert később a férfi is jelentős szerepet kap. De ha már kialakul egy disszociáció, akkor mit fog átvenni az apától?
@dubdogstep6 жыл бұрын
Én azt szűrtem le, hogy itt inkább arról van szó, hogy hiába van a gyerek mellett az anya és "törődik" vele, ha közbe ő fejbe és érzelmileg nincs ott, akkor a gyerek nem kapja meg a kellő figyelmet. de ezt okozhatja az is, hogy az anya például depressziós egy alkoholista férj miatt. akkor hiába van a gyerekkel, és játssza el, hogy boldog pl., a gyerek belül érzi h valami nincs rendben és h hiányzik valami.
@tridosa48736 жыл бұрын
Hallgassa meg még 1x , nem figyelt eléggé.
@emberarc6 жыл бұрын
@@szalaytamas3184 Már amennyiben elhisszük a darwini evolúciós elméletet, ami ezer sebből vérzik és igazából tudományos nonszensz.
@ritaskultety85835 жыл бұрын
Teli van szakmai, számomra idegen szavakkal...pedig otthon vagyok a témában és kellően intelligens...és bármennyire érdekel, egyszerűen képtelen vagyok tovább hallgatni...sorry
@monikakaszab8577 Жыл бұрын
Régen volt 10 gyerek a családban nem foglalkoztak ilyennel... Mégsem volt ennyi degenerált
@kunjaniki5 ай бұрын
Azt leszamitva hogy most azért van annyi degenerált mert akkor nem kaptak elég szeretetet, figyelmet a gyerekek... A mostani "degeneráltak" szülei ugyebár.... Mindenki csak annyit tud adni amit kapott.
@karena8332 ай бұрын
Mert ott voltak nagyszülők, nagynénik-bácsik, nagytesók, unokatesók, akik "átvettek" feladatokat, 1-1 gyermeket is akár az anyától. Megvolt a szeretet-kapcsolat, az érzelmi és minden fajta biztonság, így nem lett káros-kóros következmény. De így is volt családonként 1-1 fekete bárány, akit valószínűleg piciként nem karolt fel érzelmileg senki.
@adriennjanosi12383 жыл бұрын
"Szülök figyelmèben sütkèrezni" ez meg màr mi? Biztos lehetsèges lenne, ha a szülönek nem kellene dolgoznia, hàzimunkàt vègeznie. Nyilvàn megint az anya tehet mindenröl, ès ezt egy fèrfitöl vègighallgathatjuk... 🙄🤭
@leccine30002 жыл бұрын
Ne vallalj gyereket.
@dianagal Жыл бұрын
Ha nincs megfelelő környezet, akkor nem kell mindenáron gyereket szülni. Ha az autóvezetéshez jogsi kell, akkor a gyerekvállaláshoz miért nincs jogsi? Ja, mert kiderülne, hogy a nagytöbbség igencsak alkalmatlan gyerek vállaláshoz/ neveléshez.
@gesztidaniel Жыл бұрын
A csecsemő evolúciós elvárásai nem igazodtak a kommunista munkaszervezéshez...ez a valóság.a többi meg a kihívás, hogy hogyan teremtsünk olyan környezetet amiben annyi figyelmet kap a gyerek amennyire szüksége van, nem amennyi jut
@adamnagy1113 Жыл бұрын
Dolgozni van idod, a gyerekre meg nem. Ertjuk.
@TheDude06728 жыл бұрын
Sorry, irrelevant. Some prof spews some platitudes off of the stage for the better part of an hour, and that´s it. Sinnlos, Kinder.