Aztán legyen már elég a szabadságolásból 😊 Kormányülésezni kell, másként megáll a gazdaság!
@attiwise Жыл бұрын
Sziasztok! Én azt kérdezném, ha az általatok eddig használt kamionokból összerakhatnátok egy újat, melyik típusból mit vennétek át (kényelmi-, vezethetőségi-, biztonsági-, stb funkciókat figyelembe véve)?
@HornyakCsaba Жыл бұрын
Szia! Jó kérdés. Fogunk rá válaszolni, csak most Zoli ment szabira...
@veghcsabi Жыл бұрын
így hogy most egymás után mentetek szabadságra tarthatnátok egy kis beszámolót róla. pozitív/negatív élmények, mivel töltöttétek el az időt stb.
@gyorgyujszaszi4685 Жыл бұрын
Szia Csabi. Az orosz, ill. szovjet laktanya Bajon volt és a maradványa most is itt van.
@HornyakCsaba Жыл бұрын
Köszi a helyesbítést. Azt is ismerem, mert voltam ott konténerel annó. De akkor Tatán csak magyarok voltak régen is?
@gyorgyujszaszi4685 Жыл бұрын
@@HornyakCsaba Tatán több laktanya volt. A legrégebbi az Agostyáni utcán (a Vaszary iskolával egybe épülve). Az "új" laktanyát 1941-ben kezdték építeni Tata északi részén az Almási út és az Általér közti területen, grófi hitbizományi földeken. Az építkezés 1944-ben megszakadt. Ide akarták telepíteni az un. tanezredet, gépkocsivezetők képzésére. A meglevő épületekbe 1945 március 19-én orosz csapatok szállásoltak be és 1947 nyaráig ott tartózkodtak. Kérdésedre a válasz, nem csak magyar katonák voltak régen Tatán. 1948-tól megindult újra az építkezés és majdnem 10 évig tartott, mire az eredeti terveknek megfelelően elkészült a laktanya. A hadsereg fejlesztés különböző szakaszai miatt azóta is állandóan bővült, fejlődött az objektum. 1951-ben megkezdődött a baji laktanya építése is és a hozzá tartozó lakótelep Tatán a Baji úton. 1953-ban a 17. és a 31. nehézgépkocsi-rohamlöveg ezred települt az elkészült laktanyába. 1956 november 4-én szovjet csapatok vonultak be a baji laktanyába, a magyar ezred 1957 február végéig befejezte az kitelepülést. Az oroszok elég sokáig itt maradtak. Tatán ekkor működött a Páncélos Tiszti Iskola is. Rövid kivonat a Tata katonái című visszaemlékezésből.