Manapság annyi mindenre rámondják youtuberek, influencerek, hogy teszteltem ezt meg azt, még ételek-italok kóstolására is. A valódi teszt az az, amit itt bemutattál, az összes többi pusztán csak szubjektív vélemény, vagy kipróbálás.
@ferencfoldi46926 күн бұрын
Köszönjük a rèszletes információt, nagyon jók a videok .
@peterbanki9103 жыл бұрын
Azt gondolom, hogy erősen szubjektív, hogy ki mit hall jónak. Másrészt meg minden addig tűnik nagyon jónak amíg nem hall jobbat a felhasználó. Sok paraméter mérhető, de fülnél tökéletesebb műszer nincs. :)
@jozsefrigo42143 жыл бұрын
Köszönöm szépen a videót. A HIFI szubjektív fogalom és hálás téma, mert az idők végezetéig leköti a rajongók figyelmét.
@_zzs_17913 жыл бұрын
a "Hi-Fi", az igenis objektív ill. egzakt fogalom.. DIN 45500 szubjektív az, amit "okoz".. ; ))
@fileferenc79203 жыл бұрын
@@_zzs_1791 Most már viszonylag könnyü megtalálni a paramétereket, amit előír. Érdekes volna meghallgatni olyan eszközöket, amik csak a minimumot teljesítik.
@1984robert3 жыл бұрын
18:50 Tegyétek fel a kérdést a videó alatt vagy a discord SZERVEMEN. :-D
@Mr1yla-v7x3 жыл бұрын
Azért kíváncsi lennék egy kígyóbőr aranyozott tápkábel versus gyári tapkábel A-B tesztjére.
@pakozdiattila3 жыл бұрын
Én is... bár úgy vagyok vele, ha a stúdió és színpadi használatba a szimmetrikus hangátvitel megfelelő akkor szerintem az otthoni használatban is bőven elegendő lenne... ha azt használnának a Hi-Fi-nél is... bár ezt nem nagyon láttam korábban... de mivel 10 éve már számítógépen külső hangkártyával és szimmetrikus kábellel szerelt aktív hangfalakon keresztül hallgatok mindent így nem tudom megmondani, hogy manapság milyen kábeleket használnak a hifisták... nekem ez bevált... nincsenek kígyóbörbe csomagolt csoda táp és hangfalkábeleim... csupán azok amiket a stúdiókban is használnak (Klotz kábelek Neutrik csatlakozókkal szerelve).
@andresmall733 жыл бұрын
@@pakozdiattila A baj az, hogy sokan önmagukat is megvezetik, és méltánytalanul drágább kábeleket vesznek a rendszerhez, ami soxor csalódást okoz. Sok összehasonlító teszt kell ahoz, hogy a hifista fel tudja fedezni a különbségeket. Lehet, hogy ezek olyan fizikai vagy kémiai dolgok, amelyeknek a felismerése és megfogalmazása egyelőre nehéz érthető nyelven.
@lacoka10003 жыл бұрын
Szia! Nagyon érdekes videókat készítesz! Habár nekem sokszor kínai, többször kell néznem))) Teljesen elvesztem a Dac és a stream világban. Van nekem egy Technics SU VZ220 erősítő amit egyszer már eladtam de sürgősen visszavettem mert a Denon erősítő amit vettem nagyon nem tetszett. Leginkább telefont használok azon belül Spotify t. Jelenleg az erősítő a telefonnal fülhallgató Jack csatival van összekötve.A minőség így elég korlátozott. Milyen eszközt kellene venni hogy a telefonnal tudjam jobb minőségben hallgatni. Ha esetleg tudnál ebben tippet adni. Köszönöm
@RTH3 жыл бұрын
Hello. Elméletileg ha továbbra is telefonról szeretnél streamelni, akkor kelleni fog hozzá egy külső DAC. Mind Android-hoz, mind Apple telefonokhoz ezer és egyféle van. Nézz szét a muzix.hu-n ott biztos találsz a pénztárcádnak és a telefonodnak megfelelő eszközt. Ha esetleg kényelmesebben szeretnél streamelni, akkor nézz egy erősítőt, amiben van BT vevő. Nem kifejezetten tesz jót a hangminőségnek, de legalább nem kell a kábellel vacakolni és a Spotify amúgy sem egy kifinomult platform (legalább is amíg nem lesz elérhető a CD minőségű streamelés) ha a nyers hangminőségről van szó, szóval sokat nem veszítesz vele.
@lacoka10003 жыл бұрын
@@RTH Köszönöm szépen a választ.
@andysmith89023 жыл бұрын
Ha nem akarsz külső DAC készüléket használni, akkor egy olyan okostelefonra lesz szükséged, amely beépített Digital Audio Converterrel (DAC) rendelkezik, így képes lejátszani a nagy felbontású veszteségmentes zenéket. A legjobb modellek: Sony Xperia 1 II Asus ROG Phone 5 Google Pixel 4a LG V60 (az LG telefonokat már nem gyártják, csak használt készüléket vásárolhatsz) És persze prémium előfizetésre lesz szükséged a Spotify-on…
3 жыл бұрын
Szia! Először meg se ismertelek :) sok sikert a csatornához! Liked and subd
@RTH3 жыл бұрын
Helló Olivér! Köszi :)
@zoltantakacs61443 жыл бұрын
Érdekes lehet egy ilyen teszten részt venni, mindenki hozná a hangsugárzóját, és fülelnénk.
@gtibor97393 жыл бұрын
A sok szubjektív tényező közt, amiben lehet, törekedni kell a korrektségre, megismételhetőségre, referenciákhoz igazodásra. Ha ez sincs meg hibás az egész! és a vélemény se ér sokat utána. Köszi a jó videót, és a háttér bemutatását, talán mások is belegondolnak majd ebbe abba, (akár más tesztelők, akár a nézők).
@Robi72.3 жыл бұрын
A bevezetődben halható őszinte, egynes beszéd nélkülözhetetlennek bizonyúlt a videód többi részét illetően. Megint egy jól átgondolt videót láthattunk. Nagyszerű munka.
@kovacstibor65143 жыл бұрын
Logikus megközelítés, ami arról szól, hogy alapvetően ne lejtsen a pálya, és minél kevesebb hiba legyen a tesztben. Sajnos a kommentek között csak a szubjektivitással dobálózik mindenki. Az érvelés már kevésbé "éles fegyver" pl. a konkrét mozzanatok kifogásolása, vagy egy esetleges tévedés kapcsán - számomra ez is igazolja, hogy ez egy elég jó megközelítés, csak a "nehezebben fogható" szubjektivitás mögé bújva nem korrekt bírálni. Mások építő véleményeit jobb lett volna olvasni itt a végén...Egyébként meg szinte mindig lehet tanulni ebben a témában, így nem árt figyelni mások véleményére, módszereire, megoldásaira. Sosem felejtem azt a napot amikor egy szeánszon először hallottam két minőségi IC kábel közötti különbséget, és ahol kiderült, hogy bizonyos erősítővel, vagy épp forrással lehet jó az ami egy másikkal kevésbé. Az egész egy soros lánc, mindegyik hatással van a végeredményre, ezek kombinációi között van a megoldás, ezért kell tesztelni, kísérletezni, és ezért olyan szép ez az egész!
@RTH3 жыл бұрын
Hello, Tibor. Örülök, hogy átment a videó üzenete, ami nem arról szól, hogy amit feszegetek, az jó, sőt valószínűleg kevés ennél sufnituningabb megoldás létezik erre a problémára, vagy éppen arról, hogy a "hallók" idióták lennének... A videó célja az, hogy értelmes entitásként a létezésben gondolkodjunk, és ne tévedjünk el az önön emberi nagyságunkba vetett hitben. Pont ezt használja ki egy-két cég igen nemtelen módon, hogy az egónkat fényezi, közben meg olyan dolgokra költjük a pénzünk, amire semmi szükségünk. Ezzel nem azt mondom, hogy nincsenek különbségek a dolgok között, csak azt, hogy az, hogy számodra vannak-e különbségek azt nem feltétlenül vak hittel kell megközelíteni, hanem racionálisan, kíváncsian, részletekbe menően, mert így tudjuk kihozni a maximumot a pénzünkből, ahelyett, hogy elszórnánk azt. Senkinek sem célom megkérdőjelezni az "aranyfülét" a dolgokhoz, csak nem szabad abba a csapdába sem esni, hogy tévedhetetlennek gondoljuk magunkat. Az élet minden területén egy kis gyanakvás szerintem sohasem árt, persze nem a paranoiáról beszélek. Ha más nem azért, mert ha ennyi időt és pénzt szánunk erre a hobby-ra akkor szerezzünk első kézből származó és számunkra megnyugtató tapasztalatokat.
@_zzs_17913 жыл бұрын
@@RTH a kérdés már csak az, hogy az üzenet kiknek szól... ; ) (és aki nem érti, arra milyen hatással van)
@zoltanvarszegi73723 жыл бұрын
Igazából egy bizonyos minőségi szint fölött már csak arról beszélhetünk, hogy nekem a szőke tetszik másnak meg a barna...
@andresmall733 жыл бұрын
A baj az, hogy sokan önmagukat is megvezetik, és méltánytalanul drágább kábeleket vesznek a rendszerhez, ami soxor csalódást okoz. Sok összehasonlító teszt kell ahhoz, hogy a hifista fel tudja fedezni a különbségeket. Lehet, hogy ezek olyan fizikai vagy kémiai dolgok, amelyeknek a felismerése és megfogalmazása egyelőre nehéz érthető nyelven.
@andresmall733 жыл бұрын
Felmerült már bennem sokszor az a kérdés, hogy régebbi, teszteléshez kiadott anyagokat egy egy szolgáltatónak érdeme-e kiadni "nagyobb felbontásban"..Pusztán amiatt, mert ugye annak a master forrása, olyan, amilyen, régebbi technológiával rögzített...Vagyis véleményem szerint igazából loudness-ezett anyagok.
@fileferenc79203 жыл бұрын
Az attól függ, hogy milyen a forrás, illetve milyen eszközzel történt a digitalizálás. Ha valamelyik paraméter az új eljárás alapján jobb lesz, akkor igen, ha nem, akkor tényleg csak szemfényvesztés.
@viktorsarosi56323 жыл бұрын
cheapaudioman megvolt?
@laszloszondi99972 жыл бұрын
Király az az erősítő-hangerő-összehasonlító beállítás! :D Hogy 3 kHz-es jellel a kimeneti feszkókat egymáshoz állítod. Nekem ez eszembe sem jutott volna. :o No, nézem is tovább a videót! ;-) ---------------------------------- 2 Volt-os a vonalkimenet szabvány? :o Na, le is mérem a PC-m Jack kimenetét. :v Szerintem torzít egy kicsit max. hangerőn. Na, de majd a feszkómérő megmondja az igazat. Köszi az infót! Ez kurva jó! (y)
@RTH2 жыл бұрын
Igen. Elméletileg 2V RCA-n és 4V szimmetrikus kimeneten. Nem sok gyártó tartja be.
@peterpataki40943 жыл бұрын
Egy középtartományban látványosan jól szóló hangfalnak még az íze is jó lehet. :-)
@nemka_muzik3 жыл бұрын
Igen, viszont az alsó-közép tartománytól lefelé az ilyeneknek kissé fokhagymaszagúan büdöskés hangja van 😖
@peterpataki40943 жыл бұрын
@@nemka_muzik Ez kicsit gusztustalanra sikerült.
@nemka_muzik3 жыл бұрын
@@peterpataki4094 Bocsi, nem gondoltam, hogy valakinek már ez is sok a mai világban, de amúgy igaz. A fokhagyma viszont nagyon jó és egészséges, bár valaki azt sem bírja. (pl: boszorkány, de az már tényleg nem érdekel) 😜
@jakabgipsz47883 жыл бұрын
A highend dolgok tesztelése pont olyan mint egy szépségverseny döntője. A csúnyák már kiestek, csak a legszebbek maradtak bennt. Most akkor ki a legszebb? Teljesen meddő vita a szépségről vitatkozni, ez mindenkinek más. A high-end rendszerek hangzása nüanszni eltéréseket mutat. Kinek a tiszta magasak, kinek az erős mélyek jönnek be. Egymáshoz hasonlításnak van némi értelme, de más embernek, más környezetben, nem adja ugyanazt az eredményt. Mégegyzer summázom: szépségről, esztétikáról folytatott vitában nem lehet egyetemes okosságot, megoldást, nyertest hirdetni.
@gamekiss000003 жыл бұрын
Érdekes ez az idézet is a cikkből : "Tehát már ez a 10 éves DAC chip is tartalmazott 1 ms audionak elegendő buffert, ami 44100-as mintavételi frekvencia esetén olyan 44 hangmintára elegendő buffert eredményez. Tehát téves az az elképzelés, mi szerint a PC-nket elhagyó bitek késleltetés és buffer nélkül közvetlenül kerülnek lejátszásra a DAC chip által, ráadásul az USB-n kapott órajellel. Nem, a DAC buffereli az adatot, és ezután a saját 12 MHz-es órajelgenerátorával újra mintavételezi a bufferben lévő adatot és rekonstruálja az eredeti analóg hanghullámot."
@RTH3 жыл бұрын
Hello. Nem vagyok biztos benne, hogy mi alapján szűrted le azt, hogy én azt gondolom, hogy aszinkron digitális hangátvitelnél (USB) nincs puffer a "vevő" oldalon. Ez a videó nem is erről szól...
@gamekiss000003 жыл бұрын
@@RTH Néztem több videódat már nem tudom melyikben beszéltél a "zajos tápegységről" a zajszűrős hálózai vezeték hallható különbségéről xd , a szinkron és aszinkron órajel generátor előnyéről, a legendás jitter korrekció félelmétől. Ezekre talán válasz ez a cikk, aminek a linkjét törölted.
@inoe64753 жыл бұрын
sokra viszed még ^^ n1! köszi
@magicscreengames43533 жыл бұрын
Nekem akkor ért véget ez a szép HIFI hobby amikor elkezdtem vaktesztelni. Kiderült minden egyformán szól. Azóta a kis mp3 lejátszómat használom. Felesleges pénzkidobás külön DAC-ot meg erősítőt venni.
@MrHard19793 жыл бұрын
Na, akkor valóban jó döntés volt abbahagyni! Ami nem megy, azt ne erőltesse az ember....
@magicscreengames43533 жыл бұрын
@@MrHard1979 Ha Te nem szeretnéd abbahagyni a hifizést akkor nem javaslom a vaktesztet. Egyáltalán működik a vakteszt audióban? Vajon miért nincs itt egy videó sem arról hogy összeteszteltem X meg Y erősítőt, és jól hallható különbség van?
@fileferenc79203 жыл бұрын
@@magicscreengames4353 Szerintem erre egyszerű a válasz. Ha már jól hallható a különbség, akkor valamelyik nagyságrenddel drágább a másiknál. Az alap kérdés azonban, hogy a teszttel mi a cél. Ha erősítők szeretnél venni a rendelkezésre álló keret alapján fogod kiválasztani, csak azt kell eldönteni, hogy melyiknek a hangja tűnik az ízléshez legközelebb. Ha valaki nem hall különbséget az erósítök között, akkor márka preferencia szerint is lehet választani, vagy kalapból kihúzta a jelölteket. A lényeg, hogy amit megvesz az ember, azt megelégedéssel használja.
@arpadmarton75743 жыл бұрын
A vakteszten használt készülékek a látható teszten már nem szóltak egyformán? Magamon azt figyelem meg, hogy ha nem hallok különbséget a két készülék között, akkor hiába látom őket, még az sem hat, hogy tudom, hogy az egyik többe került. A placebo hatás kivédésére van egy módszerem: meg kell tudni fogalmazni, hogy a teszt alatt használt zenei részletben mi változott, mikor komponens csere volt. Ha nem tudjuk meghatározni, csak annyit, hogy "szerintem ez a jobb", akkor a teszt nem volt eredményes. Ha viszont meg tudtuk határozni, hogy mi különbözik, akkor ellenpróbát kell csinálni, ott már tudjuk, mire kell figyelni, így egyszerűbb eldönteni, hogy visszaváltozik-e a hangminőség az előzőre.
@fileferenc79203 жыл бұрын
@@arpadmarton7574 A "szerintem ez a jobb" is egy meghatározás. Ha már idáig eljutott valaki, akkor arra is rá kellene jönnie, hogy azt miért találja jobbnak. Ez a módszer nem a placebó hatás kivédésére van, hanem így kellene egy normális tesztnek működni, vagyis egyértelműen megfogalmazni, hogy mi a változás, mi az ami miatt valami számunkra jobban szól. Ha nincs rá idő, akkor nem mondhatjuk, hogy ez a jobb, csak azt, hogy nekem ennek a hangja jobban tetszik, de ezt nem szabad másra ráeröltetni.
@zsoltvekony75633 жыл бұрын
Szerintem pedig igenis hollgatni kell az agyunk által feldolgozott információ érzéseire mert ez az ami sohasem fog cserben hagyni. Hiszen ahol én vagyok vagy amit érzek mondjuk hallgatás közben azt csak is az én világomban létrejött hatások , tehát nekem szólnak. A megérzéseimmel vélt vagy valós hatásaival együtt.
@csabakereszturi9453 жыл бұрын
Bocs, de sajnos ennek a témának soha sem lesz vége, főleg egy ilyen internetes közegben. Annyira szubjektív minden, hogy kár az energiáért. Már csak az, hogy egy A ember hallása egy B ember hallásához képest erősen különböző lehet, és emiatt az is. Hogy mennyire? Megállapíthatatlan. És a cuccokról még nem is szóltam.
@holdupholdup96872 жыл бұрын
Amikor elkezdtel suketeni a gyogyszeriparrol, es a tudomanyrol...nah akkor allitottam meg....
@HayashiKreta3 жыл бұрын
Walkkal mi a gond?
@RTH3 жыл бұрын
Pusztulat rossz felvétel :)
@HayashiKreta3 жыл бұрын
@@RTH De mer mér? Harap eléggé. Mi van benne elrontva?
@RTH3 жыл бұрын
Nagyon vérszegényen szól. Tiszta közép az egész. Nincs alja és teteje. A Gedeonnal együtt hallgatott sokmillós cuccon is nagyon kevés volt. Amin ez is jól szól az lesz a végleges cuccom :) Pedig nagyon szeretem ezt a lemezt…
@zoltanvarszegi73723 жыл бұрын
Szerintem nem állna jól a Pantera-nak, ha úgy szólna, mint pl. Van Morrison-tól a Versatile album (nagy kedvencem). Nekem évekig hangosító cégem volt (az FOH keverést én csináltam) és nagyon szeretem ezt a feszes, "cuppanós" lábdobot, ami a Walk-ban van. A gitárok és az ostorcsapás szerű pergő meg kifejezetten etalon nekem benne. Azt tudni kell, hogy a Pantera 24"-os Turbosound tölcséres mélyládákkal turnézott, és azokon ez a fajta lábgép úgy szól, hogy letépi az ember hátáról a bőrt. Magas szekcióban valóban nem erős ez a felvétel, bár lehet nem is tenne jót neki. A lábdobon az erős magasemelés is elfedi a vele egyszerre megütött cint.
@RTH3 жыл бұрын
Hát gondolom ez is izlés kérdése. Én személy szerint ebben az esetben szívesen meghallgatnék egy remastert belőle... Gondolom lassan időszerű is lesz a lemez kora miatt... :)