Super. Najlepiej jak mówi Pan o problemie, a potem są przykłady ćwiczeń.
@_asia_nova_3 ай бұрын
super materiał, mega pomocny, jestem wdzięczna :), dziękuję
@Piotr_Ch Жыл бұрын
Świetny film Panie Marcinie, tak jak każdy z resztą, ale ten wyjątkowo dla nas i naszego Frania pomocny.
@marcinmachowskiczylipannie5317 Жыл бұрын
Cieszę się :)
@Nezumi882 ай бұрын
Moja córka z jednej strony lubi jak ją huśtak w hamaku w domu wysoko i robię różne gwałtowne zabawy, sama też na huśtawce huśta się wysoko i mimo rocznego uczęszczania na integracje sensoryczną wciąż boi się roweru, hulajnogi, rolek. Nie ma opcji żeby spróbowała. Dodatkowo wciąż ma olbrzynia nadwrwżliwośc na dotyk. Jestem bezradna. W domu nie pozwala się masować, szczotkować. Wpada w szał. Jesień przyszla i poranne ubieranie się to dla niej koszmar.
@marcinmachowskiczylipannie53172 ай бұрын
@@Nezumi88 może być tak, że córcia boi się tego, nad czym nie ma pełnej kontroli, może być też tak, że słabiej czuje ciałko, więc się boi, bo nie kontroluje… jeśli chodzi o system dotykowy, może warto wykonać masaż Wilbarger? Chociaż teraz będzie to trudne organizacyjnie, ponieważ masaż wykonuje się przez 2 tygodnie, codziennie, co 1,5 h. Niestety jesień to po pierwsze zmiana garderoby, a po drugie pleśnie, grzyby itp. a więc alergię i system nerwowy jest bardziej obciążony :/
@przemysawreszka9756 Жыл бұрын
Dobry filmik. Oglądam regularnie Pana kanał. A jak w sytuacji, kiedy dziecko ma spektrum autyzmu i ma podwrażliwość przedsionka, poszukuje mocnego ruchu, ale tylko w przód/tył i ewentualnie góra/dół, nie toleruje po prostu na boki. Czy w takiej sytuacji ma to sens, czy musi być mimo wszystko każdy rodzaj ruchu dostarczony ? I odnośnie wyciszania. Czy wyciszanie zawsze musi się opierać na masowaniu/kocykach, czy można stosować również inne - np. kamizelka obciążeniowa albo zabawy z ciężką piłką (2kg) - to przecież też czucie głębokie ?
@marcinmachowskiczylipannie5317 Жыл бұрын
To, ze dziecko toleruje jeden rodzaj ruchu, a innego niekoniecznie, może świadczyć o nierównomiernym odbiorze bodźców ruchowych. Żeby wyrównać przedsionek, należy dostarczyć każdego rodzaju ruchu, ale w odpowiedniej ilości. Co do wyciszania, oczywiście można wykorzystać wspomniane przez Pana rzeczy, choć ja staram się trzymać z dala od kamizelek obciazeniowych, żeby niepotrzebnie nie obciążać kręgosłupa dziecka. Co do rzucania ciężka piłka, jest coś takiego jak czucie ciała aktywne, kiedy to nasze mięśnie się mecza np na siłowni, wiec jak najbardziej będzie to ok :)
@przemysawreszka9756 Жыл бұрын
@@marcinmachowskiczylipannie5317 Super, dziękuję Panie Marcinie za odpowiedź. Pozdrawiam :)
@paulinazielinska6089 Жыл бұрын
Witam czy trampolina jest dobrym "urzedziem" ? Pozdrawiam
@paulinazielinska6089 Жыл бұрын
Dodam jeszcze że corka ma nadwrażliwość dotykową
@marcinmachowskiczylipannie5317 Жыл бұрын
Trampoliny są bardzo kontuzyjne :/ lepiej poskakać po wyspach, a skoro jest nadwrażliwość dotykowa, to można spróbować ja przepracowywać przez zastosowanie różnych struktur, po których będziemy skakać :)
@monikagrzesiek6429 Жыл бұрын
Witam. Czy u dziecka, które szuka dużo ruchu na koniec po intensywnej zabawie na piłce albo huśtawce wyciszamy dziecko ugniataniem, dociskaniem?
@marcinmachowskiczylipannie5317 Жыл бұрын
Tak, koniecznie
@NataliaSzczepaniak-d9y Жыл бұрын
A czy to bujanie na piłce dziecka z podwrażliwością, takie intensywne, jest napewno takie bezpieczne?
@marcinmachowskiczylipannie5317 Жыл бұрын
Jeśli stabilizujemy odcinek szyjny kręgosłupa, to tak :) oczywiście mówimy o dzieciach, które tego potrzebują.
@voookie Жыл бұрын
Czy jak dziecko np na placu zabaw chce się huśtać mocno ale krótko to jest sens mu przedłużać, czy może ta intensywna minuta mu wystarcza?
@marcinmachowskiczylipannie5317 Жыл бұрын
Być może mu wystarcza. Należy jednak pamiętać o późniejszym wyciszeniu, czyli dostarczeniu czucia głębokiego